Plugins - WP-Optimize – Cache, Compress images, Minify &amp - en to ro translation catalogue (703 entries)

en: Something went wrong; please try again.
ro: Ceva nu a mers bine, te rog să încerci din nou.

en: Clear All Logs
ro: Șterge toate jurnalele

en: Documentation
ro: Documentație

en: Twitter / X
ro: Twitter/X

en: Blogs
ro: Bloguri

en: URL | URLs
ro[0]: URL
ro[1]: URL-uri
ro[2]: de URL-uri

en: Add optimization
ro: Adaugă o optimizare

en: Run an optimization every
ro: Rulează o optimizare la fiecare

en: Select schedule
ro: Selectează o programare

en: No scheduled optimization
ro: Nu este programată nicio optimizare

en: Next scheduled run
ro: Următoarea rulare programată

en: Scheduled Optimization
ro: Optimizarea este programată

en: Next scheduled date
ro: Următoarea dată programată

en: Enabled
ro: Activate

en: Upgrade Now
ro: Actualizează acum

en: Optimization preview
ro: Previzualizare optimizare

en: Lazy loading
ro: Încărcare lentă

en: Changes not saved - please fill all the fields
ro: Modificările nu au fost salvate - te rog să completezi toate câmpurile

en: Changes saved automatically
ro: Modificările au fost salvate automat

en: Performance Settings
ro: Setări performanță

en: Scheduled cleaning is currently disabled.
ro: Curățarea programată este în prezent dezactivată.

en: Schedule Optimization
ro: Programează optimizarea

en: There was no scheduled optimization.
ro: Nu a existat nicio optimizare programată.

en: Scheduled optimization is currently disabled.
ro: Optimizarea programată este în prezent dezactivată.

en: Take backup before optimize
ro: Fă o copie de siguranță înainte de optimizare

en: Optimize all
ro: Optimizează tot

en: Total size of database
ro: Dimensiune totală bază de date

en: Search tables
ro: Caută tabele

en: Refreshing...
ro: Reîmprospătez...

en: Refresh Data
ro: Reîmprospătează datele

en: Database Name
ro: Nume bază de date

en: An error occurred while deleting the 404 logs.
ro: A apărut o eroare în timpul ștergerii jurnalelor 404.

en: Your server takes care of database optimization
ro: Serverul tău se ocupă de optimizarea bazei de date

en: Your server takes care of database optimization, no scheduled optimization needed
ro: Nu este nevoie de nicio optimizare programată, serverul tău se ocupă de optimizarea bazei de date

en: Blog ID is invalid
ro: ID-ul blogului nu este valid

en: Image ID is invalid
ro: ID-ul imaginii nu este valid

en: Translate
ro: Tradu

en: Background images
ro: Imagini fundal

en: Secure your site
ro: Securizează-ți site-ul

en: Get AIOS
ro: Ia AIOS

en: Manage a multisite installation?
ro: Administrezi o instalare multi-site?

note: translators: %s is a service used to compress images
en: Service is provided by %s
ro: Serviciul este oferit de %s

en: Disable or enable avatars for users.
ro: Dezactivează sau activează avatarele pentru utilizatori.

en: Show avatars.
ro: Arată avatarele.

[ctx: %s are examples of path using the wildcard *]
note: translators: %1$s and %2$s are examples of path using the wildcard translators: %1$s and %2$s are examples of path using the wildcards
en: e.g. %1$s or %2$s
ro: De exemplu, %1$s sau %2$s

en: Preload JavaScript files
ro: Pre-încarcă fișiere JavaScript

en: Delay JS
ro: Întârzie JS

en: Delay JavaScript
ro: Întârzie JavaScript

en: System status has been copied to the clipboard
ro: Starea sistemului a fost copiată în clipboard

en: Copy to clipboard failed, please do it manually
ro: Copierea în clipboard a eșuat, te rog să copiezi manual

en: Please wait a moment...
ro: Te rog să aștepți puțin...

en: Hide
ro: Ascunde

en: Back to Plugins.
ro: Înapoi la Module.

en: Download report
ro: Descarcă raportul

en: Copy
ro: Copiază

en: Show
ro: Arată

en: Issues impacting your site performance
ro: Probleme care afectează performanța pe site

en: Hits
ro: Vizite

en: Referrer
ro: Referent

en: Nothing to show
ro: Nimic de arătat

note: translators: %s is a number
en: Over %s in a single hour
ro: Peste %s într-o singură oră

en: Tracking ID
ro: ID urmărire

en: Enable Google Analytics
ro: Activează Google Analytics

en: Apply optimization
ro: Aplică optimizarea

en: I want to continue with these optimizations.
ro: Vreau să continui cu aceste optimizări.

en: I want to continue with this optimization.
ro: Vreau să continui cu această optimizare.

en: Remove posts metadata
ro: Înlătură metadatele articolelor

en: I have taken a backup and I want to continue with this optimization.
ro: Am făcut o copie de siguranță și vreau să continui cu această optimizare.

en: You are about to remove posts metadata.
ro: Ești pe cale să înlături metadatele articolelor.

en: WARNING
ro: AVERTIZARE

en: Download logs
ro: Descarcă jurnalele

en: No log files found
ro: Nu am găsit niciun fișier jurnal

en: Not available
ro: Nu este disponibil

en: Folder permissions
ro: Permisiuni pentru dosar

en: Plugin settings
ro: Setări modul

en: Logs
ro: Jurnale

en: We recommend updating your WordPress version.
ro: Recomandăm să actualizezi versiunea de WordPress.

en: Redirection is enabled
ro: Redirecționarea este activată

en: Redirection is disabled
ro: Redirecționarea este dezactivată

en: Redirection is not available
ro: Redirecționarea nu este disponibilă

en: No performance issues found
ro: Nu am găsit probleme care afectează performanța

en: Performance
ro: Performanță

en: System status
ro: Stare sistem

en: Not found requests
ro: Nu am găsit cereri

en: WebP redirection rules
ro: Reguli de redirecționare WebP

en: Delete all the information about queries that are currently stored in the database
ro: Șterge toate informațiile despre interogările care sunt stocate acum în baza de date

en: Total queries
ro: Total interogări

en: Table name
ro: Nume tabel

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Table usage
ro: Utilizare tabel

en: Auto preload settings have been updated successfully
ro: Setările pentru preîncărcarea automată au fost actualizate cu succes

en: Average query time
ro: Timp mediu de interogare

en: Slow queries
ro: Interogări lente

en: Enable images dimensions
ro: Activează dimensiunile imaginilor

en: Please contact your website administrator to resolve this.
ro: Pentru a rezolva asta, te rog contactează administratorul site-ului.

note: translators: %s is a `404 File Not Found` error message
en: The server responded with a %s error
ro: Serverul a răspuns cu o eroare %s

note: translators: %s is a `401 Unauthorized` error message
en: The server responded with a %s error.
ro: Serverul a răspuns cu o eroare %s.

en: Restore original image
ro: Restaurează imaginea originală

en: HTTP Code
ro: Cod HTTP

en: Internal Server Error
ro: Eroare internă server

en: Payment Required
ro: Plata este obligatorie

en: Unauthorized
ro: Neautorizat

en: Bad Request
ro: Cerere incorectă

en: Permanent Redirect
ro: Redirecționare permanentă

en: Method Not Allowed
ro: Metoda nu este permisă

en: Forbidden
ro: Interzis

en: Unsupported Media Type
ro: Tipul de fișier media nu este acceptat

en: URI Too Long
ro: URI prea lung

en: Continue
ro: Continuă

en: Images dimensions
ro: Dimensiuni imagini

en: Upgrade Required
ro: Actualizarea este obligatorie

en: Service Unavailable
ro: Serviciu indisponibil

en: Bad Gateway
ro: Gateway incorect

en: Not Implemented
ro: Neimplementat

en: Error: Unable to Check GZIP Compression.
ro: Eroare: nu pot să verific comprimarea GZIP.

