Plugins - WooCommerce - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (8731 entries)

en: We’ll update you once payment has been confirmed. Here’s a summary of your order:
ro: Te vom anunța după ce plata este confirmată. Iată un rezumat al comenzii tale:

note: translators: %s: Payment method (bold, personalization tag)
en: Thanks for your order. It’s currently on hold while we confirm your payment via %s.
ro: Îți mulțumim pentru comandă. Acum este în așteptare până când avem confirmarea plății prin %s.

note: translators: %s: Site title
en: A payment gateway was just enabled on %s.
ro: Tocmai a fost activat un gateway de plată pentru %s.

en: Hello,
ro: Bună,

note: translators: %s: admin email address
en: This email has been sent to %s
ro: Acest email a fost trimis la %s

note: translators: 1: gateway title, 2: site URL
en: The payment gateway "%1$s" was just enabled on this site: %2$s
ro: Tocmai a fost activat pe acest site gateway-ul de plată „%1$s”: %2$s

note: translators: %s: Username
en: Howdy %s,
ro: Bună %s,

en: Whether the product requires a password to access its content.
ro: Dacă produsul are nevoie de o parolă pentru accesarea conținutul său.

en: Product dimensions formatted for display (e.g. "10 × 5 × 3 cm").
ro: Dimensiuni produs formatate pentru afișare (de exemplu, 10 × 5 × 3 cm).

en: Product weight formatted for display (e.g. "2.5 kg").
ro: Greutate produs formatată pentru afișare (de exemplu, 2,5 kg).

en: Full size image sizes for responsive images.
ro: Dimensiuni imagini în mărime întreagă pentru imagini responsive.

en: Full size image srcset for responsive images.
ro: srcset imagini în dimensiune întreagă pentru imagini responsive.

en: Limit result set to products related to a specific product ID.
ro: Limitează setul de rezultate la produse asociate cu un anumit ID produs.

en: Array of locations for this zone. Omit or pass an empty array for an "Everywhere" zone.
ro: Tablou cu locații pentru această zonă. Sari peste sau trece un tablou gol pentru o zonă „Peste tot”.

en: Manage how Cash on delivery appears at checkout and in order emails.
ro: Administrează cum apare Numerar la livrare la finalizarea comenzilor și în emailurile pentru comenzi.

en: Cash on delivery settings
ro: Setări pentru Numerar la livrare

en: Choose which shipping methods support Cash on delivery.
ro: Alege metodele de livrare care acceptă Numerar la livrare

en: Available for shipping methods
ro: Disponibile pentru metodele de livrare

en: Enable Cash on delivery at checkout
ro: Activează Numerar la livrare la finalizarea comenzilor

en: Manage how check payments appear at checkout and in order emails.
ro: Administrează cum apare Plăți cu cec la finalizarea comenzilor și în emailurile pentru comenzi.

en: Check payment settings
ro: Setări Plăți cu cec

en: Instructions shown after checkout
ro: Instrucțiuni arătate după finalizarea comenzii

en: Enable check payments at checkout
ro: Activează plățile cu cec la finalizarea comenzilor

en: Manage the bank accounts customers can use to pay by bank transfer.
ro: Administrează conturile bancare ale clienților care pot fi folosite pentru a plăti prin transfer bancar.

en: Bank account details
ro: Detalii cont bancar

en: Manage how Direct bank transfer appears at checkout and in order emails.
ro: Administrează cum apare Transfer bancar direct la finalizarea comenzilor și în emailurile pentru comenzi.

en: Direct bank transfer settings
ro: Setări pentru Transfer bancar direct

en: Shown on the order confirmation page and in order emails.
ro: Afișate în pagina pentru confirmarea comenzii și în emailurile pentru comenzi.

en: Order confirmation instructions
ro: Instrucțiuni pentru confirmarea comenzii

en: Shown below the checkout label.
ro: Afișate sub eticheta pentru finalizarea comenzii.

en: Checkout instructions
ro: Instrucțiuni pentru finalizare comandă

en: Shown to customers on the payment methods list at checkout.
ro: Afișate clienților în lista cu metode de plată la finalizarea comenzilor.

en: Enable Direct bank transfer at checkout
ro: Activează Transfer bancar direct la finalizarea comenzilor

en: Gateway sort order.
ro: Ordine de sortare gateway-uri.

en: Gateway description.
ro: Descriere gateway.

en: Gateway enabled status.
ro: Stare activată pentru gateway.

en: New user password. Generated automatically if not provided.
ro: Parolă utilizator nou. Generată automat dacă nu este furnizată.

en: New user username. Generated from email if not provided.
ro: Nume utilizator nou. Generat din adresa de email dacă nu este furnizat.

en: Fulfillment
ro: Onorare

en: No email template is available for this order.
ro: Nu este disponibil niciun șablon de emailuri pentru această comandă.

en: The email template to use. If omitted, the best template is auto-selected based on order status.
ro: Șablonul de emailuri de utilizat. Dacă omiți, este selectat automat cel mai bun șablon în funcție de starea comenzii.

en: No email found for the given post ID.
ro: Nu am găsit niciun email pentru ID-ul dat pentru articol.

en: Email editor is not initialized.
ro: Editorul de emailuri nu este inițializat.

en: The default block content for the email.
ro: Conținutul implicit al blocului pentru email.

en: The ID of the woo_email post.
ro: ID-ul articolului pentru woo_email.

en: URL for the call-to-action link in the notice.
ro: URL pentru legătura la Îndemn la acțiune din notificare.

en: Text for the call-to-action link in the notice.
ro: Text pentru legătura la Îndemn la acțiune din notificare.

en: Warning message displayed when the payment method is enabled. Plain text only.
ro: Mesaj de avertizare afișat când metoda de plată este activată. Numai text simplu.

en: Short text for a badge/chip displayed next to the payment method title.
ro: Text scurt pentru o insignă afișată/un cip afișat lângă titlul metodei de plată.

en: An optional notice to display for this payment method (e.g., verification requirements).
ro: O notificare opțională de afișat pentru această metodă de plată (de exemplu, cerințe pentru verificare).

en: Print discounted shipping labels with Packlink
ro: Tipărești etichete de livrare la preț redus cu Packlink

en: Automate your order fulfillment and save on top carriers
ro: Automatizează onorarea comenzilor și economisești bani la cei mai buni transportatori

en: Print discounted shipping labels with ShipStation
ro: Tipărești etichete de livrare la preț redus cu ShipStation

en: This is an order note sent from the Admin to the customer during fulfillment when you add a new Order Note and choose to send it to the customer.
    
    It can be multiple lines.
ro: Aceasta este o notă comandă trimisă clientului de Administrator în timpul onorării comenzii, când adaugi o Notă comandă nouă și alegi să o trimiți clientului.
    
    Poate să aibă mai multe rânduri.

en: Account navigation
ro: Navigare în cont

en: Review subscriptions
ro: Examinează abonamentele

note: translators: 1) product name 3) URL to My Subscriptions page
en: One of your subscriptions for <strong>%1$s</strong> has expired. This store is still covered by another active subscription.
ro: Unul dintre abonamentele tale pentru <strong>%1$s</strong> a expirat. Acest magazin este încă acoperit de un alt abonament activ.

en: Find new customers by reaching an untapped audience using Snapchat for WooCommerce.
ro: Găsești clienți noi și ajungi la un public neexploatat folosind Snapchat for WooCommerce.

en: Seamlessly sync your products to find new customers using Reddit Ads.
ro: Sincronizezi produsele fără probleme ca să găsești clienți noi folosind Reddit Ads.

en: Reach millions of active shoppers across Google by creating ads for your products straight from your dashboard.
ro: Ajungi la milioane de cumpărători activi pe Google creând reclame pentru produsele tale direct din panoul de control.

en: Filter by shipping provider
ro: Filtrează după serviciul de curierat

en: Edit shipping provider
ro: Editează serviciul de curierat

en: Add new shipping provider
ro: Adaugă un serviciu de curierat nou

en: Shipping provider
ro: Serviciu de curierat

note: translators: %s: shipping provider name
en: Provider: %s
ro: Furnizor: %s

note: translators: %d: item ID
en: Item #%d
ro: Elementul nr. %d

note: translators: 1: fulfillment ID, 2: old status label, 3: new status label
en: Fulfillment #%1$d status changed from %2$s to %3$s.
ro: Starea pentru onorarea comenzii nr. %1$d a fost schimbată din %2$s în %3$s.

note: translators: 1: old fulfillment status label, 2: new fulfillment status label
en: Order fulfillment status changed from %1$s to %2$s.
ro: Am schimbat starea pentru onorarea comenzii din %1$s în %2$s.

note: translators: %d: fulfillment ID
en: Fulfillment #%d deleted.
ro: Am șters onorarea comenzii nr. %d.

note: translators: 1: fulfillment ID, 2: item list
en: Fulfillment #%1$d updated. Items: %2$s.
ro: Am actualizat onorarea comenzii nr. %1$d. Elemente: %2$s.

note: translators: %s: tracking number
en: Tracking: %s.
ro: Urmărire: %s.

note: translators: 1: fulfillment ID, 2: fulfillment status label, 3: item list
en: Fulfillment #%1$d created (status: %2$s). Items: %3$s.
ro: Am creat onorarea comenzii nr. %1$d. (stare: %2$s). Elemente: %3$s.

en: Countries where this partner should appear first.
ro: Țări în care acest partener ar trebui să apară primul.

en: Limit result to exclude items with specified customer ids.
ro: Limitează rezultatele pentru a exclude elementele cu anumite ID-uri client.

en: Continue reading
ro: Continuă lectura

en: Webhook processing failed.
ro: Procesarea cârligului web a eșuat.

en: Payment confirmation pending
ro: Confirmarea plății este în așteptare

en: Your order from {site_title} is on hold
ro: Comanda ta de la {site_title} este în așteptare

en: Notifies customers when their order is pending payment confirmation.
ro: Notifică clienții când comenzilor lor așteaptă confirmarea plății.

en: Your items are on the way!
ro: Produsele sunt în drum spre tine!

en: Items from {site_title} order {order_number} have been fulfilled!
ro: Au fost onorate un produsele din {site_title} pentru comanda {order_number}!

en: If this was intentional, you can safely ignore and delete this email.
ro: Dacă a fost ceva intenționat, poți să ignori și să ștergi acest email în siguranță.

en: If you did not enable this payment gateway, please log in to your site and consider disabling it here:
ro: Dacă nu ai activat acest gateway de plată, te rog să te autentifici pe site și să iei în considerare dezactivarea lui aici:

note: translators: %s: gateway title
en: The payment gateway "%s" has been enabled.
ro: Gateway-ul de plată „%s” a fost activat.

en: Dummy Settings URL
ro: URL setări fictive

en: Dummy Gateway
ro: Gateway fictiv

en: Payment gateway "{gateway_title}" enabled
ro: Gateway-ul de plată „{gateway_title}” este activat

en: [{site_title}] Payment gateway "{gateway_title}" enabled
ro: [{site_title}] Gateway-ul de plată „{gateway_title}” este activat

en: Notifies admins when a payment gateway has been enabled.
ro: Notifică administratorii când a fost activat un gateway de plată.

en: Payment gateway enabled emails are sent to chosen recipient(s) when a payment gateway is enabled.
ro: Dacă sunt activate emailurile pentru gateway-uri de plată, ele sunt trimise destinatarului ales (destinatarilor aleși) când este activat un gateway de plată.

en: Payment gateway enabled
ro: Gateway-ul de plată este activat

note: translators: %s: provider name
en: Could not create provider "%s" because its auto-generated slug conflicts with a built-in shipping provider. Please specify a different slug.
ro: Nu am putut să creez furnizorul „%s” deoarece descriptorul său generat automat intră în conflict cu un serviciu de curierat nativ. Te rog să specifici un alt descriptor.

en: The icon URL must be a valid HTTP or HTTPS URL.
ro: URL-ul iconului trebuie să fie un URL HTTP sau HTTPS valid.

en: The tracking URL template must be a valid HTTP or HTTPS URL.
ro: Șablonul URL de urmărire trebuie să fie un URL HTTP sau HTTPS valid.

note: translators: %s: slug value
en: The slug "%s" is already used by a built-in shipping provider. Please choose a different slug.
ro: Descriptorul „%s” este deja folosit de un serviciu de curierat nativ. Te rog să alegi un alt descriptor.

en: Failed to delete the shipping provider.
ro: Ștergerea serviciul de curierat a eșuat.

note: translators: %s: provider name
en: Cannot delete "%s" because it is used by existing fulfillments. Remove all fulfillments using this provider first.
ro: Nu pot să șterg „%s” deoarece este folosit la onorarea comenzilor existente. Mai întâi, înlătură toate onorările care folosesc acest furnizor.

note: translators: %s: URL to blog post about this change.
en: Compatibility mode for HPOS no longer pulls order changes made to the posts database back into your orders automatically. If your site uses custom code or plugins that modify orders outside of WooCommerce, this may affect how order data is handled. <a href="%s">Learn more about this change and what to do</a>.
ro: Modul compatibilitate pentru HPOS nu mai extrage automat în comenzile tale modificările la comenzi făcute în baza de date pentru articole. Dacă site-ul tău folosește cod personalizat sau module care modifică comenzile, în afara de WooCommerce, acest lucru poate să afecteze modul în care sunt gestionate datele comenzilor. <a href="%s">Află mai multe despre această modificare și ce trebuie să faci</a>.

en: HPOS order "sync on read" has been disabled
ro: „Sincronizează la citire” pentru comenzile HPOS a fost dezactivată

note: Translators: %s: Core version.
en: Version header is missing. The core version is %s
ro: Lipsește antetul versiunii. Versiunea de bază este %s

en: Optional URL for the provider icon.
ro: URL opțional pentru iconul furnizorului.

en: e.g. https://example.com/icon.png
ro: De exemplu, https://example.com/icon.png

en: Use __PLACEHOLDER__ where the tracking number should appear in the URL.
ro: Folosește __PLACEHOLDER__ când ar trebui să apară numărul de urmărire în URL.

en: e.g. https://example.com/track?id=__PLACEHOLDER__
ro: De exemplu, https://example.com/track?id=__PLACEHOLDER__

en: Unique identifier (auto-generated if left blank).
ro: Identificator unic (generat automat dacă lași necompletat).

en: e.g. my-local-courier
ro: De exemplu, my-local-courier

en: The display name for this shipping provider.
ro: Numele de afișat pentru acest serviciu de curierat.

en: e.g. My Local Courier
ro: De exemplu, curierul meu local

en: No custom shipping providers have been created.
ro: Nu a fost creat niciun serviciu de curierat personalizat.

en: Add custom shipping providers so they appear in the fulfillment form when creating shipments. Use the tracking URL template to auto-generate tracking links.
ro: Adaugă servicii de curierat personalizate pentru ca ele să apară în formularul pentru onorarea comenzilor la crearea livrărilor. Folosește șablonul URL de urmărire pentru a genera automat legături la urmărire.

en: Add shipping provider
ro: Adaugă un serviciu de curierat

en: Icon URL
ro: URL icon

en: Tracking URL template
ro: Șablon URL de urmărire

en: Are you sure you want to delete this shipping provider?
ro: Sigur vrei să ștergi acest serviciu de curierat?

note: translators: %s: Order number
en: Partial refund: Order %s
ro: Rambursare parțială: comandă %s

en: This endpoint requires Jetpack blog token authentication.
ro: Acest punct-final are nevoie de autentificare prin tokenul blogului Jetpack.

en: Invalid result from filter.
ro: Rezultat nevalid de la filtru.

en: Metadata
ro: Metadate

en: Platform
ro: Platformă

en: Device Locale
ro: Locală dispozitiv

en: Device UUID
ro: UUID dispozitiv

en: Push Token ID
ro: ID token pentru notificări imediate

en: Sorry, you are not allowed to do that.
ro: Regret, nu ai voie să faci asta.

en: All Rights Reserved.
ro: Toate drepturile sunt rezervate.

note: translators: %1$s: New invoice ID
en: PayPal order Invoice ID updated to %1$s to ensure uniqueness.
ro: Am actualizat ID-ul facturii pentru comanda PayPal la %1$s pentru a asigura unicitatea.

note: translators: 1: Link to PayPal sandbox testing guide page, 2: Link to PayPal info page
en: <strong>Sandbox mode enabled</strong>. Only sandbox test accounts can be used. See the <a href="%1$s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> for more details. <a href="%2$s" target="_blank">What is PayPal?</a>
ro: <strong>Modul Sandbox este activat</strong>. Pot fi folosite numai conturi de testare Sandbox. Pentru mai multe detalii, consultă <a href="%1$s">Ghidul pentru testarea PayPal Sandbox</a>. <a href="%2$s" target="_blank">Ce este PayPal?</a>

en: Find New Customers with Reddit Ads
ro: Găsești clienți noi cu reclame Reddit

en: Find New Customers with Snapchat Ads
ro: Găsești clienți noi cu reclame Snapchat

en: Seamlessly sync your products and start Reddit Ads.
ro: Sincronizezi produsele fără probleme și lansezi reclame Reddit.

en: Reddit Ads
ro: Reclame Reddit

en: Reach an untapped audience on Snapchat and drive more sales.
ro: Ajungi la un public neexploatat pe Snapchat și atragi mai multe vânzări.

en: Snapchat Ads
ro: Reclame Snapchat

en: Menu order, used to custom sort the term.
ro: Ordinea din meniu, folosită pentru sortarea personalizată a termenului.

en: Watch on VideoPress
ro: Urmărește pe VideoPress

en: The post ID for context-aware tag filtering.
ro: ID-ul articolului pentru filtrarea etichetelor în funcție de context.

en: Notifies customers when their order has been partially refunded.
ro: Notifică clienții când comenzile lor au fost rambursate parțial.

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: %1$sDiscover additional solutions%2$s to boost your business and expand what your store can do.
ro: %1$sDescoperi soluții suplimentare%2$s ca să-ți impulsionezi afacerile și să extinzi potențialul magazinului.

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: %1$sExplore solutions%2$s that help automate and improve customer email communication.
ro: %1$sExplorează soluțiile%2$s care te ajută la automatizare și la îmbunătățirea comunicării prin email cu clienții.

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: %1$sExplore solutions%2$s that help customize cart and checkout flows.
ro: %1$sExplorează soluțiile%2$s care te ajută să personalizezi coșul și fluxurile pentru finalizarea comenzilor.

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: %1$sExplore solutions%2$s that enhance shipping, delivery, and fulfillment workflows.
ro: %1$sExplorează soluțiile%2$s care îmbunătățesc fluxurile de lucru pentru expediere, livrare și onorarea comenzilor.

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: %1$sExplore solutions%2$s that help with tax calculations, compliance, and regional requirements.
ro: %1$sExplorează soluțiile%2$s care te ajută la calcularea impozitelor, conformitate și cerințe regionale.

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: %1$sExplore solutions%2$s that help highlight products and drive more sales.
ro: %1$sExplorează soluțiile%2$s care te ajută să evidențiezi produsele și la creșterea vânzărilor.

note: translators: 1: home URL
en: There is no connection for <b>%1$s</b> on WooCommerce.com. The connection may have been deleted. To fix this, please reconnect your site to <b>WooCommerce.com</b> to ensure everything works correctly.
ro: Nu există nicio conexiune pentru <b>%1$s</b> pe WooCommerce.com. Probabil conexiunea a fost ștearsă. Pentru a corecta asta, te rugăm să-ți reconectezi site-ul la <b>WooCommerce.com</b> și să te asiguri că totul funcționează corect.

en: Loading reviews data...
ro: Încarc datele pentru recenzii...

en: Error loading widget
ro: Eroare la încărcarea piesei

[ctx: Font size name]
en: extra-extra-large
ro: Foarte, foarte mare

[ctx: block title]
en: Product Gallery
ro: Galerie cu produse

[ctx: block description]
en: Container for the current gallery image, navigation buttons, zoom functionality and more.
ro: Container pentru imaginea curentă din galerie, butoane de navigare, funcționalitate mărește și altele.

[ctx: block title]
en: Viewer
ro: Vizualizator

[ctx: block description]
en: Include a coupon code to entice customers to make a purchase.
ro: Include un cod cupon pentru a atrage clienții să facă o cumpărătură.

[ctx: block title]
en: Coupon Code
ro: Cod cupon

en: Term
ro: Termen

note: translators: %s: shipping method title
en: Pickup location for %s
ro: Locație ridicare pentru %s

en: Limit results to terms with a specific parent (hierarchical taxonomies only).
ro: Limitează rezultatele la termeni cu un anumit părinte (numai taxonomii ierarhice).

en: Optional: Taxes refunded for this item. If not provided, tax will be automatically extracted from refund_total using the order's tax rates.
ro: Opțional: impozite rambursate pentru acest element. Dacă nu le oferi, impozitele vor fi extrase automat din refund_total folosind cotele de impozitare pentru comandă.

en: Avatar URL of the user who created the refund.
ro: URL avatar pentru utilizatorul care a creat rambursarea.

en: Display name of the user who created the refund.
ro: Nume de afișat pentru utilizatorul care a creat rambursarea.

en: User who created the refund.
ro: Utilizatorul care a creat rambursarea.

note: translators: %s: item total with tax
en: Refund total cannot be greater than the line item total including tax (%s).
ro: Totalul rambursării nu poate fi mai mare decât totalul elementelor de rând, inclusiv impozitul (%s).

note: translators: %1$s: refund amount, %2$s: calculated total from line items
en: Refund amount (%1$s) cannot be less than the total of line items (%2$s).
ro: Suma rambursată (%1$s) nu poate fi mai mică decât totalul elementelor de rând (%2$s).

en: Currency the order item was created with, in ISO format.
ro: Moneda cu care a fost creat elementul comandă, în format ISO.

en: The unique key for the shipping provider.
ro: Cheia unică pentru serviciul de curierat.

en: The icon URL for the shipping provider.
ro: URL-ul iconului pentru serviciul de curierat.

en: The display name of the shipping provider.
ro: Numele de afișat pentru serviciul de curierat.

en: Shipping providers
ro: Servicii de curierat

en: Some providers were removed because they are missing required keys (label, icon, value, url).
ro: Unii furnizori au fost înlăturați deoarece nu au cheile necesare (etichetă, icon, valoare, URL).

en: The filter must return an array of providers.
ro: Filtrul trebuie să returneze un tablou cu furnizori.

en: Push Token
ro: Token pentru notificări imediate

en: Push Tokens
ro: Tokeni pentru notificări imediate

note: translators: %s: directory path
en: Unable to create feed directory: %s
ro: Nu pot să creez directorul feed: %s

note: translators: %1$s: file path, %2$s: error message
en: Unable to move feed file %1$s to upload directory: %2$s
ro: Nu pot să mut %1$s pentru fișierul feed în directorul upload: %2$s

note: translators: %s: directory path
en: Unable to open feed file for writing: %s
ro: Nu pot să deschid fișierul feed pentru scriere: %s

en: An error occurred while generating the feed.
ro: A apărut o eroare în timpul generării feed.

en: The tracking URL template for the shipping provider.
ro: Șablonul URL de urmărire pentru serviciul de curierat.

en: [Performance] Speeds up your store by caching product objects during each request, preventing duplicate product loads. Can improve page load times on product-heavy pages.
ro: [Performanță] Îți accelerează magazinul prin memorarea în cache a obiectelor produs în timpul fiecărei cereri, împiedicând încărcările produselor duplicat. Poate să îmbunătățească timpii de încărcare a paginilor care au multe produse.

en: Cache Product Objects
ro: Cache obiecte product

note: translators: %1$s and %2$s are opening and closing <a> tags
en: Enable backend caching and cache control headers for REST API responses via the <code>RestApiCache</code> trait. ⚙️ %1$sConfiguration%2$s
ro: Activează memorarea în cache pentru partea administrativă și anteturile care controlează cache-ul pentru răspunsurile REST API prin <code>RestApiCache</code>. ⚙️ %1$sConfigurare%2$s

en: REST API Caching
ro: Memorare în cache REST API

en: Power your business with N-Genius Online—smart, secure, and built for the future
ro: Îți îmbunătățești afacerile cu N-Genius Online - inteligent, sigur și construit pentru viitor

en: Scheduled (recommended)
ro: Programate (recomandat)

en: Controls how analytics data is imported from orders.
ro: Controlează cum sunt importate din comenzi dalele Analytics.

en: Updates
ro: Actualizări

en: Scheduled updates enabled
ro: Actualizările programate sunt activate

en: This provides improved performance to your store, enable it in Analytics > Settings.
ro: Îți oferă o performanță îmbunătățită pentru magazinului tău. Le activezi în Analytics > Setări.

en: Analytics now supports scheduled updates
ro: Acum, Analytics acceptă actualizări programate

note: translators: %s: Payment provider name.
en: Save big with %s
ro: Economisești mult cu %s

note: translators: %s: Payment provider name.
en: Payments made simple with %s
ro: Plăți simplificate cu %s

note: translators: %s: Payment provider name.
en: Get paid with %s
ro: Accepți plăți cu %s

en: The quickest way to grow your business by advertising to over 100 million users across Tumblr and WordPress, starting at just \$5/day.
ro: Cea mai rapidă cale de a-ți dezvolta afacerile prin promovare la peste 100 de milioane de utilizatori pe Tumblr și WordPress, începând de la numai 5 $/zi.

en: Excludes customers by location (state, country). Provide a comma-separated list of locations. Each location can be a country code (e.g. GB) or combination of country and state (e.g. US:CA).
ro: Excluzi clienții după locație (țară, județ, regiune, stat). Oferi o listă cu locații, separate cu virgule. Fiecare locație poate fi un cod de țară (de exemplu, GB) sau o combinație care include țara și statul (de exemplu, US:CA).

en: Includes customers by location (state, country). Provide a comma-separated list of locations. Each location can be a country code (e.g. GB) or combination of country and state (e.g. US:CA).
ro: Excluzi clienții după locație (țară, județ, regiune, stat). Oferi o listă cu locații, separate cu virgule. Fiecare locație poate fi un cod de țară (de exemplu, RO) sau o combinație care include țara și statul (de exemplu, US:CA).

en: Limit result to items with specified user type.
ro: Limitează rezultatele la elemente cu un anumit tip de utilizator.

en: Result message.
ro: Mesaj cu rezultat.

en: Whether the trigger was successful.
ro: Dacă declanșatorul a fost executat cu succes.

en: Whether a batch import is currently running or scheduled to run within the next minute (null in immediate mode).
ro: Dacă un import pentru un grup de date rulează în prezent sau este programat să ruleze în minutul următor (nul în modul imediat).

en: Next scheduled import time (null in immediate mode).
ro: Ora următoare programată pentru import (nulă în modul imediat).

en: Last processed order date (null in immediate mode).
ro: Data ultimei comenzi procesate (nulă în modul imediat).

en: Current import mode.
ro: Mod curent pentru import.

en: Batch import triggered successfully.
ro: Importul grupului de date a fost declanșat cu succes.

en: Invalid action hook for batch import.
ro: Cârlig nevalid pentru acțiunea import grup de date

en: A batch import is already in progress or scheduled to run soon. Please wait for it to complete before triggering a new import.
ro: Un import al unui grup de date este deja în desfășurare sau este programat să ruleze în curând. Te rugăm să aștepți finalizarea lui înainte de declanșarea unui import nou.

en: Manual import is not available in immediate mode. Imports happen automatically.
ro: Importul manual nu este disponibil în modul imediat. Importurile se fac automat.

en: Sorry, you cannot access analytics imports.
ro: Regret, nu poți să accesezi importurile Analytics.

en: This function should not be called before the WooCommerce session is initialized, or places where there is no session, e.g. WordPress admin.
ro: Această funcție nu trebuie apelată înainte ca sesiunea WooCommerce să fie inițializată sau în locuri unde nu există o sesiune, de exemplu în administrarea WordPress.

en: Limit result set to products visible in Point of Sale.
ro: Limitează setul de rezultate la produse vizibile în POS (Punct de vânzare).

en: Limit result set to variations visible in Point of Sale.
ro: Limitează setul de rezultate la variați vizibile în POS (Punct de vânzare).

en: The WordPress environment type.
ro: Tipul de mediu WordPress.

[ctx: Taxonomy name]
en: POS Product visibility
ro: Vizibilitate produse în POS

note: translators: %d: order item ID
en: Order item #%d contains legacy tax data format. Tax rate ID information is unavailable.
ro: Comandă nr. %d conține un format vechi pentru date fiscale. Informațiile despre ID-ul cotei de impozitare nu sunt disponibile.

en: The current environment type set for this site.
ro: Tipul de mediu curent setat pentru acest site.

en: Environment type
ro: Tip de mediu

en: This option is important as it will affect how you input prices. If you select "Yes", enter prices including your base location's tax rate, the baseline for tax calculations. Changing this option will not update existing products.
ro: Această opțiune este importantă deoarece va afecta modul în care introduci prețurile. Dacă selectezi „Da”, introduci prețurile, inclusiv cota de impozitare pentru locația de bază care este valoarea de referință pentru calculul impozitelor. Modificarea acestei opțiuni nu va actualiza produsele existente.

note: translators: 1: country code, 2: opening link tag, 3: closing link tag
en: You have enabled "Prices entered with tax" but have not configured a standard tax rate for your base location (%1$s). Please %2$sconfigure standard tax rates%3$s to ensure accurate tax calculations.
ro: Ai activat „Prețuri introduse cu impozite” dar nu ai configurat o cotă standard de impozitare pentru locația de bază (%1$s). Te rugăm %2$ssă configurezi cotele standard de impozitare%3$s pentru a asigura calcularea cu precizie a impozitelor.

en: Tax configuration incomplete
ro: Configurarea impozitului este incompletă

en: Enables including ETag and Cache-Control headers, and returning 304 Not Modified responses, for REST API endpoints configured as cacheable.
ro: Activează includerea anteturilor ETag și Cache-Control și returnarea răspunsurilor 304 Not Modified pentru punctele-final REST API configurate ca pot fi memorate în cache.

en: Send cache control headers and support 304 Not Modified responses
ro: Trimite anteturile care controlează cache-ul și acceptă răspunsuri 304 Not Modified

en: Enable cache control headers
ro: Activează anteturile care controlează cache-ul

en: Enables responses for REST API endpoints configured as cacheable. Requires an external object cache.<br/>This setting should be enabled only if no other plugins that handle caching are active.
ro: Activează răspunsurile pentru punctele-finale REST API configurate ca pot fi memorate în cache. Este nevoie de un Cache obiect extern.<br/>Această setare trebuie activată numai dacă nu sunt active alte module care gestionează cache-ul.

en: Cache REST API responses on the server
ro: Memorează în cache răspunsurile REST API pe server

en: Enable backend caching
ro: Activează memorarea în cache pentru partea administrativă

note: translators: %1$s and %2$s are opening and closing <a> tags
en: Backend caching requires a WordPress object cache plugin (Redis, Memcached, etc.) to be installed and active. %1$sLearn more about object caching%2$s.
ro: Memorarea în cache pentru partea administrativă are nevoie de un modul WordPress Cache obiect care să fie instalat și activ. %1$sÎnvață mai multe despre Cache obiect%2$s.

en: These settings control backend caching and cache control headers for REST API responses.
ro: Aceste setări controlează memorarea în cache pentru partea administrativă și anteturile care controlează cache-ul pentru răspunsurile REST API.

en: REST API response cache
ro: Cache pentru răspunsuri REST API

en: REST API caching
ro: Memorare în cache REST API

en: REST API keys
ro: Chei REST API

en: Generate a login for the account using first and/or last name. If neither is usable (e.g. invalid or missing) the email address will be used. If this option is unchecked, customers will need to set a username during account creation
ro: Generează o autentificare în cont folosind prenumele și/sau numele. Dacă niciunul nu este utilizabil (de exemplu, este nevalid sau lipsește), va fi folosită adresa de email. Dacă această opțiune nu este bifată, clienții vor trebui să seteze un nume de utilizator în timpul creării contului.

en: Generate account login (recommended)
ro: Generează autentificarea în cont (recomandată)

en: This product type is not currently supported.
ro: Acest tip de produs nu este în prezent acceptat.

en: Controls whether this product appears in the Point of Sale system.
ro: Controlează dacă acest produs apare în sistemul Punct de vânzare (POS).

en: Available for POS
ro: Disponibil pentru POS

en: No billing email provided.
ro: Nu ai oferit nicio adresă de email pentru facturare.

[ctx: block description]
en: Displays the current category title and lets permitted users edit it.
ro: Afișează titlul categoriei curente și permite utilizatorilor care au permisiuni să îl editeze.

[ctx: block description]
en: Displays the current category description.
ro: Afișează descrierea categoriei curente.

[ctx: block title]
en: Product Category Description
ro: Descriere categorie de produse

note: translators: %s: order number
en: Canceled order: #%s,
ro: Comandă anulată: nr. %s,

en: No shipping method selected.
ro: Nu ai selectat nicio metodă de livrare.

en: Shipping address required.
ro: Adresa de livrare este obligatorie.

en: Product ID must be numeric.
ro: ID-ul produsului trebuie să fie numeric.

en: Line items to add to the cart.
ro: Elemente de adăugat în coș.

en: Items Discount
ro: Reduceri pentru elemente

en: Items Base Amount
ro: Cantitate de bază pentru elemente

en: Link type.
ro: Tip de legătură.

en: Related links.
ro: Legături corelate.

en: Message content.
ro: Conținut mesaj.

en: Content type.
ro: Tip de conținut.

en: JSON path to the related field.
ro: Cale JSON la câmpul corelat.

en: Message type.
ro: Tip de mesaj.

en: Messages (info, warnings, errors).
ro: Mesaje (informații, avertizări, erori).

en: Amount in cents.
ro: Sumă în cenți.

en: Display text.
ro: Afișează text.

en: Total type.
ro: Tip de total.

en: Order totals breakdown.
ro: Defalcare total comandă.

en: Total in cents.
ro: Total în cenți.

en: Tax in cents.
ro: Impozit în cenți.

en: Latest delivery time (ISO 8601).
ro: Ultima oră de livrare (ISO 8601).

en: Earliest delivery time (ISO 8601).
ro: Prima oră de livrare (ISO 8601).

en: Carrier name.
ro: Nume transportator.

en: Subtitle.
ro: Subtitlu.

en: Title.
ro: Titlu.

en: Fulfillment option ID.
ro: ID opțiune pentru onorare.

en: Fulfillment type.
ro: Tip de onorare.

en: Available fulfillment options.
ro: Opțiuni disponibile pentru onorare.

en: Postal/ZIP code.
ro: Cod poștal/ZIP.

en: Country code (ISO 3166-1 alpha-2).
ro: Cod de țară (în format ISO 3166-1 alfa-2).

en: State/province.
ro: Județ/provincie.

en: Full name.
ro: Nume întreg.

en: Fulfillment/shipping address.
ro: Onorare/adresă de livrare

en: Total amount in cents.
ro: Sumă totală în cenți.

en: Tax amount in cents.
ro: Sumă impozit în cenți.

en: Subtotal in cents.
ro: Sub-total în cenți.

en: Discount amount in cents.
ro: Sumă reduceri în cenți.

en: Base amount in cents.
ro: Sumă de bază în cenți.

en: Quantity.
ro: Cantitate.

en: Product item details.
ro: Detalii element produs.

en: Line item ID.
ro: ID element de rând.

en: Line items in the checkout session.
ro: Elemente de rând în sesiunea finalizare comandă.

en: Currency code (ISO 4217).
ro: Cod monedă (ISO 4217).

en: Status of the checkout session.
ro: Starea sesiunii finalizare comandă.

en: List of supported payment methods.
ro: Listă cu metodele de plată acceptate.

en: Payment provider information.
ro: Informații despre furnizorul pentru plăți.

en: Buyer information.
ro: Informații despre cumpărător.

en: Unique identifier for the checkout session.
ro: Identificator unic pentru sesiunea finalizare comandă.

note: translators: 1: current session status, 2: allowed statuses
en: Checkout session cannot be updated. Current status: %1$s. Allowed statuses: %2$s
ro: Sesiunea finalizare comandă nu poate fi actualizată. Stare curentă: %1$s. Stări permise: %2$s

en: Selected fulfillment option ID.
ro: ID opțiune selectată pentru onorare.

en: No agentic-supported payment gateway available.
ro: Nu este disponibil niciun gateway de plată acceptat Agentic AI.

en: No payment gateway available.
ro: Nu este disponibil niciun gateway de plată.

en: Payment was declined.
ro: Plata a fost refuzată.

note: translators: %s: current session status
en: Checkout session is not ready for payment. Current status: %s
ro: Sesiunea finalizare comandă nu este gata pentru plată. Stare curentă: %s

en: Invalid or expired checkout session ID.
ro: ID-ul sesiunii finalizare comandă nu este valid sau a expirat.

en: Payment provider identifier.
ro: Identificator furnizor pentru plăți.

en: Payment token from the payment provider.
ro: Token plată de la furnizorul pentru plăți.

en: Payment data including token and provider.
ro: Datele plății, inclusiv tokenul și furnizorul.

en: The checkout session ID (Cart-Token JWT).
ro: ID-ul sesiunii finalizare comandă (Cart-Token JWT).

en: Cannot change locations of "Rest of the World" zone.
ro: Nu pot să schimb locațiile pentru zona „Restul lumii”.

en: Cannot change order of "Rest of the World" zone.
ro: Nu pot să schimb ordinea pentru zona „Restul lumii”.

en: Zone name cannot be empty.
ro: Numele zonei nu poate fi gol.

en: Cannot change name of "Rest of the World" zone.
ro: Nu pot să schimb numele pentru zona „Restul lumii”.

en: Shipping zone location name (readonly, auto-generated from code).
ro: Nume locație pentru zona de livrare (numai pentru citire, generat automat din cod).

en: Resource cannot be created. Check for validation errors or server logs for details.
ro: Resursa nu poate fi creată. Verifică dacă există erori de validare sau jurnalele serverului pentru detalii.

en: Could not update shipping method.
ro: Nu am putut să actualizez metoda de livrare.

en: Settings must be an array.
ro: Setările trebuie să fie un tablou.

en: Shipping method settings including title and configuration.
ro: Setări pentru metoda de livrare, inclusiv titlu și configurare.

en: Shipping zone ID.
ro: ID zonă de livrare.

en: Shipping method does not belong to the specified zone.
ro: Metoda de livrare nu aparține zonei specificate.

en: Invalid shipping method type.
ro: Tip de metodă de livrare nevalid.

en: Invalid shipping zone ID.
ro: ID-ul zonei de livrare nu este valid.

en: Manage your store’s tax setup.
ro: Administrează inițializarea impozitelor pentru magazinul tău.

en: Available options for select/radio fields.
ro: Opțiuni disponibile pentru câmpurile selectare/radio.

note: translators: 1: Setting ID, 2: Allowed values list.
en: Invalid value for "%1$s". Allowed values: %2$s.
ro: Valoare nevalidă pentru „%1$s”. Valori permise: %2$s.

en: Manage product settings including dimensions, weight units, and display options.
ro: Administrează setările pentru produse, inclusiv dimensiuni, unități pentru greutate și opțiuni de afișare.

en: Invalid dimension unit. Valid units are: m, cm, mm, in, yd.
ro: Unitatea de măsură pentru dimensiuni nu este validă. Unitățile valide sunt: ​​m, cm, mm, in, yd.

en: Invalid weight unit. Valid units are: kg, g, lbs, oz.
ro: Unitatea de măsură pentru greutate nu este validă. Unitățile valide sunt: kg, g, lbs, oz.

en: Sorry, you are not allowed to edit product settings.
ro: Regret, nu ai voie să editezi setările pentru produse.

en: Sorry, you are not allowed to access product settings.
ro: Regret, nu ai voie să accesezi setările pentru produse.

note: translators: %d: account index
en: Account at index %d must be an object.
ro: Contul cu indexul %d trebuie să fie un obiect.

en: Account details must be an array.
ro: Detaliile contului trebuie să fie un tablou.

en: Bank account details for direct bank transfer.
ro: Detalii cont bancar pentru transfer bancar direct.

en: Determines the display order of payment gateways during checkout.
ro: Determină ordinea de afișare a gateway-urilor de plată în timpul finalizării comenzii.

en: Enable this payment gateway
ro: Activează acest gateway de plată

en: Invalid payment gateway ID.
ro: ID-ul gateway-ul de plată nu este valid.

en: URL for the management link.
ro: URL pentru legătura la administrare.

en: Management links for the payment method.
ro: Legături la administrare pentru metoda de plată.

en: Management options for the payment method.
ro: Opțiuni administrare pentru metoda de plată.

en: Current state configuration of the payment method.
ro: Configurarea actuală a stării pentru metoda de plată.

en: Icon URL for the payment method.
ro: URL icon pentru metoda de plată.

en: Description of the payment method.
ro: Descrierea metodei de plată.

en: Title of the payment method.
ro: Titlul metodei de plată.

en: Sort order for the payment method.
ro: Ordine de sortare pentru metoda de plată.

en: Unique identifier for the payment method.
ro: Identificator unic pentru metoda de plată.

en: Available offline payment methods.
ro: Metode de plată disponibile offline.

en: Grouped settings for offline payment methods.
ro: Setări grupate pentru metode de plată offline.

en: Current enabled state for all payment methods.
ro: Starea activată în prezent pentru toate metodele de plată.

en: Description of the settings group.
ro: Descrierea grupului de setări.

en: Title of the settings group.
ro: Titlul grupului de setări.

en: Invalid payment methods data received.
ro: Datele primite pentru metodele de plată nu sunt valide.

en: Manage offline payment methods available for your store.
ro: Administrează metodele de plată offline disponibile pentru magazinul tău.

en: Offline Payment Methods
ro: Metode de plată offline

en: Country code to retrieve offline payment methods for.
ro: Codul de țară pentru care se preiau metodele de plată offline.

en: Sorry, you are not allowed to edit general settings.
ro: Regret, nu ai voie să editezi setările generale.

en: Sorry, you are not allowed to access general settings.
ro: Regret, nu ai voie să accesezi setările generale.

note: translators: 1: field key, 2: invalid value
en: Invalid option "%2$s" for %1$s.
ro: Opțiunea „%2$s” nu este validă pentru %1$s.

note: translators: 1: field key, 2: valid options
en: Invalid value for %1$s. Valid options: %2$s
ro: Valoarea pentru %1$s nu este validă. Opțiuni valide: %2$s.

note: translators: %s: field key
en: Invalid email format for %s.
ro: Formatul de email pentru %s nu este valid.

en: Whether this is sent only manually.
ro: Dacă este trimis numai manual.

en: Whether this is a customer email.
ro: Dacă este un email client.

en: Email group title.
ro: Titlu grup de emailuri.

en: Email group identifier.
ro: Identificator grup de emailuri.

en: Link to template editor.
ro: Legătură la editorul de șabloane.

en: Template post ID.
ro: ID articol șablon.

en: Email description.
ro: Descriere email.

en: Email title.
ro: Titlu email.

en: Failed to retrieve updated email settings.
ro: Preluarea setărilor actualizate pentru emailuri a eșuat.

en: Email template not found.
ro: Nu am găsit șablonul de emailuri.

en: Email template ID.
ro: ID șablon de emailuri.

en: Filter by template post ID.
ro: Filtrează după ID articol șablon.

en: Available options for selectable fields.
ro: Opțiuni disponibile pentru câmpurile selectabile.

en: Sorry, you are not allowed to edit email settings.
ro: Regret, nu ai voie să editezi setările pentru emailuri.

en: Sorry, you are not allowed to access email settings.
ro: Regret, nu ai voie să accesezi setările pentru emailuri.

en: Set options relating to customer accounts and data privacy.
ro: Setează opțiunile referitoare la conturile clienților și confidențialitatea datelor.

en: Accounts & Privacy
ro: Conturi și confidențialitate

en: Sorry, you are not allowed to edit account settings.
ro: Regret, nu ai voie să editezi setările pentru conturi.

en: Sorry, you are not allowed to access account settings.
ro: Regret, nu ai voie să accesezi setările pentru conturi.

en: Amount refunded for this tax.
ro: Sumă rambursată pentru acest impozit.

en: Tax ID.
ro: ID impozit.

en: Total refunded for this item.
ro: Total rambursare pentru acest element.

en: Quantity refunded.
ro: Sumă rambursată.

en: ID of the original line item.
ro: ID-ul elementului de rând original.

en: ID of the refund line item. This is not the ID of the original line item.
ro: ID-ul elementului de rând de rambursat. Nu este ID-ul elementului de rând original.

en: Refunded line items. This can include products, fees, and shipping lines, combined into a single array.
ro: Elemente de rând rambursate. Ele pot să includă produse, taxe și linii de livrare, combinate într-un singur tablou.

en: The date the refund was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creată rambursarea, în fusul orar al site-ului.

en: Currency the refund was created with, in ISO format.
ro: Moneda cu care a fost creată rambursarea, în format ISO.

en: Reason for the refund.
ro: Motiv pentru rambursare.

en: Amount that was refunded. This is calculated from the line items if not provided.
ro: Suma care a fost rambursată. Dacă nu este furnizată, este calculată din elementele de rând.

en: The ID of the order that was refunded.
ro: ID-ul comenzii care a fost rambursată.

en: Unique identifier for the refund.
ro: Identificator unic pentru rambursare.

note: translators: %s: tax total
en: Refund tax total cannot be greater than the line item tax total (%s).
ro: Totalul impozitelor rambursate nu poate fi mai mare decât totalul impozitelor din elementele de rând (%s).

note: translators: %s: tax IDs
en: Line item tax not found. Must be: %s.
ro: Nu am găsit elementul de rând pentru impozit. Trebuie să fie: %s.

en: Tax id and refund_total are required.
ro: ID impozit și refund_total sunt obligatorii.

note: translators: %s: item quantity
en: Line item quantity cannot be greater than the item quantity (%s).
ro: Suma elementelor de rând nu poate fi mai mare decât suma elementelor (%s).

en: Line item is not a product, fee, or shipping line.
ro: Elementul de rând nu este un produs, o taxă sau o linie de livrare.

en: Line item not found.
ro: Nu am găsit elementul de rând.

en: Cannot create order refund.
ro: Nu pot să creez rambursarea comenzii.

en: Refund total must be greater than zero.
ro: Totalul rambursării trebuie să fie mai mare decât zero.

en: When true, the payment gateway API is used to perform the refund. If the payment gateway does not support refunds, the refund will fail.
ro: Dacă setezi la „true”, API-ul gateway-ului de plată este utilizat pentru a face rambursarea. Dacă gateway-ul de plată nu acceptă rambursări, rambursarea va eșua.

en: The date the refund was created, as GMT.
ro: Data la care a fost creată rambursarea (GMT).

en: Filter refunds by order ID.
ro: Filtrează rambursările după ID comandă.

en: Exclude products that belong to specific product category IDs.
ro: Exclude produsele care aparțin unor anumite ID-uri de categorii de produse.

note: translators: %s item name.
en: Adjusted stock: %s.
ro: Stoc ajustat: %s.

en: Total refund tax amount for the order.
ro: Valoare totală impozit de rambursat pentru comandă.

en: Total refund amount for the order.
ro: Valoare totală rambursare pentru comandă.

en: Could not mark the order as paid.
ro: Nu am putut să marchez comanda ca plătită.

en: Download permissions
ro: Permisiunile descărcare

en: Download permissions were reset manually.
ro: Permisiunile pentru descărcare au fost resetate manual.

en: Resets any download permissions linked to the order.
ro: Resetează toate permisiunile pentru descărcare asociate comenzii.

en: Marks the order as paid. Updates the order status and reduces line item stock if necessary.
ro: Marchează comanda ca plătită. Actualizează starea comenzii și reduce stocul elementelor de rând, dacă este necesar.

en: The group of order note.
ro: Grupul notă comandă.

en: The title of the order note group.
ro: Titlul grupului notă comandă.

en: When the customer was last active, as GMT.
ro: Data la care clientul a fost activ ultima dată (GMT).

en: When the customer was last active in the site's timezone.
ro: Data la care clientul a fost activ ultima dată, în fusul orar al site-ului.

en: Cannot update resource.
ro: Nu pot să actualizez resursa.

en: Email notification
ro: Notificări prin email

en: Product stock
ro: Stoc produs

en: Order confirmation email
ro: Email pentru confirmarea comenzii

note: translators: %s is an email address.
en: Order details sent to %s.
ro: Am trimis detaliile comenzii la %s.

note: translators: 1. The name of an email template; 2. Email address.
en: Email template "%1$s" sent to %2$s.
ro: Șablonul de emailuri „%1$s” a fost trimis la %2$s.

en: Enable push notifications for the WooCommerce mobile apps to receive order notifications and store updates.
ro: Activează notificările imediate pentru aplicațiile WooCommerce pentru mobil ca să primești notificări despre comenzi și actualizări din magazin.

en: Push Notifications
ro: Notificări imediate

en: Enable the Agentic Checkout API for AI-powered checkout experiences (e.g., ChatGPT). This adds REST API endpoints that allow AI agents to create and manage checkout sessions.
ro: Activează Agentic Checkout API pentru experiențe la finalizarea comenzilor propulsate de AI (de exemplu, ChatGPT). El adaugă puncte-finale REST API care permit agenților AI să creeze și să administreze sesiunile pentru finalizarea comenzilor.

en: Enable order data caching in the datastore. This feature only works with high-performance order storage and is recommended for stores using object caching.
ro: Activează cache-ul pentru datele comenzilor în depozitul de date. Această funcționalitate funcționează numai cu Stocare de înaltă performanță pentru comenzi și este recomandată pentru magazinele care folosesc cache obiect.

en: The onboarding steps in case this provider supports native in-context onboarding.
ro: Pașii la îmbarcare în cazul în care acest furnizor acceptă îmbarcarea nativă în context.

en: Message to show the user.
ro: Mesaj de afișat utilizatorului.

en: Various messages to possibly show the user.
ro: Diverse mesaje posibil de afișat utilizatorului.

en: Whether onboarding is supported.
ro: Dacă este acceptată îmbarcarea.

note: translators: %s: WooPayments.
en: %s is not supported in the selected business location.
ro: %s nu este acceptat în locația selectată pentru afacere.

note: translators: %s: Payment extension suggestion ID.
en: The provider class for payment extension suggestion ID "%s" must extend the PaymentGateway class.
ro: Clasa furnizorului pentru sugestia de extensie de plată cu ID-ul „%s” trebuie să extindă clasa PaymentGateway.

note: translators: %s: Gateway ID.
en: The provider class for gateway ID "%s" must extend the PaymentGateway class.
ro: Clasa furnizorului pentru ID-ul de gateway „%s” trebuie să extindă clasa PaymentGateway.

note: translators: %d: number of orders updated
en: Successfully updated fulfillment status for %d orders.
ro: Am actualizat cu succes starea onorare pentru %d comenzi.

en: Failed to update order fulfillment status. Please check the database logs for errors.
ro: Actualizarea stării onorare comenzi a eșuat. Te rog să verifici jurnalele bazei de date pentru erori.

note: translators: %s: error message
en: Failed to create fulfillment status column: %s
ro: Crearea coloanei stare onorare a eșuat: %s

en: This tool will regenerate the order fulfillment status for all orders and update the Analytics data using a direct SQL query.
ro: Acest instrument va regenera starea onoare comenzi pentru toate comenzile și va actualiza datele Analytics folosind o interogare SQL directă.

en: Regenerate order fulfillment status for Analytics
ro: Regenerează starea onorare comenzi pentru Analytics

en: Agentic Commerce Protocol: Order created or updated
ro: Protocol comerț Agentic AI: comandă creată sau actualizată

en: Next products
ro: Produse următoare

en: Previous products
ro: Produse anterioare

en: Discounts calculated at checkout.
ro: Reduceri calculate la finalizarea comenzii

en: Taxes calculated at checkout.
ro: Impozite calculate la finalizarea comenzii.

en: Shipping calculated at checkout.
ro: Livrare calculată la finalizarea comenzii.

en: Taxes and discounts calculated at checkout.
ro: Impozite și reduceri calculate la finalizarea comenzii.

en: Shipping and discounts calculated at checkout.
ro: Livrare și reduceri calculate la finalizarea comenzii.

en: Shipping and taxes calculated at checkout.
ro: Livrare și impozite calculate la finalizarea comenzii.

en: Unknown database error occurred while adding fulfillment_status column.
ro: A apărut o eroare necunoscută în baza de date la adăugarea coloanei fulfillment_status.

en: Finish checkout
ro: Finalizează comanda

en: Failed to generate catalog file.
ro: Generarea fișierului catalog a eșuat.

en: Products catalog file URL. Null when catalog is not ready.
ro: URL fișier catalog de produse. Nul când catalogul nu este gata.

en: Products catalog generation status.
ro: Stare generare catalog de produse.

en: fields cannot be empty.
ro: câmpurile nu pot fi goale.

en: fields must be an array of strings or a comma-separated string.
ro: câmpurile trebuie să fie un tablou cu șiruri de caractere sau un șir separat cu virgulă.

en: Whether to generate a new catalog file regardless of whether a catalog file already exists.
ro: Dacă se generează un fișier catalog nou, indiferent dacă există deja un fișier catalog.

en: Product/variation fields to include in the catalog. Can be an array or comma-separated string.
ro: Câmpuri de produse/variații de inclus în catalog. Pot fi un tablou sau un șir separat cu virgulă.

note: translators: %1$s: Authorization ID, %2$s: open link tag, %3$s: close link tag
en: . Authorization ID: %1$s not found. Please log into your %2$sPayPal account%3$s to capture the payment
ro: . ID autorizare: nu am găsit %1$s. Te rog să te autentifici în %2$scontul PayPal%3$s pentru a încasa plata

note: translators: %s: Link to PayPal sandbox testing guide page
en: <strong>Sandbox mode enabled</strong>. Only sandbox test accounts can be used. See the <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> for more details.
ro: <strong>Modul Sandbox este activat</strong>. Pot fi utilizate numai conturi de testare Sandbox. Pentru mai multe detalii, vezi <a href="%s">Ghidul de testare PayPal Sandbox</a>.

note: translators: %s: Currency code
en: PayPal Standard does not support your store currency (%s).
ro: PayPal Standard nu acceptă moneda magazinului tău (%s).

en: PayPal Account Restricted
ro: Contul PayPal este restricționat

note: translators: 1: opening <a> tag, 2: closing </a> tag
en: Your PayPal account has been restricted by PayPal. This may prevent customers from completing payments. Please %1$scontact PayPal support%2$s to resolve this issue and restore full functionality to your account.
ro: Contul tău PayPal a fost restricționat de PayPal. Acest lucru poate împiedica clienții să finalizeze plățile. Te rog %1$scontactează suportul PayPal%2$s pentru a rezolva această problemă și a restabili funcționalitatea completă a contului tău.

en: Shown as a preview in the Inbox, next to the subject line. (Max 150 characters).
ro: Afișată ca o previzualizare în emailul primit, lângă subiectul mesajului. (maxim 150 de caractere).

en: Preheader
ro: Pre-antet

en: Order changes
ro: Modificări la comandă

en: Notifies admins when a new order has been placed.
ro: Notifică administratorii când a fost plasată o comandă nouă.

en: Notifies admins when an order that was processing or on hold has failed.
ro: Notifică administratorii când o comandă aflată în procesare sau în așteptare a eșuat.

en: Notifies customers when their password has been reset.
ro: Notifică clienții când parolele lor au fost resetate.

en: Account password reset
ro: Resetare parolă cont

en: Notifies customers when their order has been partially or fully refunded.
ro: Notifică clienții când comenzile lor au fost rambursate parțial sau integral.

en: Notifies customers when their order has been received and is being processed.
ro: Notifică clienții când comenzile lor au fost primite și sunt în curs de procesare.

en: Notifies customers when a full or partial refund has been issued for their in-person (POS) order.
ro: Notifică clienții când a fost emisă o rambursare integrală sau parțială pentru comenzile lor personale (POS).

en: POS order refunded
ro: Comandă POS rambursată

en: Notifies customers when their in-person (POS) order has been completed.
ro: Notifică clienții când comenzile lor personale (POS) au fost finalizate.

en: POS order complete
ro: Finalizare comandă POS

en: Order on hold
ro: Comandă în așteptare

en: Notifies customers when you’ve added a note to their order.
ro: Notifică clienții când ai adăugat o notă la comenzile lor.

en: Customer note added
ro: Am adăugat o notă pentru client

en: Notifies customers when their account has been created.
ro: Notifică clienții când conturile lor au fost create.

en: Account created
ro: Am creat contul

en: Manually send customers an email to review their order and complete payment.
ro: Trimite manual un email clienților ca să-și examineze comanda și să finalizeze plata.

en: Payment request
ro: Cerere plată

en: Notifies customers when their order has failed.
ro: Notifică clienții când comenzile lor au eșuat.

en: Notifies customers when their order has been shipped.
ro: Notifică clienții când comenzile lor au fost expediate.

en: Order fulfilled
ro: Comandă onorată

en: Notifies customers when their order has been cancelled.
ro: Notifică clienții când comenzile lor au fost anulate.

en: Notifies admins when an order that was processing or on hold has been canceled.
ro: Notifică administratorii când o comandă care era în procesare sau suspendată a fost anulată.

en: Canceled order
ro: Comandă anulată

note: translators: %1$s is the payment method, %2$s is the transaction id.
en: Payment complete.
ro: Finalizare plată.

note: translators: %1$s is the payment method, %2$s is the transaction id.
en: Payment via %1$s (%2$s).
ro: Plată prin %1$s (%2$s).

note: translators: 1: product name
en: Please choose product options for %1$s.
ro: Te rog să alegi opțiunile pentru produsul %1$s.

en: Add a different email address to receive replies.
ro: Adaugă o altă adresă de email pentru a primi răspunsuri.

en: You do not have permission to save settings.
ro: Nu ai permisiunea să salvezi setările.

en: REST API operations for WooCommerce resources including products, orders, and other store data.
ro: Operațiuni API REST pentru resurse WooCommerce, inclusiv produse, comenzi și alte date din magazin.

en: WooCommerce REST API
ro: REST API WooCommerce

[ctx: block description]
en: Displays the description of the selected variation.
ro: Afișează descrierea pentru variația selectată.

[ctx: block title]
en: Variation Description (Beta)
ro: Descriere variație (Beta)

en: This item is not available for purchase.
ro: Acest produs nu este disponibil pentru cumpărare.

en: Shipping method ID (e.g., flat_rate, free_shipping).
ro: ID metodă de livrare (de exemplu, flat_rate, free_shipping).

en: Raw shipping method settings for frontend processing.
ro: Setări brute pentru metode de livrare pentru procesare în partea din față.

en: Whether the shipping method is enabled.
ro: Dacă metoda de livrare este activată.

en: Shipping methods for this zone.
ro: Metode de livrare pentru această zonă.

en: Unique identifier for the shipping zone.
ro: Identificator unic pentru zona de livrare.

en: The fulfillment status of the order.
ro: Starea pentru onorarea comenzii.

en: A list of line items (products) within this order.
ro: O listă cu elementele (produsele) din această comandă.

en: Product needs shipping.
ro: Produsul are nevoie de livrare.

en: Product is downloadable.
ro: Produsul poate fi descărcat.

en: Product is virtual.
ro: Produsul este virtual.

en: Product global unique ID.
ro: ID unic global pentru produs.

en: Product permalink.
ro: Legătură permanentă la produs.

en: Item price. Calculated as total / quantity.
ro: Preț element. Calculat ca total/cantitate.

en: Product data this item is linked to.
ro: Datele produsului la care este legat acest element.

en: Product or variation ID.
ro: ID produs sau variație.

en: Invalid line items type.
ro: Tipul de elemente pe rând nu este valid.

en: Item name.
ro: Nume element.

en: Limit result set to orders with specific fulfillment statuses.
ro: Limitează setul de rezultate la comenzi cu anumite stări de onorare.

en: Total value must be an array with exactly 2 numbers for between operators.
ro: Valoarea totală trebuie să fie un tablou cu exact 2 numere între operatori.

en: The comparison operator to use for total filtering.
ro: Operatorul pentru comparație de folosit pentru filtrarea totală.

en: Limit result set to orders with specific total amounts. For between operators, list two values.
ro: Limitează setul de rezultate la anumite comenzi cu sume totale. Pentru între operatori, afișează două valori.

en: If true, the note will be shown to customers. If false, the note will be for admin reference only.
ro: Dacă este setat la „true”, nota va fi arătată clienților. Dacă este setat la „false”, nota va fi numai pentru referința administratorului.

en: Order ID the note belongs to.
ro: ID-ul comenzii căruia îi aparține nota.

en: The order ID that notes belong to.
ro: ID-ul comenzii căreia îi aparțin notele.

en: Limit result to customer notes or private notes.
ro: Limitează rezultatul la note pentru clienți sau note private.

en: Trash not supported.
ro: Aruncarea la gunoi nu este acceptată.

en: Cannot trash resource.
ro: Nu pot să arunc la gunoi resursa.

en: Cannot delete resource.
ro: Nu pot să șterg resursa.

en: Cannot create resource.
ro: Nu pot să creez resursa.

en: Line item image, if available.
ro: Imagine element în rând, dacă este disponibilă.

en: Resource already exists.
ro: Resursa deja există.

en: An error occurred while processing your request.
ro: A apărut o eroare în timpul procesării cererii tale.

en: The user associated with this API key no longer exists.
ro: Utilizatorul asociat cu această cheie API nu mai există.

en: Authentication failed.
ro: Autentificarea a eșuat.

en: X-MCP-API-Key must be in format consumer_key:consumer_secret
ro: X-MCP-API-Key trebuie să fie în formatul consumer_key:consumer_secret

en: Invalid error object provided.
ro: Ai furnizat un obiect eroare nevalid.

en: X-MCP-API-Key header required. Format: consumer_key:consumer_secret
ro: Antetul X-MCP-API-Key este obligatoriu. Format: consumer_key:consumer_secret

en: HTTPS is required for MCP requests.
ro: Pentru cererile MCP, este obligatoriu HTTPS.

en: AI-accessible WooCommerce operations via MCP
ro: Operații WooCommerce accesibile prin AI via MCP

en: WooCommerce MCP Server
ro: Sever WooCommerce MCP

en: Configure Permalinks
ro: Configurează legăturile permanente

en: Configuration Required
ro: Configurarea este obligatorie

en: WordPress permalinks must be set to anything other than "Plain" for MCP to work.
ro: Pentru ca MCP să funcționeze, structura legături permanente WordPress trebuie setată la orice altă valoare, alta decât „Simplă”.

en: Clear Customer Sessions When Empty
ro: Șterge sesiunile pentru clienți când sunt goale

en: Enable WooCommerce MCP (Model Context Protocol) for AI-powered store operations. AI-generated results and actions can be unpredictable - please review before executing in your store.
ro: Activează WooCommerce MCP (Model Context Protocol) pentru operațiile din magazin propulsate de AI. Rezultatele și acțiunile generate de inteligența artificială pot fi imprevizibile - te rugăm să le examinezi înainte de implementarea în magazin.

en: [Performance] Removes session cookies for non-logged in customers when session data is empty, improving page caching performance. May cause compatibility issues with extensions that depend on the session cookie without using session data.
ro: [Performanță] Înlătură cookie-urile sesiunii pentru clienții neautentificați când datele pentru sesiune sunt goale, îmbunătățind performanța memorării în cache a paginii. Poate să ducă la probleme de compatibilitate cu extensiile care depind de cookie-urile sesiunii și nu utilizează datele pentru sesiune.

en: Ambiguous shipping providers list.
ro: Listă ambiguă cu servicii de curierat.

en: Unique identifier for the resource
ro: Identificator unic pentru resursă

en: Update an existing order by modifying status, customer information, line items, or other order details.
ro: Actualizează o comandă existentă prin modificarea stării, informațiilor despre client, produselor pe rânduri sau a altor detalii despre comandă.

en: Update Order
ro: Actualizează comanda

en: Create a new order with customer information, line items, shipping details, and payment information.
ro: Creează o comandă nouă cu informații despre client, produse pe rânduri, detalii de livrare și informații de plată.

en: Create Order
ro: Creează comanda

en: Delete Product
ro: Șterge produsul

en: Update an existing product by modifying its attributes such as price, stock, description, or metadata.
ro: Actualizează un produs existent prin modificarea atributelor sale, cum ar fi prețul, stocul, descrierea sau metadatele.

en: Update Product
ro: Actualizează produsul

en: Create a new product in WooCommerce with name, price, description, and other product attributes.
ro: Creează un produs nou în WooCommerce cu nume, preț, descriere și alte atribute pentru produs.

en: Permanently delete a product from the store. This action cannot be undone.
ro: Șterge definitiv un produs din magazin. Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Retrieve a paginated list of orders with optional filters for status, customer, date range, and other criteria.
ro: Recuperezi o listă paginată cu comenzi, cu filtre opționale pentru stare, clienți, interval de date și alte criterii.

en: List Orders
ro: Comenzi listate

en: Retrieve detailed information about a single order by ID, including line items, customer details, and payment information.
ro: Recuperezi informații detaliate despre o singură comandă după ID, inclusiv elemente pe rânduri, detalii despre client și informații de plată.

en: Get Order
ro: Ai comanda

en: Sample Download File.pdf
ro: Exemplu de descărcare File.pdf

en: Dummy Downloadable Product
ro: Produs descărcabil fictiv

en: Watch on YouTube
ro: Urmărește pe YouTube

en: Listen on ReverbNation
ro: Ascultă pe ReverbNation

en: Listen on Mixcloud
ro: Ascultă pe Mixcloud

en: Listen on Pocket Casts
ro: Ascultă pe Pocket Casts

en: Listen on SoundCloud
ro: Ascultă pe SoundCloud

en: Listen on Spotify
ro: Ascultă pe Spotify

en: Listen to the audio
ro: Ascultă înregistrarea audio

note: translators: Alt text for video play button icon.
en: Play
ro: Redare

en: Please select a valid quantity to add to the cart.
ro: Te rog să selectezi o cantitate validă pe care să o adaugi în coș.

en: Get Product
ro: Ia produsul

en: Retrieve detailed information about a single product by ID, including price, description, images, and metadata.
ro: Recuperezi informații detaliate despre un singur produs după ID, inclusiv preț, descriere, imagini și metadate.

en: Flat key-value mapping of all setting field values.
ro: Mapare valoare cheie nevariabilă pentru toate valorile câmpurilor setări.

en: Set your store's address, visibility, currency, language, and timezone.
ro: Setează adresa, vizibilitatea, moneda, limba și fusul orar al magazinului tău.

en: Description for the setting field.
ro: Descriere pentru câmpul setare.

en: Retrieve a paginated list of products with optional filters for status, category, price range, and other attributes.
ro: Recuperezi o listă paginată cu produse, cu filtre opționale pentru stare, categorii, interval de date și alte atribute.

en: List Products
ro: Afișează produsele

en: Available options for select/multiselect fields.
ro: Opțiuni disponibile pentru câmpurile selectare/selectare multiplă.

en: Add to cart description.
ro: Descriere Adaugă în coș.

en: Add to cart details.
ro: Detalii Adaugă în coș.

en: Add to cart text.
ro: Text pentru Adaugă în coș.

en: Add to cart single text.
ro: Text unic pentru Adaugă în coș.

en: Group description.
ro: Descriere grup.

en: Group title.
ro: Titlu grup.

en: Settings group.
ro: Grup de setări.

en: Collection of setting groups.
ro: Colecție de grupuri de setări.

en: Settings description.
ro: Descriere setări.

en: Settings title.
ro: Titlu pentru Setări.

en: Unique identifier for the settings group.
ro: Identificator unic pentru grupul de setări.

en: Customize the look and feel of all you notification emails.
ro: Personalizează aspectul general al tuturor emailurilor de notificare.

en: Email design
ro: Design emailuri

en: Please enter a valid reply-to email address.
ro: Te rog să introduci o adresă de email validă pentru Răspunde.

en: Reply-to name cannot be empty when reply-to is enabled.
ro: Numele pentru Răspunde nu poate fi gol când este activată opțiunea Răspunde.

en: Reply-to enabled must be a boolean value.
ro: Dacă Răspunde este activată, trebuie să fie o valoare booleană.

en: Email sender name cannot be empty.
ro: Numele pentru expeditorul emailului nu poate fi gol.

en: Invalid or empty request body.
ro: Corpul cererii nu este valid sau este gol.

en: "Reply-to" name
ro: Nume pentru „Răspunde”

en: Add "Reply-to" email
ro: Adaugă adresa de email pentru Răspunde

en: Display order for the group.
ro: Ordine de afișare pentru grup.

en: Number of decimals must be between 0 and 10.
ro: Numărul de zecimale trebuie să fie între 0 și 10.

en: Setting field description.
ro: Descriere câmp pentru setare.

en: Setting field type.
ro: Tip de câmp pentru setare.

en: Setting field label.
ro: Etichetă câmp pentru setare.

en: Setting field ID.
ro: ID câmp pentru setare.

en: Settings fields.
ro: Câmpuri pentru setare.

en: Setting field value.
ro: Valoare câmp pentru setare.

en: Invalid country code in list.
ro: Codul de țară din listă nu este valid.

en: Expected an array of country codes.
ro: Așteptam un tablou cu coduri de țară.

en: Invalid shipping location option.
ro: Opțiunea pentru locația de livrare nu este validă.

en: Invalid selling location option.
ro: Opțiunea pentru locația de vânzare nu este validă.

en: Invalid country/state format.
ro: Formatul pentru țară nu este valid.

en: Sorry, you are not allowed to perform this action.
ro: Regret, nu ai voie să execuți această acțiune.

en: The order ID is required.
ro: ID-ul comenzii este obligatoriu.

en: The entity ID is required.
ro: ID-ul entității este obligatoriu.

en: Sorry, you cannot update resources.
ro: Regret, nu poți să actualizezi resursele.

en: The entity type must be "order".
ro: Tipul de entitate trebuie să fie „comandă”.

en: When enabled, PayPal will use the address provided by the checkout form, and prevent the buyer from changing it inside the PayPal payment page. Disable this to let buyers choose a shipping address from their PayPal account. PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
ro: Dacă activezi, PayPal va folosi adresa dată în formularul pentru finalizarea comenzii și va împiedica cumpărătorul să o modifice în pagina de plată PayPal. Dezactivează asta pentru a permite cumpărătorilor să aleagă o adresă de livrare din contul lor PayPal. PayPal verifică adresele, prin urmare, această setare poate duce la erori (recomandăm să o dezactivezi).

en: "Reply-to" address
ro: Adresă pentru „Răspunde”

en: Prevent buyers from changing the shipping address.
ro: Împiedică cumpărătorii să schimbe adresa de livrare.

note: translators: %s: reason
en: Payment pending (reason: %s).
ro: Plată în așteptare (motiv: %s).

note: translators: %1$s: PayPal debug ID
en: PayPal order creation failed. PayPal debug ID: %1$s
ro: Crearea comenzii PayPal a eșuat. ID depanare PayPal: %1$s

note: translators: %1$s: Action, %2$s: PayPal order ID
en: PayPal %1$s payment failed. PayPal Order ID: %2$s
ro: Plata PayPal %1$s a eșuat. ID comandă PayPal: %2$s

note: translators: 1: opening <a> tag, 2: closing </a> tag
en: WooCommerce has upgraded your PayPal integration from PayPal Standard to PayPal Payments (PPCP), for a more reliable and modern checkout experience. If you do not prefer the upgraded integration in WooCommerce, we recommend switching to %1$sPayPal Payments%2$s extension.
ro: Pentru o experiență mai fiabilă și mai modernă în procesul de finalizare a comenzilor, WooCommerce a actualizat integrarea PayPal din PayPal Standard în PayPal Payments (PPCP). Dacă nu vrei integrarea actualizată în WooCommerce, îți recomandăm să comuți la extensia %1$sPayPal Payments%2$s.

note: translators: %s: PayPal debug ID
en: . PayPal debug ID: %s
ro: . ID depanare PayPal: %s

note: translators: %1$s: PayPal order ID, %2$s: Status
en: PayPal payment approval failed. PayPal Order ID: %1$s. Status: %2$s
ro: Aprobarea plății PayPal a eșuat. ID comandă PayPal: %1$s. Stare: %2$s

note: translators: %1$s: PayPal order ID
en: PayPal payment approved. PayPal Order ID: %1$s
ro: Plata PayPal este aprobată. ID comandă PayPal: %1$s

note: translators: %1$s: Transaction ID
en: PayPal payment authorized. Transaction ID: %1$s. Change payment status to processing or complete to capture funds.
ro: Plata PayPal este autorizată. ID tranzacție: %1$s. Schimbă starea plății în finalizată sau în procesare ca să încasezi banii.

note: translators: %1$s: Transaction ID
en: PayPal payment captured. Transaction ID: %1$s.
ro: Plata PayPal este încasată. ID tranzacție: %1$s.

en: PayPal capture authorized payment failed
ro: Plata autorizată pentru încasare prin PayPal a eșuat

en: Enable PayPal Buttons
ro: Activează butoanele PayPal

en: PayPal Buttons
ro: Butoane PayPal

en: Enable PayPal buttons to offer PayPal, Venmo and Pay Later as express checkout options on product, cart, and checkout pages.
ro: Activează butoanele PayPal pentru a oferi PayPal, Venmo și Plătește mai târziu ca opțiuni pentru Finalizare expres (rapidă) în paginile produse, coș și finalizare.

en: An unknown error occurred
ro: A apărut o eroare necunoscută

en: We are unable to process your PayPal payment at this time. Please try again or use a different payment method.
ro: Nu putem să-ți procesăm plata PayPal în acest moment. Te rugăm să încerci din nou sau să folosești o altă metodă de plată.

en: Taxes and coupons
ro: Impozite și cupoane

en: Enable taxes and coupons and configure how they are calculated.
ro: Activează Impozite și cupoane și configurează cum sunt calculate.

note: translators: %s: WooPayments URL.
en: Requires a plugin with predictive address search support (e.g. <a href="%s" target="_blank">WooPayments</a>).
ro: Are nevoie de un modul care acceptă o căutare predictivă de adrese (de exemplu, <a href="%s" target="_blank">WooPayments</a>).

[ctx: block title]
en: Active Filters
ro: Filtre active

[ctx: block title]
en: Status Filter
ro: Filtru pentru stare

[ctx: block title]
en: Attribute Filter
ro: Filtru atribute

[ctx: block description]
en: A placeholder block for email content.
ro: Un bloc substituent pentru conținutul emailurilor.

[ctx: block title]
en: Email Content
ro: Conținut email

[ctx: block title]
en: Price Filter
ro: Filtru pentru prețuri

en: Full screen image
ro: Imagine pe ecran întreg

en: Notify me
ro: Anunță-mă

[ctx: back in stock form]
en: Enter your e-mail
ro: Introdu emailul tău

[ctx: back in stock form]
en: Email address to be notified when this product is back in stock
ro: Adresă email pentru a fi notificat când acest produs este din nou în stoc

en: Want to be notified when this product is back in stock?
ro: Vrei să fii notificat când acest produs este din nou în stoc?

en: You have received this message because your e-mail address was used to sign up for stock notifications on our store. Wasn't you? Please get in touch with us if you keep receiving these messages.
ro: Ai primit acest mesaj deoarece adresa ta de email a fost folosită pentru înscriere la notificările privind stocul din magazinul nostru. Nu ai fost tu? Te rugăm să ne contactezi dacă primești în continuare aceste mesaje.

note: translators: %$s placeholder is the verification expiration datetime string.
en: This link will remain active for %s.
ro: Această legătura va rămâne activă pentru %s.

note: translators: %s placeholder is the text part from above.
en: To stop receiving these messages, %s to unsubscribe.
ro: Ca să nu mai primești aceste mesaje, %s pentru a te dezabona.

[ctx: unsubscribe cta for stock notifications for guests]
note: translators: %1$s placeholder is the unsubscribe link, %2$s placeholder is the Unsubscribe text link.
en: click here
ro: dă clic aici

note: translators: %s placeholder is the text part from above.
en: To manage your notifications, %s to log in to your account.
ro: Pentru a administra notificările, %s pentru a te autentifica în contul tău.

[ctx: unsubscribe cta for stock notifications for existing customers]
note: translators: %1$s placeholder is the unsubscribe link, %2$s placeholder is the Unsubscribe text link.
en: click here
ro: dă clic aici

en: You have received this message because your e-mail address was used to sign up for stock notifications on our store.
ro: Ai primit acest mesaj deoarece adresa ta de email a fost folosită pentru înscriere la notificările privind stocul din magazinul nostru.

note: translators: 1 = URL of the Back in Stock Notifications page
en: Back-in-stock notifications for this product are now being processed. Subscribed customers will receive these emails over the next few minutes. You can monitor or manage individual subscriptions on the <a href="%s">Stock Notifications page</a>.
ro: Notificările Este din nou în stoc pentru acest produs sunt procesate acum. Clienții abonați vor primi aceste emailuri în următoarele minute. Poți să monitorizezi sau să administrezi abonamentele individuale în <a href="%s">pagina Notificări stocuri</a>.

note: translators: %d the numeric product ID
en: Removed back-in-stock notification for product id: %d
ro: Am înlăturat notificarea este din nou în stoc pentru ID produs: %d

en: WooCommerce Customer Stock Notifications
ro: Notificări stocuri pentru clienți WooCommerce

en: User Email is invalid.
ro: Emailul utilizatorului nu este valid.

en: User ID or User Email is required.
ro: ID-ul utilizatorului sau emailul utilizatorului este obligatoriu.

en: Product ID is required.
ro: ID-ul produsului este obligatoriu.

[ctx: notice action]
en: Manage notifications
ro: Administrează notificările

[ctx: notice action]
en: Resend verification
ro: Retrimite verificarea

en: You have already joined this waitlist. Please complete the sign-up process by following the verification link sent to your e-mail.
ro: Te-ai înscris deja în această listă de așteptare. Te rugăm să finalizezi procesul de înscriere urmărind legătura de verificare trimisă la adresa ta de email.

en: You have already joined this waitlist.
ro: Te-ai înscris deja în această listă de așteptare.

en: Thanks for signing up! An account has been created for you. Please complete the sign-up process by following the verification link sent to your e-mail.
ro: Îți mulțumim pentru înscriere! A fost creat un cont pentru tine. Te rugăm să finalizezi procesul de înscriere urmărind legătura de verificare trimisă la adresa ta de email.

note: translators: Product name
en: You have successfully signed up and will be notified when "%s" is back in stock! Note that a new account has been created for you; please check your e-mail for details.
ro: Te-ai înregistrat cu succes și vei fi notificat când „%s” va fi din nou în stoc! Reține că ți-am creat un cont nou; pentru detalii, te rugăm să verifici emailul primit.

en: Thanks for signing up! Please complete the sign-up process by following the verification link sent to your e-mail.
ro: Îți mulțumim pentru înscriere! Te rugăm să finalizezi procesul de înscriere urmărind legătura de verificare trimisă la adresa ta de email.

note: translators: Product name
en: You have successfully signed up! You will be notified when "%s" is back in stock.
ro: Te-ai înregistrat cu succes! Vei fi notificat când „%s” este din nou în stoc.

en: Failed to sign up. Please try again.
ro: Înregistrarea a eșuat. Te rog să reîncerci.

en: You have already signed up too many times. Please try again later.
ro: Te-ai înregistrat deja de prea multe ori. Te rog să reîncerci mai târziu.

en: To proceed, please consent to the creation of a new account with your e-mail.
ro: Pentru a continua, te rugăm să îți dai consimțământul pentru crearea unui cont nou cu adresa ta de email.

en: Invalid email address.
ro: Adresa de email nu este validă.

en: Invalid user.
ro: Utilizatorul nu este valid.

[ctx: back in stock form]
en: here
ro: aici

en: You have already joined the waitlist! Click {manage_account_link} to manage your notifications.
ro: Te-ai înscris deja în lista de așteptare! Dă clic {manage_account_link} pentru a administra notificările.

[ctx: back in stock form]
en: log in
ro: autentifică-te

en: Please {login_link} to sign up for stock notifications.
ro: Te rog {login_link} ca să te înscrii pentru notificările despre stocuri.

note: translators: %2$s product name, %1$s user email
en: Successfully unsubscribed %1$s. You will not receive a notification when "%2$s" becomes available.
ro: %1$s a fost dezabonată cu succes. Nu vei primi o notificare când „%2$s” devine disponibil.

note: translators: %s is product name
en: Successfully verified stock notifications for "%s".
ro: Am verificat cu succes notificările privind stocurile pentru „%s”.

[ctx: Stock Notification confirm notification]
en: Confirm
ro: Confirmă

en: Please follow the link below to complete the sign-up process and join the "{product_name}" waitlist.
ro: Te rugăm să urmărești legătura de mai jos pentru a finaliza procesul de înregistrare și să te înscrii în lista de așteptare „{product_name}”.

en: Confirm sign-up
ro: Confirmă înscrierea

en: Join the "{product_name}" waitlist.
ro: Înscrie-te în lista de așteptare „{product_name}”.

en: Verification e-mail sent to customers, as part of the double opt-in sign-up process.
ro: Email de confirmare trimis clienților, ca parte a procesului de înregistrare și înscriere.

en: Back in stock sign-up verification
ro: Confirmare înscriere pentru Este din nou în stoc

en: Thanks for joining the waitlist! You will hear from us again when "{product_name}" is back in stock.
ro: Îți mulțumim că te-ai înscris în lista de așteptare! Vei primi vești de la noi când „{product_name}” este din nou în stoc.

en: Sign-up successful
ro: Te-ai înscris cu succes

en: You have joined the "{product_name}" waitlist.
ro: Te-ai înscris în lista de așteptare „{product_name}”.

en: Email sent to customers after completing the sign-up process successfully.
ro: Email trimis clienților după finalizarea cu succes a procesului de înscriere.

en: Back in stock sign-up confirmation
ro: Confirmare înscriere pentru Este din nou în stoc

en: Text to appear below the main e-mail header.
ro: Text care să apară sub antetul principal al emailului.

[ctx: Email notification]
en: Shop Now
ro: Cumpără acum

en: Great news: "{product_name}" is now available for purchase.
ro: Vești bune: „{product_name}” este disponibil acum pentru cumpărare.

en: It's back in stock!
ro: Este din nou în stoc

en: "{product_name}" is back in stock!
ro: „{product_name}” este din nou în stoc

en: Email sent to signed-up customers when a product is back in stock.
ro: Email trimis clienților înscriși când un produs este din nou în stoc.

en: Back in stock notification
ro: Notificare Este din nou în stoc

en: No customers have signed up to receive stock notifications from you just yet.
ro: Până acum, nu s-a înscris niciun client ca să primească notificări despre stocuri de la tine.

en: Search by user e-mail
ro: Caută după email utilizator

en: Search Notifications
ro: Caută notificări

en: Signed-up customers
ro: Clienți înscriși

en: Signed up
ro: Înscriși

en: Waiting
ro: În așteptare

en: Product not found.
ro: Nu am găsit produsul.

en: View notifications &rarr;
ro: Vezi notificările &rarr;

en: View profile &rarr;
ro: Vezi profilul &rarr;

note: translators: %s: Notification ID
en: Notification #%d details
ro: Detalii notificare nr. %d

en: Resend verification email
ro: Retrimite emailul de confirmare

en: Edit Notification
ro: Editează notificarea

en: Enter customer e-mail&hellip;
ro: Introdu emailul clientului...

en: &mdash;&nbsp;or&nbsp;&mdash;
ro: -&nbsp;sau&nbsp;-

en: Notification details
ro: Detalii notificare

en: Notification actions
ro: Acțiuni pentru notificări

en: View All
ro: Vezi tot

en: Add Notification
ro: Adaugă o notificare

en: Let customers sign up to be notified when this product is restocked
ro: Permite clienților să se înscrie ca să fie notificați când acest produs este din nou în stoc

en: Stock notifications
ro: Notificări stocuri

note: translators: %s settings page link
en: WooCommerce is currently <a href="%s">configured</a> to hide out-of-stock products from your catalog. Customers will not be able sign up for back-in-stock notifications while this option is enabled.
ro: În prezent, WooCommerce este <a href="%s">configurat</a> să ascundă din catalog produsele care nu sunt în stoc. Clienții nu vor putea să se înscrie pentru notificări Este din nou în stoc cât timp această opțiune este activată.

note: translators: %s settings page link
en: WooCommerce is currently <a href="%s">configured</a> to create new accounts without generating passwords automatically. Guests who sign up to receive stock notifications will need to reset their password before they can log into their new account.
ro: În prezent, WooCommerce este <a href="%s">configurat</a> să creeze conturi noi fără generarea automată a parolelor. Vizitatorii care se înscriu ca să primească notificări despre stocuri vor trebui să își reseteze parolele înainte de a putea să se autentifice în conturile lor noi.

en: Create an account when guests sign up for stock notifications.
ro: Creează un cont când vizitatorii se înscriu pentru notificări despre stocuri.

en: When enabled, guests will be redirected to a login page to complete the sign-up process.
ro: Dacă activezi, vizitatorii vor fi redirecționați la o pagină de autentificare ca să finalizeze procesul de înscriere.

en: Customers must be logged in to sign up for stock notifications.
ro: Ca să se înscrie pentru notificări despre stocuri, clienții trebuie să fie autentificați.

en: Guest sign-up
ro: Înscriere vizitatori

en: Controls how long the plugin will store unverified notification sign-ups in the database. Enter zero, or leave this field empty if you would like to store expired sign-up requests indefinitey.
ro: Controlează cât timp va stoca modulul în baza de date înscrierile pentru notificări neverificate. Introdu zero sau lasă acest câmp gol dacă vrei să stochezi cererile de înscriere expirate pe termen nelimitat.

en: Delete unverified notification sign-ups after (in days)
ro: Șterge înscrierile pentru notificări neverificate după (număr de zile)

en: To complete the sign-up process, customers must follow a verification link sent to their e-mail after submitting the sign-up form.
ro: Pentru a finaliza procesul de înscriere după trimiterea formularului de înscriere, clienții trebuie să urmărească o legătură de confirmare trimisă la adresa lor de email.

en: Require double opt-in to sign up
ro: Necesită înregistrare și înscriere

en: Let customers sign up to be notified when products in your store are restocked.
ro: Permite clienților să se înscrie ca să fie notificați când produsele din magazinul tău sunt din nou în stoc.

en: Allow sign-ups
ro: Permite înscrieri

en: Customer stock notifications
ro: Notificări stocuri pentru clienți

note: translators: %s user email.
en: Verification email sent to "%s".
ro: Am trimis email de confirmare la „%s”.

note: translators: %s user email.
en: Notification sent to "%s".
ro: Am trimis notificarea la „%s”.

en: Failed to send notification. Please make sure that the listed product is available.
ro: Trimiterea notificării a eșuat. Te rog să te asiguri că produsul afișat este disponibil.

en: Notification updated.
ro: Am actualizat notificarea.

en: Notification created.
ro: Am creat notificarea.

note: translators: %s: notification edit url.
en: A <a href="%s">notification</a> for the same product and customer already exists in your database.
ro: Există deja în baza ta de date o <a href="%s">notificare</a> pentru același produs și client.

en: Please select a customer.
ro: Te rog să selectezi un client.

en: Please select a product.
ro: Te rog să selectezi un produs.

en: Notifications per page
ro: Notificări per pagină

en: Stock Notifications
ro: Notificări stocuri

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: %s notification deleted. | %s notifications deleted.
ro[0]: Am șters o notificare.
ro[1]: Am șters %s notificări.
ro[2]: Am șters %s de notificări.

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: %s notification updated. | %s notifications updated.
ro[0]: Am actualizat o notificare.
ro[1]: Am actualizat %s notificări.
ro[2]: Am actualizat %s de notificări.

en: Notification not found.
ro: Nu am găsit notificarea.

en: Notification deleted.
ro: Am șters notificarea.

en: A fully embedded checkout, with all popular payment methods, for more sales and less abandoned shopping carts.
ro: Un proces de finalizare a comenzilor complet înglobat, cu toate metodele de plată populare, pentru mai multe vânzări și mai puține coșuri de cumpărături abandonate.

en: Nexi Checkout
ro: Finalizare Nexi

en: Accept payments on your WooCommerce store securely.
ro: Accepți plăți în siguranță în magazinul tău WooCommerce.

en: Visa Acceptance Solutions
ro: Soluții pentru acceptarea Visa

en: Take credit card payments securely via Eway keeping customers on your site.
ro: Accepți plăți în siguranță cu carduri de credit prin Eway, menținând clienții pe site-ul tău.

en: Filter by date
ro: Filtrează după dată

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Anulată <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Anulate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Anulate <span class="count">(%s)</span>

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: Sent <span class="count">(%s)</span> | Sent <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Trimisă <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Trimise <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Trimise <span class="count">(%s)</span>

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Activă <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Active <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Active <span class="count">(%s)</span>

[ctx: notifications_status]
note: translators: %s: Notifications count
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Total <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Total <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Total <span class="count">(%s)</span>

en: Select customer&hellip;
ro: Selectează clientul...

en: Select product&hellip;
ro: Selectează produsul...

en: Invalid product selected.
ro: Ai selectat un produs nevalid.

[ctx: column_name]
en: Signed Up
ro: Înscriși

[ctx: column_name]
en: Product
ro: Produs

[ctx: column_name]
en: User/Email
ro: Utilizator/email

[ctx: column_name]
en: Status
ro: Stare

[ctx: column_name]
en: Notification
ro: Notificare

en: No Notifications found
ro: Nu am găsit nicio notificare

[ctx: list table date hover format]
en: Y/m/d g:i:s a
ro: d.m.Y G:i:s

en: &mdash;
ro: -

[ctx: stock notification status]
en: Active
ro: Activă

[ctx: stock notification status]
en: Sent
ro: Trimisă

[ctx: stock notification status]
en: Cancelled
ro: Anulată

[ctx: stock notification status]
en: Pending
ro: În așteptare

note: translators: %s: Notification code
en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
ro: &#8222;%s&#8221; (Editează)

en: Delete the selected notifications permanently?
ro: Ștergi definitiv notificările selectate?

en: Delete this notification permanently?
ro: Ștergi definitiv această notificare?

note: translators: %1$s: Platform ID, %2$s: Class name, %3$s: Interface name
en: Invalid mapper class for platform %1$s. Class %2$s does not implement %3$s.
ro: Clasă nevalidă pentru dispozitivul de mapare pentru platforma %1$s. Clasa %2$s nu implementează %3$s.

note: translators: %1$s: Platform ID, %2$s: Class name
en: Invalid mapper class for platform %1$s. Class %2$s does not exist.
ro: Clasă nevalidă pentru dispozitivul de mapare pentru platforma %1$s. Clasa %2$s nu există.

note: translators: %s: Platform ID
en: Invalid mapper class for platform %s. Mapper must be a non-empty string.
ro: Clasă nevalidă pentru dispozitivul de mapare pentru platforma %s. Dispozitivul de mapare nu trebuie să fie un șir gol.

note: translators: %1$s: Platform ID, %2$s: Class name, %3$s: Interface name
en: Invalid fetcher class for platform %1$s. Class %2$s does not implement %3$s.
ro: Clasă nevalidă pentru dispozitivul de preluare pentru platforma %1$s. Clasa %2$s nu implementează %3$s.

note: translators: %1$s: Platform ID, %2$s: Class name
en: Invalid fetcher class for platform %1$s. Class %2$s does not exist.
ro: Clasă nevalidă pentru dispozitivul de preluare pentru platforma %1$s. Clasa %2$s nu există.

note: translators: %s: Platform ID
en: Invalid fetcher class for platform %s. Fetcher must be a non-empty string.
ro: Clasă nevalidă pentru dispozitivul de preluare pentru platforma %s. Dispozitivul de preluare nu trebuie să fie un șir gol.

note: translators: %s: Platform ID
en: Platform %s not found.
ro: Nu am găsit platforma %s.

note: translators: %d is the rating value from 1 to 5
en: %d of 5 star | %d of 5 stars
ro[0]: %d din 5 stele
ro[1]: %d din 5 stele
ro[2]: %d din 5 de stele

en: Invalid date provided.
ro: Ai furnizat o dată nevalidă.

en: The URL to POST to for resetting the provider onboarding.
ro: URL-ul la POST pentru resetarea îmbarcării furnizorului.

en: The link to reset the provider state/account and restart the onboarding.
ro: Legătură pentru resetarea stării/contului furnizorului și reînceperea procesului de îmbarcare.

en: The URL to POST to disable the test account for the payment gateway.
ro: URL-ul la POST pentru dezactivarea contului de testare pentru gateway-ul de plată.

en: The link to disable the test account for the payment gateway.
ro: Legătura pentru dezactivarea contului de testare pentru gateway-ul de plată.

en: Action to disable the test account currently in use
ro: Acțiune pentru dezactivarea contului de testare folosit în prezent

en: Action to reset the onboarding process, either partially, for a certain step, or fully.
ro: Acțiune pentru resetarea procesului de îmbarcare, fie parțială, pentru o anumită etapă, fie completă.

[ctx: block keyword]
en: single product
ro: produs singular

[ctx: block description]
en: Display a single product of your choice with full control over its presentation.
ro: Afișezi un singur produs, la alegere și ai control deplin asupra prezentării lui.

[ctx: block title]
en: Product
ro: Produs

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product collection by selecting one or more taxonomy terms, such as categories, brands, or tags.
ro: Permite clienților să filtreze colecția de produse selectând unul sau mai mulți termeni pentru taxonomii, cum ar fi categorii, branduri sau etichete.

[ctx: block title]
en: Taxonomy Filter
ro: Filtrare taxonomii

[ctx: block keyword]
en: payment methods
ro: metode de plată

[ctx: block keyword]
en: payments
ro: plăți

[ctx: block description]
en: Display icons for available payment methods.
ro: Afișezi iconuri pentru metodele de plată disponibile.

[ctx: block title]
en: Payment Method Icons
ro: Iconuri metode de plată

[ctx: block description]
en: Display a Mini-Cart widget.
ro: Afișează o piesă Mini-coș.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Contents
ro: Conținut Mini-coș

note: translators: %s is the shipment index
en: Shipment %s
ro: Livrare %s

en: Pending items
ro: Elemente în așteptare

en: You can access to more details of your order by visiting My Account > Orders and select the order you wish to see the latest status of the delivery.
ro: Poți să vezi mai multe detalii despre comanda ta mergând la Contul meu > Comenzi și selectând comanda pentru care vrei să vezi ultima stare a livrării.

en: Tracking URL
ro: URL de urmărire

en: Fulfillment summary
ro: Rezumat onorare

note: translators: %s: Link to My Account > Orders page.
en: You can access more details of your order by visiting <a href="%s" target="_blank">My Account > Orders</a>, and selecting the order you wish to see the latest status for.
ro: Poți să vezi mai multe detalii despre comanda ta mergând la <a href="%s" target="_blank">Contul meu > Comenzi </a>și selectând comanda pentru care vrei să vezi ultima stare.

en: Track your shipment
ro: Urmărește livrarea

en: Tracking Number
ro: Număr de urmărire

en: No tracking information available for this fulfillment at the moment.
ro: Nu sunt disponibile informații despre urmărire pentru această onorare în acest moment.

en: Here’s the latest info we have:
ro: Iată ultimele informații pe care le avem:

note: translators: %s: Customer first name
en: Some details of your shipment have recently been updated. This may include tracking information, item contents, or delivery status.
ro: Unele detalii despre livrare au fost actualizate recent. Ele pot să includă informații despre urmărire, conținutul elementelor sau starea livrării.

en: We wanted to let you know that one of the previously fulfilled shipments from your order has been removed from our system. This may have been due to a correction or an update in our fulfillment records. Don’t worry — this won’t affect any items you’ve already received.
ro: Am vrut să te informăm că una dintre livrările onorate anterior din comanda ta a fost înlăturată din sistemul nostru. Acest lucru se poate datora unei corecții sau actualizări la înregistrările noastre pentru onorarea comenzilor. Nu îți face griji - nu va afecta produsele pe care deja le-ai primit.

en: Woo! Some items you purchased are being fulfilled. You can use the below information to track your shipment:
ro: Unele dintre produsele pe care le-ai cumpărat sunt în curs de onorare. Poți să folosești informațiile de mai jos pentru a urmări livrarea:

en: Missing attributes for variable product.
ro: Lipsesc atributele pentru produsul variabil.

en: Returns number of products within taxonomy terms.
ro: Returnează numărul de produse după termenii taxonomiei.

en: Variation system generated attribute name.
ro: Nume atribut generat de sistemul pentru variații.

en: If requested, calculates taxonomy term counts for products in the collection.
ro: Dacă este cerut, calculează numărul de termeni pentru taxonomie pentru produsele din colecție.

en: Invalid fulfillment ID.
ro: ID-ul onorării nu este valid.

en: The value of the meta data.
ro: Valoarea pentru metadate.

en: The key of the meta data.
ro: Cheia pentru metadate.

en: The unique identifier for the meta data. Set `0` for new records.
ro: Identificatorul unic pentru metadate. Setează la „0” pentru înregistrări noi.

en: Meta data for the fulfillment.
ro: Metadate pentru onorare.

en: The date the fulfillment was deleted.
ro: Data la care a fost ștearsă onorarea.

en: Whether the fulfillment is fulfilled.
ro: Dacă onorarea este finalizată.

en: The status of the fulfillment.
ro: Starea onorării.

en: Unique identifier for the entity.
ro: Identificator unic pentru entitate.

en: The type of entity for which the fulfillment is created.
ro: Tipul de entitate pentru care este creată onorarea.

en: The tracking URL.
ro: URL-ul de urmărire.

en: The tracking number.
ro: Numărul de urmărire.

en: The tracking number details response.
ro: Răspunsul cu detalii despre numărul de urmărire.

en: The tracking number to look up.
ro: Numărul de urmărire de căutat.

en: Delete fulfillment meta data response.
ro: Șterge răspunsul cu metadate pentru onorare.

en: The meta key to delete.
ro: Cheia meta de șters.

en: Update fulfillment meta data response.
ro: Actualizează răspunsul cu metadate pentru onorare.

en: The meta data object.
ro: Obiectul metadate.

en: The meta data array.
ro: Tabloul cu metadate.

en: Get fulfillment meta data response.
ro: Primești răspunsul cu metadate pentru onorare.

en: The response message.
ro: Mesajul cu răspuns.

en: Delete fulfillment response.
ro: Șterge răspunsul pentru onorare.

en: Whether to notify the customer about the fulfillment update.
ro: Dacă notifici clientul despre actualizarea onorării comenzii.

en: Update fulfillment response.
ro: Actualizează răspunsul pentru onorare.

en: Get fulfillment response.
ro: Primești răspunsul pentru onorare.

en: Unique identifier for the fulfillment.
ro: Identificator unic pentru onorare.

en: Create fulfillment response.
ro: Creează răspunsul pentru onorare.

en: Get fulfillments response.
ro: Primești răspunsuri pentru onorări.

en: Unique identifier for the order.
ro: Identificator unic pentru comandă.

en: Order ID is required.
ro: ID-ul comenzii este obligatoriu.

en: Tracking number is required.
ro: Numărul de urmărire este obligatoriu.

en: Fulfillment deleted successfully.
ro: Am șters cu succes onorarea.

en: No fulfillments
ro: Nicio onorare

en: Unfulfilled
ro: Neonorată

en: Partially fulfilled
ro: Onorată parțial

en: Fulfilled
ro: Onorată

en: It has <mark class="fulfillment-status">no fulfillments</mark> yet.
ro: Nu are <mark class="fulfillment-status">nicio onorare</mark> până acum.

en: It is currently <mark class="fulfillment-status">Unfulfilled</mark>.
ro: În prezent, este <mark class="fulfillment-status">Neonorată</mark>.

en: It has been <mark class="fulfillment-status">Partially fulfilled</mark>.
ro: A fost <mark class="fulfillment-status">Onorată parțial</mark>.

en: It has been <mark class="fulfillment-status">Fulfilled</mark>.
ro: A fost <mark class="fulfillment-status">Onorată</mark>.

en: No tracking number available
ro: Nu este disponibil niciun număr de urmărire

en: Filter by fulfillment
ro: Filtrează după onorare

note: translators: %1$s is the shipment index, %2$s is the shipment date
en: <b>Shipment %1$s</b> was shipped on <b>%2$s</b>
ro: <b>Livrarea %1$s</b> a fost expediată pe <b>%2$s</b>

en: Mark as fulfilled
ro: Marchează ca onorată

en: Multiple trackings
ro: Mai multe urmăriri

en: Multiple providers
ro: Mai mulți furnizori

en: The date the fulfillment was last updated.
ro: Data la care a fost actualizată ultima dată onorarea.

en: The shipping provider.
ro: Serviciul de curierat.

note: translators: %1$d: number of entries processed, %2$d: number of errors
en: Coupons lookup table entries with zero discount amount repaired successfully. Processed %1$d entries with %2$d errors.
ro: Am reparat cu succes intrările din tabelul de căutare cupoane cu sume zero pentru reduceri. Am procesat %1$d intrări cu %2$d erori.

en: No entries with zero discount amount found. Coupons lookup table is up to date.
ro: Nu am găsit intrări cu sume zero pentru reduceri. Tabelul de căutare cupoane este actualizat.

en: Coupons lookup table does not exist.
ro: Tabelul de căutare cupoane nu există.

en: View Fulfillments
ro: Vezi onorările

en: Shipment Provider
ro: Furnizor livrări

en: Fulfillment Status
ro: Stare onorare

en: Enable the Order Fulfillments feature to manage order fulfillment and shipping.
ro: Activează funcționalitatea Onorări comenzi pentru a administra onorarea și livrarea comenzilor.

en: Order Fulfillments
ro: Onorări comenzi

en: Invalid item.
ro: Elementul nu este valid.

en: The fulfillment items should be an array.
ro: Elementele pentru onorare trebuie să fie un tablou.

en: The fulfillment should contain at least one item.
ro: Onorarea trebuie să conțină cel puțin un element.

en: Failed to read fulfillment data.
ro: Citirea datelor onorării a eșuat.

en: Failed to update fulfillment meta.
ro: Actualizarea metadatelor onorării a eșuat.

en: Cannot update meta for a deleted fulfillment.
ro: Nu pot să actualizez metadatele pentru o onorare ștearsă.

en: Failed to insert fulfillment meta.
ro: Inserarea metadatelor onorării a eșuat.

en: Cannot add meta to a deleted fulfillment.
ro: Nu pot să adaug metadate pentru o onorare ștearsă.

en: Invalid fulfillment or meta.
ro: Onorare nevalidă sau metadate nevalide.

en: Cannot delete meta from a deleted fulfillment.
ro: Nu pot să șterg metadatele dintr-o onorare ștearsă.

en: Invalid fulfillment.
ro: Onorarea nu este validă.

en: Failed to delete fulfillment.
ro: Ștergerea onorării a eșuat.

en: Failed to update fulfillment.
ro: Actualizarea onorării a eșuat.

en: Fulfillment not found.
ro: Nu am găsit onorarea.

en: Failed to insert fulfillment.
ro: Inserarea onorării a eșuat.

en: Invalid fulfillment status.
ro: Starea onorării nu este validă.

en: Invalid entity ID.
ro: ID-ul entității nu este valid.

en: Invalid entity type.
ro: Tipul de entitate nu este valid.

en: Displays products filtered by a brand.
ro: Afișează produsele filtrate după un brand.

note: translators: %d number of items in the cart.
en: (items: %d)
ro: (elemente: %d)

note: translators: %1$d is the number of products in the cart. %2$s is the cart total
en: Number of items in the cart: %1$d. Total price of %2$s
ro: Număr de produse în coș: %1$d. Preț total: %2$s

note: translators: %d is the number of products in the cart.
en: Number of items in the cart: %d
ro: Număr de produse în coș: %d

en: Please select product attributes before adding to cart.
ro: Te rog să selectezi atributele produsului înainte de a-l adăuga în coș.

en: Please select some products to add to the cart.
ro: Te rog să selectezi câteva produse pentru a le adăuga în coș.

en: In progress
ro: În desfășurare

en: Stats about groups of customers.
ro: Statistici despre grupuri de clienți.

en: Limit search to specific fields when used with search parameter. Available fields: name, sku, global_unique_id, description, short_description. This argument takes precedence over all other search parameters.
ro: Limitează căutarea la anumite câmpuri când este utilizat cu un parametru de căutare. Câmpuri disponibile: name, sku, global_unique_id, description, short_description. Acest argument are prioritate față de toți ceilalți parametri de căutare.

en: This tool will repair the coupons lookup table data with missing discount amounts. This process may take a while.
ro: Acest instrument va repara datele din tabelul de căutare cupoane cu sume lipsă pentru reduceri. Acest proces poate să dureze ceva timp.

en: Repair
ro: Repară

en: Coupons lookup table
ro: Tabel de căutare cupoane

en: Product maximum price.
ro: Preț maxim produs.

en: Product minimum price.
ro: Preț minim produs.

en: If anything looks off or you have questions, feel free to contact our support team.
ro: Dacă ceva pare în neregulă sau ai întrebări, nu ezita să contactezi echipa noastră pentru suport.

en: Your shipment has been updated
ro: Livrarea a fost actualizată

en: A shipment from {site_title} order {order_number} has been updated
ro: A fost actualizată o livrare din {site_title} pentru comanda {order_number}

en: Fulfillment updated emails are sent to the customer when the merchant updates a fulfillment for the order. The notification isn’t sent for draft fulfillments.
ro: Emailurile pentru onorări actualizate sunt trimise clientului când comerciantul actualizează o onorare a comenzii. Notificările nu sunt trimise și pentru onorări nefinalizate.

en: Fulfillment updated
ro: Am actualizat onorarea

en: If you have any questions or notice anything unexpected, feel free to reach out to our support team through your account or reply to this email.
ro: Dacă ai întrebări sau observi ceva neașteptat, nu ezita să contactezi echipa noastră pentru suport folosind contului tău sau răspunde la acest email.

en: One of your shipments has been removed
ro: Una dintre livrările tale a fost înlăturată

en: A shipment from {site_title} order {order_number} has been cancelled
ro: A fost anulată o livrare din {site_title} pentru comanda {order_number}

en: Fulfillment deleted emails are sent to the customer when the merchant cancels an already fulfilled fulfillment. The notification isn’t sent for draft fulfillments.
ro: Emailurile pentru onorări șterse sunt trimise clientului când comerciantul anulează o onorare a comenzii, făcută anterior. Notificările nu sunt trimise și pentru onorări nefinalizate.

en: Fulfillment deleted
ro: Am șters onorarea

en: Expected Delivery
ro: Livrare așteptată

en: Service
ro: Serviciu

en: Please note that couriers may need some time to provide the latest shipping information.
ro: Te rog să reții, probabil curierii o să aibă nevoie de ceva timp pentru a furniza ultimele informații despre livrare.

en: Your item is on the way!
ro: Produsul este în drum spre tine!

en: An item from {site_title} order {order_number} has been fulfilled!
ro: A fost onorat un produs din {site_title} pentru comanda {order_number}!

en: Fulfillment created emails are sent to the customer when the merchant creates a fulfillment for the order, and marks it as fulfilled. The notification isn’t sent for draft fulfillments.
ro: Emailurile pentru onorări create sunt trimise clientului când comerciantul creează o onorare a comenzii și o marchează ca „Onorată”. Notificările nu sunt trimise și pentru onorări nefinalizate.

en: Fulfillment created
ro: Am creat onorarea

note: translators: %s: URL to local pickup settings
en: To offer local pickup, configure your pickup locations in the <a href='%s'>local pickup settings</a>.
ro: Pentru a oferi o ridicare locală, configurează locațiile de ridicare în <a href='%s'>setări Ridicare locală</a>.

[ctx: block description]
en: Use blocks to create an "Add to cart" area that's customized for different product types, such as variable and grouped.
ro: Folosește blocuri pentru a crea o zonă „Adaugă în coș” personalizată pentru diferite tipuri de produse, cum ar fi produse variabile și grupate.

[ctx: block title]
en: Add to Cart + Options (Beta)
ro: Adaugă în coș + opțiuni (Beta)

[ctx: block description]
en: Display any product variations available to select from and add to cart.
ro: Afișează toate variațiile disponibile pentru produs pentru selectare și adăugare în coș.

[ctx: block title]
en: Variation Selector (Beta)
ro: Selector de variații (Beta)

[ctx: block description]
en: A template for attribute name and options that will be applied to all variable products with attributes.
ro: Un șablon pentru numele și opțiunile atributelor care va fi aplicat tuturor produselor variabile cu atribute.

[ctx: block title]
en: Variation Selector: Template (Beta)
ro: Selector de variații: șablon (Beta)

[ctx: block description]
en: Display the attribute options associated with a variable product.
ro: Afișează opțiunile pentru atributele asociate cu un produs variabil.

[ctx: block description]
en: Format the name of an attribute associated with a variable product.
ro: Formatează numele unui atribut asociat cu un produs variabil.

[ctx: block title]
en: Grouped Product: Template (Beta)
ro: Produse grupate: șablon (Beta)

[ctx: block description]
en: Add a way of selecting a child product within the Grouped Product block. Depending on the type of product and its properties, this might be a button, a checkbox, or a link.
ro: Adaugă o modalitate pentru selectarea unui produs copil în blocul Produse grupate. În funcție de tipul și proprietățile produsului, poate fi un buton, o bifă sau o legătură.

[ctx: block title]
en: Grouped Product: Item Selector (Beta)
ro: Produse grupate: selector de elemente (Beta)

[ctx: block description]
en: Display the product title as a label or paragraph.
ro: Afișează titlul produsului ca o etichetă sau un paragraf.

[ctx: block title]
en: Grouped Product: Item Label (Beta)
ro: Produse grupate: etichetă element (Beta)

[ctx: block description]
en: Display a button that lets customers add a product to their cart. Use the added options to optimize for different product types.
ro: Afișează un buton care permite clienților să adauge un produs în coș. Folosește opțiunile adăugate ca să optimizezi pentru diferite tipuri de produs.

note: translators: %1$s: Order number
en: We’re getting in touch to let you know that your order #%1$s has been cancelled.
ro: Te contactăm ca să te anunțăm că am anulat comanda ta nr. %1$s.

note: translators: %1$s: Order number
en: We’re sorry to let you know that your order #%1$s has been cancelled.
ro: Regretăm, trebuie să te informăm că comanda ta nr. %1$s a fost anulată.

en: Store Information
ro: Informații despre magazin

en: Here’s a reminder of what you’ve bought:
ro: Aceasta este o reamintire pentru ce ai cumpărat:

note: translators: %s: Order number
en: Your order #%s has been cancelled.
ro: Comanda ta nr. %s a fost anulată.

note: translators: %s: Order number
en: Order Cancelled: #%s
ro: Comandă anulată: nr. %s

note: translators: %s: product ID
en: Product with ID "%s" was not found and cannot be added to the cart.
ro: Produsul cu ID-ul „%s” nu a fost găsit și nu poate fi adăugat în coș.

note: translators: %s: product name
en: You cannot add &quot;%s&quot; with a quantity less than or equal to 0 to the cart.
ro: Nu poți să adaugi în coș „%s” cu o cantitate mai mică sau egală cu 0.

en: Invalid user ID.
ro: ID-ul utilizatorului nu este valid.

en: Enable Point of Sale functionality in the WooCommerce mobile apps.
ro: Activează funcționalitatea Punct de vânzare (POS) în aplicațiile pentru mobil WooCommerce.

en: Order Custom Field
ro: Câmp personalizat comandă

en: Order Admin URL
ro: URL administrare comandă

en: Order View URL
ro: URL vizualizare comandă

en: Order Billing Address
ro: Adresă facturare pentru comandă

en: Order Shipping Address
ro: Adresă livrare pentru comandă

en: Order Shipping Method
ro: Metodă de livrare comandă

en: Order Transaction ID
ro: ID tranzacție comandă

en: Order Shipping
ro: Livrare comandă

en: Order Discount
ro: Reduceri la comandă

en: Search Emails
ro: Caută emailuri

en: View Email
ro: Vezi emailul

en: New Email
ro: Email nou

en: Edit Email
ro: Editează emailul

en: Add Email
ro: Adaugă email

note: translators: %s will be replaced by comma-separated email addresses. For example, "invalidemail1@example.com,invalidemail2@example.com".
en: One or more BCC email addresses are invalid: “%s”. Please enter valid email addresses separated by commas.
ro: Una sau mai multe adrese email din câmpul BCC nu sunt valide: „%s”. Te rog să introduci adrese de email valide, separate cu virgule.

note: translators: %s will be replaced by comma-separated email addresses. For example, "invalidemail1@example.com,invalidemail2@example.com".
en: One or more CC email addresses are invalid: “%s”. Please enter valid email addresses separated by commas.
ro: Una sau mai multe adrese email din câmpul CC nu sunt valide: „%s”. Te rog să introduci adrese de email valide, separate cu virgule.

note: translators: %s will be replaced by comma-separated email addresses. For example, "invalidemail1@example.com,invalidemail2@example.com".
en: One or more Recipient email addresses are invalid: “%s”. Please enter valid email addresses separated by commas.
ro: Una sau mai multe adrese email din câmpul Destinatari nu sunt valide: „%s”. Te rog să introduci adrese de email valide, separate cu virgule.

en: Unable to create HPOS tables for synchronization.
ro: Nu pot să creez tabele HPOS pentru sincronizare.

en: Keep your store online with full security and backups
ro: Îți menții magazinul online cu securitate completă și copii de siguranță

en: Protect your store and your shoppers with Jetpack
ro: Îți protejezi magazinul și cumpărătorii cu Jetpack

en: Error unable to generate email post.
ro: Eroare, nu pot să generez articolul prin email.

note: translators: %s: WooCommerce transactional email ID.
en: Email post generated for %s.
ro: Am generat articolul prin email pentru %s.

note: translators: %s: Error message.
en: Error generating email post. Error: %s.
ro: Eroare la generarea articolului prin email. Eroare: %s.

en: The post ID of the generated email post.
ro: ID-ul articolului pentru articolul prin email generat.

en: The email ID to recreate the post for.
ro: ID-ul emailului pentru care se recreează articolul.

note: translators: 1: Product title 2: Image number
en: %1$s - Image %2$d
ro: %1$s - imagine %2$d

note: translators: %s: URL to the documentation.
en: This feature is not available when using the <a href="%s">Cart and checkout blocks</a>. Shipping will be calculated at checkout.
ro: Această funcționalitate nu este disponibilă când folosești <a href="%s">blocurile Coș și Finalizare</a>. Livrarea va fi calculată la finalizarea comenzii.

en: The provided checkout link was out of date or invalid. No products were added to the cart.
ro: Legătura oferită pentru finalizarea comenzii este veche sau nevalidă. Nu au fost adăugate produse în coș.

note: translators: %1$s: Product filter name, %2$d: Number of products
en: %1$s (%2$d product) | %1$s (%2$d products)
ro[0]: %1$s (%2$d produs)
ro[1]: %1$s (%2$d produse)
ro[2]: %1$s (%2$d de produse)

en: Added to cart
ro: Adăugat în coș

en: 5 minutes
ro: 5 minute

note: translators: 1: price from 2: price to
en: Price range: %1$s through %2$s
ro: Interval de prețuri: %1$s până la %2$s

en: Receive an email notification every time a new order is placed
ro: Primești o notificare prin email de fiecare dată când este plasată o comandă nouă

en: Send an email to customers notifying them that their password has been reset
ro: Trimiți un email clienților prin care îi notifici că parola lor a fost resetată

en: Send an email to customers notifying them when an order has been partially or fully refunded
ro: Trimiți un email clienților prin care îi notifici că o comandă a fost rambursată parțial sau integral

en: Send an email to customers notifying them that their order is being processed
ro: Trimiți un email clienților prin care îi notifici când comanda lor este în curs de procesare

note: translators: %1$s: Store name, %2$s: Order number
en: Your %1$s order #%2$s has been refunded
ro: Comanda ta %1$s cu nr. %2$s a fost rambursată.

note: translators: %1$s: Store name, %2$s: Order number
en: Your %1$s order #%2$s has been partially refunded
ro: Comanda ta %1$s cu nr. %2$s a fost rambursată parțial.

en: Thank you for your in-store purchase
ro: Îți mulțumim pentru că ai cumpărat din magazin

note: translators: %1$s: Order number, %2$s: Store name
en: Your in-store purchase #%1$s at %2$s
ro: Ce ai cumpărat din magazin: nr. %1$s la %2$s

en: Send an email to customers notifying them when their order has been placed on hold
ro: Trimiți un email clienților prin care îi notifici când comanda lor a fost pusă în așteptare

en: Send an email to customers notifying them when you’ve added a note to their order
ro: Trimiți un email clienților prin care îi notifici că ai adăugat o notă la comanda lor

en: Send an email to customers notifying them that they have created an account
ro: Trimiți un email clienților prin care îi notifici că și-au creat un cont

en: Receive an email notification when an order that was processing or on hold fails
ro: Primești o notificare prin email când o comandă care era în procesare sau în așteptare a eșuat

en: Send an email to customers notifying them that their order is complete and has been shipped
ro: Trimiți un email clienților prin care îi notifici când comanda lor este finalizată și a fost livrată

en: [{site_title}]: Your order #{order_number} has been cancelled
ro: [{site_title}]: comanda ta nr. {order_number} a fost anulată

en: Cancelled order emails are sent to customers when their orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
ro: Emailurile pentru anularea comenzilor sunt trimise clienților când comenzile lor au fost marcate ca anulate (dacă au fost în prealabil în procesare sau suspendate).

en: Send an email to customers notifying them when their order has been cancelled
ro: Trimiți un email clienților prin care îi notifici când comanda lor a fost anulată

en: Receive an email notification when an order that was processing or on hold gets cancelled
ro: Primești o notificare prin email când o comandă care era în procesare sau în așteptare este anulată

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon "%s" cannot be applied because it does not exist.
ro: Cuponul „%s” nu poate fi aplicat deoarece nu există.

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon "%s" cannot be applied because it is not valid.
ro: Cuponul „%s” nu poate fi aplicat deoarece nu este valid.

en: Invalid maximum spend value.
ro: Valoare maximă pentru cheltuieli nu este validă.

en: Brief statement that will appear on the receipts.
ro: Declarație scurtă care va apărea în chitanțe.

en: Refund & Returns Policy
ro: Politică de rambursări și returnări

en: Your store contact email.
ro: Adresă email de contact pentru magazin

en: Physical address
ro: Adresă fizică

en: The name of your physical store.
ro: Numele magazinului tău fizic.

en: Store name
ro: Nume magazin

en: Details about the store that are shown in email receipts.
ro: Detalii despre magazin care sunt arătate în chitanțele trimise prin email.

en: Preferred address autocomplete provider
ro: Furnizor preferat pentru completarea automată a adresei

en: Address autocomplete
ro: Completare automată adresă

en: Enable predictive address search
ro: Activează căutarea predictivă a adreselor

en: Leave this box unchecked if you do not want to pull suggested extensions from WooCommerce.com.
ro: Lasă această căsuță nebifată dacă nu vrei să extragi extensiile sugerate din WooCommerce.com.

en: Details are not available for this customer as this user does not exist in the current site.
ro: Nu sunt disponibile detalii pentru acest client deoarece acest utilizatorul nu există pe site-ul curent.

en: (Not available)
ro: (indisponibile)

[ctx: coupon expiry date placeholder]
en: YYYY-MM-DD
ro: DD.MM.YYYY

en: Helper cache cleared.
ro: Instrument util pentru ștergerea cache-ului.

en: This tool will empty the WooCommerce.com data cache, used in WooCommerce Extensions.
ro: Acest instrument va șterge cache-ul datelor WooCommerce.com, utilizat în extensiile WooCommerce.

en: Clear WooCommerce.com cache
ro: Șterge cache-ul WooCommerce.com

en: Türkiye
ro: Turcia

en: Suggest full addresses to customers as they type.
ro: Sugerează clienților adrese complete pe măsură ce tastează.

en: Unable to determine server architecture.  Please ask your hosting provider for this information.
ro: Nu pot să determin arhitectura serverului. Te rog să ceri aceste informații furnizorului tău de găzduire.

en: Some subscription data may be temporarily unavailable. Please refresh the page in a few minutes to try again.
ro: Este posibil ca unele date despre abonamente să fie temporar indisponibile. Te rog să reîmprospătezi pagina peste câteva minute și să încerci din nou.

en: We’re having trouble connecting to WooCommerce.com
ro: Avem probleme cu conectarea la WooCommerce.com

[ctx: block description]
en: Display reviews for your products.
ro: Afișează recenzii pentru produsele tale.

[ctx: block title]
en: Reviews by Product
ro: Recenzii după produs

[ctx: block description]
en: Show product reviews from specific categories.
ro: Arată recenziile pentru produse din anumite categorii.

[ctx: block title]
en: Reviews by Category
ro: Recenzii după categorie

[ctx: block description]
en: Display the title of a product.
ro: Afișează numele unui produs.

[ctx: block title]
en: Product Title
ro: Titlu produs

[ctx: block description]
en: Let shoppers know when products are out of stock or on backorder. This block is hidden when products are in stock.
ro: Anunță cumpărătorii când produsele sunt epuizate sau comenzile sunt în așteptare. Acest bloc este ascuns când există produse în stoc.

[ctx: block title]
en: Product Stock Indicator
ro: Indicator stoc produse

[ctx: block keyword]
en: additional information
ro: informații suplimentare

[ctx: block keyword]
en: weight
ro: greutate

[ctx: block description]
en: Display product weight, dimensions, and attributes.
ro: Afișează greutatea, dimensiunile și atributele produsului.

[ctx: block title]
en: Product Specifications
ro: Specificații produs

[ctx: block description]
en: Displays the SKU of a product.
ro: Afișează SKU-ul unui produs.

[ctx: block title]
en: Product SKU
ro: SKU produs

[ctx: block description]
en: Displays a title with the number of reviews.
ro: Afișează un titlu cu numărul de recenzii.

[ctx: block title]
en: Reviews Title
ro: Titlu recenzii

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of product reviews, when applicable.
ro: Afișează o navigare cu pagini la setul următor/anterior de recenzii, când este cazul.

[ctx: block title]
en: Reviews Pagination
ro: Paginație recenzii

[ctx: block description]
en: Displays the previous product review's page link.
ro: Afișează legătura la pagina cu recenzii anterioare la produs.

[ctx: block title]
en: Reviews Previous Page
ro: Pagină recenzii anterioare

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for product reviews pagination.
ro: Afișează o listă cu numere de pagini pentru paginarea recenziilor la produse.

[ctx: block title]
en: Reviews Page Numbers
ro: Numere paginație recenzii

[ctx: block description]
en: Displays the next product review's page link.
ro: Afișează legătura la pagina cu recenzii următoare la produs.

[ctx: block title]
en: Reviews Next Page
ro: Pagină recenzii următoare

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to display product reviews, like the title, author, date, rating and more.
ro: Conține elementele blocului folosite pentru a afișa recenzii la produse, cum ar fi titlu, autor, dată, evaluare și altele.

[ctx: block title]
en: Reviews Template
ro: Șablon de recenzii

[ctx: block description]
en: Displays the rating of a product review.
ro: Afișează evaluarea pentru o recenzie la produs.

[ctx: block title]
en: Review Rating
ro: Evaluare recenzie

[ctx: block description]
en: Display a product's reviews form.
ro: Afișează un formular de recenzii la produse.

[ctx: block title]
en: Reviews Form
ro: Formular de recenzii

[ctx: block description]
en: Displays the date on which the review was posted.
ro: Afișează data la care a fost publicată recenzia.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a product review.
ro: Afișează conținutul pentru o recenzie la produs.

[ctx: block description]
en: Displays the name of the author of the review.
ro: Afișează numele pentru autorul recenziei.

[ctx: block title]
en: Review Author Name
ro: Nume autor recenzie

[ctx: block description]
en: Display a grid of products currently on sale.
ro: Afișează o grilă de produse care sunt în prezent cu reduceri.

[ctx: block title]
en: On Sale Products
ro: Produse cu reduceri

[ctx: block title]
en: Product Filters
ro: Filtre pentru produse

[ctx: block title]
en: Clear filters
ro: Șterge filtrele

[ctx: block description]
en: Displays the description of the product.
ro: Afișează descrierea unui produs.

[ctx: block title]
en: Product Description
ro: Descriere produs

[ctx: block description]
en: Display a product's reviews
ro: Afișează recenziile la produse

[ctx: block description]
en: Show a list of all product reviews.
ro: Arată o listă cu toate recenziile la produse.

[ctx: block title]
en: All Reviews
ro: Toate recenziile

[ctx: block title]
en: Variation Selector: Attribute Options (Beta)
ro: Selector variații: opțiuni atribute (Beta)

[ctx: block title]
en: Variation Selector: Attribute Name (Beta)
ro: Selector variații: nume atribute (Beta)

[ctx: block title]
en: Review Date
ro: Dată recenzie

[ctx: block title]
en: Review Content
ro: Conținut recenzie

en: Email content
ro: Conținut email

en: Default block content
ro: Conținut implicit pentru bloc

en: Just to let you know &mdash; we’ve received your order, and it is now being processed.
ro: Te anunțăm că am primit comanda ta și acum este în procesare.

note: translators: %s: order number
en: Details for order #%s,
ro: Detalii pentru comanda nr. %s,

note: translators: %s: Order number
en: Order refunded: %s
ro: Comandă rambursată: %s

note: translators: %s: Store admin email
en: Thanks again! If you need any help with your order, please contact us at %s.
ro: Îți mulțumim din nou! Dacă ai nevoie de ajutor pentru comanda ta, te rugăm să ne contactezi la %s.

en: The URL to do onboarding preload for the payment gateway.
ro: URL-ul care face preîncărcarea procesului de îmbarcare pentru gateway-ul de plată.

en: The onboarding preload link for the payment gateway.
ro: Legătura la preîncărcarea procesului de îmbarcare pentru gateway-ul de plată.

en: The type of the containing entity. Generally this is a regular plugin but it can also be a non-standard entity like a theme or a must-user plugin.
ro: Tipul de entitate care o conține. În general, acesta este un modul obișnuit, dar poate fi și o entitate care nu este standard, cum ar fi o temă sau un modul obligatoriu.

en: The slug of the containing entity.
ro: Descriptorul entității care o conține.

en: The status of the containing entity.
ro: Starea entității care o conține.

en: Store URL
ro: URL magazin

en: Store
ro: Magazin

en: Store Email
ro: Adresă email magazin

en: Payment URL
ro: URL plată

en: Order Tax
ro: Impozit pe comandă

en: Order Subtotal
ro: Sub-total comandă

en: Order Items
ro: Elemente de comandă

en: Customer Country
ro: Țară client

en: Customer Username
ro: Nume utilizator client

en: Customer Full Name
ro: Nume întreg client

en: Customer Last Name
ro: Nume client

en: Customer First Name
ro: Prenume client

en: Invalid email address provided for sender settings
ro: Adresa email furnizată pentru setările expeditorului nu este validă

en: My Account URL
ro: URL Contul meu

en: Store Name
ro: Nume magazin

note: translators: %s: order number
en: New order: #%s
ro: Comandă nouă: nr. %s

note: translators: %s: order number
en: Order failed: #%s,
ro: Comandă eșuată: nr. %s,

note: translators: %s Coupon codes.
en: Invalid coupons were removed from the order: "%s"
ro: Cupoane nevalide au fost eliminate din comanda: „%s”

note: translators: %1$s Coupon codes, %2$s Reason
en: "%1$s" was removed from the order. %2$s
ro: „%1$s” a fost înlăturat din comandă. %2$s

en: Button text in the single product page.
ro: Text buton în pagini produs singular.

en: Admin Order Note
ro: Notă comandă pentru administrator

note: translators: 1: the endpoint relative URL, 2: error code, 3: error message
en: REST request POST %1$s failed with: (%2$s) %3$s
ro: Cererea REST pentru POST %1$s a eșuat cu: (%2$s) %3$s

note: translators: 1: the endpoint relative URL, 2: error code, 3: error message
en: REST request GET %1$s failed with: (%2$s) %3$s
ro: Cererea REST pentru GET %1$s a eșuat cu: (%2$s) %3$s

en: The type of onboarding process the provider supports.
ro: Tipul procesului de îmbarcare pe care îl acceptă furnizorul.

en: Allows entering cost of goods sold information for products.
ro: Permite introducerea informațiilor despre costul mărfurilor vândute pentru produse.

en: If true, the incentive dismissal will be ignored by tracking.
ro: Dacă setezi la „true”, eliminarea stimulentului va fi ignorată în urmărire.

en: The provider ID must be a string with only ASCII letters, digits, underscores, and dashes.
ro: ID-ul furnizorului trebuie să fie un șir de caractere format numai din litere, cifre, liniuțe-jos și cratime ASCII.

en: There are environment or store setup issues which are blocking progress. Please resolve them to proceed.
ro: Există probleme la mediul sau inițializarea magazinului care blochează progresul. Pentru a continua, te rog să le rezolvi.

en: Received an unexpected response from the platform.
ro: Am primit un răspuns neașteptat de la platformă.

en: Failed to get onboarding fields data.
ro: Obținerea datele pentru câmpurile îmbarcare a eșuat.

note: translators: %s: The invalid step ID.
en: The onboarding step ID is invalid: %s
ro: ID-ul pasului pentru îmbarcare nu este valid: %s

note: translators: %s: The required key that is missing.
en: The onboarding step is missing required entries: %s
ro: Pasul pentru îmbarcare nu are intrările obligatorii: %s

en: Onboarding step requirements are not met.
ro: Cerințele pasului pentru îmbarcare nu sunt îndeplinite.

en: Another onboarding action is already in progress. Please wait for it to finish.
ro: O altă acțiune de îmbarcare este deja în desfășurare. Te rugăm să aștepți finalizarea ei.

note: translators: %s: WooPayments.
en: The %s extension is not up-to-date. Please update to the latest version and try again.
ro: Extensia %s nu este actualizată. Te rugăm să o actualizați la ultima versiune și să încerci din nou.

note: translators: %s: WooPayments.
en: The %s extension is not active.
ro: Extensia %s nu este activă.

en: Failed to disable the test account.
ro: Dezactivarea contului de testare a eșuat.

en: An unexpected error happened while disabling the test account.
ro: A apărut o eroare neașteptată în timpul dezactivării contului de testare.

en: Failed to reset onboarding.
ro: Resetarea îmbarcării a eșuat.

en: An unexpected error happened while resetting onboarding.
ro: A apărut o eroare neașteptată în timpul resetării îmbarcării.

en: Failed to finish the KYC session.
ro: Finalizarea sesiunii KYC a eșuat.

en: An unexpected error happened while finalizing the KYC session.
ro: A apărut o eroare neașteptată în timpul finalizării sesiunii KYC.

en: Failed to get the KYC session data.
ro: Obținerea datelor pentru sesiunea KYC a eșuat.

en: An unexpected error happened while creating the KYC session.
ro: A apărut o eroare neașteptată în timpul creării sesiunii KYC.

en: Failed to initialize the test account.
ro: Inițializarea contului de testare a eșuat.

en: An unexpected error happened while initializing the test account.
ro: A apărut o eroare neașteptată în timpul inițializării contului de testare.

en: An account is already set up. Reset the onboarding first.
ro: Este deja configurat un cont. Mai întâi, resetează procesul de îmbarcare.

en: A test account is already set up.
ro: Este deja configurat un cont de testare.

en: Save action not supported for the onboarding step ID.
ro: Acțiunea de salvare nu este acceptată pentru ID-ul pasului de îmbarcare.

en: Invalid onboarding step data.
ro: Datele pentru pasul de îmbarcare nu sunt valide.

en: Invalid onboarding step ID.
ro: ID-ul pasului de îmbarcare nu este valid.

en: The URL to use for the action.
ro: URL-ul de folosit pentru acțiune.

en: The action type to determine how to use the URL.
ro: Tipul de acțiune pentru a determina cum se folosește URL-ul.

en: Various contextual data for the onboarding process to use.
ro: Date contextuale diverse pe care le poate folosi procesul de îmbarcare.

en: Action to use as a fallback when dealing with errors with the embedded KYC.
ro: Acțiune care să fie folosită ca alternativă când se gestionează erorile legate de sesiunea KYC înglobată.

en: Various contextual data for the step to use.
ro: Date contextuale diverse pentru pasul de utilizat.

en: We’ve made some exciting improvements to our email templates, including modern, shopper-friendly designs and new customization options. And if you’re using a block theme, you can automatically sync your theme styles! Head to your email settings to explore the new features.
ro: Am făcut câteva îmbunătățiri interesante la șabloanele noastre de emailuri, inclusiv un design modern, ușor de utilizat de cumpărători și opțiuni noi de personalizare. Dacă folosești o temă cu blocuri, poți să sincronizezi automat stilurile temei! Mergi la setări emailuri pentru a explora noile funcționalități.

en: Try the new templates
ro: Încearcă șabloanele noi

en: Action to clean the step progress.
ro: Acțiune pentru a curăța progresul pasului.

en: Action to finish an embedded KYC session.
ro: Acțiune pentru a finaliza o sesiune KYC înglobată.

en: Action to create or resume an embedded KYC session.
ro: Acțiune pentru a crea sau relua o sesiune KYC înglobată.

en: Action to initialize a test account.
ro: Acțiune pentru a inițializa un cont de testare.

en: Action to authorize the WPCOM connection.
ro: Acțiune pentru a autoriza conexiunea WPCOM.

en: Action to check the step status.
ro: Acțiune pentru a verifica starea pasului.

en: Action to save step information in the database.
ro: Acțiune pentru a salva informațiile despre pas în baza de date.

en: Action to signal the step completion.
ro: Acțiune pentru a semnala finalizarea pasului.

en: Action to signal the step start.
ro: Acțiune pentru a semnala începerea pasului.

en: The available actions for the step.
ro: Acțiunile disponibile pentru pas.

en: Errors list for the step.
ro: Listă cu erori pentru pas.

en: The current status of the step.
ro: Starea curentă a pasului.

en: The steps that are required to be completed before this step.
ro: Pașii care trebuie parcurși și finalizați înainte de acest pas.

en: The relative path of the step to use for frontend navigation.
ro: Calea relativă a pasului de utilizat pentru navigarea în partea din față.

en: The unique identifier for the step.
ro: Identificator unic pentru pas.

en: The onboarding steps.
ro: Pașii pentru îmbarcare.

en: Whether WooPayments is in dev mode.
ro: Dacă WooPayments este în modul dezvoltare.

en: Whether the onboarding process is in test mode.
ro: Dacă procesul de îmbarcare este în modul testare.

en: The general state of the onboarding process.
ro: Starea generală a procesului de îmbarcare.

en: Where from in the onboarding flow this request was triggered.
ro: De unde a fost declanșată această cerere în fluxul de îmbarcare.

en: Save on shipping with WooCommerce Shipping
ro: Cu WooCommerce Shipping, economisești la livrări

en: Point of Sale
ro: Punct de vânzare (POS)

en: The upmost entry point from where the merchant entered the onboarding flow.
ro: Punctul de intrare cel mai important de unde comerciantul a intrat în fluxul de îmbarcare.

en: ISO3166 alpha-2 country code. Defaults to the stored providers business location country code.
ro: Cod de țară în format ISO 3166-1 alpha-2. Valorile implicite pentru codul de țară al locației comerciale a furnizorilor stocați.

en: Print discounted USPS, UPS, and DHL labels
ro: Imprimi etichete USPS, UPS și DHL la preț redus

en: Store emails have had an upgrade!
ro: Emailurile pentru magazin au primit o actualizare!

en: Customize your emails
ro: Personalizează-ți emailurile

en: We’ve made some exciting improvements to your email templates, including modern, shopper-friendly designs and new customization options. And if you’re using a block theme, you can automatically sync your theme styles! Head to your email settings to explore the new changes.
ro: Am făcut câteva îmbunătățiri interesante la șabloanele noastre de emailuri, inclusiv un design modern, ușor de utilizat de cumpărători și opțiuni noi de personalizare. Dacă folosești o temă cu blocuri, poți să sincronizezi automat stilurile temei! Mergi la setări emailuri pentru a explora noile modificări.

en: Your store emails have had an upgrade!
ro: Emailurile pentru magazinul tău au primit o actualizare!

en: Your review is awaiting moderation.
ro: Recenzia ta așteaptă să fie moderată.

en: Your review is awaiting moderation. This is a preview; your review will be visible after it has been approved.
ro: Recenzia ta așteaptă să fie moderată. Aceasta este o previzualizare; recenzia va fi vizibilă după ce este aprobată.

en: Older Reviews
ro: Recenzii mai vechi

en: Newer Reviews
ro: Recenzii mai noi

note: translators: %s: human-readable time difference.
en: %s ago
ro: acum %s

note: Translators: %s is the formatted price.
en: Pickup cost: %s
ro: Cost ridicare: %s

note: translators: %s: Number of reviews.
en: One review
ro: O recenzie

note: translators: %s: Product title.
en: Reviews for %s
ro: Recenzii pentru %s

note: translators: %s: Product title.
en: Review for %s
ro: Recenzie pentru %s

en: Invalid product object.
ro: Obiectul produs nu este valid.

en: Whether blueprint imports are currently allowed
ro: Dacă importurile de Blueprint-uri sunt permise în prezent

en: Blueprint imports are disabled
ro: Importurile de Blueprint-uri sunt dzactivate

en: Sorry, you cannot import WooCommerce Blueprints.
ro: Regret, nu poți să imporți Blueprint-uri WooCommerce.

en: There was an error rendering the email editor placeholder content.
ro: A fost o eroare la randarea conținutului substituentului pentru editorul de emailuri.

en: The admin note type prop is deprecated.
ro: Proprietatea tip de notă pentru administrator este învechită.

en: [product description rendering halted]
ro: [randarea descrierii produsului a fost oprită]

en: Includes all the installed plugins.
ro: Include toate modulele instalate.

en: Sorry, you cannot export WooCommerce Blueprints.
ro: Regret, nu poți să exporți Blueprint-uri WooCommerce.

note: translators: %s: coupon code.
en: Remove %s coupon
ro: Înlătură cuponul %s

en: Brand slug.
ro: Descriptor brand.

en: Brand name.
ro: Nume brand.

en: Brand ID.
ro: ID brand.

en: List of brands.
ro: Listă cu branduri.

en: Enabled features.
ro: Funcționalități activate.

en: Server architecture.
ro: Arhitectură server.

en: Value of the Cost of Goods Sold for the refund item.
ro: Valoarea costului mărfurilor vândute pentru elementul de rambursare.

en: Cost of Goods Sold data. Only present for product refund line items.
ro: Date despre costul mărfurilor vândute. Există numai pentru elementele din linia de rambursare.

en: Total value of the Cost of Goods Sold for the refund.
ro: Valoare totală pentru costul mărfurilor vândute pentru rambursare.

en: Limit result set to orders created via specific sources (e.g. checkout, admin).
ro: Limitează setul de rezultate la comenzile create prin anumite surse (de exemplu: finalizare comandă, administrare).

en: Order refunded emails are sent to customers when their POS orders are refunded.
ro: Emailurile pentru comenzi rambursate sunt trimise clienților când comenzile lor POS sunt rambursate.

en: Limit results to those with a name or SKU that partial matches a string. This argument takes precedence over 'search', 'sku' and 'search_sku'.
ro: Limitează rezultatele la cele cu un nume sau un SKU care se potrivește parțial cu un șir de caractere. Acest argument are prioritate față de „search”, „sku” și „search_sku”.

en: Limit results to those with a SKU that partial matches a string. This argument takes precedence over 'sku'.
ro: Limitează rezultatele la cele cu un SKU care se potrivește parțial cu un șir de caractere. Acest argument are prioritate față de „sku”.

en: Auth code:
ro: Cod autentificare:

en: Time of payment:
ro: Ora plății:

note: translators: "%1$s": coupon code, %2$s: categories list translators: %1$s: coupon code, %2$s: categories list
en: Sorry, coupon "%1$s" is not applicable to the categories: %2$s.
ro: Regret, cuponul „%1$s” nu poate fi aplicat pentru categoriile: %2$s.

note: translators: %1$s: coupon code, %2$s: products list
en: Sorry, coupon "%1$s" is not applicable to the products: %2$s.
ro: Regret, cuponul „%1$s” nu poate fi aplicat pentru produsele: %2$s.

note: translators: %s = formatted cost with currency symbol.
en: Cost per unit: %s
ro: Cost pe unitate: %s

en: POS refunded order
ro: Comandă rambursată prin POS

en: Order complete emails are sent to customers when their POS orders are marked completed.
ro: Emailurile pentru comenzi finalizate sunt trimise clienților când comenzile lor POS sunt marcate ca finalizate.

en: POS completed order
ro: Comandă finalizată prin POS

en: Change due:
ro: Rest datorat:

en: Let customers know when a full or partial refund is on its way to them for their POS order.
ro: Anunți clienții când vor primi o rambursare totală sau parțială pentru comenzile lor POS.

en: Let customers know once their POS order is complete.
ro: Anunți clienții după ce comenzile lor POS sunt finalizate.

en: Are you sure want to revert to legacy? Doing so will erase any changes you’ve made to your new email templates, and will restore your previous email designs.
ro: Sigur vrei să revii la emailurile vechi? Această acțiune va șterge toate modificările făcute la șabloanele noi de emailuri și va restaura designul anterior pentru emailurile tale.

note: translators: %s: coupon code
en: Usage limit for coupon "%s" has been reached. Please try again after some time, or contact us for help.
ro: Ai ajuns la limita maximă de utilizare pentru cuponul „%s”. Te rog să încerci din nou după ceva timp sau contactează-ne pentru ajutor.

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon "%s" has expired.
ro: Cuponul „%s” a expirat.

note: translators: %s: coupon code
en: Usage limit for coupon "%s" has been reached.
ro: Ai ajuns la limita maximă de utilizare pentru cuponul „%s”.

en: Features that are currently enabled.
ro: Funcționalități care sunt activate în prezent.

en: Enabled features:
ro: Funcționalități activate:

en: Information about the operating system your server is running.
ro: Informații despre sistemul de operare pe care rulează serverul tău.

en: Server architecture
ro: Arhitectură server

en: This tool allows you to generate and download a CSV file containing the selected products.
ro: Acest instrument îți permite să generezi și să descarci un fișier CSV care conține produsele selectate.

note: translators: %1$d: Number of products, %2$s: URL to clear selection.
en: You are about to export %1$d product. To export all products, <a href="%2$s">clear your selection</a>. | You are about to export %1$d products. To export all products, <a href="%2$s">clear your selection</a>.
ro[0]: Ești pe cale să exporți %1$d produs. Pentru a exporta toate produsele, <a href="%2$s">șterge ce ai selectat</a>.
ro[1]: Ești pe cale să exporți %1$d produse. Pentru a exporta toate produsele, <a href="%2$s">șterge ce ai selectat</a>.
ro[2]: Ești pe cale să exporți %1$d de produse. Pentru a exporta toate produsele, <a href="%2$s">șterge ce ai selectat</a>.

en: Hide shipping rates when free shipping is available
ro: Ascunde tarifele de livrare când livrarea gratuită este disponibilă

en: Revert to legacy template
ro: Revino la șablonul vechi

note: translators: %1$s: coupon code, %2$s: coupon maximum amount
en: The maximum spend for coupon "%1$s" is %2$s.
ro: Suma maximă cheltuită pentru cuponul „%1$s” este %2$s.

note: translators: %1$s: coupon code,  %2$s: coupon minimum amount translators: %1$s: coupon code, %2$s: coupon minimum amount
en: The minimum spend for coupon "%1$s" is %2$s.
ro: Suma minimă cheltuită pentru cuponul „%1$s” este %2$s.

en: Cost Total
ro: Total cost

en: Keep legacy template
ro: Păstrează șablonul vechi

en: Switch to new template
ro: Comută la șablonul nou

en: Previewing new template designs. You can customize and test your emails and switch to the new template whenever you are ready.
ro: Previzualizare șabloane noi. Poți să personalizezi și să testezi emailurile și să comuți la noul șablon oricând ești gata.

en: Email improvements button
ro: Buton îmbunătățiri la emailuri

en: Try new templates
ro: Încearcă șabloanele noi

en: You can specify a <a href="#" class="switch-to-general-tab">default value</a> for all variations
ro: Poți să specifici o <a href="#" class="switch-to-general-tab">valoare implicită</a> pentru toate variațiile

note: translators: 1: WooCommerce.com connection URL, 2: home URL
en: Your site is currently connected to WooCommerce.com using <b>%1$s</b>, but your actual site URL is <b>%2$s</b>. To fix this, please reconnect your site to <b>WooCommerce.com</b> to ensure everything works correctly.
ro: În prezent, site-ul tău este conectat la WooCommerce.com folosind <b>%1$s</b>, dar URL-ul actual al site-ului tău este <b>%2$s</b>. Pentru a corecta asta, te rog să-ți reconectezi site-ul la <b>WooCommerce.com</b> pentru a te asigura că totul funcționează corect.

en: Try our new email templates!
ro: Încearcă noile noastre șabloane de emailuri!

en: There was an error rendering the email preview.
ro: A fost o eroare la randarea previzualizării emailului.

en: There was an error rendering the email preview. This doesn't affect actual email delivery. Please contact the extension author for assistance.
ro: A fost o eroare la randarea previzualizării emailului. Acest lucru nu afectează livrarea efectivă a emailurilor. Te rog să contactezi autorul extensiei pentru asistență.

en: Loading status data...
ro: Încarc datele pentru stare...

note: translators: %d: number of selected products.
en: Export %d selected
ro: Exportă %d selectate

en: We couldn't find a preview for this product.
ro: Nu am putut să găsim o previzualizare pentru acest produs.

note: translators: %d: HTTP status code.
en: WooCommerce.com API returned HTTP status code %d.
ro: WooCommerce.com API a returnat codul de stare HTTP %d.

en: You have exceeded the request limit. Please try again after a few minutes.
ro: Ai depășit limita maximă de cereri. Te rog să încerci din nou peste câteva minute.

en: WooCommerce.com API returned an invalid response.
ro: WooCommerce.com API a returnat un răspuns nevalid.

en: The plugin for your subscription couldn't be activated.
ro: Modulul pentru abonamentul tău nu a putut fi activat.

en: The plugin for your subscription has been activated.
ro: Modulul pentru abonamentul tău a fost activat.

en: Authentication failed. Please try again after a few minutes. If the issue persists, disconnect your store from WooCommerce.com and reconnect.
ro: Autentificarea a eșuat. Te rog să încerci din nou după câteva minute. Dacă problema persistă, deconectează-ți magazinul de la WooCommerce.com și apoi reconectează-l.

en: API response is missing required elements, or they are in the wrong form.
ro: În răspunsul de la API lipsesc elementele obligatorii sau ele sunt într-o formă greșită.

en: File path is not a valid upload path.
ro: Calea fișierului nu este o cale de încărcare validă.

en: Unix timestamp representing when the incentive was dismissed.
ro: Datarea Unix reprezentând momentul în care stimulentul a fost respins.

en: The dismissals list for the incentive. Each dismissal entry includes a context and a timestamp. The `all` entry means the incentive was dismissed for all contexts.
ro: Lista cu respingeri pentru stimulent. Fiecare intrare pentru respingeri include un context și o datare. Intrarea „tot” înseamnă că stimulentul a fost respins pentru toate contextele.

en: Return to shipping
ro: Înapoi la livrare

[ctx: Font size name]
en: extra-large
ro: foarte mare

[ctx: Font size name]
en: large
ro: mare

[ctx: Font size name]
en: medium
ro: mediu

[ctx: Font size name]
en: small
ro: mic

[ctx: block keyword]
en: clear filters
ro: șterge filtrele

[ctx: block description]
en: Display a product's description, attributes, and reviews
ro: Afișează descrierea, atributele și recenziile pentru un produs

[ctx: block description]
en: Display a group of products that can be added to the cart.
ro: Afișează un grup de produse care pot fi adăugate în coș.

[ctx: block description]
en: A list item template that represents a child product within the Grouped Product Selector block.
ro: Un șablon cu elemente de listă care reprezintă un produs copil în blocul Selector produse grupate.

[ctx: block description]
en: Accordion Panel
ro: Panou Acordeon

[ctx: block title]
en: Accordion Panel
ro: Panou Acordeon

[ctx: block description]
en: A single accordion that displays a header and expandable content.
ro: Un acordeon care afișează un antet și conținut extensibil.

[ctx: block title]
en: Accordion
ro: Acordeon

[ctx: block description]
en: Accordion header.
ro: Antet Acordeon.

[ctx: block title]
en: Accordion Header
ro: Antet Acordeon

[ctx: block description]
en: A group of headers and associated expandable content.
ro: Un grup de anteturi și conținut extensibil asociat.

[ctx: block title]
en: Accordion Group
ro: Grup Acordeon

[ctx: block title]
en: Grouped Product Selector (Beta)
ro: Selector de produse grupate (Beta)

note: translators: %1$s: Product name. %2$s: Product price
en: Buy one of %1$s for %2$s
ro: Cumpără un produs %1$s pentru %2$s

note: translators: %1$s: Product name. %2$s: Sale price. %3$s: Regular price
en: Buy one of %1$s on sale for %2$s, original price was %3$s
ro: Cumpără un produs %1$s cu o reducere de %2$s, prețul inițial era %3$s

note: translators: %1$s: Order ID. %2$s: Order date
en: Order #%1$s (%2$s)
ro: Comanda nr. %1$s (%2$s)

note: translators: %s: Username
en: Username: %s.
ro: Nume utilizator: %s.

en: If you didn’t make this request, just ignore this email. If you’d like to proceed, reset your password via the link below:
ro: Dacă nu ai făcut această cerere, ignoră acest email. Dacă vrei să continui, resetează-ți parola folosind legătura de mai jos:

note: translators: %s: Site title
en: Your order from %s has been refunded.
ro: Comanda ta de la %s a fost rambursată.

note: translators: %s: Site title
en: Your order from %s has been partially refunded.
ro: Comanda ta de la %s a fost rambursată parțial.

en: We’ve received your order and it’s currently on hold until we can confirm your payment has been processed.
ro: Am primit comanda ta și acum este în așteptare până când avem confirmarea că plata ta a fost procesată.

en: You can access your account area to view orders, change your password, and more via the link below:
ro: Poți să accesezi zona contului tău ca să vezi comenzile, să îți schimbi parola și altele, folosind legătura de mai jos:

en: Set your new password.
ro: Setează parola nouă.

note: translators: %s: Username
en: Username: <b>%s</b>
ro: Nume utilizator: <b>%s</b>

note: translators: %s: Site title
en: Thanks for creating an account on %s. Here’s a copy of your user details.
ro: Îți mulțumim că ai creat un cont pe %s. Iată care sunt detaliile tale de utilizator.

en: Here’s a reminder of what you’ve ordered:
ro: Aceasta este o reamintire pentru ce ai comandat:

en: Hi,
ro: Bună,

note: translators: %s: Customer billing full name translators: %s: Customer full name
en: You’ve received a new order from %s:
ro: Ai primit o comandă nouă de la %s:

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name.
en: Unfortunately, the payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
ro: Din păcate, plata pentru comanda nr. %1$s de la %2$s a eșuat. Comanda cuprindea următoarele:

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name
en: We’re getting in touch to let you know that order #%1$s from %2$s has been cancelled.
ro: Te contactăm ca să te anunțăm că am anulat comanda nr. %1$s de la %2$s.

en: Enter your coupon code
ro: Introdu codul tău de cupon

note: translators: %s: Invalid value that was input by the user
en: %s is not a valid numeric value.
ro: %s nu este o valoare numerică validă.

note: translators: %s: Invalid value that was input by the user
en: %s is not a valid numeric value: there should be one decimal separator and it has to be after the thousands separator.
ro: %s nu este o valoare numerică validă: ar trebui să aibă un separator pentru zecimale care să fie după separatorul pentru mii.

note: translators: %1$s: Invalid value that was input by the user, %2$s: thousand separator, %3$s: decimal separator
en: %1$s is not a valid numeric value. Allowed characters are numbers, the thousand (%2$s), and decimal (%3$s) separators.
ro: %1$s nu este o valoare numerică validă. Caracterele permise sunt cifre, separatori pentru mii (%2$s) și zecimale (%3$s).

en: List of grouped product ids.
ro: Listă cu ID-uri pentru produse grupate.

en: List of grouped product IDs, if applicable.
ro: Listă cu ID-uri pentru produse grupate, dacă este cazul

en: Brand link
ro: Legătură la brand

en: Brand slug
ro: Descriptor brand

en: Brand name
ro: Nume brand

en: Brand ID
ro: ID brand

en: List of brands, if applicable.
ro: Lista cu branduri, dacă este cazul.

en: Brand URL.
ro: URL brand.

en: Number of reviews for products of this brand.
ro: Număr de recenzii pentru produsele acestui brand.

en: Brand image.
ro: Imagine brand.

en: Limit result set to products assigned a set of tag IDs or slugs, separated by commas.
ro: Limitează setul de rezultate la produse care au atribuite un set de ID-uri etichete sau descriptori, separate cu virgule.

en: Operator to compare product taxonomies terms.
ro: Operator pentru a compara termenii taxonomiilor pentru produse.

en: Limit result set to products assigned a set of taxonomies IDs or slugs, separated by commas.
ro: Limitează setul de rezultate la produse care au atribuite un set de ID-uri taxonomii sau descriptori, separate cu virgule.

en: Operator to compare product brand terms.
ro: Operator pentru a compara termenii brandurilor pentru produse.

en: Limit result set to products assigned a set of brand IDs or slugs, separated by commas.
ro: Limitează setul de rezultate la produse care au atribuite un set de ID-uri branduri sau descriptori, separate cu virgule.

en: Limit result set to products assigned a set of category IDs or slugs, separated by commas.
ro: Limitează setul de rezultate la produse care au atribuite un set de ID-uri categorii sau descriptori, separate cu virgule.

en: Invalid brand slug.
ro: Descriptorul brandului nu este valid.

en: Invalid brand ID.
ro: ID-ul brandului nu este valid.

en: Order notes.
ro: Note comandă.

en: Selected payment method for the order.
ro: Metoda de plată selectată pentru comandă.

en: Additional fields related to the order.
ro: Câmpuri suplimentare legate de comandă.

note: translators: %s is an email address.
en: Billing email updated to %s.
ro: Am actualizat adresa de email pentru facturare la %s.

en: Order already has a billing email.
ro: Comanda are deja o adresă de email pentru facturare.

note: translators: %s is a string ID for an email template.
en: %s is not a valid template for this order.
ro: %s nu este un șablon valid pentru această comandă.

en: Order Actions
ro: Acțiuni comenzi

en: A description of the purpose of the email template.
ro: O descriere a scopului pentru șablonul de emailuri.

en: The display name of the email template.
ro: Numele de afișat pentru șablonul de emailuri.

en: A unique ID string for the email template.
ro: Un ID unic pentru șablonul de emailuri.

en: Email Template
ro: Șablon de emailuri

en: Whether to update the billing email of the order, even if it already has one.
ro: Dacă se actualizează emailul pentru facturare din comandă, chiar dacă există deja unul.

en: Enable blueprint to import and export settings in bulk
ro: Activează Blueprint pentru a importa și exporta setările în masă

en: Enable modern email design for transactional emails
ro: Activează designul modern pentru emailuri pentru emailurile tranzacționale

en: ⚠ Usage tracking must be enabled to use remote logging.
ro: ⚠ Pentru a folosi jurnalizarea de la distanță, trebuie să fie activată urmărirea utilizării.

note: translators: %1$s: opening link tag, %2$s: closing link tag
en: Allow WooCommerce to send error logs and non-sensitive diagnostic data to help improve WooCommerce. This feature requires %1$susage tracking%2$s to be enabled.
ro: Permite ca WooCommerce să trimită jurnale de erori și date nesensibile de diagnosticare pentru a ajuta la îmbunătățirea WooCommerce. Pentru această funcționalitate, trebuie să fie activată %1$surmărirea utilizării%2$s.

en: Homepage URL
ro: URL prima pagină

en: Site Title
ro: Titlu site

en: Basic template for WooCommerce transactional emails used in the email editor
ro: Șablon de bază pentru emailurile tranzacționale WooCommerce utilizate în editorul de emailuri

en: Woo Email Template
ro: Șablon de emailuri Woo

note: translators: Name of a content pattern used as starting content of an email
en: Woo Email Content Pattern
ro: Model conținut email Woo

en: This tool will generate the necessary Cost of Goods Sold (COGS) related columns in the product meta lookup table, and populate them from existing product data.
ro: Acest instrument va genera coloanele necesare legate de Costul mărfurilor vândute (COGS) în tabelul de căutare metadate produse și le va popula din datele existente despre produse.

en: Enable the block-based email editor for transactional emails.
ro: Activează editorul de emailuri bazat pe blocuri pentru emailurile tranzacționale.

en: Block Email Editor (alpha)
ro: Editor de emailuri bazat pe blocuri (alfa)

en: Billie is the leading provider of Buy Now, Pay Later payment methods for B2B stores.
ro: Billie este principalul furnizor pentru metodele de plată Cumperi acum, plătești mai târziu pentru magazinele B2B.

en: Effortlessly accept cryptocurrency payments in your store.
ro: Accepți fără niciun efort plăți cu criptomonede în magazinul tău.

en: A full checkout experience embedded on your site that includes all popular payment methods (Pay Now, Pay Later, Financing, Installments).
ro: O experiență completă pentru finalizarea comenzilor pe site-ul tău care include toate metodele de plată populare (Cumperi acum, plătești mai târziu, Finanțare, Rate).

en: This tool will remove the Cost of Goods Sold (COGS) related columns from the product meta lookup table. COGS will continue working (if the feature is enabled) but some functionality will not be available.
ro: Acest instrument va genera coloanele necesare legate de Costul mărfurilor vândute (COGS) în tabelul de căutare metadate produse. COGS va funcționa în continuare (dacă funcționalitatea este activată), dar unele funcționalități nu vor fi disponibile.

en: Create columns
ro: Creează coloane

en: Remove columns
ro: Înlătură coloanele

en: Create COGS columns in the product meta lookup table
ro: Creează coloane COGS în tabelul de căutare metadate pentru produse

en: Remove COGS columns from the product meta lookup table
ro: Înlătură coloanele COGS din tabelul de căutare metadate pentru produse

en: Accept Cards, Apple Pay, Google Pay, Bizum, PayPal, and many more payment methods in your store.
ro: Accepți în magazinul tău carduri, Apple Pay, Google Pay, Bizum, PayPal și multe alte metode de plată.

en: Accept Direct Debit, ACH Pull, and open banking payments.
ro: Accepți Direct Debit, ACH Pull și plăți bancare deschise.

en: Accept all popular payment methods for Finnish B2C and B2B customers
ro: Accepți toate metodele de plată populare B2C și B2B pentru clienții finlandezi

en: The URL to attach the suggestion.
ro: URL-ul pentru a atașa sugestia.

en: The link to mark the suggestion as attached. This should be called when an extension is installed.
ro: Legătura pentru a indica sugestia ca atașată. Trebuie să fie apelată când este instalată o extensie.

en: Dummy Product Variation
ro: Variații produs fictiv

en: Dummy Product
ro: Produs fictive

en: Template used to display the Add to Cart + Options form for Variable Products.
ro: Șablon folosit pentru a afișa formularul Adaugă în coș + opțiuni pentru produse cu variații.

[ctx: Template name]
en: Variable Product Add to Cart + Options
ro: Adaugă în coș + opțiuni pentru produse cu variații

en: Template used to display the Add to Cart + Options form for Simple Products.
ro: Șablon folosit pentru a afișa formularul Adaugă în coș + opțiuni pentru produse simple.

[ctx: Template name]
en: Simple Product Add to Cart + Options
ro: Adaugă în coș + opțiuni pentru produse simple

en: Template used to display the Add to Cart + Options form for Grouped Products.
ro: Șablon folosit pentru a afișa formularul Adaugă în coș + opțiuni pentru produse grupate.

[ctx: Template name]
en: Grouped Product Add to Cart + Options
ro: Adaugă în coș + opțiuni pentru produse grupate

en: Template used to display the Add to Cart + Options form for External Products.
ro: Șablon folosit pentru a afișa formularul Adaugă în coș + opțiuni pentru produse externe.

en: Invalid field.
ro: Câmpul nu este valid.

en: Validation failed.
ro: Validarea a eșuat.

note: translators: %s: Error message.
en: An error occurred while saving address details: %s
ro: A apărut o eroare în timpul salvării detaliilor pentru adresă: %s

note: translators: %s: is the field label
en: Please provide a valid %s
ro: Te rog să furnizezi un %s valid

note: translators: 1: Disconnected user email
en: Successfully connected to <b>%s</b>.
ro: Te-ai conectat cu succes la <b>%s</b>.

en: Access discounted shipping rates with USPS, UPS, and DHL.
ro: Cu USPS, UPS și DHL, ai acces la tarife de livrare cu reduceri.

note: Translators: %s is the maximum file size in megabytes.
en: Blueprint step definition size exceeds maximum limit of %s MB
ro: Dimensiunea definiției pentru pasul Blueprint depășește limita maximă de %s Mo.

en: The step definition to import
ro: Definiția pasului de importat

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Tax.
ro: Include toate setările în WooCommerce | Setări | Impozite.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Shipping.
ro: Include toate setările în WooCommerce | Setări | Livrare.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Visibility.
ro: Include toate setările în WooCommerce | Setări | Vizibilitate.

en: Site Visibility
ro: Vizibilitate site

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Products.
ro: Include toate setările în WooCommerce | Setări | Produse.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Integrations.
ro: Include toate setările în WooCommerce | Setări | Integrări.

en: Integrations
ro: Integrări

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Emails.
ro: Include toate setările în WooCommerce | Setări | Emailuri.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Advanced.
ro: Include toate setările în WooCommerce | Setări | Avansate.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Account and Privacy.
ro: Include toate setările în WooCommerce | Setări | Cont și confidențialitate.

en: Account and Privacy
ro: Cont și confidențialitate

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | General.
ro: Include toate setările în WooCommerce | Setări | Generale.

en: Includes all settings in WooCommerce | Settings | Payments.
ro: Include toate setările în WooCommerce | Setări | Plăți.

en: Settings section.
ro: Secțiune Setări.

en: Settings tab.
ro: Filă Setări.

note: translators: %s: error message.
en: Failed to save settings: %s
ro: Salvarea setărilor a eșuat: %s

en: You are not allowed to make this request.
ro: Nu ai voie să faci această cerere.

en: Invalid country code.
ro: Codul de țară nu este valid.

en: Country code.
ro: Cod țară

en: Great things are coming soon
ro: Lucrurile importante vor fi disponibile în curând.

note: translators: %1$s is the current parameter and %2$s a comma-separated list of the allowed types.
en: %1$s is not of type %2$s.
ro: %1$s nu este de tipul %2$s.

en: A general template for emails.
ro: Un șablon general pentru emailuri.

en: General Email
ro: Emailuri Generale

en: A collection of email content layouts.
ro: O colecție de aranjamente pentru conținut emailuri.

[ctx: Block pattern category]
en: Email Contents
ro: Conținut emailuri

en: Custom Email Styles
ro: Stiluri emailuri personalizate

en: Invalid post
ro: Articolul nu este valid

[ctx: Template name]
en: External Product Add to Cart + Options
ro: Adaugă în coș + opțiuni pentru produse externe

en: The Add to Cart + Options templates allow defining a different layout for each product type.
ro: Șabloanele Adaugă în coș + opțiuni permit definirea unui aranjament diferit pentru fiecare tip de produs.

en: Add to Cart + Options
ro: Adaugă în coș + opțiuni

en: Invalid email
ro: Emailul nu este valid

en: Missing required data
ro: Lipsesc datele cerute

en: Detailed information about registered sources is not currently available.
ro: Momentan, informațiile detaliate despre sursele înregistrate nu sunt disponibile.

note: translators: %d: number of executed actions
en: Executed %d action. | Executed %d actions.
ro[0]: O acțiune executată.
ro[1]: %d acțiuni executate.
ro[2]: %d de acțiuni executate.

note: translators: %1$d: count of actions evaluated. %2$s: type of action evaluated.
en: %1$d action %2$s. | %1$d actions %2$s.
ro[0]: o acțiune %2$s.
ro[1]: %1$d acțiuni %2$s.
ro[2]: %1$d de acțiuni %2$s.

note: translators: %d: number of actions
en: Executing %d action | Executing %d actions
ro[0]: Execut o acțiune
ro[1]: Execut %d acțiuni
ro[2]: Execut %d de acțiuni

note: translators: %d is action ID.
en: Unable to retrieve action %d.
ro: Nu pot să recuperez acțiunea %d.

note: translators: %1$d refers to the total number of tasks added, %2$s is the action type
en: %1$d %2$s action scheduled. | %1$d %2$s actions scheduled.
ro[0]: Am programat o acțiune %2$s
ro[1]: Am programat %1$d acțiuni %2$s
ro[2]: Am programat %1$d de acțiuni %2$s

note: translators: %d is number of actions to create
en: Creating %d action | Creating %d actions
ro[0]: Creez o acțiune
ro[1]: Creez %d acțiuni
ro[2]: Creez %d de acțiuni

note: translators: %2$d: number of actions deletions failed
en: %2$d failure. | %2$d failures.
ro[0]: Un eșec.
ro[1]: %2$d eșecuri.
ro[2]: %2$d de eșecuri.

note: translators: %1$d: number of actions deleted
en: Deleted %1$d action | Deleted %1$d actions
ro[0]: O acțiune ștearsă
ro[1]: %1$d acțiuni șterse
ro[2]: %1$d de acțiuni șterse

note: translators: %d: number of actions to be deleted
en: Deleting %d action | Deleting %d actions
ro[0]: Șterg o acțiune
ro[1]: Șterg %d acțiuni
ro[2]: Șterg %d de acțiuni

note: translators: %s refers to the exception error message.
en: There was an error creating the scheduled action: %s
ro: A fost o eroare la crearea acțiunii programate: %s

note: translators: %1$s: type of action, %2$d: ID of the created action
en: %1$s action (%2$d) scheduled.
ro: Am programat acțiunea %1$s (%2$d)

en: Unable to create a scheduled action.
ro: Nu pot să creez o acțiune programată.

en: scheduled action
ro: acțiune programată

en: scheduled actions
ro: acțiuni programate

note: translators: %1$s: singular or plural %2$s: refers to the exception error message.
en: There was an error cancelling the %1$s: %2$s
ro: A fost o eroare la anularea %1$s: %2$s

en: Scheduled action cancelled.
ro: Am anulat acțiunea programată.

en: Request to cancel scheduled actions completed.
ro: Cererea de anulare a acțiunilor programate este finalizată.

en: Please specify hook and/or group of actions to cancel.
ro: Te rog să specifici cârligul și/sau grupul de acțiuni de anulat.

en: Unable to cancel scheduled action: check the logs.
ro: Nu pot să anulez acțiunea programată: verifică jurnalele.

en: Please specify hook of action to cancel.
ro: Te rog să specifici cârligul pentru acțiunea de anulat.

note: translators: %1$s is WP CLI command (not translatable)
en: WP CLI commands are available: execute %1$s for a list of available commands.
ro: Comenzile WP-CLI sunt disponibile: execută %1$s pentru o listă cu comenzi disponibile.

en: WP CLI
ro: WP-CLI

en: Action Scheduler is currently being loaded from the following location. This can be useful when debugging, or if requested by the support team.
ro: În prezent, Programatorul de acțiuni este încărcat din următoarea locație. Acest lucru poate fi util la depanare sau dacă este cerut de echipa pentru suport.

en: Cart is not available. This may indicate that the function is being called before woocommerce_init or in an admin context.
ro: Coșul nu este disponibil. Acest lucru poate să indice că funcția este apelată înainte de woocommerce_init sau într-un context de administrare.

note: translators: %s: admin email
en: Enter Bcc recipients (comma-separated) for this email.
ro: Introdu destinatarii Bcc (separați cu virgule) pentru acest email.

en: Bcc(s)
ro: Bcc

note: translators: %s: admin email
en: Enter Cc recipients (comma-separated) for this email.
ro: Introdu destinatarii Cc (separați cu virgule) pentru acest email.

en: Cc(s)
ro: Cc

en: Congratulations on the sale!
ro: Felicitări pentru vânzări!

en: New order: #{order_number}
ro: Comandă nouă: nr. {order_number}

en: [{site_title}]: You've got a new order: #{order_number}
ro: [{site_title}]: ai o comandă nouă: nr. {order_number}

en: We hope they’ll be back soon! Read more about <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
ro: Sperăm că vor reveni în curând! Citește mai mult despre <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">depanarea plăților eșuate</a>.

en: Order failed: #{order_number}
ro: Comandă eșuată: nr. {order_number}

en: Select who should be notified if an order that was previously processing or on-hold has failed.
ro: Selectează cine ar trebui să fie notificat dacă o comandă care a fost procesată anterior sau a fost suspendată a eșuat.

en: Reset your password
ro: Resetează-ți parola

en: Reset your password for {site_title}
ro: Resetează-ți parola pentru {site_title}

en: Order refunded: {order_number}
ro: Comandă rambursată: {order_number}

en: Partial refund: Order {order_number}
ro: Rambursare parțială: comanda {order_number}

en: A note has been added to your order from {site_title}
ro: A fost adăugată o notă la comanda ta de la {site_title}

en: Manually send an email to your customers containing their order information and payment links
ro: Trimiți manual un email clienților cu informații despre comandă și legături pentru plată.

en: If you need any help with your order, please contact us at {store_email}.
ro: Dacă ai nevoie de ajutor pentru comanda ta, te rugăm să ne contactezi la {store_email}.

en: Good things are heading your way!
ro: Lucrurile bune vin la tine!

en: Your order from {site_title} is on its way!
ro: Comanda ta de la {site_title} este pe drum!

en: Order cancelled: #{order_number}
ro: Comandă anulată: nr. {order_number}

note: translators: 1: SKU.
en: The product with SKU (%1$s) you are trying to insert is already present in the lookup table
ro: Produsul cu SKU (%1$s) pe care încerci să îl inserezi este deja prezent în tabelul de căutare

en: WC_Session is not available, customer data cannot be saved to session.
ro: WC_Session nu este disponibilă, datele clientului nu pot fi salvate în sesiune.

note: translators: %s: Error message.
en: An error occurred while saving account details: %s
ro: A apărut o eroare în timpul salvării detaliilor pentru cont: %s

en: The selected product is invalid.
ro: Produsul selectat nu este valid.

en: Brands:
ro: Branduri:

en: Thanks again! If you need any help with your order, please contact us at {store_email}.
ro: Îți mulțumim din nou! Dacă ai nevoie de ajutor pentru comanda ta, te rugăm să ne contactezi la {store_email}.

en: Cost value
ro: Valoare cost

note: translators: %s = cost value (formatted as currency)
en: Enter cost value (%s)
ro: Introdu valoarea pentru cost (%s)

note: Translators: %s: comma-separated email addresses to which the email is sent.
en: <b>To</b>: %s
ro: <b>Destinatar</b>: %s

en: Automatically update email styles when theme styles change
ro: Actualizează automat stilurile pentru emailuri când se schimbă stilurile pentru temă

en: Auto-sync with theme
ro: Sincronizează automat cu tema

en: Logo width (px)
ro: Lățime logo (px)

en: Retain refunded orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
ro: Păstrează comenzile rambursate pentru o perioadă de timp specificată înainte de a face anonime datele cu caracter personal ale acestora.

en: Retain refunded orders
ro: Păstrează comenzile rambursate

note: Translators: %s = cost of the item (monetary value)
en: %s (default)
ro: %s (implicit)

en: Add the amount it costs you to buy or make this product. Leave blank to use the default value from "General".
ro: Adaugă suma care te costă să cumperi sau să faci acest produs. Lasă gol ca să folosești valoarea implicită din „Generale”.

en: Remove custom costs
ro: Înlătură costurile personalizate

en: Add the amount it costs you to buy or make this product.
ro: Adaugă suma care te costă să cumperi sau să faci acest produs.

en: Add the amount it costs you to buy or make this product. This will be applied as the default value for variations.
ro: Adaugă suma care te costă să cumperi sau să faci acest produs. Ea va fi aplicată ca valoare implicită pentru variații.

en: Cost of goods
ro: Costul mărfurilor

en: The custom cost of goods sold values will revert back to their defaults for all the variations. Would you like to continue?
ro: Valorile personalizate pentru costul mărfurilor vândute vor reveni la valorile implicite pentru toate variațiile. Vrei să continui?

[ctx: block description]
en: Allow customers to create an account after their purchase.
ro: Permite clienților să creeze un cont după ce cumpără.

en: Test account
ro: Cont de testare

en: If true, the effective value is the base value from the parent product plus the defined value; if false, the defined value is the final effective value.
ro: Dacă este setat la „true”, valoarea efectivă este valoarea de bază din produsul părinte plus valoarea definită; dacă este setat la „false”, valoarea definită este valoarea efectivă finală.

en: Applies to variations only. If true, the effective value is the base value from the parent product plus the defined value; if false, the defined value is the final effective value.
ro: Se aplică numai pentru variații. Dacă este setat la „true”, valoarea efectivă este valoarea de bază din produsul părinte plus valoarea definită; dacă este setat la „false”, valoarea definită este valoarea efectivă finală.

en: Offer cryptocurrency payment options to your shoppers.
ro: Oferi cumpărătorilor opțiuni de plată cu criptomonede.

en: Crypto Payments
ro: Plăți cu criptomonede

en: Grow and retain customers with email, SMS, automations, and a consolidated view of customer interactions.
ro: Mărești numărul de clienți și îi păstrezi cu emailuri, SMS-uri, automatizări și o vizualizare consolidată a interacțiunilor cu clienții.

en: Usage tracking activated
ro: Urmărirea utilizării este activată

en: Invalid nonce.
ro: Nunicul nu este valid.

en: This is a customer note. Customers can add a note to their order on checkout.
    
    It can be multiple lines. If there's no note, this section is hidden.
ro: Aceasta este o notă din partea clientului. Clienții pot să adauge o notă la comanda lor la finalizarea comenzii.
    
    Poate să aibă mai multe rânduri. Dacă nu există nicio notă, această secțiune este ascunsă.

note: translators: {{label}} is the status filter item label.
en: Status: {{label}}
ro: Stare: {{label}}

note: translators: %s: status.
en: Status: %s
ro: Stare: %s

note: translators: %s: item label.
en: Remove filter: %s
ro: Înlătură filtrul: %s

note: translators: {{label}} is the rating filter item label.
en: Rating: {{label}}
ro: Evaluare: {{label}}

note: translators: %s is referring to rating value. Example: Rated 4 out of 5.
en: Rating: Rated %d out of 5
ro: Evaluare: evaluat la %d din 5

note: translators: {{min}} is the formatted minimum price.
en: Price: From {{min}}
ro: Preț: de la {{min}}

note: translators: {{max}} is the formatted maximum price.
en: Price: Up to {{max}}
ro: Preț: până la {{max}}

note: translators: {{min}} and {{max}} are the formatted minimum and maximum prices respectively.
en: Price: {{min}} - {{max}}
ro: Preț: {{min}} - {{max}}

note: translators: %s is the formatted minimum price.
en: Price: From %s
ro: Preț: de la %s

note: translators: %s is the formatted maximum price.
en: Price: Up to %s
ro: Preț: până la %s

note: translators: %1$s and %2$s are the formatted minimum and maximum prices respectively.
en: Price: %1$s - %2$s
ro: Preț: %1$s - %2$s

note: translators:  {{label}} is the label of the active filter item.
en: Remove filter: {{label}}
ro: Înlătură filtrul: {{label}}

en: Order failed
ro: Comanda a eșuat

en: Order completed
ro: Comandă finalizată

en: Order refunded
ro: Comandă rambursată

en: Order cancelled
ro: Comandă anulată

note: translators: 1: Disconnected user email
en: Successfully disconnected from <b>%1$s</b>.
ro: Te-ai deconectat cu succes din <b>%1$s</b>.

en: Includes all the installed themes.
ro: Include toate temele instalate.

en: Includes all the items featured in WooCommerce | Settings.
ro: Include toate elementele reprezentative în WooCommerce | Setări.

en: Includes the task configurations for WooCommerce.
ro: Include configurarea sarcinilor pentru WooCommerce.

en: Task Configurations
ro: Configurare sarcini

en: Includes onboarding configuration options
ro: Include opțiuni pentru configurare la îmbarcare

en: Onboarding Configuration
ro: Configurare la îmbarcare

[ctx: Used in the heading of the coming soon page]
en: Where cycling dreams take flight.
ro: Unde visele în ciclism își iau zborul.

[ctx: Used in the paragraph of the coming soon page]
en: Dedicated to providing top-quality bikes, accessories, and expert advice for riders of all experience levels. Stay tuned.
ro: Dedicat să furnizeze biciclete, accesorii și sfaturi de specialitate de cea mai bună calitate pentru cicliști de toate nivelurile de experiență. Rămâi aproape.

[ctx: Used in the heading of the coming soon page]
en: opening soon
ro: se deschide în curând

note: translators: %s: site name.
en: Your account with %s is using a temporary password. We emailed you a link to change your password.
ro: Contul tău pentru %s folosește o parolă temporară. Ți-am trimis o legătură prin email ca să schimbi parola.

en: Exclude product variations with any of the statuses from result set.
ro: Exclude din setul de rezultate variațiile pentru produse care au oricare din aceste stări.

en: Limit result set to product variations with any of the statuses.
ro: Limitează setul de rezultate la variații pentru produse care au oricare din aceste stări.

en: Limit result set to downloadable product variations.
ro: Limitează setul de rezultate la variații pentru produse descărcabile.

en: Limit result set to virtual product variations.
ro: Limitează setul de rezultate la variații pentru produse virtuale.

en: 5 of 5 stars
ro: 5 din 5 stele

en: 4 of 5 stars
ro: 4 din 5 stele

en: 3 of 5 stars
ro: 3 din 5 stele

en: 2 of 5 stars
ro: 2 din 5 stele

en: 1 of 5 stars
ro: Una din 5 stele

en: Hide password
ro: Ascunde parola

en: Show password
ro: Arată parola

en: Warning: Sale prices will be removed if they are not lower than regular prices.
ro: Avertizare: prețurile de vânzare vor fi înlăturate dacă nu sunt mai mici decât prețurile obișnuite.

[ctx: block description]
en: Display a short description about a product.
ro: Afișează o descriere scurtă a unui produs.