en: Clearing cache...
ro: Șterg cache-ul…

en: Creating cache...
ro: Creez cache-ul...

en: Hide information
ro: Ascunde informațiile

en: The images were restored successfully
ro: Imaginile au fost restaurate cu succes

en: 20% off - Black Friday Sale
ro: Reducere de 50% - reduceri de Black Friday

en: You don’t need to be an SEO expert to use this plugin.
ro: Nu trebuie să fii un expert în SEO ca să folosești acest modul.

en: Save time and boost SEO!
ro: Economisești timp și îmbunătățești SEO!

en: WebP options updated successfully.
ro: Am actualizat cu succes opțiunile pentru WebP.

en: WebP options could not be updated.
ro: Opțiunile pentru WebP nu au putut fi actualizate.

en: Quality add-ons for WooCommerce.
ro: Suplimente de calitate pentru WooCommerce.

en: You don't need to be an SEO expert to use this plugin.
ro: Nu trebuie să fii un expert în SEO ca să folosești acest modul.

en: Save time and boost SEO.
ro: Economisești timp și îmbunătățești SEO.

en: Automate the building of internal links on your WordPress website.
ro: Automatizezi construirea legăturilor interne pe site-ul tău WordPress.

en: Download debug log
ro: Descarcă jurnalul de depanare

en: No file was found
ro: Nu am găsit niciun fișier

en: Minify not enabled
ro: Minificarea nu este activată

en: Details
ro: Detalii

en: Created
ro: Create

en: Deleting...
ro: Șterg...

en: Simplifies backups and restoration.
ro: Simplifică copiile de siguranță și restaurarea.

note: translators: %s is the table name
en: %s was not converted to InnoDB.
ro: %s nu a fost convertită în InnoDB.

note: translators: %s is the table name
en: %s was not deleted.
ro: %s nu a fost ștearsă.

note: translators: %s is the table name
en: %s was not repaired.
ro: %s nu a fost reparată.

en: Please check your file permissions.
ro: Te rog să verifici permisiunile pentru fișiere.

en: Do you really want to mark all the images as uncompressed?
ro: Sigur vrei să marchezi toate imaginile ca necomprimate?

en: This action is irreversible.
ro: Această acțiune este ireversibilă.

en: Please try later.
ro: Te rog să încerci mai târziu.

note: translators: %d: number of images that could not be compressed
en: Please see the logs for more information, or try again later.
ro: Pentru mai multe informații, te rog să vezi jurnalele sau încearcă din nou mai târziu.

en: Save time and money.
ro: Economisești timp și bani.

note: translators: %s is a file name
en: Please try to remove following lines manually:
ro: Te rog să încerci să înlături manual următoarele rânduri:

note: translators: %s is a file name
en: Please try to add following lines manually:
ro: Te rog să încerci să adaugi manual următoarele rânduri:

en: Continue?
ro: Continui?

en: This option improves the performance of your website and decreases its loading time.
ro: Această opțiune îmbunătățește performanța pe site-ul tău și reduce timpii de încărcare.

en: This feature is for experienced users.
ro: Această funcționalitate este pentru utilizatorii experimentați.

en: Only the original image will be restored.
ro: Numai imaginea originală va fi restaurată.

en: Video preview
ro: Previzualizare video

en: Supports wildcards.
ro: Acceptă metacaractere.

en: Enter the image class or classes comma-separated.
ro: Introdu clasa pentru imagine sau clasele, separate cu virgule.

en: Asynchronous loading.
ro: Încărcare asincronă.

en: Cache is not enabled.
ro: Cache-ul nu este activat.

en: Select destination
ro: Selectează destinația

en: Add
ro: Adaugă

en: Convert to WebP
ro: Convertește în WebP

en: Image not found
ro: Nu am găsit imaginea

en: Image is converted to WebP format.
ro: Imaginea este convertită în format WebP.

en: Compressing this file type extension is not supported
ro: Comprimarea acestei de extensii pentru tipul de fișier nu este acceptată

en: Converting image to WebP format, please wait
ro: Convertesc imaginea în format WebP, te rog să aștepți

note: translators: %s is a log file link
en: Log file %s is missing
ro: Lipsește fișierul jurnal %s

en: Delete
ro: Șterge

en: Select site
ro: Selectează site-ul

en: Clean user metadata
ro: Șterge metadatele utilizatorului

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Cache deleted.
ro: Am șters cache-ul.

en: Cache file was not found.
ro: Nu am găsit fișierul cache.

en: Apply
ro: Aplică

en: Edit
ro: Editează

en: Asynchronously load selected JavaScript files
ro: Încarcă asincron fișierele JavaScript selectate

en: Use this if you have a completely independent stylesheet
ro: Folosește asta dacă ai o foaie de stiluri complet independentă

en: Exclude stylesheets from page speed tests (PageSpeed Insights, GTMetrix...)
ro: Exclude foile de stiluri din testele care măsoară viteza paginilor (PageSpeed ​​Insights, GTMetrix...)

en: Use this if you have a completely independent script
ro: Folosește asta dacă ai un script complet independent

en: Exclude scripts from page speed tests (PageSpeed Insights, GTMetrix...)
ro: Exclude scripturile din testele care măsoară viteza paginilor (PageSpeed ​​Insights, GTMetrix...)

en: Use this only for testing purpose to find out which scripts are slowing down your site.
ro: Folosește asta numai în scop de testare pentru a afla care scripturi îți încetinesc site-ul.

en: Use this only for testing purpose to find out which stylesheets are slowing down your site.
ro: Folosește asta numai în scop de testare pentru a afla care foi de stiluri îți încetinesc site-ul.

en: Import settings
ro: Importă setările

en: This tool will replace all your saved settings.
ro: Acest instrument va înlocui toate setările salvate.

en: You can also import previously-exported settings.
ro: Poți să imporți și setări exportate anterior.

en: Export settings
ro: Exportă setările

en: Export / import settings
ro: Exportă/importă setările

en: The settings were imported successfully.
ro: Setările au fost importate cu succes.

note: translators: %d is the number of minutes
en: %d minutes
ro: %d minute

en: Do you want to carry out the import?
ro: Vrei să faci importul?

en: Which was exported on:
ro: Care a fost exportat pe:

en: This will import data from:
ro: Va importa date din:

en: Importing...
ro: Fac importul...

en: You have not yet selected a file to import.
ro: Nu ai selectat niciun fișier de importat.

en: The WebP serving method has been reset
ro: Metoda pentru servirea imaginilor WebP a fost resetată

en: Reset WebP serving method
ro: Resetează metoda pentru servirea imaginilor WebP

note: translators: %s is the function name for conditional tag
en: In the settings, caching is disabled for %s
ro: În setări, cache-ul este dezactivat pentru %s

en: Every time after the cache has expired
ro: De fiecare dată după ce cache-ul a expirat

en: Minify is disabled.
ro: Minificarea este dezactivată.

note: translators: %s is a table name translators: %s is the table name
en: The table "%s" does not exist.
ro: Tabelul „%s” nu există.