[ctx: block title]
en: Product Summary
ro: Rezumat produs

[ctx: block description]
en: Display an input field customers can use to select the number of products to add to their cart.
ro: Afișează un câmp intrare pe care clienții îl pot folosi pentru a selecta numărul de produse de adăugat în coș.

en: Products in cart
ro: Produse în coș

en: Action needed
ro: Este necesară o acțiune

en: Sync with theme
ro: Sincronizează cu tema

en: WooCommerce Settings
ro: Setări WooCommerce

note: translators: %1$s Site title, %2$s Order pay link translators: %1$s: Site title, %2$s: Order pay link
en: Sorry, your order on %1$s was unsuccessful. Your order details are below, with a link to try your payment again: %2$s
ro: Regret, comanda ta pe %1$s nu a fost plasată. Detaliile comenzii sunt mai jos, împreună cu o legătură pentru a încerca din nou plata: %2$s

en: Stock availability class.
ro: Clasă disponibilitate stoc.

en: Stock availability text.
ro: Text pentru disponibilitate stoc.

en: Information about the product's availability.
ro: Informații despre disponibilitatea produsului.

en: Order status slug.
ro: Descriptor stare comandă.

en: Order statuses not found
ro: Nu am găsit stările pentru comandă

en: HPOS Data Caching
ro: Memorare date în cache HPOS

note: translators: %s is the URL to the rate limiting documentation.
en: Enables rate limiting for Checkout place order and Store API /checkout endpoint. To further control this, refer to <a href="%s" target="_blank">rate limiting documentation</a>.
ro: Activează limitarea ratei pentru comenzile plasate la Finalizare și punctul-final Store API/checkout. Pentru a controla mai mult acest lucru, consultă <a href="%s" target="_blank">documentația pentru limitarea ratei</a>.

en: Rate limit Checkout
ro: Limitează rata la Finalizare

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell in store and track sales and inventory in one place.
ro: Accepți în siguranță carduri de credit și debit cu un tarif mic, fără taxe surpriză (tarifele personalizate sunt disponibile). Vinzi din magazin și urmărești vânzările și inventarul dintr-un singur loc.

en: Clearpay allows customers to receive products immediately and pay for purchases over four installments, always interest-free.
ro: Clearpay permite clienților să primească imediat produsele și să plătească cumpărăturile în patru rate, fără nicio dobândă.

en: Affirm's tailored Buy Now Pay Later programs remove price as a barrier, turning browsers into buyers, increasing average order value, and expanding your customer base.
ro: Pentru programele personalizate „Cumperi acum, plătești mai târziu” oferite de Affirm prețurile nu mai reprezintă o barieră, navigatoarele sunt transformate în cumpărători, cresc valorile medii ale comenzilor și extind bazele de clienți.

en: Credit/debit cards, Apple Pay, Google Pay, and more.
ro: Carduri de credit/debit, Apple Pay, Google Pay și altele.

en: Accept payments with Woo
ro: Accepți plăți cu Woo

en: Enable PayU's exclusive plugin for WooCommerce to start accepting payments in 100+ payment methods available in India including credit cards, debit cards, UPI, & more!
ro: Activează modulul PayU creat exclusiv pentru WooCommerce și începi să accepți plăți folosind peste 100 de metode de plată disponibile în India, inclusiv cu carduri de credit, carduri de debit, UPI și altele!

en: Payoneer Checkout is the next generation of payment processing platforms, giving merchants around the world the solutions and direction they need to succeed in today's hyper-competitive global market.
ro: Payoneer Checkout face parte din următoarea generație de platforme pentru procesarea plăților. Le oferă comercianților din întreaga lume soluțiile și îndrumările de care au nevoie ca să aibă succes pe piața globală extrem de competitivă din zilele noastre.

en: Accept credit and debit cards on your WooCommerce store with advanced features like partial refunds, full/partial captures, and 3D Secure security.
ro: Accepți carduri de credit și debit în magazinul tău WooCommerce cu funcționalități avansate, cum ar fi rambursări parțiale, încasări complete/parțiale și securitate 3D Secure.

en: A European payments solution that allows you to accept payments in over 25 countries and multiple currencies.
ro: Este o soluție europeană de plăți care îți permite să accepți plăți în 25 de țări și în mai multe monede.

en: Safe and secure payments using your customer's PayPal account.
ro: Plăți sigure și securizate folosind contul PayPal al clienților.

en: Paymob is a leading payment gateway in the Middle East and Africa. Accept payments online and in-store with Paymob.
ro: Paymob este un gateway de plată utilizat frecvent în Orientul Mijlociu și Africa. Cu Paymob, accepți plăți online și direct în magazin.

en: The Payfast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa's most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs. Selecting this extension will configure your store to use South African rands as the selected currency.
ro: Extensia Payfast pentru WooCommerce îți permite să accepți plăți cu carduri de credit și EFT prin unul dintre gateway-urile populare de plată din Africa de Sud. Fără taxe de inițializare sau costuri lunare pentru un abonament. Dacă selectezi extensia, ea îți va configura magazinul să folosească rand-ul sud-african ca monedă selectată.

en: PayPal Payments lets you offer PayPal, Venmo (US only), Pay Later options and more.
ro: Plățile cu PayPal îți permit să oferi opțiuni PayPal, Venmo (numai în SUA), Pay Later și altele.

en: Your trusted payments partner in Asia and around the world.
ro: Parteneri de încredere pentru acceptarea plăților în Asia și întreaga lume.

en: The category of the suggestion.
ro: Categoria sugestiei.

en: The tags associated with the suggestion.
ro: Etichetele asociate cu sugestia.

en: The URL of the icon (square aspect ratio).
ro: URL-ul iconului (raport aspect: pătrat).

en: The URL of the image.
ro: URL-ul imaginii.

en: The description of the suggestion.
ro: Descrierea sugestiei.

en: The title of the suggestion.
ro: Titlul sugestiei.

en: The type of the suggestion.
ro: Tipul de sugestie.

en: The priority of the suggestion.
ro: Prioritatea sugestiei.

en: The unique identifier for the suggestion.
ro: Identificator unic pentru sugestie.

en: A suggestion with full details.
ro: O sugestie cu toate detaliile.

en: The URL to hide the suggestion.
ro: URL-ul pentru a ascunde sugestia.

en: The link to hide the suggestion.
ro: Legătura pentru a ascunde sugestia.

en: The URL to dismiss the incentive.
ro: URL-ul pentru a respinge stimulentul.

en: The link to dismiss the incentive.
ro: Legătura pentru a respinge stimulentul.

en: Context ID in which the incentive was dismissed.
ro: ID context în care a fost respins stimulentul.

en: The badge label for the incentive.
ro: Eticheta insignei pentru stimulent.

en: The URL to the terms and conditions for the incentive.
ro: URL-ul pentru termeni și condiții pentru stimulent.

en: The call to action label for the incentive.
ro: Eticheta îndemnului la acțiune pentru stimulent.

en: The short description of the incentive. It can contain stylistic HTML.
ro: Descrierea scurtă a stimulentului. Poate să conține HTML stilistic.

en: The incentive description. It can contain stylistic HTML.
ro: Descrierea stimulentului. Poate să conține HTML stilistic.

en: The incentive title. It can contain stylistic HTML.
ro: Titlul stimulentului. Poate să conține HTML stilistic.

en: The incentive promo ID. This ID need to be fed into the onboarding flow.
ro: ID-ul pentru promovarea stimulentului. Acest ID trebuie introdus în fluxul de îmbarcare.

en: The incentive unique ID. This ID needs to be used for incentive dismissals.
ro: ID-ul unic al stimulentului. Acest ID trebuie să fie utilizat pentru respingerile stimulentului.

en: The active incentive for the provider.
ro: Stimulentul activ pentru furnizor.

en: The suggestion ID matching this provider.
ro: ID-ul sugestiei care se potrivește cu acest furnizor.

en: Tag associated with the provider.
ro: Etichetă asociată cu furnizorul.

en: The tags associated with the provider.
ro: Etichetele asociate cu furnizorul.

en: The URL of the payment method icon or a base64-encoded SVG image.
ro: URL-ul pentru iconul metodei de plată sau o imagine SVG base64-encoded.

en: The description of the payment method. It can contain basic HTML.
ro: Descrierea metodei de plată. Poate să conțină HTML de bază.

en: The title of the payment method. Does not include HTML tags.
ro: Titlul metodei de plată. Nu include taguri HTML.

en: Whether the payment method should be required (and force-enabled) or not.
ro: Dacă metoda de plată ar trebui să fie obligatorie (și activată forțat) sau nu.

en: Whether the payment method should be recommended as enabled or not.
ro: Dacă metoda de plată ar trebui recomandată ca activată sau nu.

en: The sort order of the payment method.
ro: Ordinea de sortare pentru metoda de plată.

en: The unique identifier for the payment method.
ro: Identificator unic pentru metoda de plată.

en: The details for a recommended payment method.
ro: Detalii pentru o metodă de plată recomandată.

en: The list of recommended payment methods details for the payment gateway.
ro: Lista cu detaliile metodelor de plată recomandate pentru gateway-ul de plată.

en: The URL to start/continue onboarding for the payment gateway.
ro: URL-ul pentru începerea/continuarea îmbarcării pentru gateway-ul de plată.

en: The start/continue onboarding link for the payment gateway.
ro: Legătura pentru începerea/continuarea îmbarcării pentru gateway-ul de plată.

en: Whether the onboarding process is completed.
ro: Dacă procesul de îmbarcare este finalizat.

en: Whether the onboarding process is started.
ro: Dacă procesul de îmbarcare a început.

en: The state of the onboarding process.
ro: Starea procesului de îmbarcare.

en: Onboarding-related details for the provider.
ro: Detalii legate de îmbarcare pentru furnizor.

en: The URL to the settings page for the payment gateway.
ro: URL-ul la pagina setări pentru gateway-ul de plată.

en: The link to the settings page for the payment gateway.
ro: Legătura la pagina setări pentru gateway-ul de plată.

en: Whether the provider is in dev mode. Having this true usually leads to forcing test payments.
ro: Dacă furnizorul este în modul dezvoltare. Dacă acest lucru este adevărat, de obicei duce la forțarea plăților pentru testare.

en: Whether the provider is in test mode for payments processing.
ro: Dacă furnizorul este în modul testare pentru procesarea plăților.

en: Whether the provider needs setup.
ro: Dacă furnizorul are nevoie de inițializare.

en: Whether the provider has a payments processing account connected.
ro: Dacă furnizorul are conectat un cont pentru procesarea plăților.

en: Whether the provider is enabled for use on checkout.
ro: Dacă furnizorul este activat pentru utilizare la finalizarea plăților.

en: The general state of the provider with regards to it's payments processing.
ro: Starea generală a furnizorului cu privire la procesarea plăților.

en: The URL of the link.
ro: URL-ul legăturii.

en: The type of the link.
ro: Tipul de legătură.

en: Links for the provider.
ro: Legături pentru furnizor.

en: The URL of the provider icon (square aspect ratio - 72px by 72px).
ro: URL-ul iconului pentru furnizor (raport aspect: pătrat - 72 px x 72 px).

en: The URL of the provider image.
ro: URL-ul imaginii pentru furnizor.

en: The status of the plugin.
ro: Starea modulului.

en: The plugin main file. This is a relative path to the plugins directory.
ro: Fișierul principal al modulului. Aceasta este o cale relativă la directorul plugins.

en: The management details of the provider.
ro: Detalii management pentru furnizor.

en: The slug of the plugin.
ro: Descriptorul modulului.

en: The type of the plugin.
ro: Tipul de modul.

en: The corresponding plugin details of the provider.
ro: Detaliile modulului corespunzător pentru furnizor.

en: Supported features for this provider.
ro: Funcționalități acceptate pentru acest furnizor.

en: The description of the provider.
ro: Descrierea furnizorului.

en: The title of the provider.
ro: Titlul furnizorului.

en: The type of payment provider. Use this to differentiate between the various items in the list and determine their intended use.
ro: Tipul de furnizor pentru plăți. Folosește asta pentru a face diferența între diferite elemente din listă și a determina utilizarea prevăzută pentru ele.

en: The sort order of the provider.
ro: Ordinea de sortare a furnizorilor.

en: The unique identifier for the provider.
ro: Identificator unic pentru furnizor.

en: A payment provider in the context of the main Payments Settings page list.
ro: Un furnizor pentru plăți în contextul listei principale din pagina Setări plăți.

en: The description of the category.
ro: Descrierea categoriei.

en: The title of the category.
ro: Titlul categoriei.

en: The priority of the category.
ro: Prioritatea categoriei.

en: The unique identifier for the category.
ro: Identificator unic pentru categorie.

en: A suggestion category.
ro: O categorie de sugestii.

en: The suggestion categories.
ro: Categoriile de sugestii.

en: The list of suggestions, excluding the ones part of the providers list.
ro: Lista cu sugestii, le exclude pe cele care fac parte din lista cu furnizori.

en: The ordered offline payment methods providers list.
ro: Lista ordonată cu furnizorii care au metode de plată offline.

en: The ordered providers list. This includes registered payment gateways, suggestions, and offline payment methods group entry. The individual offline payment methods are separate.
ro: Lista ordonată cu furnizorii. Ea include gateway-uri de plată înregistrate, sugestii și intrarea grup de metode de plată offline. Metodele de plată offline individuale sunt separat.

en: The order value must be an integer.
ro: Valoarea pentru ordine trebuie să fie un număr întreg.

en: The ordering argument must be an object with provider IDs as keys and numeric values as values.
ro: Argumentul pentru ordonare trebuie să fie un obiect cu ID-urile furnizorilor ca chei și valori numerice ca valori.

en: The ordering argument must be an object.
ro: Argumentul pentru ordonare trebuie să fie un obiect.

en: The location argument must be a valid ISO3166 alpha-2 country code.
ro: Argumentul locației trebuie să fie un cod de țară valid, conform ISO 3166 alpha-2.

en: The location argument must be a string.
ro: Argumentul locației trebuie să fie un șir de caractere.

en: The context ID for which to dismiss the incentive. If not provided, will dismiss the incentive for all contexts.
ro: ID-ul contextului pentru care se respinge stimulentul. Dacă nu este furnizat, stimulentul va fi respins pentru toate contextele.

en: A map of provider ID to integer values representing the sort order.
ro: O hartă a ID-ului furnizorului la valori întregi care reprezintă ordinea de sortare.

en: ISO3166 alpha-2 country code. Defaults to WooCommerce's base location country.
ro: Cod de țară în format ISO 3166-1 alpha-2. Valorile implicite sunt țările locațiilor de bază pentru WooCommerce.

en: The ISO3166 alpha-2 country code to save for the current user.
ro: Codul de țară în format ISO 3166-1 alpha-2 de salvat pentru utilizatorul curent.

en: Accept payments offline using multiple different methods. These can also be used to test purchases.
ro: Accepți plăți offline folosind mai multe metode diferite. Ele pot fi folosite și pentru a testa cumpărăturile.

en: Take offline payments
ro: Primești plăți offline

en: Give your shoppers additional ways to pay.
ro: Oferi cumpărătorilor modalități suplimentare de plată.

en: Payment Providers
ro: Furnizori pentru plăți

en: Offer flexible payment options to your shoppers.
ro: Oferi cumpărătorilor opțiuni flexibile de plată.

en: Buy Now, Pay Later
ro: Cumperi acum, plătești mai târziu

en: Allow shoppers to fast-track the checkout process with express options like Apple Pay and Google Pay.
ro: Permite cumpărătorilor să accelereze procesul de finalizare a comenzilor cu opțiuni expres, cum ar fi Apple Pay și Google Pay.

en: Invalid suggestion ID.
ro: ID-ul sugestie nu este valid.

note: translators: %s: Email settings color key, e.g., "woocommerce_email_base_color".
en: Transient saved for key %s.
ro: Tranzienți salvați pentru cheia %s.

en: Error saving transient. Please try again.
ro: Eroare la salvarea tranzienților. Te rog să încerci din nou.

en: Error sending test email. Please try again.
ro: Eroare la trimiterea emailului de testare. Te rog să încerci din nou.

note: translators: %s: Email address.
en: Test email sent to %s.
ro: Am trimis emailul de testare la %s.

en: A subject for provided email type after filters are applied and placeholders replaced.
ro: Un subiect pentru tipul de email furnizat după ce filtrele sunt aplicate și substituenții înlocuiți.

en: The email type to get subject for.
ro: Tipul de email pentru care se obține subiectul.

en: Email address to send the email preview to.
ro: Adresă de email la care se trimite previzualizarea emailului.

en: The email type to preview.
ro: Tipul de email de previzualizat.

en: Reusable template part for displaying social links on the coming soon page.
ro: Parte de șablon reutilizabilă pentru afișarea legăturilor la media socială în pagina În curând.

[ctx: Template name]
en: Coming soon social links
ro: Legături la media socială pentru În curând

en: Address Line 2
ro: Al doilea rând pentru adresă

en: Controls the display of the apartment (address_2) field in checkout.
ro: Controlează afișarea câmpului apartament (address_2) la Finalizare.

en: Controls the display of the company field in checkout.
ro: Controlează afișarea câmpului companie la Finalizare.

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Controls the display of the phone field in checkout.
ro: Controlează afișarea câmpului telefon la Finalizare.

en: Selling platforms.
ro: Platforme de vânzări.

en: Selling online answer.
ro: Răspuns online pentru vânzări.

en: Business choice.
ro: Alegerea afacerii.

en: The Core Profiler step to mark as complete.
ro: Pasul din instrumentul de măsurare de bază pentru a marca ca finalizat.

[ctx: Coming Soon template heading]
en: Stay tuned.
ro: Rămâi aproape.

en: Something big is brewing! Our store is in the works – Launching shortly!
ro: Pregătirea este importantă! Magazinul nostru este în lucru - lansarea va fi în curând!

note: translators: %s: Site name.
en: %s transforms your home with our curated collection of home decor, bringing inspiration and style to every corner.
ro: %s îți transformă casa cu colecția noastră bine organizată de decorațiuni interioare care aduc inspirație și stil în fiecare colț.

en: An invalid order status slug was supplied.
ro: A fost furnizat un descriptor nevalid pentru starea comenzii.

en: Limit result set to virtual products.
ro: Limitează setul de rezultate la produse virtuale.

en: Limit result set to downloadable products.
ro: Limitează setul de rezultate la produse descărcabile.

en: Exclude products with any of the types from result set.
ro: Exclude din setul de rezultate produsele care au oricare din aceste tipuri.

en: Exclude products with any of the statuses from result set.
ro: Exclude din setul de rezultate produsele care au oricare din aceste stări.

en: Let your shoppers pay upon delivery — by cash or other methods of payment.
ro: Permite cumpărătorilor tăi să plătească la livrare - cu numerar sau alte metode de plată.

en: Limit result set to products with any of the types.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu oricare din tipuri.

en: Limit result set to products with any of the statuses.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu oricare din stări.

en: Custom fonts
ro: Fonturi personalizate

en: Standard fonts
ro: Fonturi standard

en: Preview your email template. You can also test on different devices and send yourself a test email.
ro: Previzualizează șablonul de emailuri. De asemenea, poți să testezi emailurile pe diferite dispozitive și să îți trimiți un email pentru testare.

en: Email preview
ro: Previzualizare email

en: Set the name and email address you'd like your outgoing emails to use.
ro: Setează numele și adresa de email pe care vrei să le folosești în emailurile trimise.

en: Color palette
ro: Paletă de culori

note: translators: %s: footer default color
en: Choose a color for your secondary text, such as your footer content. Default %s.
ro: Alege o culoare pentru textul secundar, cum ar fi conținutul din subsol. Implicită %s.

en: Secondary text
ro: Text secundar

note: translators: %s: default color
en: Set the color of your headings and text. Default %s.
ro: Setează culoarea pentru titluri și text. Implicită %s.

en: Heading & text
ro: Titlu și text

note: translators: %s: default color
en: Choose a background color for the content area of your emails. Default %s.
ro: Alege o culoare de fundal pentru zona cu conținut din emailurile tale. Implicită %s.

en: Content background
ro: Fundal conținut

note: translators: %s: default color
en: Select a color for the background of your emails. Default %s.
ro: Selectează o culoare de fundal pentru emailurile tale. Implicită %s.

en: Email background
ro: Fundal email

note: translators: %s: default color
en: Customize the color of your buttons and links. Default %s.
ro: Personalizează culoarea butoanelor și legăturilor. Implicită %s.

note: translators: %s: Available placeholders for use
en: This text will appear in the footer of all of your WooCommerce emails.
ro: Acest text va apărea în subsolul tuturor emailurilor tale WooCommerce.

en: Font family
ro: Familie de fonturi

en: Header alignment
ro: Aliniere antet

en: Add your logo to each of your WooCommerce emails. If no logo is uploaded, your site title will be used instead.
ro: Adaugă logoul tău la fiecare email WooCommerce. Dacă nu încarci un logo, va fi folosit în schimb titlul site-ului tău.

en: Customize your WooCommerce email template and preview it below.
ro: Personalizează șablonul de emailuri WooCommerce și previzualizează-l mai jos.

en: There was an error rendering an email preview.
ro: A fost o eroare la randarea previzualizării emailului.

en: Zagreb City
ro: Orașul Zagreb

en: Međimurje County
ro: Districtul Međimurje

en: Dubrovnik-Neretva County
ro: Districtul Dubrovnik-Neretva

en: Istria County
ro: Districtul Istria

en: Split-Dalmatia County
ro: Districtul Split-Dalmatia

en: Vukovar-Srijem County
ro: Districtul Vukovar-Srijem

en: Šibenik-Knin County
ro: Districtul Šibenik-Knin

en: Osijek-Baranja County
ro: Districtul Osijek-Baranja

en: Zadar County
ro: Districtul Zadar

en: Brod-Posavina County
ro: Districtul Brod-Posavina

en: Požega-Slavonia County
ro: Districtul Požega-Slavonia

en: Virovitica-Podravina County
ro: Districtul Virovitica-Podravina

en: Lika-Senj County
ro: Districtul Lika-Senj

en: Primorje-Gorski Kotar County
ro: Districtul Primorje-Gorski Kotar

en: Bjelovar-Bilogora County
ro: Districtul Bjelovar-Bilogora

en: Koprivnica-Križevci County
ro: Districtul Koprivnica-Križevci

en: Varaždin County
ro: Districtul Varaždin

en: Karlovac County
ro: Districtul Karlovac

en: Sisak-Moslavina County
ro: Districtul Sisak-Moslavina

en: Krapina-Zagorje County
ro: Districtul Krapina-Zagorje

en: Zagreb County
ro: Districtul Zagreb

note: translators: 1: Role of the user (administrator, customer), 2: comma separated list of allowed roles. egs customer, subscriber
en: Sorry, users with %1$s role cannot be deleted via this endpoint. Allowed roles: %2$s
ro: Utilizatorii cu rolul %1$s nu pot fi șterși folosind acest punct-final. Roluri permise: %2$s

note: translators: 1s: name of the property (email, role), 2: Role of the user (administrator, customer).
en: Sorry, %1$s cannot be updated via this endpoint for a user with role %2$s.
ro: %1$s nu poate fi actualizat folosind acest punct-final pentru un utilizator cu rolul %2$s.

[ctx: block description]
en: Let shoppers filter products by choosing stock status.
ro: Permite cumpărătorilor să filtreze produsele alegând stare stoc.

[ctx: block description]
en: Display removable active filters as chips.
ro: Afișează filtrele active înlocuibile ca chipsuri.

[ctx: block description]
en: Let shoppers filter products by choosing a price range.
ro: Permite cumpărătorilor să filtreze produsele alegând un interval de prețuri.

[ctx: block description]
en: A slider helps shopper choose a price range.
ro: Un carusel îl ajută pe cumpărători să aleagă un interval de prețuri.

[ctx: block title]
en: Price Slider
ro: Carusel cu prețuri

[ctx: block keyword]
en: by attribute
ro: după atribut

[ctx: block keyword]
en: by tag
ro: după etichetă

[ctx: block keyword]
en: all products
ro: toate produsele

[ctx: block description]
en: Display a link to the cart.
ro: Afișează o legătură în coș.

[ctx: block title]
en: Cart Link
ro: Legătură în coș

[ctx: block description]
en: A notice field for use in the product editor.
ro: Un câmp notificare de folosit în editorul de produse.

[ctx: block title]
en: Product notice field
ro: Câmp notificare pentru produse

en: Clear options
ro: Șterge opțiunile

note: translators: %1$s Action name, %2$s Order number.
en: %1$s order number %2$s
ro: %1$s numărul de comandă %2$s

en: Your order details are as follows:
ro: Detaliile comenzii tale sunt următoarele:

note: translators: %s: Site title
en: If you'd like to continue with your purchase, please return to %s and try a different method of payment.
ro: Dacă vrei să continui cumpărarea, te rog să te întorci la %s și să încerci o altă metodă de plată.

en: Unfortunately, we couldn't complete your order due to an issue with your payment method.
ro: Din păcate, nu am putut să finalizăm comanda din cauza unei probleme la metoda ta de plată.

note: translators: 1: product name 2: multiple of
en: The quantity of &quot;%1$s&quot; must be a multiple of %2$s
ro: Cantitatea pentru „%1$s” trebuie să fie un multiplu de %2$s

note: translators: 1: product name 2: maximum quantity
en: The maximum quantity of &quot;%1$s&quot; allowed in the cart is %2$s
ro: Cantitatea maximă permisă în coș pentru „%1$s” este %2$s

note: translators: 1: product name 2: minimum quantity
en: The minimum quantity of &quot;%1$s&quot; allowed in the cart is %2$s
ro: Cantitatea minimă permisă în coș pentru „%1$s” este %2$s

note: translators: 1: product name
en: The quantity of &quot;%1$s&quot; cannot be changed
ro: Cantitatea pentru „%1$s” nu poate fi schimbată

en: Cannot place an order, your cart is empty.
ro: Nu pot să plasez comanda, coșul tău este gol.

en: Success
ro: Succes

en: Payment status
ro: Stare plată

en: Order does not have an email address.
ro: Comanda nu are o adresă de email.

en: A message indicating that the action completed successfully.
ro: Un mesaj care indică că acțiunea este finalizată cu succes.

en: Email address to send the order details to.
ro: Adresă de email la care se trimit detaliile comenzii.

en: Email improvements
ro: Îmbunătățiri la emailuri

en: Enable compatibility mode (Synchronize orders between High-performance order storage and WordPress posts storage).
ro: Activează modul compatibilitate (sincronizează comenzile între Stocare de înaltă performanță pentru comenzi și stocare articole WordPress).

en: Cost of Goods Sold
ro: Costul mărfurilor vândute

en: Total monetary value of the Cost of Goods Sold for the product (sum of all the effective values).
ro: Valoare monetară totală pentru costul mărfurilor vândute pentru produs (suma tuturor valorilor efective).

en: Effective monetary cost value.
ro: Valoare cost monetar efectiv.

en: Defined cost value.
ro: Valoarea cost este definită.

en: Cost of Goods Sold values for the product.
ro: Valori costul mărfurilor vândute pentru produs.

en: Grow your business with Facebook and Instagram
ro: Îți dezvolți afacerile cu Facebook și Instagram

en: Sync your store catalog, set up pixel tracking, and run targeted ad campaigns.
ro: Sincronizezi catalogul magazinului, configurezi urmărirea pixelilor și rulezi campanii de reclame direcționate.

en: Let your shoppers know your site or part of your site is under construction.
ro: Anunți cumpărătorii că site-ul tău sau o parte a lui este în construcție.

en: Track orders &amp; view shopping history
ro: Urmărești comenzile și vezi istoricul cumpărăturilor

en: Show Price
ro: Arată prețul

en: Hide Price
ro: Ascunde prețul

en: All Products ( new )
ro: Toate produsele (nou)

en: Page
ro: Pagină

note: translators: 1: product name 2: image position
en: %1$s - Image %2$s
ro: %1$s - imagine %2$s

note: translators: %s: order number
en: Cancel order %s
ro: Anulează comanda %s

note: translators: %s: order number
en: View order %s
ro: Vezi comanda %s

note: translators: %s: order number
en: Pay for order %s
ro: Plătește comanda %s

en: Value of the Cost of Goods Sold for the order item.
ro: Valoarea costului mărfurilor vândute pentru elementul de comandă.

en: Cost of Goods Sold data. Only present for product line items.
ro: Date despre costul mărfurilor vândute. Există numai pentru elementele din linia de produse.

en: Total value of the Cost of Goods Sold for the order.
ro: Valoare totală pentru costul mărfurilor vândute pentru comandă.

en: Cost of Goods Sold data.
ro: Date despre costul mărfurilor vândute.

en: Is this theme a block theme?
ro: Această temă este o temă cu blocuri?

en: Sorry, your order was unsuccessful
ro: Regret, comanda nu a fost trimisă cu succes

en: Your order at {site_title} was unsuccessful
ro: Comanda ta la {site_title} nu a fost trimisă cu succes

en: Order failed emails are sent to customers when their orders are marked as failed.
ro: Emailurile pentru comenzi eșuate sunt trimise clienților când comenzile lor sunt marcate ca eșuate.

note: translators: %1$s = class and method name.
en: Method %1$s is not implemented. Classes overriding has_cogs must override this method too.
ro: Metoda %1$s nu este implementată. Clasele care contramandează has_cogs trebuie să contramandeze și această metodă.

en: Your selection has been reset. Please select some product options before adding this product to your cart.
ro: Selecția ta a fost resetată. Te rog să selectezi câteva opțiuni pentru produse înainte de a adăuga acest produs în coș.

en: View full-screen image gallery
ro: Vezi galeria cu imagini pe ecran întreg

[ctx: Template name]
en: Products by Brand
ro: Produse după brand

en: Classic theme
ro: Temă clasică

en: Block theme
ro: Temă cu blocuri

en: Displays whether the current active theme is a block theme or a classic theme.
ro: Afișează indiferent dacă tema activă curentă este o temă cu blocuri sau o temă clasică.

en: Theme type
ro: Tip de temă

en: Your store is using shortcode checkout. Use the Checkout blocks to activate this option.
ro: Magazinul tău folosește scurt-codul checkout. Folosește blocurile Finalizare pentru a activa această opțiune.

note: Translators: %1$s and %2$s are opening and closing <a> tags respectively.
en: This feature is only available with the Cart & Checkout blocks. %1$sLearn more%2$s.
ro: Această funcționalitate este disponibilă numai cu blocurile Coș și Finalizare. %1$sÎnvață mai multe%2$s.

en: Enable an account creation method to use this feature.
ro: Pentru a folosi această funcționalitate, activează o metodă pentru crearea contului.

en: Enable guest checkout to use this feature.
ro: Pentru a folosi această funcționalitate, activează Finalizare pentru vizitatori.

note: Translators: %1$s and %2$s are opening and closing <a> tags respectively.
en: Customers can create an account after their order is placed. Customize messaging %1$shere%2$s.
ro: Clienții pot să își creeze un cont după plasarea comenzilor. Personalizează mesajul trimis %1$saici%2$s.

en: After checkout (recommended)
ro: După finalizare (recomandat)

[ctx: block title]
en: Product Image
ro: Imagine produs

[ctx: block description]
en: Displays an on-sale badge if the product is on-sale.
ro: Afișează o insignă Cu reduceri dacă produsul este la reduceri.

[ctx: block title]
en: On-Sale Badge
ro: Insignă Cu reduceri

[ctx: block description]
en: Display the price of a product.
ro: Afișează prețul unui produs.

[ctx: block description]
en: Display the main product image.
ro: Afișează imaginea principală a produsului.

[ctx: block description]
en: Display filter options as chips.
ro: Afișează opțiunile de filtrare ca chipsuri.

[ctx: block title]
en: Chips
ro: Chipsuri

[ctx: block description]
en: Display a list of filter options.
ro: Afișează o listă a opțiunilor de filtrare.

[ctx: block title]
en: List
ro: Listă

[ctx: block title]
en: Account Creation
ro: Creare cont

en: Securely save payment info
ro: Salvezi în siguranță informațiile de plată

en: Faster future purchases
ro: Cumpărături viitoare mai rapide

en: Enable the site visibility badge in the WordPress admin bar
ro: Activează insigna Vizibilitate site în bara de administrare WordPress

en: Site visibility badge
ro: Insignă Vizibilitate site

en: Sort by
ro: Sortează după

en: &uarr; Top
ro: &uarr; Sus

en: This plugin can no longer be activated because its functionality is now included in <strong>WooCommerce</strong>. It is recommended to <strong>delete</strong> it.
ro: Acest modul nu mai poate fi activat deoarece funcționalitatea lui este inclusă acum în <strong>WooCommerce</strong>. Este recomandat să-l <strong>ștergi</strong>.

en: Return to the Plugins page
ro: Înapoi la pagina Module

en: Plugin Activation Error
ro: Eroare la activarea modulului

en: This plugin cannot be activated because its functionality is now included in WooCommerce core.
ro: Acest modul nu poate fi activat deoarece funcționalitatea lui este inclusă acum în nucleul WooCommerce.

en: FTS index recreated.
ro: Am recreat indexul FTS.

en: Failed to create FTS index on order address table. Please go to WooCommerce > Status > Tools and run the "Re-create Order Address FTS index" tool.
ro: Crearea indexului FTS în tabelul adrese comenzi a eșuat. Te rog să mergi la WooCommerce > Stare > Unelte și să rulezi instrumentul „Recreează indexul FTS pentru adrese comenzi”.

en: Failed to modify existing FTS index. Please go to WooCommerce > Status > Tools and run the "Re-create Order Address FTS index" tool.
ro: Modificarea indexului FTS existent a eșuat. Te rog să mergi la WooCommerce > Stare > Unelte și să rulezi instrumentul „Recreează indexul FTS pentru adrese comenzi”.

en: Payment:
ro: Plată:

en: Order #:
ro: Comanda nr.:

note: translators: 1: link to my account page, 2: link to shipping and billing addresses, 3: link to account details, 4: closing tag
en: You can now %1$sview your recent orders%4$s, manage your %2$sshipping and billing addresses%4$s, and edit your %3$spassword and account details%4$s.
ro: Acum poți să %1$svezi comenzile recente%4$s, să administrezi %2$sadresele de livrare și facturare%4$s și să editezi %3$sparola și detaliile contului%4$s.

en: Your account has been successfully created
ro: Contul tău a fost creat cu succes

en: Password must be at least 8 characters.
ro: Parola trebuie să aibă cel puțin 8 caractere.

en: The email address provided does not match the email address on this order.
ro: Adresa de email pe care ai furnizat-o nu se potrivește cu adresa de email pentru această comandă.

en: This order is already linked to a user account.
ro: Această comandă este deja legată la un cont de utilizator.

en: Unable to create account. Please try again.
ro: Nu pot să creez contul. Te rog să încerci din nou.

note: translators: 1) total expired subscriptions
en: You don't have subscriptions for <strong>%1$s Woo extensions</strong>. Subscribe to receive updates and streamlined support.
ro: Nu ai abonamente pentru <strong>%1$s extensii Woo</strong>. Abonează-te ca să primești actualizări și suport simplificat.

note: translators: 1) product name
en: You don't have a subscription for <strong>%1$s</strong>. Subscribe to receive updates and streamlined support.
ro: Nu ai un abonament pentru <strong>%1$s</strong>. Abonează-te ca să primești actualizări și suport simplificat.

en: Order by:
ro: Ordonează după:

en: Hide empty brands:
ro: Ascunde brandurile goale:

en: Number:
ro: Număr:

en: Fluid columns:
ro: Coloane fluide:

en: Show a grid of brand thumbnails.
ro: Arată o grilă cu miniaturile brandurilor.

en: WooCommerce Brand Thumbnails
ro: Miniaturi branduri WooCommerce

en: Any Brand
ro: Orice brand

en: Display Type:
ro: Tip de afișare:

en: WooCommerce Brand Layered Nav
ro: Navigare stratificată în branduri WooCommerce

en: Shows brands in a widget which lets you narrow down the list of products when viewing products.
ro: Arată brandurile într-o piesă care îți permite să restrângi lista cu produse când vizualizezi produsele.

en: Title:
ro: Titlu:

en: When viewing a brand archive, show the current brands description.
ro: La vizualizarea arhivei unui brand, arată descrierea curentă a brandului.

en: WooCommerce Brand Description
ro: Descriere brand WooCommerce

en: Sorted by price: high to low
ro: Sortat după preț: de la mare la mic

en: Sorted by price: low to high
ro: Sortat după preț: de la mic la mare

en: Sorted by latest
ro: Sortat după cele mai recente

en: Sorted by average rating
ro: Sortat după evaluarea medie

en: Sorted by popularity
ro: Sortat după popularitate

en: Whether the plugin can only be activated network-wide.
ro: Dacă modulul poate fi activat numai în întreaga rețea.

en: Plugin author URL.
ro: URL autor modul.

en: Plugin author name.
ro: Nume autor modul.

en: Plugin URL.
ro: URL modul.

en: Latest available plugin version.
ro: Ultima versiune disponibilă a modulului.

en: Current plugin version.
ro: Versiunea actuală a modulului.

en: Name of the plugin.
ro: Numele modulului.

en: Plugin basename. The path to the main plugin file relative to the plugins directory.
ro: Nume de bază pentru modul. Calea la fișierul modulului principal în raport cu directorul plugins.

en: This tool will recreate the full text search index for order addresses. If the index does not exist, it will try to create it.
ro: Acest instrument va recrea indexul de căutare text integral pentru adresele comenzilor. Dacă indexul nu există, va încerca să-l creeze.

en: Recreate index
ro: Recreează indexul

en: Re-create Order Address FTS index
ro: Recreează indexul FTS pentru adrese comenzi

en: Create new brand
ro: Creează un brand nou

en: Limit result set to products assigned a specific brand ID.
ro: Limitează setul de rezultate la produse atribuite unui anumit ID de brand.

en: &larr; Go to Brands
ro: &larr; Mergi la Branduri

en: No Brands Found
ro: Nu am găsit niciun brand

en: New Brand Name
ro: Nume brand nou

en: Add New Brand
ro: Adaugă brand nou

en: Update Brand
ro: Actualizează brandul

en: Edit Brand
ro: Editează brandul

en: Parent Brand:
ro: Brand părinte:

en: Parent Brand
ro: Brand părinte

en: All Brands
ro: Toate brandurile

en: Search Brands
ro: Caută branduri

en: Sorry, this coupon is not applicable to the brands of selected products.
ro: Regret, acest cupon nu poate fi aplicat pentru brandurile produselor selectate.

en: e.g. length or weight
ro: de exemplu, lungime sau greutate

note: translators: 1: URL to My Subscriptions page
en:  You don't have a subscription, <a href="%1$s" class="woocommerce-purchase-subscription">subscribe</a> to update.
ro:  Nu ai un abonament, <a href="%1$s" class="woocommerce-purchase-subscription">abonează-te</a> pentru a actualiza.

en: Product brand base
ro: Bază branduri de produse

en: Filter by brand
ro: Filtrează după brand

en: Brands Archives
ro: Arhive branduri

en: Product must not be associated with these brands for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products associated with these brands will not be discounted.
ro: Pentru ca un cupon să rămână valabil, produsul nu trebuie să fie asociat cu aceste branduri sau, pentru „Reduceri la produse”, produsele asociate cu aceste branduri nu vor avea reduceri.

en: No brands
ro: Niciun brand

en: Choose to show the brand description on the archive page. Turn this off if you intend to use the description widget instead. Please note: this is only for themes that do not show the description.
ro: Alege dacă arăți descrierea brandului în pagina arhivă. Dezactivează această opțiune dacă intenționezi să folosești în schimb piesa Descriere. Te rog să reții: este numai pentru temele care nu arată descrieri.

en: Brands can be added and managed from this screen. You can optionally upload a brand image to display in brand widgets and on brand archives
ro: Brandurile pot fi adăugate și administrate în acest ecran. Opțional, poți să încarci imagini pentru branduri care vor fi afișate în piesele brandurilor și arhivele brandurilor

en: Exclude brands
ro: Exclude brandurile

en: A product must be associated with this brand for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products with these brands will be discounted.
ro: Pentru ca un cupon să rămână valabil, un produs trebuie să fie asociat acestui brand sau, pentru „Reduceri la produse”, produsele din aceste branduri vor avea reduceri.

en: Any brand
ro: Orice brand

en: Product brands
ro: Branduri de produse

en: Brands
ro: Branduri

en: Red
ro: Roșu

en: Show more…
ro: Arată mai multe...

en: Coming soon
ro: În curând

en: Payments made simple, with no monthly fees – designed exclusively for WooCommerce stores. Accept credit cards, debit cards, and other popular payment methods.
ro: Plăți se fac simplu, fără taxe sau comisioane lunare - sunt concepute exclusiv pentru magazinele WooCommerce. Accepți carduri de credit, carduri de debit și alte metode de plată populare.

en: Product Pagination
ro: Paginație produse

note: translators: %s is the product name
en: &ldquo;%s&rdquo; has been removed from your cart
ro: &bdquo;%s&rdquo; a fost înlăturat din coș

note: translators: %s: is the field error message
en: There was a problem with the provided shipping address: %s
ro: A fost o problemă la adresa de livrare oferită: %s

note: translators: %s: is the field error message
en: There was a problem with the provided billing address: %s
ro: A fost o problemă la adresa de facturare oferită: %s

en: Payments made simple — including WooPay, a new express checkout feature.
ro: Plăți se fac simplu - inclusiv WooPay, o funcționalitate nouă pentru finalizarea mai rapidă a comenzilor.

en: Invalid file type for a CSV import.
ro: Tipul de fișier nu este valid pentru un import în format CSV.

en: A list of plugins to install
ro: O listă cu module de instalat

en: System status theme info cache cleared.
ro: Am șters cache-ul din starea sistemului cu informații despre temă

en: This tool will empty the system status theme info cache.
ro: Acest instrument va șterge cache-ul din starea sistemului cu informații despre temă.

note: translators: %s is a placeholder for a URL.
en: Log PayPal events such as IPN requests and review them on the <a href="%s">Logs screen</a>. Note: this may log personal information. We recommend using this for debugging purposes only and deleting the logs when finished.
ro: Înregistrează evenimente PayPal, cum ar fi cereri IPN, și examinează-le în <a href="%s">ecranul Jurnale</a>. Notă: poate înregistra și informații personale. Recomandăm folosirea numai în scopuri de depanare și ștergerea jurnalelor când ai terminat.

note: translators: %s: Product title
en: &ldquo;%s&rdquo; has been added to your cart
ro: &bdquo;%s&rdquo; a fost adăugat în coș

en: Clear system status theme info cache
ro: Șterge cache-ul din starea sistemului cu informații despre temă

en: File path provided for import is invalid.
ro: Calea furnizată pentru importul fișierului nu este validă.

note: translators: %1$s GTIN %2$s UPC %3$s EAN %4$s ISBN.
en: %1$s, %2$s, %3$s, or %4$s
ro: %1$s, %2$s, %3$s sau %4$s

note: translators: %s: Site title translators: Store name translators: %s: site name
en: Create an account with %s
ro: Creează un cont cu %s

note: translators: %s: Address title
en: Add %s
ro: Adaugă %s

en: Please create a password for your account.
ro: Te rog să creezi o parolă pentru contul tău.

note: Translators: %s Email address.
en: An account is already registered with %s. Please log in or use a different email address.
ro: Este deja înregistrat un cont cu %s. Te rog să te autentifici sau folosește o altă adresă de email.

en: Customer password for new accounts, if applicable.
ro: Parolele clienților pentru conturi noi, dacă este cazul.

en: Drive sales with Google for WooCommerce
ro: Stimulezi vânzările cu Google for WooCommerce

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Drive sales with %1$sGoogle for WooCommerce%2$s
ro: Stimulezi vânzările cu %1$sGoogle for WooCommerce%2$s

note: translators: $1$d = plugins count, %2$s = colon (if list follows) or empty.
en: 
    %%C%1$d%%n uncertain plugin found%2$s | 
    %%C%1$d%%n uncertain plugins found%2$s
ro[0]: 
    Am găsit %%C%1$d%%n modul nesigur%2$s
ro[1]: 
    Am găsit %%C%1$d%%n module nesigure%2$s
ro[2]: 
    Am găsit %%C%1$d%%n de module nesigure%2$s

note: translators: $1$d = plugins count, %2$s = colon (if list follows) or empty.
en: 
    %%C%1$d%%n incompatible plugin found%2$s | 
    %%C%1$d%%n incompatible plugins found%2$s
ro[0]: 
    Am găsit %%C%1$d%%n modul incompatibil%2$s
ro[1]: 
    Am găsit %%C%1$d%%n module incompatibile%2$s
ro[2]: 
    Am găsit %%C%1$d%%n de module incompatibile%2$s

note: translators: $1$d = plugins count, %2$s = colon (if list follows) or empty.
en: 
    %%C%1$d%%n compatible plugin found%2$s | 
    %%C%1$d%%n compatible plugins found%2$s
ro[0]: 
    Am găsit %%C%1$d%%n modul compatibil%2$s
ro[1]: 
    Am găsit %%C%1$d%%n module compatibile%2$s
ro[2]: 
    Am găsit %%C%1$d%%n de module compatibile%2$s

note: translators: %s is a generated error message.
en: Failed to get WooCommerce patterns from the PTK: "%s"
ro: Preluarea modelelor WooCommerce de la PTK a eșuat: „%s”

en: Social Media
ro: Media socială

en: Featured Selling
ro: Vânzări recomandate

en: Shop chairs
ro: Cumpără scaune

en: With a wide range of designer chairs to elevate your living space.
ro: Cu o gamă largă de scaune proiectate de profesioniști pentru toate spațiile locuibile.

en: Sit back and relax
ro: Stai liniștit și te relaxezi

en: Exceptional flavors, sustainable choices. The carefully curated collection of coffee pots and accessories turned my kitchen into a haven of style and taste.
ro: Arome excepționale, alegeri de lungă durată. Colecția de cafetiere și accesorii mi-a transformat bucătăria într-un paradis al stilului și al gustului.

en: Remote Logging
ro: Jurnalizare de la distanță

en: A ‘brewtiful’ experience :-)
ro: O experiență „brewtiful” :-)

en: From sustainably sourced teas to chic vases, this store is a treasure trove. Love knowing my purchases contribute to a greener planet.
ro: De la ceaiuri din surse durabile până la vaze șic, acest magazin este o comoară. Îmi place să știu că tot ceea ce cumpăr contribuie la o planetă mai verde.

en: The organic coffee beans are a revelation. Each sip feels like a journey. Beautifully crafted accessories add a touch of elegance to my home.
ro: Boabele de cafea ecologică sunt o revelație. Fiecare înghițitură pare o călătorie. Accesoriile frumos lucrate adaugă o notă de eleganță casei mele.

en: Transformed my daily routine with unique, eco-friendly treasures. Exceptional quality and service. Proud to support a store that aligns with my values.
ro: Mi-am transformat rutina zilnică cu comori unice și ecologice. Calitate și servicii excepționale. Sunt mândră să sprijin un magazin care se aliniază cu valorile mele.

en: What our customers say
ro: Ce spun clienții noștri

en: LOCAL LOVE
ro: DRAGOSTE PENTRU PRODUSE LOCALE

en: Sip, Shop, Savor
ro: Soarbe, cumpără, savurează

en: Eclectic finds, ethical delights
ro: Descoperiri eclectice, delicii vegane

en: Bestsellers
ro: Vândute cu succes

en: Our latest and greatest
ro: Ultimele și cele mai bune

en: Staff picks
ro: Selecția noastră

en: Stay in the loop
ro: Rămâi la curent

en: Experience your music like never before with our latest generation of hi-fidelity headphones.
ro: Asculți muzica ca niciodată până acum, cu ultima generație de căști de înaltă fidelitate.

en: Sound like no other
ro: Sunet unic

en: Keep dry with 50% off rain jackets
ro: Nu te uzi cu reducerea de 50% la jachete de ploaie

en: Shop home decor
ro: Cumpără decorațiuni pentru casă

en: Add a touch of charm and coziness this holiday season with a wide selection of hand-picked decorations — from minimalist vases to designer furniture.
ro: Adaugi o notă de farmec și confort în acest sezon al sărbătorilor cu o selecție largă de decorațiuni alese cu grijă - de la vaze simple la mobilier proiectat de profesioniști.

en: From bold prints to intricate details, our products are a perfect combination of style and function.
ro: De la imprimeuri îndrăznețe până la detalii complicate, produsele noastre sunt o combinație perfectă, au stil și sunt practice.

en: Make your house feel like home
ro: Casa în care să te simți ca acasă

en: Unique design
ro: Design unic

en: Quality Materials
ro: Materiale de calitate

en: Elevate your table with a 330ml Retro Glass Jug, blending classic design and durable hardened glass.
ro: Pui pe masă o carafă retro de 330 ml din sticlă, combinând designul clasic și durabilitatea sticlei.

en: New: Retro Glass Jug
ro: Nou: carafă retro din sticlă

en: Versatile charm
ro: Farmec multifuncțional

en: Durable glass
ro: Sticlă durabilă

en: Timeless elegance
ro: Eleganță nemuritoare

en: The Retro Glass Jug's classic silhouette effortlessly complements any setting, making it the ideal choice for serving beverages with style and flair.
ro: Forma clasică a carafei retro din sticlă completează fără efort orice decor, fiind alegerea ideală pentru a servi băuturi cu stil și naturalețe.

en: Crafted from resilient thick glass, this jug ensures lasting quality, making it perfect for everyday use with a touch of vintage charm.
ro: Fabricată din sticlă groasă și rezistentă, această carafă are calitate și durabilitate, fiind perfectă pentru utilizarea de zi cu zi, cu o notă de farmec dintr-o epocă trecută.

en: Handmade gifts
ro: Cadouri confecționate manual

en: Retro photography
ro: Fotografii retro

en: Home decor
ro: Decorațiuni interioare

en: Shop vinyl records
ro: Cumpără discuri din vinil

en: Get your favorite vinyl at record-breaking prices.
ro: Îți iei discul preferat din vinil la prețuri record.

en: Holiday Sale
ro: Reduceri de sărbători

en: Up to 60% off
ro: Reducere de până la 60%

en: Inbox notification has been deleted
ro: Notificarea primită prin email a fost ștearsă

en: Inbox notification not found
ro: Nu am găsit notificarea primită prin email

en: No inbox notification selected
ro: Nu ai selectat nicio notificare primită prin email

en: Search for an inbox notification&hellip;
ro: Caută o notificare primită prin email...

en: Select an inbox notification to delete:
ro: Selectează o notificare primită prin email pentru a o șterge:

en: This will delete an inbox notification by slug
ro: Va șterge o notificare primită prin email după descriptor

en: Delete an Inbox Notification
ro: Șterge o notificare primită prin email

en: Remote inbox notifications have been refreshed
ro: Notificările primite prin email de la distanță au fost reîmprospătate

en: This will refresh the remote inbox notifications
ro: Va reîmprospăta notificările primite prin email de la distanță

en: Refresh Remote Inbox Notifications
ro: Reîmprospătează notificările primite prin email de la distanță

en: The world’s favorite buy now, pay later options and many more are right at your fingertips with WooPayments — all from one dashboard, without needing multiple extensions and logins.
ro: Cu WooPayments, ai la îndemână opțiuni preferate de multă lume: cumpără acum, plătești mai târziu și multe altele - toate dintr-un singur panou de control, fără să ai nevoie de mai multe extensii și autentificări.

en: Activate BNPL instantly on WooPayments
ro: Activează instantaneu BNPL pe WooPayments

en: Enhance your store with extensions
ro: Crește-ți calitatea magazinului cu extensii

en: Net Sales
ro: Vânzări nete

en: Table cell format.
ro: Format pentru celulele din tabel.

en: Explore our exclusive collection of sunglasses, crafted to elevate your look and safeguard your eyes. Find your perfect pair and see the world through a new lens.
ro: Explorează colecția noastră exclusivă de ochelari de soare creați pentru a-ți cizela înfățișarea și pentru a-ți proteja ochii. Găsești perechea perfectă și vezi lumea într-o lumină nouă.

en: Find your shade
ro: Găsește-ți umbra

en: Our services
ro: Serviciile noastre

en: Navigating life's intricate fabric, choices unfold paths to the extraordinary, demanding creativity, curiosity, and courage for a truly fulfilling journey.
ro: Trecând prin țesătura complicată a vieții, alegerile dezvăluie căi spre extraordinar, solicitând creativitate, curiozitate și curaj pentru o călătorie cu adevărat împlinită.

en: Create anything
ro: Creezi orice

en: Meet us
ro: Fă cunoștință cu noi

en: Our passion is crafting mindful moments with locally sourced, organic, and sustainable products. We're more than a store; we're your path to a community-driven, eco-friendly lifestyle that embraces premium quality.
ro: Pasiunea noastră este să creăm momente de conștientizare cu produse locale, ecologice și durabile. Suntem mai mult decât un magazin; suntem drumul tău către un stil de viață condus de comunitate, ecologic și care adoptă calități înalte.

en: Committed to a greener lifestyle
ro: Dedicat unui stil de viață ecologist

note: translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to mark this action as having completed. It may may have been deleted by another process.
ro: Acțiunea %s nu este identificată: nu am putut să marcăm această acțiune ca finalizată. Probabil a fost ștearsă printr-un alt proces.

note: translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to mark this action as having failed. It may may have been deleted by another process.
ro: Acțiunea %s nu este identificată: nu am putut să marcăm această acțiune ca eșuată. Probabil a fost ștearsă printr-un alt proces.

note: translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to determine the date of this action. It may may have been deleted by another process.
ro: Acțiunea %s nu este identificată: nu am putut să determinăm data acestei acțiuni. Probabil a fost ștearsă printr-un alt proces.

note: translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to delete this action. It may may have been deleted by another process.
ro: Acțiunea %s nu este identificată: nu am putut să ștergem această acțiune. Probabil a fost ștearsă printr-un alt proces.

note: translators: %s: action ID translators: %s is the action ID
en: Unidentified action %s: we were unable to cancel this action. It may may have been deleted by another process.
ro: Acțiunea %s nu este identificată: nu am putut să anulăm această acțiune. Probabil a fost ștearsă printr-un alt proces.

en: GTIN, UPC, EAN or ISBN.
ro: GTIN, UPC, EAN sau ISBN.

en: Stock Keeping Unit.
ro: Stock Keeping Unit (identificator unic de păstrare în stoc)

en: Order sort items ascending or descending.
ro: Ordonează elementele de sortare crescător sau descrescător.

en: Legacy REST API enabled?
ro: Legacy REST API este activat?

en: An unexpected error occurred while generating the refund.
ro: A apărut o eroare neașteptată în timpul generării rambursării.

en: Invalid slug.
ro: Descriptorul nu este valid.

note: translators: %s is a comma separated list of query arguments.
en: Order query argument (%s) is not supported on the current order datastore. | Order query arguments (%s) are not supported on the current order datastore.
ro[0]: Argumentul de interogare pentru comenzi (%s) nu este acceptat în depozitul de date curent al comenzilor.
ro[1]: Argumentele de interogare pentru comenzi (%s) nu sunt acceptate în depozitul de date curent al comenzilor.
ro[2]: Argumentele de interogare pentru comenzi (%s) nu sunt acceptate în depozitul de date curent al comenzilor.

en: Does your site have the Legacy REST API enabled?
ro: Site-ul tău are activat Legacy REST API?

en: Legacy API enabled
ro: Legacy REST API este activat

note: translators: %s: Local pickup settings page URL.
en: Local pickup: Manage existing pickup locations in the <a href="%s">Local pickup settings page</a>.
ro: Ridicare locală: administrează locațiile de ridicare existente în <a href="%s">pagina setări Ridicare locală</a>.

note: Translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: Repeat fetches made within a reasonable window of time (by default, 30 minutes) will not be counted twice. This is a generally reasonably way to enforce download limits in relation to ranged requests. %1$sLearn more.%2$s
ro: Preluările repetate făcute într-un interval de timp rezonabil (în mod implicit, 30 de minute) nu vor fi numărate de două ori. În general, aceasta este o modalitate rezonabilă de a impune limite pentru descărcări în legătură cu cererile extinse. %1$sAflă mai multe%2$s.

en: This coupon is password protected. WooCommerce does not support password protection for coupons. You can temporarily hide a coupon by making it private. Alternatively, usage limits and restrictions can be configured below.
ro: Acest cupon este protejat cu parolă. WooCommerce nu acceptă protecția cu parolă pentru cupoane. Poți să ascunzi temporar un cupon făcându-l privat. În plus, limitele și restricțiile de utilizare pot fi configurate mai jos.

en: Send password setup link (recommended)
ro: Trimite o legătură la inițializarea parolei (recomandat)

en: Account creation options
ro: Opțiuni creare cont

en: On "My account" page
ro: În pagina „Contul meu”

en: Customers can create an account before placing their order.
ro: Clienții pot să creeze un cont înainte de a-și plasa comenzile.

en: During checkout
ro: În timpul finalizării

en: Enable log-in during checkout
ro: Activează autentificarea în timpul finalizării comenzilor

en: Enable guest checkout (recommended)
ro: Activează finalizarea pentru vizitatori (recomandată)

en: Enter a barcode or any other identifier unique to this product. It can help you list this product on other channels or marketplaces.
ro: Introdu un cod de bare sau orice alt identificator unic pentru acest produs. Te poate ajuta să afișezi acest produs pe alte canale sau piețe de desfacere.

en: GTIN, UPC, EAN, or ISBN
ro: GTIN, UPC, EAN sau ISBN

en: Delete shipping
ro: Șterge livrarea

en: Edit shipping
ro: Editează livrarea

en: Delete fee
ro: Șterge taxa

en: Edit fee
ro: Editează taxa

en: Invalid or duplicated GTIN, UPC, EAN or ISBN.
ro: GTIN, UPC, EAN sau ISBN invalid sau duplicat.

en: Please enter only numbers and hyphens (-).
ro: Te rog să introduci numai cifre și cratime (-).

en: Count downloads even if only part of a file is fetched.
ro: Numără descărcările chiar dacă este preluată numai o parte a unui fișier.

en: Count partial downloads
ro: Numără descărcările parțiale

en: New users receive an email to set up their password.
ro: Utilizatorii noi primesc un email ca să-și inițializeze parolele.

en: Allow customers to create an account
ro: Permite clienților să creeze un cont

en: Services
ro: Servicii

en: Intro
ro: Introducere

en: Translatable Label
ro: Etichetă traductibilă

note: translators: %s: the order number, usually accompanied by a leading
en: View order number %s
ro: Vezi numărul de comandă %s

en: This setting only works when product data is stored in the posts table.
ro: Această setare funcționează numai când datele produsului sunt stocate în tabelul cu articole.

en: Uses much more performant queries to update the lookup table, but may not be compatible with some extensions.
ro: Folosește interogări mult mai performante pentru a actualiza tabelul de căutare, dar este posibil să nu fie compatibilă cu unele extensii.

en: Optimized updates
ro: Actualizări optimizate

en: Orders are automatically put in the Refunded status when an admin or shop manager has fully refunded the order’s value after payment.
ro: Comenzile sunt puse automat în starea Rambursate când un administrator sau un manager de magazin a rambursat integral valoarea comenzii după plată.

en: The order was canceled by an admin or the customer.
ro: Comanda a fost anulată de un administrator sau de client.

en: The customer’s payment failed or was declined, and no payment has been successfully made.
ro: Plata clientului a eșuat sau a fost refuzată, nu a fost făcută cu succes nicio plată.

en: Draft orders are created when customers start the checkout process while the block version of the checkout is in place.
ro: Comenzile prealabile (comenzile ciornă) sunt create când clienții încep procesul de finalizare în timp ce este în vigoare blocarea comenzilor.

en: Failed to connect with the Patterns Toolkit API: try again later.
ro: Conectarea la Patterns Toolkit API a eșuat: încearcă din nou mai târziu.

en: Wrong response received from the Patterns Toolkit API: try again later.
ro: Am primit un răspuns greșit de la Patterns Toolkit API: încearcă din nou mai târziu.

en: Empty response received from the Patterns Toolkit API.
ro: Am primit un răspuns gol de la Patterns Toolkit API.

en: HPOS tables do not exist.
ro: Tabelele HPOS nu există.

en: Compatibility mode disabled.
ro: Modul compatibilitate este dezactivat.

en: Compatibility mode enabled.
ro: Modul compatibilitate este activat.

en: Compatibility mode is already disabled.
ro: Modul compatibilitate este deja dezactivat.

en: Compatibility mode is already enabled.
ro: Modul compatibilitate este deja activat.

en: Order fulfilled and complete.
ro: Comanda este onorată și finalizată.

en: Payment has been received (paid), and the stock has been reduced. The order is awaiting fulfillment.
ro: Plata a fost primită (comanda este plătită) și stocul a fost redus. Comanda așteaptă să fie onorată.

en: The order is awaiting payment confirmation. Stock is reduced, but you need to confirm payment.
ro: Comanda așteaptă confirmarea plății. Stocul a fost redus, dar trebuie să confirmi plata.

en: The order has been received, but no payment has been made. Pending payment orders are generally awaiting customer action.
ro: Comanda a fost primită, dar nu s-a făcut nicio plată. În general, comenzile cu plăți în așteptare așteaptă acțiuni din partea clienților.

en: Empty patterns received from the PTK Pattern Store
ro: Am primit modele goale de la PTK Pattern Store

en: Your WooCommerce extension subscription is missing a payment method for renewal. Add a payment method to ensure you continue receiving updates and streamlined support. | Your WooCommerce extension subscriptions are missing a payment method for renewal. Add a payment method to ensure you continue receiving updates and streamlined support.
ro[0]: Abonamentul tău la extensia WooCommerce nu are o metodă de plată pentru reînnoire. Adaugă o metodă de plată ca să te asiguri că primești în continuare actualizări și suport îmbunătățit.
ro[1]: Abonamentele tale la extensiile WooCommerce nu au o metodă de plată pentru reînnoire. Adaugă o metodă de plată ca să te asiguri că primești în continuare actualizări și suport îmbunătățit.
ro[2]: Abonamentele tale la extensiile WooCommerce nu au o metodă de plată pentru reînnoire. Adaugă o metodă de plată ca să te asiguri că primești în continuare actualizări și suport îmbunătățit.

note: translators: %s: WooCommerce.com URL to add payment method
en: Your WooCommerce extension subscription is missing a payment method for renewal. <a href="%s">Add a payment method</a> to ensure you continue receiving updates and streamlined support. | Your WooCommerce extension subscriptions are missing a payment method for renewal. <a href="%s">Add a payment method</a> to ensure you continue receiving updates and streamlined support.
ro[0]: Abonamentul tău la extensia WooCommerce nu are o metodă de plată pentru reînnoire. <a href="%s">Adaugă o metodă de plată</a> ca să te asiguri că primești în continuare actualizări și suport îmbunătățit.
ro[1]: Abonamentele tale la extensiile WooCommerce nu au o metodă de plată pentru reînnoire. <a href="%s">Adaugă o metodă de plată</a> ca să te asiguri că primești în continuare actualizări și suport îmbunătățit.
ro[2]: Abonamentele tale la extensiile WooCommerce nu au o metodă de plată pentru reînnoire. <a href="%s">Adaugă o metodă de plată</a> ca să te asiguri că primești în continuare actualizări și suport îmbunătățit.

[ctx: button label of product search block]
en: Search
ro: Caută

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: store's home
ro: prima pagină a magazinului

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: or head to our
ro: sau mergi la

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: clearing any filters
ro: ștergerea tuturor filtrelor

[ctx: Used in sentence: You can try clearing any filters or head to our store's home.]
en: You can try
ro: Poți să încerci

en: Instantly send tracking to your customers
ro: Trimiți imediat urmărirea clienților tăi

en: Advanced automated workflows and customs
ro: Fluxuri de lucru și obișnuințe automatizate și avansate

en: Sync all your selling channels in one place
ro: Sincronizezi toate canalele de vânzări dintr-un singur loc

en: Discounted labels from top global carriers
ro: Etichete cu reduceri de la cele mai bune companii de transport la nivel mondial

[ctx: Message explaining that there are no products found]
en: No results found
ro: Nu am găsit niciun rezultat

en: Pardon our dust! We're working on something amazing — check back soon!
ro: Ne pare rău! Lucrăm la ceva uimitor - verifică din nou, mai târziu!

en: This page's content is overridden by custom template content
ro: Conținutul acestei pagini este contramandat de conținutul șablonului personalizat

note: Translators: %1$s: block slug.
en: Contains the <strong>%1$s</strong> block
ro: Conține blocul <strong>%1$s</strong>

note: translators: %1$s: shortcode text.
en: Contains the <strong>%1$s</strong> shortcode
ro: Conține scurt-codul <strong>%1$s</strong>

en: Product Form
ro: Formular pentru produse

en: Product Forms
ro: Formulare pentru produse

[ctx: Admin menu name]
en: Product Forms
ro: Formulare pentru produse

en: All Product Form
ro: Toate formulare pentru produse

en: Add new product form
ro: Adaugă formular nou pentru produse

en: Edit product form
ro: Editează formularul pentru produse

en: New product form
ro: Formular nou pentru produse

en: View product form
ro: Vezi formularul pentru produse

en: View product forms
ro: Vezi formularele pentru produse

en: Search product forms
ro: Caută formulare pentru produse

en: Parent product form
ro: Formular părinte pentru produse

en: No product forms found in trash
ro: Nu am găsit niciun formular pentru produse la gunoi

en: No product forms found
ro: Nu am găsit niciun formular pentru produse

en: Suggest a slug for the term.
ro: Sugerează un descriptor pentru termen.

en: This is where you can set up product forms for various product types in your dashboard.
ro: Aici, în panoul de control, poți să configurezi formularele pentru produse pentru diferite tipuri de produse.

en: A link to a product form.
ro: O legătură la un formular pentru produse.

en: Product form Link
ro: Legătură la formular pentru produse

en: Product forms list
ro: Listă cu formulare pentru produse

en: Product forms navigation
ro: Navigare în lista cu formulare pentru produse

en: Filter product forms
ro: Filtrează formularele pentru produse

en: Uploaded to this product form
ro: Încărcată în acest formular pentru produse

en: Insert into product form
ro: Inserează în formularul pentru produse

en: Use as product form image
ro: Folosește ca imagine pentru formularul pentru produse

en: Remove product form image
ro: Înlătură imaginea pentru formularul pentru produse

en: Set product form image
ro: Setează imaginea pentru formularul pentru produse

en: Product form image
ro: Imagine formular pentru produse

note: Translators: %1$s: shortcode text, %2$s: block slug.
en: Page contains both the %1$s shortcode and the %2$s block.
ro: Pagina conține atât scurt-codul %1$s, cât și blocul %2$s.

en: Write-only keys do not prevent clients from seeing information about the entities they are updating.
ro: Cheile numai-scriere nu împiedică clienții să vadă informații despre entitățile pe care le actualizează.

en: Add a meaningful description, including a note of the person, company or app you are sharing the key with.
ro: Adaugă o descriere semnificativă, inclusiv o notă despre persoana, compania sau aplicația cu care partajezi cheia.

en: Stick to one key per client: this makes it easier to revoke access in the future for a single client, without causing disruption for others.
ro: O cheie pentru fiecare client: acest lucru facilitează revocarea accesului în viitor pentru un singur client, fără să provoace perturbări pentru ceilalți.

en: API keys open up access to potentially sensitive information. Only share them with organizations you trust.
ro: Cheile API deschid accesul la informații care pot fi sensibile. Partajează-le numai cu organizațiile în care ai încredere.

[ctx: block title]
en: Product Collection
ro: Colecție de produse

[ctx: block description]
en: Let shoppers filter products displayed on the page.
ro: Permite cumpărătorilor să filtreze produsele afișate în pagină.

[ctx: block title]
en: Delivery
ro: Livrare

[ctx: block description]
en: Allows shoppers to clear active filters.
ro: Permite cumpărătorilor să șteargă filtrele active.

[ctx: block title]
en: Product Quantity (Beta)
ro: Cantitate de produse (Beta)

en: Plugins
ro: Module

en: Marketing tactic
ro: Tactică de marketing

en: Creative format
ro: Format creativ

en: Source platform
ro: Platformă sursă

note: translators: %d is an order ID.
en: %d is not of a valid order type.
ro: %d nu este un tip de comandă valid.

en: Sync orders now
ro: Sincronizează comenzile acum

en: Stop sync
ro: Oprește sincronizarea

en: Unable to stop synchronization. The link you followed may have expired.
ro: Nu pot să opresc sincronizarea. Probabil legătura pe care o folosești a expirat.

en: Create and use full text search indexes for orders. This feature only works with high-performance order storage.
ro: Creezi și folosești indexuri de căutare cu text integral pentru comenzi. Această funcționalitate lucrează numai cu Stocare de înaltă performanță pentru comenzi.

en: HPOS Full text search indexes
ro: Indexuri de căutare cu text integral HPOS

en: You can switch order data storage <strong>only when the posts and orders tables are in sync</strong>. There are currently orders out of sync.
ro: Poți să comuți la stocarea datelor despre comenzi <strong>numai când articolele și tabelele cu comenzi sunt sincronizate</strong>. În prezent, există comenzi nesincronizate.

en: Switching data storage while sync is incomplete is dangerous and can lead to order data corruption or loss!
ro: Comutarea la stocarea datelor în timp ce sincronizarea este incompletă este periculoasă și poate duce la alterarea sau pierderea datelor comenzilor!

en: Failed to create FTS index on order item table
ro: Crearea indexul FTS în tabelul elemente de comandă a eșuat

en: Failed to create FTS index on address table
ro: Crearea indexul FTS în tabelul adrese a eșuat

en: Sports and recreation
ro: Sport și recreere

en: Failed to create FTS index on orders table. This feature is only available when High-performance order storage is enabled.
ro: Crearea indexul FTS în tabelul comenzi a eșuat. Această funcționalitate este disponibilă numai când este activată Stocare de înaltă performanță pentru comenzi.

en: Arts and crafts
ro: Artă și îndeletniciri

en: Pickup
ro: Ridicare

note: translators: 1) total expired subscriptions 2) URL to My Subscriptions page
en: You have <strong>%1$s Woo extension subscriptions</strong> that expired. <a href="%2$s">Renew</a> to continue receiving updates and streamlined support.
ro: Ai <strong>%1$s abonamente la extensii Woo</strong> care au expirat. <a href="%2$s">Reînnoiește-le</a> ca să primești în continuare actualizări și suport simplificat.

note: translators: 1) product name 3) URL to My Subscriptions page 4) Renew product price string
en: One of your subscriptions for <strong>%1$s</strong> has expired. <a href="%3$s">%4$s</a> to continue receiving updates and streamlined support.
ro: Unul din abonamentele tale pentru <strong>%1$s</strong> a expirat. <a href="%3$s">%4$s</a> ca să primești în continuare actualizări și suport simplificat.

note: translators: 1) product name 3) URL to My Subscriptions page 4) Renew product price string
en: Your subscription for <strong>%1$s</strong> expired. <a href="%3$s">%4$s</a> to continue receiving updates and streamlined support.
ro: Abonamentul tău pentru <strong>%1$s</strong> a expirat. <a href="%3$s">%4$s</a> ca să primești în continuare actualizări și suport simplificat.

note: translators: 1: Product price
en: Renew for %1$s
ro: Reînnoiește pentru %1$s

note: translators: 1) product name 2) expiry date 3) URL to My Subscriptions page
en: Your subscription for <strong>%1$s</strong> expires on %2$s. <a href="%3$s">Enable auto-renewal</a> to continue receiving updates and streamlined support.
ro: Abonamentul tău pentru <strong>%1$s</strong> expiră pe %2$s. <a href="%3$s">Activează reînnoirea automată</a> ca să primești în continuare actualizări și suport simplificat.

note: translators: 1) product name 2) expiry date 3) URL to My Subscriptions page
en: One of your subscriptions for <strong>%1$s</strong> expires on %2$s. <a href="%3$s">Enable auto-renewal</a> to continue receiving updates and streamlined support.
ro: Unul din abonamentele tale pentru <strong>%1$s</strong> expiră pe %2$s. <a href="%3$s">Activează reînnoirea automată</a> ca să primești în continuare actualizări și suport simplificat.

en: Enable auto-renewal
ro: Activează reînnoirea automată

note: translators: 1) total expiring subscriptions 2) URL to My Subscriptions page
en: You have <strong>%1$s Woo extension subscriptions</strong> expiring soon. <a href="%2$s">Enable auto-renewal</a> to continue receiving updates and streamlined support.
ro: Ai <strong>%1$s abonamente la extensii Woo</strong> care expiră în curând. <a href="%2$s">Activează reînnoirea automată</a> ca să primești în continuare actualizări și suport simplificat.

en: This method has been deprecated and will be removed soon. Use Automattic\WooCommerce\Utilities\DiscountsUtil::is_coupon_emails_allowed instead.
ro: Această metodă este considerată învechită și va fi înlăturată în curând. Folosește în loc Automattic\WooCommerce\Utilities\DiscountsUtil::is_coupon_emails_allowed.

en: Set the action as manual so that the order note registers as "added by user".
ro: Setează acțiunea ca manuală, astfel nota pentru comandă se înregistrează ca „adăugată de utilizator”.

en: The Legacy REST API plugin is not installed on this site.
ro: Modulul Legacy REST API nu este instalat pe acest site.

en: The WooCommerce Legacy REST API plugin running on this site.
ro: Modulul WooCommerce Legacy REST API rulează pe acest site.

en: WooCommerce Legacy REST API package
ro: Pachet WooCommerce Legacy REST API

en: Copy for GitHub
ro: Copiază pentru GitHub

en: Legacy API v3 (⚠️ NOT AVAILABLE)
ro: Legacy API v3 (⚠️ NU ESTE DISPONIBIL)

note: translators: placeholders are URLs
en: ⚠️ The WooCommerce Legacy REST API has been moved to <a target=”_blank” href="%1$s">a dedicated extension</a>. <b><a target=”_blank” href="%2$s">Learn more about this change</a></b>
ro: ⚠️ Modulul WooCommerce Legacy REST API a fost mutat la <a target=”_blank” href="%1$s">o extensie dedicată</a>. <b><a target=”_blank” href="%2$s">Află mai multe despre această schimbare</a></b>

en: ℹ️️ The WooCommerce Legacy REST API extension is installed and active.
ro: ℹ️️ Extensia WooCommerce Legacy REST API este instalată și activă.

note: translators: 1: Expiry date 1: URL to My Subscriptions page
en:  Your subscription expires on %1$s, <a href="%2$s" class="woocommerce-enable-autorenew">enable auto-renew</a> to continue receiving updates.
ro:  Abonamentul tău expiră pe %1$s, <a href="%2$s" class="woocommerce-enable-autorenew">activează reînnoirea automată</a> ca să primești în continuare actualizări.

note: translators: 1: URL to My Subscriptions page 2: Product price
en:  Your subscription expired, <a href="%1$s" class="woocommerce-renew-subscription">renew %2$s</a>to update.
ro:  Abonamentul tău a expirat, <a href="%1$s" class="woocommerce-renew-subscription">reînnoiește %2$s</a>pentru a-l actualiza.

note: translators: 1: Product regular price
en: for %s
ro: pentru %s

note: translators: %s is an URL
en: <a href='%s'>More information</a>
ro: <a href='%s'>Mai multe informații</a>

note: translators: %s = URL
en: This webhook has the ⚠️ symbol in front of its name in the list below. Please either edit the webhook to use a different delivery format, or install and activate <a href="%s" target="_blank">the WooCommerce Legacy REST API extension</a>. | These webhooks have the ⚠️ symbol in front of their names in the list below. Please either edit the webhooks to use a different delivery format, or install and activate <a href="%s" target="_blank">the WooCommerce Legacy REST API extension</a>.
ro[0]: Acest cârlig web are simbolul ⚠️ în fața numelui său în lista de mai jos. Editează cârligul web ca să folosești un alt format de livrare sau instalează și activează <a href="%s" target="_blank">extensia WooCommerce Legacy REST API</a>.
ro[1]: Aceste cârlige web au simbolul ⚠️ în fața numelor lor în lista de mai jos. Editează cârligele web ca să folosești un alt format de livrare sau instalează și activează <a href="%s" target="_blank">extensia WooCommerce Legacy REST API</a>.
ro[2]: Aceste cârlige web au simbolul ⚠️ în fața numelor lor în lista de mai jos. Editează cârligele web ca să folosești un alt format de livrare sau instalează și activează <a href="%s" target="_blank">extensia WooCommerce Legacy REST API</a>.

en: The legacy REST API is NOT enabled
ro: Legacy REST API NU este activat

en: The legacy REST API is enabled
ro: Legacy REST API este activat

note: translators: %s = webhooks count
en: There's %d webhook that is configured to be delivered using the Legacy REST API, which has been removed from WooCommerce. This webhook will fail to be sent. | There are %d webhooks that are configured to be delivered using the Legacy REST API, which has been removed from WooCommerce. These webhooks will fail to be sent.
ro[0]: Există %d cârlig web care este configurat să fie livrat folosind Legacy REST API, dar acest modul a fost înlăturat din WooCommerce. Acest cârlig web nu va fi trimis.
ro[1]: Există %d cârlige web care sunt configurate să fie livrate folosind Legacy REST API, dar acest modul a fost înlăturat din WooCommerce. Aceste cârlige web nu vor fi trimise.
ro[2]: Există %d de cârlige web care sunt configurate să fie livrate folosind Legacy REST API, dar acest modul a fost înlăturat din WooCommerce. Aceste cârlige web nu vor fi trimise.

en: Incompatible webhooks warning
ro: Avertizare pentru cârlige web incompatibile

en: This webhook is configured to be delivered using the Legacy REST API, but the Legacy REST API plugin is not installed on this site.
ro: Acest cârlig web este configurat ca să fie livrat folosind Legacy REST API, dar modulul Legacy REST API nu este instalat pe acest site.

[ctx: block description]
en: Shows the subtotal, fees, discounts, shipping and taxes.
ro: Arată sub-totalul, taxele, reducerile, livrările și impozitele.

[ctx: block title]
en: Totals
ro: Total general

[ctx: block title]
en: Coming Soon
ro: În curând

en: Store coming soon
ro: Magazin În curând

note: translators: %s is a URL.
en: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">The Legacy REST API</a> is active on this site.</b> Please be aware that the WooCommerce Legacy REST API is <b>not</b> compatible with HPOS.
ro: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">Legacy REST API</a> este activ pe acest site.</b> Te rog să reții că Legacy REST API de la WooCommerce <b>nu</b> este compatibil cu HPOS.

note: translators: %s is a URL.
en: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">The Legacy REST API plugin</a> is installed and active on this site.</b> Please be aware that the WooCommerce Legacy REST API is <b>not</b> compatible with HPOS.
ro: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">Modulul Legacy REST AP</a> este instalat și activ pe acest site.</b>  Te rog să reții că Legacy REST API de la WooCommerce <b>nu</b> este compatibil cu HPOS.

en: Track inventory
ro: Urmărește inventarul

note: translators: %1 is an order ID.
en: Data in posts table appears to be more recent than in HPOS tables. Compare order data with `wp wc hpos diff %1$d` and use `wp wc hpos backfill %1$d --from=posts --to=hpos` to fix.
ro: Datele din tabelul cu articole par să fie mai recente decât cele din tabelele HPOS. Compară datele comenzilor cu `wp wc hpos diff %1$d` și folosește `wp wc hpos backfill %1$d --from=posts --to=hpos` pentru a corecta.

en: ⚠️ The file system connection could not be initialized.
ro: ⚠️ Conexiunea la sistemul de fișiere nu a putut fi inițializată.

en: You may want to switch to the database for log storage.
ro: Poate vrei să comuți la baza de date pentru stocarea jurnalelor.

en: ⚠️ The file system is not configured for direct writes. This could cause problems for the logger.
ro: ⚠️ Sistemul de fișiere nu este configurat pentru scrieri directe. Acest lucru poate să ducă la probleme pentru înregistrările automate.

note: translators: %s: Connect page URL
en: <a id="woo-connect-notice-url" href="%s">Connect your store</a> to WooCommerce.com to get updates and streamlined support for your subscriptions.
ro: <a id="woo-connect-notice-url" href="%s">Conectează-ți magazinul</a> la WooCommerce.com ca să primești actualizări și suport simplificat pentru abonamentele tale.

en: ✅ Ready
ro: ✅ Gata

note: translators: %d is the number of orders that were cleaned up.
en: Cleanup completed for %d order. Review errors above. | Cleanup completed for %d orders. Review errors above.
ro[0]: Am finalizat curățenia pentru o comandă. Examinează erorile de mai sus.
ro[1]: Am finalizat curățenia pentru %d comenzi. Examinează erorile de mai sus.
ro[2]: Am finalizat curățenia pentru %d de comenzi. Examinează erorile de mai sus.

en: Failed to clean up all orders in a batch. Aborting.
ro: Curățarea tuturor comenzile dintr-un lot a eșuat. Anulez.

[ctx: Template name]
en: Page: Coming soon
ro: Pagină: În curând

en: Your store might be at risk as you are running old versions of WooCommerce plugins.
ro: Magazinul tău poate fi în pericol deoarece rulezi versiuni vechi ale modulelor WooCommerce.

en: Select your shipping options
ro: Selectează opțiunile tale de livrare

note: translators: no need to translate it. It's a link.
en: 
    			This page is in "Coming soon" mode and is only visible to you and those who have permission. To make it public to everyone,&nbsp;<a href='%s'>change visibility settings</a>.
ro: 
    			Această pagină este în modul „În curând” și este vizibilă numai pentru tine și pentru cei cărora le-ai dat permisiunea să o vadă. Pentru a o face publică pentru toți,&nbsp;<a href='%s'>schimbă setările pentru vizibilitate</a>.

en: Attribution
ro: Atribuire

en: Order attribution information.
ro: Informații despre atribuirea comenzii.

en: Something big is brewing! Our store is in the works and will be launching soon!
ro: Pregătirea este importantă! Magazinul nostru este în lucru și va fi lansat în curând!

en: Great things are on the horizon
ro: Se întrevăd lucruri mărețe la orizont

note: translators: 1: Woo Update Manager plugin install URL
en:  <a href="%1$s" class="woocommerce-connect-your-store">Connect your store</a> to woocommerce.com to update.
ro:  <a href="%1$s" class="woocommerce-connect-your-store">Conectează-ți magazinul</a> la WooCommerce.com pentru a actualiza.

note: translators: %s: Order history URL on My Account section
en: There was an error processing your order. Please check for any charges in your payment method and review your <a href="%s">order history</a> before placing the order again.
ro: A fost o eroare la procesarea comenzii. Te rog să verifici dacă există încasări prin metoda ta de plată și să examinezi <a href="%s">istoricul comenzilor</a> înainte de a plasa comanda din nou.

[ctx: block description]
en: The product custom fields.
ro: Câmpuri personalizate pentru produse

[ctx: block title]
en: Product custom fields control
ro: Comenzi pentru câmpuri personalizate pentru produse

[ctx: block keyword]
en: fields
ro: câmpuri

[ctx: block keyword]
en: custom
ro: personalizat

[ctx: block description]
en: The product custom fields toggle.
ro: Comutator câmpuri personalizate pentru produse.

[ctx: block title]
en: Product custom fields toggle control
ro: Comenzi pentru comutator câmpuri personalizate pentru produse

[ctx: block keyword]
en: select
ro: selectare

[ctx: block description]
en: A select field for use in the product editor.
ro: Un câmp de selectare care este folosit în editorul de produse.

[ctx: block title]
en: Product select field
ro: Câmp de selectare produse

en: Site visibility
ro: Vizibilitate site

note: Translators: %s Domain name from the callback URL.
en: Approving will share credentials with %s. Do not proceed if this looks suspicious in any way.
ro: Dacă aprobi, vei partaja datele de conectare la %s. Dacă acest lucru pare suspect în vreun fel, nu trebuie să continui.

note: translators: 1 = who installed the plugin, 2 = ISO-formatted date and time
en: Plugin installed by %1$s on %2$s.
ro: Modulul a fost instalat de %1$s pe %2$s.

note: translators: 1 = who installed the plugin, 2 = ISO-formatted date and time, 3 = URL
en: Plugin installed by %1$s on %2$s. <a target="_blank" href="%3$s">More information</a>
ro: Modulul a fost instalat de %1$s pe %2$s. <a target="_blank" href="%3$s">Mai multe informații</a>

en: Enter an optional note attached to the order confirmation message sent to the shopper.
ro: Introdu o notă opțională atașată la mesajul de confirmare a comenzii care este trimis cumpărătorului.

en: Post-purchase note
ro: Notă post-cumpărare

note: translators: %1$s: Custom fields guide link opening tag. %2$s: Custom fields guide link closing tag.
en: Custom fields can be used in a variety of ways, such as sharing more detailed product information, showing more input fields, or for internal inventory organization. %1$sRead more about custom fields%2$s
ro: Câmpurile personalizate pot fi folosite într-o varietate de moduri, cum ar fi pentru partajarea de informații detaliate despre produse, afișarea mai multor câmpuri de intrare sau organizarea inventarului intern. %1$sCitește mai multe despre câmpurile personalizate%2$s

en: Custom fields
ro: Câmpuri personalizate

en: Show custom fields
ro: Arată câmpurile personalizate

en: Use global attributes to allow shoppers to filter and search for this product. Use custom attributes to provide detailed product information.
ro: Folosești atribute globale ca să permiți cumpărătorilor să filtreze și să caute acest produs. Folosești atribute personalizate ca să furnizezi informații detaliate despre produs.

note: translators: %1$s: store settings link opening tag. %2$s: store settings link closing tag.
en: Per your %1$sstore settings%2$s, taxes are not enabled.
ro: În %1$ssetările magazinului%2$s, impozitele nu sunt activate.

note: translators: %d is an order ID.
en: Unable to create backup post for order %d.
ro: Nu pot să creez articolul de siguranță pentru comanda %d.

note: translators: %s is a list of order property names.
en: %s is not a valid order property. | %s are not valid order properties.
ro[0]: %s nu este o proprietate validă pentru comenzi.
ro[1]: %s nu sunt proprietăți valide pentru comenzi.
ro[2]: %s nu sunt proprietăți valide pentru comenzi.

en: The backup datastore does not support updating orders.
ro: Depozitul de date de rezervă nu acceptă actualizarea comenzilor.

note: translators: %s is a comma separated list of metakey names.
en: %s is an internal meta key. Use --props to set it. | %s are internal meta keys. Use --props to set them.
ro[0]: %s este o cheie meta internă. Folosește --props pentru a o seta.
ro[1]: %s sunt chei meta interne. Folosește --props pentru a le seta.
ro[2]: %s sunt chei meta interne. Folosește --props pentru a le seta.

en: Overriding existing data with an already registered key is not allowed
ro: Nu este permisă contramandarea datelor existente cu o cheie deja înregistrată

en: New custom field name
ro: Nume câmp personalizat nou

note: translators: %1$s is the node install command, %2$s is the install command, %3$s is the build command, %4$s is the watch command.
en: WooCommerce Blocks development mode requires files to be built. From the root directory, run %1$s to ensure your node version is aligned, run %2$s to install dependencies, %3$s to build the files or %4$s to build the files and watch for changes.
ro: Modul dezvoltare pentru Blocuri WooCommerce necesită construirea de fișiere. Din directorul rădăcină, rulează %1$s pentru a te asigura că versiunea nodului este aliniată, rulează %2$s pentru a instala dependențele, %3$s pentru a construi fișierele sau %4$s pentru a construi fișierele și pentru a vedea modificările.

en: Please review the errors above.
ro: Te rog să examinezi erorile de mai sus.

en: Key for the data being registered must be a string
ro: Cheia pentru datele înregistrate trebuie să fie un șir de caractere

en: The metaboxhidden_product meta from the user metas.
ro: Metadatele metaboxhidden_product din metadatele utilizatorilor.

en: Set up your payment methods and accept credit and debit cards, cash, bank transfers and money from your Mercado Pago account. Offer safe and secure payments with Latin America’s leading processor.
ro: Configurezi metodele de plată și accepți carduri de credit și debit, numerar, transferuri bancare și bani din contul tău Mercado Pago. Oferi plăți sigure și securizate cu cel mai important procesor din America Latină.

en: Collect sales tax
ro: Colectezi impozitele pe vânzări

en: Add your products
ro: Adaugă produsele tale

en: Grow your business
ro: Dezvoltă-ți afacerea

en: It's time to celebrate – you're ready to launch your store! Woo! Hit the button to preview your store and make it public.
ro: Este timpul să sărbătorești - ești gata să-ți lansezi magazinul! Woo! Apasă butonul ca să previzualizezi magazinul și să-l faci public.

en: Launch your store
ro: Lansează-ți magazinul

en: Get your products shipped
ro: Ai produsele livrate

note: translators: %s is a product's current (sale) price.
en: Current price is: %s.
ro: Prețul curent este: %s.

note: translators: %s is a product's regular price.
en: Original price was: %s.
ro: Prețul inițial a fost: %s.

note: translators: %s: Link to the editor page with the Checkout block.
en: Checkout can be customized <a href="%s">in the Editor</a> with your active theme.
ro: Finalizarea comenzilor poate fi personalizată <a href="%s">în Editor</a> cu tema ta activă.

note: translators: 1 = URL of Legacy REST API plugin page, 2 = URL of Legacy API settings in current site, 3 = URL of webhooks settings in current site, 4 = URL of logs page in current site, 5 = URL of blog post about the Legacy REST API removal
en: ⚠️ WooCommerce attempted to install <a href="%1$s">the Legacy REST API plugin</a> because this site has <a href="%2$s">the Legacy REST API enabled</a> or has <a href="%3$s">legacy webhooks defined</a>, but the installation failed (see error details in <a href="%4$s">the WooCommerce logs</a>). Please install and activate the plugin manually. <a href="%5$s">More information</a>
ro: ⚠️ WooCommerce a încercat să instaleze <a href="%1$s">modulul Legacy REST API</a> deoarece acest site are <a href="%2$s">activat Legacy REST API</a> sau are <a href="%3$s">definite cârlige web vechi</a>, dar instalarea lui a eșuat (consultă detaliile pentru erori în <a href="%4$s">jurnalele WooCommerce</a>). Te rog să instalezi și să activezi modulul manual. <a href="%5$s">Mai multe informații</a>

note: translators: 1 = URL of Legacy REST API plugin page, 2 = URL of Legacy API settings in current site, 3 = URL of webhooks settings in current site, 4 = URL of blog post about the Legacy REST API removal
en: ℹ️ WooCommerce installed and activated <a href="%1$s">the Legacy REST API plugin</a> because this site has <a href="%2$s">the Legacy REST API enabled</a> or has <a href="%3$s">legacy webhooks defined</a>. <a href="%4$s">More information</a>
ro: ℹ️ WooCommerce a instalat și activat <a href="%1$s">modulul Legacy REST API</a> deoarece acest site are <a href="%2$s">activat Legacy REST API</a> sau are <a href="%3$s">definite cârlige web vechi</a>. <a href="%4$s">Mai multe informații</a>

en: WooCommerce installed the Legacy REST API plugin but failed to activate it, see context for more details.
ro: WooCommerce a instalat modulul Legacy REST API dar activarea lui a eșuat, vezi contextul pentru mai multe detalii.

note: translators: 1 = URL of Legacy REST API plugin page, 2 = URL of Legacy API settings in current site, 3 = URL of webhooks settings in current site, 4 = URL of logs page in current site, 5 = URL of plugins page in current site, 6 = URL of blog post about the Legacy REST API removal
en: ⚠️ WooCommerce installed <a href="%1$s">the Legacy REST API plugin</a> because this site has <a href="%2$s">the Legacy REST API enabled</a> or has <a href="%3$s">legacy webhooks defined</a>, but it failed to activate it (see error details in <a href="%4$s">the WooCommerce logs</a>). Please go to <a href="%5$s">the plugins page</a> and activate it manually. <a href="%6$s">More information</a>
ro: ⚠️ WooCommerce a instalat <a href="%1$s">modulul Legacy REST API</a> deoarece acest site are <a href="%2$s">activat Legacy REST API</a> sau are <a href="%3$s">definite cârlige web vechi</a>, dar activarea lui a eșuat (consultă detaliile pentru erori în <a href="%4$s">jurnalele WooCommerce</a>). Te rog să mergi la <a href="%5$s">pagina Module</a> și să-l activezi manual. <a href="%6$s">Mai multe informații</a>

note: translators: %s: coupon code
en: Please enter a valid email at checkout to use coupon code "%s".
ro: Ca să folosești codul de cupon „%s”, te rog să introduci un email valid la finalizarea comenzii.

note: translators: %s: coupon code
en: Please enter a valid email to use coupon code "%s".
ro: Ca să folosești codul de cupon „%s”, te rog să introduci un email valid.

note: Translators: %s: Log directory path.
en: To allow logging, make %s writable.
ro: Pentru a permite jurnalizarea, %s trebuie să poată fi scris.

note: translators: %s: Local pickup settings page URL.
en: Local pickup: Set up pickup locations in the <a href="%s">Local pickup settings page</a>.
ro: Ridicare locală: configurează locațiile de ridicare în <a href="%s">pagina setări Ridicare locală</a>.

note: translators: %s: Local pickup settings page URL.
en: Explore a new enhanced delivery method that allows you to easily offer one or more pickup locations to your customers in the <a href="%s">Local pickup settings page</a>.
ro: Explorează o nouă metodă de livrare îmbunătățită care îți permite să oferi cu ușurință clienților una sau mai multe locații de ridicare în <a href="%s">pagina setări Ridicare locală</a>.

en: Gathering usage data allows us to tailor your store setup experience, offer more relevant content, and help make WooCommerce better for everyone.
ro: Colectarea datelor de utilizare ne permite să îți personalizăm experiența de inițializare a magazinului, să îți oferim conținut mai relevant și să ajutăm la îmbunătățirea WooCommerce pentru toți utilizatorii.

note: translators: 1: Woo Update Manager plugin install URL 2: Woo Update Manager plugin download URL
en: Please <a href="%1$s">Install the WooCommerce.com Update Manager</a> to continue receiving the updates and streamlined support included in your WooCommerce.com subscriptions. Alternatively, you can <a href="%2$s">download</a> and install it manually.
ro: <a href="%1$s">Instalează Manager de actualizări WooCommerce.com</a> ca să primești în continuare actualizări și suport îmbunătățit, sunt incluse în abonamentele WooCommerce.com. Ca alternativă, poți să <a href="%2$s">descarci</a> extensia și să o instalezi manual.

note: translators: 1: WP plugin management URL
en: Please <a href="%1$s">activate the WooCommerce.com Update Manager</a> to continue receiving the updates and streamlined support included in your WooCommerce.com subscriptions.
ro: <a href="%1$s">Activează Manager de actualizări WooCommerce.com</a> ca să primești în continuare actualizări și suport îmbunătățit, sunt incluse în abonamentele WooCommerce.com.

en:  Activate WooCommerce.com Update Manager to update.
ro:  Activează Manager de actualizări WooCommerce.com pentru a actualiza.

note: translators: 1: Woo Update Manager plugin install URL
en:  <a href="%1$s">Install WooCommerce.com Update Manager</a> to update.
ro:  <a href="%1$s">Instalează Manager de actualizări WooCommerce.com</a> pentru a actualiza.

[ctx: block keyword]
en: rich-text
ro: text îmbogățit

[ctx: block keyword]
en: textarea
ro: zonă text

[ctx: block description]
en: A text-area field for use in the product editor.
ro: Un câmp pentru zona cu text de folosit în editorul de produse.

[ctx: block title]
en: Product textarea block
ro: Bloc zonă text pentru produs

[ctx: block keyword]
en: subsection
ro: subsecțiune

[ctx: block description]
en: The product subsection description.
ro: Descrierea subsecțiunii pentru produs.

[ctx: block title]
en: Product subsection description
ro: Descriere subsecțiune produs

en: Immediately
ro: Imediat

note: translators: %s: field name
en: Invalid %s provided.
ro: Ai furnizat un %s care nu este valid.

en: Internal server error
ro: Eroare internă server

en: Sorry, you cannot delete resources.
ro: Regret, nu poți să ștergi resursele.

en: Sorry, you cannot create resources.
ro: Regret, nu poți să creezi resurse.

en: Sorry, you cannot view resources.
ro: Regret, nu poți să vezi resursele.

en: True to force the creation of a new receipt even if one already exists and has not expired yet.
ro: Setează la „true” pentru a forța crearea unei chitanțe noi chiar dacă există deja una și încă nu a expirat.

en: Number of days to be added to the current date to get the expiration date.
ro: Numărul de zile care să fie adăugate la data curentă pentru a obține data de expirare.

en: Expiration date formatted as yyyy-mm-dd.
ro: Data de expirare formatată ca dd-mm-yyyy.

en: Expiration date of the receipt, formatted as yyyy-mm-dd.
ro: Data de expirare a chitanței, formatată ca dd-mm-yyyy.

en: Public url of the receipt.
ro: URL-ul public al chitanței.

en: Unique identifier of the order.
ro: Identificator unic pentru comandă.

en: Order not found
ro: Nu am găsit comanda

en: Receipt not found
ro: Nu am găsit chitanța

en: Account Type
ro: Tip de cont

en: AID
ro: AJUTOR

en: Application Name
ro: Nume aplicație

en: Payment method
ro: Metodă de plată

en: Date Paid
ro: Data plății

note: translators: %s = comma-separated list of coupon codes
en: Discount (%s)
ro: Reduceri (%s)

note: translators: %d = order id
en: Summary: Order #%d
ro: Rezumat: comanda nr. %d

en: Receipt
ro: Chitanță

note: translators: %s = store name
en: Receipt from %s
ro: Chitanță de la %s

en: Background process for coupon meta conversion stopped
ro: Procesul din fundal pentru conversia metadatelor cuponului este oprit

en: Background process for coupon meta conversion not started, nothing done.
ro: Procesul din fundal pentru conversia metadatelor cuponului nu a început, nu ai nimic de făcut.

en: Background process for coupon meta conversion started
ro: Procesul din fundal pentru conversia metadatelor cuponului a început

en: Background process for coupon meta conversion already started, nothing done.
ro: Procesul din fundal pentru conversia metadatelor cuponului a început deja, nu ai nimic de făcut.

note: translators: %d=count of entries pending conversion
en: This will convert <code>coupon_data</code> order item meta entries to simplified <code>coupon_info</code> entries. The conversion will happen overtime in the background (via Action Scheduler). There are currently %d entries that can be converted.
ro: Va converti intrările metadatelor elementelor de comandă <code>cupon_data</code> în intrări simplificate <code>coupon_info</code>. Conversia va avea loc în fundal (prin Programatorul de acțiuni). În prezent, există %d intrări care pot fi convertite.

en: Convert order coupon data to the simplified format
ro: Convertește datele cupoanelor pentru comenzi într-un format simplificat

note: translators: %d=count of entries pending conversion
en: This will stop the background process that converts <code>coupon_data</code> order item meta entries to simplified <code>coupon_info</code> entries. There are currently %d entries that can be converted.
ro: Va opri procesul din fundal care convertește intrările metadatelor elementelor de comandă <code>cupon_data</code> în intrări simplificate <code>coupon_info</code>. În prezent, există %d intrări care pot fi convertite.

en: Stop converting
ro: Oprește conversia

en: Stop converting order coupon data to the simplified format
ro: Oprește conversia datelor cupoanelor pentru comenzi într-un format simplificat

en: This will convert <code>coupon_data</code> order item meta entries to simplified <code>coupon_info</code> entries. The conversion will happen overtime in the background (via Action Scheduler). There are currently no entries to convert.
ro: Va converti intrările metadatelor elementelor de comandă <code>cupon_data</code> în intrări simplificate <code>coupon_info</code>. Conversia va avea loc în fundal (prin Programatorul de acțiuni). În prezent, nu există nicio intrare de convertit.

en: Amount Paid
ro: Sumă plătită

en: Start converting
ro: Începe conversia

en: Start converting order coupon data to the simplified format
ro: Începe conversia datelor cupoanelor pentru comenzi într-un format simplificat

note: translators: %d is an order ID.
en: %d is not an order or has an invalid order type.
ro: %d nu este o comandă sau are un tip de comandă care nu este valid.

en: Order legacy data cleanup process has been started.
ro: Procesul de ștergere a datelor vechi pentru comenzi a început.

en: No orders in need of cleanup
ro: Nu există comenzi care să necesite ștergerea

en: Order legacy data cleanup has been canceled.
ro: Ștergerea datelor vechi pentru comenzi a fost anulată.

en: Clearing data...
ro: Șterg datele...

en: Only available when HPOS is authoritative and compatibility mode is disabled.
ro: Este disponibilă numai când funcționalitatea HPOS este autorizată și modul compatibilitate este dezactivat.

en: Clear data
ro: Șterge datele

en: This tool will clear the data from legacy order tables in WooCommerce.
ro: Acest instrument va șterge datele din tabelele cu comenzi vechi din WooCommerce.

en: Clean up order data from legacy tables
ro: Șterge datele comenzilor din tabelele vechi

en: Order legacy cleanup failed for an entire batch of orders. Aborting cleanup.
ro: Ștergerea comenzilor vechi a eșuat pentru un lot întreg de comenzi. Anulez ștergerea.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s is an error message.
en: Order %1$d legacy data could not be cleaned up during batch process. Error: %2$s
ro: Datele vechi pentru comanda %1$d nu au putut fi curățate în timpul procesului de ștergere a lotului. Eroare: %2$s

note: translators: %s is an amount of computer disk space, e.g. 5 KB.
en: Directory size: %s
ro: Dimensiune director: %s

note: translators: %s is the name of a filter hook.
en: The %s hook has a filter set, so some log files may have different retention settings.
ro: Cârligul %s are un set de filtre, deci unele fișiere jurnal pot să aibă setări diferite pentru păstrare.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s and %3$s are datastore names ("hpos" or "posts" for example).
en: Order %1$d backfilled from %2$s to %3$s.
ro: Comanda %1$d a fost recuperată din %2$s în %3$s.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s and %3$s are datastore names, %4$s is an error message.
en: An error occurred while backfilling order %1$d from %2$s to %3$s: %4$s
ro: A apărut o eroare în timpul recuperării comenzii %1$d din %2$s în %3$s: %4$s

en: Please use different source (--from) and destination (--to) datastores.
ro: Te rog să folosești depozite de date diferite pentru sursă (--from) și destinație (--to).

note: translators: %s is a shell argument representing a datastore name.
en: '%s' is not a valid datastore.
ro: „%s” nu este un depozit de date valid.

en: Please provide a valid order ID.
ro: Te rog să furnizezi un ID valid pentru comandă.

en: Next image
ro: Imaginea următoare

en: Previous image
ro: Imaginea anterioară

note: translators: %s is a generated error message.
en: The image upload failed: "%s", creating the product without image
ro: Încărcarea imaginii a eșuat: „%s”, crearea produsului fără imagine

en: Invalid plugin slug provided in the plugins activated rule.
ro: Ai furnizat un descriptor care nu este valid pentru modul în regula module activate.

en: The size of the log directory.
ro: Dimensiunea directorului jurnale.

en: Minimum severity level.
ro: Nivel minim de severitate.

en: The number of days log entries are retained.
ro: Numărul de zile, cât timp sunt păstrate intrările jurnal.

en: The logging handler class.
ro: Clasa pentru gestionarul jurnalizării.

en: Logging.
ro: Jurnalizare.

en: Whether the coupon grants free shipping or not.
ro: Dacă cuponul acordă livrare gratuită sau nu.

en: Discount amount as defined in the coupon (absolute value or a percent, depending on the discount type).
ro: Suma reducerii, așa cum este definită în cupon (valoare absolută sau un procent, în funcție de tipul de reducere).

en: Discount type.
ro: Tip de reducere.

en: The minimum severity level of logs that will be stored.
ro: Nivelul minim de severitate pentru jurnalele care vor fi stocate.

en: How many days log entries will be kept before being auto-deleted.
ro: Câte zile vor fi păstrate intrările jurnal înainte de a fi șterse automat.

en: How log entries are being stored.
ro: Cum sunt stocate intrările jurnal.

en: Handler
ro: Gestionar

en: Is logging enabled?
ro: Jurnalizarea este activată?

en: Logging
ro: Jurnalizare

en: Create and save
ro: Creează și salvează

en: The total size of the files in the log directory.
ro: Dimensiunea totală a fișierelor din directorul jurnale.

en: Log directory size
ro: Dimensiune director jurnale

[ctx: block description]
en: Display the list of additional field values from the current order.
ro: Afișează lista cu valorile câmpurilor suplimentare din comanda curentă.

[ctx: block title]
en: Additional Field List
ro: Listă cu câmpuri suplimentare

[ctx: block title]
en: Additional Fields
ro: Câmpuri suplimentare

[ctx: block description]
en: Render additional fields in the 'Additional information' location.
ro: Randează câmpurile suplimentare în locația „Informații suplimentare”.

[ctx: block title]
en: Additional information
ro: Informații suplimentare

[ctx: block description]
en: The product details section description.
ro: Descrierea secțiunii cu detalii despre produs.

[ctx: block title]
en: Product details section description
ro: Descriere secțiune detalii despre produs

[ctx: block keyword]
en: list
ro: listă

[ctx: block keyword]
en: linked
ro: legat

[ctx: block description]
en: The linked product list.
ro: Lista cu produse legate.

[ctx: block title]
en: Linked product list
ro: Listă cu produse legate

[ctx: block description]
en: Display additional checkout fields from the 'contact' and 'order' locations.
ro: Afișează câmpuri suplimentare la finalizare din locațiile „contact” și „comandă”.

en: Un-schedule
ro: Anulează programarea

en: Remove the currently scheduled action to delete expired transient files. Expired files won't be automatically deleted until the 'Schedule expired transient files cleanup' tool is run again.
ro: Ca să ștergi fișierele tranzitorii expirate, înlătură acțiunea programată în prezent. Fișierele expirate nu vor fi șterse automat până când instrumentul „Programează ștergerea fișierelor tranzitorii expirate” nu rulează din nou.

en: Un-schedule expired transient files cleanup
ro: Anulează programarea ștergerii fișierelor tranzitorii expirate

en: Re-schedule
ro: Reprogramează

en: Schedule the action to delete expired transient files for running immediately. Subsequent actions will run once every 24h.
ro: Programează acțiunea de ștergere a fișierelor tranzitorii expirate ca să ruleze imediat. Acțiunile ulterioare vor rula o dată la 24 de ore.

en: Schedule expired transient files cleanup
ro: Programează ștergerea fișierelor tranzitorii expirate

en: Re-schedule expired transient files cleanup
ro: Reprogramează ștergerea fișierelor tranzitorii expirate

en: Remove the currently scheduled action to delete expired transient files, then schedule it again for running immediately. Subsequent actions will run once every 24h.
ro: Ca să ștergi fișierele tranzitorii expirate, înlătură acțiunea programată în prezent, apoi programează din nou ca să ruleze imediat. Acțiunile ulterioare vor rula o dată la 24 de ore.

en: Tip: By suggesting complementary products in the cart using cross-sells, you can significantly increase the average order value.
ro: Sfat: dacă sugerezi produse complementare în coș folosind vânzări încrucișate, poți să crești semnificativ valoarea medie a comenzilor.

en: Medium
ro: Mediu

note: translators: %1$s: "Learn more about linked products" link opening tag. %2$s: "Learn more about linked products" link closing tag.
en: By suggesting complementary products in the cart using cross-sells, you can significantly increase the average order value. %1$sLearn more about linked products%2$s
ro: Dacă sugerezi produse complementare în coș folosind vânzări încrucișate, poți să crești semnificativ valoarea medie a comenzilor. %1$sÎnvață mai multe despre produsele legate%2$s

en: Unable to start synchronization. The link you followed may have expired.
ro: Nu pot să încep sincronizarea. Probabil legătura pe care o folosești a expirat.

en: Tip: Upsells are products that are extra profitable or better quality or more expensive. Experiment with combinations to boost sales.
ro: Sfat: Upsells sunt produse foarte profitabile, de calitate mai bună sau mai scumpe. Poți să faci diverse combinații ca să îți crești vânzările.

en: You do not have permission to manage logging settings.
ro: Nu ai permisiunea să administrezi setările pentru jurnalizare.

en: Database settings
ro: Setări bază de date

note: translators: %s is the name of a table in the database.
en: Log entries are stored in this database table: %s
ro: Intrările jurnal sunt stocate în acest tabel din baza de date: %s

en: File system settings
ro: Setări sistem de fișiere

en: ⚠️ This directory does not appear to be writable.
ro: ⚠️ Se pare că acest director nu poate fi scris.

note: translators: %s is a location in the filesystem.
en: Log files are stored in this directory: %s
ro: Fișierele jurnal sunt stocate în acest director: %s

en: Include downloads
ro: Include descărcări

en: Linked products
ro: Produse legate

en: Customer Email
ro: Email client

note: translators: %1$s: "Learn more about linked products" link opening tag. %2$s: "Learn more about linked products" link closing tag.
en: Upsells are typically products that are extra profitable or better quality or more expensive. Experiment with combinations to boost sales. %1$sLearn more about linked products%2$s
ro: De obicei, Upsells sunt produse foarte profitabile, de calitate mai bună sau mai scumpe. Poți să faci diverse combinații ca să îți crești vânzările. %1$sÎnvață mai multe despre produsele legate%2$s

en: No differences found.
ro: Nu am găsit nicio diferență.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s is an error message.
en: An error occurred while computing a diff for order %1$d: %2$s
ro: A apărut o eroare la calcularea diferențelor pentru comanda %1$d: %2$s

note: translators: %d is an order ID.
en: Differences found for order %d:
ro: Am găsit diferențe pentru comanda %d:

en: Retention period
ro: Perioadă de păstrare

note: translators: %s is the name of a filter hook.
en: This setting cannot be changed here because it is being set by a filter on the %s hook.
ro: Această setare nu poate fi modificată aici deoarece este setată printr-un filtru pe cârligul %s.

en: This determines where log entries are saved.
ro: Stabilește unde sunt salvate intrările jurnal.

en: Log storage
ro: Stocare jurnale

note: translators: %s is the name of a code variable.
en: This setting cannot be changed here because it is defined in the %s constant.
ro: Această setare nu poate fi modificată aici deoarece este definită în constanta %s.

en: Note that if this setting is changed, any log entries that have already been recorded will remain stored in their current location, but will not migrate.
ro: Reține că, dacă această setare este modificată, toate intrările jurnal care au fost deja înregistrate vor rămâne stocate în locația lor curentă, dar nu vor migra.

en: Database (not recommended on live sites)
ro: Bază de date (nerecomandată pe site-urile live)

en: File system (default)
ro: Sistem de fișiere (implicit)

en: Logs settings
ro: Setări jurnale

note: translators: %s is a URL to another admin screen.
en: Logging is disabled. It can be enabled in <a href="%s">Logs Settings</a>.
ro: Jurnalizarea este dezactivată. Poate fi activată în <a href="%s">Setări jurnalele</a>.

note: translators: %1$s is a number of log files, %2$s is a slug-style name for a file.
en: %1$s log file from source %2$s was deleted. | %1$s log files from source %2$s were deleted.
ro[0]: A fost șters %1$s fișier jurnal din sursa %2$s.
ro[1]: Au fost șterse %1$s fișiere jurnal din sursa %2$s.
ro[2]: Au fost șterse %1$s de fișiere jurnal din sursa %2$s.

en: This sets the minimum severity level of logs that will be stored. Lower severity levels will be ignored. "None" means all logs will be stored.
ro: Aceasta setează nivelul minim de severitate al jurnalelor care vor fi stocate. Nivelurile mici de severitate vor fi ignorate. „Niciunul” înseamnă că vor fi stocate toate jurnalele.

en: Level threshold
ro: Prag pentru nivel

note: translators: %1$s is the name of a code variable. %2$s is the name of a file.
en: This setting cannot be changed here because it is defined in the %1$s constant, probably in your %2$s file.
ro: Această setare nu poate fi modificată aici deoarece este definită în constanta %1$s, probabil în fișierul %2$s.

en: This sets how many days log entries will be kept before being auto-deleted.
ro: Aceasta setează câte zile vor fi păstrate intrările jurnal înainte de a fi șterse automat.

en: Logger
ro: Înregistrator

note: translators: %d is an order count.
en: Unsynced orders: %d
ro: Comenzi nesincronizate: %d

en: A link to a product sold on a different website, e.g. brand collab.
ro: O legătură la un produs vândut pe un alt site web, de exemplu Brand-Collab.

en: Affiliate product
ro: Produse afiliate

en: A set of products that go well together, e.g. camera kit.
ro: Un set de produse care se potrivesc foarte bine împreună, de exemplu accesorii de bucătărie.

en: A single physical or virtual product, e.g. a t-shirt or an eBook.
ro: Un singur produs fizic sau virtual, de exemplu un tricou sau o carte electronică.

note: translators: %s is either 'yes' or 'no'.
en: HPOS enabled?: %s
ro: HPOS este activată? %s

note: translators: %d is an order count.
en: Orders subject to cleanup: %d
ro: Comenzi pentru ștergere: %d

note: translators: %s is either 'yes' or 'no'.
en: Compatibility mode enabled?: %s
ro: Modul compatibilitate este activat? %s

en: Boost international sales and save on FX fees. Accept 60+ local payment methods including Apple Pay and Google Pay.
ro: Îți crești vânzările la nivel internațional și faci economii la comisioanele pentru cursurile de schimb. Accepți peste 60 de metode de plată locale, inclusiv Apple Pay și Google Pay.

en: Airwallex Payments
ro: Plăți Airwallex

en: Coupons for groups. Provides the option to have coupons that are restricted to group members or roles. Works with the free Groups plugin.
ro: Cupoane pentru grupuri. Oferi opțiunea de a avea cupoane care sunt numai pentru membrii grupurilor sau pentru anumite roluri în grup. Funcționează cu modulul gratuit Groups.

en: Give away a free item to any customer with the coupon code.
ro: Cu un cod de cupon, oferi un produs gratuit oricărui client.

en: Create "store credit" coupons for customers which are redeemable at checkout.
ro: Creezi pentru clienți cupoane „credit magazin” care pot fi răscumpărate la finalizarea comenzilor.

en: Create a unique URL that applies a discount and optionally adds one or more products to the customer's cart.
ro: Creezi un URL unic care aplică o reducere și, opțional, adaugă unul sau mai multe produse în coșul clientului.

en: Powerful, "all in one" solution for gift certificates, store credits, discount coupons and vouchers.
ro: Soluție puternică și complexă pentru certificate cadou, credite magazin, cupoane de reducere și vouchere.

en: Generate dynamic personalized coupons for your customers that increase purchase rates.
ro: Generezi cupoane dinamice și personalizate pentru clienți, ele îți vor crește ritmul cumpărăturilor.

en: Sync your website's data like contacts, products, and orders over Salesforce CRM with Salesforce Integration for WooCommerce.
ro: Cu Salesforce Integration for WooCommerce, sincronizezi datele site-ului, cum ar fi contacte, produse și comenzi, prin Salesforce CRM.

en: Integrate your WooCommerce store with 5000+ cloud apps and services today. Trusted by 11,000+ users.
ro: Îți integrezi magazinul WooCommerce cu peste 5.000 de aplicații și servicii în cloud. În ele au încredere peste 11.000 de utilizatori.

en: Harness data from WooCommerce to grow your business. Manage leads, customers, and segments, through automation, quotes, invoicing, billing, and email marketing. Power up your store with CRM.
ro: Valorifici datele din WooCommerce ca să-ți dezvolți afacerile. Administrezi clienții, clienții potențiali și segmentele prin automatizare, oferte, facturare, percepere de taxe și marketing prin email. Îți dezvolți magazinul cu CRM.

en: Turn your product images into stunning videos that engage and convert audiences - no video experience required.
ro: Transformi imaginile produselor în videouri frumoase care vor atrage mai mult public - nu îți trebuie experiență în video.

en: Collect and showcase verified reviews that consumers trust.
ro: Colectezi și prezinți recenzii verificate în care consumatorii o să aibă încredere.

en: Delight customers and boost organic sales with a special WooCommerce birthday email (and coupon!) on their special day.
ro: Îți încânți clienții (și îți creșteți vânzările) prin trimiterea de emailuri speciale de ziua lor de naștere (și un cupon!) - prin WooCommerce.

note: translators: %1$s is the downloadable file path, %2$s is an opening link tag, %3%s is a closing link tag.
en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server, or is not located within an approved directory. Please contact a site administrator for help. %2$sLearn more.%3$s
ro: Fișierul descărcabil %s nu poate fi folosit deoarece nu există pe server sau nu se află într-un director aprobat. Pentru ajutor, te rog să contactezi administratorul site-ului. %2$sAflă mai multe%3$s.

en: Area to get templates for.
ro: Zona pentru care ai șabloane.

en: Limit result set to specific amount of suggested products.
ro: Limitează setul de rezultate la o anumită cantitate de produse sugerate.

en: Limit result set to specific product tag ids.
ro: Limitează setul de rezultate la anumite ID-uri pentru etichete de produse.

en: Limit result set to specific product categorie ids.
ro: Limitează setul de rezultate la anumite ID-uri pentru categorii de produse.

en: Sorry, you cannot create dummy products.
ro: Regret, nu poți să creezi produse fictive.

en: Sales of the marketing campaign.
ro: Vânzări în campania de marketing.

en: Conversion
ro: Conversie

en: Automations
ro: Automatizări

en: Sales channels
ro: Canale de vânzări

en: Override the "woocommerce_date_type" option that is used for the database date field considered for revenue reports.
ro: Contramandează opțiunea „woocommerce_date_type” care este folosită pentru câmpul data bazei de date luat în considerare pentru rapoartele despre venituri.

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users with TikTok for WooCommerce.
ro: Cu TikTok pentru WooCommerce, creezi campanii publicitare și ajungi la un miliard de utilizatori la nivel mondial.

en: Grow your business on Pinterest! Use this official plugin to allow shoppers to Pin products while browsing your store, track conversions, and advertise on Pinterest.
ro: Dezvoltă-ți afacerile pe Pinterest! Folosește acest modul oficial ca să permiți cumpărătorilor să adauge pin-uri pentru produse în timp ce îți răsfoiesc magazinul, să urmărești conversiile și să faci publicitate pe Pinterest.

en: Convert and retain customers with automated marketing that does the hard work for you.
ro: Convertești și îți păstrezi clienții cu marketing automatizat care face munca grea în locul tău.

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and more with Mailchimp.
ro: Cu Mailchimp lansezi campanii direcționate, recuperezi coșurile de cumpărături abandonate și altele.

en: Boost your organic sales by adding a customer referral program to your WooCommerce store.
ro: Îți crești vânzările organice adăugând un program de recomandare pentru clienți magazinului tău - prin WooCommerce.

en: Invalid layout template ID.
ro: ID-ul șablonului de aranjamente nu este valid.

en: Could not start the installation process. Reason:
ro: Nu am putut să încep procesul de instalare. Motiv:

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product collection by rating.
ro: Permite clienților să filtreze colecția de produse după evaluare.

[ctx: block description]
en: The product list.
ro: Lista cu produse.

[ctx: block title]
en: Product list
ro: Listă cu produse

[ctx: block description]
en: The product section description.
ro: Descrierea secțiunii produse.

[ctx: block title]
en: Product section description
ro: Descriere secțiune produse

en: This is the Customer Lifetime Value, or the total amount you have earned from this customer's orders.
ro: Aceasta este valoarea pentru Total general client sau suma totală pe care ai câștigat-o din comenzile acestui client.

en: Total revenue
ro: Total venituri

en: Total number of non-cancelled, non-failed orders for this customer, including the current one.
ro: Numărul total de comenzi neanulate și neeșuate pentru acest client, inclusiv cea actuală.

en: Total orders
ro: Total comenzi

en: The number of unique pages viewed by the customer prior to this order.
ro: Numărul de pagini unice vizualizate de client, înainte de această comandă.

en: Session page views
ro: Vizualizări de pagini pe sesiune

en: Device type
ro: Tip de dispozitiv

en: Source type
ro: Tip de sursă

en: Hide details
ro: Ascunde detalii

en: Show details
ro: Arată detalii

en: Additional fields to be persisted on the order.
ro: Câmpuri suplimentare care să fie persistente în comandă.

en: Web admin
ro: Administrator web

note: translators: %s is the source value
en: Referral: %s
ro: Referință: %s

note: translators: %s is the source value
en: Organic: %s
ro: Organică: %s

note: translators: %s is the source value
en: Source: %s
ro: Sursă: %s

en: Order not found.
ro: Nu am găsit comanda.

en: Set product featured image when uploaded image file name matches product SKU.
ro: Stabilește imaginea reprezentativă pentru produs când numele fișierului imagine încărcat se potrivește cu SKU-ul pentru produs.

en: Match images
ro: Potrivește imaginile

en: Product image matching by SKU
ro: Potrivirea imaginii produsului după SKU

en: Origin
ro: Origine

note: translators: %s is the field name
en: Order attribution field: %s
ro: Câmp atribuire comandă: %s

note: translators: %s is the property type
en: Value of type %s was posted to the order attribution callback
ro: Valoarea pentru tipul %s a fost publicată în apelul-înapoi pentru atribuirea comenzii

en: Make a collection of related products, enabling customers to purchase multiple items together.
ro: Creezi o colecție de produse similare, permițând clienților să cumpere mai multe articole împreună.

en: Products in this group
ro: Produse în acest grup

note: translators: %1$s: Downloads settings link opening tag. %2$s: Downloads settings link closing tag.
en: Add any files you'd like to make available for the customer to download after purchasing, such as instructions or warranty info. Store-wide updates can be managed in your %1$sproduct settings%2$s.
ro: Adaugă orice fel de fișiere pe care vrei să le pui la dispoziție clienților pentru a le descărca după cumpărare, cum ar fi instrucțiuni de folosire sau informații despre garanție. Actualizările pentru întregul magazin pot fi administrate în %1$ssetări produse%2$s.

en: Enable this feature to track and credit channels and campaigns that contribute to orders on your site
ro: Activează această funcționalitate pentru a urmări și credita canalele și campaniile care au contribuit la comenzile de pe site-ul tău

en: Order is not an HPOS order.
ro: Comanda nu este o comandă HPOS.

note: translators: %d is an order ID.
en: %d is not a valid order ID.
ro: %d nu este un ID valid de comandă.

en: Tablet
ro: Tabletă

en: Mobile
ro: Mobil

en: Customer history
ro: Istoric client

note: Translators: %s order type name.
en: %s attribution
ro: Atribuire %s

note: translators: %s is a number.
en: ⚠️ Only %s files can be searched at one time. Try filtering the file list before searching.
ro: ⚠️ Poți fi căutate simultan numai %s fișiere. Încearcă să filtrezi lista cu fișiere înainte de căutare.

en: Search within these files
ro: Caută în aceste fișiere

note: translators: %s is a number of log files.
en: %s expired log file was deleted. | %s expired log files were deleted.
ro[0]: A fost șters %s fișier jurnal expirat.
ro[1]: Au fost șterse %s fișiere jurnal expirate.
ro[2]: Au fost șterse %s de fișiere jurnal expirate.

note: translators: %s is a line number in a file.
en: Line %s
ro: Linia %s

en: Matched Line
ro: Linie potrivită

en: Line #
ro: Linia nr.

note: translators: %s is a number.
en: The number of search results has reached the limit of %s. Try refining your search.
ro: Numărul pentru rezultatele de căutare a ajuns la limita maximă de %s. Încearcă să cizelezi căutarea.

en: No search results.
ro: Niciun rezultat de căutare.

en: Could not access file.
ro: Nu am putut să accesez fișierul.

en: Could not write to the temp directory. Try downloading files one at a time instead.
ro: Nu am putut să scriu în directorul temp. Încearcă să descarci fișierele pe rând.

en: Could not access the specified files.
ro: Nu am putut să accesez fișierele specificate.

en: Multiple files match this ID.
ro: Mai multe fișiere se potrivesc cu acest ID.

note: translators: %d is the number of orders that were cleaned up.
en: Cleanup completed for %d order. | Cleanup completed for %d orders.
ro[0]: Am finalizat curățenia pentru o comandă.
ro[1]: Am finalizat curățenia pentru %d comenzi.
ro[2]: Am finalizat curățenia pentru %d de comenzi.

note: translators: %1$d is an order ID, %2$s is an error message.
en: An error occurred while cleaning up order %1$d: %2$s
ro: A apărut o eroare în timpul curățeniei la comanda %1$d: %2$s

en: Order Attribution
ro: Atribuire comenzi

note: translators: %d is an order ID.
en: Cleanup completed for order %d.
ro: Am finalizat curățenia pentru comanda %d.

note: translators: %d is the number of orders to clean up.
en: Starting cleanup for %d order... | Starting cleanup for %d orders...
ro[0]: Încep curățenia pentru o comandă...
ro[1]: Încep curățenia pentru %d comenzi...
ro[2]: Încep curățenia pentru %d de comenzi...

en: HPOS cleanup
ro: Curățenie HPOS

en: No orders to cleanup.
ro: Nicio comandă pentru curățenie.

en: Cleanup can only be performed when HPOS is active and compatibility mode is disabled.
ro: Curățenia poate fi făcută numai când HPOS este activă și modul compatibilitate este dezactivat.

note: translators: %s is field key.
en: The field %s is required.
ro: Câmpul %s este obligatoriu.

note: translators: %1$s is field key, %2$s location.
en: The field %1$s is invalid for the location %2$s.
ro: Câmpul %1$s nu este valid pentru locația %2$s.

note: translators: % is field key.
en: The field %s is invalid.
ro: Câmpul %s nu este valid.

note: translators: %1$d is referring to rating value. Example: Rated 4 out of 5.
en: Rated %1$d out of 5
ro: Evaluat la %1$d din 5

en: Free Plan Available
ro: Este disponibil planul gratuit

en: Built-in Tax & Duties paperwork
ro: Formulare native pentru impozite și obligații fiscale

en: Branded tracking experience
ro: Experiență în urmărirea brandului

en: Seamless order sync and label printing
ro: Sincronizare comenzi și imprimare etichete fără întreruperi

en: Highly discounted shipping rates
ro: Tarife de livrare cu reduceri foarte mari

en: Simplified shipping with:
ro: Livrare simplificată cu:

en: Shop the sale
ro: Prelucrează vânzările

en: There was an error getting the install URL for this product.
ro: A fost o eroare la obținerea URL-ului de instalare pentru acest produs.

en: This product is already installed.
ro: Acest produs este deja instalat.

en: You do not have permission to manage log entries.
ro: Nu ai permisiunea să administrezi intrările din jurnal.

en: Hide context
ro: Ascunde contextul

en: Show context
ro: Arată contextul

en: Additional context
ro: Context suplimentar

[ctx: block keyword]
en: Product Collection
ro: Colecție de produse

[ctx: block description]
en: The contents of this block will display when there are no products found.
ro: Conținutul acestui bloc va fi afișat când nu sunt găsite produse.

[ctx: block title]
en: No results
ro: Niciun rezultat

[ctx: block title]
en: Rating Filter
ro: Filtru evaluare

en: Refresh
ro: Reîmprospătează

note: translators: %s is the audio player icon. translators: %s is the social service name.
en: %s icon
ro: Icon %s

en: Subscribe
ro: Abonează-te

en: This product will not trigger your customer's shipping calculator in cart or at checkout. This product also won't require your customers to enter their shipping details at checkout. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Read more about virtual products</a>.
ro: Acest produs nu va declanșa calcularea livrării către clienți în Coș sau la Finalizare. De asemenea, acest produs nu va cere clienților să introducă detaliile despre livrare la finalizarea comenzilor. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Citește mai multe despre produsele virtuale</a>.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's shipping settings and other details individually.
ro: Acest produs are opțiuni, cum ar fi mai multe dimensiuni sau culori. Acum poți să administrezi individual setările de livrare pentru fiecare variație și celelalte detalii.

en: This product has options, such as size or color. You can now manage each variation's inventory and other details individually.
ro: Acest produs are opțiuni, cum ar fi mai multe dimensiuni sau culori. Acum poți să administrezi individual inventarul pentru fiecare variație și celelalte detalii.

en: Help customers find this product by assigning it to categories, adding extra details, and managing its visibility in your store and other channels.
ro: Ajută-i pe clienți să găsească acest produs atribuindu-i categorii, adăugând detalii suplimentare și gestionând vizibilitatea lui în magazinul tău și pe alte canale.

en: Buy button text
ro: Text buton Cumpără

en: Link to the external product is an invalid URL.
ro: Legătura la produsul extern este un URL care nu este valid.

en: Enter the external URL to the product
ro: Introdu URL-ul extern pentru produs

en: Link to the external product
ro: Legătura la produsul extern

en: Add a link and choose a label for the button linked to a product sold elsewhere.
ro: Adaugă o legătură și alege o etichetă pentru butonul legat la un produs vândut în altă parte.

en: This product has options, such as size or color. You can manage each variation's images, downloads, and other details individually.
ro: Acest produs are opțiuni, cum ar fi mai multe dimensiuni sau culori. Poți să administrezi individual imaginile pentru fiecare variație, descărcările și celelalte detalii.

en: This variation will not trigger your customer's shipping calculator in cart or at checkout. This product also won't require your customers to enter their shipping details at checkout. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Read more about virtual products</a>.
ro: Această variație nu va declanșa calcularea livrării către clienți în Coș sau la Finalizare. De asemenea, acest produs nu va cere clienților să introducă detaliile despre livrare la finalizarea comenzilor. <a href="https://woocommerce.com/document/managing-products/#adding-a-virtual-product" target="_blank" rel="noreferrer">Citește mai multe despre produsele virtuale</a>.

en: Buy button
ro: Buton Cumpără

note: translators: %s is a number of files.
en: %s log file deleted. | %s log files deleted.
ro[0]: Am șters %s fișier jurnal.
ro[1]: Am șters %s fișiere jurnal.
ro[2]: Am șters %s de fișiere jurnal.

en: You do not have permission to manage log files.
ro: Nu ai permisiunea să administrezi fișiere jurnal.

en: Current
ro: Curent

en: File rotations:
ro: Rotații fișiere:

note: translators: %s is the name of a log file.
en: Viewing log file %s
ro: Vizualizare fișier jurnal %s

en: Delete this log file permanently?
ro: Ștergi definitiv acest fișier jurnal?

en: Return to the file list.
ro: Înapoi la lista cu fișiere.

en: Browse log files
ro: Răsfoiește fișierele jurnal

note: translators: 1. a date, 2. a slug-style name for a file.
en: Select the %1$s log file for %2$s
ro: Selectează fișierul jurnal %1$s pentru %2$s

en: File size
ro: Dimensiune fișier

en: Date modified
ro: Data modificării

en: Filter by log source
ro: Filtrează după sursa jurnalului

en: No log files found.
ro: Nu am găsit niciun fișier jurnal.

en: This file does not exist.
ro: Acest fișier nu există.

en: Could not access the log file directory.
ro: Nu am putut să accesez directorul fișiere jurnal.

note: translators: 1: WC_Logger::log 2: level
en: %1$s was called with an invalid event type "%2$s".
ro: %1$s a fost apelată cu un tip de eveniment care nu este valid, „%2$s”.

note: translators: %1$s is the name of the hook to be enqueued, %2$s is the exception message.
en: Caught exception while enqueuing action "%1$s": %2$s
ro: Am detectat o excepție în timpul punerii în coadă a acțiunii „%1$s”: %2$s

en: e.g. Local pickup
ro: de exemplu, ridicare locală

en: Customers will need to spend this amount to get free shipping.
ro: Clienții trebuie să cheltuiască această sumă ca să beneficieze de livrare gratuită.

en: A minimum order amount AND coupon
ro: O sumă minimă per comandă ȘI cupon

en: A minimum order amount OR coupon
ro: O sumă minimă per comandă SAU cupon

en: No requirement
ro: Nicio cerință

en: Free shipping requires
ro: Livrarea gratuită necesită

en: e.g. Free shipping
ro: de exemplu, livrare gratuită

en: Please enter a valid number.
ro: Te rog să introduci un număr valid.

en: Your customers will see the name of this shipping method during checkout.
ro: Clienții tăi vor vedea numele acestei metode de livrarea în timpul finalizării comenzilor.

en: advanced costs
ro: costuri avansate

en: Attribute terms.
ro: Termeni atribut.

en: WooCommerce Store Identifier.
ro: Identificator magazin WooCommerce.

en: e.g. Standard national
ro: de exemplu, standard național

en: Charge a flat rate per item, or enter a cost formula to charge a percentage based cost or a minimum fee. Learn more about
ro: Percepi un tarif fix per produs sau introduci o formulă de cost pentru a tarifa un cost bazat pe un procent sau o taxă minimă. Află mai multe despre

note: translators: %s: URL for link
en: These costs can optionally be added based on the <a target="_blank" href="%s">product shipping class</a>. Learn more about <a target="_blank" href="https://woocommerce.com/document/flat-rate-shipping/#shipping-classes">setting shipping class costs</a>.
ro: Aceste costuri pot fi adăugate opțional în funcție de <a target="_blank" href="%s">clasa de livrare pentru produse</a>. Află mai multe despre <a target="_blank" href="https://woocommerce.com/document/flat-rate-shipping/#shipping-classes">setarea costuri clase de livrare</a>.

note: translators: %s: Product title
en: Add to cart: &ldquo;%s&rdquo;
ro: Adaugă în coș: &lbquo;%s&rdquo;

en: An optional zone you can use to set the shipping method(s) available to any regions that have not been listed above.
ro: O zonă opțională pe care o poți folosi pentru a seta metodele de livrare disponibile pentru alte regiuni care nu au fost enumerate mai sus.

en: A shipping zone consists of the region(s) you'd like to ship to and the shipping method(s) offered. A shopper can only be matched to one zone, and we'll use their shipping address to show them the methods available in their area.
ro: O zonă de livrare cuprinde regiunea (regiunile) în care vrei să faci livrări și metoda (metodele) de livrare oferite. Un cumpărător poate fi asociat cu numai o singură zonă și îi vom folosi adresa de livrare pentru a-i arăta metodele disponibile în zona sa.

en: Add zone
ro: Adaugă zonă

en: STEP 1 OF 2
ro: PASUL 1 DIN 2

en: Create shipping method
ro: Creează metoda de livrare

en: STEP 2 OF 2
ro: PASUL 2 DIN 2

en: Add shipping class costs
ro: Adaugă costuri la clasa de livrare

note: translators: %s: shipping method title
en: Set up %s
ro: Inițializează %s

en: Add the shipping methods you'd like to make available to customers in this zone.
ro: Adaugă metodele de livrare pe care vrei să le pui la dispoziția clienților din această zonă.

en: List the regions you'd like to include in your shipping zone. Customers will be matched against these regions.
ro: Enumeră regiunile pe care vrei să le incluzi în zona de livrare. Clienții vor fi potriviți pentru aceste regiuni.

en: Give your zone a name! E.g. Local, or Worldwide.
ro: Dă-i zonei un nume! De exemplu, Local sau Internațional.

en: e.g. For heavy items requiring higher postage
ro: de exemplu, pentru produse grele care necesită taxe poștale mai mari

en: Slug (unique identifier) can be left blank and auto-generated, or you can enter one
ro: Descriptorul (identificatorul unic) poate fi lăsat necompletat și este generat automat sau poți să introduci unul

en: e.g. heavy-packages
ro: de exemplu, pachete grele

en: Give your shipping class a name for easy identification
ro: Dă-i clasei de livrare un nume, pentru o identificare mai ușoară

en: e.g. Heavy
ro: de exemplu, grele

en: Use shipping classes to customize the shipping rates for different groups of products, such as heavy items that require higher postage fees.
ro: Folosește clasele de livrare ca să personalizezi tarifele de livrare pentru diferite grupuri de produse, cum ar fi produse grele care necesită taxe poștale mai mari.

en: Classes
ro: Clase

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

en: Subscription not found
ro: Nu am găsit abonamentul

en: This product has been activated.
ro: Acest produs a fost activat.

en: There was an error activating this theme.
ro: A fost o eroare la activarea acestei teme.

en: There was an error activating this plugin.
ro: A fost o eroare la activarea acestui modul.

en: This product is already active.
ro: Acest produs este deja activ.

en: This product is not installed.
ro: Acest produs nu este instalat.

en: We couldn't find a subscription for this product.
ro: Nu am putut să găsim un abonament pentru acest produs.

en: There was an error disconnecting your subscription. Please try again.
ro: A fost o eroare în timpul deconectării abonamentului. Te rog să încerci din nou.

en: Your subscription has been disconnected.
ro: Abonamentul tău a fost deconectat.

en: There was an error connecting your subscription. Please try again.
ro: A fost o eroare în timpul conectării abonamentului. Te rog să încerci din nou.

en: Your subscription has been connected.
ro: Abonamentul tău a fost conectat.

note: translators: %1$s Coupon codes, %2$s Reason
en: "%1$s" was removed from the cart. %2$s
ro: „%1$s” a fost înlăturat din coș. %2$s

[ctx: block description]
en: Displays WooCommerce page content.
ro: Afișează conținutul unei pagini WooCommerce.

[ctx: block title]
en: WooCommerce Page
ro: Pagină WooCommerce

[ctx: block description]
en: Display the items purchased and order totals.
ro: Afișează produsele cumpărate și totalul comenzii.

[ctx: block title]
en: Order Totals
ro: Total comandă

[ctx: block description]
en: Display the order details section.
ro: Afișează secțiunea detalii despre comandă.

[ctx: block title]
en: Order Totals Section
ro: Secțiune total comandă

[ctx: block description]
en: Display the order summary on the order confirmation page.
ro: Afișează un rezumat al comenzii pe pagina ei de confirmare.

[ctx: block description]
en: Display a "thank you" message, or a sentence regarding the current order status.
ro: Afișează un mesaj „mulțumesc” sau o propoziție despre starea curentă a comenzii.

[ctx: block title]
en: Order Status
ro: Stare comandă

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation shipping section.
ro: Afișează secțiunea livrare la confirmarea comenzii.

[ctx: block title]
en: Shipping Address Section
ro: Secțiune adresă de livrare

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation shipping address.
ro: Afișează adresa de livrare la confirmarea comenzii.

[ctx: block description]
en: Display links to purchased downloads.
ro: Afișează legături la descărcările cumpărate.

[ctx: block title]
en: Order Downloads
ro: Descărcări în comenzi

[ctx: block description]
en: Display the downloadable products section.
ro: Afișează secțiunea produse descărcabile.

[ctx: block title]
en: Downloads Section
ro: Secțiune descărcări

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation billing section.
ro: Afișează secțiunea facturare la confirmarea comenzii.

[ctx: block title]
en: Billing Address Section
ro: Secțiune adresă de facturare

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation billing address.
ro: Afișează adresa de facturare la confirmarea comenzii.

[ctx: block description]
en: Displays additional information provided by third-party extensions for the current order.
ro: Afișează informații suplimentare oferite de extensii terțe pentru comanda curentă.

[ctx: block title]
en: Additional Information
ro: Informații suplimentare

[ctx: block description]
en: Renders classic WooCommerce shortcodes.
ro: Randează scurt-codurile clasice WooCommerce.

[ctx: block title]
en: Classic Shortcode
ro: Scurt-coduri clasice

[ctx: block keyword]
en: downloads
ro: descărcări

[ctx: block description]
en: The product downloads.
ro: Descărcările de produse.

[ctx: block title]
en: Product downloads
ro: Descărcări de produse

[ctx: block description]
en: A text field for use in the product editor.
ro: Un câmp text de folosit în editorul de produse.

[ctx: block title]
en: Product text field
ro: Câmp text pentru produse

[ctx: block keyword]
en: number
ro: număr

[ctx: block description]
en: A reusable number field for the product editor.
ro: Un câmp număr, reutilizabil, pentru editorul de produse.

[ctx: block title]
en: Product number control
ro: Comandă pentru numărul de produse

[ctx: block description]
en: A reusable checkbox for the product editor.
ro: O bifă reutilizabilă pentru editorul de produse.

en: days
ro: zile

en: Themes
ro: Teme

en: Search results
ro: Rezultate de căutare

en: Background sync is enabled.
ro: Sincronizarea în fundal este activată.

en: Add and manage attributes used for product options, such as size and color.
ro: Adaugi și administrezi atributele folosite la opțiuni pentru produse, cum ar fi dimensiuni și culori.

en: This product requires shipping or pickup
ro: Acest produs necesită livrare sau ridicare

en: This variation requires shipping or pickup
ro: Această variație necesită livrare sau ridicare

en: Same as main product
ro: La fel ca produsul principal

en: Add any files you'd like to make available for the customer to download after purchasing, such as instructions or warranty info.
ro: Adaugi fișiere pe care vrei să le pui la dispoziția clienților pentru descărcare după ce au cumpărat, cum ar fi instrucțiuni sau informații despre garanție.

en: Variation details
ro: Detalii variație

en: <strong>You’re editing details specific to this variation.</strong> Some information, like description and images, will be inherited from the main product, <noticeLink><parentProductName/></noticeLink>.
ro: <strong>Editezi anumite detalii pentru această variație.</strong> Unele informații, cum ar fi descriere și imagini, vor fi moștenite de la produsul principal, <noticeLink><parentProductName/></noticeLink>.

en: Template for the product variation form
ro: Șablon pentru formularul variații pentru produs

en: Product Variation Template
ro: Șablon de variații pentru produs

en: Good news! WooCommerce Tax can automate your sales tax calculations for you.
ro: Vești bune! WooCommerce Tax îți pot automatiza calculele pentru impozitele pe vânzări.

en: The Order Confirmation template serves as a receipt and confirmation of a successful purchase. It includes a summary of the ordered items, shipping, billing, and totals.
ro: Șablonul Confirmare comandă servește drept chitanță și confirmare pentru cumpărăturile făcute cu succes. Include un rezumat al produselor comandate și informații despre livrare, facturare și un total general.

[ctx: Template name]
en: Page: Checkout
ro: Pagină: Finalizare

[ctx: Template name]
en: Page: Cart
ro: Pagină: Coș

en: The item type.
ro: Tipul de element.

en: Failed to fetch dummy products.
ro: Preluarea produselor fictive a eșuat.

en: Confirm email and view order
ro: Confirmă emailul și vezi comanda

en: Alternatively, confirm the email address linked to the order below.
ro: În plus, confirmă adresa de email asociată cu comanda de mai jos.

en: Great news! Your order has been received, and a confirmation will be sent to your email address.
ro: Vești bune! Comanda ta a fost primită și va fi trimisă o confirmare la adresa ta de email.

en: If you've just placed an order, give your email a quick check for the confirmation.
ro: Dacă tocmai ai plasat o comandă, verifică-ți emailurile primite ca să găsești confirmarea.

en: Please check your email for the order confirmation.
ro: Te rog verifică-ți emailurile primite ca să găsești confirmarea pentru comandă.

en: Try again
ro: Încearcă din nou

en: Your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
ro: Comanda ta nu poate fi procesată deoarece banca/comerciantul a refuzat tranzacția. Te rog încearcă să cumperi din nou.

en: Thank you. Your order has been fulfilled.
ro: Îți mulțumim. Comanda ta a fost onorată.

note: translators: %s: date and time of the order refund.
en: Your order was refunded %s.
ro: Comanda ta a fost rambursată %s.

en: Your order has been cancelled.
ro: Comanda ta a fost anulată.

note: translators: 1: opening a link tag 2: closing a link tag
en: Have an account with us? %1$sLog in here%2$s to view your order.
ro: Ai un cont înregistrat la noi? %1$sAutentifică-te aici%2$s ca să vezi comanda.

note: translators: 1: opening a link tag 2: closing a link tag
en: Have an account with us? %1$sLog in here to view your order details%2$s.
ro: Ai un cont înregistrat la noi? %1$sAutentifică-te aici ca să vezi detalii despre comandă%2$s.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased.
ro: Imagine substituent folosită pentru a reprezenta un produs care este prezentat.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 4 out of 4.
ro: Imagine substituent folosită pentru a reprezenta produsele care sunt prezentate sub iconurile pentru media socială. Patru din patru.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 3 out of 4.
ro: Imagine substituent folosită pentru a reprezenta produsele care sunt prezentate sub iconurile pentru media socială. Trei din patru.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 2 out of 4.
ro: Imagine substituent folosită pentru a reprezenta produsele care sunt prezentate sub iconurile pentru media socială. Două din patru.

en: Placeholder image used to represent products being showcased under the social media icons. 1 out of 4.
ro: Imagine substituent folosită pentru a reprezenta produsele care sunt prezentate sub iconurile pentru media socială. Una din patru.

en: Learn about new products and discounts
ro: Afli despre produse noi și reduceri

en: Attribute term.
ro: Termen atribut.

en: Limit result set to products with specified attributes.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu anumite atribute.

en: Default values for generated variations.
ro: Valori implicite pentru variațiile generate.

note: Translators: %s Page contents.
en: Page where shoppers go to finalize their purchase
ro: Pagină în care cumpărătorii merg să-și finalizeze cumpărăturile

note: Translators: %s Page contents.
en: Page where shoppers review their shopping cart
ro: Pagină în care cumpărătorii își examinează coșul de cumpărături

en: WooCommerce webhooks that use the Legacy REST API are unsupported
ro: Cârligele web WooCommerce care folosesc Legacy REST API nu mai sunt acceptate

note: translators: Placeholders are URLs.
en: ⚠️ The WooCommerce Legacy REST API has been removed from WooCommerce, this will cause <a href="%1$s">webhooks on this site that are configured to use the Legacy REST API</a> to stop working. <a target="_blank" href="%2$s">A separate WooCommerce extension is available</a> to allow these webhooks to keep using the Legacy REST API without interruption. You can also edit these webhooks to use the current REST API version to generate the payload instead. <b><a target="_blank" href="%3$s">Learn more about this change.</a></b>
ro: ⚠️ Modulul WooCommerce Legacy REST API a fost înlăturat din WooCommerce. Ca urmare, <a href="%1$s">cârligele web de pe acest site care sunt configurate să folosească Legacy REST API</a> nu vor mai funcționa. <a target="_blank" href="%2$s">Este disponibilă o extensie nouă WooCommerce</a> care permite ca aceste cârlige web să folosească în continuare Legacy REST API, fără să ducă la întreruperi. De asemenea, poți să editezi aceste cârlige web ca să folosească versiunea REST API actuală și să generezi ceea ce dorești. <b><a target="_blank" href="%3$s">Află mai multe despre această modificare.</a></b>

[ctx: block description]
en: Display next and previous buttons.
ro: Afișează butoanele următoare și anterioară.

[ctx: block title]
en: Next/Previous Buttons
ro: Butoane următoare/anterioară

[ctx: block keyword]
en: taxonomy
ro: taxonomie

[ctx: block title]
en: Taxonomy
ro: Taxonomie

[ctx: block title]
en: Product Tag
ro: Etichetă produs

[ctx: block description]
en: A block that displays a taxonomy field, allowing searching, selection, and creation of new items
ro: Un bloc care afișează un câmp taxonomie, permițând căutarea, selectarea și crearea de elemente noi

note: translators: %s: Search query.
en: Search results for: %s
ro: Rezultate de căutare pentru: %s

en: HPOS could not be disabled.
ro: HPOS nu a putut fi dezactivată.

en: HPOS could not be enabled.
ro: HPOS nu a putut fi activată.

en: HPOS enabled.
ro: HPOS este activată.

en: HPOS pre-checks failed, please see the errors above
ro: Verificările prealabile pentru HPOS au eșuat, vezi erorile de mai sus

en: Running pre-disable checks...
ro: Rulez verificări de pre-dezactivare...

note: translators: %s is the command to run (wp wc cot sync).
en: [Failed] There are orders pending sync. Please run `%s` to sync pending orders.
ro: [A eșuat] Există comenzi care așteaptă sincronizarea. Rulează „%s” ca să sincronizezi comenzile în așteptare.

en: [Failed] The orders table does not exist and this is not a new shop. Please create the table by going to WooCommerce > Settings > Advanced > Features and enabling sync.
ro: [A eșuat] Tabelul cu comenzi nu există și acesta nu este un magazin nou. Creează tabelul mergând la WooCommerce > Setări > Avansate > Funcționalități și aici activezi sincronizarea.

en: [Failed] Orders table could not be created.
ro: [A eșuat] Tabelul cu comenzi nu a putut fi creat.

en: Orders table created.
ro: Am creat tabelul cu comenzi.

en: Orders table does not exist. Creating...
ro: Tabelul cu comenzi nu există. Creez...

en: [Failed] Some installed plugins are incompatible. Please review the plugins by going to WooCommerce > Settings > Advanced > Features and see the "Order data storage" section.
ro: [A eșuat] Unele din modulele instalate sunt incompatibile. Te rog să examinezi modulele mergând la WooCommerce > Setări > Avansate > Funcționalități și vezi secțiunea „Stocare date pentru comenzi”.

en: [Failed] This is not a new shop, but --for-new-shop flag was passed.
ro: [A eșuat] Acesta nu este un magazin nou, dar a fost trecut steagul pentru un magazin nou.

en: Order data storage
ro: Stocare date pentru comenzi

en: WordPress posts storage (legacy)
ro: Stocare articole WordPress (moștenire)

en: High-performance order storage (recommended)
ro: Stocare de înaltă performanță pentru comenzi (recomandată)

en: New, faster way to find extensions and themes for your WooCommerce store
ro: Un mod nou și mai rapid de a găsi extensii și teme pentru magazinul tău WooCommerce

en: HPOS disabled.
ro: HPOS este dezactivată.

en: HPOS is already disabled.
ro: HPOS este deja dezactivată.

en: HPOS is already enabled.
ro: HPOS este deja activată.

en: Create new category
ro: Creează o categorie nouă

en: Choose your theme
ro: Alege-ți tema

en: Placeholder image with the avatar of the user who is writing the testimonial.
ro: Imagine substituent cu avatarul utilizatorului care scrie testimonialul.

en: Join the community
ro: Alătură-te comunității

en: Limit result set to products with or without price.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu preț sau fără preț.

en: Select values
ro: Selectează valorile

en: These account details will be displayed within the order thank you page and confirmation email.
ro: Aceste detalii despre cont vor fi afișate în pagina Mulțumesc pentru comandă și în emailul de confirmare.

note: translators: %s: WC_DELIMITER
en: Enter some descriptive text. Use “%s” to separate different values.
ro: Introdu un text descriptiv. Folosește „%s” pentru a separa diferite valori.

en: Simple Product Template
ro: Șablon simplu de produse

en: Template for the simple product form
ro: Șablon pentru formulare simple de produse

en: Custom order tables could not be created.
ro: Tabelele personalizate pentru comenzi nu au putut fi create.

en: Custom order tables were created successfully.
ro: Tabelele personalizate pentru comenzi au fost create cu succes.

en: Custom order tables does not exist, creating...
ro: Tabelele personalizate pentru comenzi nu există, creez...

en: Running pre-enable checks...
ro: Rulez verificări de pre-activare...

en: Orders table does not exist.
ro: Tabelul cu comenzi nu există.

en: Shown to customers on the product page.
ro: Afișat clienților în paginile produse.

en: Discover ways of extending your store with a tour of the Woo Marketplace
ro: Descoperi modalități de a-ți extinde magazinul făcând un tur al pieței de desfacere Woo

note: translators: %1$s: Learn more link opening tag. %2$s: Learn more link closing tag.
en: Per your %1$sstore settings%2$s, inventory management is <strong>disabled</strong>.
ro: În %1$ssetările magazinului%2$s, gestionarea inventarului este <strong>dezactivată</strong>.

en: Choose a theme that best fits your brand's look and feel, then make it your own. Change the colors, add your logo, and create pages.
ro: Alegi o temă care se potrivește foarte bine cu aspectul general al brandului tău și apoi o personalizezi. Schimbi culorile, adaugi logoul tău și creezi pagini.

en: Venezuelan bol&iacute;var (2008–2018)
ro: Bolívar venezuelan (2008 - 2018)

[ctx: block description]
en: Display the Thumbnails of a product.
ro: Afișează miniaturile unui produs.

[ctx: block title]
en: Thumbnails
ro: Miniaturi

[ctx: block keyword]
en: Products (Beta)
ro: Produse (Beta)

[ctx: block description]
en: Display a button for shoppers to quickly view their cart.
ro: Afișează un buton pentru cumpărători ca să-și vizualizeze rapid coșurile.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart
ro: Mini-coș

[ctx: block description]
en: Allow customers to breeze through with quick payment options.
ro: Permite clienților să treacă repede prin opțiunile de plată.

[ctx: block description]
en: Display the review count of a product
ro: Afișează numărul de recenzii pentru un produs

[ctx: block title]
en: Product Rating Counter
ro: Număr de evaluări pentru produse

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product
ro: Afișează evaluarea medie a unui produs

[ctx: block title]
en: Product Average Rating (Beta)
ro: Evaluare medie produse (Beta)

[ctx: block description]
en: The product variations options.
ro: Opțiunile variații pentru produs.

[ctx: block title]
en: Product variations options
ro: Opțiuni variații pentru produs

[ctx: block description]
en: The product variations items.
ro: Elementele variații pentru produs.

[ctx: block title]
en: Product variations items
ro: Elemente variații pentru produs

[ctx: block keyword]
en: password
ro: parolă

[ctx: block title]
en: Product password
ro: Parolă produs

[ctx: block description]
en: A checkbox and an input to type a password to view a product.
ro: O bifă și o intrare în care să tastezi parola pentru a vedea un produs.

[ctx: block keyword]
en: notice
ro: notificare

[ctx: block description]
en: Notice description
ro: Descriere notificare

[ctx: block title]
en: Notice
ro: Notificare

[ctx: block title]
en: Product catalog visibility
ro: Vizibilitate catalog de produse

[ctx: block description]
en: A checkbox to manage the catalog visibility of the product.
ro: O bifă pentru a administra vizibilitatea catalogului de produse.

en: Require a password
ro: Cere o parolă

en: Hide from search results
ro: Ascunde din rezultatele de căutare

en: Hide in product catalog
ro: Ascunde în catalogul de produse

en: Product catalog
ro: Catalog de produse

en: Organization
ro: Organizație

en: Go to Variations
ro: Mergi la variații

en: Customize your store
ro: Personalizează-ți magazinul

en: Invalid order ID or key provided.
ro: Ai oferit un ID comandă care nu este valid sau o cheie care nu este validă.

en: Invalid billing email provided.
ro: Ai oferit o adresă de email pentru facturare care nu este validă.

en: This order belongs to a different customer.
ro: Această comandă a fost făcută de un alt client.

en: Status of the order.
ro: Starea comenzii.

en: Total tax on items in the order.
ro: Total impozit pentru produsele din comandă.

en: Total price of items in the order.
ro: Prețul total al produselor din comandă.

en: Total refund applied to the order.
ro: Total rambursări aplicate comenzii.

en: Total tax applied to the order.
ro: Total impozite aplicate comenzii.

en: Subtotal of the order.
ro: Sub-totalul comenzii.

en: Order totals.
ro: Total comandă.

en: Unique identifier for the fee within the cart
ro: Identificator unic pentru taxa aferentă coșului

en: If the quantity is editable or fixed.
ro: Dacă cantitatea poate fi editată sau este fixă.

en: The maximum quantity allowed for this line item.
ro: Cantitatea maximă permisă pentru acest element de rând.

en: The minimum quantity allowed for this line item.
ro: Cantitatea minimă permisă pentru acest element de rând.

en: Quantity of this item.
ro: Cantitatea acestui element.

en: The item product or variation ID.
ro: ID-ul produsului sau variației pentru element.

en: Unique identifier for the item.
ro: Identificator unic pentru element.

en: This order cannot be paid for.
ro: Această comandă nu poate fi plătită.

note: translators: %s: product number.
en: %s in cart
ro: %s în coș

en: The Mini-Cart template allows shoppers to see their cart items and provides access to the Cart and Checkout pages.
ro: Șablonul Mini-coș permite cumpărătorilor să-și vadă articolele din coș și oferă acces la paginile Coș și Finalizare.

en: We use only the highest-quality materials in our products, ensuring that they look great and last for years to come.
ro: Folosim pentru produsele noastre numai materiale de cea mai bună calitate, asigurându-ne că arată excelent și durează peste ani.

en: Shop All
ro: Cumpără tot

en: Shop new arrivals
ro: Cumpără produsele noi primite

en: Shop Now
ro: Cumpără acum

note: translators: %s database error.
en: Unable to claim actions. Database error: %s.
ro: Nu pot să susțin acțiunile. Eroare la baza de date: %s.

[ctx: database error]
en: unknown
ro: necunoscută

note: translators: 1: action ID 2: exception message.
en: Action Scheduler was unable to delete action %1$d. Reason: %2$s
ro: Programatorul de acțiuni nu a putut să șteargă acțiunea %1$d. Motiv: %2$s

en: Post password.
ro: Parolă articol.

en: Deletes unused variations.
ro: Șterge variațiile nefolosite.

en: Installation date of the WooCommerce mobile app.
ro: Data instalării aplicației WooCommerce pentru mobil.

[ctx: block description]
en: Showcase your products relevant images and media.
ro: Prezintă imaginile și elementele media relevante pentru produsele tale.

[ctx: block keyword]
en: My Account
ro: Contul meu

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product with stars
ro: Afișează evaluarea medie a unui produs cu stele

[ctx: block title]
en: Product Rating Stars
ro: Stele pentru evaluarea produselor

[ctx: block keyword]
en: variations
ro: variații

[ctx: block description]
en: The product subsection.
ro: Subsecțiune pentru produs.

[ctx: block title]
en: Product Price
ro: Preț produs

note: translators: %1$s opening link tag %2$s closing link tag.
en: %1$sView and manage%2$s
ro: %1$sVezi și administrează%2$s

note: translators: %1\$s, %2\$s = printable plugin names, %3\$d = plugins count
en: ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s, %2$s and %3$d other). | ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s plugins and %3$d others).
ro[0]: ⚠ Am detectat module incompatibile (%1$s, %2$s și încă %3$d).
ro[1]: ⚠ Am detectat module incompatibile (modulul %1$s și %2$s, plus alte %3$d).
ro[2]: ⚠ Am detectat module incompatibile (modulul %1$s și %2$s, plus alte %3$d).

note: translators: %s = printable plugin name
en: ⚠ 1 Incompatible plugin detected (%s).
ro: ⚠ Am detectat 1 modul incompatibil (%s).

note: translators: %1\$s, %2\$s = printable plugin names
en: ⚠ 2 Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s).
ro: ⚠ Am detectat 2 module incompatibile (%1$s și %2$s).

en: High-Performance order storage
ro: Stocare de înaltă performanță pentru comenzi

note: translators: %s: number of pending orders.
en: Currently syncing orders... %s pending
ro: Acum sincronizez comenzile... %s în așteptare

en: Grow and retain customers with intelligent, impactful email and SMS marketing automation and a consolidated view of customer interactions.
ro: Cu automatizarea inteligentă, cu impact mare, a marketingului prin email și SMS, îți mărești numărul de clienți și îi păstrezi pe cei existenți și ai o privire unitară asupra interacțiunilor cu clienții.

en: Filter out results where any of the passed fields are empty
ro: Filtrezi rezultatele în cazul în care unele dintre câmpurile înscrise sunt goale

[ctx: Template name]
en: Order Confirmation
ro: Confirmare comandă

en: Template used to display the simplified Checkout header.
ro: Șablon folosit pentru a afișa antetului simplificat pentru Finalizare comandă.

[ctx: Template name]
en: Checkout Header
ro: Antet Finalizare comandă

en: The Checkout template guides users through the final steps of the purchase process. It enables users to enter shipping and billing information, select a payment method, and review order details.
ro: Șablonul Finalizare comandă ghidează utilizatorii prin pașii finali ai procesului de cumpărare. Permite utilizatorilor să introducă informații despre livrare și facturare, să selecteze o metodă de plată și să examineze detaliile comenzilor.

en: The Cart template displays the items selected by the user for purchase, including quantities, prices, and discounts. It allows users to review their choices before proceeding to checkout.
ro: Șablonul Coș afișează produsele care au fost selectate de utilizatori pentru cumpărare, inclusiv cantitățile, prețurile și reducerile. Permite utilizatorilor să-și revizuiască alegerile înainte de a trece la finalizarea comenzilor.

en: Order number used for display.
ro: Numărul comenzii folosit pentru afișare.

note: Translators: %s location name.
en: Collection from <strong>%s</strong>:
ro: Colecție de la <strong>%s</strong>:

en: Order confirmation
ro: Confirmare comandă

note: translators: %1$s = order ID, %2$s = order id, %3$s = error message. translators: %1$d = peoperty name, %2$d = order ID, %3$s = error message.
en: Error when setting property '%1$s' for order %2$d: %3$s
ro: Eroare la setarea proprietății „%1$s” pentru comanda %2$d: %3$s

note: translators: %d user ID.
en: User #%d was deleted by WooCommerce in accordance with the site's personal data retention settings. Any content belonging to that user has been retained but unassigned.
ro: Utilizatorul #%d a fost șters de WooCommerce în conformitate cu setările pentru păstrarea datelor personale ale site-ului. Întregul conținut care aparține acestui utilizator a fost păstrat, dar este neatribuit.

[ctx: block description]
en: Display a grid of your top rated products.
ro: Afișează o grilă cu produsele evaluate ca foarte bune.

[ctx: block title]
en: Top Rated Products
ro: Produse evaluate ca foarte bune

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a product.
ro: Conține elementele de bloc folosite pentru randarea unui produs.

[ctx: block title]
en: Product Template
ro: Șablon de produse

[ctx: block description]
en: Display a grid of your newest products.
ro: Afișează o grilă cu produsele cele mai noi.

[ctx: block title]
en: Newest Products
ro: Produsele cele mai noi

[ctx: block description]
en: Display a collection of products from your store.
ro: Afișează o colecție de produse din magazinul tău.

[ctx: block title]
en: Product subsection
ro: Subsecțiune produs

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product.
ro: Afișează evaluarea medie a unui produs.

[ctx: block title]
en: Product Rating
ro: Evaluare produs

en: Please enter a valid email address.
ro: Te rog să introduci o adresă de email validă.

note: translators: %s: Taxonomy name.
en: Invalid taxonomy: %s.
ro: Taxonomia nu este validă: %s.

en: Automatically calculate how much sales tax should be collected – by city, country, or state.
ro: Calculezi automat impozitul pe vânzări care trebuie colectat - pentru o țară, un județ (provincie sau regiune) sau un oraș.

en: Get automated tax rates with WooCommerce Tax
ro: Ai cote de impozitare automate cu WooCommerce Tax

en: Reach millions of active shoppers across Google with free product listings and ads.
ro: Cu Google Listings & Ads, produsele tale ajung la milioane de cumpărători activi pe platforma Google.

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users.
ro: Creezi campanii publicitare și ajungi la un miliard de utilizatori de pe tot globul.

en: Create ad campaigns with TikTok
ro: Creezi campanii publicitare cu TikTok

en: Send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns.
ro: Trimiți emailuri pentru urmărirea cumpărăturilor, buletine de știri și campanii promoționale.

en: Reach your customers with MailPoet
ro: Ajungi la clienți cu MailPoet

en: Get your products in front of a highly engaged audience.
ro: Îți aduci produsele în fața unui public foarte interesat.

en: Showcase your products with Pinterest
ro: Îți prezinți produsele cu Pinterest

en: Securely accept payments and manage payment activity straight from your store's dashboard
ro: Accepți plăți în siguranță și îți administrezi activitățile referitoare la plăți direct din panoul de control al magazinului tău

note: translators: %s is the name of an order type.
en: %s is not a valid order type.
ro: %s nu este un tip de comandă valid.

note: translators: %s is the name of a function.
en: %s must be called after the current_screen action.
ro: %s trebuie să fie apelată după acțiunea current_screen.

note: translators: 1: The label for an order type 2: The title of the order 3: The name of the website.
en: %1$s #%2$s &lsaquo; %3$s &#8212; WordPress
ro: %1$s nr. %2$s &lsaquo; %3$s &#8211; WordPress

note: translators: 1: The label for an order type 2: The name of the website.
en: %1$s &lsaquo; %2$s &#8212; WordPress
ro: %1$s &lsaquo; %2$s &#8211; WordPress

en: Attempting to remigrate...
ro: Încerc migrarea din nou...

en: Whether or not plugins step in core profiler was skipped.
ro: Indiferent dacă pasul Module a fost omis sau nu în instrumentul de măsurare de bază.

note: Translators: %s Payment method ID.
en: %s is not available for this order—please choose a different payment method
ro: %s nu este disponibilă pentru această comandă. Te rog să alegi o altă metodă de plată

note: Translators: %1$d is number of errors and %2$s is the formatted array of order IDs.
en: %1$d error found: %2$s when re-migrating order. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s when re-migrating orders. Please review the errors above.
ro[0]: Am găsit o eroare: %2$s la migrarea din nou a comenzii. Te rog să examinezi eroarea de mai sus.
ro[1]: Am găsit %1$d erori: %2$s la migrarea din nou a comenzilor. Te rog să examinezi erorile de mai sus.
ro[2]: Am găsit %1$d de erori: %2$s la migrarea din nou a comenzilor. Te rog să examinezi erorile de mai sus.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 2 out of 2.
ro: Imagine substituent folosită pentru a reprezenta un produs care este prezentat într-o secțiune Hero. Două din două.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 1 out of 2.
ro: Imagine substituent folosită pentru a reprezenta un produs care este prezentat într-o secțiune Hero. Una din două.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section.
ro: Imagine substituent folosită pentru a reprezenta un produs care este prezentat într-o secțiune Hero.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 3 out of 3
ro: Imagine substituent folosită pentru a reprezenta produsele care sunt prezentate într-un banner cu categorii reprezentative. Trei din trei.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 2 out of 3.
ro: Imagine substituent folosită pentru a reprezenta produsele care sunt prezentate într-o secțiune cu categorii reprezentative. Două din trei.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 1 out of 3.
ro: Imagine substituent folosită pentru a reprezenta produsele care sunt prezentate într-o secțiune cu categorii reprezentative. Una din trei.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a banner.
ro: Imagine substituent folosită pentru a reprezenta produsele care sunt prezentate într-un banner.

note: translators: 1: provided value 2: provided type.
en: An integer was expected but "%1$s" (%2$s) was received.
ro: Trebuia să fie un număr întreg, dar am primit „%1$s” (%2$s).

note: translators: %d refers to the total number of actions deleted
en: %d action deleted. | %d actions deleted.
ro[0]: Am șters o acțiune.
ro[1]: Am șters %d acțiuni.
ro[2]: Am șters %d de acțiuni.

note: translators: %s refers to the exception error message
en: There was an error deleting an action: %s
ro: A fost o eroare la ștergerea unei acțiuni: %s

note: translators: %d refers to the total number of batches processed
en: %d batch processed. | %d batches processed.
ro[0]: Am procesat %d lot.
ro[1]: Am procesat %d loturi.
ro[2]: Am procesat %d de loturi.

note: translators: 1: action ID. 2: status slug.
en: Unable to update the status of action %1$d to %2$s.
ro: Nu pot să actualizez starea acțiunii %1$d la %2$s.

note: Translators: %s is the exception message.
en: It was not possible to determine a valid cut-off time: %s.
ro: Nu a fost posibil să determin o oră limită validă: %s.

[ctx: status labels]
en: Past-due
ro: Restante

[ctx: status labels]
en: All
ro: Toate

en: Are you sure you want to delete this shipping method?
ro: Sigur vrei să ștergi această metodă de livrare?

en: Shipping method could not be removed. Please retry.
ro: Metoda de livrare nu a putut fi înlăturată. Te rog să reîncerci.

en: Saint Kitts
ro: Sfântul Kitts

en: Verify
ro: Verifică

note: translators: 1: opening login link 2: closing login link
en: To view this page, you must either %1$slogin%2$s or verify the email address associated with the order.
ro: Pentru a vedea această pagină, fie trebuie să fii %1$sautentificat%2$s, fie să confirmi adresa de email care este asociată cu comanda.

en: We were unable to verify the email address you provided. Please try again.
ro: Nu am putut să verificăm adresa de email pe care ai furnizat-o. Te rog să încerci din nou.

en: Please log in to your account to view this order.
ro: Pentru a vedea această comandă, te rog să te autentifici în contul tău.

[ctx: block description]
en: Block that displays the 'Your cart' part of the Mini-Cart Title block.
ro: Bloc care afișează partea „Coșul tău” din blocul titlu Mini-coș.

[ctx: block title]
en: Add to Cart with Options
ro: Adaugă în coș cu opțiuni

[ctx: block description]
en: The product toggle.
ro: Comutatorul pentru produs.

[ctx: block title]
en: Product toggle control
ro: Comandă pentru comutatorul produsului

[ctx: block description]
en: Display a product’s SKU, categories, tags, and more.
ro: Afișează SKU, categoriile, etichetele și altele pentru un produs.

[ctx: block keyword]
en: quantity
ro: cantitate

[ctx: block description]
en: The product available quantity.
ro: Cantitatea disponibilă pentru produs.

[ctx: block title]
en: Product inventory quantity available
ro: Cantitate disponibilă în inventarul produselor

[ctx: block keyword]
en: description
ro: descriere

[ctx: block title]
en: Product sale price
ro: Preț de vânzare produs

[ctx: block title]
en: Product regular price
ro: Preț obișnuit produs

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title Label
ro: Etichetă titlu pentru Mini-coș

[ctx: block description]
en: Block that displays the items counter part of the Mini-Cart Title block.
ro: Bloc care afișează partea cu numărul de produse din blocul titlu Mini-coș.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title Items Counter
ro: Număr de produse pentru titlu Mini-coș

[ctx: block description]
en: The product description.
ro: Descrierea produsului.

[ctx: block title]
en: Product description
ro: Descriere produs

[ctx: block title]
en: Product Category Title
ro: Titlu categorie de produse

[ctx: block keyword]
en: attributes
ro: atribute

[ctx: block description]
en: The product attributes.
ro: Atributele produsului.

[ctx: block title]
en: Product attributes
ro: Atribute produs

[ctx: block description]
en: A field to select product tags.
ro: Un câmp pentru selectarea etichetelor produselor.

[ctx: block keyword]
en: by category
ro: după categorie

note: translators: 1 = url of the WooCommerce webhooks settings page
en: After that they can be reassigned to the logged-in user by going to the <a href="%1$s">WooCommerce webhooks settings page</a> and re-saving them.
ro: După aceea, pot fi reatribuite utilizatorului autentificat mergând la <a href="%1$s">pagina setări cârlige web WooCommerce</a> și salvându-le din nou.

en: The affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
ro: Cârligele web WooCommerce afectate <b>nu</b> vor fi șterse și vor fi atribuite utilizatorului cu ID-ul 0.<br/>

en: If the "Delete all content" option is selected, the affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
ro: Dacă este selectată opțiunea „Șterge tot conținutul”, cârligele web WooCommerce afectate <b>nu</b> vor fi șterse și vor fi atribuite utilizatorului cu ID-ul 0.<br/>

[ctx: user webhook count]
note: translators: 1 = user id, 2 = user login, 3 = webhooks count
en: User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhook. | User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhooks.
ro[0]: Utilizatorul #%1$s %2$s a creat %3$d cârlig web WooCommerce.
ro[1]: Utilizatorul #%1$s %2$s a creat %3$d cârlige web WooCommerce.
ro[2]: Utilizatorul #%1$s %2$s a creat %3$d de cârlige web WooCommerce.

note: translators: %s is an order ID.
en: Order %s is locked.
ro: Comanda %s este blocată.

en: Take over
ro: Preia controlul

note: translators: %s is a user's name.
en: %s is currently editing this order. Do you want to take over?
ro: %s editează acum această comandă. Vrei să preiei controlul?

en: Go back
ro: Du-te înapoi

note: translators: %s is a user's name.
en: %s has taken over and is currently editing.
ro: %s a preluat controlul și editează în acest moment.

note: Translators: %s is the comma-separated list of order types.
en: Passed order type does not match any registered order types. Following order types are registered: %s
ro: Tipul de comandă dat nu se potrivește cu niciun tip de comandă înregistrat. Sunt înregistrate următoarele tipuri de comandă: %s

en: What makes this product unique? What are its most important features? Enrich the product page by adding rich content using blocks.
ro: De ce este acest produs unic? Care sunt cele mai importante funcționalități ale sale? Îmbogățește pagina produsului adăugând conținut bogat prin folosirea blocurilor.

[ctx: held stock note]
note: translators: %d is the remaining order items count.
en: - ...and %d more item. | - ... and %d more items.
ro[0]: - plus încă %d element.
ro[1]: - plus încă %d elemente.
ro[2]: - plus încă %d de elemente.

[ctx: held stock note]
note: translators: %1$s is a time in minutes, %2$s is a list of products and quantities.
en: Stock hold of %1$s minutes applied to: %2$s
ro: Păstrarea stocului pentru %1$s minute s-a aplicat pentru: %2$s

en: Log out
ro: Dezautentificare

en: This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
ro: Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.

note: translators: %d: products count
en: %s variations imported | %s variations imported
ro[0]: Am importat o variație
ro[1]: Am importat %s variații
ro[2]: Am importat %s de variații

en: Adding new attribute failed.
ro: Adăugarea atributului nou a eșuat.

en: %qty% variations added
ro: Am adăugat %qty% variații

en: Invalid product slug.
ro: Descriptorul produsului nu este valid.

en: Slug of the resource.
ro: Descriptorul resursei.

en: Limit result set to products with specific slug(s). Use commas to separate.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu anumiți descriptori. Folosește virgule pentru a-i separa.

note: translators: %s is referring to the total of reviews for a product
en: (%s customer review) | (%s customer reviews)
ro[0]: (o recenzie de la un client)
ro[1]: (%s recenzii de la clienți)
ro[2]: (%s de recenzii de la clienți)

note: translators: Footer powered by text. %1$s being WordPress, %2$s being WooCommerce translators: 1: WordPress link, 2: WooCommerce link
en: Powered by %1$s with %2$s
ro: Propulsat de %1$s cu %2$s

[ctx: block description]
en: Block that displays the checkout button when the Mini-Cart has products.
ro: Bloc care afișează butonul de finalizare a comenzilor când Mini-coș are produse.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Proceed to Checkout Button
ro: Buton Continuă cu finalizarea comenzii în Mini-coș

[ctx: block title]
en: Conditional
ro: Condițional

[ctx: block description]
en: Container to only conditionally render inner blocks.
ro: Container pentru a randa numai condiționat blocurile interioare.

[ctx: block title]
en: Product checkbox control
ro: Comandă pentru bifa produsului

[ctx: block keyword]
en: checkbox
ro: bifă

[ctx: block keyword]
en: input
ro: intrare

[ctx: block keyword]
en: shipping
ro: livrare

[ctx: block keyword]
en: products
ro: produse

[ctx: block description]
en: The product shipping dimensions fields.
ro: Câmpurile pentru dimensiuni la livrarea produselor.

[ctx: block keyword]
en: radio
ro: buton radio

[ctx: block description]
en: The product radio.
ro: Butonul radio al produselor.

[ctx: block title]
en: Product radio control
ro: Comandă pentru butonul radio al produsului

[ctx: block keyword]
en: minimum
ro: minim

[ctx: block keyword]
en: inventory
ro: inventar

[ctx: block description]
en: Stock management minimum quantity.
ro: Cantități minime în Administrare stocuri.

[ctx: block title]
en: Stock level threshold
ro: Prag pentru nivelurile stocului

[ctx: block keyword]
en: dimensions
ro: dimensiuni

[ctx: block title]
en: Product shipping dimensions fields
ro: Câmpuri dimensiuni la livrare produse

[ctx: block description]
en: The product sku.
ro: SKU-ul produsului.

[ctx: block title]
en: Product text control
ro: Comandă pentru textul produsului

[ctx: block keyword]
en: sku
ro: SKU

[ctx: block description]
en: The product images.
ro: Imaginile produsului.

[ctx: block title]
en: Product images
ro: Imagini produs

[ctx: block keyword]
en: image
ro: imagine

[ctx: block description]
en: Container with collapsible inner blocks.
ro: Container cu blocuri interioare pliabile.

[ctx: block title]
en: Collapsible
ro: Pliabil

[ctx: block title]
en: Product name
ro: Nume produs

[ctx: block keyword]
en: gallery
ro: galerie

[ctx: block keyword]
en: images
ro: imagini

[ctx: block keyword]
en: name
ro: nume

[ctx: block description]
en: The product name.
ro: Numele produsului.

[ctx: block keyword]
en: title
ro: titlu

[ctx: block title]
en: Product summary
ro: Rezumat produs

[ctx: block description]
en: The product summary.
ro: Rezumatul produsului.

[ctx: block keyword]
en: group
ro: grup

[ctx: block keyword]
en: section
ro: secțiune

[ctx: block title]
en: Product section
ro: Secțiune produse

[ctx: block description]
en: The product section.
ro: Secțiunea pentru produse.

[ctx: block description]
en: A product price block with currency display.
ro: Un bloc pentru prețul produsului cu afișarea monedei.

[ctx: block keyword]
en: price
ro: preț

[ctx: block title]
en: Product pricing
ro: Preț produs

[ctx: block description]
en: The product tab.
ro: Fila produsului.

[ctx: block title]
en: Product tab
ro: Filă produs

[ctx: block keyword]
en: excerpt
ro: rezumat

[ctx: block keyword]
en: summary
ro: sumar

[ctx: block title]
en: Product Reviews
ro: Recenzii produs

[ctx: block keyword]
en: tab
ro: filă

[ctx: block style label]
en: Outline
ro: Contur

[ctx: block description]
en: The product schedule sale fields.
ro: Câmpuri pentru programarea vânzărilor de produse.

[ctx: block title]
en: Product schedule sale fields
ro: Câmpuri programare vânzări de produse.

[ctx: block keyword]
en: schedule
ro: programează

[ctx: block description]
en: Block that displays the cart button when the Mini-Cart has products.
ro: Bloc care afișează butonul Coș când Mini-coș are produse.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart View Cart Button
ro: Buton coș în vizualizarea Mini-coș

[ctx: block keyword]
en: class
ro: clasă

[ctx: block keyword]
en: tag
ro: etichetă

[ctx: block description]
en: The product shipping class field.
ro: Câmpul pentru clasa de livrare a produselor.

[ctx: block title]
en: Product shipping class field
ro: Câmp clasă de livrare produse

[ctx: block keyword]
en: sale
ro: reducere

[ctx: block style label]
en: Fill
ro: Umple

en: Give your customers the power to pay later, interest free and watch your sales grow.
ro: Oferă-le clienților opțiunea de a plăti mai târziu, fără dobânzi, ca să îți crești vânzările.

en: Zip Co - Buy Now, Pay Later
ro: Zip Co - cumpără acum, plătești mai târziu

en: Payoneer Checkout is the next generation of payment processing platforms, giving merchants around the world the solutions and direction they need to succeed in today’s hyper-competitive global market.
ro: Payoneer Checkout face parte din următoarea generație de platforme pentru procesarea plăților. Le oferă comercianților din întreaga lume soluțiile și îndrumările de care au nevoie ca să aibă succes pe piața globală extrem de competitivă din zilele noastre.

en: The following problems were found:
ro: Am găsit următoarele probleme:

en: Is HPOS sync enabled?
ro: Este activată sincronizarea HPOS?

en: Is HPOS enabled?
ro: Este activată HPOS?

en: HPOS enabled:
ro: HPOS este activată:

en: No variations yet. Generate them from all added attributes or add a new variation manually.
ro: Nu ai nicio variație până acum. Generează variații din toate atributele adăugate sau adaugă manual o variație nouă.

en: Generate variations
ro: Generează variații

note: translators: %s: Category name
en: Visit product category %1$s
ro: Mergi la categoria de produse %1$s

en: Order datastore.
ro: Magazin de date pentru comenzi.

note: translators: %1$s: url for attributes tab, %2$s: url for variable product documentation
en: Add some attributes in the <a class="variations-add-attributes-link" href="%1$s">Attributes</a> tab to generate variations. Make sure to check the <b>Used for variations</b> box. <a class="variations-learn-more-link" href="%2$s" target="_blank" rel="noreferrer">Learn more</a>
ro: Pentru a genera variații, adaugă câteva atribute în fila <a class="variations-add-attributes-link" href="%1$s">Atribute</a>. Asigură-te că bifezi caseta <b>Folosite pentru variații</b>. <a class="variations-learn-more-link" href="%2$s" target="_blank" rel="noreferrer">Află mai multe</a>

en: Enforce approved download directories?
ro: Impui directorii de descărcare aprobați?

en: Is store connected to WooCommerce.com?
ro: Magazinul este conectat la WooCommerce.com?

note: translators: %1$s: Images guide link opening tag. %2$s: Images guide link closing tag.
en: Drag images, upload new ones or select files from your library. For best results, use JPEG files that are 1000 by 1000 pixels or larger. %1$sHow to prepare images?%2$s
ro: Tragi imagini, încarci unele noi sau selectezi fișiere din biblioteca ta. Pentru rezultate foarte bune, folosește fișiere JPEG care au 1000 x 1000 pixeli sau sunt mai mari. %1$sCum să pregătesc imaginile?%2$s

en: When checked, customers will be able to purchase only 1 item in a single order. This is particularly useful for items that have limited quantity, like art or handmade goods.
ro: Dacă bifezi, clienții vor putea să cumpere numai un produs printr-o singură comandă. Acest lucru este util în special pentru produse care au cantități limitate, cum ar fi produse de artă sau produse confecționate manual.

note: translators: %1$s: Inventory settings link opening tag. %2$s: Inventory settings link closing tag.
en: Set up and manage inventory for this product, including status and available quantity. %1$sManage store inventory settings%2$s
ro: Configurezi și administrezi inventarul pentru acest produs, inclusiv stările și cantitatea disponibilă. %1$sAdministrează setările pentru inventarul magazinului%2$s

en: List of available payment method IDs that can be used to process the order.
ro: Listă cu ID-urile metodelor de plată care sunt disponibile și pot fi folosite la procesarea comenzilor.

en: Fees & dimensions
ro: Taxe și dimensiuni

en: Download for support
ro: Descarcă pentru suport

note: translators: %1$s: Learn more link opening tag. %2$s: Learn more link closing tag.
en: Apply a tax rate if this product qualifies for tax reduction or exemption. %1$sLearn more%2$s
ro: Aplici o cotă de impozitare dacă acest produs îndeplinește condițiile pentru reduceri sau scutiri de impozite. %1$sAflă mai multe%2$s

note: translators: %1$s: How to get started? link opening tag. %2$s: How to get started? link closing tag.
en: Set up shipping costs and enter dimensions used for accurate rate calculations. %1$sHow to get started?%2$s
ro: Configurează costurile de livrare și introdu dimensiunile pe care le folosești pentru a calcula precis tarifele. %1$sCum să începi?%2$s

en: New attribute
ro: Atribut nou

en: If you remove this attribute, customers will no longer be able to purchase some variations of this product.
ro: Dacă înlături acest atribut, clienții nu vor mai putea să cumpere unele variații disponibile pentru acest produs.

en: Create value
ro: Creează valoarea

en: Add existing
ro: Adaugă unul existent

[ctx: block description]
en: Display related products.
ro: Afișează produse similare.

[ctx: block title]
en: Related Products
ro: Produse similare

[ctx: block title]
en: Product Meta
ro: Metadate produs

[ctx: block title]
en: Product Details
ro: Detalii produs

[ctx: block title]
en: Add to Cart Button
ro: Buton Adaugă în coș

en: Campaign
ro: Campanie

en: Shop
ro: Magazin

[ctx: placeholder for search field]
en: Search products…
ro: Caută produse...

en: Array of transaction processors and their images.
ro: Tablou cu procesoarele pentru tranzacții și imaginile lor.

en: Plugin slug used in https://wordpress.org/plugins/{slug}.
ro: Descriptorul modulului folosit în https://wordpress.org/plugins/{slug}.

en: Return the default shipping partner suggestions when woocommerce_show_marketplace_suggestions option is set to no
ro: Returnează sugestiile implicite ale partenerilor de livrare când opțiunea woocommerce_show_marketplace_suggestions este setată la NU

en: Available layouts -- single, dual, or both
ro: Aranjamente disponibile - simple, duale sau ambele

en: Learn more link .
ro: Legătură Învață mai multe.

en: Optimize for faster checkout
ro: Optimizează pentru o finalizare mai rapidă a comenzilor

en: Cart & Checkout Blocks
ro: Blocuri Coș și Finalizare comandă

note: translators: %s coupon code.
en: Coupon applied: "%s".
ro: Am aplicat cuponul: „%s”.

en: Save time and money by printing your shipping labels right from your computer with WooCommerce Shipping. Try WooCommerce Shipping for free.
ro: Economisești timp și bani dacă tipărești etichetele de livrare cu WooCommerce Shipping direct de pe computerul tău. Încearcă gratuit WooCommerce Shipping.

en: Basic details
ro: Detalii de bază

note: translators: %s coupon code.
en: Coupon removed: "%s".
ro: Am înlăturat cuponul: „%s”.

[ctx: Message explaining that there are no products returned from a search]
en: No products were found matching your selection.
ro: Nu am găsit niciun produs care să se potrivească cu selecția ta.

en: Stock management
ro: Administrare stocuri

en: Stock management disabled in store settings
ro: Administrarea stocurilor este dezactivată în setările magazinului

en: Track stock quantity for this product
ro: Urmărește cantitatea din stoc pentru acest produs

note: translators: %s: url for store settings
en: Disabled in <a href="%s" aria-label="stock management store settings">store settings</a>.
ro: Este dezactivată în <a href="%s" aria-label="stock management store settings">setările magazinului</a>.

en: Enter options for customers to choose from, f.e. “Blue” or “Large”. Use “%s” to separate different options.
ro: Introdu opțiunile din care clienții pot să aleagă, de exemplu „Albastru” sau „Mare”. Folosește %s pentru a separa mai multe opțiuni.

en: Make sure you enter the name and values for each attribute.
ro: Asigură-te că introduci numele și valorile pentru fiecare atribut.

en: Autodetect
ro: Detectare automată

en: Character encoding of the file
ro: Codificarea caracterelor fișierului

en: Settings below apply to all variations without manual stock management enabled.
ro: Setările de mai jos se aplică tuturor variațiilor care nu au activată administrarea manuală a stocurilor.

[ctx: block description]
en: Display shopper-facing notifications generated by WooCommerce or extensions.
ro: Afișează notificările pentru cumpărători generate de WooCommerce sau de extensii.

[ctx: block title]
en: Store Notices
ro: Notificări în magazin

[ctx: block description]
en: Display the number of products on the archive page or search result page.
ro: Afișează numărul de produse în pagina arhivă sau în pagina cu rezultate de căutare.

[ctx: block title]
en: Product Results Count
ro: Număr de rezultate pentru produse

[ctx: block description]
en: Enable customers to change the sorting order of the products.
ro: Permite clienților să schimbe ordinea de sortare a produselor.

[ctx: block title]
en: Catalog Sorting
ro: Sortare catalog

[ctx: block description]
en: Enable customers to keep track of their location within the store and navigate back to parent pages.
ro: Permite clienților să țină evidența locației lor în magazin și să navigheze înapoi la paginile părinte.

[ctx: block title]
en: Store Breadcrumbs
ro: Firimituri magazin

[ctx: block description]
en: Display a product's images.
ro: Afișează imaginile unui produs.

[ctx: block title]
en: Product Image Gallery
ro: Galerie cu imagini produse

en: Powerful yet easy-to-use solution:
ro: Soluție puternică și ușor de folosit:

en: 30-day free trial
ro: Încercare gratuită timp de 30 de zile

en: Optimize your full shipping process:
ro: Optimizezi complet procesul de livrare:

en: Free shipping platform
ro: Platformă pentru livrări gratuite

en: Quickly bulk print labels
ro: Tipărești etichetele rapid și în masă

en: Access competitive shipping prices
ro: Ai acces la prețuri competitive de livrare

en: Direct access to leading carriers
ro: Ai acces direct la transportatori renumiți

en: Automated, real-time order import
ro: Import comenzi automat și în timp real

en: Keep your customers informed with tracking notifications.
ro: Îți informezi clienții folosind notificări pentru urmărirea comenzilor.

en: Shop for the best shipping rates, and access pre-negotiated discounted rates.
ro: Cumperi cele mai bune tarife de livrare și ai acces la tarife reduse și pre-negociate.

en: Save money
ro: Economisești bani

en: Automatically import order information to quickly print your labels.
ro: Imporți automat informațiile despre comenzi ca să tipărești rapid etichetele.

en: Save time
ro: Economisești timp

en: Date created
ro: Data creării

en: Database date field considered for Revenue and Orders reports
ro: Câmpul dată din baza de date luat în considerare pentru rapoartele Venituri și Comenzi

en: Date Type
ro: Tip de dată

note: translators: 1: Missing arguments list.
en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Tab: %1$s
ro: Lipsesc argumentele obligatorii din fila WooCommerce ProductForm: %1$s

en: Invalid parameter.
ro: Parametrul nu este valid.

en: Add descriptive pieces of information that customers can use to search for this product on your store, such as “Material” or “Size”.
ro: Adaugă informații descriptive pe care clienții pot să le folosească pentru a căuta acest produs în magazinul tău, cum ar fi „Material” sau „Dimensiune”.

note: translators: %s: List of invalid parameters.
en: Invalid parameter(s): %s
ro: Parametri care nu sunt valizi: %s

[ctx: block description]
en: A block that allows your customers to log in and out of their accounts in your store.
ro: Un bloc care le permite clienților să se autentifice și să se dezautentifice în și din conturile lor în magazinul tău.

[ctx: block title]
en: Customer account
ro: Cont client

[ctx: block description]
en: Display shipping options and rates for your store.
ro: Afișează opțiunile de livrare și tarifele de livrare pentru magazinul tău.

[ctx: block description]
en: Select between shipping or local pickup.
ro: Alege între livrare sau ridicare locală.

[ctx: block description]
en: Shows local pickup locations.
ro: Arată locațiile pentru ridicare locală.