en: Less
ro: Mai puțin

en: More
ro: Mai mult

note: translators: %s is the HTTP response code for critical errors
en: This page has a critical error (HTTP code %s)
ro: Această pagină are o eroare critică (cod HTTP %s)

en: Size name
ro: Nume dimensiune

en: Compressed
ro: Comprimată

en: Original
ro: Originală

en: Your server takes care of table optimization
ro: Serverul tău se ocupă de optimizarea tabelelor

en: Create WebP version of image
ro: Creează versiunea WebP a imaginii

en: WebP conversion
ro: Conversie în WebP

en: Creates WebP image format and serves it whenever possible.
ro: Creează imagini în format WebP și le servește ori de câte ori este posibil.

en: The file was added to the list
ro: Fișierul a fost adăugat în listă

en: Added to the list
ro: Adăugat în listă

en: Defer loading
ro: Amână încărcarea

en: Page caching issue.
ro: Pagina are probleme la memorarea în cache.

note: translators: %s is advanced-cache.php file path
en: The request to write the file %s failed.
ro: Cererea de a scrie fișierul %s a eșuat.

en: Save the changes
ro: Salvează modificările

en: Please check file and directory permissions on the file paths up to this point, and your PHP error log.
ro: Te rog să verifici permisiunile fișierului și directorului pe căile de fișiere până în acest moment și jurnalul de erori PHP.

en: Enable scheduled clean-up and optimization
ro: Activează ștergerile și optimizările programate

en: Merge inline extra css and javascript
ro: Combină css-ul suplimentar și javascript în linie

en: Inline JavaScript and CSS that should come before or after other enqueued files will be merged.
ro: JavaScript și CSS în-linie care ar trebui să apară înainte sau după alte fișiere în coadă vor fi îmbinate.

en: Load asynchronously
ro: Încarcă asincron

en: This prevents the site from being slowed down during media uploads.
ro: Site-ul nu va fi încetinit în timpul încărcărilor elementelor media.

en: The time taken to complete the compression will depend upon the size and quantity of the images.
ro: Timpul necesar pentru a finaliza comprimarea va depinde de mărimea și numărul imaginilor.

en: The images will be added to a background queue, which will start automatically within the next hour.
ro: Imaginile vor fi adăugate la o coadă de așteptare din fundal care va începe automat în următoarele ore.

en: Uses lossless compression, which results in much better image quality but lower file size savings per image
ro: Folosește comprimarea fără pierderea calității, ceea ce duce la o calitate mult mai bună a imaginilor, dar la economii mai mici de dimensiunile fișierelor pentru imagini

en: Read more.
ro: Citește mai mult.

en: Not keeping any revisions
ro: Nu păstra nicio revizie

note: translators: %s is number of revisions to keep
en: Always keep %s post revisions
ro: Păstrează mereu %s revizii la articole

en: This option will retain specified number of post revisions, and remove other revisions.
ro: Această opțiune va păstra numărul specificat de revizii la articole și va înlătura celelalte revizii.

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Cancelling...
ro: Anulez...

note: translators: %s is a date and time
en: All trackbacks on existing posts were disabled on the %s.
ro: Toate trackback-urile pentru articolele existente au fost dezactivate pe %s.

note: translators: %s is a date and time
en: All trackbacks on existing posts were enabled on the %s.
ro: Toate trackback-urile pentru articolele existente au fost activate pe %s.

en: Never
ro: Niciodată

en: Maybe later
ro: Poate mai târziu

en: Ok, you deserve it
ro: OK, meriți asta

en: Do not show this warning again.
ro: Nu mai arăta această avertizare.

note: translators: %s is a date and time
en: All trackbacks on existing posts were enabled at %s.
ro: Toate trackback-urile pentru articolele existente au fost activate la %s.

note: translators: %s is a date and time
en: All trackbacks on existing posts were disabled at %s.
ro: Toate trackback-urile pentru articolele existente au fost dezactivate la %s.

note: translators: %s is a date and time
en: All comments on existing posts were enabled at %s.
ro: Toate comentariile pentru articolele existente au fost activate la %s.

note: translators: %s is a date and time
en: All comments on existing posts were disabled at %s.
ro: Toate comentariile pentru articolele existente au fost dezactivate la %s.

note: translators: %1$s is an anchor tag to WP-Optimize support forum, %2$s is closing tags
en: Thank you so much!
ro: Mulțumim foarte mult!

en: Geolocation for WooCommerce
ro: Localizare geografică pentru WooCommerce

note: translators: %s is a date and time
en: All comments on existing posts were disabled on the %s.
ro: Toate comentariile pentru articolele existente au fost dezactivate pentru %s.

note: translators: %s is a date and time
en: All comments on existing posts were enabled on the %s.
ro: Toate comentariile pentru articolele existente au fost activate pentru %s.

en: Purge cache for this page
ro: Șterge cache-ul pentru această pagină

en: Purge cache for all pages
ro: Șterge cache-ul pentru toate paginile

note: translators: %d is the number of files in the cache translators: %d represents the number of files.
en: (%d files)
ro: (%d fișiere)

note: translators: %d is the number of files in the cache
en: Cache size:
ro: Dimensiune cache:

en: We don't cache RSS feeds
ro: Nu memorăm în cache fluxurile RSS

en: Requires a page refresh after saving the settings.
ro: Necesită o reîmprospătare a paginii după salvarea setărilor.

en: Cloudflare settings
ro: Setări Cloudflare

note: translators: %s is an action/command
en: The command %s failed
ro: Comanda %s a eșuat

en: No tweak provided
ro: Nu ai furnizat nicio ajustare

en: No such command found
ro: Nu am găsit o astfel de comandă

en: You do not have permission to purge the cache
ro: Nu ai permisiunea să ștergi cache-ul

en: Refresh the page to see the list
ro: Reîmprospătează pagina pentru a vedea lista

en: Do you really want to restore all the compressed images?
ro: Sigur vrei să restaurezi toate imaginile comprimate?

note: translators: %s is the site url
en: All the compressed images for the site %s were successfully restored.
ro: Toate imaginile comprimate pentru site-ul %s au fost restaurate cu succes.

en: Restore all compressed images
ro: Restaurează toate imaginile comprimate

en: Use the "defer" html attribute
ro: Folosește atributul HTML „defer”.

en: Enable merging of CSS files
ro: Activează îmbinarea fișierelor CSS

en: Enable merging of JavaScript files
ro: Activează îmbinarea fișierelor JavaScript

en: Fonts
ro: Fonturi

en: Go to minify settings.
ro: Mergi la setările pentru minificare.

en: Remove the table
ro: Înlătură tabelul

note: translators: %s is a table name
en: You are about to remove the table %s.
ro: Ești pe cale să înlături tabelul %s.

en: Are you sure?
ro: Sigur?

en: Minify
ro: Minifică

en: WP-Optimize settings have been deleted successfully.
ro: Setările WP-Optimize au fost șterse cu succes.

en: Advanced
ro: Avansate

en: Disabled
ro: Dezactivată

en: Minify status
ro: Stare minificare

en: More caching options
ro: Mai multe opțiuni pentru cache

en: Delete all the files generated by minifcation
ro: Șterge toate fișierele generate prin minificare

en: View the files
ro: Vezi fișierele

en: Current cache:
ro: Cache curent:

en: Reset the minified files
ro: Resetează fișierele minificate

en: Process CSS files
ro: Procesează fișierele CSS

en: Process JavaScript files
ro: Procesează fișierele JavaScript

en: Do not load Google Fonts
ro: Nu încărca Google Fonts

[ctx: %s will be replaced by a link tag]
note: translators: %1$s is an opening anchor tag, %2$s is a closing anchor tag
en: Read more about this feature %1$son our website%2$s.
ro: Citește mai multe despre această funcționalitate %1$spe site-ul nostru%2$s.