[ctx: block title]
en: Pickup Method
ro: Metodă de ridicare

en: Pickup details
ro: Detalii despre ridicare

note: translators: %s is the name of the product in cart. translators: %s is the product name translators: %s refers to the item's name in the cart.
en: Remove %s from cart
ro: Înlătură %s din coș

note: translators: %s refers to the item name in the cart. translators: %s is the name of the product in cart. translators: %s refers to the item's name in the cart.
en: Increase quantity of %s
ro: Crește cantitatea pentru %s

note: translators: %s refers to the item name in the cart. translators: %s is the name of the product in cart.
en: Reduce quantity of %s
ro: Micșorează cantitatea pentru %s

en: Don't charge tax
ro: Nu percepe impozite

en: Only shipping
ro: Numai livrare

en: Product and shipping
ro: Produs și livrare

en: Charge sales tax on
ro: Percepe taxe pe vânzări

en: Try the new product editor (Beta)
ro: Încearcă noul editor de produse (Beta)

en: New product editor
ro: Editor nou de produse

note: translators: 1: child product ID 2: parent product ID.
en: Unable to load child product %1$d while adjusting download permissions for product %2$d.
ro: Nu pot să încarc produsul secundar %1$d în timpul ajustării permisiunilor de descărcare pentru produsul %2$d.

note: translators: %s is a meta_query key.
en: Invalid meta_query clause key: %s.
ro: Cheia pentru clauza meta_query nu este validă: %s.

note: translators: 1: Item type 2: Duplicate registered item id.
en: You have attempted to register a duplicate form %1$s with WooCommerce Form: %2$s
ro: Ai încercat să înregistrezi un formular %1$s duplicat cu formularul WooCommerce: %2$s

note: translators: 1: missing class name.
en: %1$s class does not exist.
ro: Clasa %1$s nu există.

note: translators: 1: Missing arguments list.
en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Field: %1$s
ro: Lipsesc argumente obligatorii ale câmpului formular de produs WooCommerce: %1$s

en: Marketing channel cannot be registered because there is already a channel registered with the same slug!
ro: Canalul de marketing nu poate fi înregistrat deoarece există deja un canal înregistrat cu același descriptor!

en: The specified category for recommendations is invalid. Allowed values: "channels", "extensions".
ro: Categoria specificată pentru recomandări nu este validă. Valori permise: „canale”, „extensii”.

en: Number of channel issues/errors (e.g. account-related errors, product synchronization issues, etc.).
ro: Numărul de probleme/erori ale canalului (de exemplu, erori legate de cont, probleme de sincronizare a produselor etc.).

note: translators: 1: Missing arguments list.
en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Section: %1$s
ro: Lipsesc argumentele obligatorii din secțiunea WooCommerce ProductForm: %1$s

en: Sorry, you cannot view marketing channels.
ro: Regret, nu poți să vezi canalele de marketing.

en: Sorry, you are not allowed to retrieve product form data.
ro: Regret, nu ai voie să primești date din formularul pentru produse.

note: translators: 1: line break tag.
en: %1$s This navigation will soon become unavailable while we make necessary improvements.
    									If you turn it off now, you will not be able to turn it back on.
ro: %1$s În curând, această navigare va fi indisponibilă deoarece îi vom aduce îmbunătățiri.
    									Dacă o dezactivezi acum, nu vei mai putea să o activezi ulterior.

en: Status of the marketing channel's product listings.
ro: Starea listelor de produse ale canalului de marketing.

en: Whether or not the marketing channel is set up.
ro: Dacă canalul de marketing este configurat sau nu.

en: Description of the marketing channel.
ro: Descrierea canalului de marketing.

en: Name of the marketing channel.
ro: Numele canalului de marketing.

en: Unique identifier string for the marketing channel extension, also known as the plugin slug.
ro: Șir de identificare unic pentru extensia canalului de marketing, cunoscut și ca descriptor pentru modul.

en: The name of the marketing channel that this campaign type belongs to.
ro: Numele canalului de marketing căruia îi aparține acest tip de campanie.

en: The unique identifier of the marketing channel that this campaign type belongs to.
ro: Identificatorul unic al canalului de marketing căruia îi aparține acest tip de campanie.

en: The marketing channel that this campaign type belongs to.
ro: Canalul de marketing căruia îi aparține acest tip de campanie.

en: Description of the marketing campaign type.
ro: Descrierea tipului de campanie de marketing.

en: Name of the marketing campaign type.
ro: Numele tipului de campanie de marketing.

en: The unique identifier for the marketing campaign type.
ro: Identificatorul unic pentru tipul de campanie de marketing.

en: Cost of the marketing campaign.
ro: Costul campaniei de marketing.

en: Title of the marketing campaign.
ro: Titlul campaniei de marketing.

en: The unique identifier for the marketing channel that this campaign belongs to.
ro: Identificatorul unic pentru canalul de marketing căruia îi aparține această campanie.

en: The unique identifier for the marketing campaign.
ro: Identificatorul unic pentru campania de marketing.

[ctx: shipping packages]
en: Shipment
ro: Livrare

[ctx: shipping packages]
note: translators: %d: shipping package number.
en: Shipment %d
ro: Livrare %d

en: Invalid Rate ID.
ro: ID-ul pentru tarif nu este valid.

en: The ID of the package being shipped. Leave blank to apply to all packages.
ro: ID-ul pachetului care este expediat. Lasă necompletat pentru a aplica pentru toate pachetele.

en: Optional cost to charge for local pickup.
ro: Cost opțional de taxat pentru ridicarea locală.

en: If a cost is defined, this controls if taxes are applied to that cost.
ro: Dacă este definit un cost, acesta controlează dacă taxele sunt aplicate costului respectiv.

en: Pickup address
ro: Adresă de ridicare

en: Pickup location
ro: Locație pentru ridicare

en: My Account
ro: Contul meu

note: translators: %d is an id.
en: Unable to release actions from claim id %d.
ro: Nu pot elibera acțiunile din revendicarea cu ID-ul %d.

en: Unknown partial args matching value.
ro: Valoare necunoscută pentru potrivirea argumentelor parțiale.

note: translators: %s: provided value type
en: The value type for the JSON partial matching is not supported. Must be either integer, boolean, double or string. %s type provided.
ro: Tipul valorii pentru potrivirea parțială JSON nu este acceptat. Trebuie să fie număr întreg, valoare logică, număr cu virgulă sau șir de caractere alfanumerice. Tipul furnizat este %s.

en: JSON partial matching not supported in your environment. Please check your MySQL/MariaDB version.
ro: Potrivirea parțială JSON nu este acceptată în mediul tău. Te rog verifică versiunea MySQL/MariaDB.

en: async
ro: asincron

note: translators: 1: action hook.
en: Scheduled action for %1$s will not be executed as no callbacks are registered.
ro: Acțiunea programată pentru %1$s nu va fi executată, deoarece nu sunt înregistrate apeluri-înapoi.

en: This action appears to be consistently failing. A new instance will not be scheduled.
ro: Această acțiune pare să eșueze în mod constant. O instanță nouă nu va fi programată.

en: Permalink template for the product.
ro: Șablon legătură permanentă pentru produs.

note: translators: %s is file path.
en: Unable to create or write to %s during CSV export. Please check file permissions.
ro: Nu pot crea sau scrie %s în timpul exportului CSV. Te rog verifică permisiunile pentru fișier.

en: If enabled, this method will appear on the block based checkout.
ro: Dacă activezi, această metodă va apărea la finalizarea comenzilor bazată pe blocuri.

en: Allow customers to choose a local pickup location during checkout.
ro: Permite clienților să aleagă o locație locală de ridicare în timpul finalizării comenzilor.

en: URL to the settings page, or the link to complete the setup/onboarding if the channel has not been set up yet.
ro: URL la pagina setări sau legătură pentru a finaliza inițializarea/procesul de îmbarcare dacă canalul nu a fost încă configurat.

en: Path to the channel icon.
ro: Cale pentru iconul canalului.

en: URL to an image/icon for the campaign type.
ro: URL la o imagine/un icon pentru tipul de campanie.

en: URL to the create campaign page for this campaign type.
ro: URL la pagina pentru crearea campaniei pentru acest tip de campanie.

en: URL to the campaign management page.
ro: URL la pagina de administrare a campaniei.

en: Slug automatically generated from the product name.
ro: Descriptor generat automat din numele produsului.

note: translators: 1) is the number of affected actions, 2) is a link to an admin screen.
en: <strong>Action Scheduler:</strong> %1$d <a href="%2$s">past-due action</a> found; something may be wrong. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Read documentation &raquo;</a> | <strong>Action Scheduler:</strong> %1$d <a href="%2$s">past-due actions</a> found; something may be wrong. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Read documentation &raquo;</a>
ro[0]: <strong>Programator de acțiuni:</strong> am găsit o <a href="%2$s">acțiune restantă</a>; ceva poate fi în neregulă. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Citește documentația &raquo;</a>
ro[1]: <strong>Programator de acțiuni:</strong> am găsit %1$d <a href="%2$s">acțiuni restante</a>; ceva poate fi în neregulă. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Citește documentația &raquo;</a>
ro[2]: <strong>Programator de acțiuni:</strong> am găsit %1$d de <a href="%2$s">acțiuni restante</a>; ceva poate fi în neregulă. <a href="https://actionscheduler.org/faq/#my-site-has-past-due-actions-what-can-i-do" target="_blank">Citește documentația &raquo;</a>

[ctx: shipping country prefix]
en: to
ro: la

[ctx: shipping country prefix]
en: to the
ro: la

[ctx: block title]
en: Active Filters Controls
ro: Comenzi Filtre active

en: Manage individual product combinations created from options.
ro: Administrezi combinații de produse individuale create din opțiuni.

en: Summarize this product in 1-2 short sentences. We'll show it at the top of the page.
ro: Descrie acest produs în una sau două propoziții scurte. Descrierea va fi afișată în partea de sus a paginii.

en: Thanks for your order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received.
ro: Îți mulțumim pentru comandă. Ea va fi în așteptare până când primim confirmarea plății.

note: translators: %1$d order ID.
en: Unable to load the post record for order %1$d
ro: Nu pot să încarc înregistrarea articolului pentru comanda %1$d

note: translators: 1: method name.
en: %1$s was called but no order types were registered: it may have been called too early.
ro: A fost apelată metoda %1$s, dar nu a fost înregistrat niciun tip de comandă: este posibil să fi fost apelată prea devreme.

[ctx: Template name]
en: Products by Attribute
ro: Produse după atribute

en: Displays products filtered by an attribute.
ro: Afișează produsele filtrate după o atribut.

en: The search feature in WooCommerce is easy to use.
ro: Funcționalitatea de căutare în WooCommerce este ușor de folosit.

en: The search's functionality meets my needs.
ro: Funcționalitatea de căutare îmi satisface nevoile.

en: The product creation screen is easy to use.
ro: Ecranul pentru crearea produselor este ușor de folosit.

en: The order details screen is easy to use.
ro: Ecranul detalii comandă este ușor de folosit.

en: The product category details screen is easy to use.
ro: Ecranul detalii categorii de produse este ușor de folosit.

en: The product tag details screen is easy to use.
ro: Ecranul detalii etichete produse este ușor de folosit.

en: The product import process is easy to complete.
ro: Procesul de import al produselor este ușor de finalizat.

en: The product import process meets my needs.
ro: Procesul de import al produselor îmi satisface nevoile.

en: The settings screen is easy to use.
ro: Ecranul setări este ușor de folosit.

en: The settings screen's functionality meets my needs.
ro: Funcționalitățile din ecranul setări îmi satisfac nevoile.

en: The product creation screen's functionality meets my needs.
ro: Funcționalitățile din ecranul pentru crearea produselor îmi satisfac nevoile.

en: The product update process is easy to complete.
ro: Procesul de actualizare a produselor este ușor de finalizat.

en: The product update process meets my needs.
ro: Procesul de actualizare a produselor îmi satisface nevoile.

en: The order details screen's functionality meets my needs.
ro: Funcționalitățile din ecranul detalii comandă îmi satisfac nevoile.

en: The product category details screen's functionality meets my needs.
ro: Funcționalitățile din ecranul detalii categorii de produse îmi satisfac nevoile.

en: The product tag details screen's functionality meets my needs.
ro: Funcționalitățile din ecranul detalii etichete produse îmi satisfac nevoile.

en: Product attributes are easy to use.
ro: Atributele pentru produse sunt ușor de folosit.

en: This will delete the custom orders tables. To create them again enable the "High-Performance order storage" feature (via Settings > Advanced > Features).
ro: Tabelele cu comenzi personalizate vor fi șterse. Pentru a le crea din nou, activează funcționalitatea „Stocare de înaltă performanță pentru comenzi” (în Setări > Avansate > Funcționalități).

en: Get your products in front of Pinners searching for ideas and things to buy.
ro: Îți aduci produsele în fața Pinners care caută idei și lucruri de cumpărat.

note: translators: %d order ID.
en: Attempted to determine the edit URL for order %d, however the order does not exist.
ro: Am încercat să determin URL-ul de editare pentru comanda %d, dar comanda nu există.

en: Order type mismatch.
ro: Tipul de comandă nu se potrivește.

en: Product attributes' functionality meets my needs.
ro: Funcționalitățile pentru atribute produs îmi satisfac nevoile.

note: translators: %s is a custom order type.
en: Invalid order type: %s.
ro: Tipul de comandă nu este valid: %s.

en: This will delete the custom orders tables. The tables can be deleted only if the "High-Performance order storage" is not authoritative and sync is disabled (via Settings > Advanced > Features).
ro: Tabelele cu comenzi personalizate vor fi șterse. Tabelele pot fi șterse numai dacă funcționalitatea „Stocare de înaltă performanță pentru comenzi” nu este autorizată și sincronizarea este dezactivată (în Setări > Avansate > Funcționalități).

note: translators: %1$s: Product link opening tag. %2$s: Product link closing tag.
en: Product published. %1$sView Product%2$s
ro: Am publicat produsul. %1$sVezi produsul%2$s

note: translators: %1$s: Product link opening tag. %2$s: Product link closing tag.
en: Product updated. %1$sView Product%2$s
ro: Am actualizat produsul. %1$sVezi produsul%2$s

note: translators: %1$s: maximum file size
en: For best results, upload JPEG or PNG files that are 1000 by 1000 pixels or larger. Maximum upload file size: %1$s.
ro: Pentru rezultate foarte bune, încarcă fișiere JPEG sau PNG de 1000 x 1000 pixeli sau mai mari. Dimensiune maximă pentru fișierului încărcat: %1$s.

en: Kyiv
ro: Kiev

[ctx: block title]
en: Filter by Rating Controls
ro: Comenzi Filtrează după evaluare

en: Product Filters
ro: Filtre pentru produse

en: Restrictions
ro: Restricții

en: Don't allow purchases
ro: Nu permite cumpărarea

en: Allow purchases, but notify customers
ro: Permite cumpărarea, dar notifică clienții

en: Allow purchases
ro: Permite cumpărarea

en: When out of stock
ro: Când stocul este epuizat

en: Summary
ro: Rezumat

en: Search or create categories…
ro: Caută sau creează categorii...

en: Learn more here
ro: Află mai multe aici

en: List of attributes (taxonomy terms) assigned to the product. For variable products, these are mapped to variations (see the `variations` field).
ro: Listă cu atributele (termenii taxonomiei) atribuite produsului. Pentru produse variabile, ele sunt mapate la variații (vezi câmpul „variații”).

en: Add price
ro: Adaugă preț

en: Is data sync enabled for HPOS?
ro: Este activată sincronizarea datelor pentru HPOS?

en: HPOS data sync enabled:
ro: Sincronizarea datelor pentru HPOS este activată:

en: Datastore currently in use for orders.
ro: Magazin de date folosit în prezent pentru comenzi.

en: Order datastore:
ro: Magazin de date pentru comenzi:

en: Add prices
ro: Adaugă prețuri

en: Add price to all variations that don't have a price
ro: Adaugă prețuri la toate variațiile care nu au un preț

en:  says
ro:  spune

note: translators: %s: Payment provider name.
en: We recently asked you if you wanted more information about %s. Run your business and manage your payments in one place with the solution built and supported by WooCommerce.
ro: Recent te-am întrebat dacă vrei mai multe informații despre %s. Cu soluția concepută și sprijinită de WooCommerce, îți conduci afacerile și îți administrezi plățile dintr-un singur loc.

[ctx: block title]
en: Filter by Stock Controls
ro: Comenzi Filtrează după stoc

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by rating.
ro: Permite clienților să filtreze grila de produse după evaluare.

[ctx: block title]
en: Filter by Price Controls
ro: Comenzi Filtrează după preț

[ctx: block title]
en: Cart Cross-Sells Products
ro: Coș produsele similare

[ctx: block description]
en: Shows the Cross-Sells block.
ro: Afișează blocul Similare.

[ctx: block title]
en: Cart Cross-Sells
ro: Coș Similare

[ctx: block title]
en: Filter by Attribute Controls
ro: Comenzi Filtrează după atribute

en: You may be interested in…
ro: S-ar putea să te intereseze...

[ctx: block description]
en: Shows the Cross-Sells products.
ro: Arată produsele cu vânzări încrucișate

en: Product quantity
ro: Cantitate de produse

note: translators: %s = name of a WooCommerce feature
en: Incompatible with '%s'
ro: Nu este compatibil cu „%s”

en: Incompatible with WooCommerce features
ro: Nu este compatibil cu funcționalitățile WooCommerce

en: Manage WooCommerce features
ro: Administrează funcționalitățile WooCommerce

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce features '%1$s', '%2$s' and %3$d more, it shouldn't be activated.
ro: ⚠ Acest modul nu este compatibil cu funcționalitățile WooCommerce „%1$s”, „%2$s” și alte %3$d care sunt activate, nu ar trebui să fie activat.

en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce features '%1$s' and '%2$s', it shouldn't be activated.
ro: ⚠ Acest modul nu este compatibil cu funcționalitățile WooCommerce „%1$s” și „%2$s” care sunt activate, nu ar trebui să fie activat.

note: translators: %s = printable plugin name
en: ⚠ This plugin is incompatible with the enabled WooCommerce feature '%s', it shouldn't be activated.
ro: ⚠ Acest modul nu este compatibil cu funcționalitatea WooCommerce „%s” care este activată, nu ar trebui să fie activat.

en: <a href='%1$s'>View all plugins</a> - <a href='%2$s'>Manage WooCommerce features</a>
ro: <a href='%1$s'>Vezi toate modulele</a> - <a href='%2$s'>Administrează funcționalitățile WooCommerce</a>

note: translators: %s is a feature name.
en: You are viewing the active plugins that are incompatible with the '%s' feature.
ro: Vizualizează modulele active care nu sunt compatibile cu funcționalitatea „%s”.

en: You are viewing active plugins that are incompatible with currently enabled WooCommerce features.
ro: Vizualizează modulele active care nu sunt compatibile cu funcționalitățile WooCommerce activate în prezent.

en: WooCommerce has detected that some of your active plugins are incompatible with currently enabled WooCommerce features. Please <a>review the details</a>.
ro: WooCommerce a detectat că unele dintre modulele tale active nu sunt compatibile cu funcționalitățile WooCommerce activate în prezent. Te rog să <a>vezi detaliile</a>.

en: WooCommerce Admin has been disabled
ro: Administrarea WooCommerce a fost dezactivată

en: These features are either experimental or incomplete, enable them at your own risk!
ro: Aceste funcționalități sunt fie experimentale, fie incomplete, deci le activezi pe propriul risc!

en: Experimental features
ro: Funcționalități experimentale

note: translators: 1: class::method 2: before_woocommerce_init
en: %1$s should be called inside the %2$s action.
ro: %1$s trebuie să fie apelată în cadrul acțiunii %2$s.

en: Missing table info for query arg.
ro: Lipsesc informații despre tabel pentru argumentul de interogare.

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Create ad campaigns and reach one billion global users with %1$sTikTok for WooCommerce%2$s
ro: Cu %1$sTikTok pentru WooCommerce%2$s, creezi campanii publicitare și ajungi la un miliard de utilizatori la nivel mondial

en: Migrate command is deprecated. Please use `sync` instead.
ro: Comanda Migrează este învechită. Te rog să folosești în locul ei Sincronizează.

en: Sync completed.
ro: Am finalizat sincronizarea.

en: No orders were synced.
ro: Nu ai sincronizat nicio comandă.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by choosing a price range.
ro: Permite clienților să filtreze grila de produse alegând un interval de prețuri.

[ctx: block description]
en: Highlight a product or variation.
ro: Evidențiază un produs sau o variație.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by stock status.
ro: Permite clienților să filtreze grila de produse după starea stocului.

[ctx: block title]
en: Filter Block
ro: Bloc Filtru

[ctx: block description]
en: Contains blocks that display the content of the Mini-Cart.
ro: Conține blocuri care afișează conținutul din Mini-coș.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product grid by selecting one or more attributes, such as color.
ro: Permite clienților să filtreze grila de produse selectând unul sau mai multe atribute, de exemplu culoarea.

[ctx: block description]
en: Display the currently active filters.
ro: Afișează filtrele active acum.

note: translators: %s: Notification code translators: %s attribute name.
en: Select %s
ro: Selectează %s

note: translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: Process your orders on the go. %1$sGet the app%2$s.
ro: Procesezi comenzile din mers. %1$sDescarcă aplicația%2$s.

note: translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: %1$sManage the order%2$s with the app.
ro: %1$sAdministrezi comanda%2$s prin aplicație.

note: translators: 1: opening link tag 2: closing link tag.
en: %1$sCollect payments easily%2$s from your customers anywhere with our mobile app.
ro: Cu aplicația noastră pentru mobil, %1$scolectezi ușor plățile%2$s făcute de clienți, oriunde ești.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: Something went wrong when trying to restore order %d from the trash. It could not be restored.
ro: Ceva nu a mers bine la încercarea de restaurare a comenzii %d de la gunoi. Nu a putut fi restaurată.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: The previous status of order %1$d ("%2$s") is invalid. It could not be restored.
ro: Starea anterioară a comenzii %1$d („%2$s”) nu este validă. Nu a putut fi restaurată.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: The previous status of order %1$d ("%2$s") is invalid. It has been restored to "pending" status instead.
ro: Starea anterioară a comenzii %1$d („%2$s”) nu este validă. Dar a fost restaurată la starea „în așteptare”.

note: translators: 1: order ID, 2: order status
en: Order %1$d cannot be restored from the trash: it has already been restored to status "%2$s".
ro: Comanda %1$d nu poate fi restaurată de la gunoi: a fost deja restaurată la starea „%2$s”.

en: Get the free WooCommerce mobile app
ro: Descarcă gratuit aplicația WooCommerce pentru mobil

en: Whether or not this store country is set via onboarding profiler.
ro: Dacă această țară a magazinului a fost setată sau nu în timpul îmbarcării.

en: Registers whether the note is read or not
ro: Înregistrează indiferent dacă nota este citită sau nu

en: Jetpack is not connected.
ro: Jetpack nu este conectat.

en: Ensure meta_data excludes specific keys.
ro: Asigură că meta_data exclude anumite chei.

en: Limit meta_data to specific keys.
ro: Limitează meta_data la anumite chei.

en: Unsupported argument type provided as value.
ro: Ai furnizat un tip de argument neacceptat ca valoare.

note: translators: %s is the URL for the application-password section in WooCommerce.com.
en: Invalid password. Generate a new one from %s.
ro: Parola nu este validă. Generează una nouă din %s.

en: Connection password:
ro: Parolă pentru conexiune:

note: translators: %s is the URL for the application-password section in WooCommerce.com.
en: If you don't have an application password (not your account password), generate a password from %s
ro: Dacă nu ai o parolă pentru aplicație (nu este identică cu parola contului), generează o parolă din %s

en: Your store is already connected.
ro: Magazinul tău este deja conectat.

en: Customers can still save the file to their device, but by default file will be opened instead of being downloaded (does not work with redirects).
ro: Clienții pot să salveze în continuare fișierul pe dispozitivul lor, dar, în mod implicit, fișierul va fi deschis în loc să fie descărcat (nu funcționează cu redirecționări).

en: Open downloadable files in the browser, instead of saving them to the device.
ro: Deschide fișierele descărcabile în navigator, în loc să le salvezi pe dispozitiv.

en: Open in browser
ro: Deschide în navigator

en: Summarize this product in 1-2 short sentences. We’ll show it at the top of the page.
ro: Descrie acest produs în una sau două propoziții scurte. Descrierea va fi afișată în partea de sus a paginii.

en: Empty Mini-Cart Message
ro: Mesaj pentru Mini-coș gol

en: Are you sure you want to disconnect your store from WooCommerce.com?
ro: Sigur vrei să-ți deconectezi magazinul de la WooCommerce.com?

en: Your store is not connected to WooCommerce.com. Run `wp wc com connect` command.
ro: Magazinul tău nu este conectat la WooCommerce.com. Rulează comanda „wp wc com connect”.

en: Describe this product. What makes it unique? What are its most important features?
ro: Descrie acest produs. Ce îl face unic? Care sunt cele mai importante calități ale sale?

en: Product types define available product details and attributes, such as downloadable files and variations. They’re also used for analytics and inventory management.
ro: Tipurile de produse definesc detaliile și atributele produselor disponibile, cum ar fi fișierele descărcabile și variațiile. Ele sunt folosite și pentru analize și gestionarea stocurilor.

en: <b>Variable –</b> a product with variations, each of which may have a different SKU, price, stock option, etc. For example, a t-shirt available in different colors and/or sizes.
ro: <b>Variabil -</b> un produs cu mai multe variații, fiecare variație poate să aibă un alt SKU, un alt preț, o altă opțiune în stoc etc. De exemplu, un tricou este disponibil în mai multe culori și/sau mărimi.

en: <b>External or Affiliate –</b> one that you list and describe on your website but is sold elsewhere.
ro: <b>Extern sau preluat -</b> un produs pe care îl arăți și îl descrii pe site-ul tău dar care este vândut și de alții.

en: <b>Grouped –</b> a collection of related products that can be purchased individually and only consist of simple products. For example, a set of six drinking glasses.
ro: <b>Grupate -</b> o colecție de produse similare care pot fi cumpărate și individual, fiind compusă din produse simple. De exemplu, un set de șase pahare.

en: <b>Simple –</b> covers the vast majority of any products you may sell. Simple products are shipped and have no options. For example, a book.
ro: <b>Simplu -</b> acoperă marea majoritate a produselor pe care le poți vinde. Produsele simple sunt livrate ca atare și nu au opțiuni. De exemplu, o carte.

en: Sofia District
ro: Districtul Sofia

[ctx: block description]
en: Display products from your store in a grid layout.
ro: Afișează produsele din magazin într-un aranjament grilă.

[ctx: block title]
en: All Products
ro: Toate produsele

[ctx: block description]
en: Display a grid of products from your selected categories.
ro: Afișează o grilă de produse din categoriile selectate.

[ctx: block title]
en: Products by Category
ro: Produse după categorii

[ctx: block description]
en: Show all product categories as a list or dropdown.
ro: Arată toate categoriile de produse ca o listă sau o listă derulantă.

[ctx: block title]
en: Product Categories List
ro: Listă categorii de produse

[ctx: block description]
en: Display a grid of your all-time best selling products.
ro: Afișează o grilă cu produsele cele mai bine vândute până acum.

[ctx: block title]
en: Best Selling Products
ro: Produsele cele mai bine vândute

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
ro: Nu poți să editezi acest element deoarece este La gunoi. Te rog restaurează-l și încearcă din nou.

en: This info will be displayed on the product page, category pages, social media, and search results.
ro: Aceste informații vor fi afișate în pagina produsului, în paginile pentru categorii de produse, pe media socială și în rezultatele de căutare.

en: Product Details
ro: Detalii produs

en: Postcode / ZIP:
ro: Cod poștal/ZIP:

en: City:
ro: Localitate:

en: Thumbnail image
ro: Imagine miniatură

note: Translators: %s is a table identifier.
en: Invalid table id: %s.
ro: ID-ul tabelului nu este valid: %s.

note: translators: %s is a table name.
en: Can not re-use table alias "%s" in OrdersTableQuery.
ro: Nu pot să reutilizez tabelul cu numele „%s” în OrdersTableQuery.

note: translators: %s is a table name.
en: %s can not be used as a table alias in OrdersTableQuery
ro: %s nu poate fi folosit ca un nume de tabel în OrdersTableQuery

en: Invalid order IDs in call to read_multiple()
ro: ID-urile comenzilor nu sunt valide la apelarea read_multiple()

en: List products and create ads on Facebook and Instagram.
ro: Listezi produse și creezi reclame pe Facebook și Instagram.

en: You attempted to edit an order that does not exist. Perhaps it was deleted?
ro: Ai încercat să editezi o comandă care nu există. Poate a fost ștearsă?

en: Key
ro: Cheie

en: Add Custom Field
ro: Adaugă câmp personalizat

en: Enter new
ro: Introdu nou

en: Value
ro: Valoare

en: Add New Custom Field:
ro: Adaugă câmp personalizat nou:

note: translators: 1: opening documentation tag 2: closing documentation tag.
en: Custom fields can be used to add extra metadata to an order that you can %1$suse in your theme%2$s.
ro: Câmpurile personalizate pot fi folosite pentru a adăuga metadate suplimentare la o comandă dacă sunt %1$sutilizate în tema ta%2$s.

en: Custom Fields
ro: Câmpuri personalizate

en: With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies – with no setup costs or monthly fees – and you can now accept in-person payments with the Woo mobile app.
ro: Cu WooPayments, poți să accepți în siguranță plăți cu cele mai importante tipuri de carduri, cu Apple Pay și în peste 100 de monede - fără costuri pentru inițializare și fără taxe lunare - iar acum poți să accepți plăți cu carduri personale cu aplicația Woo pentru mobil.

en: With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies. Track cash flow and manage recurring revenue directly from your store’s dashboard - with no setup costs or monthly fees.
ro: Cu WooPayments, poți să accepți în siguranță plăți cu cele mai importante tipuri de carduri, cu Apple Pay și în peste 100 de monede. Urmărești fluxul de numerar și îți administrezi veniturile recurente direct din panoul de control al magazinului tău - fără costuri pentru inițializare și fără taxe lunare.

en: List products and create ads on Facebook and Instagram with <a href="https://woocommerce.com/products/facebook/">Facebook for WooCommerce</a>
ro: Listezi produse și creezi reclame pe Facebook și Instagram cu <a href="https://woocommerce.com/products/facebook/">Facebook pentru WooCommerce</a>

en: Country / region
ro: Țară/regiune

en: You don't have permission to create a new order.
ro: Nu ai permisiunea să creezi o comandă nouă.

en: You do not have permission to edit this order.
ro: Nu ai permisiunea să editezi această comandă.

en: Displays search results for your store.
ro: Afișează rezultatele de căutare pentru magazin.

en: Displays products filtered by a tag.
ro: Afișează produsele filtrate după o etichetă.

en: Displays products filtered by a category.
ro: Afișează produsele filtrate după o categorie.

en: Displays your products.
ro: Afișează produsele tale.

en: Displays a single product.
ro: Afișează un singur produs.

en: List of cross-sells items related to cart items.
ro: Lista produselor cu vânzări încrucișate asociate cu produsele din coș.

en: Return the default payment suggestions when woocommerce_show_marketplace_suggestions and woocommerce_setting_payments_recommendations_hidden options are set to no
ro: Te întorci la sugestiile implicite pentru plăți când opțiunile woocommerce_show_marketplace_suggestions și woocommerce_setting_payments_recommendations_hidden sunt setate la NU

note: translators: %d is an order ID.
en: Could not find classname for order ID %d
ro: Nu am putut să găsesc numele clasei pentru comanda cu ID-ul %d

en: Order date, hour, minute and/or second are missing.
ro: Lipsesc data, ora, minutul și/sau secunda comenzii.

en: Payment method is missing.
ro: Lipsește metoda de plată.

en: Order status is missing.
ro: Lipsește starea comenzii.

note: translators: %s: Total count of terms available for the attribute
en: %s terms
ro: %s termeni

en: 1 term
ro: Un termen

note: translators: 1: Comma-separated terms list, 2: how many terms are hidden
en: %1$s... (%2$s more)
ro: %1$s... (încă %2$s)

note: translators: %1s: file name; %2s: slug value found.
en: Could not register pattern "%s" as a block pattern ("Title" field missing)
ro: Nu am putut să înregistrez modelul „%s” ca un model de bloc (lipsește câmpul „titlu”)

note: translators: %1s: file name; %2s: slug value found.
en: Could not register pattern "%1$s" as a block pattern (invalid slug "%2$s")
ro: Nu am putut să înregistrez modelul „%1$s” ca un model de bloc (descriptorul „%2$s” nu este valid)

note: translators: %s: file name.
en: Could not register pattern "%s" as a block pattern ("Slug" field missing)
ro: Nu am putut să înregistrez modelul „%s” ca un model de bloc (lipsește câmpul „descriptor”)

[ctx: Template name]
en: Mini-Cart
ro: Mini-coș

[ctx: Template name]
en: Product Search Results
ro: Rezultate de căutare pentru produse

[ctx: Template name]
en: Products by Tag
ro: Produse după etichete

[ctx: Template name]
en: Products by Category
ro: Produse după categorii

[ctx: Template name]
en: Product Catalog
ro: Catalog de produse

[ctx: Template name]
en: Single Product
ro: Produs singular

en: Wow your shoppers
ro: Uimește-ți cumpărătorii

en: Discounted rates
ro: Tarife cu reduceri

en: Pick up an order, then just pay, print, package and post.
ro: Preiei o comandă, apoi plătești, imprimi, împachetezi și plasezi.

en: Print at home
ro: Imprimi de acasă

en: No need to wonder where that stampbook went.
ro: Nu trebuie să te întrebi cum găsesc timbre poștale.

en: Buy postage when you need it
ro: Cumperi timbre poștale când ai nevoie

note: translators: %s is a table name.
en: Could not persist order to database table "%s".
ro: Nu am putut să continui cu comanda în tabelul bazei de date „%s”.

en: Could not create order in posts table.
ro: Nu am putut să creez comanda în tabelul cu articole.

note: translators: %d: orders count translators: %s: orders count
en: %s order status changed. | %s order statuses changed.
ro[0]: Am schimbat starea pentru o comandă.
ro[1]: Am schimbat stările pentru %s comenzi.
ro[2]: Am schimbat stările pentru %s de comenzi.

en: Order status changed by bulk edit.
ro: Starea comenzii a fost schimbată prin editarea în masă.

note: translators: %s: is referring to the plugin's name.
en: The %1$s plugin has been deactivated as the latest improvements are now included with the %2$s plugin.
ro: Modulul %1$s a fost dezactivat deoarece ultimele îmbunătățiri sunt acum incluse în modulul %2$s.

en: Review shipping options
ro: Examinează opțiunile de livrare

en: A valid prop name must be specified
ro: Trebuie să fie specificat un nume valid pentru proprietate

en: A valid event name must be specified.
ro: Trebuie să fie specificat un nume valid pentru eveniment.

[ctx: Order date parsed by DateTime::format]
note: translators: %s: Order date
en: M d, Y @ h:i A
ro: j F Y @ G:i

en: Choose a default form value if you want a certain variation already selected when a user visits the product page.
ro: Alege o valoare implicită pentru formular dacă vrei o anumită variație deja selectată când un utilizator vizitează pagina produsului.

note: Translators: %1$d is the batch number, %2$d is the number of processed orders and %3$d is the execution time in seconds.
en: Batch %1$d (%2$d orders) completed in %3$d seconds
ro: Am finalizat pachetul %1$d (%2$d comenzi) în %3$d secunde

en: Template used to display the Mini-Cart drawer.
ro: Șablon folosit pentru a afișa sertarul Mini-coș.

en: Check to let customers to purchase only 1 item in a single order. This is particularly useful for items that have limited quantity, for example art or handmade goods.
ro: Bifează dacă vrei să le permiți clienților să cumpere numai un produs printr-o singură comandă. Acest lucru este util în special pentru produse care au cantități limitate, de exemplu produse de artă sau produse confecționate manual.

en: Limit purchases to 1 item per order
ro: Limitează cumpărăturile la un produs per comandă

[ctx: Webhook created on date parsed by DateTime::format]
note: translators: %s: date
en: M d, Y @ h:i A
ro: j F Y @ G:i

[ctx: block description]
en: Display a grid of products with selected attributes.
ro: Afișează o grilă de produse împreună cu atributele selectate.

[ctx: block title]
en: Products by Attribute
ro: Produse după atribute

[ctx: block description]
en: Display a grid of products with selected tags.
ro: Afișează o grilă de produse împreună cu etichetele selectate.

[ctx: block title]
en: Products by Tag
ro: Produse după etichete

[ctx: block description]
en: Display a selection of hand-picked products in a grid.
ro: Afișează o grilă cu o colecție de produse selecționate.

[ctx: block keyword]
en: Handpicked Products
ro: Produse selectate manual

[ctx: block title]
en: Hand-picked Products
ro: Produse selecționate

en: Visit new location
ro: Vizitează noua locație

en: Product reviews can now be managed from Products > Reviews.
ro: Recenziile pentru produse pot fi administrate acum în Produse > Recenzii.

en: Product reviews have moved!
ro: Am mutat recenziile pentru produse!

en: Search Reviews
ro: Caută recenzii

en: Approve this review
ro: Aprobă această recenzie

en: Unapprove
ro: Anulează aprobarea

en: Unapprove this review
ro: Anulează aprobarea acestei recenzii

en: Delete Permanently
ro: Șterge definitiv

[ctx: review]
en: Not Spam
ro: Nu este spam

en: Restore this review from the spam
ro: Restaurează această recenzie din spam

[ctx: verb]
note: translators: "Mark as spam" link.
en: Spam
ro: Marchează ca spam

en: Mark this review as spam
ro: Marchează această recenzie ca spam

en: Edit this review
ro: Editează această recenzie

[ctx: verb]
en: Trash
ro: Aruncă la gunoi

[ctx: review type]
en: Type
ro: Tip

en: Reply
ro: Răspunde

en: Reply to this review
ro: Răspunde la această recenzie

en: Quick Edit
ro: Editează rapid

en: Quick edit this review inline
ro: Editează rapid această recenzie, pe loc

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Aprobată <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Aprobate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Aprobate <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: La gunoi <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: La gunoi <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: La gunoi <span class="count">(%s)</span>

[ctx: product reviews]
note: translators: %s: Number of reviews.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Total <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Total <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Total <span class="count">(%s)</span>

[ctx: review]
en: Not spam
ro: Nu este spam

[ctx: review]
en: Mark as spam
ro: Marchează ca spam

[ctx: column name]
en: Submitted on
ro: Trimisă pe

[ctx: column name]
en: Review
ro: Recenzie

en: Author
ro: Autor

note: translators: Review time format. See https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: g:i a
ro: G:i

note: translators: %s: Parent review link with review author name.
en: In reply to %s.
ro: Ca răspuns la %s.

en: Select review
ro: Selectează recenzia

en: No reviews found.
ro: Nu am găsit nicio recenzie.

en: No reviews awaiting moderation.
ro: Nicio recenzie nu așteaptă moderare.

en: All types
ro: Toate tipurile

en: Empty Spam
ro: Șterge spamul

note: translators: 1: number representing a rating
en: %1$d out of 5
ro: %1$d din 5

en: All ratings
ro: Toate evaluările

en: Filter by review type
ro: Filtrează după tipul de recenzie

en: Replies
ro: Răspunsuri

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s review | %s reviews
ro[0]: O recenzie
ro[1]: %s recenzii
ro[2]: %s de recenzii

note: translators: %s: Star rating (1-5).
en: %s-star rating
ro: Evaluare de %s stele

en: Filter by review rating
ro: Filtrează după evaluarea recenziilor

en: No reviews
ro: Nicio recenzie

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s pending review | %s pending reviews
ro[0]: o recenzie în așteptare
ro[1]: %s recenzii în așteptare
ro[2]: %s de recenzii în așteptare

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s approved review | %s approved reviews
ro[0]: o recenzie aprobată
ro[1]: %s recenzii aprobate
ro[2]: %s de recenzii aprobate

en: No pending reviews
ro: Nicio recenzie în așteptare

en: No approved reviews
ro: Nicio recenzie aprobată

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s Review in moderation | %s Reviews in moderation
ro[0]: O recenzie în moderare
ro[1]: %s recenzii în moderare
ro[2]: %s de recenzii în moderare

note: translators: %s: Number of reviews.
en: %s Review | %s Reviews
ro[0]: O recenzie
ro[1]: %s recenzii
ro[2]: %s de recenzii

en: Error: Please type your reply text.
ro: Eroare: te rog scrie textul pentru răspuns.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a review.
ro: Regret, trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la o recenzie.

en: Error: You can't reply to a review on a draft product.
ro: Eroare: nu poți să răspunzi la o recenzie pentru un produs în starea ciornă.

en: Error: Please type your review text.
ro: Eroare: te rog scrie textul pentru recenzie.

en: All dates
ro: Toate datele

note: Translators: %1$d is number of errors and %2$s is the formatted array of order IDs.
en: %1$d error found: %2$s. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s. Please review the errors above.
ro[0]: Am găsit o eroare: %2$s. Te rog examinează eroarea de mai sus.
ro[1]: Am găsit %1$d erori: %2$s. Te rog examinează erorile de mai sus.
ro[2]: Am găsit %1$d de erori: %2$s. Te rog examinează erorile de mai sus.

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review permanently deleted | %s reviews permanently deleted
ro[0]: Am șters definitiv o recenzie
ro[1]: Am șters definitiv %s recenzii
ro[2]: Am șters definitiv %s de recenzii

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review restored from the Trash | %s reviews restored from the Trash
ro[0]: Am restaurat o revizie de la gunoi
ro[1]: Am restaurat %s revizii de la gunoi
ro[2]: Am restaurat %s de revizii de la gunoi

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review moved to the Trash. | %s reviews moved to the Trash.
ro[0]: Am aruncat o recenzie la gunoi.
ro[1]: Am aruncat %s recenzii la gunoi.
ro[2]: Am aruncat %s de recenzii la gunoi.

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review marked as spam. | %s reviews marked as spam.
ro[0]: Am marcat o recenzie ca spam.
ro[1]: Am marcat %s recenzii ca spam.
ro[2]: Am marcat %s de recenzii ca spam.

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review approved | %s reviews approved
ro[0]: Am aprobat o recenzie
ro[1]: Am aprobat %s recenzii
ro[2]: Am aprobat %s de recenzii

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review unapproved | %s reviews unapproved
ro[0]: Am anulat aprobarea pentru o recenzie
ro[1]: Am anulat aprobarea pentru %s recenzii
ro[2]: Am anulat aprobarea pentru %s se recenzii

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: %s review restored from the spam | %s reviews restored from the spam
ro[0]: Am restaurat o recenzie din spam
ro[1]: Am restaurat %s recenzii din spam
ro[2]: Am restaurat %s recenzii din spam

en: Limit result to items with specified user ids.
ro: Limitează rezultatele la elemente cu anumite ID-uri de utilizator.

en: Enable guided mode
ro: Activează modul ghidat

en: Force retrieval of fresh data instead of from the cache.
ro: Forțează preluarea de date proaspete în locul celor din cache.

note: translators: %s refers to the schema name
en: Registered schema for %s
ro: Schema înregistrată pentru %s

note: translators: %s: amount of time
en: action marked as failed after %s seconds. Unknown error occurred. Check server, PHP and database error logs to diagnose cause.
ro: acțiune marcată ca eșuată după %s secunde. A apărut o eroare necunoscută. Pentru a diagnostica cauza, vezi jurnalele de erori pentru server, PHP și baza de date.

note: translators: %1$s is the name of the hook to be cancelled, %2$s is the exception message.
en: Caught exception while cancelling action "%1$s": %2$s
ro: Am detectat o excepție în timpul anulării acțiunii „%1$s”: %2$s

[ctx: block description]
en: Visually highlight a product category and encourage prompt action.
ro: Evidențiază vizual o categorie de produse ca să încurajezi acțiuni imediate.

[ctx: block title]
en: Featured Category
ro: Categorie reprezentativă

[ctx: block title]
en: Featured Product
ro: Produs reprezentativ

[ctx: Admin menu name]
en: Home
ro: Prima pagină

en: PIN Code
ro: Cod PIN

en: Whether an order needs processing before it can be completed.
ro: Dacă o comandă trebuie procesată înainte de a putea fi finalizată.

en: Whether an order needs payment, based on status and order total.
ro: Dacă o comandă trebuie plătită, în funcție de starea și totalul comenzii.

en: Whether an order can be edited.
ro: Dacă o comandă poate fi editată.

en: Properties of the main product image.
ro: Proprietățile imaginii principale a produsului.

en: Failed to initialise WC_Filesystem API while trying to update the MaxMind Geolocation database.
ro: Inițializarea API-ului WC_Filesystem a eșuat în timpul încercării de a actualiza baza de date MaxMind Geolocation.

note: translators: %s - link to testing instructions webpage.
en: Custom order table usage is not enabled. If you are testing, you can enable it by following the testing instructions in %s
ro: Utilizarea tabelelor personalizate pentru comenzi nu este activată. Dacă testezi, le poți activa urmând instrucțiunile de testare din %s

en: Verification completed.
ro: Am finalizat verificarea.

en: Infinite loop detected, aborting. No errors found.
ro: Am detectat o buclă infinită, anulez. Nu am găsit nicio eroare.

note: Translators: %1$d is the batch number, %2$d is the batch size.
en: Beginning verification for batch #%1$d (%2$d orders/batch).
ro: Încep verificarea pentru pachetul nr. %1$d (%2$d comenzi/pachet).

en: There are no orders to verify, aborting.
ro: Nu există comenzi de verificat, anulez.

en: TikTok for WooCommerce
ro: TikTok pentru WooCommerce

note: Translators: %1$d is the number of orders to be verified.
en: There is %1$d order to be verified. | There are %1$d orders to be verified.
ro[0]: Mai este o comandă de verificat.
ro[1]: Mai sunt %1$d comenzi de verificat.
ro[2]: Mai sunt %1$d de comenzi de verificat.

en: Grow your online sales by promoting your products on TikTok to over one billion monthly active users around the world.
ro: Îți crești vânzările online prin promovarea produselor pe TikTok la peste un miliard de utilizatori activi lunar, din întreaga lume.

en: Which features are enabled?
ro: Care funcționalități sunt activate?

en: Enabled Features
ro: Funcționalități activate

en: This section shows details of WC Admin.
ro: Această secțiune arată detalii despre WC Admin.

en: Which features are disabled?
ro: Care funcționalități sunt dezactivate?

en: Disabled Features
ro: Funcționalități dezactivate

note: Translators: %1$d is the batch number and %2$d is the batch size.
en: Beginning batch #%1$d (%2$d orders/batch).
ro: Încep pachetul nr. %1$d (%2$d comenzi/pachet).

en: Options
ro: Opțiuni

en: Is the daily cron job active, when does it next run?
ro: Este activă sarcina zilnică planificată la următoarea rulare?

en: Daily Cron
ro: Sarcină zilnică

en: Not scheduled
ro: Nu este programată

en: Onboarding
ro: Îmbarcare

en: Notes
ro: Note

en: Do the important options return expected values?
ro: Opțiunile importante returnează valorile așteptate?

en: Not all expected
ro: Nu toate cele așteptate

en: How many notes in the database?
ro: Câte note în baza de date?

en: Was onboarding completed or skipped?
ro: Îmbarcare a fost finalizată sau omisă?

en: All sales channels
ro: Toate canale pentru vânzări

en: String processors must be an array of valid callbacks.
ro: Procesoarele de șiruri trebuie să fie un tablou de apeluri-înapoi valide.

note: Translators: %1$d is the number of migrated orders and %2$d is the execution time in seconds.
en: %1$d order was synced in %2$d seconds. | %1$d orders were synced in %2$d seconds.
ro[0]: A fost sincronizată o comandă în %2$d secunde.
ro[1]: Au fost sincronizate %1$d comenzi, în %2$d secunde.
ro[2]: Au fost sincronizate %1$d de comenzi, în %2$d secunde.

note: Translators: %1$d is the number of migrated orders and %2$d is time taken. Translators: %1$d is the number of migrated orders and %2$d is the execution time in seconds.
en: %1$d order was verified in %2$d seconds. | %1$d orders were verified in %2$d seconds.
ro[0]: A fost verificată o comandă în %2$d secunde.
ro[1]: Au fost verificate %1$d comenzi în %2$d secunde.
ro[2]: Au fost verificate %1$d de comenzi în %2$d secunde.

note: Translators: %1$d is the batch number, %2$d is time taken to process batch.
en: Batch %1$d (%2$d orders) completed in %3$d seconds.
ro: Am finalizat pachetul %1$d (%2$d comenzi) în %3$d secunde.

en: There are no orders to sync, aborting.
ro: Nu există comenzi de sincronizat, anulez.

note: Translators: %1$d is the number of orders to be synced.
en: There is %1$d order to be synced. | There are %1$d orders to be synced.
ro[0]: Există o comandă de sincronizat.
ro[1]: Există %1$d comenzi de sincronizat.
ro[2]: Există %1$d de comenzi de sincronizat.

[ctx: block description]
en: Shows cart items.
ro: Arată produsele din coș.

[ctx: block title]
en: Cart Items
ro: Produse în coș

[ctx: block description]
en: Shows the cart taxes row.
ro: Arată rândul cu impozitele aplicate pentru coș.

[ctx: block title]
en: Taxes
ro: Impozite

[ctx: block description]
en: Shows the cart subtotal row.
ro: Arată rândul sub-total coș.

[ctx: block title]
en: Subtotal
ro: Sub-total

[ctx: block title]
en: Shipping
ro: Livrare

[ctx: block description]
en: Shows the heading row.
ro: Arată rândul subtitlu coș.

[ctx: block title]
en: Heading
ro: Subtitlu

[ctx: block description]
en: Shows the cart fee row.
ro: Arată rândul cu taxele aplicate pentru coș.

[ctx: block title]
en: Fees
ro: Taxe

[ctx: block description]
en: Shows the cart discount row.
ro: Arată rândul cu reducerile aplicate pentru coș.

[ctx: block title]
en: Discount
ro: Reduceri

[ctx: block description]
en: Shows the apply coupon form.
ro: Arată formularul pentru aplicarea cuponului.

[ctx: block title]
en: Coupon Form
ro: Formular de cupoane

[ctx: block description]
en: Shows the cart shipping row.
ro: Arată rândul pentru livrarea coșului.

note: translators: %s: Site title
en: Welcome to %s
ro: Bine ai venit la %s

note: translators: %s is the URL.
en: %s is not a valid URL.
ro: %s nu este un URL valid.

note: translators: %s is a URL, %d is a product ID.
en: Product download migration: %1$s (for product %1$d) could not be added to the list of approved download directories.
ro: Migrare descărcări de produse: %1$s (pentru produsul %1$d) nu a putut fi adăugat în lista cu directorii de descărcare aprobați.

note: translators: %1$d is the current batch in the synchronization task, %2$d is the percent complete.
en: Approved Download Directories sync: completed batch %1$d (%2$d%% complete).
ro: Sincronizare directori de descărcare aprobați: pachetul %1$d este finalizat (am finalizat %2$d%%).

en: Approved Download Directories sync: scan is complete!
ro: Sincronizare directori de descărcare aprobați: scanarea a fost finalizată!

en: Approved Download Directories sync: new scan scheduled.
ro: Sincronizare directori de descărcare aprobați: a fost programată o scanare nouă.

en: Synchronization of approved product download directories is already in progress.
ro: Sincronizarea directorilor aprobați pentru descărcarea de produse este deja în progres.

en: Approved directory URLs cannot be longer than 256 characters.
ro: URL-urile pentru directori nu pot să aibă mai mult de 256 de caractere.

en: URL could not be updated (probable database error).
ro: URL-ul nu a putut fi actualizat (probabilă există o eroare la baza de date).

en: URL could not be added (probable database error).
ro: URL-ul nu a putut fi adăugat (probabilă există o eroare la baza de date).

note: translators: %s is the submitted URL.
en: "%s" could not be saved. Please review, ensure it is a valid URL and try again.
ro: „%s” nu a putut fi salvat. Te rog verifică-l și asigură-te că este un URL valid, apoi încearcă din nou.

en: URL was successfully updated.
ro: URL-ul a fost actualizat cu succes.

en: URL was successfully added.
ro: URL-ul a fost adăugat cu succes.

note: translators: %d: count
en: %d URL could not be updated. | %d URLs could not be updated.
ro[0]: %d URL nu a putut fi actualizat.
ro[1]: %d URL-uri nu au putut fi actualizate.
ro[2]: %d de URL-uri nu au putut fi actualizate.

[ctx: Approved product download directories]
en: Directory URL
ro: URL director

en: Add New Approved Directory
ro: Adaugă un director aprobat nou

en: Edit Approved Directory
ro: Editează directorul aprobat

en: Approved Download Directories
ro: Directori de descărcare aprobați

[ctx: Approved product download directories]
en: Start Enforcing Rules
ro: Începe impunerea regulilor

[ctx: Approved product download directories]
en: Stop Enforcing Rules
ro: Oprește impunerea regulilor

[ctx: Approved Directory URLs]
en: Search
ro: Caută

en: Approved download directories
ro: Directori de descărcare aprobați

[ctx: Approved product download directories]
en: Disable All
ro: Dezactivează tot

[ctx: Approved product download directories]
en: Enable All
ro: Activează tot

en: Disable rule
ro: Dezactivează regula

en: Enable rule
ro: Activează regula

[ctx: Product downloads list]
en: Delete permanently
ro: Șterge definitiv

[ctx: Product downloads list]
en: Edit
ro: Editează

[ctx: Approved product download directories]
en: Enabled
ro: Activați

[ctx: Approved product download directory views]
note: translators: %s is the count of disabled directory list entries.
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Dezactivat <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Dezactivați <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Dezactivați <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Approved product download directory views]
note: translators: %s is the count of enabled approved directory list entries.
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Activat <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Activați <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Activați <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Approved product download directory views]
note: translators: %s is the count of approved directory list entries.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Total <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Total <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Total <span class="count">(%s)</span>

en: No approved directory URLs found.
ro: Nu am găsit niciun URL de director aprobat.

en: You do not have permission to modify the list of approved directories for product downloads.
ro: Nu ai permisiunea să modifici lista cu directori aprobați pentru descărcări de produse.

en: Approved Download Directories sync: scan has been cancelled.
ro: Sincronizare directori de descărcare aprobați: scanarea a fost anulată.

note: translators: %d is an integer between 0-100 representing the percentage complete of the current scan.
en: The Approved Product Download Directories list is currently being synchronized with the product catalog (%d%% complete). If you need to, you can cancel it.
ro: Lista cu directorii aprobați pentru descărcarea de produse este în curs de sincronizare cu catalogul de produse (am finalizat %d%%). Dacă este necesar, poți anula sincronizarea.

en: Cancel synchronization of approved directories
ro: Anulează sincronizarea directorilor aprobați

en: Removes all existing entries from the Approved Product Download Directories list.
ro: Înlătură toate intrările existente din lista cu directorii aprobați pentru descărcarea de produse.

en: Empty the approved download directories list
ro: Golește lista cu directorii de descărcare aprobați

en: Updates the list of Approved Product Download Directories. Note that triggering this tool does not impact whether the Approved Download Directories list is enabled or not.
ro: Actualizează lista cu directorii aprobați pentru descărcarea de produse. Reține că declanșarea acestei acțiuni nu are legătură cu faptul că lista cu directori aprobați pentru descărcare este activată sau nu.

en: Synchronize approved download directories
ro: Sincronizează directorii de descărcare aprobați

en: It was not possible to synchronize download directories following the most recent update.
ro: Nu am putut să sincronizez directorii de descărcare după ultima actualizare.

note: translators: %d: count
en: %d approved directory URL enabled. | %d approved directory URLs enabled.
ro[0]: Am activat %d URL de director aprobat.
ro[1]: Am activat %d URL-uri de directori aprobați.
ro[2]: Am activat %d de URL-uri de directori aprobați.

note: translators: %d: count
en: %d approved directory URL deleted. | %d approved directory URLs deleted.
ro[0]: Am șters %d URL de director aprobat.
ro[1]: Am șters %d URL-uri de directori aprobați.
ro[2]: Am șters %d de URL-uri de directori aprobați.

[ctx: Approved product download directories]
en: The provided ID was invalid.
ro: ID-ul furnizat este invalid.

note: translators: %d: count
en: %d approved directory URL disabled. | %d approved directory URLs disabled.
ro[0]: Am dezactivat %d URL de director aprobat.
ro[1]: Am dezactivat %d URL-uri de directori aprobați.
ro[2]: Am dezactivat %d de URL-uri de directori aprobați.

[ctx: Approved product download URLs migration]
en: invalid URL
ro: URL-ul nu este valid

en: Get your products in front of Pinterest users searching for ideas and things to buy. Get started with Pinterest and make your entire product catalog browsable.
ro: Îți aduci produsele în fața utilizatorilor Pinterest care caută idei și vor să cumpere diverse lucruri. Începe cu Pinterest și întregul tău catalog de produse va putea fi răsfoit.

en: Pinterest for WooCommerce
ro: Pinterest pentru WooCommerce

en: Affirm’s tailored Buy Now Pay Later programs remove price as a barrier, turning browsers into buyers, increasing average order value, and expanding your customer base.
ro: Pentru programele personalizate „Cumperi acum, plătești mai târziu” oferite de Affirm prețurile nu mai reprezintă o barieră, navigatoarele sunt transformate în cumpărători, cresc valorile medii ale comenzilor și extind bazele de clienți.

en: Enable a familiar, fast checkout for hundreds of millions of active Amazon customers globally.
ro: Activează o finalizare familiară și rapidă a comenzilor pentru sute de milioane de clienți activi pe Amazon la nivel global.

en: Afterpay allows customers to receive products immediately and pay for purchases over four installments, always interest-free.
ro: Afterpay permite clienților să primească imediat produsele și să plătească cumpărăturile în patru rate, fără nicio dobândă.

en: You added store details
ro: Ai adăugat informațiile despre magazin

note: translators: Store name
en: You created %s
ro: Ai creat %s

en: There are orders pending sync.
ro: Există comenzi care așteaptă sincronizarea.

en: Gateway title.
ro: Titlu gateway.

en: Priority of recommendation.
ro: Prioritate la recomandare.

en: Array of plugin slugs.
ro: Tablou cu descriptorii modulelor.

en: Suggestion visibility.
ro: Vizibilitate sugestii.

en: Gateway image.
ro: Imagine gateway.

en: Suggestion ID.
ro: ID sugestie

en: Suggestion description.
ro: Descriere sugestie.

en: Sorry, experiment_name is required.
ro: experiment_name este obligatoriu.

en: Only show meta which is meant to be displayed for an order.
ro: Arată pentru o comandă numai metadatele care se referă la afișare.

note: translators: %s: Downloadable file.
en: The downloadable file %s cannot be used as it has been disabled.
ro: Fișierul descărcabil %s nu poate fi folosit deoarece a fost dezactivat.

note: translators: %1$s and %3$s are HTML (opening link tags). %2$s is also HTML (closing link tag).
en: The %1$sApproved Product Download Directories list%2$s has been updated. To protect your site, please review the list and make any changes that might be required. For more information, please refer to %3$sthis guide%2$s.
ro: %1$sLista cu directorii aprobați pentru descărcarea de produse%2$s a fost actualizată. Pentru a-ți proteja site-ul, te rog să reexaminezi lista și să faci toate modificările care sunt necesare. Pentru mai multe informații, vezi %3$sacest ghid%2$s.

en: Is your site enforcing the use of Approved Product Download Directories?
ro: Site-ul tău impune folosirea directorilor aprobați pentru descărcarea de produse?

en: Enforce Approved Product Download Directories
ro: Impune folosirea directorilor aprobați pentru descărcarea de produse

note: translators: 1: opening link tag, 2: closing link tag.
en: The indicated downloads have been disabled (invalid location or filetype&mdash;%1$slearn more%2$s).
ro: Descărcările indicate au fost dezactivate (locația este invalidă sau tipul de fișier nu este valid - %1$saflă mai multe%2$s).

en: Are you sure you wish to delete this item?
ro: Sigur vrei să ștergi acest element?

note: translators: 1: Order ID or "(no ID)" if not known.
en: Error saving order ID %1$s.
ro: Eroare la salvarea ID-ului comenzii %1$s.

en: (no ID)
ro: (fără ID)

en: Headers already sent when generating download error message.
ro: Anteturi deja trimise când este generat mesajul de eroare la descărcare.

en: How easy was it to edit your product?
ro: Cât de ușor a fost să editezi produsul?

en: Start shopping
ro: Începe cumpărăturile

[ctx: block description]
en: Block that displays the shopping button when the Mini-Cart is empty.
ro: Bloc care afișează butonul pentru cumpărături când Mini-coș este gol.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Shopping Button
ro: Buton pentru cumpărături în Mini-coș

en: Custom orders tables have been deleted.
ro: Tabelele cu comenzi personalizate au fost șterse.

en: Delete the custom orders tables
ro: Șterge tabelele cu comenzi personalizate

en: Nonce is invalid.
ro: Nunicul nu este valid.

en: Missing the Nonce header. This endpoint requires a valid nonce.
ro: Lipsește antetul pentru nunic. Acest punct-final necesită un nunic valid.

en: Plugin activation has been scheduled.
ro: Activarea modulului a fost programată.

en: Plugin installation has been scheduled.
ro: Instalarea modulului a fost programată.

en: Optional parameter to get only specific task lists by id.
ro: Parametru opțional pentru a obține numai liste cu anumite sarcini după ID.

en: Shows if the product needs to be configured before it can be bought.
ro: Arată dacă produsul trebuie să fie configurat înainte de a putea fi cumpărat.

en: Order payment URL.
ro: URL pentru plata comenzii.

en: The maximum quantity that can be added to the cart.
ro: Cantitatea maximă care poate fi adăugată în coș.

en: The minimum quantity that can be added to the cart.
ro: Cantitatea minimă care poate fi adăugată în coș.

note: translators: 1: email address, 2: order ID .
en: Received PDT notification for another account: %1$s. Order ID: %2$d.
ro: Am primit o notificare PDT pentru alt cont: %1$s. ID comandă: %2$d.

note: translators: 1: order ID, 2: order ID.
en: Received PDT notification for order %1$d on endpoint for order %2$d.
ro: Am primit o notificare PDT pentru comanda %1$d la punctul-final pentru comanda %2$d.

[ctx: block description]
en: Display a checkout form so your customers can submit orders.
ro: Afișează un formular de finalizare, deci clienții tăi pot trimite comenzi.

[ctx: block title]
en: Checkout
ro: Finalizare comandă

[ctx: block description]
en: Contains the products table and other custom blocks of filled mini-cart.
ro: Conține tabelul cu produse și alte blocuri personalizate ale mini-coșului plin.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Items
ro: Produse în Mini-coș

en: This means that the table is probably in an inconsistent state. It's recommended to run a new regeneration process or to resume the aborted process (Status - Tools - Regenerate the product attributes lookup table/Resume the product attributes lookup table regeneration) before enabling the table usage.
ro: Asta înseamnă că tabelul este probabil într-o stare inconsistentă. Înainte de a activa utilizarea tabelului, recomandăm să rulezi un nou proces de regenerare sau să reiei procesul întrerupt (Stare - Unelte - Regenerează tabelele de căutare pentru atribute produse/Reia regenerarea tabelele de căutare pentru atribute produse).

en: Email address (optional)
ro: Adresă email (opțională)

en: Resume
ro: Reia

en: Product attributes lookup table regeneration process has been resumed.
ro: Procesul de regenerare a tabelelor de căutare pentru atribute produse a fost reluat.

note: translators: %1$s = count of products already processed.
en: This tool will resume the product attributes lookup table regeneration at the point in which it was aborted (%1$s products were already processed).
ro: Acest instrument va relua procesul de regenerare a tabelelor de căutare pentru atribute produse din punctul în care a fost întrerupt (au fost deja procesate %1$s produse).

en: Resume the product attributes lookup table regeneration
ro: Reia procesul de regenerare a tabelelor de căutare pentru atribute produse

en: Product attributes lookup table regeneration process has been aborted.
ro: Procesul de regenerare a tabelelor de căutare pentru atribute produse a fost întrerupt.

en: This tool will abort the regenerate product attributes lookup table regeneration. After this is done the process can be either started over, or resumed to continue where it stopped.
ro: Acest instrument va întrerupe procesul de regenerare a tabelelor de căutare pentru atribute produse. După aceea, procesul fie poate fi reînceput, fie poate fi reluat și să continue de acolo unde s-a oprit.

en: Abort the product attributes lookup table regeneration
ro: Întrerupe procesul de regenerare a tabelelor de căutare pentru atribute produse

en: WARNING: The product attributes lookup table regeneration process was aborted.
ro: AVERTIZARE: procesul de regenerare a tabelelor de căutare pentru atribute produse a fost întrerupt.

en: The amount that quantities increment by. Quantity must be an multiple of this value.
ro: Valoarea cu care cresc cantitățile. Cantitatea trebuie să fie un multiplu al acestei valori.

en: How the quantity of this item should be controlled, for example, any limits in place.
ro: Cum ar trebui controlată cantitatea pentru acest produs, de exemplu, prin anumite limite.

en: Quantity of this item to add to the cart.
ro: Cantitatea de adăugat în coș pentru acest produs.

en: Changing platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
ro: Trecerea la o altă platformă poate părea un obstacol enorm și greu de depășit, dar este foarte ușor, nici nu-ți vine să crezi, să-ți muți produsele, clienții și comenzile la WooCommerce. Acest articol te va ajuta să parcurgi acest proces.

en: How to Migrate from Magento to WooCommerce
ro: Cum să migrezi de la Magento la WooCommerce

[ctx: block description]
en: Block that displays the title of the Mini-Cart block.
ro: Bloc care afișează titlul pentru blocul Mini-coș.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title
ro: Titlu pentru Mini-coș

[ctx: block description]
en: Block that displays the products table of the Mini-Cart block.
ro: Bloc care afișează tabelul cu produse din blocul Mini-coș.

[ctx: block description]
en: Blocks that are displayed when the Mini-Cart is empty.
ro: Blocuri care sunt afișate când Mini-coș este gol.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Products Table
ro: Tabel cu produse în Mini-coș

[ctx: block description]
en: Block that displays the footer of the Mini-Cart block.
ro: Bloc care afișează subsolul blocului Mini-coș.

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Footer
ro: Subsol Mini-coș

[ctx: block title]
en: Filled Mini-Cart view
ro: Vizualizare Mini-coș plin

[ctx: block title]
en: Empty Mini-Cart view
ro: Vizualizare Mini-coș gol

en: Built by WooCommerce
ro: Construit de WooCommerce

en: Please provide a valid promo note name.
ro: Te rog să furnizezi un nume valid pentru nota promoțională.

en: The status of the coupon. Should always be draft, published, or pending review
ro: Starea cuponului. Cuponul trebuie să fie întotdeauna publicat, ciornă sau în curs de revizuire

note: translators: 1: Payment provider name.
en: Save up to $800 in fees by managing transactions with %1$s. With %1$s, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies.
ro: Faci economii de până la 800 de $ la taxe dacă îți administrezi tranzacțiile cu %1$s. Cu %1$s, accepți în siguranță plăți cu cele mai importante tipuri de carduri, cu Apple Pay și în peste 100 de monede.

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Accept credit cards and other popular payment methods with %1$sWooPayments%2$s
ro: Cu %1$sWooPayments%2$s, accepți carduri de credit și alte metode de plată populare

en: Dismiss the gateway
ro: Respinge gateway-ul

en: Task is not a subclass of `Task`
ro: Sarcina nu este o subclasă pentru „Task”

en: The database version for WooCommerce. This should be the same as your WooCommerce version.
ro: Versiunea bazei de date pentru WooCommerce. Ar trebui să fie identică cu versiunea ta WooCommerce.

en: Shop country/region
ro: Țară/regiune magazin

en: You have installed a development version of WooCommerce which requires files to be built and minified. From the plugin directory, run <code>pnpm install</code> and then <code>pnpm --filter='@woocommerce/plugin-woocommerce' build</code> to build and minify assets.
ro: Ai instalat o versiune de dezvoltare a WooCommerce care necesită ca fișierele să fie create și minificate. Pentru a construi și minifica resursele, rulează <code>pnpm install</code> și apoi <code>pnpm --filter='@woocommerce/plugin-woocommerce' build</code> în directorul modulului.

en: We encountered an SSL error. Please ensure your site supports TLS version 1.2 or above.
ro: Am întâmpinat o eroare la SSL. Asigură-te că site-ul tău acceptă TLS versiunea 1.2 sau una ulterioară.

note: translators: %s: Context (e.g. 'featured', 'product-preview')
en: Our request to the %s API got a malformed response.
ro: Cererea noastră la API-ul %s a primit un răspuns deformat.

note: translators: 1: Context (e.g. 'featured', 'product-preview') 2: HTTP error code
en: Our request to the %1$s API got error code %2$d.
ro: Cererea noastră la API-ul %1$s a primit codul de eroare %2$d.

[ctx: block description]
en: Display accepted payment methods.
ro: Afișează metodele de plată acceptate.

[ctx: block title]
en: Accepted Payment Methods
ro: Metode de plată acceptate

en: Go to checkout
ro: Mergi la finalizare comandă

en: View my cart
ro: Vezi coșul meu

en: Shipping, taxes, and discounts calculated at checkout.
ro: Livrare, impozite și reduceri calculate la finalizare.

en: No theme is defined for this template.
ro: Nu este definită nicio temă pentru acest șablon.

en: A link to set a new password will be sent to your email address.
ro: Va fi trimisă o legătură la adresa ta de email pentru a seta o parolă nouă.

en: List of extended deprecated tasks from the client side filter.
ro: Listă extinsă cu sarcinile învechite pentru filtrele folosite de clienți.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after an order is placed on-hold from Pending, Cancelled or Failed order status.
ro: Aceasta este o notificare aferentă comenzii care este trimisă clienților și conține detalii despre comandă după ce o comandă a fost clasată ca suspendată, din starea inițială a comenzii în așteptare, anulată sau eșuată.

en: Browse categories
ro: Răsfoiește categoriile

en: Product Reviews
ro: Recenzii produs

en: There was an error generating your API Key.
ro: A fost o eroare la generarea cheii API.

[ctx: block title]
en: Proceed to Checkout
ro: Continuă cu finalizarea comenzii

[ctx: block title]
en: Actions
ro: Acțiuni

[ctx: block title]
en: Billing Address
ro: Adresă de facturare

[ctx: block title]
en: Contact Information
ro: Informații de contact

[ctx: block title]
en: Order Note
ro: Notă comandă

[ctx: block title]
en: Payment Options
ro: Opțiuni de plată

[ctx: block description]
en: Payment options for your store.
ro: Opțiuni de plată pentru magazinul tău.

[ctx: block title]
en: Shipping Address
ro: Adresă de livrare

[ctx: block title]
en: Shipping Options
ro: Opțiuni de livrare

[ctx: block title]
en: Terms and Conditions
ro: Termeni și condiții

[ctx: block description]
en: Collect your customer's billing address.
ro: Colectează adresa de facturare a clientului.

[ctx: block title]
en: Checkout Fields
ro: Câmpuri finalizare comandă

[ctx: block description]
en: Allow customers to add a note to their order.
ro: Permite clienților să adauge o notă la comandă.

[ctx: block description]
en: Collect your customer's shipping address.
ro: Colectează adresa de livrare a clientului.

[ctx: block description]
en: Contains blocks that are displayed when the cart contains products.
ro: Conține blocuri care sunt afișate când un coș are produse.

[ctx: block description]
en: Allow customers proceed to Checkout.
ro: Permite clienților să continue finalizarea comenzii.

[ctx: block description]
en: Allow customers to place their order.
ro: Permite clienților să-și plaseze comenzile.

[ctx: block description]
en: Collect your customer's contact information.
ro: Colectează informațiile de contact ale clientului.

[ctx: block description]
en: Column containing checkout address fields.
ro: Coloană cu câmpurile adresă la finalizarea comenzii.

[ctx: block title]
en: Checkout Totals
ro: Totaluri finalizare

[ctx: block description]
en: Column containing the checkout totals.
ro: Coloană care conține totalurile din pagina de finalizare.

[ctx: block description]
en: Ensure that customers agree to your Terms & Conditions and Privacy Policy.
ro: Asigură că Termenii și condițiile și Politica de confidențialitate sunt acceptate de clienți.

[ctx: block title]
en: Order Summary
ro: Rezumat comandă

[ctx: block title]
en: Cart Totals
ro: Total coș

[ctx: block title]
en: Empty Cart
ro: Coș gol

[ctx: block description]
en: Column containing the cart totals.
ro: Coloană care conține totalurile din coș.

[ctx: block title]
en: Filled Cart
ro: Coș plin

[ctx: block description]
en: Contains blocks that are displayed when the cart is empty.
ro: Conține blocuri care sunt afișate când coșul este gol.

[ctx: block description]
en: Show customers a summary of their order.
ro: Arată clienților un rezumat al comenzii.

en: Your cart
ro: Coșul tău

[ctx: block title]
en: Express Checkout
ro: Finalizare expres (rapidă)

en: The Eway extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
ro: Extensia Eway pentru WooCommerce îți permite să accepți plăți cu carduri de credit direct în magazinul tău, fără a redirecționa clienții la un site terț pentru a face plata.

en: Reach more shoppers and drive sales for your store. Integrate with Google to list your products for free and launch paid ad campaigns.
ro: Ajungi la mai mulți cumpărători și generezi vânzări pentru magazinul tău. Integrezi Google pentru a afișa produsele gratuit și pentru a lansa campanii publicitare plătite.

en: If this is a default attribute
ro: Dacă acesta este un atribut implicit

en: Sorry, this order requires a shipping option.
ro: Regret, această comandă necesită o opțiune de livrare.

[ctx: block description]
en: Column containing cart items.
ro: Coloană cu produsele din coș.

[ctx: block title]
en: Cart Line Items
ro: Produse din coș în linie

[ctx: block description]
en: Block containing current line items in Cart.
ro: Bloc ce conține produsele curente din coș în linie.

en: Sorry, you are not allowed to hide task lists.
ro: Regret, nu ai voie să ascunzi listele cu sarcini.

en: Sorry, that task list was not found
ro: Regret, nu am găsit lista cu sarcini

en: Task list ID already exists
ro: ID-ul listei cu sarcini există deja

en: Task list ID does not exist
ro: ID-ul listei cu sarcini nu există

en: Sorry, you post telemetry data.
ro: Regret, publici date de telemetrie.

en: Platform to track.
ro: Platformă de urmărit.

en: Platform version to track.
ro: Versiunea platformei de urmărit.

en: Mini-Cart
ro: Mini-coș

en: Returns number of products with each stock status.
ro: Returnează numărul de produse cu starea stocului pentru fiecare.

en: If true, calculates stock counts for products in the collection.
ro: Dacă este setat la „true”, calculează stocurile pentru produsele din colecție.

en: Optional parameter to query specific task list.
ro: Parametru opțional pentru interogarea listei cu sarcini.

en: Time period to snooze the task.
ro: Perioada de timp pentru amânarea sarcinii.

en: Store email address.
ro: Adresă email magazin.

en: Sorry, no snoozeable task with that ID was found.
ro: Regret, nu am găsit nicio sarcină cu acel ID care poate fi amânată.

en: Sorry, no dismissable task with that ID was found.
ro: Regret, nu am găsit nicio sarcină cu acel ID care poate fi respinsă.

en: Sorry, you are not allowed to snooze onboarding tasks.
ro: Regret, nu ai voie să amâni sarcini la îmbarcare.

en: Sorry, you are not allowed to retrieve onboarding tasks.
ro: Regret, nu ai voie să preiei sarcini la îmbarcare.

en: Whether to consider GMT post dates when limiting response by published or modified date.
ro: Dacă iei în considerare datele articolelor (GMT) când limitezi răspunsul la data publicării sau modificării.

en: Limit response to resources modified after a given ISO8601 compliant date.
ro: Limitează răspunsul la resursele modificate după data conformă dată de ISO 8601.

en: Limit response to resources modified before a given ISO8601 compliant date.
ro: Limitează răspunsul la resursele modificate înainte de data conformă dată de ISO 8601.

en: Sorry, no task with that ID was found.
ro: Regret, nu am găsit nicio sarcină cu acel ID.

en: Whether or not this store agreed to receiving marketing contents from WooCommerce.com.
ro: Dacă acest magazin a acceptat sau nu să primească conținut de marketing de la WooCommerce.com.

en: This is where you can browse products in this store.
ro: Aici poți răsfoi produsele din acest magazin.

en: Are you sure you want to remove the selected shipping?
ro: Sigur vrei să înlături livrarea selectată?

en: Are you sure you want to remove the selected fees?
ro: Sigur vrei să înlături taxele selectate?

en: Add recommended marketing tools to reach new customers and grow your business
ro: Adaugă instrumentele de marketing recomandate pentru a ajunge la clienți noi și pentru a-ți dezvolta afacerea

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Print shipping labels with %1$sWooCommerce Shipping%2$s
ro: Tipărești etichete de livrare cu %1$sWooCommerce Shipping%2$s

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Get automated sales tax with %1$sWooCommerce Tax%2$s
ro: Cu %1$sWooCommerce Tax%2$s, îți automatizezi calculele pentru taxele pe vânzări

note: translators: 1: opening product link tag. 2: closing link tag
en: Enhance speed and security with %1$sJetpack%2$s
ro: Cu %1$sJetpack%2$s, îmbunătățești viteza și securitatea

en: Locations outside all other zones
ro: Locații în afara tuturor celorlalte zone

en: International
ro: Internațional

en: Reach out to customers
ro: Ajungi la clienți

note: translators: %s: WooCommerce.com Subscriptions tab count HTML.
en: My Subscriptions %s
ro: Abonamentele mele %s

en: ZIP Code
ro: Cod poștal (ZIP)

en: Potentially unsecured files were found in your uploads directory
ro: Am găsit în directorul „uploads” fișiere posibil nesecurizate

note: translators: 1: opening analytics docs link tag. 2: closing link tag
en: Files that may contain %1$sstore analytics%2$s reports were found in your uploads directory - we recommend assessing and deleting any such files.
ro: Am găsit în directorul „uploads” fișiere care pot să conțină rapoarte despre %1$sAnalytics magazin%2$s - recomandăm evaluarea și ștergerea oricăror astfel de fișiere.

en: Edit page
ro: Editează pagina

en: We have created a sample draft Refund and Returns Policy page for you. Please have a look and update it to fit your store.
ro: Am creat pentru tine o schiță a paginii Politică de rambursări și returnări. Te rog să o citești și s-o actualizezi ca să se potrivească cu politica magazinului tău.

note: translators: 1: last access date 2: last access time 3: last access timezone abbreviation
en: %1$s at %2$s %3$s
ro: %1$s la %2$s %3$s

[ctx: Page title]
en: Refund and Returns Policy
ro: Politică de rambursări și returnări

en: N. Revenue (formatted)
ro: Venit net (formatat)

en: When true, refunded items are restocked.
ro: Când este setat la „true”, produsele rambursate sunt trecute în stoc.

en: Direct updates
ro: Actualizări directe

en: Shipping Phone Number
ro: Număr de telefon pentru livrare

en: Billing Phone Number
ro: Număr de telefon pentru facturare

en: Extension's name - this will be used to ensure the data in the request is routed appropriately.
ro: Numele extensiei - va fi folosit pentru a asigura că datele din cerere sunt direcționate corespunzător.

en: Additional data to pass to the extension
ro: Date suplimentare de trecut în extensie

en: Select a product to regenerate the data for, or leave empty for a full table regeneration:
ro: Selectează un produs căruia vrei să-i regenerezi datele sau lasă gol pentru regenerarea completă a tabelului:

en: Product attributes lookup table
ro: Tabele de căutare pentru atribute produse

en: Use the product attributes lookup table for catalog filtering.
ro: Folosește tabelele de căutare pentru atribute produse pentru filtrarea catalogului.

en: These settings are not available while the lookup table regeneration is in progress.
ro: Aceste setări nu sunt disponibile în timpul regenerării tabelelor de căutare.

en: Update the table directly upon product changes, instead of scheduling a deferred update.
ro: Actualizează tabelul imediat după modificările făcute la produse, ca să nu mai programezi o actualizare mai târziu.

en: Enable table usage
ro: Activează utilizarea tabelelor

en: Net total revenue (formatted).
ro: Total venituri nete (formatat).

en: Enable WooCommerce Analytics
ro: Activează WooCommerce Analytics

en: Setup a Refund and Returns Policy page to boost your store's credibility.
ro: Configurează o pagină Politică de rambursări și returnări pentru a mări credibilitatea magazinului tău.

en: Limit result set to products that are low or out of stock. (Deprecated)
ro: Limitează setul de rezultate la produse care au stoc mic sau cu stoc epuizat. (învechită)

note: translators: %1$s contains the filepath of the digital asset.
en: %1$s could not be served using the Force Download method. A redirect will be used instead.
ro: %1$s nu a putut fi servit prin metoda Forțează descărcările. În schimb, va fi folosită o redirecționare.

note: translators: %1$s contains the filepath of the digital asset.
en: %1$s could not be served using the X-Accel-Redirect/X-Sendfile method. A Force Download will be used instead.
ro: %1$s nu a putut fi servit prin metoda X-Accel-Redirect/X-Sendfile. În schimb, va fi folosită metoda Forțează descărcările.

note: translators: %1$s is a link to the WooCommerce documentation.
en: If the "Force Downloads" or "X-Accel-Redirect/X-Sendfile" download method is selected but does not work, the system will use the "Redirect" method as a last resort. <a href="%1$s">See this guide</a> for more details.
ro: Dacă este selectată metoda de descărcare „Forțează descărcările” sau „X-Accel-Redirect/X-Sendfile” dar nu funcționează, sistemul va folosi metoda „Redirecționează” ca o ultimă soluție. Pentru mai multe detalii, <a href="%1$s">vezi acest ghid</a>.

en: Allow using redirect mode (insecure) as a last resort
ro: Ca ultimă soluție, permite folosirea modului redirecționare (nesigur)

en: Set your store location and where you'll ship to.
ro: Setează locația magazinului și locurile unde vei livra produse.

en: Choose payment providers and enable payment methods at checkout.
ro: Alege furnizorii de plăți și activează metodele de plată la finalizarea comenzilor.

en: You're only one step away from getting paid. Verify your business details to start managing transactions with WooPayments.
ro: Mai ai un singur pas pentru a primi plăți. Verifică detaliile furnizate pentru afacerea ta și începe administrarea tranzacțiilor cu WooPayments.

en: Grow your store
ro: Dezvoltă-ți magazinul

en: Start by adding the first product to your store. You can add your products manually, via CSV, or import them from another service.
ro: Începe prin adăugarea primului produs în magazin. Poți adăuga produse manual, prin CSV sau le poți importa de la un alt serviciu.

en: Set your store location and configure tax rate settings.
ro: Setează locația magazinului și configurează setările pentru cotele de impozitare.

en: Your store address is required to set the origin country for shipping, currencies, and payment options.
ro: Adresa magazinului tău este obligatorie pentru stabilirea țării de origine pentru livrări, monedă și opțiuni de plată.

en: Protect your WooCommerce Store with Jetpack Backup.
ro: Protejează-ți magazinul WooCommerce cu copiile de siguranță Jetpack.

en: Store downtime means lost sales. One-click restores get you back online quickly if something goes wrong.
ro: O perioadă de nefuncționare a magazinului înseamnă vânzări pierdute. Restaurările cu un singur clic îl readuc rapid online dacă ceva nu merge bine.

en: Get backups
ro: Fă copii de siguranță

en: The rate at which tax is applied.
ro: Cota pentru aplicarea impozitului.

en: Notes are unavailable because the "admin-note" data store cannot be loaded.
ro: Notele nu sunt disponibile deoarece depozitul de date „admin-note” nu poate fi încărcat.

en: The Payfast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs. Selecting this extension will configure your store to use South African rands as the selected currency.
ro: Extensia Payfast pentru WooCommerce îți permite să accepți plăți cu carduri de credit și EFT prin unul dintre gateway-urile populare de plată din Africa de Sud. Fără taxe de inițializare sau costuri lunare pentru un abonament. Dacă selectezi extensia, ea îți va configura magazinul să folosească rand-ul sud-african ca monedă selectată.

en: Change status to cancelled
ro: Schimbă starea în anulată

note: translators: %d: Download number translators: %s: download number
en: Download %d ID
ro: Descarcă ID-ul %d

en: Recently Viewed Products list
ro: Listă cu produse vizualizate recent

en: Products by Rating list
ro: Listă cu produse după evaluarea lor

en: This section shows details of Action Scheduler.
ro: Această secțiune prezintă detalii despre Programatorul de acțiuni.

en: Source of note.
ro: Sursa notei.

en: Data store:
ro: Magazin de date:

en: Variations Sold
ro: Variații vândute

en: Number of product items sold.
ro: Numărul de produse vândute.

en: Products sold
ro: Produse vândute

en: Number of variation items sold.
ro: Numărul de produse cu variații vândute.

en: Things to do next
ro: Lucruri pe care să le faci în continuare

en: Manage transactions without leaving your WordPress Dashboard. Only with WooPayments.
ro: Administrezi tranzacțiile fără să părăsești panoul de control WordPress. Numai cu modulul WooPayments.

en: Create and send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns straight from your dashboard.
ro: Creezi și trimiți emailuri pentru urmărirea cumpărăturilor, știri și campanii promoționale direct din panoul tău de control.

en: A link to a product.
ro: O legătură la un produs.

en: Product Link
ro: Legătură la produs

en: A link to a product tag.
ro: O legătură la o etichetă produs.

en: Product Tag Link
ro: Legătură la etichetă produs

en: A link to a product category.
ro: O legătură la o categorie de produse.

en: Product Category Link
ro: Legătură la categorie de produse

note: translators: %1$s: Link to WP Mail Logging plugin, %2$s: Link to Email FAQ support page.
en: To ensure your store&rsquo;s notifications arrive in your and your customers&rsquo; inboxes, we recommend connecting your email address to your domain and setting up a dedicated SMTP server. If something doesn&rsquo;t seem to be sending correctly, install the <a href="%1$s">WP Mail Logging Plugin</a> or check the <a href="%2$s">Email FAQ page</a>.
ro: Pentru a te asigura că notificările pentru magazin ajung la tine și la clienții tăi, recomandăm să-ți conectezi adresa de email la domeniul tău și să configurezi un server SMTP dedicat. Dacă ți se pare că nu sunt trimise corect, instalează <a href="%1$s">modulul WP Mail Logging</a> sau consultă <a href="%2$s">pagina Întrebări frecvente despre email</a>.

en: How easy was it to add a product tag?
ro: Cât de ușor a fost să adaugi o etichetă pentru produs?

en: Invalid path provided.
ro: Ai furnizat o cale care nu este validă.

en: Regenerate the product attributes lookup table
ro: Regenerează tabelele de căutare pentru atribute produse

en: Product attributes lookup table data is regenerating
ro: Sunt regenerate datele din tabelele de căutare pentru atribute produse

note: translators: %d: How many products have been processed so far.
en: Filling in progress (%d)
ro: Completare în desfășurare (%d)

en: This tool will regenerate the product attributes lookup table data from existing product(s) data. This process may take a while.
ro: Acest instrument va regenera datele din tabelele de căutare pentru atribute produse din datele existente despre produs (produse). Acest proces poate dura ceva timp.

en: Paystack helps African merchants accept one-time and recurring payments online with a modern, safe, and secure payment gateway.
ro: Paystack îi ajută pe comercianții africani să accepte plăți unice și recurente online cu un gateway de plată modern, sigur și securizat.

en: How easy was it to add a product attribute?
ro: Cât de ușor a fost să adaugi un atribut pentru produs?

en: How easy was it to add product category?
ro: Cât de ușor a fost să adaugi o categorie de produse?

en: How easy was it to use search?
ro: Cât de ușor a fost să folosești căutarea?

note: translators: the title of the payment gateway
en: %s connected successfully
ro: %s a fost conectat cu succes

en: Hi there,
ro: Bună,

note: translators: %s Field label.
en: %s (optional)
ro: %s (opțional)

en: Enable PayU’s exclusive plugin for WooCommerce to start accepting payments in 100+ payment methods available in India including credit cards, debit cards, UPI, & more!
ro: Activează modulul PayU creat exclusiv pentru WooCommerce și începi să accepți plăți folosind peste 100 de metode de plată disponibile în India, inclusiv cu carduri de credit, carduri de debit, UPI și altele!

en: Get ready to start selling
ro: Pregătește-te să începi vânzările

en: PayU for WooCommerce
ro: PayU pentru WooCommerce

note: translators: %s: Integration name.
en: Integration "%s" is not registered.
ro: Integrarea „%s” nu este înregistrată.

note: translators: %s: Integration name.
en: "%s" is already registered.
ro: „%s” este deja înregistrată.

en: Integration registry requires an identifier.
ro: Registrul de integrare necesită un identificator.

note: translators: %s: product names.
en: %s cannot be purchased. Please remove them from your cart.
ro: %s nu pot fi cumpărate. Te rog înlătură-le din coș.

note: translators: %s: product names.
en: %s are out of stock and cannot be purchased. Please remove them from your cart.
ro: %s au stocul epuizat și nu pot fi cumpărate. Te rog înlătură-le din coș.

note: translators: %s: product name.
en: %s is out of stock and cannot be purchased. Please remove it from your cart.
ro: %s are stocul epuizat și nu poate fi cumpărat. Te rog înlătură-l din coș.

note: translators: %s: product names.
en: There are too many %s in the cart. Only 1 of each can be purchased. Please reduce the quantities in your cart.
ro: Sunt prea multe %s în coș. Poți cumpăra numai un singur produs din fiecare. Te rog să reduci cantitățile din coș.

note: translators: %s: product names.
en: There are too many %s in the cart. Only 1 can be purchased. Please reduce the quantity in your cart.
ro: Sunt prea multe %s în coș. Poți cumpăra numai un produs. Te rog să reduci cantitatea din coș.

en: There was an error with an item in your cart.
ro: A fost o eroare la un produs din coșul tău.

note: translators: %s: product names.
en: There are not enough %s in stock. Please reduce the quantities in your cart.
ro: Nu sunt suficiente %s în stoc. Te rog să reduci cantitățile din coș.

note: translators: %s: product names.
en: There is not enough %s in stock. Please reduce the quantity in your cart.
ro: Nu sunt suficiente %s în stoc. Te rog să reduci cantitatea din coș.

en: Block name is required.
ro: Numele blocului este obligatoriu.

note: translators: 1: The first n-1 items of a list 2: the last item in the list.
en: %1$s and %2$s
ro: %1$s și %2$s

note: translators: %s: product name.
en: %s cannot be purchased. Please remove it from your cart.
ro: Produsul %s nu poate fi cumpărat. Te rog înlătură-l din coș.

en: List of postcodes / ZIPs. Introduced in WooCommerce 5.3.
ro: Listă cu coduri poștale (ZIP). Introdusă în WooCommerce 5.3.

en: Postcode/ZIP, it doesn't support multiple values. Deprecated as of WooCommerce 5.3, 'postcodes' should be used instead.
ro: Cod poștal/ZIP nu acceptă mai multe valori. Sunt considerate învechite începând cu WooCommerce 5.3, în locul lor ar trebui să fie folosite „coduri poștale”.

note: translators: 1: tax class name 2: error message
en: Additional tax class "%1$s" couldn't be saved. %2$s.
ro: Clasa de impozitare suplimentară „%1$s” nu putut fi salvată. %2$s.

en: Tax class slug is invalid
ro: Descriptorul clasei de impozitare este invalid

en: WooCommerce Setup
ro: Inițializare WooCommerce

en: Limit result set to resources assigned to a specific parent. Applies to hierarchical taxonomies only.
ro: Limitează setul de rezultate la resursele atribuite unui anumit părinte. Se aplică numai pentru taxonomiile ierarhice.

en: Offset the result set by a specific number of items. Applies to hierarchical taxonomies only.
ro: Compensează setul de rezultate cu un anumit număr de elemente. Se aplică numai pentru taxonomiile ierarhice.

en: Step
ro: Pas

en: of
ro: din

en: Start selling
ro: Începe vânzarea

en: You're almost there! Once you complete store setup you can start receiving orders.
ro: Aproape ai terminat! După ce finalizezi inițializarea magazinului, poți începe să primești comenzi.

en: Low Stock amount for the variation.
ro: Cantitate mică în stoc pentru variație.

en: Low Stock amount for the product.
ro: Cantitate mică în stoc pentru produs.

en: Amount that will be refunded for this line item (excluding taxes).
ro: Suma care va fi rambursată pentru acest element de rând (fără taxe).

en: Coupon item ID is readonly.
ro: ID-ul elementului cupon poate fi doar citit.

en: Amount that will be refunded for this tax.
ro: Suma care va fi rambursată pentru acest impozit.

en: When variation stock reaches this amount you will be notified by email. The default value for all variations can be set in the product Inventory tab. The shop default value can be set in Settings > Products > Inventory.
ro: Când stocul pentru variații ajunge la această valoare, vei fi notificat prin email. Valoarea implicită pentru toate variațiile poate fi setată în fila Inventar produse. Valoarea implicită pentru magazin poate fi setată în Setări > Produse > Inventar.

en: Search for a page&hellip;
ro: Caută o pagină...

en: City name, it doesn't support multiple values. Deprecated as of WooCommerce 5.3, 'cities' should be used instead.
ro: Nume localitate nu acceptă mai multe valori. Sunt considerate învechite începând cu WooCommerce 5.3, în locul lor ar trebui să fie folosite „localități”.

en: List of city names. Introduced in WooCommerce 5.3.
ro: Listă cu nume de localități. Introdusă în WooCommerce 5.3.

en: When product stock reaches this amount you will be notified by email. It is possible to define different values for each variation individually. The shop default value can be set in Settings > Products > Inventory.
ro: Când stocul de produse ajunge la această valoare, vei fi notificat prin email. Pot fi definite valori diferite pentru fiecare variație, individual. Valoarea implicită pentru magazin poate fi setată în Setări > Produse > Inventar.

note: translators: %d: Amount of stock left
en: Store-wide threshold (%d)
ro: Prag pentru întregul magazin (%d)

note: translators: %d: Amount of stock left
en: Parent product's threshold (%d)
ro: Prag pentru produse părinte (%d)

note: translators: 1: product link, 2: product name
en: The selected product isn't a variation of %2$s, please choose product options by visiting <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
ro: Produsul selectat nu este o variație pentru %2$s, te rog alege din opțiunile pentru produs mergând la <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

en: Effortless payments by Mollie: Offer global and local payment methods, get onboarded in minutes, and supported in your language.
ro: Plăți fără niciun efort cu Mollie: oferi metode de plată globale și locale, integrarea se face în câteva minute și este în limba ta.

en: PayPal Payments
ro: Plăți cu PayPal

en: Add manually
ro: Adaugă manual

en: The provided postcode / ZIP is not valid
ro: Codul poștal/ZIP furnizat nu este valid

note: translators: %s valid country codes
en: Invalid country code provided. Must be one of: %s
ro: Codul de țară furnizat nu este valid. Trebuie să fie unul dintre acestea: %s

en: Optionally, how the metadata value should be displayed to the user.
ro: Opțional, cum ar trebui să fie afișată valoarea metadatelor pentru utilizatori.

en: Value of the metadata.
ro: Valoarea metadatelor.

en: Name of the metadata.
ro: Numele metadatelor.

en: List of required payment gateway features to process the order.
ro: Lista funcționalităților necesare pentru gateway-urile de plată folosite la procesarea comenzilor.

en: List of cart fees.
ro: Listă cu taxele din coș.

en: Total tax amount for this fee.
ro: Suma totală a impozitului pentru această taxă.

en: Total amount for this fee.
ro: Suma totală pentru această taxă.

en: Fee total amounts provided using the smallest unit of the currency.
ro: Sume totale pentru taxele furnizate folosind cea mai mică unitate de monedă.

en: The provided phone number is not valid
ro: Numărul de telefon furnizat nu este valid

en: The provided email address is not valid
ro: Adresa de email furnizată nu este validă

note: translators: %s: is the field label translators: %s Field label.
en: %s is required
ro: %s este obligatoriu

en: billing address
ro: adresă de facturare

en: shipping address
ro: adresă de livrare

note: translators: %s country code.
en: Sorry, we do not allow orders from the provided country (%s)
ro: Regretăm, nu permitem comenzi din această țară (%s)

note: translators: %s Address type.
en: There was a problem with the provided %s:
ro: A fost o problemă cu %s pe care ai furnizat-o:

note: translators: %1$s given state, %2$s valid states
en: The provided state (%1$s) is not valid. Must be one of: %2$s
ro: Județul (provincie, stat) furnizat, %1$s, nu este valid. Trebuie să fie unul dintre acestea: %2$s

en: Metadata related to the item
ro: Metadate asociate cu produsul

note: translators: %s file handle name.
en: Script with handle %s had a dependency on itself which has been removed. This is an indicator that your JS code has a circular dependency that can cause bugs.
ro: Scriptul cu manipulantul %s avea o dependență internă, care a fost eliminată. Acesta este un indicator pentru codul tău JS și arată că are o dependență circulară care poate provoca erori.

note: translators: %s country code.
en: Sorry, we do not ship orders to the provided country (%s)
ro: Regretăm, nu livrăm comenzi în această țară (%s)

note: translators: %s provided email.
en: The provided email address (%s) is not valid—please provide a valid email address
ro: Adresa de email furnizată (%s) nu este validă - te rog furnizează o adresă validă

en: A valid email address is required
ro: Este obligatorie o adresă de email validă

en: Extended task List
ro: Listă de sarcini extinsă

note: translators: %s is template name
en: Sorry, creating the product with template failed.
ro: Regret, crearea produsului cu acest șablon a eșuat.

en: Product template name.
ro: Nume șablon pentru produse.

en: You want your product catalog and images to look great and align with your brand. This guide will give you all the tips you need to get your products looking great in your store.
ro: Vrem ca imaginile produselor și catalogul tău de produse să arate excelent și să fie în ton cu brandul tău. Acest ghid îți va oferi toate sfaturile de care ai nevoie pentru ca produsele tale să arate minunat în magazin.

en: How to customize your product catalog
ro: Cum să-ți personalizezi catalogul de produse

note: translators: ISO 3166-1 alpha-2 country code
en: '%s' is not a valid country code.
ro: „%s” nu este un cod de țară valid.

en: Generated at
ro: Generat la

en: This section shows information about this status report.
ro: Această secțiune prezintă informații despre acest raport de stare.

en: Status report information
ro: Informații despre raportul de stare

note: Translators: %1$s: shortcode text, %2$s: block slug.
en: Page does not contain the %1$s shortcode or the %2$s block.
ro: Pagina nu conține scurtcodul %1$s sau blocul %2$s.

en: Get the basics
ro: Ai elementele de bază

note: translators: 1: line break tag, 2: open link to WordPress update link, 3: close link tag.
en: %1$s %2$sUpdate WordPress to enable the new navigation%3$s
ro: %1$s %2$sActualizează WordPress pentru a activa noua navigare%3$s

en: No product attribute with that slug was found.
ro: Nu am găsit niciun atribut de produs cu acest descriptor.

en: Search by similar attribute name.
ro: Caută după un nume similar de atribut.

en: Slug identifier for the resource.
ro: Identificator descriptor pentru resursă.

en: You're invited to share your experience
ro: Te invităm să-ți împărtășești experiența

en: I don't know how to get a date from a %s
ro: Nu știu cum să obțin o dată din %s

note: translators: 1: Link URL
en: With the release of WooCommerce 4.0, these reports are being replaced. There is a new and better Analytics section available for users running WordPress 5.3+. Head on over to the <a href="%1$s">WooCommerce Analytics</a> or learn more about the new experience in the <a href="https://woocommerce.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">WooCommerce Analytics documentation</a>.
ro: Odată cu lansarea WooCommerce 4.0, aceste rapoarte au fost înlocuite. Este disponibilă o secțiune Analitice nouă și mai bună pentru utilizatorii care rulează cu WordPress 5.3 sau o cu versiune ulterioară. Mergi la <a href="%1$s">WooCommerce Analytics</a> sau află mai multe despre noua experiență în <a href="https://woocommerce.com/document/woocommerce-analytics/" target="_blank">documentația despre WooCommerce Analytics</a>.

en: Department
ro: Departament

en: Are you sure you're ready?
ro: Sigur ești gata?

en: We strongly recommend creating a backup of your site before updating.
ro: Recomandăm insistent să faci o copie de siguranță a site-ului înainte de actualizare.

en: Send
ro: Trimite

en: The official Razorpay extension for WooCommerce allows you to accept credit cards, debit cards, netbanking, wallet, and UPI payments.
ro: Extensia oficială Razorpay pentru WooCommerce îți permite să accepți plăți cu carduri de credit, carduri de debit, prin netbanking, wallet și UPI.

en: Whether the product is visible in the catalog
ro: Indiferent dacă produsul este vizibil în catalog

en: Total tax on shipping. If shipping has not been calculated, a null response will be sent.
ro: Taxa totală pentru livrare. Dacă taxa de livrare nu a fost calculată, va fi trimis un răspuns nul.

en: Total price of shipping. If shipping has not been calculated, a null response will be sent.
ro: Prețul total pentru livrare. Dacă prețul de livrare nu a fost calculat, va fi trimis un răspuns nul.

note: translators: %s: extension namespace
en: Extension data registered by %s
ro: Datele extensiei au fost înregistrate de %s

en: True if the cart meets the criteria for showing shipping costs, and rates have been calculated and included in the totals.
ro: Dacă este setat la „true”, coșul îndeplinește criteriile pentru afișarea costurilor de livrare, iar tarifele au fost calculate și incluse în prețul total.

en: The discount type for the coupon (e.g. percentage or fixed amount)
ro: Tipul de reducere pentru cupon (de exemplu, un procent sau o sumă fixă)

en: The coupon's unique code.
ro: Codul unic al cuponului.

en: Current set billing address for the customer.
ro: Adresa curentă de facturare setată pentru client.

en: Limit result set to orders that have the specified customer_type
ro: Limitează setul de rezultate la comenzi care au customer_type specificat

en: Alias for customer_type (deprecated).
ro: Alias pentru customer_type (învechit).

en: How easy was it to update your settings?
ro: Cât de ușor a fost să-ți actualizezi setările?

en: How easy was it to update an order?
ro: Cât de ușor a fost să actualizezi o comandă?

en: Thank you for your feedback!
ro: Îți mulțumim pentru impresii!

en: The date the last order for this product was placed, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost plasată ultima comandă pentru acest produs, în fusul orar al site-ului.

en: Unable to create order
ro: Nu pot să creez comanda

note: translators: %1$s: coupon code, %2$s: myaccount page link.
en: Usage limit for coupon "%1$s" has been reached. If you were using this coupon just now but your order was not complete, you can retry or cancel the order by going to the <a href="%2$s">my account page</a>.
ro: Ai ajuns la limita maximă de utilizare pentru cuponul „%1$s”. Dacă folosești acest cupon chiar acum și comanda ta nu a fost finalizată, poți să reîncerci sau să anulezi comanda mergând la <a href="%2$s">pagina Contul meu</a>.

en: Back
ro: Înapoi

en: Look for orders, customer info, and process refunds in one click with the Woo app.
ro: Cu aplicația Woo, cauți comenzi și informații despre clienți și procesezi rambursările cu un singur clic.

en: Manage your orders on the go
ro: Îți administrezi comenzile din mers

note: translators: 1: opening link tag, 2: closing tag
en: This tool will reset the cached values used in WooCommerce Analytics. If numbers still look off, try %1$sReimporting Historical Data%2$s.
ro: Acest instrument va reseta valorile memorate în cache care sunt folosite în WooCommerce Analytics. Dacă încă nu vezi cifrele, încearcă %1$sreimportarea datelor istorice%2$s.

en: How easy was it to import products?
ro: Cât de ușor a fost să imporți produse?

en: Hanover
ro: Hanovra

en: Stats about variations.
ro: Statistici despre variații.

en: Variations detailed reports.
ro: Rapoarte detaliate despre variații.

en: Limit result set to items that don't have the specified variation(s) assigned.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care nu au atribuite anumite variații.

en: Limit result set to items that have the specified variation(s) assigned.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care au atribuite anumite variații.

en: Limit result set to variations in the specified categories.
ro: Limitează setul de rezultate la variații din anumite categorii.

en: Limit result set to variations that don't include the specified attributes.
ro: Limitează setul de rezultate la variații care nu includ atributele specificate.

en: Limit result set to variations that include the specified attributes.
ro: Limitează setul de rezultate la variații care includ atributele specificate.

en: Add additional piece of info about each variation to the report.
ro: Adaugă în raport informații suplimentare despre fiecare variație.

en: Limit result set to items that don't have the specified parent product(s).
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care nu au produsele părinte specificate.

en: Limit result set to items that have the specified parent product(s).
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care au produsele părinte specificate.

en: Limit result set to variations not in the specified categories.
ro: Limitează setul de rezultate la variații care nu sunt în categoriile specificate.

note: translators: 1: tax amount 2: country name
en: (includes %1$s estimated for %2$s)
ro: (include suma de %1$s estimată pentru %2$s)

en: Parish
ro: Parohie

en: Tags deleted.
ro: Am șters etichetele.

en: Categories deleted.
ro: Am șters categoriile.

en: Town / City / Post Office
ro: Municipiu/localitate/oficiu poștal

note: translators: 1: product link, 2: product name
en: Please choose product options by visiting <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
ro: Te rog alege opțiunile pentru produs mergând la <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.

note: translators: 1: opening link tag, 2: closing tag
en: By clicking "Get started", you agree to our %1$sTerms of Service%2$s
ro: Dacă dai clic pe „Începe”, ești de acord cu %1$sTermenii noștri de utilizare ai serviciului%2$s

en: Parent product name if the product is a variation.
ro: Numele produsului părinte dacă produsul este o variație.

en: Whether to create a new user account as part of order processing.
ro: Dacă se creează un cont de utilizator nou ca parte a procesării comenzii.

en: Set password
ro: Setează parola

en: This password reset key is for a different user account. Please log out and try again.
ro: Această cheie pentru resetarea parolei este pentru un alt cont de utilizator. Te rog dezautentifică-te și încearcă din nou.

en: Meta value for UI display.
ro: Valoare meta pentru afișarea UI.

en: Meta key for UI display.
ro: Cheie meta pentru afișarea UI.

en: The slug for the resource.
ro: Descriptorul pentru resursă.

en: Click here to set your new password.
ro: Dă clic aici pentru a seta parola nouă.

[ctx: district]
en: South Banat
ro: Banatul de Sud

[ctx: district]
en: North Banat
ro: Banatul de Nord

[ctx: district]
en: Central Banat
ro: Banatul Central

[ctx: district]
en: Belgrade
ro: Belgrad

en: Let's go
ro: Să-i dăm drumul

en: Abort
ro: Anulează

en: Limit result set to orders that include products with the specified attributes.
ro: Limitează setul de rezultate la comenzi care includ produse cu atributele specificate.

en: Limit result set to orders that don't include products with the specified attributes.
ro: Limitează setul de rezultate la comenzi care nu includ produse cu atributele specificate.

en: Please provide an array of IDs through the noteIds param.
ro: Te rog furnizează un tablou de ID-uri cu ajutorul parametrului noteIds.

en: Setup Wizard
ro: Asistent de inițializare

en: Export status.
ro: Stare export.

en: Export ID.
ro: ID export.

en: Export status message.
ro: Mesaj pentru starea exportului.

en: Search by similar product name, sku, or attribute value.
ro: Caută după nume produs similar, SKU sau valoare atribut.

en: Online courses are a great solution for any business that can teach a new skill. Since courses don’t require physical product development or shipping, they’re affordable, fast to create, and can generate passive income for years to come. In this article, we provide you more information about selling courses using WooCommerce.
ro: Cursurile online sunt o soluție excelentă pentru toate afacerile care se bazează pe educație și învățare. Deoarece cursurile nu sunt produse fizice și nu trebuie livrate cu ajutorul unui transportator, ele sunt ieftine și convenabile, pot fi create destul de repede și generează venituri pasive pentru mai mulți ani. În acest articol îți oferim mai multe informații despre vânzarea de cursuri folosind WooCommerce.

en: Do you want to sell online courses?
ro: Vrei să vinzi cursuri online?

en: Track your store performance on mobile
ro: Urmărești performanțele magazinului pe mobil

en: Monitor your sales and high performing products with the Woo app.
ro: Cu aplicația Woo, îți monitorizezi vânzările și produsele performante.

en: Edit and create new products from your mobile devices with the Woo app
ro: Cu aplicația Woo, editezi produsele și creezi produse noi de pe dispozitivele tale mobile

en: Edit products on the move
ro: Editează produsele din mers

en: Red Sea
ro: Marea Roșie

en: North Sinai
ro: Sinaiul de Nord

en: South Sinai
ro: Sinaiul de Sud

en: Biscay
ro: Vizcaya

en: Onboarding is maintained in WooCommerce Admin.
ro: Îmbarcarea este menținută în WooCommerce Admin.

en: İstanbul
ro: Istanbul

en: Åland Islands
ro: Insulele Åland

en: WooCommerce Product Elements
ro: Elemente de produse WooCommerce

en: Net Payment
ro: Plată netă

note: translators: 1: payment date. 2: payment method
en: %1$s via %2$s
ro: %1$s prin %2$s

en: Paid
ro: Plătită

en: West Macedonia
ro: Macedonia de Vest

en: East Macedonia and Thrace
ro: Macedonia de Est și Tracia

en: Central Macedonia
ro: Macedonia Centrală

en: North Aegean
ro: Egeea de Nord

en: South Aegean
ro: Egeea de Sud

en: Crete
ro: Creta

en: Peloponnese
ro: Peloponez

en: Central Greece
ro: Grecia Centrală

en: West Greece
ro: Grecia de Vest

en: Ionian Islands
ro: Insulele Ionice

en: This will change the stock status of all variations.
ro: Asta va modifica starea stocului pentru toate variațiile.

note: translators: %s: File name
en: File uploaded: %s
ro: Fișier încărcat: %s

en: Are you sure you want to run this tool?
ro: Sigur vrei să rulezi acest instrument?

en: Visit community forums
ro: Vizitează forumurile comunității

en: Community support
ro: Suport din partea comunității

[ctx: Taxonomy name]
en: Product visibility
ro: Vizibilitate produs

[ctx: Taxonomy name]
en: Product type
ro: Tip de produs

en: The ID for the resource.
ro: ID-ul pentru resursă.

en: Instance ID.
ro: ID instanță.

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s not updated
ro: %s nu a fost actualizată

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s not added
ro: %s nu a fost adăugată

en: Tag not added.
ro: Eticheta nu fost adăugată.

en: The term slug.
ro: Descriptorul termenului.

en: List of variation attributes.
ro: Lista atributelor pentru variații.

en: Add to cart URL.
ro: URL Adaugă în coș.

en: The assigned attribute.
ro: Atributul atribuit.

en: The term name.
ro: Numele termenului.

en: The attribute name.
ro: Numele atributului.

en: An account is already registered with your email address. <a href="#" class="showlogin">Please log in.</a>
ro: Este înregistrat deja un cont cu adresa ta de email. <a href="#" class="showlogin">Te rog autentifică-te.</a>

en: Taxes applied to this shipping rate using the smallest unit of the currency.
ro: Taxele aplicate pentru acest tarif de livrare folosind cea mai mică unitate de monedă.

en: Is the product stock backordered? This will also return false if backorder notifications are turned off.
ro: Stocul produsului este pentru pre-comandate? Asta va returna, de asemenea, „false” dacă notificările pentru precomenzi sunt dezactivate.

en: The attribute taxonomy name.
ro: Numele taxonomiei atributului.

en: Does the product have additional options before it can be added to the cart?
ro: Produsul are opțiuni suplimentare înainte de a putea fi adăugat în coș?

en: The term ID, or 0 if the attribute is not a global attribute.
ro: ID-ul termenului sau 0 dacă atributul nu este un atribut global.

en: List of assigned attribute terms.
ro: Lista termenilor cu atribute atribuite.

en: True if this attribute is used by product variations.
ro: Dacă este setat la „true”, acest atribut este folosit de variațiile produsului.

en: The attribute taxonomy, or null if the attribute is not taxonomy based.
ro: Taxonomia atributului sau zero dacă atributul nu se bazează pe o taxonomie.

en: The attribute ID, or 0 if the attribute is not taxonomy based.
ro: ID-ul atributului sau 0 dacă atributul nu se bazează pe o taxonomie.

en: True if the product is on backorder.
ro: Dacă este setat la „true”, produsul este pentru pre-comenzi.

en: Tag deleted.
ro: Am șters eticheta.

en: Category deleted.
ro: Am șters categoria.

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s deleted
ro: Am șters %s

en: Category added.
ro: Am adăugat categoria.

en: Category not added.
ro: Nu am adăugat categoria.

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s added
ro: Am adăugat %s

[ctx: taxonomy term messages]
note: translators: %s: taxonomy label
en: %s updated
ro: Am actualizat %s

en: Tag updated.
ro: Am actualizat eticheta.

en: Tag not updated.
ro: Nu am actualizat eticheta.

en: Category updated.
ro: Am actualizat categoria.

en: Category not updated.
ro: Nu am actualizat categoria.

en: Tag added.
ro: Am adăugat eticheta.

en: Bundles
ro: Pachete

en: Tag ID
ro: ID etichetă

en: Tag name
ro: Nume etichetă

en: Education and learning
ro: Educație și instruire

en: Customizable products
ro: Produse personalizabile

en: Category link
ro: Legătură la categorie

en: Category slug
ro: Descriptor categorie

en: Category name
ro: Nume categorie

en: Category ID
ro: ID categorie

en: Tag slug
ro: Descriptor etichetă

en: Total distinct customers.
ro: Total clienți distincți.

en: Whether or not the profile was skipped.
ro: Indiferent dacă profilul a fost omis sau nu.

en: List of categories, if applicable.
ro: Listă cu categorii, dacă este cazul.

en: List of tags, if applicable.
ro: Listă cu etichete, dacă este cazul.

en: With our blocks, you can select and display products, categories, filters, and more virtually anywhere on your site — no need to use shortcodes or edit lines of code. Learn more about how to use each one of them.
ro: Cu blocurile noastre, poți selecta și afișa produse, categorii, filtre și altele oriunde pe site-ul tău - nu trebuie să folosești scurt-coduri sau să editezi linii de cod. Află mai multe despre cum să le folosești, pe fiecare în parte.

en: Tag link.
ro: Legătură la etichetă.

en: Analytics cache cleared.
ro: Am șters cache-ul pentru Analytics.

en: Clear analytics cache
ro: Șterge cache-ul pentru Analytics

en: Ready to launch your store?
ro: Ești gata să-ți lansezi magazinul?

en: To make sure you never get that sinking "what did I forget" feeling, we've put together the essential pre-launch checklist.
ro: Pentru a ne asigura că nu te vei gândi niciodată „oare am uitat ceva?” am creat o listă de verificări cu lucrurile esențiale înainte de lansare.

en: Customize your online store with WooCommerce blocks
ro: Personalizează-ți magazinul online cu blocurile WooCommerce

note: translators: 1: Orders URL 2: Address URL 3: Account URL.
en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">billing address</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
ro: În panoul de control al contului tău poți vizualiza <a href="%1$s">comenzile recente</a>, poți administra <a href="%2$s">adresele de facturare</a> și <a href="%3$s">edita parola și detaliile contului</a>.

en: Set up additional payment options
ro: Configurează opțiunile de plată suplimentare

en: Invalid admin note
ro: Nota pentru administrator nu este validă

en: Browse store
ro: Răsfoiește în magazin

en: Remove item
ro: Înlătură produsul

en: Details
ro: Detalii

en: New in store
ro: Noutăți în magazin

en: Your cart is currently empty!
ro: Coșul tău este gol acum!

note: translators: %s is the name of the product in cart. translators: %s refers to the item name in the cart.
en: Quantity of %s in your cart.
ro: Cantitate: %s în coș.

en: Phone (optional)
ro: Telefon (opțional)

en: Order summary
ro: Rezumat comandă

en: Payment Method
ro: Metodă de plată

en: Variation options
ro: Opțiuni pentru variații

note: translators: %d is number of items in stock for product
en: %d left in stock
ro: %d rămase în stoc

en: Discounted price:
ro: Preț cu reducere:

en: Previous price:
ro: Preț anterior:

en: Postal code (optional)
ro: Cod poștal (opțional)

en: State/County (optional)
ro: Județ (provincie, stat)/țară (opțional)

en: Country/Region (optional)
ro: Țară/regiune (opțional)

en: Last name (optional)
ro: Nume (opțional)

en: Country/Region
ro: Țară/regiune

en: Address (optional)
ro: Adresă (opțional)

en: Company (optional)
ro: Companie (opțional)

en: Apartment, suite, etc. (optional)
ro: Apartament, complex etc. (opțional)

en: First name (optional)
ro: Prenume (opțional)

en: City (optional)
ro: Localitate (opțional)

en: Add store details
ro: Adaugă detaliile magazinului

en: Line total tax.
ro: Total impozit pe linie.

en: 2 minutes
ro: 2 minute

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: 1 minute per product
ro: 1 minut per produs

en: 4 minutes
ro: 4 minute

en: Price data for the product in the current line item, including or excluding taxes based on the "display prices during cart and checkout" setting. Provided using the smallest unit of the currency.
ro: Date despre prețurile produsului din linia curentă, care includ sau exclud taxele pe baza setării „Afișează prețurile în coș și în timpul finalizării”. Sunt furnizate folosind cea mai mică unitate de monedă.

en: Raw unrounded product prices used in calculations. Provided using a higher unit of precision than the currency.
ro: Prețurile produselor, brute și nerotunjite, folosite la calcule. Sunt furnizate folosind o unitate de precizie mai mare decât moneda.

en: Decimal precision of the returned prices.
ro: Precizie la zecimale pentru prețurile returnate.

en: Item total amounts provided using the smallest unit of the currency.
ro: Sume totale pentru produsele furnizate folosind cea mai mică unitate de monedă.

en: Line subtotal (the price of the product before coupon discounts have been applied).
ro: Sub-total linie (prețul produsului înainte de a fi aplicate reducerile prin cupon).

en: Line total (the price of the product after coupon discounts have been applied).
ro: Total linie (prețul produsului după ce au fost aplicate reducerile prin cupon).

en: Instance ID of the shipping method that provided the rate.
ro: ID-ul instanței pentru metoda de livrare care a furnizat tariful.

en: Meta data attached to the shipping rate.
ro: Metadate atașate la tariful de livrare.

[ctx: Order status]
en: Draft
ro: Ciornă

en: Line subtotal tax.
ro: Sub-total impozit pe linie.

en: True if backorders are allowed past stock availability.
ro: Dacă este setat la „true”, sunt permise precomenzi din disponibilitatea stocului.

en: True if this is the rate currently selected by the customer for the cart.
ro: Dacă este setat la „true”, acesta este tariful selectat în prezent de client pentru coș.

en: If true, only one item of this product is allowed for purchase in a single order.
ro: Dacă este setat la „true”, poate fi cumpărat numai un singur produs de acest tip printr-o singură comandă.

note: translators: %s is an integer higher than 0 (1, 2, 3...)
en: Undo
ro: Anulează

en: Store details
ro: Informații despre magazin

en: List of shipping rates.
ro: Lista cu tarifele de livrare.

en: The ID of the package the shipping rates belong to.
ro: ID-ul pachetului de care aparțin tarifele de livrare.

en: List of cart items the returned shipping rates apply to.
ro: Lista produselor din coș pentru care se aplică tarifele de livrare returnate.

en: Name of the package.
ro: Numele pachetului.

en: Shipping destination address.
ro: Adresă de destinație pentru livrare.

en: ID of the shipping rate.
ro: ID-ul tarifului de livrare.

en: Name of the item.
ro: Numele elementului.

en: Quantity of the item in the current package.
ro: Cantitatea de produse din pachetul curent.

en: Name of the shipping rate, e.g. Express shipping.
ro: Numele tarifului de livrare, de exemplu Livrare expres (rapidă).

en: Description of the shipping rate, e.g. Dispatched via USPS.
ro: Descrierea tarifului de livrare, de exemplu Expediat prin USPS.

en: Delivery time estimate text, e.g. 3-5 business days.
ro: Text pentru estimarea timpului de livrare, de exemplu 3-5 zile lucrătoare.

en: Price of this shipping rate using the smallest unit of the currency.
ro: Prețul pentru acest tarif de livrare folosind cea mai mică unitate de monedă.

en: ID of the shipping method that provided the rate.
ro: ID-ul metodei de livrare care a furnizat tariful.

en: Currency symbol for the currency which can be used to format returned prices.
ro: Simbol pentru moneda care poate fi folosită pentru formatarea prețurilor returnate.

en: Number of reviews for products in this category.
ro: Număr de recenzii pentru produsele din această categorie.

en: List of available shipping rates for the cart.
ro: Lista cu tarifele de livrare disponibile pentru coș.

en: Decimal separator for the currency which can be used to format returned prices.
ro: Separator pentru zecimale la moneda care poate fi folosită pentru formatarea prețurilor returnate.

en: An array of data being returned from the payment gateway.
ro: Un tablou de date returnat de gateway-ul de plată.

en: Status of the payment returned by the gateway. One of success, pending, failure, error.
ro: Starea plății returnată de gateway. Poate fi cu succes, în așteptare, eșuată, eroare.

en: Current set shipping address for the customer.
ro: Adresa curentă de livrare setată pentru client.

en: List of applied cart coupons.
ro: Listă cu cupoanele aplicate la coșuri.

en: Cart total amounts provided using the smallest unit of the currency.
ro: Sume totale pentru coșurile furnizate folosind cea mai mică unitate de monedă.

en: Total price of items in the cart.
ro: Prețul total al produselor din coș.

en: Total price of any applied fees.
ro: Prețul total al taxelor aplicate.

en: Total tax on fees.
ro: Total impozit pe taxe.

en: Total tax on items in the cart.
ro: Total impozit pentru produsele din coș.

en: Total discount from applied coupons.
ro: Total reducere pentru cupoanele aplicate.

en: Total price of shipping.
ro: Prețul total al livrării.

en: Total price the customer will pay.
ro: Prețul total pe care îl va plăti clientul.

en: Total tax applied to items and shipping.
ro: Total impozit aplicat pentru produse și livrare.

en: The name of the tax.
ro: Numele taxei.

en: List of cart item errors, for example, items in the cart which are out of stock.
ro: Listă cu erori pentru elementele din coș, de exemplu, produsele din coș care au stoc epuizat.

en: Category image.
ro: Imagine categorie.

en: Error code
ro: Cod eroare

en: Currency code (in ISO format) for returned prices.
ro: Cod monedă (în format ISO) pentru prețurile returnate.

en: Currency minor unit (number of digits after the decimal separator) for returned prices.
ro: Unitate mică de monedă (numărul de cifre după separatorul pentru zecimale) pentru prețurile returnate.

en: Price prefix for the currency which can be used to format returned prices.
ro: Prefix preț pentru moneda care poate fi folosită pentru formatarea prețurilor returnate.

en: Thousand separator for the currency which can be used to format returned prices.
ro: Separator pentru mii la moneda care poate fi folosită pentru formatarea prețurilor returnate.

en: Min and max prices found in collection of products, provided using the smallest unit of the currency.
ro: Prețurile minime și maxime găsite în colecția de produse, furnizate folosind cea mai mică unitate de monedă.

en: The coupons unique code.
ro: Codul unic al cupoanelor.

en: Total amounts provided using the smallest unit of the currency.
ro: Sume totale furnizate folosind cea mai mică unitate de monedă.

en: Total discount applied by this coupon.
ro: Total reducere aplicată prin acest cupon.

en: Country/Region code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
ro: Cod de țară/regiune în format ISO 3166-1 alfa-2.

note: translators: Placeholders are class and method names
en: %1$s requires an instance of %2$s or %3$s for the address
ro: %1$s necesită o instanță a %2$s sau %3$s pentru adresă

en: The ID of the payment method being used to process the payment.
ro: ID-ul metodei de plată care este folosită pentru procesarea plății.

en: State/County code, or name of the state, county, province, or district.
ro: Cod județ sau numele județului, provinciei, districtului sau statului.

en: Apartment, suite, etc.
ro: Număr apartament, cameră, complex etc.

en: Returns number of products within attribute terms.
ro: Returnează numărul de produse în termenii atributului.

en: Lines of taxes applied to items and shipping.
ro: Linii cu impozite aplicate pentru produse și livrare.

en: True if the cart needs payment. False for carts with only free products and no shipping costs.
ro: Dacă este setat la „true”, coșul are nevoie de livrare. Setat la „false” pentru coșurile care au numai produse gratuite și fără costuri de livrare.

en: A URL to redirect the customer after checkout. This could be, for example, a link to the payment processors website.
ro: Un URL pentru a redirecționa clienții după finalizare. Ar putea fi, de exemplu, o legătură la site-ul web al procesoarelor de plăți.

en: Error message
ro: Mesaj pentru eroare

en: Total tax removed due to discount from applied coupons.
ro: Am înlăturat impozitul total din cauza reducerilor din cupoanele aplicate.

en: Total tax removed due to discount applied by this coupon.
ro: Am înlăturat impozitul total din cauza reducerii aplicate prin acest cupon.

en: The amount of tax charged.
ro: Valoarea impozitului perceput.

en: Result of payment processing, or null if not yet processed.
ro: Rezultatul procesării plății, poate fi nul dacă plata nu a fost încă procesată.

en: Limit result set to reviews from specific product IDs.
ro: Limitează setul de rezultate la recenzii pentru anumite ID-uri produs.

en: Product full description in HTML format.
ro: Descrierea completă a produsului în format HTML.

en: Product short description in HTML format.
ro: Descrierea scurtă a produsului în format HTML.

en: ID of the parent product, if applicable.
ro: ID-ul produsului părinte, dacă este aplicabil.

note: translators: %s Coupon codes.
en: Invalid coupons were removed from the cart: "%s"
ro: Au fost înlăturate din coș cupoanele invalide: „%s”

note: translators: %s: product name
en: &quot;%s&quot; is not available for purchase.
ro: „%s” nu este disponibil pentru cumpărare.

note: translators: %1$s coupon code, %2$s reason.
en: The "%1$s" coupon has been removed from your cart: %2$s
ro: Cuponul „%1$s” a fost înlăturat din coșul tău: %2$s

note: translators: %s: coupon code
en: "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
ro: „%s” a fost deja aplicat și nu poate fi folosit împreună cu alte cupoane.

note: translators: %s coupon code
en: Coupon code "%s" has already been applied.
ro: Codul de cupon „%s” a fost deja aplicat.

note: translators: %s coupon code
en: "%s" is an invalid coupon code.
ro: „%s” este un cod de cupon invalid.

en: Cart item is invalid.
ro: Produsul din coș este invalid.

en: Cart item no longer exists or is invalid.
ro: Produsul din coș nu mai există sau este invalid.

en: Unique identifier (key) for the cart item.
ro: Identificator unic (cheie) pentru produsul din coș.

en: Price data provided using the smallest unit of the currency.
ro: Date despre preț furnizate folosind cea mai mică unitate de monedă.

en: Price string formatted as HTML.
ro: Șir de caractere pentru preț formatat în HTML.

en: Parent term ID, if applicable.
ro: ID termen părinte, dacă este aplicabil.

en: The order ID to process during checkout.
ro: ID-ul comenzii de procesat în timpul finalizării.

en: Order status. Payment providers will update this value after payment.
ro: Stare comandă. Furnizorii de plăți vor actualiza această stare după efectuarea plății.

en: Order key used to check validity or protect access to certain order data.
ro: Cheie comandă folosită pentru a verifica validitatea sau pentru a proteja accesul la anumite date din comandă.

en: Note added to the order by the customer during checkout.
ro: Notă adăugată de client la comandă în timpul finalizării.

en: Customer ID if registered. Will return 0 for guests.
ro: ID client, dacă clientul este înregistrat. Va returna 0 pentru vizitatori.

en: Limit result set to reviews from specific category IDs.
ro: Limitează setul de rezultate la recenzii pentru anumite ID-uri de categorie.

en: Zip or Postcode of the address being shipped to.
ro: Codul poștal sau ZIP al adresei la care se face livrarea.

en: ISO code for the country of the address being shipped to.
ro: Codul ISO pentru țara unde este adresa la care se face livrarea.

en: The chosen rate ID for the package.
ro: ID-ul tarifului ales pentru pachet.

en: Coupons are disabled.
ro: Cupoanele sunt dezactivate.

en: Unique identifier for the coupon within the cart.
ro: Identificator unic pentru cuponul aplicat la coș.

en: Coupon does not exist in the cart.
ro: Cuponul nu există în coș.

en: Method not implemented
ro: Metoda nu a fost implementată

en: Sort ascending or descending.
ro: Sortează crescător sau descrescător.

en: Sort by term property.
ro: Sortează după proprietățile termenilor.

en: First line of the address being shipped to.
ro: Prima linie a adresei la care se face livrarea.

en: Second line of the address being shipped to.
ro: A doua linie a adresei la care se face livrarea.

en: ISO code, or name, for the state, province, or district of the address being shipped to.
ro: Cod ISO sau nume pentru județul, provincia, districtul sau statul unde este adresa la care se face livrarea.

en: Limit result set to products based on a minimum price, provided using the smallest unit of the currency.
ro: Limitează setul de rezultate la produse care au un preț minim, furnizat folosind cea mai mică unitate de monedă.

en: No payment method provided.
ro: Nu a fost furnizată nicio metodă de plată.

en: Invalid payment result received from payment method.
ro: A fost primit rezultatul plată invalidă de la metoda de plată.

en: Data to pass through to the payment method when processing payment.
ro: Date care să fie trecute pentru metoda de plată la procesarea plății.

en: Limit result set to products based on a maximum price, provided using the smallest unit of the currency.
ro: Limitează setul de rezultate la produse care au un preț maxim, furnizat folosind cea mai mică unitate de monedă.

en: New quantity of the item in the cart.
ro: Cantitate nouă pentru elementul din coș.

en: Unique identifier (key) for the cart item to update.
ro: Identificator unic (cheie) pentru produsul din coș de actualizat.

en: List of variation IDs, if applicable.
ro: Lista cu ID-uri variație, dacă este cazul.

en: Quantity left in stock if stock is low, or null if not applicable.
ro: Cantitatea rămasă în stoc dacă stocul este mic sau zero, dacă nu este cazul.

en: If true, empty terms will not be returned.
ro: Dacă este setat la „true”, termenii goi nu vor fi returnați.

en: Coupon cannot be removed because it is not already applied to the cart.
ro: Cuponul nu poate fi înlăturat, încă nu este aplicat la coș.

en: Invalid coupon code.
ro: Codul cuponului nu este valid.

en: City of the address being shipped to.
ro: Localitatea unde este adresa la care se face livrarea.

note: Translators: %s Payment method ID.
en: The %s payment gateway is not available.
ro: Gateway-ul de plată %s nu este disponibil.

en: Cannot create order from empty cart.
ro: Nu pot să creez o comandă cu un coș gol.

en: Verifying database... One or more tables are still missing:
ro: Verific baza de date... Încă lipsește un tabel sau lipsesc mai multe tabele:

en: Verify base database tables
ro: Verifică tabelele bazei de date

en: This tool will empty the template cache.
ro: Acest instrument va șterge cache-ul șablonului.

en: Verify database
ro: Verifică baza de date

en: Verify if all base database tables are present.
ro: Verifică dacă există toate tabelele de bază în baza de date.

en: Template cache cleared.
ro: Cache-ul șablonului a fost șters.

en: The active version of WooCommerce does not support template cache clearing.
ro: Versiunea activă a WooCommerce nu suportă ștergerea cache-ului pentru șabloane.

en: You need WooCommerce 4.2 or newer to run this tool.
ro: Pentru a rula acest instrument, ai nevoie de WooCommerce 4.2 sau de o versiune ulterioară.

en: Clear template cache
ro: Șterge cache șablon

en: Maximum number of items to be returned in result set. Defaults to no limit if left blank.
ro: Numărul maxim de elemente care să fie returnate în setul de rezultate. Dacă lași gol, valorile implicite nu au nicio limită.

note: translators: %1$s table name, %2$s database user, %3$s database name.
en: WooCommerce %1$s table creation failed. Does the %2$s user have CREATE privileges on the %3$s database?
ro: Crearea tabelului WooCommerce %1$s a eșuat. Utilizatorul %2$s are privilegii pentru a CREA tabele în baza de date %3$s?

en: If your store is based in the EU, we recommend using the EU VAT Number extension in addition to automated taxes. It provides your checkout with a field to collect and validate a customer's EU VAT number, if they have one.
ro: Dacă magazinul tău se află în UE, recomandăm să folosești extensia Număr de TVA pentru UE, în plus față de taxele automate. Ea introduce un câmp la finalizarea comenzii pentru a colecta și valida numărul de TVA al unui client din UE, dacă este înregistrat unul.

en: Collect and validate EU VAT numbers at checkout
ro: Colectează și validează numerele de TVA pentru UE la finalizare

en: Get notifications about store activity, including new orders and product reviews directly on your mobile devices with the Woo app.
ro: Cu aplicația Woo, primești notificări direct pe dispozitivele tale mobile despre activitatea magazinului, inclusiv despre comenzi noi și recenzii la produse.

en: Get real-time order alerts anywhere
ro: Ai alerte despre comenzi în timp real, oriunde

en: First order received
ro: Ai primit prima comandă

en: Database verified successfully.
ro: Am verificat cu succes baza de date.

en: Invalid category ID.
ro: ID nevalid pentru categorie.

en: The admin note layout has a wrong prop value.
ro: Aranjamentul notelor din administrare are o valoare de susținere greșită.

en: This video tutorial will help you go through the process of adding your first product in WooCommerce.
ro: Acest tutorial video te va ajuta să parcurgi procesul de adăugare a primului tău produs în WooCommerce.

en: Do you need help with adding your first product?
ro: Ai nevoie de ajutor pentru adăugarea primului produs?

en: Start your online clothing store
ro: Lansează-ți magazinul online de îmbrăcăminte

en: Starting a fashion website is exciting but it may seem overwhelming as well. In this article, we'll walk you through the setup process, teach you to create successful product listings, and show you how to market to your ideal audience.
ro: Crearea unui site de modă este o idee interesantă, dar poate fi totodată o acțiune copleșitoare. În acest articol, vom parcurge procesul de inițializare, te învățăm cum să creezi afișări de produse care să aibă succes și îți arătăm cum să lansezi pe piață produsele pentru publicul tău.

en: Share feedback
ro: Împărtășește impresiile

en: Now that you’ve chosen us as a partner, our goal is to make sure we're providing the right tools to meet your needs. We're looking forward to having your feedback on the store setup experience so we can improve it in the future.
ro: Acum, după ce ne-ai ales ca partener, obiectivul nostru este să ne asigurăm că îți oferim instrumentele potrivite care îți satisfac nevoile. Așteptăm cu nerăbdare impresiile tale despre experiența de inițializare a magazinului, ca s-o putem îmbunătăți în viitor.

en: Watch tutorial
ro: Vezi tutorialul

en: Changing eCommerce platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
ro: Schimbarea unei platforme de comerț electronic poate părea un obstacol mare și greu de depășit, dar este mult mai ușor decât crezi să-ți muți produsele, clienții și comenzile la WooCommerce. Acest articol te va ajuta să parcurgi acest proces.

en: Do you want to migrate from Shopify to WooCommerce?
ro: Vrei să migrezi de la Shopify la WooCommerce?

en: WooCommerce Subscriptions allows you to introduce a variety of subscriptions for physical or virtual products and services. Create product-of-the-month clubs, weekly service subscriptions or even yearly software billing packages. Add sign-up fees, offer free trials, or set expiration periods.
ro: Abonamentele WooCommerce îți permit să introduci o varietate de abonamente pentru produse și servicii fizice sau virtuale. Creezi un cerc de persoane pentru produsele lunii, abonamente săptămânale la servicii sau chiar pachete de software cu facturare anuală. Adaugi taxe de înscriere, oferi încercări gratuite și setezi perioadele de expirare.

note: translators: %1%s: Missing tables (separated by ",")
en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s.
ro: Lipsește un tabel sau lipsesc mai multe tabele necesare pentru funcționarea WooCommerce, s-ar putea ca unele funcționalități să nu funcționeze așa cum era de așteptat. Tabelele care lipsesc: %1$s.

en: Features
ro: Funcționalități

en: Start using new features that are being progressively rolled out to improve the store management experience.
ro: Pentru a îmbunătăți experiența de administrare a magazinului, începe utilizarea unor funcționalități noi care sunt rulate progresiv.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be installed. Upgrader install failed.
ro: Modulul cerut „%s” nu a putut fi instalat. Instalarea actualizării a eșuat.

en: Plugins were successfully installed.
ro: Modulele au fost instalate cu succes.

en: There was a problem installing some of the requested plugins.
ro: A fost o problemă la instalarea unora dintre modulele cerute.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s`. is not yet installed.
ro: Modulul cerut „%s” nu este încă instalat.

en: Plugins were successfully activated.
ro: Modulele au fost activate cu succes.

en: There was a problem activating some of the requested plugins.
ro: A fost o problemă la activarea unora dintre modulele cerute.

en: Sorry, there is no note with that ID.
ro: Regret, nu există nicio notă cu acest ID.

en: The layout of the note (e.g. banner, thumbnail, plain).
ro: Aranjamentul notei (de exemplu: banner, miniatură, simplu).

en: The image of the note, if any.
ro: Imaginea notei, dacă există.

en: Registers whether the note is deleted or not
ro: Înregistrează indiferent dacă nota este ștearsă sau nu

en: Visitors
ro: Vizitatori

en: Views
ro: Vizualizări

en: Plugins must be a non-empty array.
ro: Modulele trebuie să fie un tablou care nu este gol.

en: Do you need more info about WooCommerce Subscriptions?
ro: Ai nevoie de mai multe informații despre abonamentele WooCommerce?

note: translators: %s: product name
en: &quot;%s&quot; is out of stock and cannot be purchased.
ro: „%s” nu este în stoc și nu poate fi cumpărat.

note: translators: %s: product name
en: Not enough units of %s are available in stock to fulfil this order.
ro: Nu sunt suficiente produse %s în stoc pentru a onora această comandă.

en: Database tables missing
ro: Lipsesc tabelele bazei de date

note: translators: %1%s: Missing tables (separated by ",") %2$s: Link to check again
en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s. <a href="%2$s">Check again.</a>
ro: Lipsește un tabel sau lipsesc mai multe tabele necesare pentru funcționarea WooCommerce, s-ar putea ca unele funcționalități să nu funcționeze așa cum era de așteptat. Tabelele care lipsesc: %1$s. <a href="%2$s">Verifică din nou.</a>

note: translators: Comma separated list of missing tables.
en: Missing base tables: %s. Some WooCommerce functionality may not work as expected.
ro: Lipsesc tabele de bază: %s. Unele funcționalități WooCommerce s-ar putea să nu funcționeze așa cum este de așteptat.

en: Take payments with the provider that’s right for you - choose from 100+ payment gateways for WooCommerce.
ro: Accepți plăți cu furnizorul care îți convine - alegi din peste 100 de gateway-uri de plată pentru WooCommerce.

en: Home
ro: Prima pagină

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Marketplace
ro: Piață de desfacere

en: Install plugins
ro: Instalează module

en: Start accepting payments on your store!
ro: Începe să accepți plăți în magazinul tău!

en: Uh oh... There was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again.
ro: Oh, nu... A fost o problemă în timpul instalării modulelor Jetpack, WooCommerce Shipping și WooCommerce Tax. Te rog reîncearcă.

en: We noticed that there was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again and enjoy all the advantages of having the plugins connected to your store! Sorry for the inconvenience. The "Jetpack" and "WooCommerce Shipping & Tax" plugins will be installed & activated for free.
ro: Am observat că a fost o problemă în timpul instalării modulelor Jetpack, WooCommerce Shipping și WooCommerce Tax. Ne pare rău. Te rog reîncearcă și bucură-te de toate avantajele de a avea modulele conectate în magazinul tău! Modulele Jetpack, WooCommerce Shipping și WooCommerce Tax vor fi instalate și activate gratuit.

en: User&#8217;s WooCommerce payment tokens data.
ro: Datele tokenului de plată pentru utilizatorul WooCommerce.

en: User&#8217;s WooCommerce orders data.
ro: Datele comenzilor pentru utilizatorul WooCommerce.

en: User&#8217;s WooCommerce customer data.
ro: Datele clienților pentru utilizatorul WooCommerce.

en: User&#8217;s WooCommerce purchased downloads data.
ro: Datele descărcărilor cumpărate pentru utilizatorul WooCommerce.

en: User&#8217;s WooCommerce access to purchased downloads data.
ro: Acces la datele descărcărilor cumpărate pentru utilizatorul WooCommerce.

note: translators: %s function name.
en: %s() was called before the Action Scheduler data store was initialized
ro: %s() a fost apelată înainte de inițializarea stocării datelor prin Programatorul de acțiuni

note: translators: 1: uploads directory URL 2: documentation URL
en: Your store's uploads directory is <a href="%1$s">browsable via the web</a>. We strongly recommend <a href="%2$s">configuring your web server to prevent directory indexing</a>.
ro: Directorul încărcărilor pentru magazinul tău <a href="%1$s">poate fi răsfoit pe web</a>. Recomandăm <a href="%2$s">să configurezi serverul pentru a preveni indexarea directorilor</a>.

en: Finish setup
ro: Finalizează inițializarea

en: Take payments via bank transfer.
ro: Accepți plăți prin transfer bancar.

en: Take payments in cash upon delivery.
ro: Accepți plăți în numerar la livrare.

en: If checked, free shipping would be available based on pre-discount order amount.
ro: Dacă este bifată, livrarea gratuită ar fi disponibilă în funcție de valoarea comenzii care a avut anterior o reducere.

en: Apply minimum order rule before coupon discount
ro: Aplică regula comandă minimă înainte de reducere prin cupon

en: Coupons discounts
ro: Reduceri prin cupoane

en: Shipment Tracking
ro: Urmărire expediere

note: translators: accessibility text
en: (opens in a new tab)
ro: (se deschide într-o filă nouă)

note: translators: %s: version
en: Installed version not tested with active version of WooCommerce %s
ro: Versiunea instalată nu a fost testată cu versiunea WooCommerce activă: %s

en: WooCommerce.com support
ro: Suport WooCommerce.com

note: translators: 1: current version. 2: latest version
en: %1$s (update to version %2$s is available)
ro: %1$s (este disponibilă actualizarea la versiunea %2$s)

note: translators: %s: URL of WooCommerce.com subscriptions tab.
en: Please visit the <a href="%s" target="_blank">subscriptions page</a> and renew to continue receiving updates.
ro: Pentru a primi în continuare actualizări, te rog mergi la <a href="%s" target="_blank">pagina abonamente</a> și reînnoiește.

note: translators: %s: Forum URL
en: For further assistance with WooCommerce core, use the <a href="%1$s">community forum</a>. For help with premium extensions sold on WooCommerce.com, <a href="%2$s">open a support request at WooCommerce.com</a>.
ro: Pentru asistență suplimentară cu privire la nucleul WooCommerce, folosește <a href="%1$s">forumul comunității</a>. Pentru ajutor la extensiile premium vândute pe WooCommerce.com, <a href="%2$s">deschide un tichet de suport la WooCommerce.com</a>.

note: translators: %1$s: link to docs
en: Visit WooCommerce.com to learn more about <a href="%1$s" target="_blank">getting started</a>.
ro: Vizitează WooCommerce.com pentru a afla mai multe despre <a href="%1$s" target="_blank">cum să începi</a>.

en: Shipping Label
ro: Etichetă de livrare

en: The plugin could not be activated.
ro: Modulul nu a putut fi activat.

en: Personalize homepage
ro: Personalizează prima pagină

en: Personalize your store's homepage
ro: Personalizează prima pagină a magazinului tău

en: Limit stats fields to the specified items.
ro: Limitează câmpurile din statistici la anumite elemente.

en: The homepage is one of the most important entry points in your store. When done right it can lead to higher conversions and engagement. Don't forget to personalize the homepage that we created for your store during the onboarding.
ro: Prima pagină este punctul de intrare cel mai important în magazinul tău. Când intrarea se face corect, poate duce la conversii și implicări mai mari. Nu uita să-ți personalizezi prima pagină pe care am creat-o pentru magazinul tău în timpul îmbarcării.

en: There was an error communicating with the WooPayments plugin.
ro: A fost o eroare de comunicare cu modulul WooPayments.

en: Securely accept credit and debit cards on your site. Manage transactions without leaving your WordPress dashboard. Only with <strong>WooPayments</strong>.
ro: Accepți în siguranță carduri de credit și debit pe site-ul tău. Administrezi tranzacțiile fără să părăsești panoul de control WordPress. Numai cu modulul <strong>WooPayments</strong>.

en: Try the new way to get paid
ro: Încearcă noul mod de a fi plătit

en: It appears one or more database tables were missing. Attempting to re-create the missing table(s).
ro: Se pare că lipseau tabele (unul sau mai multe) din baza de date. Încerc să recreez tabelele lipsă.

note: translators: %s: Link to settings page.
en: Your store is configured to serve digital products using "Redirect only" method. This method is deprecated, <a href="%s">please switch to a different method instead.</a><br><em>If you use a remote server for downloadable files (such as Google Drive, Dropbox, Amazon S3), you may optionally wish to "allow using redirects as a last resort". Enabling that and/or selecting any of the other options will make this notice go away.</em>
ro: Magazinul tău este configurat pentru a servi produse digitale folosind metoda „Numai redirecționare”. Această metodă este învechită, <a href="%s">te rog comută la o altă metodă în locul acesteia.</a><br><em>Dacă folosești un server de la distanță pentru fișierele care pot fi descărcate (cum ar fi Google Drive, Dropbox, Amazon S3), poate vrei, opțional, să „permiți folosirea redirecționărilor ca o ultimă soluție. Dacă activezi și/sau selectezi oricare altă opțiune, această notificare o să dispară.</em>

en: Get started
ro: Începe

en: Mobile app
ro: Aplicație pentru mobil

en: Choose theme
ro: Alege o temă

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and much more with Mailchimp.
ro: Cu Mailchimp lansezi campanii direcționate, recuperezi coșurile de cumpărături abandonate și multe altele.

en: Set up payments
ro: Inițializează plățile

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place.
ro: Accepți în siguranță carduri de credit și debit cu un tarif mic, fără taxe surpriză (tarifele personalizate sunt disponibile). Vinzi online și din magazin și urmărești vânzările și inventarul dintr-un singur loc.

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries.
ro: Alegi plata pe care o vrei, plătești acum, plătești mai târziu sau o eșalonezi. Fără numărul cardului de credit, fără parolă, fără nicio grijă.

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay.
ro: Cu Apple Pay, accepți carduri de debit și credit în peste 135 de monede, metode de plată, cum ar fi Alipay, și finalizarea comenzii printr-o singură atingere.

en: Store connected successfully.
ro: Am conectat cu succes magazinul.

en: Import your products
ro: Importă produsele

en: Close dialog
ro: Închide dialogul

en: Dismiss this notice
ro: Respinge această notificare

en: Average order value
ro: Valoare medie per comandă

en: 🎉 Congrats on adding your first product!
ro: 🎉 Felicitări pentru adăugarea primului produs!

en: Gross sales
ro: Vânzări brute

en: Amount
ro: Sumă

en: Customer type
ro: Tip de client

en: CBD and other hemp-derived products
ro: CBD și alte produse derivate din canabis

en: Current page retrieval should be called on or after the `current_screen` hook.
ro: Recuperarea paginii curente ar trebui să fie apelată cu sau după cârligul `current_screen`.

en: Plugin name.
ro: Nume modul.

en: Plugin slug.
ro: Descriptor modul.

en: There was an error connecting to Square.
ro: A fost o eroare de conectarea la Square.

en: Plugin status.
ro: Stare modul.

en: Action that should be completed to connect Jetpack.
ro: Acțiune care ar trebui finalizată pentru a conecta Jetpack.

en: IP address.
ro: Adresă IP.

en: A partial IP address can be passed and matching results will be returned.
ro: Poate fi trecută o adresă IP parțială și vor fi returnate rezultatele care se potrivesc.

note: translators: %1$s: report name, %2$s: download URL
en: Download your %1$s Report: %2$s
ro: Descarcă raportul %1$s: %2$s

note: translators: %s: report name
en: Download your %s Report
ro: Descarcă raportul %s

en: Edit Product
ro: Editează produsul

en: Edit Coupon
ro: Editează cuponul

en: Edit Order
ro: Editează comanda

en: Disable
ro: Dezactivează

en: Profile Setup Wizard
ro: Asistent de inițializare pentru profil

en: WooCommerce Onboarding
ro: Îmbarcare WooCommerce

en: Bookings
ro: Rezervări

en: Physical products
ro: Produse fizice

en: Home, furniture, and garden
ro: Casă, mobilier și grădină

en: Food and drink
ro: Mâncare și băutură

en: Electronics and computers
ro: Electronice și calculatoare

en: Health and beauty
ro: Sănătate și frumusețe

en: Fashion, apparel, and accessories
ro: Moda, îmbrăcăminte și accesorii

en: [deleted]
ro: [șters]

en: Memberships
ro: Afilieri

en: If you need to enable or disable the task lists, please click on the button below.
ro: Dacă trebuie să activezi sau să dezactivezi listele de sarcini, te rog dă clic pe butonul de mai jos.

en: If you need to enable or disable the extended task lists, please click on the button below.
ro: Dacă trebuie să activezi sau să dezactivezi listele de sarcini extinse, te rog dă clic pe butonul de mai jos.

en: Invalid request. Please pass the match parameter.
ro: Cererea nu este validă. Te rog trece parametrul pentru potrivire.

en: Task List
ro: Listă cu sarcini

en: There was an error connecting to WooCommerce.com. Please try again.
ro: A fost o eroare de conectarea la WooCommerce.com. Te rog reîncearcă.

en: Jetpack is not installed or active.
ro: Jetpack nu este instalat sau nu este activ.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be installed.
ro: Modulul cerut „%s” nu a putut fi instalat.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services). translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be installed. Plugin API call failed.
ro: Modulul cerut „%s” nu a putut fi instalat. Apelarea API-ului modulului a eșuat.

en: Industry.
ro: Industrie.

en: An array of actions, if any, for the note.
ro: Un tablou de acțiuni, dacă există, pentru notă.

en: Content of the note.
ro: Conținutul notei.

en: Title of the note.
ro: Titlul notei.

en: Locale used for the note title and content.
ro: Locul folosit pentru titlul și conținutul notei.

en: The type of the note (e.g. error, warning, etc.).
ro: Tipul notei (de exemplu: eroare, avertizare etc.).

en: Name of the note.
ro: Numele notei.

en: ID of the note record.
ro: ID-ul înregistrării notei.

en: Status of note.
ro: Starea notei.

en: Type of note.
ro: Tipul de notă.

en: Whether or not the profile was completed.
ro: Indiferent dacă profilul a fost completat sau nu.

en: Onboarding profile data has been updated.
ro: Datele de profil de la îmbarcare au fost actualizate.

en: Product parent name.
ro: Nume părinte produs.

en: Postal Code
ro: Cod poștal

en: Sign Up
ro: Înregistrare

en: Last Active
ro: Ultimul activ

en: Limit response to objects with last order after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu ultima comandă după (sau la) o dată conformă dată de ISO 8601.

en: Limit response to objects with last order before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu ultima comandă înainte de (sau la) o dată conformă dată de ISO 8601.

en: Limit response to objects with an average order spend between two given numbers.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu o cheltuială medie per comandă cuprinsă între două numere date.

en: Limit response to objects with an average order spend less than or equal to given number.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu o cheltuială medie per comandă mai mică sau egală cu numărul dat.

en: Limit result to items with specified customer ids.
ro: Limitează rezultatele la elemente cu ID-uri client specificate.

en: Date the note was created (GMT).
ro: Data la care a fost creată nota (GMT).

en: Date the note was created.
ro: Data la care a fost creată nota.

en: Source of the note.
ro: Sursa notei.

en: The status of the note (e.g. unactioned, actioned).
ro: Starea notei (de exemplu: neacționată, acționată).

en: Content data for the note. JSON string. Available for re-localization.
ro: Date despre conținutul notei. Șir JSON. Disponibile pentru relocalizare.

en: Extra business extensions to install.
ro: Extensii suplimentare pentru afaceri de instalat.

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any (GMT).
ro: Data după care utilizatorului ar trebui să i se reamintească nota, dacă există (GMT).

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any.
ro: Data după care utilizatorului ar trebui să i se reamintească nota, dacă există.

en: Average AOV per customer.
ro: Medie VMC per client.

en: Average total spend per customer.
ro: Medie total cheltuieli per client.

en: Limit response to objects with an average order spend greater than or equal to given number.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu o cheltuială medie per comandă mai mare sau egală cu numărul dat.

en: Limit response to objects with a total order spend between two given numbers.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu o cheltuială totală per comandă cuprinsă între două numere date.

en: Limit response to objects with a total order spend less than or equal to given number.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu o cheltuială totală per comandă mai mică sau egală cu numărul dat.

en: Limit response to objects with a total order spend greater than or equal to given number.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu o cheltuială totală per comandă mai mare sau egală cu numărul dat.

en: Limit response to objects with an order count between two given integers.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu un număr de comenzi cuprins între două numere întregi date.

en: Limit response to objects with an order count less than or equal to given integer.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu un număr de comenzi mai mic sau egal cu numărul întreg dat.

en: Limit response to objects with an order count greater than or equal to given integer.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu un număr de comenzi mai mare sau egal cu numărul întreg dat.

en: Limit response to objects excluding specific countries.
ro: Limitează răspunsul la obiecte care exclud anumite țări.

en: Limit response to objects with specific countries.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu anumite țări.

en: Limit response to objects excluding emails.
ro: Limitează răspunsul la obiecte care exclud emailurile.

en: Limit response to objects including emails.
ro: Limitează răspunsul la obiecte care includ emailurile.

en: Limit response to objects excluding specific usernames.
ro: Limitează răspunsul la obiecte care exclud anumite nume de utilizator.

en: Limit response to objects with specific usernames.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu anumite nume de utilizator.

en: Limit response to objects excluding specific names.
ro: Limitează răspunsul la obiecte care exclud anumite nume.

en: Limit response to objects last active between two given ISO8601 compliant datetime.
ro: Limitează răspunsul la obiecte ultimul activ cuprinse între două date conforme date de ISO 8601.

en: Limit response to objects last active after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ro: Limitează răspunsul la obiecte ultimul activ după (sau la) o dată conformă dată de ISO 8601.

en: Limit response to objects last active before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ro: Limitează răspunsul la obiecte ultimul activ înainte de (sau la) o dată conformă dată de ISO 8601.

en: Limit response to objects with specific names.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu anumite nume.

en: Limit response to objects with a customer field containing the search term. Searches the field provided by `searchby`.
ro: Limitează răspunsul la obiecte cu un câmp client care conține termenul de căutare. Căută câmpul furnizat de `searchby`.

en: Average number of orders.
ro: Număr mediu de comenzi.

en: Number of customers.
ro: Număr de clienți.

en: Theme status.
ro: Stare temă.

en: Theme slug.
ro: Descriptor temă.

note: translators: %s: parameter name
en: %s must contain 2 valid dates.
ro: %s trebuie să conțină 2 date valide.

note: translators: %s: parameter name
en: %s must contain 2 numbers.
ro: %s trebuie să conțină 2 cifre.

note: translators: 1: parameter name
en: %1$s is not a numerically indexed array.
ro: %1$s nu este un tablou numeric indexat.

en: The requested theme could not be activated.
ro: Tema cerută nu a putut fi activată.

note: translators: %s: theme slug (example: woocommerce-services)
en: Invalid theme %s.
ro: %s invalid pentru temă.

note: translators: %s: theme slug (example: woocommerce-services)
en: The requested theme `%s` could not be installed.
ro: Tema cerută „%s” nu a putut fi instalată.

note: translators: %s: theme slug (example: woocommerce-services)
en: The requested theme `%s` could not be installed. Theme API call failed.
ro: Tema cerută „%s” nu a putut fi instalată. Apelarea API-ului temei a eșuat.

en: Whether or not a user can request to be reminded about the note.
ro: Indiferent dacă un utilizator poate cere sau nu să i se reamintească nota.

note: translators: %s: plugin slug (example: woocommerce-services)
en: The requested plugin `%s` could not be activated.
ro: Modulul cerut „%s” nu a putut fi activat.

en: Sorry, you cannot manage themes.
ro: Regret, nu poți să administrezi temele.

en: Sorry, you cannot manage plugins.
ro: Regret, nu poți să administrezi modulele.

en: Invalid plugin.
ro: Modulul nu este valid.

en: AOV
ro: VMC (valoare medie comenzi)

en: There was an error loading the WooCommerce.com Helper API.
ro: A fost o eroare la încărcarea API-ului WooCommerce.com Helper.

en: Region.
ro: Regiune.

en: Username.
ro: Nume utilizator.

en: Name.
ro: Nume.

en: User ID.
ro: ID utilizator.

en: Total spend.
ro: Total cheltuieli.

en: Avg order value.
ro: Valoare medie per comandă

en: Order count.
ro: Număr de comenzi.

en: Date last active GMT.
ro: Dată ultimul activ (GMT).

en: Date last active.
ro: Dată ultimul activ.

en: Date registered GMT.
ro: Data înregistrării (GMT).

en: Date registered.
ro: Data înregistrării.

en: Limit response to objects registered after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ro: Limitează răspunsul la obiecte înregistrate după (sau la) o dată conformă dată de ISO 8601.

en: Limit response to objects registered before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
ro: Limitează răspunsul la obiecte înregistrate înainte de (sau la) o dată conformă dată de ISO 8601.

note: translators: %s is product name
en: (Deleted)
ro: (șters)

note: translators: %s is product name
en: %s (Deleted)
ro: %s (șters)

en: Product variations IDs.
ro: ID-uri variații produs.

en: Product category IDs.
ro: ID-uri categorii de produse.

en: Limit result to items from the specified categories.
ro: Limitează rezultatele la elemente din anumite categorii.

en: Sorry, fetching downloads data failed.
ro: Regret, aducerea datelor descărcărilor a eșuat.

en: Limit response to objects that don't have the specified customer ids.
ro: Limitează răspunsul la obiecte care nu au ID-urile client specificate.

en: Limit response to objects that have the specified customer ids.
ro: Limitează răspunsul la obiecte care au ID-urile client specificate.

en: All pending and in-progress import actions have been cancelled.
ro: Toate acțiunile de import în așteptare și în curs de desfășurare au fost anulate.

en: Skip importing existing order data.
ro: Sari peste importul datelor pentru comenzile existente.

en: Number of days to import.
ro: Număr de zile pentru import.

en: Limit result set to items that don't have the specified tax rate(s) assigned.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care nu au atribuite anumite cote de impozitare.

en: Limit result set to items that have the specified tax rate(s) assigned.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care au atribuite anumite cote de impozitare.

en: Limit result set to returning or new customers.
ro: Limitează setul de rezultate la clienții noi sau care se întorc.

en: Order customer information.
ro: Informații despre clienții comenzilor

en: List of order coupons.
ro: Lista cupoanelor pentru comenzi.

en: Returning or new customer.
ro: Client nou sau care se întoarce.

en: Net total revenue.
ro: Total venit net.

en: Date the order was created, as GMT.
ro: Data la care a fost creată comanda (GMT).

en: Product(s)
ro: Produs (produse)

en: List of order product IDs, names, quantities.
ro: Lista ID-urilor, numelor, cantităților produselor din comenzi.

en: Limit result set to specific types of refunds.
ro: Limitează setul de rezultate la anumite tipuri de rambursări.

en: Limit result set to items that don't have the specified coupon(s) assigned.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care nu au atribuite anumite cupoane.

en: Limit result set to items that have the specified coupon(s) assigned.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care au atribuite anumite cupoane.

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories
ro: Indică dacă toate condițiile ar trebui îndeplinite pentru setul de rezultate sau dacă doar una dintre ele este suficientă. Potrivirile afectează următorii parametri: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories

en: Number of distinct products sold.
ro: Număr de produse distincte vândute.

en: Average items per order
ro: Număr mediu de elemente per comandă

en: Average order value.
ro: Valoare medie per comandă.

en: Human readable segment label, either product or variation name.
ro: Etichetă segment care poate fi citită de oameni, fie produs, fie nume variație.

en: Date the order was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creată comanda, în fusul orar al site-ului.

en: City.
ro: Localitate.

note: translators: 1: numeric product quantity, 2: name of product
en: %1$s× %2$s
ro: %1$s × %2$s

en: Country / Region.
ro: Țară/regiune.

en: Add additional piece of info about each category to the report.
ro: Adaugă în raport informații suplimentare despre fiecare categorie.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the categories taxonomy.
ro: Limitează setul de rezultate la toate elementele care au termenul specificat atribuit în categoriile taxonomiei.

en: Priority.
ro: Prioritate.

en: State.
ro: Județ (provincie, stat).

en: Number of downloads.
ro: Număr de descărcări.

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: Limit result set to items assigned one or more tax rates.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente atribuite unei sau mai multor cote de impozitare.

en: Tax code
ro: Cod fiscal

en: Amount of tax codes.
ro: Numărul codurilor fiscale.

en: Limit response to objects that don't have the specified user ids.
ro: Limitează răspunsul la obiecte care nu au ID-urile de utilizator specificate.

en: Limit response to objects that have the specified user ids.
ro: Limitează răspunsul la obiecte care au ID-urile de utilizator specificate.

en: The date of the download, as GMT.
ro: Data descărcării (GMT).

en: Limit response to objects that don't have a specified ip address.
ro: Limitează răspunsul la obiecte care nu au o adresă IP specificată.

en: Limit response to objects that have a specified ip address.
ro: Limitează răspunsul la obiecte care au o adresă IP specificată.

en: Shipping tax
ro: Taxă de livrare

en: Sorry, fetching tax data failed.
ro: Regret, aducerea datelor fiscale a eșuat.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the taxes taxonomy.
ro: Limitează setul de rezultate la toate elementele care au termenul specificat atribuit în taxonomia taxe.

en: Shipping tax.
ro: Taxă de livrare.

en: Order tax.
ro: Taxă pe comandă.

en: Total tax.
ro: Total taxe.

en: IP address for the downloader.
ro: Adresă IP pentru descărcător.

en: User name of the downloader.
ro: Numele de utilizator al descărcătorului.

en: User ID for the downloader.
ro: ID utilizator pentru descărcător.

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: products, orders, username, ip_address.
ro: Indică dacă toate condițiile ar trebui îndeplinite pentru setul de rezultate sau dacă doar una dintre ele este suficientă. Potrivirile afectează următorii parametri: products, orders, username, ip_address.

en: Order Number.
ro: Număr comandă.

note: translators: Allowed values is a list of stat endpoints.
en: Limit response to specific report stats. Allowed values: %s.
ro: Limitează răspunsul la anumite rapoarte din statistici. Valori permise: %s.

en: There was an issue loading the report endpoints
ro: A apărut o problemă la încărcarea punctelor-finale din raport

en: Value of the stat. Returns null if the stat does not exist or cannot be loaded.
ro: Valoare statistici. Returnează o valoare nulă dacă statistica nu există sau nu poate fi încărcată.

en: Format of the stat.
ro: Formatul statisticilor.

en: Human readable label for the stat.
ro: Etichetă pentru statistici care poate fi citită de oameni.

en: The specific chart this stat referrers to.
ro: Diagrama specifică la care se referă această statistică.

en: Limit result set to items that have the specified order ids.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care au ID-urile comandă specificate.

en: Limit result set to items that don't have the specified order ids.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care nu au ID-urile comandă specificate.

en: Sorry, fetching performance indicators failed.
ro: Regret, aducerea indicatorilor de performanță a eșuat.

en: A list of stats to query must be provided.
ro: Trebuie furnizată o listă a statisticilor pentru interogare.

en: Sorry, fetching revenue data failed.
ro: Regret, aducerea datelor pentru venituri a eșuat.

en: Limit result set to items that don't have the specified product(s) assigned.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care nu au atribuite anumite produse.

en: Limit result set to items that have the specified product(s) assigned.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care au atribuite anumite produse.

en: Manage stock.
ro: Administrează stocurile.

en: Stock status.
ro: Stare stocuri.

en: N. Revenue
ro: Venit net

en: Product / Variation title
ro: Titlu produs/variație

en: Product / Variation
ro: Produs/variație

en: Add additional piece of info about each product to the report.
ro: Adaugă în raport informații suplimentare despre fiecare produs.

en: Limit result to items with specified variation ids.
ro: Limitează rezultatele la elemente cu anumite ID-uri variație.

en: Product inventory status.
ro: Stare inventar produse.

en: Product inventory quantity.
ro: Cantitate inventar produse.

en: Product attributes.
ro: Atribute produs.

en: Product link.
ro: Legătură produs.

en: Product image.
ro: Imagine produs.

en: Number of orders product appeared in.
ro: Numărul de comenzi în care apare produsul.

en: Total Net sales of all items sold.
ro: Total vânzări nete pentru toate articolele vândute.

en: Number of items sold.
ro: Număr de articole vândute.

en: Limit result set to items assigned a stock report type.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente atribuite unei tip de raport pentru stocuri.

note: translators: Stock status. Example: "Number of low stock products
en: Number of %s products.
ro: Număr de produse %s.

en: Number of low stock products.
ro: Număr de produse cu stoc mic.

en: Limit result to items with specified product ids.
ro: Limitează rezultatele la elemente cu anumite ID-uri produs.

en: Product inventory threshold for low stock.
ro: Prag de inventariere produse pentru stocuri mici.

en: Order #
ro: Comanda nr.

en: The date of the download, in the site's timezone.
ro: Data descărcării, în fusul orar al site-ului.

en: Order tax
ro: Impozit pe comandă

en: Gross sales.
ro: Vânzări brute.

en: Products sold.
ro: Produse vândute.

en: Items sold.
ro: Articole vândute.

en: Total of returns.
ro: Total returnări.

en: Returns
ro: Returnări

en: Total of taxes.
ro: Total taxe.

en: Total of shipping.
ro: Total livrare.

en: Net Revenue
ro: Venit net

en: Total sales.
ro: Total vânzări.

en: Amount of items sold.
ro: Număr de articole vândute.

en: Invalid response from data store.
ro: Răspuns invalid de la depozitul de date.

en: Created
ro: Creat

en: Coupon discount type.
ro: Tip de reducere pentru cupon.

en: Sorry, there is no export with that ID.
ro: Regret, nu există niciun export cu acel ID.

en: Coupon ID.
ro: ID cupon.

en: Number of coupons.
ro: Număr de cupoane.

en: Coupon creation date in GMT.
ro: Data creării cuponului (GMT).

en: Coupon expiration date in GMT.
ro: Data expirării cuponului (GMT).

en: Coupon expiration date.
ro: Data expirării cuponului.

en: Coupon creation date.
ro: Data creării cuponului.

en: Limit result set to coupons assigned specific coupon IDs.
ro: Limitează setul de rezultate la cupoane atribuite unor anumite ID-uri cupon.

en: Number of discounted orders.
ro: Număr de comenzi cu reducere.

en: Net discount amount.
ro: Suma netă reduceri.

en: Your report file is being generated.
ro: Fișierul tău raport este generat acum.

en: There is no data to export for the given request.
ro: Nu există date pentru export pentru cererea dată.

en: Parameters to pass on to the exported report.
ro: Parametrii care trebuie transmiși prin raportul exportat.

en: Regenerate data message.
ro: Regenerează mesajul cu date.

en: Regeneration status.
ro: Stare regenerare.

en: API path.
ro: Cale API.

en: Customers detailed reports.
ro: Rapoarte detaliate despre clienți.

en: Export download URL.
ro: Exportă URL-ul de descărcare.

en: Percentage complete.
ro: Procent întreg.

en: Stats about product downloads.
ro: Statistici despre descărcări produse.

en: Product download files detailed reports.
ro: Rapoarte detaliate despre fișierele descărcare produse.

en: Product downloads detailed reports.
ro: Rapoarte detaliate despre descărcări produse.

en: Stats about taxes.
ro: Statistici despre taxe.

en: Taxes detailed reports.
ro: Rapoarte detaliate despre taxe.

en: Stats about coupons.
ro: Statistici despre cupoane.

en: Coupons detailed reports.
ro: Rapoarte detaliate despre cupoane.

en: Stats about product categories.
ro: Statistici despre categorii de produse.

en: Product categories detailed reports.
ro: Rapoarte detaliate despre categorii de produse.

en: Stats about products.
ro: Statistici despre produse.

en: Products detailed reports.
ro: Rapoarte detaliate despre produse.

en: Stats about orders.
ro: Statistici despre comenzi.

en: Stats about revenue.
ro: Statistici despre venituri.

en: Batch endpoint for getting specific performance indicators from `stats` endpoints.
ro: Grupează punctele-finale pentru a găsi indicatorii de performanță specifici din punctele-finale „statistici”.

en: Add additional piece of info about each coupon to the report.
ro: Adaugă în raport informații suplimentare despre fiecare cupon.

en: product_includes parameter need to specify exactly one product when segmenting by variation.
ro: Parametrul product_includes trebuie să specifice exact un produs când se segmentează după variație.

en: Segment the response by additional constraint.
ro: Segmentează răspunsul prin constrângere suplimentară.

en: Limit result set to items that don't have the specified order status.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care nu au specificată starea comenzii.

en: Limit result set to items that have the specified order status.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care au specificată starea comenzii.

en: Total Spend
ro: Total cheltuieli

en: Top Customers - Total Spend
ro: Ce mai buni clienți - total cheltuieli

en: The date the report start, as GMT.
ro: Data la care începe raportul (GMT).

en: The date the report end, as GMT.
ro: Data la care se termină raportul (GMT).

en: Type of interval.
ro: Tipul de interval.

en: Reports data grouped by intervals.
ro: Raportează datele grupate pe intervale.

en: Interval subtotals.
ro: Sub-total intervale.

en: Segment identificator.
ro: Identificator segment.

en: Reports data grouped by segment condition.
ro: Raportează datele grupate după condiția segmentului.

en: Unique coupons count.
ro: Număr cupoane unice.

en: Net sales.
ro: Vânzări nete.

en: Amount discounted by coupons.
ro: Suma scăzută din preț prin cupoane.

en: Net sales
ro: Vânzări nete

en: Items sold
ro: Articole vândute

en: Totals data.
ro: Total date.

en: Limit results to coupons with codes matching a given string.
ro: Limitează setul de rezultate la cupoane cu coduri care se potrivesc cu un șir de caractere dat.

en: Table cell value.
ro: Valoare celulă tabel.

en: Table cell display.
ro: Afișare celulă tabel.

en: Table rows.
ro: Rânduri tabel.

en: Table column header.
ro: Antet coloană tabel.

en: Table headers.
ro: Anteturi tabel.

en: Customer Name
ro: Nume client

en: Displayed title for the leaderboard.
ro: Titlu de afișat pentru clasament.

en: Leaderboard ID.
ro: ID clasament.

en: URL query to persist across links.
ro: Interogare URL pentru a persista în legături.

en: Top products - Items sold
ro: Cele mai bune produse - articole vândute

en: Top categories - Items sold
ro: Cele mai bune categorii - articole vândute

en: Time interval to use for buckets in the returned data.
ro: Interval de timp de folosit pentru unitățile de date în datele returnate.

en: Top Coupons - Number of Orders
ro: Cele mai bune cupoane - număr de comenzi

en: Sorry, there is no resource with that ID.
ro: Regret, nu există nicio resursă cu acel ID.

en: Unique ID for the Note Action.
ro: ID unic pentru acțiunea Notă.

en: Unique ID for the Note.
ro: ID unic pentru notă.

en: When true, email a link to download the export to the requesting user.
ro: Când este setat la „true”, trimite utilizatorului solicitant un email cu o legătură pentru a descărca exportul.

en: The date the report end, in the site's timezone.
ro: Data la care se termină raportul, în fusul orar al site-ului.

en: The date the report start, in the site's timezone.
ro: Data la care începe raportul, în fusul orar al site-ului.

en: Discounted orders
ro: Comenzi cu reduceri

en: Amount discounted
ro: Sumă după reduceri

en: Your Report Download
ro: Descărcarea raportului tău

en: [{site_title}]: Your {report_name} Report download is ready
ro: [{site_title}]: descărcarea raportului tău {report_name} este gata

en: Homepage
ro: Prima pagină

en: New Products
ro: Produse noi

en: New In
ro: Noi

en: Shop by Category
ro: Cumpără după categorii

en: Content…
ro: Conținut...

en: Go shopping
ro: Fă cumpărături

en: Write a short welcome message here
ro: Scrie aici un scurt mesaj de bun venit

en: Welcome to the store
ro: Bine ai venit în magazin

en: Write title…
ro: Scrie titlul...

en: Sorry, you are not allowed to create new pages.
ro: Regret, nu ai voie să creezi pagini noi.

en: Limit result set to items that have the specified rate ID(s) assigned.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente care au atribuite anumite ID-uri de cote de impozitare.

en: Search by similar tax code.
ro: Caută după un cod fiscal similar.

en: Array of options with associated values.
ro: Tablou de opțiuni cu valorile asociate.

en: Sorry, you cannot manage these options.
ro: Regret, nu poți administra aceste opțiuni.

en: You must supply an array of options and values.
ro: Trebuie să furnizezi un tablou de opțiuni și valori.

en: You must supply an array of options.
ro: Trebuie să furnizezi un tablou de opțiuni.

en: A zip file of the theme to be uploaded.
ro: Un fișier zip al temei care trebuie încărcată.

en: Uploaded theme.
ro: Tema încărcată.

en: Theme installation message.
ro: Mesaj pentru instalarea temei.

en: Theme installation status.
ro: Stare instalare temă.

en: Specified file failed upload test.
ro: Fișierul specificat a eșuat la testul de încărcare.

en: Limit result set to orders matching part of an order number.
ro: Limitează setul de rezultate la comenzi care se potrivesc cu o parte dintr-un număr de comandă.

en: An endpoint used for searching download logs for a specific IP address.
ro: Un punct-final folosit pentru căutarea jurnalelor de descărcare pentru o anumită adresă IP.

en: Search by similar product name or sku.
ro: Caută după nume produse similare sau SKU.

en: Revenue
ro: Venituri

en: Fan Favorites
ro: Preferințele fanilor

en: Homepage created
ro: Am creat prima pagină

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
ro: Regret, nu ai voie să instalezi teme pe acest site.

en: Sorry, you cannot view these options.
ro: Regret, nu poți să vezi aceste opțiuni.

en: Sorry, the sample products data file was not found.
ro: Regret, fișierul de date cu produse pentru probă nu a fost găsit.

en: On Sale
ro: Reduceri

en: Best Sellers
ro: Cele mai bine vândute

en: Get Started
ro: Începe

en: Renew Subscription
ro: Reînnoiește abonamentul

en: Enable Autorenew
ro: Activează reînnoirea automată

note: translators: date the subscription expired, e.g. Jun 7th 2018
en: Your subscription expired on %s. Get a new subscription to continue receiving updates and access to support.
ro: Abonamentul tău a expirat pe %s. Ia un nou abonament pentru a continua să primești actualizări și acces la suport.

note: translators: name of the extension subscription that expired
en: %s subscription expired
ro: Abonamentul %s a expirat

note: translators: number of days until the subscription expires
en: Your subscription expires in %d days. Enable autorenew to avoid losing updates and access to support.
ro: Abonamentul tău expiră în %d zile. Activează reînnoirea automată pentru a evita pierderea actualizărilor și accesul la suport.

note: translators: name of the extension subscription expiring soon
en: %s subscription expiring soon
ro: Abonamentul %s expiră în curând

en: Install Woo mobile app
ro: Instalează aplicația Woo pentru mobil

en: Install the WooCommerce mobile app to manage orders, receive sales notifications, and view key metrics — wherever you are.
ro: Instalează aplicația WooCommerce pentru mobil pentru a administra comenzile, a primi notificări despre vânzări și a vizualiza indicatorii de performanță - oriunde te-ai afla.

en: Browse
ro: Răsfoiește

en: Review your orders
ro: Examinează-ți comenzile

note: translators: Number of orders processed.
en: Congratulations on processing %s orders!
ro: Felicitări pentru procesarea a %s comenzi!

en: You've hit the 10 orders milestone! Look at you go. Browse some WooCommerce success stories for inspiration.
ro: Ai ajuns la pragul de 10 comenzi! Este o mică realizare. Pentru inspirație, răsfoiește câteva povestiri de succes WooCommerce.

en: Another order milestone! Take a look at your Orders Report to review your orders to date.
ro: Ai trecut de un alt prag la comenzi! Vezi raportul Comenzi pentru a examina comenzile făcute până în prezent.

en: Activate usage tracking
ro: Activează urmărirea utilizării

note: translators: 1 and 4: Date (e.g. October 16th), 2 and 3: Amount (e.g. $160.00)
en: Woohoo, %1$s was your record day for sales! Net sales was %2$s beating the previous record of %3$s set on %4$s.
ro: Ziua %1$s a fost un record în vânzări! Vânzările nete au fost de %2$s depășind recordul anterior de %3$s stabilit pe %4$s.

en: Review
ro: Recenzie

note: translators: 1: open link to WooCommerce.com settings, 2: open link to WooCommerce.com tracking documentation, 3: close link tag.
en: Gathering usage data allows us to improve WooCommerce. Your store will be considered as we evaluate new features, judge the quality of an update, or determine if an improvement makes sense. You can always visit the %1$sSettings%3$s and choose to stop sharing data. %2$sRead more%3$s about what data we collect.
ro: Colectarea datelor de utilizare ne permite să îmbunătățim WooCommerce. Datele de pe magazinul tău vor fi luate în considerare atunci când evaluăm noile funcționalități, ne pronunțăm asupra unei actualizări sau decidem dacă o îmbunătățire are sens. Poți oricând merge la %1$sSetări%3$s și să alegi oprirea partajării datelor. %2$sCitește mai mult%3$s despre ce date colectăm.

en: Congratulations on getting your first order! Now is a great time to learn how to manage your orders.
ro: Felicitări pentru primirea primei comenzi! Acum este timpul să înveți cum să-ți administrezi comenzile.

en: New sales record!
ro: Record nou de vânzări!

en: An import is already in progress. Please allow the previous import to complete before beginning a new one.
ro: Se desfășoară deja un import. Te rog să permiți finalizarea acestui import înainte de a începe unul nou.

en: Report table data is being rebuilt. Please allow some time for data to fully populate.
ro: Datele din tabelul rapoarte sunt reconstruite. Te rog lasă să treacă un timp pentru ca datele să fie complet populate.

en: Report table data is being deleted.
ro: Datele din tabelul rapoarte sunt șterse acum.

note: translators: %s: admin note type.
en: The admin note type prop (%s) is not one of the supported types.
ro: Tipul de notă administrator (%s) nu este unul dintre tipurile acceptate.

en: The admin note source prop cannot be empty.
ro: Sursa pentru notă administrator nu poate fi goală.

en: The admin note date prop cannot be empty.
ro: Data pentru notă administrator nu poate fi goală.

note: translators: %s: admin note status property.
en: The admin note status prop (%s) is not one of the supported statuses.
ro: Starea pentru notă administrator (%s) nu este una dintre stările acceptate.

en: The admin note status prop cannot be empty.
ro: Starea pentru notă administrator nu poate fi goală.

en: The admin note content prop cannot be empty.
ro: Conținutul pentru notă administrator nu poate fi gol.

en: The admin note title prop cannot be empty.
ro: Titlul pentru notă administrator nu poate fi gol.

en: The admin note locale prop cannot be empty.
ro: Locala pentru notă administrator nu poate fi goală.

en: The admin note action name prop cannot be empty.
ro: Numele acțiunii pentru notă administrator nu poate fi gol.

en: The admin note action label prop cannot be empty.
ro: Eticheta acțiunii pentru notă administrator nu poate fi goală.

en: The admin note content_data prop must be an instance of stdClass.
ro: content_data pentru notă administrator trebuie să fie o instanță a stdClass.

en: The admin note name prop cannot be empty.
ro: Numele pentru notă administrator nu poate fi gol.

en: Actionable order statuses
ro: Stări comandă asupra cărora poți acționa

en: Default Date Range
ro: Interval de timp implicit

en: Statuses that require extra action on behalf of the store admin.
ro: Stări care necesită acțiuni suplimentare în numele administratorului magazinului.

en: Statuses that should not be included when calculating report totals.
ro: Stări care nu ar trebui incluse când se calculează totalul raportului.

en: Report sync schedulers should be derived from the Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler class.
ro: Programatoarele de sincronizare pentru rapoarte ar trebui să provină din clasa Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler.

en: The admin note type prop cannot be empty.
ro: Proprietatea tip de notă pentru administrator nu poate fi goală.

note: translators: %d: amount of time
en: Stopped the insanity for %d second | Stopped the insanity for %d seconds
ro[0]: A oprit nebunia pentru o secundă
ro[1]: A oprit nebunia pentru %d secunde
ro[2]: A oprit nebunia pentru %d de secunde

en: Activity log for the action.
ro: Jurnal de activități pentru acțiune.

en: Unknown status found for action.
ro: Am găsit o stare necunoscută pentru acțiune.

note: translators: %s is the error message
en: %s Support for strings longer than this will be removed in a future version.
ro: Suportul %s pentru șiruri mai mari decât aceasta va fi înlăturat într-o versiune viitoare.

note: translators: %s: exception message
en: There was a failure fetching this action: %s
ro: Aducerea acestei acțiuni s-a soldat cu un eșec: %s

note: translators: %s: context
en: action ignored via %s
ro: acțiune ignorată prin %s

note: translators: 1: context 2: exception message
en: action failed via %1$s: %2$s
ro: acțiune eșuată prin %1$s: %2$s

note: translators: %s: context
en: action complete via %s
ro: acțiune finalizată prin %s

note: translators: %s: context
en: action started via %s
ro: acțiune începută prin %s

note: translators: %s: exception message
en: There was a failure scheduling the next instance of this action: %s
ro: Programarea următoarei instanțe a acestei acțiuni s-a soldat cu un eșec: %s

note: translators: %d is a number (maximum length of action arguments).
en: ActionScheduler_Action::$args too long. To ensure the args column can be indexed, action args should not be more than %d characters when encoded as JSON.
ro: ActionScheduler_Action::$args este prea lung. Pentru a te asigura că această coloană de argumente poate fi indexată, argumentele acțiunilor nu ar trebui să aibă mai mult de %d de caractere când sunt codate ca JSON.

note: translators: %s: process URL
en: A new queue has begun processing. <a href="%s">View actions in-progress &raquo;</a>
ro: A început procesarea pentru o coadă de așteptare nouă. <a href="%s">Vezi acțiunile în curs de desfășurare &raquo;</a>

en: Excluded report order statuses
ro: Stări comenzi excluse din raport

en: Settings for WooCommerce admin reporting.
ro: Setări pentru raportările din administrarea WooCommerce.

en: Invalid value for select or count parameter. Cannot query actions.
ro: Valoarea pentru parametrul de selectare sau numărare nu este validă. Nu pot să interoghez acțiunile.

en: Database error.
ro: Eroare la baza de date.

note: translators: 1: action ID 2: schedule
en: Action [%1$s] has an invalid schedule: %2$s
ro: Acțiunea [%1$s] are o programare care nu este validă: %2$s

note: translators: %d: seconds
en: The next queue will begin processing in approximately %d seconds.
ro: Procesarea pentru următoarea coadă de așteptare va începe în aproximativ %d secunde.

en: Action Scheduler is a scalable, traceable job queue for background processing large sets of actions. Action Scheduler works by triggering an action hook to run at some time in the future. Scheduled actions can also be scheduled to run on a recurring schedule.
ro: Programatorul de acțiuni este o coadă de sarcini scalabilă și urmărită pentru procesarea în fundal a unor seturi mari de acțiuni. Programatorul de acțiuni funcționează prin declanșarea unui cârlig de acțiune ca să ruleze la un moment dat în viitor. De asemenea, acțiunile programate pot fi programate să ruleze pe un program recurent.

en: Scheduled Action Columns
ro: Coloane acțiuni programate

en: Name of the action hook that will be triggered.
ro: Numele cârligului de acțiune care va fi declanșat.

en: Action statuses are Pending, Complete, Canceled, Failed
ro: Stările acțiunilor sunt: în așteptare, finalizată, anulată, eșuată

en: Optional data array passed to the action hook.
ro: Tabloul de date opțional a fost transmis la cârligul de acțiune.

en: Optional action group.
ro: Grup de acțiuni opțional.

en: The action's schedule frequency.
ro: Frecvența de programare a acțiunilor.

en: The date/time the action is/was scheduled to run.
ro: Data/ora la care acțiunea este/a fost programată să ruleze.

en: Scheduled
ro: Programată

en: About
ro: Despre

note: translators: %d: amount of actions
en: Migrating %d action | Migrating %d actions
ro[0]: Migrez o acțiune
ro[1]: Migrez %d acțiuni
ro[2]: Migrez %d de acțiuni

en: Action Scheduler migration in progress. The list of scheduled actions may be incomplete.
ro: Migrarea cu ajutorul Programatorului de acțiuni este în curs de desfășurare. Lista acțiunilor programate poate fi incompletă.