en: Force HTTP
ro: Forțează HTTP

en: If you do not have SSL
ro: Dacă nu ai SSL

en: Force HTTPS
ro: Forțează HTTPS

en: Cookies which, if present, will prevent caching (one per line)
ro: Cookie-uri care, dacă sunt prezente, vor împiedica memorarea în cache (una pe linie)

en: Recommended if you have SSL
ro: Recomandat dacă ai SSL

en: The file advanced-cache.php needs to be updated, but the automatic process failed.
ro: Fișierul advanced-cache.php trebuie actualizat, dar procesul automat a eșuat.

en: You are not allowed to run this command.
ro: Nu ai voie să rulezi această comandă.

en: In the settings, caching is disabled for the front page
ro: În setări, cache-ul este dezactivat pentru pagina din față

en: N/A
ro: Nu se aplică

en: Refreshing the page to reflect changes...
ro: Reîmprospătez pagina pentru a reflecta modificările...

note: translators: %s is an ajax command name
en: The command "%s" was not found
ro: Comanda „%s” nu a fost găsită

en: The security check failed; try refreshing the page.
ro: Verificarea de securitate a eșuat; încercă reîmprospătarea paginii.

en: Loading tables list...
ro: Încarc lista cu tabele...

en: Refresh data
ro: Reîmprospătează datele

en: Loading data...
ro: Încarc datele...

en: e.g.: /js/main.js
ro: de exemplu: /js/main.js

en: Force HTTP or HTTPS on the assets generated by WP-Optimize Minify.
ro: Forțează HTTP sau HTTPS pentru resursele generate de minificarea WP-Optimize.

en: SSL options
ro: Opțiuni SSL

en: Remove default WordPress and TinyMCE icons
ro: Înlătură iconurile implicite WordPress și TinyMCE

en: When selected, the site will use the device's built in Emoji
ro: Când este selectat, site-ul va folosi dispozitivul încorporat în Emoji

en: I know what I'm doing...
ro: Știu ce fac...

en: CDN Options
ro: Opțiuni CDN

en: Examples: https://fonts.googleapis.com, https://fonts.gstatic.com
ro: Exemple: https://fonts.googleapis.com, https://fonts.gstatic.com

en: Disable Minify for logged-in users
ro: Dezactivează minificarea pentru utilizatorii autentificați

en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: e.g.: /wp-content/themes/my-theme/css/custom-font.css
ro: de exemplu: /wp-content/themes/my-theme/css/custom-font.css

en: Minify cache size:
ro: Minifică dimensiunea cache:

en: This will also purge the page cache
ro: Va șterge și cache-ul paginilor

en: Enable Minify
ro: Activează minificarea

[ctx: "it" refers to the Minify feature.]
en: We will do our best to help you configure it.
ro: Ne vom strădui să te ajutăm să faci configurarea.

en: CSS, JavaScript and HTML minification is an advanced feature.
ro: Minificarea CSS, JavaScript și HTML este o funcționalitate avansată.

en: Enable this option to see or edit those files.
ro: Activează această opțiune pentru a vedea sau edita acele fișiere.

en: Edit default exclusions
ro: Editează excluderile implicite

en: Default exclusions
ro: Excluderi implicite

en: Enable debug mode
ro: Activează modul depanare

en: CSS files
ro: Fișiere CSS

en: Show information
ro: Arată informațiile

en: JavaScript files
ro: Fișiere JavaScript

en: List of processed files
ro: Listă cu fișierele procesate

en: Current cache path:
ro: Cale curentă cache:

en: HTTP Headers
ro: Anteturi HTTP

en: Do not edit this if you are not sure what it is.
ro: Nu edita asta dacă nu știi sigur ce este.

en: Known incompatible files
ro: Fișiere incompatibile cunoscute

en: e.g.: /bootstrap.css
ro: de exemplu: /bootstrap.css

en: Never.
ro: Niciodată.

note: translators: %s is a folder path
en: Error: %s is not a directory!
ro: Eroare: %s nu este un director!

en: Please contact your hosting provider.
ro: Te rog să contactezi serviciul tău de găzduire.

en: Exclude JavaScript from processing
ro: Exclude JavaScript din procesare

en: Enable minification of JavaScript files
ro: Activează minificarea fișierelor JavaScript

en: JavaScript options
ro: Opțiuni JavaScript

en: Asynchronously load CSS files from Google Fonts
ro: Încarcă asincron fișierele CSS din Google Fonts

en: Exclude the following CSS files from processing
ro: Exclude următoarele fișiere CSS din procesare

en: Inline CSS
ro: CSS în-linie

en: Enable minification of CSS files
ro: Activează minificarea fișierelor CSS

en: CSS options
ro: Opțiuni CSS

en: Any file present here will be loaded normally by WordPress
ro: Orice fișier prezent aici va fi încărcat normal de WordPress

en: You can see / edit them in the Advanced tab.
ro: Poți să le vezi sau să le editezi în fila Avansate.

en: Any JavaScript files that match the paths below will be loaded asynchronously.
ro: Toate fișierele JavaScript care se potrivesc cu căile de mai jos vor fi încărcate asincron.

en: Caching is disabled
ro: Cache-ul este dezactivat

en: Caching is enabled
ro: Cache-ul este activat

en: Load all CSS files asynchronously
ro: Încarcă asincron toate fișierele CSS

en: Enable asynchronous CSS
ro: Activează CSS asincron

en: Any CSS files that match the paths below will be loaded asynchronously.
ro: Toate fișierele CSS care se potrivesc cu căile de mai jos vor fi încărcate asincron.

en: Load the following CSS files asynchronously
ro: Încarcă asincron următoarele fișiere CSS

en: Any CSS files that match the paths below will be completely ignored.
ro: Toate fișierele CSS care se potrivește cu căile de mai jos vor fi ignorate complet.

en: Any JavaScript files that match the paths below will be completely ignored
ro: Toate fișierele JavaScript care se potrivesc cu căile de mai jos vor fi ignorate complet.

en: The blog ID provided does not match the current blog.
ro: ID-ul dat pentru blog nu se potrivește cu blogul curent.

en: Page cache settings updated successfully.
ro: Am actualizat cu succes setările cache pagini.

en: Page cache purged successfully
ro: Am șters cu succes cache pagini

note: translators: %s: The number of files in the cache
en: Number of files: %s
ro: Număr de fișiere: %s

note: translators: %s: The current cache size
en: Current cache size: %s
ro: Dimensiune curentă cache: %s

en: Copy and paste the following lines into the file:
ro: Copiază și plasează următoarele rânduri în fișier:

en: Edit or create a file with the name advanced-cache.php
ro: Editează sau creează un fișier cu numele advanced-cache.php

en: All the compressed images were successfully restored.
ro: Toate imaginile comprimate au fost restaurate cu succes.

en: The image was restored successfully
ro: Imaginea a fost restaurată cu succes

en: All the compressed images were successfully marked as uncompressed.
ro: Toate imaginile comprimate au fost marcate cu succes ca necomprimate.

note: translators: %s is the site url
en: All the compressed images for the site %s were successfully marked as uncompressed.
ro: Toate imaginile comprimate pentru site-ul %s au fost marcate cu succes ca necomprimate.