note: translators: %s is an action ID.
en: Unable to remove source migrated action %s
ro: Nu pot să înlătur acțiunea migrată din sursa %s

note: translators: 1: source action ID 2: source store class 3: destination action ID 4: destination store class
en: Migrated action with ID %1$d in %2$s to ID %3$d in %4$s
ro: Acțiunea cu ID-ul %1$d din %2$s a fost migrată la ID-ul %3$d din %4$s

note: translators: %s is the Action Scheduler version.
en: About Action Scheduler %s
ro: Despre Programatorul de acțiuni %s

en: Version:
ro: Versiune:

en: Destination store must be configured before running a migration
ro: Magazinul de destinație trebuie să fie configurat înainte de a rula o migrare

en: Destination logger must be configured before running a migration
ro: Înregistratorul de date de destinație trebuie să fie configurat înainte de a rula o migrare

en: Source store must be configured before running a migration
ro: Magazinul sursă trebuie să fie configurat înainte de a rula o migrare

en: Source logger must be configured before running a migration
ro: Înregistratorul de date sursă trebuie să fie configurat înainte de a rula o migrare

note: translators: 1: next cleanup message 2: github issue URL
en: Action Scheduler has migrated data to custom tables; however, orphaned log entries exist in the WordPress Comments table. %1$s <a href="%2$s">Learn more &raquo;</a>
ro: Programatorul de acțiuni a migrat datele în tabele personalizate; cu toate acestea, în tabelul Comentarii din WordPress există intrări orfane în jurnal. %1$s <a href="%2$s">Află mai multe &raquo;</a>

note: translators: %s: date interval
en: This data will be deleted in %s.
ro: Aceste date vor fi șterse în %s.

en: MaxMind Geolocation
ro: Geo-localizare MaxMind

en: Choose countries / regions&hellip;
ro: Alege țările/regiunile&hellip;

en: Fees:
ro: Taxe:

en: Update country / region
ro: Actualizează țara/regiunea

en: Unable to detect the Action Scheduler package.
ro: Nu pot detecta pachetul Programator de acțiuni.

en: Action Scheduler package
ro: Pachet Programator de acțiuni

en: Choose a country / region&hellip;
ro: Alege o țară/regiune&hellip;

en: Items Subtotal:
ro: Sub-total elemente:

en: Append a unique string to filename for security
ro: Pentru securitate, adaugă un șir de caractere unic pentru numele fișierului

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Redirect only (Insecure)
ro: Numai redirecționare (nesigur)

note: translators: Link to WooCommerce Docs.
en: If you are using X-Accel-Redirect download method along with NGINX server, make sure that you have applied settings as described in <a href='%s'>Digital/Downloadable Product Handling</a> guide.
ro: Dacă folosești metoda de descărcare X-Accel-Redirect împreună cu serverul NGINX, asigură-te că ai aplicat setările descrise în ghidul <a href='%s'>Digital/Downloadable Product Handling</a>.

note: translators: Link to WooCommerce Docs.
en: Not required if your download directory is protected. <a href='%s'>See this guide</a> for more details. Files already uploaded will not be affected.
ro: Nu este necesar dacă directorul tău de descărcare este protejat. Pentru mai multe detalii, <a href='%s'>vezi acest ghid</a>. Nu vor fi afectate fișierele deja încărcate.

en: Action Scheduler package running on your site.
ro: Pachetul Programator de acțiuni rulează pe site-ul tău.

en: Invalid action - must be a recurring action.
ro: Acțiunea nu este validă - trebuie să fie o acțiune recurentă.

en: WooCommerce database update done
ro: Actualizarea bazei de date WooCommerce este finalizată

en: WooCommerce database update in progress
ro: Actualizarea bazei de date WooCommerce este în curs de desfășurare.

en: View progress →
ro: Vezi progresul

en: Shipping Country / Region
ro: Țara/regiunea de livrare

en: Country / Region
ro: Țară/regiune

en: Billing Country / Region
ro: Țară/regiune pentru facturare

en: Select a country / region&hellip;
ro: Selectează o țară/regiune...

en: List of categories with their product counts
ro: Listă de categorii cu numărul lor de produse

en: Product on sale
ro: Produs cu reducere

en: List of categories
ro: Listă cu categorii

en: You are paying for a guest order. Please continue with payment only if you recognize this order.
ro: Plătești o comandă pentru invitați (vizitatori). Te rog continuă cu plata numai dacă recunoști această comandă.

en: Filter products by maximum price
ro: Filtrează produsele după prețul maxim

en: Filter products by minimum price
ro: Filtrează produsele după prețul minim

en: Center
ro: Centru

en: Color
ro: Culoare

en: Small
ro: Mic

en: Size
ro: Dimensiune

en: And
ro: Și

en: Price: high to low
ro: Preț: de la mare la mic

en: Price: low to high
ro: Preț: de la mic la mare

en: Latest
ro: Ultimele

en: Popularity
ro: Popularitate

[ctx: block description]
en: Display a call to action button which either adds the product to the cart, or links to the product page.
ro: Afișează un buton Îndemn la acțiune care adaugă produsul în coș sau oferă o legătură la pagina produsului.

en: Thumbnail sizes for responsive images.
ro: Dimensiuni miniatură pentru imagini responsive.

en: Thumbnail srcset for responsive images.
ro: Atribut srcset miniatură pentru imagini responsive.

en: Thumbnail URL.
ro: URL miniatură.

en: Full size image URL.
ro: URL imagine în dimensiune completă.

en: Missing product ID
ro: Lipsește ID-ul produsului

en: Button description.
ro: Descriere buton.

en: Button text.
ro: Text buton.

en: Add to cart button parameters.
ro: Parametrii buton Adaugă în coș.

en: Is the product in stock?
ro: Produsul este în stoc?

en: Is the product purchasable?
ro: Produsul poate fi cumpărat?

en: Price amount.
ro: Total preț.

en: Price range, if applicable.
ro: Interval de prețuri, dacă este cazul.

en: Sale product price, if applicable.
ro: Prețul produsului de vânzare, dacă este cazul.

en: If this attribute has term archive pages.
ro: Dacă acest atribut are pagini de arhivă termeni.

en: How terms in this attribute are sorted by default.
ro: Modul în care termenii acestui atribut sunt sortați implicit.

en: Attribute type.
ro: Tip de atribut.

en: Variation attribute value.
ro: Valoare atribut pentru variație.

en: Variation attribute name.
ro: Nume atribut pentru variație.

en: Chosen attributes (for variations).
ro: Atributele alese (pentru variații).

en: Stock keeping unit, if applicable.
ro: Stock Keeping Unit (identificator unic de păstrare în stoc), dacă este cazul.

en: The cart item product or variation ID.
ro: ID-ul produsului sau variației pentru elementul din coș.

en: Total weight (in grams) of all products in the cart.
ro: Greutate totală (în grame) pentru toate produsele din coș.

en: List of cart items.
ro: Listă cu elementele din coș.

en: Number of objects (posts of any type) assigned to the term.
ro: Număr de obiecte (articole de orice tip) atribuite termenului.

en: Term description.
ro: Descriere termen.

en: Limit result set to products with a certain average rating.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu o anumită evaluare medie.

en: The logical relationship between attributes when filtering across multiple at once.
ro: Relația logică între atribute când se filtrează mai multe atribute simultan.

en: List of attribute slug(s). If a term ID is provided, this will be ignored.
ro: Listă cu descriptorii pentru atribute. Dacă este furnizat un ID termen, el va fi ignorat.

en: List of attribute term IDs.
ro: Listă cu ID-urile termenilor pentru atribute.

en: Limit result set to products with selected global attributes.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu atribute selectate global.

en: When limiting response using after/before, which date column to compare against.
ro: Când se limitează răspunsul folosind după/înainte, cu care coloană de date să se compare.

en: Taxonomy name.
ro: Nume taxonomie.

en: Returns number of products with each average rating.
ro: Returnează numărul de produse cu fiecare evaluare medie.

en: Number of products.
ro: Număr de produse.

en: Max price found in collection of products.
ro: Prețul maxim găsit în colecția de produse.

en: Min price found in collection of products.
ro: Prețul minim găsit în colecția de produse.

en: Cart item does not exist.
ro: Elementul nu există în coș.

en: Unique identifier for the item within the cart.
ro: Identificator unic pentru elementul din coș.

en: Unable to retrieve cart.
ro: Nu pot recupera coșul.

en: Attribute does not exist.
ro: Atributul nu există.

en: Unique identifier for the attribute.
ro: Identificator unic pentru atribut.

en: No matching variation found.
ro: Nu am găsit nicio variație care să se potrivească.

en: Missing variation data for variable product.
ro: Lipsesc datele variației pentru produsul variabil.

en: This product cannot be added to the cart.
ro: Acest produs nu poate fi adăugat în coș.

en: Total post count.
ro: Număr total de articole.

en: Vientiane Province
ro: Provincia Vientiane

[ctx: checkout-validation]
note: translators: %s: field name
en: Billing %s
ro: Facturare %s

[ctx: checkout-validation]
note: translators: %s: field name
en: Shipping %s
ro: Livrare %s

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed, and a receipt for your purchase has been emailed to you. Log into your PayPal account to view transaction details.
ro: Îți mulțumim pentru plată. Tranzacția a fost finalizată și ți-am trimis prin email chitanța aferentă cumpărăturii. Autentifică-te în contul tău PayPal pentru a vedea detaliile tranzacției.

en: Regular product price.
ro: Prețul normal al produsului.

en: Limit response to resources created before a given ISO8601 compliant date.
ro: Limitează răspunsul la resursele create înainte de data conformă dată de ISO 8601.

en: Attribute taxonomy name.
ro: Nume taxonomie atribute.

en: Invalid attribute ID.
ro: ID invalid pentru atribut.

en: Is the product on sale?
ro: Produsul este la vânzare cu reducere?

en: Unique identifier for the fee within the cart.
ro: Identificator unic pentru taxa aferentă coșului.

en: If true, calculates rating counts for products in the collection.
ro: Dacă este setat la „true”, calculează numărul de evaluări pentru produsele din colecție.

en: If true, calculates the minimum and maximum product prices for the collection.
ro: Dacă este setat la „true”, calculează prețurile minime și maxime pentru produsele din colecție.

en: If requested, calculates attribute term counts for products in the collection.
ro: Dacă este cerut, calculează numărul de termeni pentru atribute pentru produsele din colecție.

en: True if the cart needs shipping. False for carts with only digital goods or stores with no shipping methods set-up.
ro: Dacă este setat la „true”, coșul are nevoie de livrare. Setat la „false” pentru coșurile care au numai bunuri digitale sau pentru magazinele care nu au configurate metode de livrare.

en: String based identifier for the term.
ro: Identificator pentru termen bazat pe un șir de caractere.

en: Number of items in the cart.
ro: Numărul de elemente din coș.

en: Filter condition	 being performed which may affect counts. Valid values include "and" and "or".
ro: Condiția de filtrare	  care este executată poate să afecteze numărarea. Valorile valide includ „și” și „sau”.

en: Cannot create an existing cart item.
ro: Nu pot să creez un element care există în coș.

note: translators: %1$s: Attribute name, %2$s: Allowed values.
en: Invalid value posted for %1$s. Allowed values: %2$s
ro: Valoarea publicată pentru %1$s nu este validă. Valori permise: %2$s

en: The MaxMind license key is invalid. If you have recently created this key, you may need to wait for it to become active.
ro: Cheie de licență MaxMind este invalidă. Dacă ai creat recent această cheie, trebuie să aștepți până când ea devine activă.

note: translators: %1$s: Documentation URL
en: The key that will be used when dealing with MaxMind Geolocation services. You can read how to generate one in <a href="%1$s">MaxMind Geolocation Integration documentation</a>.
ro: Cheia care va fi folosită când tranzacționezi cu serviciile de geo-localizare MaxMind. Poți citi cum să generezi una în <a href="%1$s">documentația pentru integrarea geo-localizării MaxMind</a>.

en: MaxMind License Key
ro: Cheie licență MaxMind

en: An integration for utilizing MaxMind to do Geolocation lookups. Please note that this integration will only do country lookups.
ro: O integrare pentru utilizarea MaxMind pentru a efectua căutări de geo-localizare. Te rog reține că această integrare va face numai căutări pe țări.

en: Missing MaxMind Reader library!
ro: Lipsește biblioteca MaxMind Reader!

en: Failed to download the MaxMind database.
ro: Descărcarea bazei de date MaxMind a eșuat.

en: The location that the MaxMind database should be stored. By default, the integration will automatically save the database here.
ro: Locația în care ar trebui stocată baza de date MaxMind. Implicit, integrarea va salva automat baza de date aici.

en: Database File Path
ro: Cale fișiere bază de date

note: translators: Actual coupon code.
en: You have used this coupon %s in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
ro: Ai folosit cuponul %s într-o altă tranzacție în timpul finalizării și a fost atinsă limita lui de utilizare. Te rog înlătură cuponul și încearcă din nou.

note: translators: Actual coupon code.
en: Coupon %s was used in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
ro: Cuponul %s a fost folosit într-o altă tranzacție în timpul finalizării și a fost atinsă limita lui de utilizare. Te rog înlătură cuponul și încearcă din nou.

note: translators: Actual coupon code.
en: An unexpected error happened while applying the Coupon %s.
ro: A apărut o eroare neașteptată la aplicarea cuponului %s.

note: translators: 1: wc_get_product 2: woocommerce_init 3: woocommerce_after_register_taxonomy 4: woocommerce_after_register_post_type
en: %1$s should not be called before the %2$s, %3$s and %4$s actions have finished.
ro: %1$s nu ar trebui apelată înainte de %2$s, acțiunile %3$s și %4$s s-au încheiat.

note: translators: %s: search query
en: Search results for "%s"
ro: Rezultate de căutare pentru „%s”

note: translators: %1$s: usage tracking help link
en: Learn more about how usage tracking works, and how you'll be helping in our <a href="%1$s" target="_blank">usage tracking documentation</a>.
ro: Află mai multe despre cum funcționează urmărirea utilizării și cum ne vei ajuta în <a href="%1$s" target="_blank">documentația noastră pentru urmărirea utilizării</a>.

note: translators: %d number of seconds
en: You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d second. | You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d seconds.
ro[0]: Nu poți să adaugi o metodă de plată nouă imediat după cea anterioară. Te rog așteaptă o secundă.
ro[1]: Nu poți să adaugi o metodă de plată nouă imediat după cea anterioară. Te rog așteaptă %d secunde.
ro[2]: Nu poți să adaugi o metodă de plată nouă imediat după cea anterioară. Te rog așteaptă %d de secunde.

en: Invalid product type: passed ID does not correspond to a product variation.
ro: Tipul de produs nu este valid: ID-ul trecut nu corespunde cu o variație pentru produs.

note: translators: %s: decimal
en: Please enter a value with one decimal point (%s) without thousand separators.
ro: Te rog să introduci o valoare în format zecimal (%s), fără separator pentru mii.

note: translators: %1%s: integration page %2$s: general settings page
en: You must enter a valid license key on the <a href="%1$s">MaxMind integration settings page</a> in order to use the geolocation service. If you do not need geolocation for shipping or taxes, you should change the default customer location on the <a href="%2$s">general settings page</a>.
ro: Pentru a folosi serviciul de geo-localizare, trebuie să introduci o cheie de licență validă în <a href="%1$s">pagina setări integrare MaxMind</a>. Dacă nu ai nevoie de geo-localizare pentru livrare sau taxe, trebuie să modifici locația implicită a clienților în <a href="%2$s">pagina setări generale</a>.

en: The "WooCommerce Admin" plugin will be installed and activated
ro: Va fi instalat și activat modulul „WooCommerce Admin”

en: Yes please
ro: Da, te rog

en: Get your store up and running more quickly with our new and improved setup experience
ro: Cu noua experiența îmbunătățită de inițializare, îți dezvolți magazinul și îl rulezi mai rapid

en: Welcome to
ro: Bine ai venit la

en: Geolocation has not been configured.
ro: Geo-localizarea nu a fost configurată.

en: Every 15 Days
ro: La fiecare 15 zile

note: translators: %s product name
en: %s is a variable product parent and cannot be added.
ro: %s este părinte produs variabil și nu poate fi adăugat.

en: Shipping costs are calculated during checkout.
ro: Costurile de livrare sunt calculate în timpul finalizării comenzii.

en: Search products…
ro: Caută produse...

en: Amount of reviews that the product has.
ro: Numărul de recenzii pe care le are produsul.

en: Name of the product that the review belongs to.
ro: Numele produsului căruia îi aparține recenzia.

en: Permalink of the product that the review belongs to.
ro: Legătura permanentă pentru produsul căruia îi aparține recenzia.

en: Image of the product that the review belongs to.
ro: Imaginea produsului căruia îi aparține recenzia.

en: The date the review was created, in the site's timezone in human-readable format.
ro: Data creării recenziei, în fusul orar al site-ului, în formatul care poate fi citit de oameni.

en: Midway Atoll
ro: Atolul Midway

en: Western
ro: Vestică

en: Enable usage tracking and help improve WooCommerce
ro: Activează urmărirea utilizării și ajută la îmbunătățirea WooCommerce

en: Jetpack logo
ro: Logo Jetpack

en: The coupon will expire at 00:00:00 of this date.
ro: Cuponul va expira la ora 00:00:00 la această dată.

en: Eastern
ro: Estică

en: Northern
ro: Nordică

en: North-Western
ro: Nord-vestică

en: Southern
ro: Sudică

en: Help improve WooCommerce with usage tracking
ro: Ajută la îmbunătățirea WooCommerce prin urmărirea utilizării

note: translators: %s: shipping zone name.
en: Customer matched zone "%s"
ro: Zona potrivită pentru client „%s”

en: Browse products
ro: Răsfoiește produsele

en: Columns:
ro: Coloane:

en: Go to category
ro: Mergi la categorie

en: Shop now
ro: Cumpără acum

en: Show description
ro: Arată descrierea

en: 1 variation
ro: o variație

en: Columns
ro: Coloane

en: Product title
ro: Titlu produs

note: translators: 1: is a link to a support document. 2: closing link
en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, %1$splease refer to this document%2$s to set up your development environment.
ro: Instalarea WooCommerce este incompletă. Dacă ai instalat WooCommerce de pe GitHub, %1$ste rog consultă acest document%2$s pentru a inițializa mediul de dezvoltare.

en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, please refer to this document to set up your development environment: https://developer.woocommerce.com/docs/contribution/contributing/#setting-up-your-development-environment
ro: Instalarea WooCommerce este incompletă. Dacă ai instalat WooCommerce de pe GitHub, te rog consultă acest document pentru a inițializa mediul de dezvoltare: https://developer.woocommerce.com/docs/contribution/contributing/#setting-up-your-development-environment

en: Operator to compare product tags.
ro: Operator pentru a compara etichetele produselor.

en: Category URL.
ro: URL categorie.

en: Product variation attributes, if applicable.
ro: Atribute variație produs, dacă pot fi aplicate.

note: Translators: %s package name.
en: Missing the WooCommerce %s package
ro: Lipsește pachetul %s pentru WooCommerce

[ctx: with first and last result]
note: translators: 1: first result 2: last result 3: total results 4: sorted by
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d result | Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
ro[0]: Afișez %1$d - %2$d din %3$d rezultat
ro[1]: Afișez %1$d - %2$d din %3$d rezultate
ro[2]: Afișez %1$d - %2$d din %3$d de rezultate

en: WooCommerce Admin icon
ro: Icon administrare WooCommerce

en: Manage your store's reports and monitor key metrics with a new and improved interface and dashboard.
ro: Îți administrezi rapoartele magazinului și monitorizezi indicatorii de performanță cu o interfață nouă și îmbunătățită, din panoul de control perfecționat.

en: WooCommerce Admin
ro: Administrare WooCommerce

en: Did you know you can print shipping labels at home?
ro: Știai că poți imprima etichetele de livrare acasă?

en: Variations (and their attributes) that do not have prices will not be shown in your store.
ro: Variațiile care nu au prețuri (și atributele lor) nu vor fi afișate în magazin.

en: Import as meta data
ro: Importă ca metadate

en: Tags (space separated)
ro: Etichete (separate cu spațiu)

en: Tags (comma separated)
ro: Etichete (separate cu virgulă)

en: List additional tax classes you need below (1 per line, e.g. Reduced Rates). These are in addition to "Standard rate" which exists by default.
ro: Enumeră mai jos clasele de impozitare suplimentare de care ai nevoie (una pe o linie, de exemplu, Tarife reduse). Ele sunt în plus față de „tariful standard” care există implicit.

note: Translators: %d variation count.
en: %d variation does not have a price. | %d variations do not have prices.
ro[0]: O variație nu are preț.
ro[1]: %d variații nu au prețuri.
ro[2]: %d de variații nu au prețuri.

en: Use WooCommerce Shipping (powered by WooCommerce Services & Jetpack) to save time at the post office by printing your shipping labels at home.
ro: Folosește WooCommerce Shipping (propulsată de Servicii WooCommerce și Jetpack) pentru a nu mai pierde timp la oficiile poștale, îți tipărești acasă etichetele de livrare.

en: Generate coupon code
ro: Generează codul de cupon

en: Unable to retrieve database information. Usually, this is not a problem, and it only means that your install is using a class that replaces the WordPress database class (e.g., HyperDB) and WooCommerce is unable to get database information.
ro: Nu pot să regăsesc informațiile despre baza de date. De obicei, aceasta nu ar trebui să fie o problemă și înseamnă că instalarea ta folosește o clasă care înlocuiește clasa bazei de date WordPress (de exemplu, HyperDB) și WooCommerce nu poate primi informații despre baza de date.

en: Database information:
ro: Informații despre baza de date:

note: Translators: %1$f: Table size, %2$f: Index size, %3$s Engine.
en: Data: %1$.2fMB + Index: %2$.2fMB + Engine %3$s
ro: Date: %1$.2f MO + Index: %2$.2f MO + Motor %3$s

en: Drag and drop to set admin attribute order
ro: Trage și plasează pentru a stabili ordinea atributelor de administrare

en: Zero rate
ro: Tarif zero

en: Reduced rate
ro: Tarif redus

en: Congratulations on the sale.
ro: Felicitări pentru vânzări.

en: Thanks for using {site_url}!
ro: Îți mulțumim că folosești {site_url}!

en: Postal code
ro: Cod poștal

en: Tax class slug already exists
ro: Descriptorul clasei de impozitare deja există

en: Tax class requires a valid name
ro: Clasa de impozitare necesită un nume valid

en: Additional content
ro: Conținut suplimentar

note: translators: 1: URL of WordPress.org Repository 2: URL of the GitHub Repository release page
en: Or you can download a pre-built version of the plugin from the <a href="%1$s">WordPress.org repository</a> or by visiting <a href="%2$s">the releases page in the GitHub repository</a>.
ro: Sau poți descărca o versiune pre-construită a modulului din <a href="%1$s">depozitarul WordPress.org</a> sau mergând la <a href="%2$s">pagina lansări din depozitarul GitHub</a>.

en: Text to appear below the main email content.
ro: Text care să apară sub conținutul principal al emailului.

en: Invalid field
ro: Câmpul nu este valid

en: Town / Village
ro: Municipiu/localitate/comună

en: Order not editable
ro: Comanda nu poate fi editată

en: You do not have permission to install plugins.
ro: Nu ai permisiunea să instalezi module.

en: Learn how to upgrade
ro: Află cum să actualizezi

en: The sale will start at 00:00:00 of "From" date and end at 23:59:59 of "To" date.
ro: Vânzarea va începe la ora 00:00:00 în data „De la” și se va încheia la ora 23:59:59 în data „La”.

en: Order fully refunded.
ro: Comandă rambursată integral.

en: Selecting no country / region to sell to prevents from completing the checkout. Continue anyway?
ro: Dacă nu selectezi o țară/regiune în care vinzi, nu se poate finaliza comanda și plata. Continui oricum?

en: There was a failure fetching this action
ro: A fost un eșec la aducerea acestei acțiuni

note: translators: %s: attribute name
en: &larr; Back to "%s" attributes
ro: &larr; Înapoi la atribute „%s”

en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
ro: Notă: WP CRON a fost dezactivat în instalarea ta, asta poate împiedica finalizarea acestei actualizări.

en: You can manually run queued updates here.
ro: Aici poți rula manual actualizările care așteaptă în coadă.

en: Product display, sorting, and reports may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
ro: Afișarea și sortarea produselor, precum și rapoartele referitoare la produse, pot să nu fie precise până când nu se termină. Va dura câteva minute și această notificare va dispărea când se finalizează.

en: Please enter a valid Eircode.
ro: Te rog introdu un cod poștal irlandez valid.

en: Newest Scheduled Date
ro: Cea mai nouă dată programată

en: Oldest Scheduled Date
ro: Cea mai veche dată programată

en: Count
ro: Număr

en: Action Status
ro: Stare acțiune

note: translators: %s php class name
en: The %s class can only be run within WP CLI.
ro: Clasa %s poate fi rulată numai în WP CLI.

en: Decrease existing stock by:
ro: Micșorează stocul existent prin:

en: Increase existing stock by:
ro: Mărește stocul existent prin:

en: View progress &rarr;
ro: Vezi progresul &rarr;

en: Learn more about updates
ro: Află mai multe despre actualizări

en: Update WooCommerce Database
ro: Actualizează baza de date WooCommerce

note: translators: %1$s: opening <a> tag %2$s: closing </a> tag translators: 1: Link to docs 2: Close link.
en: The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient. Advanced users can alternatively update via %1$sWP CLI%2$s.
ro: Procesul de actualizare a bazei de date rulează în fundal și poate dura ceva timp, deci te rog să ai răbdare. Utilizatorii avansați pot s-o actualizeze și prin %1$sWP CLI%2$s.

en: WooCommerce has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version.
ro: WooCommerce a fost actualizat! Pentru ca lucrurile să funcționeze fără probleme, trebuie să-ți actualizezi baza de date la cea mai nouă versiune.

en: WooCommerce database update required
ro: Este necesară actualizarea bazei de date WooCommerce

en: WooCommerce is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.
ro: WooCommerce actualizează baza de date în fundal. Procesul de actualizare a bazei de date poate dura ceva timp, deci te rog să ai răbdare.

en: Updating database
ro: Actualizez baza de date

note: translators: 1: Number of database updates 2: List of update callbacks
en: Found %1$d updates (%2$s)
ro: Am găsit %1$d actualizări (%2$s)

note: translators: %s Database version number
en: No updates required. Database version is %s
ro: Nu este necesară vreo actualizare. Versiunea bazei de date este %s

note: Translators: %d stock amount
en: Stock: %d
ro: Stoc: %d

en: Invalid rate
ro: Cotă invalidă

en: Your account was created successfully. Your login details have been sent to your email address.
ro: Contul tău a fost creat cu succes. Detaliile de autentificare au fost trimise la adresa ta de email.

en: Your account was created successfully and a password has been sent to your email address.
ro: Contul tău a fost creat cu succes și a fost trimisă o parolă la adresa ta de email.

en: WooCommerce is updating product data in the background
ro: WooCommerce actualizează datele produselor în fundal

en: Action Scheduler
ro: Programator de acțiuni

note: translators: 1: action ID 2: hook name
en: Completed processing action %1$s with hook: %2$s
ro: Acțiunea de procesare %1$s a fost finalizată cu cârligul: %2$s

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has been cancelled
ro: [{site_title}]: comanda nr. {order_number} a fost anulată

note: translators: %s item name.
en: Added line items: %s
ro: Au fost adăugate elemente de rând: %s

note: translators: %1$s: item name %2$s: stock change
en: Deleted %1$s and adjusted stock (%2$s)
ro: Am șters %1$s și am ajustat stocul (%2$s)

en: Invalid items
ro: Elementele nu sunt valide

en: Display suggestions within WooCommerce
ro: Afișează sugestiile din WooCommerce

en: Show Suggestions
ro: Arată sugestii

en: We show contextual suggestions for official extensions that may be helpful to your store.
ro: Afișăm sugestii contextuale pentru extensiile oficiale, ele pot fi utile pentru magazinul tău.

en: Marketplace suggestions
ro: Sugestii de pe piața de desfacere WooCommerce

note: Translators: %s URL to tracking info screen.
en: To opt out, leave this box unticked. Your store remains untracked, and no data will be collected. Read about what usage data is tracked at: %s.
ro: Pentru a renunța, lasă această căsuță nebifată. Magazinul tău nu va fi urmărit și nu vor fi colectate niciun fel de date. Citește despre care date de utilizare sunt urmărite la: %s

en: five star
ro: cinci stele

note: translators: %s item name.
en: Adjusted stock: %s
ro: Stoc ajustat: %s

en: Allow usage of WooCommerce to be tracked
ro: Permite să fie urmărite datele de utilizare WooCommerce

en: Enable tracking
ro: Activează urmărirea

en: Personal data removal
ro: Înlăturare date personale

en: Remove access to downloads on request
ro: Înlătură, la cerere, accesul la descărcări

en: Remove personal data from orders on request
ro: Înlătură, la cerere, datele personale din comenzi

en: Inactive plugins
ro: Module inactive

en: WordPress address (URL)
ro: Adresă WordPress (URL)

en: Dismiss this suggestion
ro: Respinge această sugestie

en: Enter a coupon code to apply. Discounts are applied to line totals, before taxes.
ro: Introdu un cod de cupon pentru a-l aplica. Reducerile se aplică pentru totalul pe linii, înainte de taxe.

en: Start Import
ro: Începe importul

en: Create Product
ro: Creează un produs

en: Must Use Plugins
ro: Module care trebuie folosite

en: Dropin Plugins
ro: Module polivalente

en: Adds an option to the orders screen for removing personal data in bulk. Note that removing personal data cannot be undone.
ro: Adaugă o opțiune în ecranul comenzi pentru înlăturarea în masă a datelor cu caracter personal. Reține că înlăturarea datelor cu caracter personal nu poate fi anulată.

en: Is your site connected to WooCommerce.com?
ro: Site-ul tău este conectat la WooCommerce.com?

en: Site address (URL)
ro: Adresă site (URL)

en: Allow personal data to be removed in bulk from orders
ro: Permite să înlături în masă datele cu caracter personal din comenzi

en: Manage suggestions
ro: Administrează sugestiile

en: WooCommerce.com Usage Tracking Documentation
ro: Documentație pentru urmărirea utilizării WooCommerce.com

en: action_args should not be overwritten when calling wc_get_template.
ro: action_args nu trebuie să fie contramandată la apelarea wc_get_template.

en: Order status set to refunded. To return funds to the customer you will need to issue a refund through your payment gateway.
ro: Starea comenzii este setată ca rambursată. Pentru a înapoia banii clientului, va trebui să faci o rambursare prin gateway-ului de plată.

[ctx: Marketplace suggestions]
en: Get more options
ro: Ai mai multe opțiuni

en: Browse the Marketplace
ro: Răsfoiește extensiile de pe piață

en: Extensions can add new functionality to your product pages that make your store stand out
ro: Extensiile pot adăuga funcționalități noi în paginile tale de produse, astfel magazinul tău va ieși în evidență

en: Enhance your products
ro: Îmbunătățește-ți produsele

en: Facebook for WooCommerce
ro: Facebook pentru WooCommerce

en: Facebook icon
ro: Icon Facebook

en: Enjoy all Facebook products combined in one extension: pixel tracking, catalog sync, messenger chat, shop functionality and Instagram shopping (coming soon)!
ro: Te bucuri de toate produsele Facebook combinate într-o singură extensie: urmărire pixeli, sincronizare cataloage, discuții pe messenger, funcționalități pentru magazin și cumpărături Instagram (în curând)!

en: Usage Tracking
ro: Urmărire utilizare

en: WooCommerce Status
ro: Stare WooCommerce

en: Before discount
ro: Înainte de reducere

note: translators: %s: discount amount
en: %s discount
ro: Reducere %s

en: Sol
ro: Sol peruan

en: Operator to compare product attribute terms.
ro: Operator pentru a compara termenii atributelor pentru produse.

en: Operator to compare product category terms.
ro: Operator pentru a compara termenii categoriilor de produse.

en: Number of terms in the attribute taxonomy.
ro: Număr de termeni în taxonomia atribute.

en: Lookup tables are regenerating
ro: Sunt regenerate tabelele de căutare

en: This tool will regenerate product lookup table data. This process may take a while.
ro: Acest instrument va regenera datele din tabelele de căutare produse. Acest proces poate dura ceva timp.

en: Product lookup tables
ro: Tabele de căutare produse

en: Inactive plugins.
ro: Module inactive.

en: Limit result set to orders which have specific statuses.
ro: Limitează setul de rezultate la comenzi care au anumite stări.

en: Attribute slug.
ro: Descriptor atribut.

en: cURL installed but unable to retrieve version.
ro: cURL este instalat, dar nu pot regăsi versiunea.

en: Dropins & MU plugins.
ro: Module polivalente și module care trebuie folosite.

en: Determines if hidden or visible catalog products are shown.
ro: Determină dacă sunt arătate produsele din catalog care sunt ascunse sau vizibile.

en: Refund the line items above. This will show the total amount to be refunded
ro: Rambursează elementele de pe rândurile de mai sus. Va fi arătată suma totală de rambursat

en: Virgin Islands (US)
ro: Insulele Virgine (S.U.A.)

en: Virgin Islands (British)
ro: Insulele Virgine Britanice

en: North Macedonia
ro: Macedonia de Nord

en: Wake Island
ro: Insula Wake

en: Palmyra Atoll
ro: Atolul Palmyra

en: Navassa Island
ro: Insula Navassa

en: Kingman Reef
ro: Reciful Kingman

en: Johnston Atoll
ro: Atolul Johnston

en: Jarvis Island
ro: Insula Jarvis

en: Howland Island
ro: Insula Howland

en: Baker Island
ro: Insula Baker

note: translators: %s opening and closing link tags respectively
en: You must be %1$slogged in%2$s to post a review.
ro: Trebuie să fii %1$sautentificat%2$s pentru a publica o recenzie.

en: We have finished processing your order.
ro: Am terminat procesarea comenzii tale.

en: Shipping options will be updated during checkout.
ro: Opțiunile de livrare vor fi actualizate la finalizare.

note: Translators: $s shipping destination.
en: Shipping to %s.
ro: Livrare la %s.

en: Shop order
ro: Comandă magazin

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name
en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
ro: Notificare de înștiințare - comanda nr. %1$s făcută de %2$s a fost anulată:

en: Webhook status must be valid.
ro: Starea cârligului web trebuie să fie validă.

note: translators: %s: Order number
en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
ro: Te anunțăm că am primit comanda ta nr. %s și acum este în procesare:

note: translators: %s: error message
en: Invalid image: %s
ro: Imaginea nu este validă: %s

en: Update database
ro: Actualizează baza de date

en: This tool will update your WooCommerce database to the latest version. Please ensure you make sufficient backups before proceeding.
ro: Acest instrument va actualiza baza de date WooCommerce la ultima versiune. Te rog asigură-te că îi faci o copie de siguranță înainte de a continua.

en: Database upgrade routine has been scheduled to run in the background.
ro: Rutina de actualizare a bazei de date a fost programată să ruleze în fundal.

en: Variation cannot be imported: Parent product cannot be a product variation
ro: Variația nu poate fi importată: produsul părinte nu poate fi o variație a produsului

en: Default product category cannot be deleted.
ro: Categoria implicită de produse nu poate fi ștearsă.

en: account erasure request
ro: cerere ștergere cont

en: WooCommerce Endpoints
ro: Puncte-finale WooCommerce

en: Feel free to reconnect again using the button below.
ro: Te poți reconecta din nou folosind butonul de mai jos.

en: Sorry to see you go.
ro: Regret că pleci.

en: payment setup and discounted shipping labels
ro: inițializare plată și etichete de livrare cu reducere

en: automated taxes and discounted shipping labels
ro: taxe automate și etichete de livrare cu reducere

en: discounted shipping labels
ro: etichete de livrare cu reducere

en: You do not have permission to edit this API Key
ro: Nu ai permisiunea să editezi această cheie API

en: You do not have permission to assign API Keys to the selected user.
ro: Nu ai permisiunea să atribui chei API utilizatorului selectat.

en: You do not have permission to revoke API Keys
ro: Nu ai permisiunea să revoci cheile API

en: You do not have permission to revoke this API Key
ro: Nu ai permisiunea să revoci această cheie API

en: Details for order #{order_number}
ro: Detalii pentru comanda nr. {order_number}

note: translators: %1$s: Order ID. %2$s: Order date
en: [Order #%1$s] (%2$s)
ro: [Comandă #%1$s] (%2$s)

en: If you didn't make this request, just ignore this email. If you'd like to proceed:
ro: Dacă nu ai făcut această cerere, ignoră acest email. Dacă vrei să continui:

note: translators: %s: Store name
en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
ro: Cineva a cerut o parolă nouă pentru următorul cont pentru %s:

en: We hope to see you again soon.
ro: Sperăm să te revedem curând.

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been refunded. There are more details below for your reference:
ro: Comanda ta pentru %s a fost rambursată. Mai jos sunt mai multe detalii pentru referință:

note: translators: %s: Site title
en: Your order on %s has been partially refunded. There are more details below for your reference:
ro: Comanda ta pentru %s a fost rambursată parțial. Mai jos sunt mai multe detalii pentru referință:

en: Thanks!
ro: Îți mulțumim!

en: We look forward to fulfilling your order soon.
ro: De abia așteptăm să-ți onorăm comanda.

note: translators: %s Order date translators: %s: Order date
en: Here are the details of your order placed on %s:
ro: Iată detaliile comenzii tale plasată pe %s:

en: As a reminder, here are your order details:
ro: Îți reamintim, iată detaliile comenzii tale:

en: The following note has been added to your order:
ro: A fost adăugată următoarea notă la comanda ta:

en: We look forward to seeing you soon.
ro: De abia așteptăm să te revedem.

note: translators: %1$s: Site title, %2$s: Username, %3$s: My account link
en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
ro: Îți mulțumim pentru crearea unui cont pe %1$s. Numele tău de utilizator este %2$s. Poți accesa zona contului pentru a-ți vedea comenzile, pentru a-ți schimba parola și altele la: %3$s

note: translators: %1$s Site title, %2$s Order pay link translators: %1$s: Site title, %2$s: Order pay link
en: An order has been created for you on %1$s. Your order details are below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
ro: A fost creată o comandă pentru %1$s. Detaliile comenzii sunt mai jos, cu o legătură pentru a face plata când vrei: %2$s

en: Thanks for shopping with us.
ro: Îți mulțumim că faci cumpărături de la noi.

note: translators: %s: Customer first name translators: %s: Customer username
en: Hi %s,
ro: Bună %s,

note: translators: %s: Customer billing full name
en: You’ve received the following order from %s:
ro: Ai primit următoarea comandă de la %s:

en: Hopefully they’ll be back. Read more about <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">troubleshooting failed payments</a>.
ro: Sperăm că vor reveni. Citește mai mult despre <a href="https://woocommerce.com/document/managing-orders/">depanarea plăților eșuate</a>.

en: Thanks for reading.
ro: Îți mulțumim pentru că ai citit.

en: action ignored
ro: acțiune ignorată

note: translators: %s: Default class name
en: The class attached to the "woocommerce_queue_class" does not implement the WC_Queue_Interface interface. The default %s class will be used instead.
ro: Clasa atașată la „woocommerce_queue_class” nu implementează interfața WC_Queue_Interface. În schimb, va fi folosită clasa implicită %s.

en: This function should not be called before plugins_loaded.
ro: Această funcție nu ar trebui apelată înainte de plugins_loaded.

en: Action Group
ro: Grup de acțiuni

en: Search Scheduled Actions
ro: Caută acțiuni programate

en: View Action
ro: Vezi acțiunea

en: New Scheduled Action
ro: Acțiune programată nouă

en: Edit Scheduled Action
ro: Editează acțiunea programată

en: Add New Scheduled Action
ro: Adaugă acțiune programată nouă

[ctx: Admin menu name]
en: Scheduled Actions
ro: Acțiuni programate

en: Scheduled Action
ro: Acțiune programată

note: translators: %s: count
en: In-Progress <span class="count">(%s)</span> | In-Progress <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: În desfășurare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: În desfășurare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: În desfășurare <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: In-Progress
ro: În desfășurare

[ctx: post]
en: Failed
ro: Eșuat

note: translators: %s: action ID
en: Unable to mark failure on action %s. Database error.
ro: Nu pot marca eșecul pentru acțiunea %s. Eroare la baza de date.

note: translators: %s: action ID
en: Unable to unlock claim on action %s. Database error.
ro: Nu pot debloca revendicarea pentru acțiunea %s. Eroare la baza de date.

note: translators: %s: claim ID
en: Unable to unlock claim %s. Database error.
ro: Nu pot debloca revendicarea %s. Eroare la baza de date.

note: translators: %s: group name(s) translators: %s is the group name
en: The group "%s" does not exist. | The groups "%s" do not exist.
ro[0]: Grupul „%s” nu există.

en: Unable to claim actions. Database error.
ro: Nu pot să revendic acțiuni. Eroare la baza de date.

en: Unable to save action.
ro: Nu pot salva acțiunea.

note: translators: %s: error message translators: %s: action error message translators: %s is an error message.
en: Error saving action: %s
ro: Eroare la salvarea acțiunii: %s

en: action reset
ro: resetare acțiune

note: translators: %s: exception message
en: action failed: %s
ro: acțiune eșuată: %s

en: action complete
ro: acțiune finalizată

en: action started
ro: acțiune începută

en: action canceled
ro: acțiune anulată

note: translators: %d refers to the total number of tasks completed
en: %d scheduled task completed. | %d scheduled tasks completed.
ro[0]: %d sarcină programată finalizată.
ro[1]: %d sarcini programate finalizate.
ro[2]: %d de sarcini programate finalizate.

note: translators: %d refers to the total number of batches executed
en: %d batch executed. | %d batches executed.
ro[0]: %d pachet executat.
ro[1]: %d pachete executate.
ro[2]: %d de pachete executate.

note: translators: %d refers to how many scheduled tasks were found to run
en: Found %d scheduled task | Found %d scheduled tasks
ro[0]: S-a găsit o sarcină programată
ro[1]: S-au găsit %d sarcini programate
ro[2]: S-au găsit %d de sarcini programate

en: Attempting to reduce used memory...
ro: Încerc să reduc memoria utilizată...

note: translators: 1: action ID 2: exception message
en: Error processing action %1$s: %2$s
ro: Eroare la procesarea acțiunii %1$s: %2$s

note: translators: %s refers to the action ID
en: Started processing action %s
ro: Procesarea acțiunii %s începută

en: The claim has been lost. Aborting current batch.
ro: Revendicarea a fost pierdută. Anulez pachetul curent.

note: translators: %d: amount of actions
en: Running %d action | Running %d actions
ro[0]: Rulez o acțiune
ro[1]: Rulez %d acțiuni
ro[2]: Rulez %d de acțiuni

en: There are too many concurrent batches.
ro: Există prea multe pachete concurente.

en: There are too many concurrent batches, but the run is forced to continue.
ro: Există prea multe pachete concurente, dar rularea este forțată să continue.

en: Canceled
ro: Anulată

en: Failed
ro: Eșuată

en: In-progress
ro: În desfășurare

en: Pending
ro: În așteptare

en: Every minute
ro: În fiecare minut

en: Search hook, args and claim ID
ro: Caută cârlig, argumente și ID revendicare

note: translators: %s: date interval
en:  (%s ago)
ro:  (acum %s)

note: translators: %s: action HTML
en: Successfully processed change for action: %s
ro: Modificare procesată cu succes pentru acțiunea: %s

note: translators: %s: action HTML
en: Successfully canceled action: %s
ro: Acțiune anulată cu succes: %s

note: translators: %s: action HTML
en: Successfully executed action: %s
ro: Acțiune executată cu succes: %s

en: Non-repeating
ro: Fără repetare

note: translators: %s: time interval
en: Every %s
ro: La fiecare %s

en: Now!
ro: Acum!

note: translators: %s: amount of time
en: %s second | %s seconds
ro[0]: O secundă
ro[1]: %s secunde
ro[2]: %s de secunde

note: translators: %s: amount of time translators: %s is the time duration in minutes
en: %s minute | %s minutes
ro[0]: Un minut
ro[1]: %s minute
ro[2]: %s de minute

note: translators: %s is a number of days. translators: %s: amount of time
en: %s day | %s days
ro[0]: O zi
ro[1]: %s zile
ro[2]: %s de zile

note: translators: %s: amount of time
en: %s week | %s weeks
ro[0]: O săptămână
ro[1]: %s săptămâni
ro[2]: %s de săptămâni

note: translators: %s: amount of time
en: %s month | %s months
ro[0]: O lună
ro[1]: %s luni
ro[2]: %s de luni

en: Cancel the action now to avoid it being run in future
ro: Anulează acțiunea acum pentru a evita rularea ei în viitor

en: Process the action now as if it were run as part of a queue
ro: Procesează acțiunea acum ca și cum ar fi rulată ca parte dintr-o coadă

en: Run
ro: Rulează

en: Claim ID
ro: ID revendicare

en: Log
ro: Jurnal

en: Scheduled Date
ro: Dată programată

en: Recurrence
ro: Recurență

en: Group
ro: Grup

en: Arguments
ro: Argumente

en: Hook
ro: Cârlig

en: Scheduled Actions
ro: Acțiuni programate

en: Enter a different address
ro: Introdu o altă adresă

en: Enter your address to view shipping options.
ro: Introdu adresa pentru a vedea opțiunile de livrare.

en: Change address
ro: Modifică adresa

en: Sort by latest
ro: Sortează după cele mai recente

note: translators: %s item name.
en: Unable to reduce stock for item %s.
ro: Nu pot reduce stocul pentru elementul %s.

en: Order Refunded: {order_number}
ro: Comandă rambursată: {order_number}

en: Partial Refund: Order {order_number}
ro: Rambursare parțială: comanda {order_number}

en: Password Reset Request
ro: Cerere resetare parolă

en: Password Reset Request for {site_title}
ro: Cerere resetare parolă pentru {site_title}

note: translators: %s: amount of time
en: %s year | %s years
ro[0]: %s an
ro[1]: %s ani
ro[2]: %s de ani

note: translators: %s refers to the exception error message
en: There was an error running the action scheduler: %s
ro: A fost o eroare la rularea programatorului de acțiuni: %s

note: translators: 1: action ID 2: arguments
en: Action [%1$s] has invalid arguments. It cannot be JSON decoded to an array. $args = %2$s
ro: Acțiunea [%1$s] are argumente invalide. JSON nu poate fi decodat într-un tablou. $args = %2$s

note: translators: 1: error message 2: filename 3: line
en: unexpected shutdown: PHP Fatal error %1$s in %2$s on line %3$s
ro: oprire neașteptată: eroare fatală PHP %1$s în %2$s pe linia %3$s

note: translators: %s: amount of claims
en: Maximum simultaneous queues already in progress (%s queue). No additional queues will begin processing until the current queues are complete. | Maximum simultaneous queues already in progress (%s queues). No additional queues will begin processing until the current queues are complete.
ro[0]: Numărul maxim pentru cozile de așteptare simultane care sunt deja în desfășurare (o coadă de așteptare). Nu va fi procesată nicio coadă de așteptare suplimentară până când cozile de așteptare actuale nu sunt finalizate.
ro[1]: Numărul maxim pentru cozile de așteptare simultane care sunt deja în desfășurare (%s cozi de așteptare). Nu va fi procesată nicio coadă de așteptare suplimentară până când cozile de așteptare actuale nu sunt finalizate.
ro[2]: Numărul maxim pentru cozile de așteptare simultane care sunt deja în desfășurare (%s de cozi de așteptare). Nu va fi procesată nicio coadă de așteptare suplimentară până când cozile de așteptare actuale nu sunt finalizate.

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
ro: [{site_title}]: comanda nr. {order_number} a eșuat

en: New Order: #{order_number}
ro: Comandă nouă: nr. {order_number}

en: Order Failed: #{order_number}
ro: Comandă eșuată: nr. {order_number}

note: Translators: $s shipping destination.
en: No shipping options were found for %s.
ro: Nu am găsit nicio opțiune de livrare pentru %s.

en: Stock levels increased:
ro: Nivelurile stocurilor au crescut:

en: Stock levels reduced:
ro: Nivelurile stocurilor s-au redus:

note: translators: %s: amount of time
en: %s hour | %s hours
ro[0]: o oră
ro[1]: %s ore
ro[2]: %s de ore

en: action created
ro: am creat acțiunea

en: No actions found
ro: Nu am găsit nicio acțiune

note: translators: 1: action HTML 2: action ID 3: error message
en: Could not process change for action: "%1$s" (ID: %2$d). Error: %3$s
ro: Nu am putut să procesez modificarea pentru acțiunea: „%1$s” (ID: %2$d). Eroare: %3$s

en: No actions found in trash
ro: Nu am găsit nicio acțiune la gunoi

en: Invalid schedule. Cannot save action.
ro: Programarea nu este validă. Nu pot să salvez acțiunea.

en: Invalid action ID. No status found.
ro: ID invalid pentru acțiune. Nu am găsit nicio stare.

note: translators: %s item name.
en: Unable to restore stock for item %s.
ro: Nu pot să restaurez stocul pentru elementul %s.

en: Scheduled actions are hooks triggered on a certain date and time.
ro: Acțiunile programate sunt cârlige declanșate la o anumită dată și oră.

en: Attributes totals.
ro: Total atribute.

en: Tags totals.
ro: Total etichete.

en: Categories totals.
ro: Total categorii.

en: Reviews totals.
ro: Total recenzii.

en: Coupons totals.
ro: Total cupoane.

en: Customers totals.
ro: Total clienți.

en: Products totals.
ro: Total produse.

en: Orders totals.
ro: Total comenzi.

en: Shipping instance ID.
ro: ID instanță de livrare.

en: Amount of reviews.
ro: Număr de recenzii.

en: Amount of products.
ro: Număr de produse.

en: Product type name.
ro: Nume tip de produs.

en: Amount of orders.
ro: Număr de comenzi.

en: Order status name.
ro: Nume stare comandă.

en: Amount of customers.
ro: Număr de clienți.

en: Customer type name.
ro: Nume tip de client.

en: Amount of coupons.
ro: Număr de cupoane.

en: Coupon type name.
ro: Nume tip de cupon.

en: Your {site_title} account has been created!
ro: Contul tău {site_title} a fost creat!

en: Thanks for shopping with us
ro: Îți mulțumim că faci cumpărături de la noi

en: Your {site_title} order is now complete
ro: Comanda ta {site_title} este finalizată acum

en: View affected templates
ro: Vezi șabloanele afectate

en: The object has already been trashed.
ro: Obiectul a fost deja aruncat la gunoi.

en: Limit result set to products with specified stock status.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu starea stocului specificată.

en: Controls the stock status of the product.
ro: Controlează starea stocului produsului.

en: File ID.
ro: ID fișier.

en: Full name of currency.
ro: Nume complet pentru monedă.

en: There are no currencies matching these parameters.
ro: Nu se potrivește nicio monedă cu acești parametri.

en: Data resource description.
ro: Descriere resursă de date.

en: Data resource ID.
ro: ID resursă de date.

en: List of supported currencies.
ro: Lista monedelor acceptate.

en: Thousands separator for displayed prices in this country.
ro: Separator pentru mii pentru prețurile afișate în această țară.

en: Number of decimal points shown in displayed prices for this country.
ro: Numărul de zecimale arătate în prețurile afișate pentru această țară.

en: Full name of country.
ro: Nume complet pentru țară.

en: The unit lengths are defined in for this country.
ro: Unitățile de măsură pentru lungime sunt definite pentru această țară.

en: Currency symbol position for this country.
ro: Poziția simbolului monedei pentru această țară.

en: List of countries on this continent.
ro: Lista țărilor de pe acest continent.

en: Full name of continent.
ro: Nume complet pentru continent.

en: ISO4217 currency code.
ro: Cod monedă ISO 4217.

en: 2 character continent code.
ro: Cod continent din două caractere.

en: Your {site_title} order has been received!
ro: Comanda ta {site_title} a fost primită!

en: An identifier for the group this setting belongs to.
ro: Un identificator pentru grupul de care aparține această setare.

en: Variation status.
ro: Stare variație.

note: translators: %d: avatar image size in pixels
en: Avatar URL with image size of %d pixels.
ro: URL avatar cu dimensiunea imaginii de %d pixeli.

en: Status of the review.
ro: Starea recenziei.

en: Unique identifier for the product that the review belongs to.
ro: Identificator unic pentru produsul căruia îi aparține recenzia.

en: The object cannot be deleted.
ro: Obiectul nu poate fi șters.

en: Ensure result set excludes reviews assigned to specific user IDs.
ro: Asigură-te că setul de rezultate exclude recenziile atribuite anumitor ID-uri de utilizator.

en: Updating review status failed.
ro: Actualizarea stării recenziei a eșuat.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
ro: Regret, nu ai voie să modifici tipul de comentariu.

en: Unique identifier for the product.
ro: Identificator unic pentru produs.

en: Supported features for this payment gateway.
ro: Funcționalități acceptate pentru acest gateway de plată.

en: If you copied over a template file to change something, then you will need to copy the new version of the template and apply your changes again.
ro: Dacă ai copiat peste un fișier șablon pentru a modifica ceva, atunci trebuie să copiezi noua versiune a șablonului și să aplici modificările din nou.

en: Update your theme to the latest version. If no update is available contact your theme author asking about compatibility with the current WooCommerce version.
ro: Actualizează-ți tema la ultima versiune. Dacă nu este nicio actualizare disponibilă contactează autorul temei tale și întreabă-l despre compatibilitatea cu versiunea actuală de WooCommerce.

note: translators: 1: product name 2: quantity in stock translators: %s: product name
en: Sorry, we do not have enough "%1$s" in stock to fulfill your order (%2$s available). We apologize for any inconvenience caused.
ro: Regretăm, stocul de „%1$s” este insuficient pentru a onora comanda (%2$s disponibile). Ne cerem scuze pentru eventualele neplăceri cauzate.

en: Updating review failed.
ro: Actualizarea recenziei a eșuat.

en: Limit result set to reviews assigned a specific status.
ro: Limitează setul de rezultate la recenzii atribuite unei anumite stări.

en: Limit result set to reviews assigned to specific product IDs.
ro: Limitează setul de rezultate la recenzii atribuite unor anumite ID-uri de produs.

en: Limit result set to reviews assigned to specific user IDs.
ro: Limitează setul de rezultate la recenzii atribuite unor anumite ID-uri de utilizator.

en: Limit result set to that from a specific author email.
ro: Limitează setul de rezultate la emailul unui anumit autor.

en: Limit response to reviews published before a given ISO8601 compliant date.
ro: Limitează răspunsul la recenziile publicate înainte de o anumită dată conformă cu ISO 8601.

note: translators: %1$s: field name, %2$s finder.eircode.ie URL
en: %1$s is not valid. You can look up the correct Eircode <a target="_blank" href="%2$s">here</a>.
ro: %1$s nu este valid. Poți găsi codul poștal irlandez corect <a target="_blank" href="%2$s">aici</a>.

en: Decimal separator for displayed prices for this country.
ro: Separator pentru zecimale pentru prețurile afișate în această țară.

en: Order note author.
ro: Autor notă comandă.

en: Limit response to resources created after a given ISO8601 compliant date.
ro: Limitează răspunsul la resursele create după data conformă dată de ISO 8601.

en: Order Cancelled: #{order_number}
ro: Comandă anulată: nr. {order_number}

en: Review type name.
ro: Nume tip de recenzie.

en: Avatar URLs for the object reviewer.
ro: URL-uri avatar pentru recenzent obiect.

note: translators: %s: force=true
en: The object does not support trashing. Set '%s' to delete.
ro: Obiectul nu poate fi aruncat la gunoi. Setează „%s” pentru a șterge.

en: Product review field exceeds maximum length allowed.
ro: Câmpul pentru recenzie produs depășește lungimea maximă permisă.

en: Non-paying customer
ro: Client neplătitor

en: Paying customer
ro: Client plătitor

en: List of supported states in a given country.
ro: Lista județelor (provinciilor, statelor) acceptate într-o anumită țară.

en: List of supported continents, countries, and states.
ro: Lista continentelor, țărilor și județelor (provinciilor, statelor) acceptate.

en: The unit weights are defined in for this country.
ro: Unitățile de măsură pentru greutate care sunt definite în această țară.

en: Full name of state.
ro: Numele complet al județului (provinciei, statului).

en: List of states in this country.
ro: Lista județelor (provinciilor, statelor) din această țară.

en: Default ISO4127 alpha-3 currency code for the country.
ro: Codul de monedă implicit, din trei litere, conform ISO 4127, pentru țară.

en: ISO3166 alpha-2 country code.
ro: Cod de țară, din două litere, conform ISO 3166.

en: There are no locations matching these parameters.
ro: Nu există locații care să se potrivească cu acești parametri.

en: WooCommerce Customer Data
ro: Date despre clienții WooCommerce

en: WooCommerce Customer Orders
ro: Comenzi clienți WooCommerce

en: WooCommerce Customer Downloads
ro: Descărcări clienți WooCommerce

en: WooCommerce Customer Payment Tokens
ro: Tokeni de plată clienți WooCommerce

en: If true, this note will be attributed to the current user. If false, the note will be attributed to the system.
ro: Dacă este setat la „true”, această notă va fi atribuită utilizatorului actual. Dacă este setat la „false”, nota va fi atribuită sistemului.

en: Invalid review ID.
ro: ID invalid pentru recenzie.

en: Invalid review content.
ro: Conținutul recenziei nu este valid.

en: Details for order #{order_number} on {site_title}
ro: Detalii pentru comanda nr. {order_number} pentru {site_title}

en: Cannot create existing product review.
ro: Nu pot să creez o recenzie care există pentru produs.

en: Placeholder image
ro: Imagine substituent

en: Enter attachment ID or URL to an image
ro: Introdu ID-ul sau URL-ul atașamentului pentru o imagine

en: Which product category should be exported?
ro: Care categorie de produse ar trebui exportată?

en: Export all categories
ro: Exportă toate categoriile

en: ShipStation icon
ro: Icon ShipStation

note: translators: %1$s: weight unit dropdown, %2$s: dimension unit dropdown
en: We'll use %1$s for product weight and %2$s for product dimensions.
ro: Vom folosi %1$s pentru greutatea produsului și %2$s pentru dimensiunile produsului.

en: Set up PayPal for me using this email:
ro: Inițializează PayPal pentru mine folosind acest email:

en: Low stock amount
ro: Cantitate mică în stoc

en: Set up Stripe for me using this email:
ro: Inițializează Stripe pentru mine folosind acest email:

en: WooCommerce PayPal Checkout Gateway
ro: Gateway finalizare comandă prin PayPal pentru WooCommerce

note: translators: %s: theme name
en: <strong>Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.</strong> These files may need updating to ensure they are compatible with the current version of WooCommerce. Suggestions to fix this:
ro: <strong>Tema ta (%s) conține niște copii ale fișierelor șablon WooCommerce învechite.</strong> Este posibil ca aceste fișiere să necesite actualizare pentru a se asigura că acestea sunt compatibile cu versiunea curentă WooCommerce. Sugestii pentru a repara acest lucru:

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should access to downloadable files be revoked and download logs cleared?
ro: La gestionarea unei %s, ar trebui să fie revocat accesul la fișierele care pot fi descărcate și să se șteargă jurnalele de descărcări?

note: translators: %1$s: live rates tooltip text, %2$s: shipping extensions URL
en: If you'd like to offer <span class="help_tip" data-tip="%1$s">live rates</span> from a specific carrier (e.g. UPS) you can find a variety of extensions available for WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.
ro: Dacă vrei să oferi <span class="help_tip" data-tip="%1$s">prețurile curente</span> ale unui anumit transportator (de exemplu UPS) poți găsi o varietate de extensii disponibile pentru WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">aici</a>.

en: A live rate is the exact cost to ship an order, quoted directly from the shipping carrier.
ro: Un preț curent este costul exact pentru a livra o comandă, preluat direct de la transportatorul care face livrarea.

note: translators: %s: country name including the 'the' prefix if needed
en: We've created two Shipping Zones - for %s and for the rest of the world. Below you can set Flat Rate shipping costs for these Zones or offer Free Shipping.
ro: Am creat două zone de livrare - pentru %s și pentru restul lumii. Mai jos poți stabili costurile de livrare forfetară pentru aceste zone sau să oferi livrare gratuită.

en: Enter a number to set stock quantity at the variation level. Use a variation's 'Manage stock?' check box above to enable/disable stock management at the variation level.
ro: Introdu un număr pentru a stabili cantitatea în stoc la nivel de variație. Folosește o bifă „Administrezi stocurile?” a variației de mai sus pentru a activa/dezactiva administrarea stocurilor la nivel de variație.

en: We recommend using ShipStation to save time at the post office by printing your shipping labels at home. Try ShipStation free for 30 days.
ro: Recomandăm să folosești ShipStation pentru a nu pierde timp la oficiile poștale și să-ți imprimi etichetele de livrare acasă. Încearcă ShipStation gratuit timp de 30 de zile.

en: WooCommerce Services icon
ro: Icon Servicii WooCommerce

note: Translators: %s URL to erasure request screen.
en: When handling an %s, should personal data within orders be retained or removed?
ro: Când gestionezi un %s, datele cu caracter personal din comenzi trebuie să fie păstrate sau înlăturate?

en: This is the attachment ID, or image URL, used for placeholder images in the product catalog. Products with no image will use this.
ro: Acesta este ID-ul atașamentului sau URL imaginii care este folosit pentru imagini substituent în catalogul de produse. Produsele fără imagini îl vor folosi.

en: Centimeters
ro: Centimetri

en: Kilograms
ro: Kilograme

en: Pounds
ro: Livre

en: Grams
ro: Grame

en: Meters
ro: Metri

en: Millimeters
ro: Milimetri

en: Inches
ro: Țoli

en: Yards
ro: Yarzi

en: Ounces
ro: Uncii

en: Sud Sardegna
ro: Sardinia de Sud

en: Are you sure you want to remove the selected items?
ro: Sigur vrei să înlături elementele selectate?

en: You may need to manually restore the item's stock.
ro: S-ar putea să fie nevoie să restaurezi manual stocul de produse.

en: Item moved up
ro: Elementul a fost mutat mai sus

en: Item moved down
ro: Elementul a fost mutat mai jos

note: translators: %d: count
en: %d API key permanently revoked. | %d API keys permanently revoked.
ro[0]: O cheie API revocată definitiv.
ro[1]: %d chei API revocate definitiv.
ro[2]: %d de chei API revocate definitiv.

en: Apartment, suite, unit, etc.
ro: Apartament, complex, unitate etc

en: This action cannot be reversed. Are you sure you wish to erase personal data from the selected orders?
ro: Această acțiune nu poate fi anulată. Sigur vrei să ștergi datele personale din comenzile selectate?

en: Cannot set attributes due to invalid parent product.
ro: Nu pot să setez atributele din cauza produsului părinte care nu este valid.

en: Shipping Address
ro: Adresă de livrare

en: Billing Address
ro: Adresă de facturare

en: Shipping Address 1
ro: Adresă de livrare 1

en: Billing Address 1
ro: Adresă de facturare 1

en: Payer PayPal address
ro: Adresă PayPal plătitor

en: Payer last name
ro: Nume plătitor

en: Payer first name
ro: Prenume plătitor

en: MySQL version string.
ro: Șir de versiuni MySQL.

note: translators: 1: Link to tax rates sample file 2: Closing link.
en: Your CSV needs to include columns in a specific order. %1$sClick here to download a sample%2$s.
ro: Fișierul tău CSV trebuie să includă coloane într-o anumită ordine. %1$sDă clic aici pentru a descărca o mostră%2$s.

note: translators: 1: last 4 digits
en: eCheck ending in %1$s
ro: eCheck se termină în %1$s

en: This will be how your name will be displayed in the account section and in reviews
ro: Așa va fi afișat numele tău în secțiunea cont și în recenzii

en: terms and conditions
ro: termeni și condiții

en: privacy policy
ro: politică de confidențialitate

en: United States (US) dollar
ro: Dolar american (SUA)

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing. Turning this option off may prevent PayPal Seller protection from applying.
ro: PayPal ne permite să trimitem o singură adresă. Dacă folosești PayPal pentru etichete de livrare, poate preferi să trimiți adresa de livrare în locul celei de facturare. Dacă dezactivezi această opțiune poți împiedica aplicarea protecției vânzătorului PayPal.

note: translators: %s: Link to WC system status page
en: PayPal Standard redirects customers to PayPal to enter their payment information.
ro: PayPal Standard redirecționează clienții la PayPal pentru a le introduce informațiile de plată.

note: Translators: %1$s zone name, %2$s shipping method instance name.
en: Other locations
ro: Alte locații

note: Translators: %1$s shipping method name.
en: Any &quot;%1$s&quot; method
ro: Orice metodă &bdquo;%1$s&rdquo;

en: Take payments in person via checks. This offline gateway can also be useful to test purchases.
ro: Acceptă plăți personale prin cecuri. Acest gateway offline poate fi util și pentru a testa cumpărăturile.

en: Account details:
ro: Detalii cont:

en: Optionally add some text for the terms checkbox that customers must accept.
ro: Opțional, poți adăuga un text pentru bifarea termenilor pe care clienții trebuie să-i accepte.

note: Translators: %s: page name.
en: %s page
ro: Pagină %s

en: No page set
ro: Nicio pagină setată

en: Highlight required fields with an asterisk
ro: Evidențiază câmpurile obligatorii cu un asterisc

en: Required
ro: Obligatoriu

note: Translators: %s field name.
en: %s field
ro: Câmp %s

en: We accept payments through PayPal. When processing payments, some of your data will be passed to PayPal, including information required to process or support the payment, such as the purchase total and billing information.
ro: Acceptăm plăți prin PayPal. Când procesăm plățile, unele dintre datele tale vor fi transmise la PayPal, inclusiv informațiile cerute pentru a procesa sau accepta plata, cum ar fi informații despre toate cumpărăturile și total facturare.

en: Please see the <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">PayPal Privacy Policy</a> for more details.
ro: Te rog vezi <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">Politica de confidențialitate PayPal</a> pentru mai multe detalii.

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
ro: despre,un,e,ca,la,fii,de,com,pentru,la,cum,în,pe,sau,și,care,acesta,aceasta,aceștia,acestea,fost,când,unde,cine,va,cu,www

note: Translators: %1$s shipping method title, %2$s shipping method id. translators: 1: product title 2: product ID
en: %1$s (#%2$s)
ro: %1$s (nr. %2$s)

en: These options let you change the appearance of the WooCommerce checkout.
ro: Aceste opțiuni îți permit să modifici aspectul finalizării comenzilor în WooCommerce.

en: Take payments in person via BACS. More commonly known as direct bank/wire transfer.
ro: Accepți plăți personale prin transfer bancar (BACS). Numit frecvent transfer bancar direct/electronic.

note: translators: %s terms and conditions page name and link
en: I have read and agree to the website %s
ro: Am citit și sunt de acord cu %s site-ului web

en: In this subsection you should list which third party payment processors you’re using to take payments on your store since these may handle customer data. We’ve included PayPal as an example, but you should remove this if you’re not using PayPal.
ro: În această secțiune ar trebui să afișezi ce procesoare de plată terțe folosești pentru a accepta plăți în magazinul tău, deoarece ele pot gestiona datele clienților. Am inclus PayPal, ca exemplu, dar ar trebui să-l înlături dacă nu-l folosești și să adaugi altele.

en: In this section you should list who you’re sharing data with, and for what purpose. This could include, but may not be limited to, analytics, marketing, payment gateways, shipping providers, and third party embeds.
ro: În această secțiune ar trebui să menționezi cu cine partajezi datele și în ce scop. Aici poți include, dar nu se limitează numai la acestea, analitice, marketing, gateway-urile de plată, furnizori pentru livrare și înglobări de la terți.

en: We share information with third parties who help us provide our orders and store services to you; for example --
ro: Partajăm informații cu părți terțe care ne ajută să asigurăm comenzile și să-ți stocăm serviciile; de exemplu -

en: We will also store comments or reviews, if you choose to leave them.
ro: De asemenea, vom stoca comentarii sau recenzii, dacă alegi să le lași.

en: We generally store information about you for as long as we need the information for the purposes for which we collect and use it, and we are not legally required to continue to keep it. For example, we will store order information for XXX years for tax and accounting purposes. This includes your name, email address and billing and shipping addresses.
ro: În general, stocăm informații despre tine atât timp cât avem nevoie de ele în scopurile pentru care le colectăm și le folosim, dar nu le mai păstrăm în continuare dacă nu suntem obligați din punct de vedere legal. De exemplu, vom stoca informațiile despre comenzi timp de XX ani, în scopuri fiscale și contabile. Ele includ numele, adresa de email și adresele de facturare și de livrare.

en: Who on our team has access
ro: Cine are acces din echipa noastră

en: Members of our team have access to the information you provide us. For example, both Administrators and Shop Managers can access:
ro: Membrii echipei noastre au acces la informațiile pe care ni le oferi. De exemplu, atât administratorii cât și managerii de magazine pot accesa:

en: Order information like what was purchased, when it was purchased and where it should be sent, and
ro: Informații despre comenzi, precum ce s-a cumpărat, când s-a cumpărat și unde au fost trimise cumpărăturile și

en: What we share with others
ro: Ce partajăm cu alții

en: Our team members have access to this information to help fulfill orders, process refunds and support you.
ro: Membrii echipei noastre au acces la aceste informații pentru a te ajuta să onorezi comenzile, să procesezi rambursările și pentru a-ți oferi suport.

en: Customer information like your name, email address, and billing and shipping information.
ro: Informații despre clienți, cum ar fi nume, adresă email și informații despre facturare și livrare.

en: When you purchase from us, we’ll ask you to provide information including your name, billing address, shipping address, email address, phone number, credit card/payment details and optional account information like username and password. We’ll use this information for purposes, such as, to:
ro: Când cumperi de la noi, îți vom cere să furnizezi informații, inclusiv numele, adresa de facturare, adresa de livrare, adresa de email, numărul de telefon, cardul de credit/detalii de plată și informații opționale despre cont, cum ar fi numele de utilizator și parola. Vom folosi aceste informații în mai multe scopuri, cum ar fi:

en: Send you information about your account and order
ro: Îți trimitem informații despre contul tău și comanda ta

en: Respond to your requests, including refunds and complaints
ro: Îți răspundem la cereri, inclusiv la rambursări și reclamații

en: Set up your account for our store
ro: Îți inițializăm contul pentru magazinul nostru

en: Process payments and prevent fraud
ro: Procesăm plățile și prevenim fraudele

en: Comply with any legal obligations we have, such as calculating taxes
ro: Respectăm toate obligațiile legale pe care le avem, cum ar fi calcularea impozitelor (taxelor)

en: Improve our store offerings
ro: Îmbunătățim ofertele noastre pentru magazin

en: Send you marketing messages, if you choose to receive them
ro: Îți trimitem mesaje de marketing, dacă alegi să le primești

en: If you create an account, we will store your name, address, email and phone number, which will be used to populate the checkout for future orders.
ro: Dacă creezi un cont, îți vom stoca numele, adresa, emailul și numărul de telefon, care vor fi folosite la finalizarea unor comenzi viitoare.

en: Note: you may want to further detail your cookie policy, and link to that section from here.
ro: Notă: poate vrei să dai mai multe detalii despre politica folosirii cookie-urilor și să arăți aici o legătură la secțiunea respectivă.

en: We’ll also use cookies to keep track of cart contents while you’re browsing our site.
ro: De asemenea, vom folosi cookie-uri pentru a-ți urmări conținutul coșului în timp ce navighezi pe site-ul nostru.

en: Shipping address: we’ll ask you to enter this so we can, for instance, estimate shipping before you place an order, and send you the order!
ro: Adresă de livrare: îți vom cere s-o introduci, astfel putem estima, de exemplu, unde trebuie făcută livrarea înainte să plasezi o comandă și unde să ți-o trimitem!

en: Location, IP address and browser type: we’ll use this for purposes like estimating taxes and shipping
ro: Locație, adresă IP și tip de navigator: le vom folosi în diverse scopuri, cum ar fi estimarea impozitelor (taxelor) și pentru livrare

en: Products you’ve viewed: we’ll use this to, for example, show you products you’ve recently viewed
ro: Produse pe care le-ai văzut: vom folosi asta pentru a-ți arăta, de exemplu, produsele pe care le-ai vizualizat recent

en: What we collect and store
ro: Ce colectăm și stocăm

en: We collect information about you during the checkout process on our store.
ro: Colectăm informații despre tine în timpul procesului de finalizare a comenzii în magazinul nostru.

en: This sample language includes the basics around what personal data your store may be collecting, storing and sharing, as well as who may have access to that data. Depending on what settings are enabled and which additional plugins are used, the specific information shared by your store will vary. We recommend consulting with a lawyer when deciding what information to disclose on your privacy policy.
ro: Această manieră de exprimare include elementele de bază privind ce date personale poate colecta, stoca și partaja magazinul tău, precum și cine poate avea acces la aceste date. Informațiile specifice care sunt afișate în magazinul tău vor varia în funcție de ce setări sunt activate și ce module suplimentare sunt folosite. Recomandăm să consulți un avocat când decizi ce informații divulgi în politica ta de confidențialitate.

en: While you visit our site, we’ll track:
ro: În timp ce ne vizitezi site-ul, vom urmări:

en: Payment Tokens
ro: Tokenuri de plată

en: Browser User Agent
ro: Agent utilizator navigator

en: Order Number
ro: Număr comandă

en: Access granted
ro: Acces permis

en: Download count
ro: Număr de descărcări

en: User email
ro: Email utilizator

en: Items Purchased
ro: Produsele au fost cumpărate

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Shop manager
ro: Manager magazin

[ctx: User role]
note: translators: user role
en: Customer
ro: Client

en: Shipping Company
ro: Companie de livrare

en: Phone Number
ro: Număr de telefon

en: Billing Postal/Zip Code
ro: Cod poștal pentru facturare

en: Billing Last Name
ro: Nume pentru facturare

en: Billing First Name
ro: Prenume pentru facturare

en: Download ID
ro: ID descărcare

en: Customer Data
ro: Date clienți

en: Error during status transition.
ro: Eroare în timpul tranziției la stare.

en: optional
ro: opțional

en: Please read and accept the terms and conditions to proceed with your order.
ro: Te rog citește și acceptă termenii și condițiile pentru a continua cu comanda.

en: Unserializing instances of this class is forbidden.
ro: Anularea serializării instanțelor din această clasă este interzisă.

en: Cloning is forbidden.
ro: Clonarea este interzisă.

en: This tool will delete all customer session data from the database, including current carts and saved carts in the database.
ro: Această unealtă va șterge din baza de date toate datele sesiunilor clienților, inclusiv coșurile curente și cele salvate în baza de date.

en: If the payment was refunded via the API.
ro: Dacă plata a fost rambursată prin API.

note: translators: %1$s: product name. %2$s product permalink
en: %1$s has been removed from your cart because it has since been modified. You can add it back to your cart <a href="%2$s">here</a>.
ro: %1$s a fost înlăturat din coșul tău deoarece a fost modificat între timp. Îl poți adăuga din nou în coș <a href="%2$s">aici</a>.

en: Name of the customer for the order
ro: Numele clientului pentru comandă

en: URL to edit the order
ro: URL pentru a edita comanda

en: Limit result set to products with a specific attribute. Use the taxonomy name/attribute slug.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu un anumit atribut. Folosește descriptorul nume/atribut pentru taxonomie.

en: This tool will delete expired download permissions and permissions with 0 remaining downloads.
ro: Această unealtă va șterge permisiunile de descărcare expirate și permisiunile cu nicio descărcare rămasă.

en: Used-up download permissions
ro: Permisiuni de descărcare expirate

en: Clean up download permissions
ro: Șterge permisiunile de descărcare

en: Customer download permissions have been retained.
ro: Permisiunile de descărcare pentru clienți au fost păstrate.

note: Translators: %s Order number.
en: Personal data within order %s has been retained.
ro: Datele personale din comanda %s au fost păstrate.

note: translators: This is the headline for a list of downloads purchased from the store for a given user.
en: Purchased Downloads
ro: Descărcări pentru cumpărături

en: Order total formatted for locale
ro: Total comandă formatat pentru locală

note: translators: %d: number of saved carts
en: Deleted all active sessions, and %d saved carts.
ro: Am șters toate sesiunile active și am salvat %d coșuri.

en: Blog id of the record on the multisite.
ro: ID-ul de înregistrare a blogului pe multi-site.

note: translators: This is the headline for a list of access logs for downloads purchased from the store for a given user.
en: Access to Purchased Downloads
ro: Acces la descărcările cumpărate

en: Billing Company
ro: Date companie pentru facturare

en: Billing State
ro: Județ (provincie, stat) pentru facturare

en: Shipping First Name
ro: Prenume pentru livrare

en: Shipping Last Name
ro: Nume pentru livrare

en: Shipping Postal/Zip Code
ro: Cod poștal/ZIP pentru livrare

en: Shipping State
ro: Județ (provincie, stat) de livrare

en: Payment complete event failed.
ro: Evenimentul finalizare plată a eșuat.

en: Update status event failed.
ro: Evenimentul actualizează starea a eșuat.

en: Display name
ro: Nume de afișat

note: translators: %s: documentation URL
en: Your store does not appear to be using a secure connection. We highly recommend serving your entire website over an HTTPS connection to help keep customer data secure. <a href="%s">Learn more here.</a>
ro: Se pare că magazinul tău nu folosește o conexiune securizată. Recomandăm cu prisosință să folosești pe întregul site web o conexiune HTTPS pentru a păstra în siguranță datele despre clienți. <a href="%s">Află mai multe aici.</a>

note: translators: %d: amount of permissions
en: %d permissions deleted
ro: Am șters %d permisiuni

note: Translators: %s Prop name.
en: Removed payment token "%d"
ro: Am înlăturat tokenul de plată „%d”

en: Removed access to downloadable files.
ro: Am înlăturat accesul la fișierele care pot fi descărcate.

note: Translators: %s Order number.
en: Removed personal data from order %s.
ro: Am înlăturat datele cu caracter personal din comanda %s.

note: Translators: %s Prop name.
en: Removed customer "%s"
ro: Am înlăturat clientul „%s”

en: Unable to create order.
ro: Nu pot să creez comanda.

en: Display name cannot be changed to email address due to privacy concern.
ro: Numele de afișat nu poate fi modificat în adresa de email din motive de confidențialitate.

en: Personal data removed.
ro: Am înlăturat datele cu caracter personal.

en: Shipping City
ro: Localitate de livrare

en: Billing City
ro: Localitate pentru facturare

en: WooCommerce pages
ro: Pagini WooCommerce

en: WooCommerce database version
ro: Versiune bază de date WooCommerce

en: Displays whether or not WordPress is using an external object cache.
ro: Afișează dacă WordPress folosește sau nu folosește un cache obiect extern.

en: External object cache
ro: Cache obiect extern

en: WordPress debug mode
ro: Mod depanare WordPress

en: WordPress memory limit
ro: Limită de memorie WordPress

note: Translators: %1$s: Current version, %2$s: New version
en: %1$s - There is a newer version of WordPress available (%2$s)
ro: %1$s - Este disponibilă o versiune mai nouă de WordPress (%2$s)

en: WordPress version
ro: Versiune WordPress

en: WooCommerce version
ro: Versiune WooCommerce

[ctx: Settings tab label]
en: Payments
ro: Plăți

en: Enable coupons
ro: Activează cupoane

en: Rates will be configurable and taxes will be calculated during checkout.
ro: Tarifele vor fi configurabile și taxele vor fi calculate în timpul finalizării comenzii.

en: Enable tax rates and calculations
ro: Activează cotele de impozitare și calculele

en: Manage
ro: Administrează

en: Account endpoints
ro: Puncte-finale cont

en: Secure checkout
ro: Finalizare securizată

en: Legacy API
ro: API moștenit

en: Pending orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
ro: Comenzile în așteptare sunt cele neachitate și care probabil au fost abandonate de clienți. Ele vor fi aruncate la gunoi după o durată de timp specificată.

en: Retain failed orders
ro: Păstrează comenzile eșuate

en: Failed orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
ro: Comenzile eșuate sunt cele neachitate și care probabil au fost abandonate de clienți. Ele vor fi aruncate la gunoi după o durată de timp specificată.

en: Retain cancelled orders
ro: Păstrează comenzile anulate

en: Cancelled orders are unpaid and may have been cancelled by the store owner or customer. They will be trashed after the specified duration.
ro: Comenzile anulate sunt cele neachitate și care probabil au fost anulate de proprietarul magazinului sau de clienți. Ele vor fi aruncate la gunoi după o durată de timp specificată.

en: Retain completed orders
ro: Păstrează comenzile finalizate

en: Retain completed orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
ro: Păstrează comenzile finalizate pentru o durată de timp specificată înainte de a face anonime datele personale cuprinse în ele.

en: WordPress multisite
ro: Multi-site WordPress

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show during checkout.
ro: Opțional, poți adăuga un text despre politica de confidențialitate a magazinului pentru a-l arăta în timpul finalizării.

en: Checkout privacy policy
ro: Politică de confidențialitate la finalizare

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show on account registration forms.
ro: Opțional, poți adăuga un text despre politica de confidențialitate a magazinului pentru a-l arăta în formularele de înregistrare a contului.

en: Registration privacy policy
ro: Politică de confidențialitate la înregistrare

en: Privacy policy
ro: Politică de confidențialitate

en: Accounts &amp; Privacy
ro: Conturi și confidențialitate

en: Filter by registered customer
ro: Filtrează după clienți înregistrați

en: Use previous column mapping preferences?
ro: Folosești preferințele anterioare de mapare a coloanelor?

en: Account erasure requests
ro: Cereri ștergere cont

en: Allowed emails
ro: Emailuri permise

en: Personal data retention
ro: Păstrarea datelor personale

en: Choose how long to retain personal data when it's no longer needed for processing. Leave the following options blank to retain this data indefinitely.
ro: Alege cât timp să păstrezi datele personale când ele nu mai sunt necesare pentru procesare. Lasă următoarele opțiuni necompletate pentru a păstra aceste date pe o perioadă nedeterminată.

en: Retain inactive accounts
ro: Păstrează conturile inactive

en: Inactive accounts are those which have not logged in, or placed an order, for the specified duration. They will be deleted. Any orders will be converted into guest orders.
ro: Conturile inactive sunt cele care nu s-au mai autentificat sau care nu au plasat o comandă pentru o durată de timp specificată. Ele vor fi șterse. Toate comenzile vor fi convertite în comenzi clienți.

en: Retain pending orders
ro: Păstrează comenzile în așteptare

en: Remove personal data
ro: Înlătură datele personale

en: List of allowed billing emails to check against when an order is placed. Separate email addresses with commas. You can also use an asterisk (*) to match parts of an email. For example "*@gmail.com" would match all gmail addresses.
ro: Lista emailurilor permise la facturare pentru a verifica când este plasată o comandă. Separă adresele de email cu virgule. Poți folosi și un asterisc (*) pentru a potrivi părți dintr-un email. De exemplu, „*@gmail.com” înseamnă toate adresele Gmail.

note: translators: %s privacy policy page name and link
en: Your personal data will be used to process your order, support your experience throughout this website, and for other purposes described in our %s.
ro: Datele personale vor fi folosite pentru a procesa comanda, pentru a-ți susține experiența pe acest site web și pentru alte scopuri descrise în %s.

note: translators: %s privacy policy page name and link
en: Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our %s.
ro: Datele personale vor fi folosite pentru a-ți susține experiența pe acest site web, pentru a administra accesul la contul tău și pentru alte scopuri descrise în %s.

note: translators: %s: privacy page link.
en: This section controls the display of your website privacy policy. The privacy notices below will not show up unless a %s is set.
ro: Această secțiune controlează afișarea politicii de confidențialitate a site-ului tău web. Informațiile despre confidențialitate de mai jos nu vor apărea decât dacă este setată mai întâi o %s.

note: translators: %d: orders count translators: %s: orders count
en: Removed personal data from %s order. | Removed personal data from %s orders.
ro[0]: Am înlăturat datele cu caracter personal dintr-o comandă.
ro[1]: Am înlăturat datele cu caracter personal din %s comenzi.
ro[2]: Am înlăturat datele cu caracter personal din %s de comenzi.

en: privacy page
ro: pagină Politică de confidențialitate

en: View &amp; Customize
ro: Vizualizează și personalizează

en: Review Settings
ro: Setări recenzii

en: You can also:
ro: De asemenea, poți:

en: You're ready to add products to your store.
ro: Poți să adaugi produse în magazinul tău.

en: Create some products
ro: Creează câteva produse

en: Thanks for using Jetpack! Your store is almost ready: to activate services like %s, just connect your store.
ro: Îți mulțumim că folosești Jetpack! Magazinul tău este aproape gata: pentru a activa servicii, cum ar fi %s, conectează-ți magazinul.

en: automated taxes icon
ro: icon taxe automate

en: Save time and errors with automated tax calculation and collection at checkout. Powered by WooCommerce Services and Jetpack.
ro: Economisești timp și scapi de erori cu calcularea și colectarea automată a taxelor la finalizare. Propulsate de Servicii WooCommerce și Jetpack.

en: Storefront icon
ro: Icon Storefront

en: Mailchimp for WooCommerce
ro: Mailchimp pentru WooCommerce

en: Mailchimp icon
ro: Icon Mailchimp

en: Join the 16 million customers who use Mailchimp. Sync list and store data to send automated emails, and targeted campaigns.
ro: Alătură-te altor 16 milioane de clienți care folosesc Mailchimp. Sincronizează lista și stochează datele pentru a trimite emailuri automate și campanii direcționate.

en: Continue with WooCommerce Services
ro: Continuă cu Servicii WooCommerce

en: Connect your store to activate WooCommerce Services
ro: Conectează-ți magazinul pentru a activa Servicii WooCommerce

en: Mailchimp
ro: MailChimp

note: translators: %s: theme name.
en: Design your store with deep WooCommerce integration. If toggled on, we’ll install <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, and your current theme <em>%s</em> will be deactivated.
ro: Creează-ți magazinul cu o integrare WooCommerce profundă. Dacă este activată, vom instala <a href="https://woocommerce.com/storefront/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Storefront</a>, iar tema ta actuală <em>%s</em> va fi dezactivată.

en: Visit Dashboard
ro: Mergi la Panou control

en: Enhance your store with these recommended free features.
ro: Dezvoltă-ți magazinul cu aceste funcționalități recomandate și gratuite.

en: Recommended for All WooCommerce Stores
ro: Recomandat pentru toate magazinele WooCommerce

en: The PayFast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs.
ro: Extensia PayFast pentru WooCommerce îți permite să accepți plăți printr-un card de credit și EFT via una dintre cele mai populare gateway-uri de plată din Africa de Sud. Fără taxe de instalare sau costuri lunare pentru abonament.

en: The following plugins will be installed and activated for you:
ro: Vor fi instalate și activate pentru tine următoarele module:

en: Klarna Payments for WooCommerce
ro: Klarna Payments pentru WooCommerce

en: Klarna Checkout for WooCommerce
ro: Klarna Checkout pentru WooCommerce

en: The eWAY extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
ro: Extensia eWAY pentru WooCommerce îți permite să accepți plăți cu carduri de credit direct în magazinul tău, fără a redirecționa clienții la un site terț pentru a face plata.

en: What currency do you accept payments in?
ro: În ce monedă accepți plățile?

en: Recommended
ro: Recomandat

en: Year(s)
ro: An (ani)

en: Month(s)
ro: Lună (luni)

en: Week(s)
ro: Săptămână (săptămâni)

en: Day(s)
ro: Zi (zile)

en: You don&#8217;t have permission to do this.
ro: Nu ai permisiunea de a face asta.

en: Insufficient privileges to import products.
ro: Drepturi insuficiente pentru a importa produse.

en: Insufficient privileges to export products.
ro: Drepturi insuficiente pentru a exporta produse.

en: Loading network orders
ro: Încarc comenzile din rețea

en: Return to payments
ro: Înapoi la plăți

en: WooCommerce Network Orders
ro: Comenzi în rețeaua WooCommerce

en: Help WooCommerce improve with usage tracking
ro: Cu urmărirea utilizării, ajuți la îmbunătățirea WooCommerce

en: You do not have permission to edit API Keys
ro: Nu ai permisiunea să editezi cheile API

en: No keys found.
ro: Nu am găsit nicio cheie.

en: Choose a state&hellip;
ro: Alege un județ (o provincie, un stat)...

en: Profile &rarr;
ro: Profil &rarr;

note: translators: 1: tools URL 2: regen thumbs url
en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you regenerate thumbnails. You can do this from the <a href="%1$s" target="_blank">tools section in WooCommerce</a> or by using a plugin such as <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
ro: După publicarea modificărilor, s-ar putea să nu fie arătate dimensiunile noi pentru imagini până când nu regenerezi miniaturile. Poți face asta din <a href="%1$s" target="_blank">secțiunea instrumente în WooCommerce</a> sau folosind un modul, cum ar fi <a href="%2$s" target="_blank">Regenerează miniaturile</a>.

note: translators: %s: regen thumbs url
en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you <a href="%s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
ro: După publicarea modificărilor, s-ar putea să nu fie arătate dimensiunile noi pentru imagini până când nu <a href="%s" target="_blank">regenerezi miniaturile</a>.

en: Image size used for products in the catalog.
ro: Dimensiunea imaginilor folosită pentru produsele din catalog.

en: Edit this order
ro: Editează această comandă

en: Cancel thumbnail regeneration
ro: Anulează regenerarea miniaturii

en: Change order status to completed
ro: Modifică starea comenzii în finalizată

en: Change order status to processing
ro: Modifică starea comenzii în în procesare

en: Regenerate
ro: Regenerează

en: Regenerate shop thumbnails
ro: Regenerează miniaturile magazinului

en: Thumbnail regeneration is running in the background. Depending on the amount of images in your store this may take a while.
ro: Regenerarea miniaturilor rulează în fundal. În funcție de numărul de imagini din magazinul tău, ea poate dura ceva timp.

en: This is the default category and it cannot be deleted. It will be automatically assigned to products with no category.
ro: Aceasta este categoria implicită și nu poate fi ștearsă. Ea va fi atribuită automat produselor fără nicio categorie.

note: translators: %s: taxonomy term name
en: Make &#8220;%s&#8221; the default category
ro: Fă &#8222;%s&#8221; categoria implicită

note: translators: %s: default category
en: Deleting a category does not delete the products in that category. Instead, products that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
ro: Ștergerea unei categorii nu șterge și produsele din categoria respectivă. În schimb, produsele care au fost atribuite numai la categoria ștearsă sunt setate la categoria %s.

en: Thumbnail regeneration has been scheduled to run in the background.
ro: Regenerarea miniaturilor a fost programată să ruleze în fundal.

en: This will regenerate all shop thumbnails to match your theme and/or image settings.
ro: Va regenera toate miniaturile magazinului ca să se potrivească cu tema ta și/sau setările tale pentru imagini.

en: After publishing your changes, new image sizes will be generated automatically.
ro: După publicarea modificărilor, vor fi generate automat dimensiuni noi pentru imagini.

en: Change order status to on-hold
ro: Modifică starea comenzii în suspendată

en: Cancelled product image regeneration job.
ro: Sarcina de regenerare a imaginilor produselor a fost anulată.

note: translators: %s: Quantity.
en: %s quantity
ro: Cantitate %s

en: Pay for this order
ro: Plătește această comandă

en: Sandbox API signature
ro: Semnătură API Sandbox

en: Sandbox API password
ro: Parolă API Sandbox

en: Sandbox API username
ro: Nume utilizator API Sandbox

en: Live API signature
ro: Semnătură API live

en: Live API password
ro: Parolă API live

en: Live API username
ro: Nume utilizator API live

en: Send notifications when an IPN is received from PayPal indicating refunds, chargebacks and cancellations.
ro: Trimite notificări când un IPN este primit de la PayPal indicând rambursări, tranzacții neautorizate și anulări.

en: Enable IPN email notifications
ro: Activează notificări IPN prin email

en: Uncropped
ro: Nedecupate

en: Thumbnail cropping
ro: Decupare miniatură

en: Thumbnail width
ro: Lățime miniatură

en: Main image width
ro: Lățime imagine principală

en: Product Images
ro: Imagini produs

en: How many rows of products should be shown per page?
ro: Câte rânduri de produse ar trebui afișate per pagină?

en: Rows per page
ro: Rânduri per pagină

en: How many products should be shown per row?
ro: Câte produse ar trebui afișate pe un rând?