note: translators: %s is the number of restored images.
en: %s compressed images were restored from their backup
ro: %s imagini comprimate au fost restaurate din copiile lor de siguranță

en: Mark all images as uncompressed
ro: Marchează toate imaginile ca necomprimate

en: The selected image was successfully marked as uncompressed | The selected images were successfully marked as uncompressed
ro[0]: Imaginea selectată a fost marcată cu succes ca necomprimată
ro[1]: Imaginile selectate au fost marcate cu succes ca necomprimate
ro[2]: Imaginile selectate au fost marcate cu succes ca necomprimate

en: Please check your folder's permissions
ro: Te rog să verifici permisiunile pentru dosar

en: Gzip compression is already enabled.
ro: Comprimarea Gzip este deja activată.

en: Automatically delete image backups after
ro: Șterge automat copiile de siguranță ale imaginilor după

en: More options
ro: Mai multe opțiuni

en: Please wait: updating information about the selected image.
ro: Te rog să aștepți: actualizez informațiile despre imaginea selectată.

en: The page cache was successfully purged.
ro: Cache-ul paginii a fost șters cu succes.

en: Mark as uncompressed
ro: Marchează ca necomprimată

en: Mark as already compressed
ro: Marchează ca deja comprimată

en: or
ro: sau

en: days
ro: zile

en: User is logged in
ro: Utilizatorul este autentificat

en: Loading URLs...
ro: Încarc URL-urile...

en: Started preload...
ro: Am început preîncărcarea...

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Preload
ro: Pre-încarcă

en: Page cache
ro: Cache pagini

en: Options can only be saved by network admin
ro: Opțiunile pot fi salvate numai de administratorul rețelei

en: We could not determine if Gzip compression is enabled.
ro: Nu am putut să determin dacă comprimarea Gzip este activată.

en: Compress your images for a much faster page load.
ro: Comprimă imaginile pentru o încărcare mult mai rapidă a paginilor.

en: Image compression
ro: Comprimare imagini

en: Read the documentation
ro: Citește documentația

en: Premium Upgrade
ro: Actualizare la Premium

en: Number of files:
ro: Număr de fișiere:

en: How to use the cache feature
ro: Cum să folosești funcționalitatea cache

en: I need help / something is not working
ro: Am nevoie de ajutor/ceva nu funcționează

en: Feedback
ro: Impresii

en: Open the video in a new window
ro: Deschide videoul într-o fereastră nouă

en: Not sure how to use the image compression feature?
ro: Nu știi cum să folosești funcționalitatea comprimare imagini?

en: How to use the image compression feature
ro: Cum să folosești funcționalitatea comprimare imagini

en: Cache your page and post for even more speed.
ro: Memorează în cache paginile și articolele pentru o viteză și mai mare.

note: translators: %d: Number of URLs found translators: %d: number of urls
en: %d url found. | %d urls found.
ro[0]: Am găsit %d URL.
ro[1]: Am găsit %d URL-uri.
ro[2]: Am găsit %d de URL-uri.

en: Page cache is disabled.
ro: Cache pagini este dezactivat.

en: Check status again
ro: Verifică din nou starea

en: Gzip compression settings
ro: Setări comprimare Gzip

en: Current cache size:
ro: Dimensiune curentă cache:

en: Loads a video hosted on vimeo.com
ro: Încarcă un video găzduit pe vimeo.com

en: Database cleaning
ro: Curățare bază de date

en: Not sure how to use the cache feature?
ro: Nu știi cum să folosești funcționalitatea cache?

en: Watch our how to video below.
ro: Urmărește videoul nostru explicativ de mai jos.

en: Schedule preloader
ro: Programează pre-încărcătorul

en: Run now
ro: Rulează acum

en: Preload now
ro: Pre-încarcă acum

en: Restore
ro: Restaurează

en: Hide advanced options
ro: Ascunde opțiunile avansate

en: Not sure what to choose?
ro: Nu știi ce să alegi?

en: Compression options
ro: Opțiuni comprimare

en: Save changes
ro: Salvează modificările

en: Select schedule type
ro: Selectează tipul de programare

en: Activate scheduled cache preloading
ro: Activează preîncărcarea cache programată

en: Enable page caching
ro: Activează memorarea în cache a paginilor

en: Unused images and sizes
ro: Imagini și dimensiuni de imagini neutilizate

en: Months
ro: Luni

en: Days
ro: Zile

en: Hours
ro: Ore

en: Serve cached pages to logged in users
ro: Servește paginile memorate în cache utilizatorilor autentificați

en: Generate separate files for mobile devices
ro: Generează fișiere separate pentru dispozitivele mobile

en: Cache settings
ro: Setări cache

en: This is all that's needed for caching to work.
ro: Este tot ceea ce ai nevoie pentru ca memorarea în cache să funcționeze.

en: No uncompressed images were found.
ro: Nu am găsit nicio imagine necomprimată.

en: Lazy-load
ro: Încărcare lentă

en: URLs to exclude from caching
ro: URL-uri de exclus din cache

en: The scheduled preloading will run automatically in your chosen time period.
ro: Preîncărcarea programată va rula automat în perioada de timp pe care ai ales-o.

en: Purge cache
ro: Șterge cache-ul

en: Unused image sizes
ro: Dimensiuni de imagini neutilizate

en: Registered image sizes
ro: Dimensiuni de imagini înregistrate

en: Image sizes
ro: Dimensiuni imagini

en: Unused images
ro: Imagini neutilizate

en: Lazy-load images
ro: Imagini încărcate lent

en: Remove selected sizes
ro: Înlătură dimensiunile selectate

en: Service provider
ro: Furnizor de servicii

en: Show advanced options
ro: Arată opțiunile avansate

en: Maximum compression
ro: Comprimare maximă

en: Custom
ro: Personalizată

en: Uses lossless compression, which results in much better image quality but lower filesize savings per image
ro: Folosește comprimarea fără pierderea calității, ceea ce duce la o calitate mult mai bună a imaginilor, dar la economii mai mici de dimensiunile fișierelor pentru imagini

en: Best image quality
ro: Cea mai bună calitate pentru imagini

en: Restore original
ro: Restaurează originalul

en: Images
ro: Imagini

en: Compress images
ro: Comprimă imaginile

en: Preserve EXIF data
ro: Păstrează datele EXIF

en: Compression service
ro: Serviciu pentru comprimare

en: Failed to save options
ro: Salvarea opțiunilor a eșuat

en: Saved options
ro: Am salvat opțiunile

en: Maximum Compression
ro: Comprimare maximă

en: Automatically compress newly-added images
ro: Comprimă automat imaginile noi adăugate

en: Close
ro: Închide

en: Compress
ro: Comprimă

en: Keep EXIF data
ro: Păstrează datele EXIF

en: Other options
ro: Alte opțiuni

en: Download log file
ro: Descarcă fișierul jurnal

en: Images completed
ro: Imagini finalizate

en: Images pending
ro: Imagini în așteptare

en: The selected images are being processed; please do not close the browser
ro: Imaginile pe care le-ai selectat sunt în procesare; te rog să nu închizi navigatorul

en: Compressing images
ro: Comprim imaginile

en: View logs
ro: Vezi jurnalele

en: Compress the selected images
ro: Comprimă imaginile selectate

en: Refresh image list
ro: Reîmprospătează lista cu imagini

en: Select none
ro: Nu selecta nimic

en: Select all
ro: Selectează tot

en: Uncompressed images
ro: Imagini necomprimate

en: Time elapsed
ro: Timp scurs

en: Average savings per image
ro: Economii în medie per imagine

en: Size savings
ro: Economii la dimensiuni

en: View Image
ro: Vezi imaginea

en: Please wait while the request is being processed
ro: Te rog să aștepți până când cererea este procesată

en: Preview, select and remove data and records available for optimization from the database
ro: Previzualizează, selectează și înlătură datele și înregistrările disponibile pentru optimizare din baza de date

en: Optimization Preview
ro: Previzualizare optimizare

en: Lazy Loading
ro: Încărcare lentă

en: Make your site run faster by only loading parts of a web-page when it is visible to the user
ro: Fă-ți site-ul mai rapid prin încărcarea numai a unor părți din paginile web când acestea devin vizibile pentru utilizatori

en: hour(s)
ro: oră (ore)

en: day(s)
ro: zi (zile)

en: Expiration time:
ro: Data expirării:

en: Menu
ro: Meniu

note: translators: %s is the word "enabled" in bold
en: enabled
ro: activat

en: Read our FAQ here
ro: Citește aici Întrebările frecvente

en: Support & FAQs
ro: Suport și întrebări frecvente

en: Remove
ro: Înlătură

en: Support / FAQs
ro: Suport/Întrebări frecvente

en: Database
ro: Bază de date

en: Update
ro: Actualizează

en: Tables
ro: Tabele

en: Delete orphaned database tables
ro: Șterge tabelele orfane din baza de date

note: translators: %s is the number of deleted orphaned tables
en: %s orphaned table deleted | %s orphaned tables deleted
ro[0]: Am șters %s tabel orfan
ro[1]: Am șters %s tabele orfane
ro[2]: Am șters %s de tabele orfane

en: WordPress core
ro: Nucleu WordPress

en: We successfully updated your .htaccess file.
ro: Am actualizat cu succes fișierul tău .htaccess.

en: Useful links
ro: Legături utile

en: Help
ro: Ajutor

en: Follow this link to get more information.
ro: Pentru mai multe informații, urmează această legătură.

en: Gzip compression
ro: Comprimare Gzip

en: Please use valid values.
ro: Te rog să folosești valori valide.

en: Please use positive integers.
ro: Te rog să folosești numere întregi pozitive.

en: Gzip compression is currently DISABLED.
ro: Comprimarea Gzip este în prezent DEZACTIVATĂ.

en: Gzip compression is currently ENABLED.
ro: Comprimarea Gzip este în prezent ACTIVATĂ.

en: Follow this link to get more information about Gzip compression.
ro: Urmărește această legătură pentru a obține mai multe informații despre comprimarea Gzip.

en: Schedule Cleaning
ro: Programează curățarea

note: translators: %s is the word "disabled" in bold
en: disabled
ro: dezactivate

en: Pending tasks cleared successfully
ro: Am șters cu succes sarcinile în așteptare

en: Pending tasks could not be cleared
ro: Sarcinile în așteptare nu au putut fi șterse

en: Stats cleared successfully
ro: Am șters cu succes statisticile

en: Stats could not be cleared
ro: Statisticile nu au putut fi șterse

en: Options updated successfully
ro: Am actualizat cu succes opțiunile

en: no title
ro: fără titlu

en: Preview found items
ro: Previzualizează elementele găsite

en: Successful
ro: Cu succes

en: Saving optimized image
ro: Salvez imaginea optimizată

en: Compress Image
ro: Comprimă imaginea

en: Please try again later.
ro: Te rog să încerci din nou mai târziu.

en: Please wait: compressing the selected image.
ro: Te rog să aștepți: comprim imaginea selectată.

en: An unexpected response was received from the server.
ro: Am primit un răspuns neașteptat de la server.

en: Log file does not exist or could not be read
ro: Fișierul jurnal nu există sau nu a putut fi citit

en: Backing up original image
ro: Fac o copie de siguranță pentru imaginea originală

en: Processing response
ro: Procesez răspunsul

en: Value
ro: Valoare

en: Name
ro: Nume

en: No spam or trashed comments found
ro: Nu am găsit comentarii spam sau comentarii aruncate la gunoi

en: Post ID
ro: ID articol

en: Comment
ro: Comentariu

en: Author
ro: Autor

en: Meta Value
ro: Valoare meta

en: Meta Key
ro: Cheie meta

en: Comment ID
ro: ID comentariu

en: Date
ro: Dată

en: Title
ro: Titlu

en: You have no permissions to run optimizations.
ro: Nu ai permisiunea să rulezi optimizări.

en: Repair corrupted tables here.
ro: Repară tabele alterate aici.

note: translators: %s: Number of corrupted tables
en: Your database has %s corrupted table. | Your database has %s corrupted tables.
ro[0]: Baza ta de date are %s tabel alterat.
ro[1]: Baza ta de date are %s tabele alterate.
ro[2]: Baza ta de date are %s de tabele alterate.

note: translators: %1$s is the error code, %2$s is the error message
en: Failed with error code %1$s - %2$s
ro: A eșuat cu codul de eroare %1$s - %2$s

en: There was no scheduled optimization
ro: Nu a fost nicio optimizare programată

note: translators: %s is the last schedule optimization run date. translators: %s is the last scheduled optimization date.
en: Last scheduled optimization was at %s
ro: Ultima optimizare programată a fost la %s

en: Scheduled clean-up
ro: Curățare programată

en: Repair
ro: Repară

en: Repair database tables
ro: Repară tabelele bazei de date

note: translators: %s is number of tables repaired.
en: %s table repaired | %s tables repaired
ro[0]: Un tabel reparat
ro[1]: %s tabele reparate
ro[2]: %s de tabele reparate

note: translators: %s is number of tables
en: Repairing %s table was unsuccessful | Repairing %s tables were unsuccessful
ro[0]: Repararea unui tabel e eșuat
ro[1]: Repararea a %s tabele e eșuat
ro[2]: Repararea a %s de tabele e eșuat

note: translators: %s is the number of corrupted tables translators: %s is number of corrupted tables
en: %s corrupted table found | %s corrupted tables found
ro[0]: Am găsit un tabel stricat
ro[1]: Am găsit %s tabele stricate
ro[2]: Am găsit %s de tabele stricate

en: No corrupted tables found
ro: Nu am găsit tabele stricate

en: Options
ro: Opțiuni

en: Destination
ro: Destinație

note: translators: %s is number of Non InnoDB tables
en: Other tables will be optimized (%s).
ro: Alte tabele vor fi optimizate (%s).

en: Before saving, you need to complete the currently incomplete settings (or remove them).
ro: Înainte de a salva, trebuie să finalizezi setările incomplete (sau să le înlături).

en: Are you sure you want to remove this logging destination?
ro: Sigur vrei să înlături această destinație de jurnalizare?

en: Inactive
ro: Inactivă

en: Remember to save your settings so that your changes take effect.
ro: Ține minte să-ți salvezi setările pentru ca modificările tale să aibă efect.

en: Add logging destination
ro: Adaugă destinația jurnalizării

note: translators: %d is number of overdue cron jobs
en: Warning
ro: Avertizare

en: Cancel
ro: Anulează

en: Run optimizations
ro: Rulează optimizările

en: Automatic backup before optimizations
ro: Copie de siguranță automată înainte de optimizări

en: WP-Optimize (Free) has been de-activated, because WP-Optimize Premium is active.
ro: WP-Optimize (gratuit) a fost dezactivat pentru că WP-Optimize Premium este activ.

en: Tables not found.
ro: Tabele negăsite

en: Please, select settings file.
ro: Te rog, selectează fișierul setări.

en: Find out more.
ro: Află mai mult.

en: New feature: WP-Optimize Premium can now optimize all sites within a multisite install, not just the main one.
ro: Funcționalitate nouă: WP-Optimize Premium poate optimiza acum toate site-urile dintr-o instalare multi-site, nu doar pe cel principal.

en: Highly efficient way to manage, optimize, update and backup multiple websites from one place.
ro: O modalitate extrem de eficientă pentru a administra, optimiza, actualiza și a face copii de siguranță pentru mai multe site-uri web dintr-un singur loc.

en: Only Network Administrator can activate the WP-Optimize plugin.
ro: Numai administratorul de rețea poate să activeze modulul WP-Optimize.

en: Search for table
ro: Caută tabele

en: Thank you for installing WP-Optimize!
ro: Îți mulțumim că ai instalat WP-Optimize!

en: go back
ro: du-te înapoi

en: Remove unwanted images
ro: Înlătură imaginile nedorite

en: Remove trashed posts
ro: Înlătură articolele aruncate la gunoi

en: Clean all trashed posts
ro: Șterge toate articolele aruncate la gunoi

en: Our other plugins
ro: Alte module ale noastre

en: Premium support
ro: Suport premium

en: More choice and flexibility
ro: Mai multe opțiuni și flexibilitate

en: Control with WP-CLI
ro: Controlează cu WP-CLI

en: Sophisticated scheduling
ro: Programare sofisticată

en: Try for free
ro: Încearcă gratuit

en: Installed
ro: Instalat

en: Free
ro: Gratuit

en: Upgrade now
ro: Actualizează acum

en: Multisite support
ro: Suport pentru multi-site

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: UpdraftCentral Dashboard
ro: Panou control UpdraftCentral

en: Optimize individual tables
ro: Optimizează tabelele individual

en: Initialised
ro: Inițializat

en: Active
ro: Activă

en: Please upload a valid settings file.
ro: Te rog să încarci un fișier setări valid.

en: Remove orphaned attachments
ro: Înlătură atașamentele orfane

en: No orphaned attachments found
ro: Nu am găsit niciun atașament orfan

note: translators: %s: number of orphaned attachments
en: %s orphaned attachment found | %s orphaned attachments found
ro[0]: Am găsit un atașament orfan
ro[1]: Am găsit %s atașamente orfane
ro[2]: Am găsit %s de atașamente orfane

note: translators: %s: number of orphaned attachments
en: %s orphaned attachment deleted | %s orphaned attachments deleted
ro[0]: Am șters un atașament orfan
ro[1]: Am șters %s atașamente orfane
ro[2]: Am șters %s de atașamente orfane

en: Remove unwanted images for better site performance.
ro: Înlătură imaginile nedorite pentru o performanță mai bună pe site.

en: An unexpected response was received.
ro: A fost primit un răspuns neașteptat.

en: Please update UpdraftPlus to the latest version.
ro: Te rog să actualizezi UpdraftPlus la ultima versiune.

en: Backup before running optimizations
ro: Fă o copie de siguranță înainte de a rula optimizările

en: Take a backup with UpdraftPlus before doing this
ro: Înainte de a face asta, fă o copie de siguranță cu UpdraftPlus

en: Optimization complete
ro: Optimizarea este finalizată

en: Remove spam and trashed comments
ro: Înlătură spamul și comentariile aruncate la gunoi

note: translators: %s is the number of weeks
en: Remove spam and trashed comments which are older than %d weeks
ro: Înlătură spamul și comentariile aruncate la gunoi care sunt mai vechi de %d săptămâni

en: Logging settings
ro: Setări jurnalizare

note: translators: %s is number of tables
en: Tables will be optimized (%s).
ro: Tabelele vor fi optimizate (%s).

en: Optimizing table:
ro: Optimizare tabel:

en: Auto backup option updated.
ro: Am actualizat opțiunea Copie de siguranță automată

en: Run all selected optimizations
ro: Rulează toate optimizările selectate

en: Optimizations
ro: Optimizări

en: Run optimization
ro: Rulează optimizarea

en: Optimization
ro: Optimizare

en: Go there
ro: Du-te acolo

note: translators: %s is the number of trashed posts
en: %s trashed post in your database | %s trashed posts in your database
ro[0]: Un articol aruncat la gunoi în baza ta de date
ro[1]: %s articole aruncate la gunoi în baza ta de date
ro[2]: %s de articole aruncate la gunoi în baza ta de date

en: Make sure you backup before you optimize your database
ro: Înainte de a optimiza baza de date, asigură-te că faci o copie de siguranță

en: Comments have now been enabled on all current and previously published posts.
ro: Comentariile sunt activate acum pentru toate articolele curente și publicate anterior.

en: Comments have now been disabled on all current and previously published posts.
ro: Comentariile sunt dezactivate acum pentru toate articolele curente și publicate anterior.

en: Trackbacks have now been enabled on all current and previously published posts.
ro: Trackback-urile sunt activate acum pentru toate articolele curente și publicate anterior.

en: Trackbacks have now been disabled on all current and previously published posts.
ro: Trackback-urile sunt dezactivate acum pentru toate articolele curente și publicate anterior.

en: Premium WooCommerce plugins
ro: Module WooCommerce premium

en: Get UpdraftPlus
ro: Ia UpdraftPlus

en: Get UpdraftCentral
ro: Ia UpdraftCentral

en: Dismiss
ro: Refuză

en: notice image
ro: imagine notificare

en: Comments
ro: Comentarii

en: Use these buttons to enable or disable any future trackbacks on all your previously published posts.
ro: Folosește aceste butoane pentru a activa sau dezactiva toate trackback-urile viitoare pentru toate articolele tale publicate anterior.

en: Trackbacks
ro: Trackback-uri

en: No trashed posts found
ro: Nu am găsit niciun articol la gunoi

note: translators: %s is the number of trashed comments
en: %s trashed comment found | %s trashed comments found
ro[0]: Am găsit %s comentariu aruncat la gunoi
ro[1]: Am găsit %s comentarii aruncate la gunoi
ro[2]: Am găsit %s de comentarii aruncate la gunoi

en: Use these buttons to enable or disable any future comments on all your previously published posts.
ro: Folosește aceste butoane pentru a activa sau dezactiva toate comentariile viitoare pentru toate articolele tale publicate anterior.

en: Optimize
ro: Optimizează

en: Newsletter
ro: Buletin de știri

note: translators: %s is number of months
en: Dismiss (for %s months)
ro: Refuză (pentru %s luni)

en: Sign up
ro: Înregistrează-te

en: No trashed comments found
ro: Nu am găsit niciun comentariu aruncat la gunoi

en: Go
ro: Mergi

en: More quality plugins
ro: Mai multe module de calitate

en: No optimization was indicated.
ro: Nu ai indicat nicio optimizare.

en: template not found
ro: șablon negăsit

en: Error:
ro: Eroare:

en: Support is available here.
ro: Suportul este disponibil aici.

en: Support and feedback
ro: Suport și impresii

en: Status
ro: Stare

en: Fortnightly
ro: La două săptămâni

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Daily
ro: Zilnic

en: Save settings
ro: Salvează setările

en: More plugins
ro: Mai multe module

en: FAQs
ro: Întrebări frecvente

en: Support
ro: Suport

en: News
ro: Știri

en: No such optimization
ro: Nu există o astfel de optimizare

en: running on:
ro: rulează pe:

en: Monthly (approx. - every 30 days)
ro: Lunar (aproximativ la fiecare 30 de zile)

en: Clean comment metadata
ro: Șterge metadatele comentariului

en: Clean post metadata
ro: Șterge metadatele articolului

note: translators: %s is number of pingback deleted
en: %s pingback deleted | %s pingbacks deleted
ro[0]: Am șters %s pingback
ro[1]: Am șters %s pingback-uri
ro[2]: Am șters %s de pingback-uri

note: translators: %s is the number of found trackbacks
en: %s Trackback found | %s Trackbacks found
ro[0]: Am găsit %s trackback
ro[1]: Am găsit %s trackback-uri
ro[2]: Am găsit %s de trackback-uri

note: translators: %s is number of pingbacks
en: %s pingback found | %s pingbacks found
ro[0]: Am găsit %s pingback
ro[1]: Am găsit %s pingback-uri
ro[2]: Am găsit %s de pingback-uri

note: translators: %s is the number of deleted trackbacks
en: %s trackback deleted | %s trackbacks deleted
ro[0]: Am șters %s trackback
ro[1]: Am șters %s trackback-uri
ro[2]: Am șters %s de trackback-uri

en: Settings
ro: Setări

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Records
ro: Înregistrări

en: Review
ro: Recenzie

en: No.
ro: Nu.

en: Database name:
ro: Nume bază de date:

en: Overhead
ro: Deasupra

en: Data Size
ro: Dimensiune date

en: Index Size
ro: Dimensiune index

en: Not keeping recent data
ro: Nu păstra datele recente

en: Warning:
ro: Avertizare:

note: translators: %d is the number of weeks
en: Remove unapproved comments which are older than %d weeks
ro: Înlătură comentariile neaprobate care sunt mai vechi de %d săptămâni

en: General settings
ro: Setări generale

en: Table
ro: Tabel

en: Trackback/comments actions
ro: Acțiuni trackback/comentarii

en: Total size of database:
ro: Dimensiunea totală a bazei de date:

en: Optimization results:
ro: Rezultate optimizare:

en: Disable
ro: Dezactivează

en: Enable
ro: Activează

en: Remove unused tags
ro: Înlătură etichetele nefolosite

en: Refresh
ro: Reîmprospătează

en: Next schedule:
ro: Programarea următoare:

en: Optimize database tables
ro: Optimizează tabelele bazei de date

note: translators: %d is the number of weeks
en: Clean trashed posts which are older than %d weeks
ro: Șterge articolele aruncate la gunoi care sunt mai vechi de %d săptămâni

en: No transient options found
ro: Nicio opțiune tranzitorie găsită

note: translators: %s is the number of transient options deleted
en: %s transient option deleted | %s transient options deleted
ro[0]: O opțiune tranzitorie ștearsă
ro[1]: %s opțiuni tranzitorii șterse
ro[2]: %s de opțiuni tranzitorii șterse

note: translators: %s is the number of table(s). translators: %s is the number of tables
en: %s Table | %s Tables
ro[0]: %s tabel
ro[1]: %s tabele
ro[2]: %s de tabele

en: Enable admin bar menu
ro: Activează meniul în bara de administrare

en: Note:
ro: Notă:

en: Settings updated.
ro: Am actualizat setările.

note: translators: %s is the total space saved in KB/MB
en: Total space saved: %s
ro: Spațiu total salvat: %s

note: translators: 1: Opening strong tag, 2: Closing strong tag
en: %1$sScheduled cleaning disabled%2$s
ro: %1$sCurățarea programată este dezactivată%2$s

en: No orphaned post metadata in your database
ro: Nu există metadate articol orfane în baza ta de date

note: translators: %s: number of orphaned post metadata records
en: %s orphaned post metadata in your database | %s orphaned post metadata in your database
ro[0]: O metadată articol orfană în baza ta de date
ro[1]: %s metadate articol orfane în baza ta de date
ro[2]: %s de metadate articol orfane în baza ta de date

en: Scheduled cleaning is enabled.
ro: Curățarea programată este activată.

note: translators: %s is number of post revisions deleted
en: %s post revision deleted | %s post revisions deleted
ro[0]: Am șters o revizie la articol
ro[1]: Am șters %s revizii la articol
ro[2]: Am șters %s de revizii la articol

note: translators: %s is the number of auto-drafts deleted
en: %s auto draft deleted | %s auto drafts deleted
ro[0]: Am șters o ciornă automată
ro[1]: Am șters %s ciorne automate
ro[2]: Am șters %s de ciorne automate

note: translators: %s is the number of posts removed from trash
en: %s post removed from Trash | %s posts removed from Trash
ro[0]: Am înlăturat %s articol din La gunoi
ro[1]: Am înlăturat %s articole din La gunoi
ro[2]: Am înlăturat %s de articole din La gunoi

note: translators: %s: number of comments removed from Trash
en: %s comment removed from Trash | %s comments removed from Trash
ro[0]: Am înlăturat %s comentariu din La gunoi
ro[1]: Am înlăturat %s comentarii din La gunoi
ro[2]: Am înlăturat %s de comentarii din La gunoi

note: translators: %s: number of spam comments deleted
en: %s spam comment deleted | %s spam comments deleted
ro[0]: Am șters un comentariu spam
ro[1]: Am șters %s comentarii spam
ro[2]: Am șters %s de comentarii spam

note: translators: %s is the number of unapproved comments deleted
en: %s unapproved comment deleted | %s unapproved comments deleted
ro[0]: Am șters un comentariu neaprobat
ro[1]: Am șters %s comentarii neaprobate
ro[2]: Am șters %s de comentarii neaprobate

note: translators: %s is number of post revisions
en: %s post revision in your database | %s post revisions in your database
ro[0]: O revizie la articole în baza ta de date
ro[1]: %s revizii la articole în baza ta de date
ro[2]: %s de revizii la articole în baza ta de date

en: No post revisions found
ro: Nu am găsit nicio revizie la articole

en: No auto draft posts found
ro: Nu am găsit nicio ciornă automată pentru articole

note: translators: %s is the number of auto-drafts
en: %s auto draft post in your database | %s auto draft posts in your database
ro[0]: O ciornă automată pentru articole în baza ta de date
ro[1]: %s ciorne automate pentru articole în baza ta de date
ro[2]: %s de ciorne automate pentru articole în baza ta de date

note: translators: %s: number of spam comments
en: %s spam comment found | %s spam comments found
ro[0]: Am găsit un comentariu spam
ro[1]: Am găsit %s comentarii spam
ro[2]: Am găsit %s de comentarii spam

en: Remove trackbacks
ro: Înlătură trackback-urile

en: Remove pingbacks
ro: Înlătură pingback-urile

en: Remove unapproved comments
ro: Înlătură comentariile neaprobate

en: Clean all post revisions
ro: Șterge toate reviziile la articole

note: translators: %d is revisions retention period in weeks
en: Clean post revisions which are older than %d weeks
ro: Șterge reviziile la articole care sunt mai vechi de %d săptămâni

en: No trackbacks found
ro: Nu am găsit niciun trackback

en: No pingbacks found
ro: Nu am găsit niciun pingback

en: No unapproved comments found
ro: Nu am găsit niciun comentariu neaprobat

en: No spam comments found
ro: Nu am găsit niciun comentariu spam

note: translators: %s is the number of unapproved comments
en: %s unapproved comment found | %s unapproved comments found
ro[0]: Am găsit un comentariu neaprobat
ro[1]: Am găsit %s comentarii neaprobate
ro[2]: Am găsit %s de comentarii neaprobate

en: Select schedule type (default is Weekly)
ro: Selectează tipul de programare (implicit este săptămânală)

en: Remove orphaned post meta
ro: Înlătură metadatele articole orfane

en: Optimized all the tables found in the database.
ro: Am optimizat toate tabelele găsite în baza de date.