en: Products per row
ro: Produse pe un rând

en: Product Catalog
ro: Catalog de produse

note: translators: %s: Product title
en: Select options for &ldquo;%s&rdquo;
ro: Selectează opțiunile pentru &bdquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: Product title
en: Buy &ldquo;%s&rdquo;
ro: Cumpără &bdquo;%s&rdquo;

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
ro: Fără categorie

note: translators: %d: Setting value
en: The maximum allowed setting is %d
ro: Setarea maximă permisă este de %d

note: translators: %d: Setting value
en: The minimum allowed setting is %d
ro: Setarea minimă permisă este de %d

en: Enable store notice
ro: Activează notificarea în magazin

en: Store Notice
ro: Notificare în magazin

en: Unable to insert download log entry in database.
ro: Nu pot insera intrarea jurnalului de descărcări în baza de date.

en: Invalid download log: no ID.
ro: Jurnal de descărcări invalid: niciun ID.

en: Invalid download log: not found.
ro: Jurnal de descărcări invalid: negăsit.

en: Images will display using the aspect ratio in which they were uploaded
ro: Imaginile vor fi afișate folosind raportul de aspect cu care au fost încărcate

en: Images will be cropped into a square
ro: Imaginile vor fi decupate în forma unui pătrat

en: Images will be cropped to a custom aspect ratio
ro: Imaginile vor fi decupate la un raport de aspect personalizat

en: Image size used for the main image on single product pages. These images will remain uncropped.
ro: Dimensiunea imaginilor folosită pentru imaginea principală din paginile produs singular. Aceste imagini vor rămâne nedecupate.

en: How should products be sorted in the catalog by default?
ro: Cum ar trebui să fie sortate implicit produsele din catalog?

en: Category display
ro: Afișare categorii

en: Choose what to display on product category pages.
ro: Alege ce vrei să afișezi în paginile categorii de produse.

en: Choose what to display on the main shop page.
ro: Alege ce vrei să afișezi în pagina principală a magazinului.

note: translators: %s: ID of the attachment.
en: Regenerating images for attachment ID: %s
ro: Regenerez imaginile pentru ID atașament: %s

en: Completed product image regeneration job.
ro: Sarcina de regenerare a imaginilor produselor a fost finalizată.

note: translators: %s: Product title
en: View products in the &ldquo;%s&rdquo; group
ro: Vezi produsele din grupul &bdquo;%s&rdquo;

en: If enabled, this text will be shown site-wide. You can use it to show events or promotions to visitors!
ro: Dacă activezi, acest text va fi afișat pe întreg site-ul. Îl poți folosi pentru a afișa vizitatorilor evenimente sau promoții!

en: IPN email notifications
ro: Notificări IPN prin email

en: Invalid webhook.
ro: Cârligul web nu este valid.

en: Municipality / District
ro: Municipalitate/județ

en: Error processing refund. Please try again.
ro: Eroare la procesarea rambursării. Te rog încearcă din nou.

en: Download ID.
ro: ID descărcare.

en: Search logs
ro: Caută jurnale

en: Shop pages
ro: Pagini magazin

en: Filter by IP address
ro: Filtrează după adresă IP

en: Filter by user
ro: Filtrează după utilizator

en: Filter by order
ro: Filtrează după comandă

en: Filter by file
ro: Filtrează după fișier

en: Filter by product
ro: Filtrează după produs

en: Permission ID
ro: ID permisiune

en: File ID
ro: ID fișier

en: Confirm navigation
ro: Confirmă navigarea

note: translators: %1$s: open link, %2$s: close link
en: This report link has expired. %1$sClick here to view the filtered report%2$s.
ro: Această legătură la raport a expirat. %1$sDă clic aici pentru a vedea raportul filtrat%2$s.

en: Set Status - On backorder
ro: Setează starea - precomandă

en: Customer download log
ro: Jurnal de descărcare client

en: Copy link
ro: Copiază legătura

en: Copying to clipboard failed. You should be able to right-click the button and copy.
ro: Copierea în clipbord a eșuat. Ar trebui să poți să dai clic dreapta pe buton și să copiezi.

en: Status:
ro: Stare:

en: Date created:
ro: Data creării:

note: translators: 1: date 2: time
en: Paid on %1$s @ %2$s
ro: Plătită pe %1$s @ %2$s

en: Filter by stock status
ro: Filtrează după stare stoc

en: On backorder
ro: Precomandă

note: translators: %s: field name
en: %s is not a valid postcode / ZIP.
ro: %s nu este un cod poștal / ZIP valid.

en: Limit result set to products with specific SKU(s). Use commas to separate.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu un anumit SKU (anumite SKU-uri). Folosește virgule pentru a separa.

en: View report
ro: Vezi raportul

note: translators: WooCommerce link to setting up shipping zones
en: Postcodes containing wildcards (e.g. CB23*) or fully numeric ranges (e.g. <code>90210...99000</code>) are also supported. Please see the shipping zones <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for more information.
ro: Sunt acceptate și codurile poștale care conțin metacaractere (de exemplu: CB23*) sau intervale numerice complete (de exemplu: <code>90210...99000</code>). Pentru mai multe informații, te rog consultă <a href="%s" target="_blank">documentația</a> pentru zonele de livrare.

en: Permission #%d not found.
ro: Nu am găsit permisiunea nr. %d.

en: No customer downloads found.
ro: Nu am găsit nicio descărcare client.

en: Invalid permission ID.
ro: ID invalid pentru permisiune.

en: Completed
ro: Finalizată

en: Payment via
ro: Plată prin

en: M j, Y
ro: j M Y

[ctx: %s = human-readable time difference]
note: translators: %s: human-readable time difference
en: %s ago
ro: Acum %s

en: Change status to completed
ro: Schimbă starea în finalizată

en: Change status to processing
ro: Schimbă starea la în procesare

en: Create your first coupon
ro: Creează-ți primul cupon

en: Existing products that match by ID or SKU will be updated. Products that do not exist will be skipped.
ro: Produsele existente care se potrivesc după ID sau SKU vor fi actualizate. Produsele care nu există vor fi sărite.

note: translators: 1: subscriptions docs 2: subscriptions docs
en: To receive updates and support for this extension, you need to <strong>purchase</strong> a new subscription or consolidate your extensions to one connected account by <strong><a href="%1$s" title="Sharing Docs">sharing</a> or <a href="%2$s" title="Transferring Docs">transferring</a></strong> this extension to this connected account.
ro: Pentru a primi actualizări și suport pentru această extensie, trebuie să <strong>cumperi</strong> un abonament nou sau să-ți consolidezi extensiile într-un singur cont conectat prin <strong><a href="%1$s" title="Partajarea de documente">partajarea</a> sau <a href="%2$s" title="Transferarea de documente">transferarea</a></strong> acestei extensii în acest cont conectat.

en: Change status:
ro: Schimbă starea:

en: Change status to on-hold
ro: Schimbă starea în suspendată

en: On-hold
ro: Suspendată

en: The WooCommerce Helper plugin is no longer needed. <a href="%s">Manage subscriptions</a> from the extensions tab instead.
ro: Modulul WooCommerce Helper nu mai este necesar. În schimb, <a href="%s">administrează abonamentele</a> din fila extensii.

en: Webhook topic unknown. Please select a valid topic.
ro: Subiect cârlig web necunoscut. Te rog selectează un subiect valid.

note: translators: %s: webhook name
en: Delete "%s" permanently
ro: Șterge „%s” definitiv

en: Continue with Jetpack
ro: Continuă cu Jetpack

en: payment setup and automated taxes
ro: inițializare plată și taxe automate

en: payment setup
ro: inițializare plată

en: Reasons you'll love Jetpack
ro: Motive pentru care vei îndrăgi Jetpack

en: Klarna Payments
ro: Plăți Klarna

en: Email address to receive payments
ro: Adresă de email pentru a primi plăți

en: Direct payments to email address:
ro: Plăți directe la adresa de email:

note: translators: %s: URL
en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Square</a>.
ro: Accepți în siguranță carduri de credit și debit cu o cotă scăzută, fără taxe surpriză (sunt disponibile cote personalizate). Vinzi online și din magazin și urmărești vânzările și inventarul dintr-un singur loc. <a href="%s" target="_blank">Află mai multe despre Square</a>.

note: translators: %s: URL
en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
ro: Alegi plata pe care o vrei, plătești acum, plătești mai târziu sau o eșalonezi. Fără numere de card de credit, fără parole, fără nicio grijă. <a href="%s" target="_blank">Află mai multe despre Klarna</a>.

en: Klarna Checkout
ro: Finalizare Klarna

en: Square
ro: Pătrat

en: I will also be selling products or services in person.
ro: Voi vinde, de asemenea, produse sau servicii în nume propriu.

en: Customer downloads
ro: Descărcări clienți

note: translators: %s: Home URL
en: If you like, you may enter custom structures for your product URLs here. For example, using <code>shop</code> would make your product links like <code>%sshop/sample-product/</code>. This setting affects product URLs only, not things such as product categories.
ro: Dacă vrei, poți introduce aici structuri personalizate pentru URL-urile produselor tale. De exemplu, folosind <code>shop</code> ai putea face legăturile la produs ca și <code>%sshop/sample-product/</code>. Această setare afectează numai URL-urile produselor, nu și alte lucruri cum ar fi categorii de produse.

note: translators: %s: URL
en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
ro: Accepți carduri de debit și credit în peste 135 de monede, metode precum Alipay și finalizare printr-o singură atingere cu Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Află mai mult</a>.

note: translators: %s: URL
en: Full checkout experience with pay now, pay later and slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
ro: O experiență completă de finalizare cu plătești acum, plătești mai târziu sau în rate. Fără numere de card de credit, fără parole, fără nicio grijă. <a href="%s" target="_blank">Află mai multe despre Klarna</a>.

en: Revision restored.
ro: Am restaurat revizia.

en: Attributes let you define extra product data, such as size or color. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets.
ro: Atributele îți permit să definești date suplimentare despre produs, cum ar fi dimensiunea sau culoarea. Poți folosi aceste atribute în bara laterală a magazinului utilizând piesele „navigare stratificată”.

en: Determines how this attribute's values are displayed.
ro: Determină cum sunt afișate valorile acestui atribut.

en: This product has produced sales and may be linked to existing orders. Are you sure you want to delete it?
ro: Acest produs a făcut vânzări și poate fi legat de comenzile existente. Sigur vrei să-l ștergi?

note: translators: %s: Product title
en: Read more about &ldquo;%s&rdquo;
ro: Citește mai multe despre &bdquo;%s&rdquo;

en: Zanzibar West
ro: Zanzibar Vest

en: Zanzibar South
ro: Zanzibar Sud

en: Pemba South
ro: Pemba Sud

en: Zanzibar North
ro: Zanzibar Nord

en: Pemba North
ro: Pemba Nord

note: translators: %s: post title
en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
ro: Aruncă &#8222;%s&#8221; la gunoi

en: Belarusian ruble (old)
ro: Rublă belarusă (veche)

en: New payment methods can only be added during checkout. Please contact us if you require assistance.
ro: Noi metodele de plată nu pot fi adăugate decât la finalizare. Te rog contactează-ne dacă ai nevoie de asistență.

en: Define if the variation is visible on the product's page.
ro: Definește dacă variația este vizibilă pe pagina produsului.

en: This key is invalid or has already been used. Please reset your password again if needed.
ro: Această cheie este invalidă sau a fost deja folosită. Te rog resetează-ți parola din nou, dacă este necesar.

en: End date of sale price, as GMT.
ro: Data de încheiere a prețului promoțional (GMT).

en: Resend new order notification
ro: Retrimite notificarea pentru noua comandă

en: Order updated and sent.
ro: Comanda a fost actualizată și trimisă.

en: Filter Products by Rating
ro: Filtrează produse după evaluare

en: A list of your store's products.
ro: O listă a produselor din magazinului tău.

en: A search form for your store.
ro: Un formular de căutare pentru magazinul tău.

en: Maximum depth
ro: Adâncime maximă

en: Display a slider to filter products in your store by price.
ro: Afișează un carusel pentru a filtra produsele din magazinul tău după preț.

en: Display a list of attributes to filter products in your store.
ro: Afișează o listă de atribute pentru a filtra produsele din magazinul tău.

en: Display the customer shopping cart.
ro: Afișează coșul de cumpărături al clientului.

en: Relevance
ro: Relevanță

note: translators: %s: product name
en: Sorry, "%s" is no longer in stock so this order cannot be paid for. We apologize for any inconvenience caused.
ro: Regret, „%s” nu mai este în stoc, deci această comandă nu poate fi plătită. Ne cerem scuze pentru eventualele neplăceri cauzate.

note: translators: 1: class name 2: WC_Log_Handler_Interface
en: The provided handler %1$s does not implement %2$s.
ro: Manipulantul furnizat %1$s nu implementează %2$s.

en: Unable to add payment method to your account.
ro: Nu pot adăuga metoda de plată la contul tău.

en: Create account password
ro: Creează parolă cont

en: Fee has already been added.
ro: Taxa a fost deja adăugată.

note: translators: 1: class name 2: woocommerce_logging_class 3: WC_Logger_Interface
en: The class %1$s provided by %2$s filter must implement %3$s.
ro: Clasa %1$s furnizată de filtrul %2$s trebuie să implementeze %3$s.

en: There are no shipping options available. Please ensure that your address has been entered correctly, or contact us if you need any help.
ro: Nu este disponibilă nicio opțiune de livrare. Te rog asigură-te că adresa ta a fost introdusă corect sau contactează-ne dacă ai nevoie de ajutor.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" is not applicable to selected products.
ro: Regret, cuponul „%s” nu poate fi aplicat pentru produsele selectate.

en: Sorry, the order could not be found. Please contact us if you are having difficulty finding your order details.
ro: Regret, comanda nu a putut fi găsită. Te rog contactează-ne dacă ai dificultăți în găsirea detaliilor comenzii.

en: Product Tag Cloud
ro: Nor de etichete produse

en: Filter Products by Price
ro: Filtrează produsele după preț

en: Filter Products by Attribute
ro: Filtrează produsele după atribute

en: Active Product Filters
ro: Filtre active pentru produse

en: Recent Product Reviews
ro: Recenzii recente la produse

en: Display a list of recent reviews from your store.
ro: Afișează o listă cu recenziile recente din magazinul tău.

en: Display a list of a customer's recently viewed products.
ro: Afișează o listă cu produsele vizualizate recent de clienți.

en: Display a list of star ratings to filter products in your store.
ro: Afișează o listă cu evaluările pe stele pentru a filtra produsele din magazinul tău.

en: A list of your store's top-rated products.
ro: O listă cu produsele evaluate ca foarte bune din magazinul tău.

en: Display a list of active product filters.
ro: Afișează o listă cu filtrele active pentru produse.

note: translators: 1: wc_load_cart 2: woocommerce_init translators: 1: class::method 2: plugins_loaded
en: %1$s should not be called before the %2$s action.
ro: %1$s nu trebuie să fie apelată înainte de acțiunea %2$s.

en: Please, provide an attribute name.
ro: Te rog furnizează un nume de atribut.

note: translators: 1: WC_Logger::log 2: level
en: %1$s was called with an invalid level "%2$s".
ro: %1$s a fost apelată cu un nivel „%2$s” invalid.

en: Product Search
ro: Căutare produse

en: Please enter a valid email address
ro: Te rog să introduci o adresă de email validă

en: Invalid payment gateway.
ro: Gateway-ul de plată nu este valid.

en: A cloud of your most used product tags.
ro: Un nor cu etichetele folosite frecvent pentru produse.

en: Payment method successfully added.
ro: Am adăugat cu succes metoda de plată.

en: Invalid discount amount.
ro: Valoarea reducerii nu este validă.

note: translators: %s fee amount
en: %s fee
ro: Taxă %s

en: This is where your business is located. Tax rates and shipping rates will use this address.
ro: Acesta e locul unde este localizată afacerea ta. Cotele de impozitare și tarifele de livrare vor folosi această adresă.

en: Create pages
ro: Creează pagini

en: Create default WooCommerce pages
ro: Creează pagini WooCommerce implicite

en: WooCommerce transients
ro: Tranzienți WooCommerce

[ctx: Page setting]
en: Terms and conditions
ro: Termeni și condiții

en: Database Index Size
ro: Dimensiune index bază de date

en: Database Data Size
ro: Dimensiune date bază de date

en: Total Database Size
ro: Dimensiune totală bază de date

note: Translators: %s: function name.
en: %s failed. Contact your hosting provider.
ro: %s a eșuat. Contactează-ți furnizorul de găzduire.

en: Store Address
ro: Adresă magazin

en: Update now
ro: Actualizează acum

en: Plugin
ro: Modul

en: unknown
ro: necunoscut

en: Tested up to WooCommerce version
ro: Testat până la versiunea WooCommerce

note: translators: %s: version number
en: <strong>Heads up!</strong> The versions of the following plugins you're running haven't been tested with WooCommerce %s. Please update them or confirm compatibility before updating WooCommerce, or you may experience issues:
ro: <strong>Atenție!</strong> Versiunile următoarelor module pe care le rulezi nu au fost testate cu WooCommerce %s. Te rog actualizează-le și confirmă compatibilitatea înainte de a actualiza WooCommerce sau poți întâmpina probleme:

note: translators: %s: version number
en: The following active plugin(s) have not declared compatibility with WooCommerce %s yet and should be updated and examined further before you proceed:
ro: Următoarele module active nu au fost încă declarate compatibile cu WooCommerce %s și ar trebui actualizate și examinate mai mult înainte de a continua:

en: An additional, optional address line for your business location.
ro: O linie de adresă suplimentară, opțională, pentru locația afacerii tale.

en: The country and state or province, if any, in which your business is located.
ro: Țara și statul sau provincia, dacă există, în care este localizată afacerea ta.

en: The postal code, if any, in which your business is located.
ro: Codul poștal, dacă există, pentru locul unde este afacerea ta.

note: translators: 1: X-Accel-Redirect 2: X-Sendfile 3: mod_xsendfile
en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, %1$s / %2$s can be used to serve downloads instead (server requires %3$s).
ro: Forțarea descărcărilor va ține URL-urile ascunse, dar unele servere pot servi fișiere mari nesigure. Dacă este suportat, %1$s / %2$s poate fi folosit pentru a servi descărcări în schimb (serverul necesită %3$s).

en: Country / State
ro: Țară/județ

en: Delete tax rates
ro: Șterge cotele de impozitare

en: Clear customer sessions
ro: Șterge sesiunile clienților

en: Post Type Counts
ro: Număr tip de articol

en: This option will delete ALL of your tax rates, use with caution. This action cannot be reversed.
ro: Această opțiune va șterge TOATE cotele de impozitare, folosește-o cu prudență. Această acțiune nu poate fi anulată.

en: The city in which your business is located.
ro: Localitatea în care este localizată afacerea ta.

en: The street address for your business location.
ro: Adresa pentru locația afacerii tale.

en: The file is empty or using a different encoding than UTF-8, please try again with a new file.
ro: Fișierul este gol sau se utilizează o altă codificare decât UTF-8, te rog încearcă din nou cu un fișier nou.

en: Add shipping
ro: Adaugă livrare

en: Choose an action...
ro: Alege o acțiune...

en: Sort by:
ro: Sortează după:

en: Position
ro: Poziție

en: Lifetime Subscription
ro: Abonament pe viață

en: Order details manually sent to customer.
ro: Detalii comandă trimise manual la client.

note: translators: 1: product ID 2: quantity in stock
en: The stock has not been updated because the value has changed since editing. Product %1$d has %2$d units in stock.
ro: Stocul nu a fost actualizat deoarece valoarea s-a schimbat de la editare. Produsul %1$d are %2$d unități în stoc.

note: translators: 1: refund id 2: refund date 3: username
en: Refund #%1$s - %2$s by %3$s
ro: Rambursare #%1$s - %2$s de %3$s

en: Upload a new file
ro: Încarcă un fișier nou

en: Send order details to customer
ro: Trimite detaliile pentru comenzi clienților

note: translators: Introduction to list of WooCommerce.com extensions the merchant has subscriptions for.
en: Below is a list of extensions available on your WooCommerce.com account. To receive extension updates please make sure the extension is installed, and its subscription activated and connected to your WooCommerce.com account. Extensions can be activated from the <a href="%s">Plugins</a> screen.
ro: Mai jos este o listă cu extensiile disponibile pentru contul tău WooCommerce.com. Pentru a primi actualizări pentru o extensie, te rog asigură-te că extensia este instalată și că abonamentul este activat și conectat la contul tău WooCommerce.com. Extensiile pot fi activate din ecranul <a href="%s">Module</a>.

en: Transfer existing products to your new store — just import a CSV file.
ro: Transferă produsele existente în noul tău magazin — doar imporți un fișier CSV.

note: translators: 1: WooCommerce 2:: five stars
en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. A huge thanks in advance!
ro: Dacă îți place %1$s, te rog acordă-ne o evaluare de %2$s. Multe mulțumiri în avans!

en: Expired
ro: Expirat

en: Expiring Soon
ro: Expiră în curând

en: Update Available
ro: Este disponibilă o actualizare

en: Have an existing store?
ro: Ai deja un magazin?

en: Create a product
ro: Creează un produs

en: Import products
ro: Importă produsele

en: Yes please!
ro: Da, te rog!

en: We're here for you — get tips, product updates, and inspiration straight to your mailbox.
ro: Suntem aici pentru tine — primești sfaturi, actualizări produs și surse de inspirație direct prin email.

en: You're ready to start selling!
ro: Ești gata să începi vânzarea!

en: Your site might be on a private network. Jetpack can only connect to public sites. Please make sure your site is visible over the internet, and then try connecting again 🙏.
ro: Site-ul poate fi într-o rețea privată. Jetpack se poate conecta numai la site-uri publice. Te rog asigură-te că site-ul tău este vizibil pe internet și apoi încearcă din nou conectarea 🙏.

en: Sorry! We couldn't contact Jetpack just now 😭. Please make sure that your site is visible over the internet, and that it accepts incoming and outgoing requests via curl. You can also try to connect to Jetpack again, and if you run into any more issues, please contact support.
ro: Regretăm! Nu am putut conecta Jetpack acum 😭. Te rog asigură-te că site-ul tău este vizibil pe internet și că acceptă cereri de intrare și ieșire prin curl. De asemenea, poți încerca să te conectezi din nou la Jetpack și dacă întâmpini alte probleme, te rog contactează suportul.

en: Sorry! We tried, but we couldn't install Jetpack for you 😭. Please go to the Plugins tab to install it, and finish setting up your store.
ro: Regretăm! Am încercat, dar n-am putut instala Jetpack pentru tine 😭. Te rog du-te la fila Module pentru a-l instala și finalizează-ți inițializarea magazinului.

en: Sorry! We tried, but we couldn't connect Jetpack just now 😭. Please go to the Plugins tab to connect Jetpack, so that you can finish setting up your store.
ro: Regretăm! Am încercat, dar n-am putut conecta Jetpack acum 😭. Te rog du-te la fila Module pentru a conecta Jetpack, ca să poți să-ți finalizezi inițializarea magazinului.

en: Share new items on social media the moment they're live in your store.
ro: Partajezi produse noi pe media socială în momentul în care sunt live în magazinul tău.

en: Get an alert if your store is down for even a few minutes.
ro: Primești o alertă în numai câteva minute dacă magazinul tău cade.

en: Store monitoring
ro: Monitorizare magazin

en: Product promotion
ro: Promovare produse

en: Get insights on how your store is doing, including total sales, top products, and more.
ro: Obții informații despre ce se întâmplă în magazinul tău, inclusiv vânzări totale, cele mai bune produse și multe altele.

en: Finish setting up your store
ro: Finalizează-ți inițializarea magazinului

note: translators: %s: list of features, potentially comma separated
en: Your store is almost ready! To activate services like %s, just connect with Jetpack.
ro: Magazinul tău este aproape gata! Pentru a activa servicii precum %s, doar conectează-te cu Jetpack.

en: automated taxes
ro: taxe automate

en: Connect your store to Jetpack
ro: Conectează-ți magazinul la Jetpack

en: Connect your store to Jetpack to enable extra features
ro: Conectează-ți magazinul la Jetpack pentru a activa funcționalități suplimentare

en: Better security
ro: Securitate mai bună

en: Store stats
ro: Statistici magazin

en: Protect your store from unauthorized access.
ro: Îți protejează magazinul împotriva accesului neautorizat.

en: Bonus reasons you'll love Jetpack
ro: Motive în plus că vei îndrăgi Jetpack

en: Sorry, we couldn't connect your store to Jetpack
ro: Regret, nu ți-am putut conecta magazinul la Jetpack

en: payment setup, automated taxes and discounted shipping labels
ro: inițializare plată, taxe automate și etichete de livrare cu reducere

en: By connecting your site you agree to our fascinating <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and to <a href="%2$s" target="_blank">share details</a> with WordPress.com
ro: Prin conectarea site-ului tău ești de acord cu fascinanții noștri <a href="%1$s" target="_blank">termeni de utilizare ai serviciului</a> și să <a href="%2$s" target="_blank">partajezi detalii</a> cu WordPress.com

en: Stripe email address
ro: Adresă email Stripe

en: Stripe email address:
ro: Adresă email Stripe:

en: Storefront Theme
ro: Temă Storefront

en: Automated Taxes
ro: Taxe automate

note: translators: %s: Link
en: WooCommerce can accept both online and offline payments. <a href="%s" target="_blank">Additional payment methods</a> can be installed later.
ro: WooCommerce poate accepta atât plăți online cât și plăți offline. <a href="%s" target="_blank">Metodele de plată suplimentare</a> pot fi instalate mai târziu.

en: PayPal email address:
ro: Adresă email PayPal:

en: Collect payments from customers offline.
ro: Colectează offline plăți de la clienți.

en: I plan to sell both physical and digital products
ro: Am de gând să vând atât produse fizice cât și produse digitale

en: The following wizard will help you configure your store and get you started quickly.
ro: Următorul asistent te va ajuta să-ți configurezi magazinul și să începi imediat.

en: Shipping Method
ro: Metodă de livrare

en: Shipping Zone
ro: Zonă de livrare

en: I plan to sell digital products
ro: Am de gând să vând produse digitale

en: I plan to sell physical products
ro: Am de gând să vând produse fizice

en: Set a fixed price to cover shipping costs.
ro: Stabilește un preț fix pentru a acoperi costurile de livrare.

en: Flat Rate
ro: Forfetar

en: What would you like to charge for flat rate shipping?
ro: Vrei să taxezi forfetar livrarea?

en: Don't charge for shipping.
ro: Nu taxa livrarea.

en: Store setup
ro: Inițializare magazin

en: My Account Page
ro: Pagină Contul meu

en: Terms and Conditions Page
ro: Pagină Termeni și condiții

en: Activate
ro: Activează

en: What type of products do you plan to sell?
ro: Ce tip de produse ai de gând să vinzi?

en: Checkout Page
ro: Pagină Finalizare comandă

en: Cart Page
ro: Pagină Coș

en: Shop Page
ro: Pagină magazin

note: translators: %s: extensions count
en: Extensions %s
ro: Extensii %s

en: Luzern
ro: Lucerna

en: Bern
ro: Berna

en: Zaire
ro: Zair

en: Enter a fixed amount or percentage to apply as a fee.
ro: Introdu o sumă fixă sau un procent pentru a fi aplicată (aplicat) ca o taxă.

note: translators: %s: $key Key to check
en: Generic add/update/get meta methods should not be used for internal meta data, including "%s". Use getters and setters.
ro: Metodele generice de adăugare/actualizare/obținere metadate nu ar trebui să fie folosite pentru metadate interne, inclusiv pentru „%s”. Folosește metoda „getters and setters”.

note: translators: %s: date
en: Order scheduled for: %s.
ro: Comanda este programată pentru: %s.

note: translators: %s: date
en: Coupon scheduled for: %s.
ro: Cuponul este programat pentru: %s.

en: Invalid coupon
ro: Cuponul nu este valid

note: translators: %s: image URL
en: Unable to use image "%s".
ro: Nu pot folosi imaginea „%s”.

en: The "locations not covered by your other zones" zone cannot be updated.
ro: Zona „Locații neacoperite de alte zone” nu poate fi actualizată.

en: Product categories that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
ro: Categoriile de produse cărora nu li se va aplica cuponul sau care nu pot fi incluse în coș pentru a putea fi aplicată „Reducere fixă coș”.

en: Product categories that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
ro: Categoriile de produse cărora li se va aplica cuponul sau care pot fi incluse în coș pentru a putea fi aplicată „Reducere fixă coș”.

en: Products that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
ro: Produsele cărora nu li se va aplica cuponul sau care nu pot fi incluse în coș pentru a putea fi aplicată „Reducere fixă coș”.

en: Products that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
ro: Produsele cărora li se va aplica cuponul sau care pot fi incluse în coș pentru a putea fi aplicată „Reducere fixă coș”.

en: Search results only
ro: Numai rezultate de căutare

note: translators: 1: rating 2: rating count translators: %1$s is referring to the average rating value, %2$s is referring to the number of ratings
en: Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer rating | Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer ratings
ro[0]: Evaluat la %1$s din 5 pe baza unei singure evaluări
ro[1]: Evaluat la %1$s din 5 pe baza a %2$s evaluări de la clienți
ro[2]: Evaluat la %1$s din 5 pe baza a %2$s de evaluări de la clienți

en: Shop only
ro: Numai magazin

en: Subject (paid)
ro: Subiect (plătit)

note: translators: %s: Available placeholders for use translators: %s: list of placeholders
en: Available placeholders: %s
ro: Substituenți disponibili: %s

en: List of upsell products IDs.
ro: Listă de ID-uri produse upsell.

en: This order cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
ro: Această comandă nu poate fi plătită. Te rog contactează-ne dacă ai nevoie de asistență.

en: Please log in to your account below to continue to the payment form.
ro: Te rog autentifică-te în cont mai jos pentru a continua cu formularul de plată.

en: A product with this SKU already exists.
ro: Un produs cu acest SKU există deja.

note: translators: %s: image URL
en: Not able to attach "%s".
ro: Nu pot atașa „%s”.

en: Variation cannot be imported: Missing parent ID or parent does not exist yet.
ro: Variația nu poate fi importată: lipsește ID părinte sau părintele încă nu există.

en: Add New
ro: Adaugă nou

en: All Products
ro: Toate produsele

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new keys now as the secret key will be hidden once you leave this page.
ro: Cheie API generată cu succes. Asigură-te să copiezi noile chei acum, deoarece cheia secretă va fi ascunsă după ce părăsești această pagină.

en: No matching product exists to update.
ro: Nu există niciun produs care se potrivește pentru a-l actualiza.

en: Invalid customer query.
ro: Interogare client invalidă.

en: Shop and search results
ro: Magazin și rezultate de căutare

en: A product with this ID already exists.
ro: Există deja un produs cu acest ID.

note: translators: %d: product ID
en: Invalid product ID %d.
ro: ID invalid pentru produsul %d.

en: Invalid product type.
ro: Tipul de produs nu este valid.

note: translators: use local order of street name and house number.
en: House number and street name
ro: Adresă, nume stradă, număr etc.

en: Locations not covered by your other zones
ro: Locații neacoperite de alte zone

en: Star ratings should be required, not optional
ro: Evaluările pe stele ar trebui să fie cerute, nu opționale

en: Reviews can only be left by "verified owners"
ro: Recenziile pot fi lăsate de către „proprietarii verificați”

en: Enable product reviews
ro: Activează recenzii produs

note: Translators: %s: page name.
en: The URL of your %s page (along with the Page ID).
ro: URL-ul paginii tale %s (împreună cu ID-ul paginii).

en: Generate CSV
ro: Generează CSV

en: Yes, export all custom meta
ro: Da, exportă toate metadatele personalizate

en: Export custom meta?
ro: Exporți metadate personalizate?

en: Product variations
ro: Variații produs

en: Export all products
ro: Exportă toate produsele

en: Which product types should be exported?
ro: Care tip de produs ar trebui exportat?

en: Export all columns
ro: Exportă toate coloanele

en: Which columns should be exported?
ro: Care coloane ar trebui să fie exportate?

en: This tool allows you to generate and download a CSV file containing a list of all products.
ro: Acest instrument îți permite să generezi și să descarci un fișier CSV care conține o listă a tuturor produselor.

en: Export Products
ro: Exportă produse

en: Set Status - Out of stock
ro: Setează starea - cu stoc epuizat

en: Set Status - In stock
ro: Setează starea - în stoc

en: Export products to a CSV file
ro: Exportă produsele într-un fișier CSV

en: Enable star rating on reviews
ro: Activează evaluarea pe stele în recenzii

en: The homepage URL of your site.
ro: URL-ul primei pagini a site-ului tău.

en: Product restored
ro: Am restaurat produsul

en: Order restored
ro: Am restaurat comanda

en: Coupon restored
ro: Am restaurat cuponul

note: translators: Email address of person who shared the subscription.
en: Shared by %s
ro: Partajat de %s

[ctx: Quantity in stock]
en: Stock
ro: Stoc

en: My Subscriptions
ro: Abonamentele mele

en: Connected to WooCommerce.com
ro: Conectat la WooCommerce.com

en: Inactive
ro: Inactiv

en: We've made things simpler and easier to manage moving forward. From now on you can manage all your WooCommerce purchases directly from the Extensions menu within the WooCommerce plugin itself. <a href="%s">View and manage</a> your extensions now.
ro: Am făcut lucrurile mai simple și mai ușor de administrat decât înainte. De acum încolo poți administra toate cumpărăturile WooCommerce direct din meniul Extensii din chiar modulul WooCommerce. <a href="%s">Vizualizează-ți și administrează-ți</a> extensiile acum.

en: Show advanced options
ro: Arată opțiuni avansate

en: Hide advanced options
ro: Ascunde opțiuni avansate

en: CSV Delimiter
ro: Delimitator CSV

en: Choose a CSV file from your computer:
ro: Alege un fișier CSV din computerul tău:

en: Your products are now being imported...
ro: Produsele tale sunt importate acum...

en: Run the importer
ro: Rulează importatorul

en: Do not import
ro: Nu importa

en: Sample:
ro: Probă:

en: Map to field
ro: Mapează la câmp

en: Column name
ro: Nume coloană

en: Select fields from your CSV file to map against products fields, or to ignore during import.
ro: Selectează câmpuri din fișierul tău CSV pentru a le mapa în câmpurile de produse sau pentru a le ignora în timpul importului.

en: Map CSV fields to products
ro: Mapează câmpuri CSV la produse

en: Import Products
ro: Importă produse

en: Reason for failure
ro: Motiv de eșec

en: View import log
ro: Vezi jurnalul de import

note: translators: %d: products count
en: Failed to import %s product | Failed to import %s products
ro[0]: A eșuat importul unui produs
ro[1]: A eșuat importul a %s produse
ro[2]: A eșuat importul a %s de produse

note: translators: %d: products count
en: %s product was skipped | %s products were skipped
ro[0]: %s produs a fost sărit
ro[1]: %s produse au fost sărite
ro[2]: %s de produse au fost sărite

note: translators: %d: products count
en: %s product updated | %s products updated
ro[0]: %s produs actualizat
ro[1]: %s produse actualizate
ro[2]: %s de produse actualizate

note: translators: %d: products count
en: %s product imported | %s products imported
ro[0]: %s produs importat
ro[1]: %s produse importate
ro[2]: %s de produse importate

en: Default attribute
ro: Atribut implicit

en: Attribute visibility
ro: Vizibilitate atribut

en: Is a global attribute?
ro: Este un atribut global?

en: Attribute value(s)
ro: Valoare (valori) atribut

en: Attribute name
ro: Nume atribut

en: External product
ro: Produs extern

note: translators: %d: Download number translators: %s: download number
en: Download %d URL
ro: URL descărcare %d

note: translators: %d: Download number translators: %s: download number
en: Download %d name
ro: Nume descărcare %d

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d default
ro: Atribut %d implicit

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d global
ro: Atribut %d global

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d visible
ro: Vizibilitate atribut %d

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d value(s)
ro: Valoare (valori) atribut %d

note: translators: %d: Attribute number translators: %s: attribute number
en: Attribute %d name
ro: Nume atribut %d

en: External URL
ro: URL extern

en: Download expiry days
ro: Zile de expirare descărcare

en: Images
ro: Imagini

en: Allow customer reviews?
ro: Permiți recenzii de la clienți?

en: Backorders allowed?
ro: Precomenzile sunt permise?

en: Date sale price ends
ro: Dată încheiere promoție

en: Date sale price starts
ro: Dată începere promoție

en: Short description
ro: Descriere scurtă

en: Visibility in catalog
ro: Vizibilitate în catalog

en: Is featured?
ro: Este reprezentativ?

en: Published
ro: Publicat

en: Done!
ro: Gata!

en: Column mapping
ro: Mapare coloană

en: Browse Extensions
ro: Răsfoiește extensiile

en: Installed Extensions without a Subscription
ro: Extensii instalate fără un abonament

en: Upgrade
ro: Actualizează

en: Subscription: Unlimited
ro: Abonament: nelimitat

en: Expires on:
ro: Expiră pe:

en: Expiring soon!
ro: Expiră în curând!

en: Auto renews on:
ro: Reînnoiri automate pe:

en: Expired :(
ro: Expirat :(

en: Parent SKU
ro: SKU părinte

en: Subscriptions
ro: Abonamente

en: WooCommerce Extensions
ro: Extensii WooCommerce

en: Product Title
ro: Titlu produs

en: Manage your subscriptions, get important product notifications, and updates, all from the convenience of your WooCommerce dashboard
ro: Îți administrezi abonamentele, primești notificări importante despre produse și actualizări, toate din confortabilul panou de control al WooCommerce

note: translators: %1$d: sites active, %2$d max sites active
en: Subscription: Not available - %1$d of %2$d already in use
ro: Abonament: indisponibil - sunt deja utilizate %1$d din %2$d

en: Importing
ro: Fac importul

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
ro: Fișierul este gol. Te rog încarcă ceva mai substanțial. De asemenea, această eroare ar putea fi cauzată de faptul că încărcările sunt dezactivate în php.ini sau că post_max_size care este definit ca fiind mai mic decât upload_max_filesize în php.ini.

en: Upload CSV file
ro: Încarcă fișierul CSV

en: Download URL
ro: URL descărcare

en: Download name
ro: Nume descărcare

en: Alternatively, enter the path to a CSV file on your server:
ro: Alternativ, introdu calea la un fișier CSV pe serverul tău:

en: Update existing products
ro: Actualizează produsele existente

en: This tool allows you to import (or merge) product data to your store from a CSV or TXT file.
ro: Acest instrument îți permite să imporți (sau să îmbini) datele produselor în magazinul tău dintr-un fișier CSV sau TXT.

note: translators: %1$d: sites active, %2$d max sites active
en: Subscription: Using %1$d of %2$d sites available
ro: Abonament: folosesc %1$d din %2$d site-uri disponibile

en: Invalid file type. The importer supports CSV and TXT file formats.
ro: Tipul de fișier nu este valid. Importatorul acceptă formatele de fișier CSV și TXT.

note: translators: %d: import results
en: Import complete!
ro: Am finalizat importul!

en: Disconnect
ro: Deconectează

en: Once connected, your WooCommerce.com purchases will be listed here.
ro: După ce ai conectat, cumpărăturile tale WooCommerce.com vor fi afișate aici.

en: Could not find any subscriptions on your WooCommerce.com account
ro: Nu am putut să găsesc niciun abonament pentru contul tău WooCommerce.com

en: Connect
ro: Conectează

en: This subscription is expiring soon. Please <strong>renew</strong> to continue receiving updates and support.
ro: Acest abonament expiră în curând. Te rog <strong>reînnoiește-l</strong> pentru a continua să primești actualizări și suport.

en: Renew
ro: Reînnoiește

en: This subscription has expired. Please <strong>renew</strong> to receive updates and support.
ro: Acest abonament a expirat. Te rog <strong>reînnoiește-l</strong> pentru a primi actualizări și suport.

en: This is a featured product
ro: Acesta este un produs reprezentativ

en: This setting determines which shop pages products will be listed on.
ro: Această setare determină care produse din paginile magazinului vor fi listate.

note: translators: %s: version number
en: Version %s is <strong>available</strong>. To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
ro: Este <strong>disponibilă</strong> versiunea %s. Pentru a activa această actualizare trebuie să <strong>cumperi</strong> un nou abonament.

en: Subscription is <strong>expiring</strong> soon.
ro: Abonamentul va <strong>expira</strong> în curând.

en: To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
ro: Pentru a activa această actualizare trebuie să <strong>cumperi</strong> un nou abonament.

en: To enable this update you need to <strong>activate</strong> this subscription.
ro: Pentru a activa această actualizare trebuie să <strong>activezi</strong> acest abonament.

note: translators: %s: version number
en: Version %s is <strong>available</strong>.
ro: Este <strong>disponibilă</strong> versiunea %s.

en: Authentication and subscription caches refreshed successfully.
ro: Cache-urile autentificare și abonament reîmprospătate cu succes.

note: translators: %1$s: product name, %2$s: plugins screen url
en: An error has occurred when deactivating the extension %1$s. Please proceed to the <a href="%2$s">Plugins screen</a> to deactivate it manually.
ro: A apărut o eroare la dezactivarea extensiei %1$s. Te rog du-te la <a href="%2$s">ecranul Module</a> pentru a o dezactiva manual.

note: translators: %s: product name
en: The extension %s has been deactivated successfully.
ro: Extensia %s a fost dezactivată cu succes.

note: translators: %s: product name
en: An error has occurred when deactivating the subscription for %s. Please try again later.
ro: A apărut o eroare la dezactivarea abonamentului la %s. Te rog încearcă din nou mai târziu.

note: translators: %s: product name
en: An error has occurred when activating %s. Please try again later.
ro: A apărut o eroare la activarea %s. Te rog încearcă din nou mai târziu.

en: Create a new webhook
ro: Creează un cârlig web nou

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account.
ro: Plăți sigure și securizate folosind carduri de credit sau contul PayPal al clientului.

en: Copy from billing address
ro: Copiază din adresa de facturare

en: Import products from a CSV file
ro: Importă produse dintr-un fișier CSV

en: Filter by product type
ro: Filtrează după tip de produs

en: Filter by category
ro: Filtrează după categorie

en: This subscription has expired. Contact the owner to <strong>renew</strong> the subscription to receive updates and support.
ro: Acest abonament a expirat. Contactează proprietarul pentru <strong>a reînnoi</strong> abonamentul ca să primești actualizări și suport.

en: Webhooks are event notifications sent to URLs of your choice. They can be used to integrate with third-party services which support them.
ro: Cârligele web sunt notificări ale evenimentelor trimise la URL-urile alese de tine. Ele pot fi folosite pentru a integra serviciile terțe care le suportă.

note: translators: %1$s: helper url, %2$d: number of extensions
en: Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extension</a> which should be updated first before updating WooCommerce. | Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extensions</a> which should be updated first before updating WooCommerce.
ro[0]: Notă: acum ai <a href="%1$s">o extensie plătită</a> care ar trebui să fie actualizată înainte de actualizarea WooCommerce.
ro[1]: Notă: acum ai <a href="%1$s">%2$d extensii plătite</a> care ar trebui să fie actualizate înainte de actualizarea WooCommerce.
ro[2]: Notă: acum ai <a href="%1$s">%2$d de extensii plătite</a> care ar trebui să fie actualizate înainte de actualizarea WooCommerce.

en: Enable auto-renew
ro: Activează reînnoirea automată

en: Looking for the WooCommerce Helper?
ro: Cauți WooCommerce Helper?

note: translators: %s: product name
en: %s activated successfully. You will now receive updates for this product.
ro: Am activat cu succes %s. Acum vei primi actualizări pentru acest produs.

note: translators: %1$s: product name, %2$s: deactivate url
en: Subscription for %1$s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product. <a href="%2$s">Click here</a> if you wish to deactivate the plugin as well.
ro: Am dezactivat cu succes abonamentul la %1$s. Nu vei mai primi actualizări pentru acest produs. <a href="%2$s">Dă clic aici</a> dacă vrei să dezactivezi și modulul.

note: translators: %s: product name
en: Subscription for %s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product.
ro: Am dezactivat cu succes abonamentul la %s. Nu vei mai primi actualizări pentru acest produs.

en: You have successfully disconnected your store from WooCommerce.com
ro: Ți-am deconectat cu succes magazinul de la WooCommerce.com

en: You have successfully connected your store to WooCommerce.com
ro: Ți-am conectat cu succes magazinul la WooCommerce.com

en: Sorting
ro: Sortare

en: Import <strong>products</strong> to your store via a csv file.
ro: Importă <strong>produse</strong> în magazin via un fișier CSV.

en: WooCommerce products (CSV)
ro: Produse WooCommerce (CSV)

en: Product Import
ro: Import de produse

en: Product Export
ro: Export de produse

en: Custom Link
ro: Legătură personalizată

en: WooCommerce Endpoint
ro: Punct-final WooCommerce

en: Back to Attributes
ro: Înapoi la atribute

en: Are you sure you want to delete this log?
ro: Sigur vrei să ștergi acest jurnal?

en: Create an API key
ro: Creează o cheie API

en: The WooCommerce REST API allows external apps to view and manage store data. Access is granted only to those with valid API keys.
ro: REST API WooCommerce permite aplicații externe pentru a vizualiza și administra datele magazinului. Accesul este acordat numai celor cu chei API valide.

en: Export
ro: Exportă

en: Import
ro: Importă

note: translators: %s: logout url
en: Are you sure you want to log out? <a href="%s">Confirm and log out</a>
ro: Sigur vrei să te dezautentifici? <a href="%s">Confirmă și dezautentifică-te</a>

en: Unknown request method.
ro: Metodă de solicitare necunoscută.

en: Create
ro: Creează

en: Zone ID.
ro: ID zonă.

en: Value (required)
ro: Valoare (obligatorie)

en: Name (required)
ro: Nume (obligatoriu)

en: Recalculate
ro: Recalculează

en: Recalculate totals? This will calculate taxes based on the customers country (or the store base country) and update totals.
ro: Recalculezi totalurile? Aceasta va calcula taxele pe baza țării clienților (sau a țării de bază a magazinului) și va actualiza totalurile.

en: All missing WooCommerce pages successfully installed
ro: Au fost instalate cu succes toate paginile WooCommerce care lipseau

en: Taxonomies: Product visibility
ro: Taxonomii: vizibilitate produs

en: Terms in the product visibility taxonomy.
ro: Termeni în taxonomia vizibilitate produs.

en: A list of taxonomy terms used for product visibility.
ro: O listă de termeni din taxonomie folosiți pentru vizibilitate produs.

note: translators: %s contains the name of the original product.
en: %s (Copy)
ro: %s (copie)

en: Parent theme author URL
ro: URL autor temă părinte

en: Parent theme version
ro: Versiune temă părinte

en: Parent theme name
ro: Nume temă părinte

en: Active plugins
ro: Module active

en: Increase existing price by (fixed amount or %):
ro: Crește prețul existent cu (sumă fixă sau %):

en: Sorry, you cannot edit this resource.
ro: Regret, nu poți să editezi această resursă.

en: Invalid product ID
ro: ID-ul produsului nu este valid

en: cURL version
ro: Versiune cURL

en: Max upload size
ro: Dimensiune maximă de încărcare

en: MySQL version
ro: Versiune MySQL

en: PHP version
ro: Versiune PHP

en: Server info
ro: Informații despre server

en: Number of decimals
ro: Număr de zecimale

en: Shipping method
ro: Metodă de livrare

en: Thousand separator
ro: Separator pentru mii

en: Currency position
ro: Poziție monedă

en: Customer provided note:
ro: Notă furnizată de client:

en: Customer sales
ro: Vânzări client

en: Decimal separator
ro: Separator pentru zecimale

note: translators: 1: Number of reviews, 2: Product title. translators: 1: reviews count 2: product name translators: 1: Number of comments, 2: Product title.
en: %1$s review for %2$s | %1$s reviews for %2$s
ro[0]: %1$s recenzie pentru %2$s
ro[1]: %1$s recenzii pentru %2$s
ro[2]: %1$s de recenzii pentru %2$s

en: Next (arrow right)
ro: Următor (săgeată dreapta)

en: Previous (arrow left)
ro: Anterior (săgeată stânga)

en: Share
ro: Partajează

en: Close (Esc)
ro: Închide (Esc)

en: Zoom in/out
ro: Mărește/micșorează

en: Toggle fullscreen
ro: Comută la ecran complet

en: Awaiting product image
ro: Așteaptă imaginea pentru produs

en: Search products&hellip;
ro: Caută produse…

note: translators: 1: formatted order total 2: total order items
en: %1$s for %2$s item | %1$s for %2$s items
ro[0]: %1$s pentru %2$s element
ro[1]: %1$s pentru %2$s elemente
ro[2]: %1$s pentru %2$s de elemente

note: translators: 1: credit card type 2: last 4 digits translators: %1$s is referring to the payment method brand, %2$s is referring to the last 4 digits of the payment card.
en: %1$s ending in %2$s
ro: %1$s care are la final cifrele %2$s

note: translators: 1: user display name 2: logout url
en: Hello %1$s (not %1$s? <a href="%2$s">Log out</a>)
ro: Bună %1$s (nu ești %1$s? <a href="%2$s">Dezautentifică-te</a>)

note: translators: 1: Orders URL 2: Addresses URL 3: Account URL.
en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping and billing addresses</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
ro: În panoul de control al contului tău poți să-ți vezi <a href="%1$s">comenzile recente</a>, să-ți administrezi <a href="%2$s">adresele de livrare și de facturare</a> și <a href="%3$s">să-ți editezi parola și detaliile contului</a>.

note: translators: %s location.
en: (estimated for %s)
ro: (estimat la %s)

note: Translators: %1$s App name, %2$s scope.
en: This will give "%1$s" %2$s access which will allow it to:
ro: Aceasta îi va da lui „%1$s” acces la %2$s și îi va permite să:

note: translators: %s: maximum price
en: Max %s
ro: Maxim %s

note: translators: %s: minimum price
en: Min %s
ro: Minim %s

note: translators: %s template
en: %s does not exist.
ro: %s nu există.

note: translators: %s: coupon code translators: %s Coupon code.
en: Coupon: %s
ro: Cupon: %s

en: The payment gateway for this order does not support automatic refunds.
ro: Gateway-ul de plată pentru această comandă nu suportă rambursări automate.

en: The payment gateway for this order does not exist.
ro: Gateway-ul de plată pentru această comandă nu există.

en: Iranian toman
ro: Rial iranian

en: Percentage discount
ro: Reducere în procente

en: Fixed product discount
ro: Reducere fixă pentru produse

en: Fixed cart discount
ro: Reducere fixă pentru coșuri

en: Invalid refund amount.
ro: Suma de rambursat nu este validă.

en: Your password has been reset successfully.
ro: Parola ta a fost resetată cu succes.

en: Specific countries
ro: Anumite țări

en: Free shipping
ro: Livrare gratuită

note: translators: 1: credit card type 2: last 4 digits 3: expiry month 4: expiry year
en: %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
ro: %1$s se termină în %2$s (expiră în %3$s/%4$s)

en: This method should not be called before plugins_loaded.
ro: Această metodă nu ar trebui apelată înainte de plugins_loaded.

note: translators: %s: Site name
en: Visit %s admin area:
ro: Vizitează zona de administrare %s:

en: Product properties should not be accessed directly.
ro: Proprietățile produsului nu ar trebuie să fie accesate direct.

en: You have received the following WooCommerce log message: | You have received the following WooCommerce log messages:
ro[0]: Ai primit următorul mesaj din jurnalul WooCommerce:
ro[1]: Ai primit următoarele mesaje din jurnalul WooCommerce:
ro[2]: Ai primit următoarele mesaje din jurnalul WooCommerce:

note: translators: 1: Site name 2: Maximum level 3: Log count
en: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log message | [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log messages
ro[0]: [%1$s] %2$s: %3$s mesaj din jurnalul WooCommerce
ro[1]: [%1$s] %2$s: %3$s mesaje din jurnalul WooCommerce
ro[2]: [%1$s] %2$s: %3$s de mesaje din jurnalul WooCommerce

en: Image url
ro: URL imagine

en: Optionally enter the URL to a 150x50px image displayed as your logo in the upper left corner of the PayPal checkout pages.
ro: Opțional, introdu URL-ul unei imagini de 150x50 px care va fi afișată ca logoul tău în colțul din stânga sus al paginilor de finalizare PayPal.

note: translators: %s: URL
en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a <a href="%s">developer account</a>.
ro: PayPal Sandbox poate fi folosit pentru a testa plăți. Înregistrează-te pentru un <a href="%s">cont de dezvoltator</a>.

note: translators: %s: order link.
en: Payment for cancelled order %s received
ro: S-a primit plata pentru comanda anulată %s

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
ro: Plată autorizată. Modifică starea plății în finalizată sau în procesare pentru a capta fonduri.

note: translators: 1: Amount, 2: Authorization ID, 3: Transaction ID
en: Payment of %1$s was captured - Auth ID: %2$s, Transaction ID: %3$s
ro: Plata pentru %1$s a fost captată - ID autorizare: %2$s, ID tranzacție: %3$s

note: translators: 1: Authorization ID, 2: Payment status
en: Payment could not be captured - Auth ID: %1$s, Status: %2$s
ro: Plata nu a putut fi captată - ID autorizare: %1$s, stare: %2$s

note: translators: %s: Paypal gateway error message
en: Payment could not be captured: %s
ro: Plata nu a putut fi captată: %s

note: translators: %s: order ID.
en: Order #%s has been marked paid by PayPal IPN, but was previously cancelled. Admin handling required.
ro: Comanda nr. %s a fost marcată ca plătită de PayPal IPN, dar a fost anulată anterior. Trebuie gestionată de administrator.

en: Bank
ro: Bancă

note: translators: 1: Path to template file 2: Path to theme folder
en: To override and edit this email template copy %1$s to your theme folder: %2$s.
ro: Pentru a contramanda și edita acest șablon de email copiază %1$s în dosarul temei tale: %2$s.

en: Output just the id when the operation is successful.
ro: Furnizează doar ID-ul când operațiunea este cu succes.

note: translators: 1: Number of database updates performed 2: Database version number
en: %1$d update functions completed. Database version is %2$s
ro: %1$d funcții de actualizare finalizate. Versiunea bazei de date este %2$s

en: Invalid or missing payment token fields.
ro: Câmpurile token de plată sunt invalide sau lipsesc.

en: Invalid customer.
ro: Clientul nu este valid.

en: Invalid payment token.
ro: Tokenul de plată nu este valid.

en: Invalid download.
ro: Descărcarea nu este validă.

en: Invalid coupon.
ro: Cuponul nu este valid.

en: Deleted
ro: Șters

en: Make sure to include the --user flag with an account that has permissions for this action.
ro: Asigură-te că incluzi --marcajul utilizatorului cu un cont care are permisiuni pentru această acțiune.

en: Get the value of an individual field.
ro: Obții valoarea unui câmp individual.

en: Render response in a particular format.
ro: Dă răspunsul într-un anumit format.

en: The id for the resource.
ro: ID-ul pentru resursă.

en: Updated
ro: Actualizat

en: External products cannot be stock managed.
ro: Produsele externe nu pot fi gestionate în stoc.

en: External products cannot be backordered.
ro: Produsele externe nu pot fi pre-comandate.

en: Limit response to specific fields. Defaults to all fields.
ro: Limitează răspunsul la anumite câmpuri. Valori implicite pentru toate câmpurile.

note: translators: %s: Route to a given WC-API endpoint
en: No schema title found for %s, skipping REST command registration.
ro: Nu am găsit niciun titlu de schemă pentru %s, sărind peste înregistrarea comenzii REST.

en: Trashed
ro: Aruncate la gunoi

[ctx: Product Attribute]
note: translators: %s: attribute name
en: Product %s
ro: %s produs

en: Add or remove tags
ro: Adaugă sau înlătură etichete

en: Popular tags
ro: Etichete populare

en: New tag name
ro: Nume etichetă nouă

en: Add new tag
ro: Adaugă etichetă nouă

en: All tags
ro: Toate etichetele

en: Search tags
ro: Caută etichete

en: Tag
ro: Etichetă

en: New category name
ro: Nume categorie nouă

en: Add new category
ro: Adaugă categorie nouă

en: Parent category:
ro: Categorie părinte:

en: Parent category
ro: Categorie părinte

en: All categories
ro: Toate categoriile

en: Search categories
ro: Caută categorii

note: translators: %s: new order status
en: Order status set to %s.
ro: Stare comandă setată la %s.

en: Update category
ro: Actualizează categoria

en: Edit category
ro: Editează categoria

en: Edit tag
ro: Editează eticheta

en: Product shipping classes
ro: Clase de livrare produse

en: Update tag
ro: Actualizează eticheta

en: No categories found
ro: Nu am găsit nicio categorie

en: No tags found
ro: Nu am găsit nicio etichetă

en: Invalid product
ro: Produsul nu este valid

en: Invalid variation ID
ro: ID invalid pentru variație

en: Invalid tax class
ro: Clasa de impozitare nu este validă

en: Choose from the most used tags
ro: Alege din etichetele folosite frecvent

en: Separate tags with commas
ro: Separă etichetele cu virgule

en: Category | Categories
ro[0]: categorie
ro[1]: categorii
ro[2]: de categorii

en: Visit premium customer support
ro: Vizitează suportul premium pentru clienți

en: Error:
ro: Eroare:

note: translators: %d item count
en: %d item from your previous order is currently unavailable and could not be added to your cart. | %d items from your previous order are currently unavailable and could not be added to your cart.
ro[0]: %d element din comanda anterioară este acum indisponibil și nu a putut fi adăugat în coșul tău.
ro[1]: %d elemente din comanda anterioară sunt acum indisponibile și nu au putut fi adăugate în coșul tău.
ro[2]: %d de elemente din comanda anterioară sunt acum indisponibile și nu au putut fi adăugate în coșul tău.

note: translators: 1: product name 2: items in stock
en: %1$s is low in stock. There are %2$d left.
ro: %1$s are stoc mic. Sunt %2$d rămase.

en: Eircode
ro: Cod poștal irlandez

en: Apartment, suite, unit, etc. (optional)
ro: Apartament, complex, unitate etc. (opțional)

en: Invalid data store.
ro: Stocarea de date nu este validă.

en: Invalid billing email address
ro: Adresă emailului pentru facturare nu este validă

note: translators: %s: Attribute name.
en: Invalid value posted for %s
ro: Valoarea publicată pentru %s nu este validă

en: Invalid role
ro: Rolul nu este valid.

en: Invalid email address
ro: Adresa de email nu este validă

en: Street address
ro: Stradă

en: Invalid email address restriction.
ro: Restricția pentru adresa de email nu este validă.

en: Invalid discount type.
ro: Tipul de reducere nu este valid.

en: View cart
ro: Vezi coșul

note: translators: %s: product name
en: You cannot add another "%s" to your cart.
ro: Nu poți să adaugi un alt „%s” în coșul tău.

note: translators: 1: key 2: URL
en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add %1$s to the "Ignored Query Strings" option in <a href="%2$s">W3 Total Cache settings</a>.
ro: Pentru ca <strong>memorarea în cache a bazei de date</strong> să funcționeze cu WooCommerce, trebuie să adaugi %1$s la opțiunea „Șiruri de interogare ignorate” în <a href="%2$s">setări W3 Total Cache</a>.

en: Invalid order
ro: Comanda nu este validă

en: The comment has already been trashed.
ro: Comentariul a fost deja aruncat la gunoi.

en: The product review cannot be deleted.
ro: Recenzia produsului nu poate fi ștearsă.

en: The date of the customer last order, as GMT.
ro: Data ultimei comenzi a clientului (GMT).

en: The date the customer was created, as GMT.
ro: Data la care a fost creat clientul (GMT).

en: Creating product review failed.
ro: Crearea recenziei la produs a eșuat.

en: Updating product review failed.
ro: Actualizarea recenziei la produs a eșuat.

en: Invalid product review ID.
ro: ID recenzie la produs invalid.

en: The product review does not support trashing.
ro: Recenzia la produs nu poate fi aruncată la gunoi.

en: Could not update the attribute.
ro: Nu am putut să actualizez atributul.

en: Invalid resource ID.
ro: ID-ul resursei nu este valid.

en: This resource cannot be created.
ro: Această resursă nu poate fi creată.

en: Invalid tool ID.
ro: ID instrument invalid.

en: Tool ran.
ro: Rulare instrument.

en: Did the tool run successfully?
ro: Instrumentul a rulat cu succes?

en: Tool description.
ro: Descriere instrument.

en: What running the tool will do.
ro: Ce va face rularea instrumentului.

en: Tool name.
ro: Nume instrument.

en: A unique identifier for the tool.
ro: Un identificator unic pentru instrument.

en: There was an error calling this tool. There is no callback present.
ro: A apărut o eroare la apelarea acestui instrument. Nu există niciun apel-înapoi prezent.

en: The date the webhook delivery was logged, as GMT.
ro: Data la care a fost înregistrată livrarea cârligului web (GMT).

en: Tool return message.
ro: Mesaj returnat de instrument.

en: This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
ro: Acest instrument va instala toate paginile WooCommerce care lipsesc. Paginile deja definite și inițializate nu vor fi înlocuite.

en: The date the webhook was last modified, as GMT.
ro: Data la care cârligul web a fost modificat ultima dată (GMT).

en: The date the webhook was created, as GMT.
ro: Data la care a fost creat cârligul web (GMT).

note: translators: %d: amount of orphaned variations
en: %d orphaned variations deleted
ro: Am șters %d variații fără părinte

en: WooCommerce pages.
ro: Pagini WooCommerce.

en: Currency symbol.
ro: Simbol monedă.

en: Theme version.
ro: Versiune temă.

en: Theme name.
ro: Nume temă.

en: Settings.
ro: Setări.

en: Security.
ro: Securitate.

en: Database.
ro: Bază de date.

en: SSL forced?
ro: SSL forțat?

en: Currency.
ro: Monedă.

en: Theme.
ro: Temă.

en: Database prefix.
ro: Prefix bază de date.

en: Is mbstring enabled?
ro: Este mbstring activat?

en: Orphaned variations
ro: Variații fără părinte

en: Taxonomy terms for product/order statuses.
ro: Termeni taxonomie pentru stări produs/comandă.

en: Does this theme have outdated templates?
ro: Această temă are șabloane învechite?

en: Does the theme have a woocommerce.php file?
ro: Tema are un fișier woocommerce.php?

en: Is this theme a child theme?
ro: Această temă este o temă copil?

en: Theme author URL.
ro: URL autor temă.

en: Latest version of theme.
ro: Ultima versiune a temei.

en: Template overrides.
ro: Contramandări șablon.

en: Remote POST successful?
ro: POST la distanță cu succes?

en: Delete orphaned variations
ro: Șterge variațiile fără părinte

en: Hide errors from visitors?
ro: Ascunzi erorile pentru vizitatori?

en: Geolocation enabled?
ro: Geo-locația este activată?

en: Does the theme declare WooCommerce support?
ro: Tema asigură suport pentru WooCommerce?

en: Database tables.
ro: Tabele în bază de date.

en: Remote GET response.
ro: Răspuns GET de la distanță.

en: Remote GET successful?
ro: GET de la distanță cu succes?

en: Remote POST response.
ro: Răspuns POST de la distanță.

en: This tool will delete all variations which have no parent.
ro: Acest instrument va șterge toate variațiile care nu au un părinte.

en: Method ID.
ro: ID metodă.

en: Limit result set to products based on a maximum price.
ro: Limitează setul de rezultate la produse bazate pe un preț maxim.

en: Limit result set to products based on a minimum price.
ro: Limitează setul de rezultate la produse bazate pe un preț minim.

en: PHP post max size.
ro: Dimensiune maximă articol PHP.

en: WordPress version.
ro: Versiune WordPress.

en: WordPress memory limit.
ro: Limită de memorie Wordpress.

en: Unique ID for the zone.
ro: ID unic pentru zonă.

en: Default timezone.
ro: Fus orar implicit.

en: Shipping zone name.
ro: Nume zonă de livrare.

en: Shipping method title.
ro: Titlu metodă de livrare.

en: Home URL.
ro: URL prima pagină.

en: Unique ID for the resource.
ro: ID unic pentru resursă.

en: Settings group ID.
ro: ID grup setări.

en: WooCommerce version.
ro: Versiune WooCommerce.

en: Is GZip enabled?
ro: Este GZip activat?

en: Is DomDocument class enabled?
ro: Este clasa DomDocument activată?

en: Is SoapClient class enabled?
ro: Este clasa SoapClient activată?

en: Is fsockopen/cURL enabled?
ro: Este fsockopen/cURL activat?

en: Is SUHOSIN installed?
ro: Este SUHOSIN instalat?

en: WordPress language.
ro: Limbă WordPress.

en: Are WordPress cron jobs enabled?
ro: Sarcinile planificate WordPress sunt activate?

en: Is WordPress debug mode active?
ro: Modul depanare WordPress este activat?

en: Environment.
ro: Mediu.

en: Shipping zone order.
ro: Ordine zonă de livrare.

en: Shipping method settings.
ro: Setări metodă de livrare.

en: Resource cannot be created.
ro: Resursa nu poate fi creată.

en: Shipping zone location type.
ro: Tip de locație zonă de livrare.

en: Shipping zone location code.
ro: Cod locație zonă de livrare.

en: Shipping method description.
ro: Descriere metodă de livrare.

en: IDs for settings sub groups.
ro: ID-uri pentru setări subgrupuri.

en: ID of parent grouping.
ro: ID-ul grupării părinte.

en: A unique identifier that can be used to link settings together.
ro: Un identificator unic care poate fi folosit pentru a lega împreună setările.

en: PHP max input vars.
ro: Maxim variabile de intrare PHP.

en: Resource cannot be created. Check to make sure 'order' and 'name' are present.
ro: Resursa nu poate fi creată. Verifică să fii sigur că există „comandă” și „nume”.

en: Array of options (key value pairs) for inputs such as select, multiselect, and radio buttons.
ro: Tablou de opțiuni (perechi de valori cheie) pentru intrări, precum butoane de selectare, selectare multiplă și radio.

en: Shipping method customer facing title.
ro: Titlu metodă de livrare care interacționează direct cu clienții.

en: No setting groups have been registered.
ro: Nu a fost înregistrat niciun grup de setări.

en: Limit result set to products in stock or out of stock.
ro: Limitează setul de rezultate la produse în stoc sau cu stoc epuizat.

en: Shipping method sort order.
ro: Ordine de sortare metode de livrare.

en: Unique ID for the instance.
ro: ID unic pentru instanță.

en: Shipping method instance ID.
ro: ID instanță metodă de livrare.

en: Limit result set to products with a specific tax class.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu o anumită clasă de impozitare.

en: Shipping method enabled status.
ro: Stare activată pentru metoda de livrare.

en: PHP max execution time.
ro: Timp maxim de execuție pentru PHP.

en: Log directory.
ro: Director de jurnale.

en: Is log directory writable?
ro: Directorul de jurnale poate fi scris?

en: Shipping zones do not support trashing.
ro: Zonele de livrare nu pot fi aruncate la gunoi.

en: Shipping methods do not support trashing.
ro: Metodele de livrare nu pot fi aruncate la gunoi.

en: Limit result set to products on sale.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu reduceri.

en: Is WordPress multisite?
ro: Este WordPress multi-site?

en: Site URL.
ro: URL site.

en: Invalid setting.
ro: Setarea nu este validă.

en: Invalid setting group.
ro: Grupul de setări nu este valid.

en: Limit result set to featured products.
ro: Limitează setul de rezultate la produse reprezentative.

en: Setting value.
ro: Valoare setare.

en: Type of setting.
ro: Tipul de setare.

en: Number of times downloadable files can be downloaded after purchase.
ro: De câte ori fișierele descărcabile pot fi descărcate după cumpărare.

en: A human readable description for the setting used in interfaces.
ro: O descriere care poate fi citită de oameni pentru setarea folosită în interfețe.

en: A human readable label for the setting used in interfaces.
ro: O etichetă care poate fi citită de oameni pentru setarea folosită în interfețe.

en: List of variations IDs.
ro: Listă de ID-uri variații.

en: A unique identifier for the setting.
ro: Un identificator unic pentru setare.

en: The content of the review.
ro: Conținutul recenziei.

en: Payment gateway settings.
ro: Setări gateway de plată.

en: Payment gateway method description.
ro: Descriere metodă gateway de plată.

en: Payment gateway method title.
ro: Titlu metodă gateway de plată.

en: Payment gateway ID.
ro: ID gateway de plată.

en: Number of days until access to downloadable files expires.
ro: Numărul de zile până când accesul la fișierele care pot fi descărcate expiră.

en: Payment gateway title on checkout.
ro: Titlu gateway de plată la finalizare.

en: Payment gateway description on checkout.
ro: Descriere gateway de plată la finalizare.

en: Payment gateway sort order.
ro: Ordine de sortare gateway-uri de plată.

en: Placeholder text to be displayed in text inputs.
ro: Text substituent care să fie afișat în intrările text.

en: Payment gateway enabled status.
ro: Stare activată pentru gateway de plată.

en: Additional help text shown to the user about the setting.
ro: Text cu ajutor suplimentar despre setare care este arătat utilizatorului.

en: The date the image was created, as GMT.
ro: Data la care a fost creată imaginea (GMT).

en: The date the image was last modified, as GMT.
ro: Data la care imaginea a fost modificată ultima dată (GMT).

en: The date the review was created, as GMT.
ro: Data la care a fost creată recenzia (GMT).

en: The date the order was paid, as GMT.
ro: Data la care a fost plătită comanda (GMT).

en: The date the product was created, as GMT.
ro: Data la care a fost creat produsul (GMT).

en: The date the product was last modified, as GMT.
ro: Data la care produsul a fost modificat ultima dată (GMT).

en: The date the order was completed, as GMT.
ro: Data la care comanda a fost finalizată (GMT).

en: Start date of sale price, in the site's timezone.
ro: Data de începere pentru prețul promoțional, în fusul orar al site-ului.

en: Start date of sale price, as GMT.
ro: Data de începere a prețului promoțional (GMT).

en: End date of sale price, in the site's timezone.
ro: Data de încheiere pentru prețul promoțional, în fusul orar al site-ului.

en: Default value for the setting.
ro: Valoare implicită pentru setare.

en: Meta ID.
ro: ID meta.

en: Meta data.
ro: Metadate.

en: List of user IDs (or guest email addresses) that have used the coupon.
ro: Lista de ID-uri utilizator (sau adresele de email ale vizitatorilor) care au folosit cuponul.

en: How many times the coupon can be used in total.
ro: De câte ori cuponul poate fi utilizat în total.

en: User ID of user who created the refund.
ro: ID-ul utilizatorului care a creat rambursarea.

en: Limit result to customers or internal notes.
ro: Limitează rezultatul la clienți sau note interne.

en: The date the order note was created, as GMT.
ro: Data la care a fost creată nota comenzii (GMT).

en: The date the customer was last modified, as GMT.
ro: Data la care clientul a fost modificat (GMT).

en: The date when download access expires, as GMT.
ro: Data când accesul la descărcare expiră (GMT).

en: The date the order refund was created, as GMT.
ro: Data la care a fost creată rambursarea comenzii (GMT).

en: The date the order was last modified, as GMT.
ro: Data la care comanda a fost modificată ultima dată (GMT).

en: The date the order was created, as GMT.
ro: Data la care a fost creată comanda (GMT).

en: Is the customer a paying customer?
ro: Clientul este un client care plătește?

en: Version of WooCommerce which last updated the order.
ro: Versiunea WooCommerce care a actualizat ultima dată comanda.

en: If true and if the free shipping method requires a coupon, this coupon will enable free shipping.
ro: Dacă este setat la „true” și metoda de livrare gratuită necesită un cupon, acest cupon va activa livrarea gratuită.

en: If true, the note will be shown to customers and they will be notified. If false, the note will be for admin reference only.
ro: Dacă este setat la „true”, nota va fi arătată clienților și ei vor fi notificați. Dacă este setat la „false”, nota va fi numai pentru referința administratorului.

en: When true, the payment gateway API is used to generate the refund.
ro: Când este setat la „true”, API gateway-ului de plată este folosit pentru a genera rambursarea.

en: If true, this coupon will not be applied to items that have sale prices.
ro: Dacă este setat la „true”, acest cupon nu va fi aplicat elementelor care au prețuri promoționale.

en: From %1$s to %2$s
ro: De la %1$s la %2$s

note: translators: %s: amount of errors
en: Missing OAuth parameter %s | Missing OAuth parameters %s
ro[0]: Lipsește %s parametru OAuth
ro[1]: Lipsesc %s parametri OAuth
ro[2]: Lipsesc %s de parametri OAuth

en: The amount of discount. Should always be numeric, even if setting a percentage.
ro: Valoarea reducerii. Ar trebui să fie întotdeauna un număr, chiar dacă este stabilită în procente.

en: The date the coupon expires, as GMT.
ro: Data la care expiră cuponul (GMT).

en: The date the coupon was created, as GMT.
ro: Data la care a fost creat cuponul (GMT).

en: The date the coupon was last modified, as GMT.
ro: Data la care cuponul a fost modificat ultima dată (GMT).

en: If true, the coupon can only be used individually. Other applied coupons will be removed from the cart.
ro: Dacă este setat la „true”, cuponul poate fi folosit doar individual. Celelalte cupoane aplicate vor fi înlăturate din coș.

en: The date the coupon expires, in the site's timezone.
ro: Data la care expiră cuponul, în fusul orar al site-ului.

en: — No change —
ro: — Nicio modificare —

en: Learn how to update
ro: Află cum să actualizezi

en: Outdated templates
ro: Șabloane învechite

en: Set to regular price decreased by (fixed amount or %):
ro: Setează la prețul obișnuit redus cu (suma fixă sau %):

note: Translators: %1$s: Template version, %2$s: Core version.
en: Version %1$s is out of date. The core version is %2$s
ro: Versiunea %1$s este învechită. Versiunea de bază este %2$s

en: Increase existing sale price by (fixed amount or %):
ro: Crește prețul promoțional existent cu (suma fixă sau %):

en: Decrease existing sale price by (fixed amount or %):
ro: Reduce prețul promoțional existent cu (suma fixă sau %):

en: Security
ro: Securitate

note: Translators: %s: docs link.
en: Page visibility should be <a href="%s" target="_blank">public</a>
ro: Vizibilitatea paginii ar trebui să fie <a href="%s" target="_blank">publică</a>

note: Translators: %s: page name.
en: Edit %s page
ro: Editează pagina %s

en: Taxonomies: Product types
ro: Taxonomii: tipuri de produs

en: Error messages should not be shown to visitors.
ro: Mesajele de eroare n-ar trebui să fie arătate vizitatorilor.

note: Translators: %s: docs link.
en: Your store is not using HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Learn more about HTTPS and SSL Certificates</a>.
ro: Magazinul tău nu folosește HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Află mai mult despre HTTPS și certificate SSL</a>.

en: Secure connection (HTTPS)
ro: Conexiune securizată (HTTPS)

en: Is the connection to your store secure?
ro: Conexiunea la magazinul tău este securizată?

en: Error messages can contain sensitive information about your store environment. These should be hidden from untrusted visitors.
ro: Mesajele de eroare pot conține informații sensibile despre mediul magazinului tău. Acestea ar trebui să fie ascunse vizitatorilor în care nu ai încredere.

en: Hide errors from visitors
ro: Ascunde erorile pentru vizitatori

note: Translators: %1$s: Database prefix, %2$s: Docs link.
en: %1$s - We recommend using a prefix with less than 20 characters. See: %2$s
ro: %1$s - Recomandăm folosirea unui prefix cu mai puțin de 20 de caractere. Vezi: %2$s

en: Database prefix
ro: Prefix bază de date

note: Translators: %1$s: Database prefix, %2$s: Docs link.
en: How to update your database table prefix
ro: Cum actualizezi prefixul tabelului bazei tale de date

en: Multibyte string
ro: Șir multi-octet

en: Are you sure you want to clear all logs from the database?
ro: Sigur vrei să ștergi toate jurnalele din baza de date?

en: Flush all logs
ro: Golește toate jurnalele

en: Delete log
ro: Șterge jurnalul

en: Legacy API v3 (deprecated)
ro: Legacy API v3 (învechită)

en: REST API version used in the webhook deliveries.
ro: Versiunea REST API folosită în livrările cârligului web.

note: translators: %d: rest api version number
en: WP REST API Integration v%d
ro: Integrare WP REST API v%d

[ctx: Pagination]
en: %1$s of %2$s
ro: %1$s din %2$s

en: Search for a user&hellip;
ro: Caută un utilizator&hellip;

en: Zone regions
ro: Regiuni geografice

en: Enable debug mode
ro: Activează mod depanare

en: Debug mode
ro: Mod depanare

en: Are you sure you want to delete this zone? This action cannot be undone.
ro: Sigur vrei să ștergi această zonă? Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Shipping zones
ro: Zone de livrare

en: Only show quantity remaining in stock when low e.g. "Only 2 left in stock"
ro: Arată cantitatea rămasă în stoc doar când este mică, de exemplu „Doar 2 rămase în stoc”

en: Always show quantity remaining in stock e.g. "12 in stock"
ro: Arată întotdeauna cantitatea rămasă în stoc, de exemplu „12 în stoc”

en: This controls how stock quantities are displayed on the frontend.
ro: Asta controlează cum sunt afișate cantitățile din stoc pe pagina din față a sitului.

en: When product stock reaches this amount you will be notified via email.
ro: Când stocul de produse ajunge la această cantitate vei fi notificat prin email.

en: When product stock reaches this amount the stock status will change to "out of stock" and you will be notified via email. This setting does not affect existing "in stock" products.
ro: Când stocul de produse ajunge la această cantitate starea stocului se va modifica în „stoc epuizat” și vei fi notificat prin email. Această setare nu afectează produsele existente „în stoc”.

en: Never show quantity remaining in stock
ro: Nu arăta niciodată cantitatea rămasă în stoc

note: Translators: %s Page contents.
en: Page contents: [%s]
ro: Conținuturi pagină: [%s]

en: Choose a product to view stats
ro: Alege un produs pentru a vedea statisticile

en: Choose a category to view stats
ro: Alege o categorie pentru a vedea statisticile

note: translators: 1: total items sold 2: category name
en: %1$s sales in %2$s
ro: %1$s vânzări din %2$s

note: translators: 1: total refunds 2: total refunded orders 3: refunded items
en: %1$s refunded %2$d order (%3$d item) | %1$s refunded %2$d orders (%3$d items)
ro[0]: %1$s rambursat din %2$d comandă (%3$d element)
ro[1]: %1$s rambursate din %2$d comenzi (%3$d elemente)
ro[2]: %1$s rambursate din %2$d de comenzi (%3$d de elemente)

note: translators: %s: currency symbol
en: Regular price (%s)
ro: Preț obișnuit (%s)

en: Grouped products
ro: Produse grupate

note: translators: %s: Weight unit translators: %s: weight unit translators: %s: weight
en: Weight (%s)
ro: Greutate (%s)

note: translators: %s: attribute label
en: Any %s&hellip;
ro: Oricare %s&hellip;

en: Add file
ro: Adaugă fișier

note: translators: refund amount, gateway name
en: Refund %1$s via %2$s
ro: Rambursează %1$s prin %2$s

note: translators: refund amount
en: Refund %s manually
ro: Rambursează %s manual

note: translators: WooCommerce dimension unit
en: Dimensions (%s)
ro: Dimensiuni (%s)

en: Length x width x height in decimal form
ro: Lungime x lățime x înălțime în formă zecimală

en: Enter an optional description for this variation.
ro: Introdu o descriere opțională pentru această variație.

note: translators: WooCommerce attribute label
en: No default %s&hellip;
ro: Nimic implicit %s&hellip;

en: This lets you choose which products are part of this group.
ro: Aceasta îți permite să alegi care produse fac parte din acest grup.

note: translators: 1: refund id 2: refund date
en: Refund #%1$s - %2$s
ro: Rambursează #%1$s - %2$s

note: translators: %s: currency symbol
en: Sale price (%s)
ro: Preț promoțional (%s)

en: Coupon(s)
ro: Cupon (cupoane)

note: translators: %s: variation id
en: %s (No longer exists)
ro: %s (nu mai există)

en: Note type
ro: Tip de notă

en: Address:
ro: Adresă:

note: translators: %s: IP address
en: Customer IP: %s
ro: IP client: %s

en: View other orders &rarr;
ro: Vezi alte comenzi &rarr;

en: Unlimited usage
ro: Utilizare nelimitată

en: Copy billing address
ro: Copiază adresa de facturare

en: Customer payment page &rarr;
ro: Pagină de plată client &rarr;

note: translators: 1: order type 2: order number
en: %1$s #%2$s details
ro: Detalii %1$s #%2$s

en: Apply to all qualifying items in cart
ro: Aplică pentru toate elementele eligibile din coș

note: translators: %s: tax rates count
en: Import complete - imported %s tax rates.
ro: Import finalizat - s-au importat %s cote de impozitare.

en: Tool does not exist.
ro: Instrumentul nu există.

note: translators: %s: URL
en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
ro: Plăți sigure și securizate folosind carduri de credit sau contul tău de client PayPal. <a href="%s" target="_blank">Află mai mult</a>.

note: translators: %s: URL to read more about the shop page.
en: This is the WooCommerce shop page. The shop page is a special archive that lists your products. <a href="%s">You can read more about this here</a>.
ro: Aceasta este pagina magazinului WooCommerce. Pagina magazinului este o arhivă specială care listează produsele tale. <a href="%s">Poți citi mai mult despre asta aici</a>.

note: translators: 1: count 2: limit
en: %1$s / %2$s
ro: %1$s/%2$s

en: Address line 2
ro: Al doilea rând pentru adresă

en: Address line 1
ro: Primul rând pentru adresă

en: Warning
ro: Avertizare

en: Alert
ro: Alertă

en: Critical
ro: Critic

en: All sources
ro: Toate sursele

en: Message
ro: Mesaj

en: Timestamp
ro: Datare

en: Debug
ro: Depanare

en: Filter by source
ro: Filtrează după sursă

en: Source
ro: Sursă

en: Level
ro: Nivel

en: All levels
ro: Toate nivelurile

en: Filter by level
ro: Filtrează după nivel

en: Info
ro: Informații

en: Emergency
ro: Urgență

en: Notice
ro: Notificare

en: System status
ro: Stare sistem

note: translators: %s: review author
en: reviewed by %s
ro: revizuit de %s

note: translators: %s: rating
en: %s out of 5
ro: %s din 5

note: translators: %s: net sales
en: %s net sales this month
ro: %s vânzări nete în această lună

note: translators: 1: last access date 2: last access time translators: %1$s: note date %2$s: note time translators: 1 - Product review date, 2: Product review time.
en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: Enable archives?
ro: Activezi arhivele?

en: Shipping is disabled.
ro: Livrarea este dezactivată.

en: Invalid or duplicated SKU.
ro: SKU invalid sau duplicat.

note: translators: %s: Class method name. translators: %s: Method name
en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
ro: Metoda „%s” nu este implementată. Trebuie să fie contramandată în sub-clasă.

en: An invalid setting value was passed.
ro: A fost trecută o valoare invalidă pentru setare.

en: To manipulate product variations you should use the /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt; endpoint.
ro: Pentru a manipula variațiile pentru produse ar trebui să folosești punctul-final /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt;.

en: Invalid product tax status.
ro: Starea taxă pe produs nu este validă.

en: Invalid catalog visibility option.
ro: Opțiunea vizibilitate catalog nu este validă.

en: Invalid currency code
ro: Codul pentru monedă nu este valid

en: Invalid parent ID
ro: ID-ul părinte nu este valid

en: Ireland
ro: Irlanda

en: Unique identifier for the attribute of the terms.
ro: Identificator unic pentru atributul termenilor.

en: Email of the reviewer.
ro: Emailul recenzentului.

en: Name of the reviewer.
ro: Numele recenzentului.

en: Review content.
ro: Conținut recenzie.

en: The order ID.
ro: ID-ul comenzii.

en: Unique identifier for the variable product.
ro: Identificator unic pentru produsul variabil.

en: Unique identifier for the webhook.
ro: Identificator unic pentru cârlig web.

en: Unique slug for the resource.
ro: Descriptor unic pentru resursă.

en: Webhook delivery URL.
ro: URL livrare cârlig web.

en: New user password.
ro: Parolă utilizator nou.

en: New user email address.
ro: Adresă email utilizator nou.

en: Name for the resource.
ro: Nume pentru resursă.

en: Order note content.
ro: Conținut notă comandă.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
ro: Asigură-te că setul de rezultate exclude ID-urile specifice.

en: Unique identifier for the variation.
ro: Identificator unic pentru variație.

en: Limit result set to specific IDs.
ro: Limitează setul de rezultate la anumite ID-uri.

en: New user username.
ro: Nume de utilizator pentru utilizator nou.

en: ID to reassign posts to.
ro: ID-ul la care să fie reatribuite articolele.

note: translators: %s: attachment id translators: %s: attachment ID translators: %s: image ID
en: #%s is an invalid image ID.
ro: #%s este un ID imagine invalid.

en: Extensions
ro: Extensii

en: Installed
ro: Instalate

en: WooCommerce extensions
ro: Extensii WooCommerce

note: Translators: %s Docs URL.
en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (<a href="%s" target="_blank">an SSL Certificate is required</a>).
ro: Impune SSL (HTTPS) pe paginile de finalizare (<a href="%s" target="_blank">este necesar un certificat SSL</a>).

en: Invalid email type.
ro: Tipul de email nu este valid.

en: If the variation is visible.
ro: Dacă variația este vizibilă.

note: translators: %s: error message
en: Error: %s.
ro: Eroare: %s.

en: Everywhere
ro: Peste tot

en: No shipping methods offered to this zone.
ro: Nicio metodă de livrare oferită în această zonă.

en: Choose the shipping method you wish to add. Only shipping methods which support zones are listed.
ro: Alege metoda de livrare pe care vrei s-o adaugi. Numai metodele de livrare care suportă zone sunt listate.

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique and can be left blank to disable the endpoint.
ro: Puncte-finale sunt adăugate la URL-urile paginilor tale să manevreze acțiuni specifice pe paginile conturilor. Ele ar trebui să fie unice și pot fi lăsate necompletate pentru a dezactiva punctul-final.

en: Enable shipping debug mode to show matching shipping zones and to bypass shipping rate cache.
ro: Activează mod depanare pentru livrare pentru a arăta zonele de livrare care se potrivesc și pentru a evita cache-ul tarifului de livrare.

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
ro: Folosește <code>[qty]</code> pentru numărul de elemente, <br/><code>[cost]</code> pentru costul total al elementelor și <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> pentru taxele bazate pe procente.

en: North Korean won
ro: Won nord-coreean

en: Endpoint for the "My account &rarr; Downloads" page.
ro: Punct-final pentru pagina „Contul meu &rarr; Descărcări”.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Orders" page.
ro: Punct-final pentru pagina „Contul meu &rarr; Comenzi”.

en: Password reset email has been sent.
ro: A fost trimis un email pentru resetarea parolei.

en: Next
ro: Următoare

en: Previous
ro: Anterioară

en: No order has been made yet.
ro: Nicio comandă făcută până acum.

en: No saved methods found.
ro: Nu am găsit nicio metodă salvată.

note: translators: 1: order number 2: order date 3: order status
en: Order #%1$s was placed on %2$s and is currently %3$s.
ro: Comanda nr. %1$s a fost plasată pe %2$s și acum este %3$s.

en: A password reset email has been sent to the email address on file for your account, but may take several minutes to show up in your inbox. Please wait at least 10 minutes before attempting another reset.
ro: A fost trimis un email pentru resetarea parolei la adresa ta de email, cea asociată cu contul tău, dar ar putea dura câteva minute până să apară. Te rog așteaptă cel puțin 10 minute înainte de a încerca o altă resetare.

en: No downloads available yet.
ro: Nu este disponibilă nicio descărcare până acum.

en: Turkmenistan manat
ro: Manat turkmen

en: Tunisian dinar
ro: Dinar tunisian

en: Tongan pa&#x2bb;anga
ro: Dolar (Paʻanga) Tongan

en: Ugandan shilling
ro: Șiling ugandez

en: Uruguayan peso
ro: Peso uruguayan

en: Uzbekistani som
ro: Som uzbec

en: Venezuelan bol&iacute;var
ro: Bolívar venezuelan

en: Vietnamese &#x111;&#x1ed3;ng
ro: Dong vietnamez

en: Vanuatu vatu
ro: Vatu

en: Samoan t&#x101;l&#x101;
ro: Tala samoan

en: Sudanese pound
ro: Liră sudaneză

en: Syrian pound
ro: Liră siriană

en: Somali shilling
ro: Șiling somalez

en: South Sudanese pound
ro: Liră sud-sudaneză

en: Swazi lilangeni
ro: Lilangeni

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe dobra
ro: Dobra

en: Sierra Leonean leone
ro: Leone

en: Saint Helena pound
ro: Liră din Sfânta Elena

note: translators: 1: param 2: type
en: %1$s is not of type %2$s
ro: %1$s nu este de tipul %2$s

en: CFP franc
ro: Franc CFP

en: West African CFA franc
ro: Franc CFA vest-african

note: translators: %s: product count translators: %s number of products.
en: %s product | %s products
ro[0]: %s produs
ro[1]: %s produse
ro[2]: %s de produse

en: Central African CFA franc
ro: Franc CFA central-african

note: translators: %s: image URL
en: Error getting remote image %s.
ro: Eroare la obținerea imaginii %s de la distanță.

en: Yemeni rial
ro: Rial yemenit

en: Tanzanian shilling
ro: Șiling tanzanian

en: New Taiwan dollar
ro: Dolar nou din Taiwan

en: Seychellois rupee
ro: Rupie (Seychelles)

note: translators: %s: image URL
en: Invalid URL %s.
ro: URL %s nu este valid.

en: Solomon Islands dollar
ro: Dolar (Insulele Solomon)

en: Tajikistani somoni
ro: Somoni (Tadjikistan)

en: Trinidad and Tobago dollar
ro: Dolar (Trinidad și Tobago)

en: Zambian kwacha
ro: Kwacha (Zambia)

en: East Caribbean dollar
ro: Dolar (Caraibe de Est)

en: Surinamese dollar
ro: Dolar (Surinam)

en: Nepalese rupee
ro: Rupie nepaleză

en: Polish z&#x142;oty
ro: Zlot polonez

en: Qatari riyal
ro: Rial qatarian

en: Serbian dinar
ro: Dinar sârbesc

en: Rwandan franc
ro: Franc rwandez

en: Nicaraguan c&oacute;rdoba
ro: Córdoba

en: Paraguayan guaran&iacute;
ro: Guaraní

en: Transnistrian ruble
ro: Rublă transnistreană

en: Papua New Guinean kina
ro: Kina

en: Panamanian balboa
ro: Balboa

en: Omani rial
ro: Rial omanez

en: Namibian dollar
ro: Dolar (Namibia)

en: Mozambican metical
ro: Metical (Mozambic)

en: Kuwaiti dinar
ro: Dinar kuweitian

en: Kazakhstani tenge
ro: Tenge

en: Lebanese pound
ro: Liră libaneză

en: Libyan dinar
ro: Dinar libian

en: Moroccan dirham
ro: Dirham marocan

en: Moldovan leu
ro: Leu moldovenesc

en: Mongolian t&ouml;gr&ouml;g
ro: Tugrik

en: Haitian gourde
ro: Gourde

en: Iraqi dinar
ro: Dinar irakian

en: Iranian rial
ro: Rial iranian

en: Icelandic kr&oacute;na
ro: Coroană islandeză

en: Jordanian dinar
ro: Dinar iordanian

en: Comorian franc
ro: Franc comorian

en: Manx pound
ro: Liră din Insula Man

en: Maldivian rufiyaa
ro: Rufiyaa

en: Burmese kyat
ro: Kyat

en: Lesotho loti
ro: Loti

en: Sri Lankan rupee
ro: Rupie (Sri Lanka)

en: Macedonian denar
ro: Denar

en: Malagasy ariary
ro: Ariary

en: Cambodian riel
ro: Riel

en: Kyrgyzstani som
ro: Som

en: Jersey pound
ro: Liră din Jersey

en: Liberian dollar
ro: Dolar (Liberia)

en: Malawian kwacha
ro: Kwacha (Malawi)

en: Mauritian rupee
ro: Rupie (Mauritania)

en: Mauritanian ouguiya
ro: Ouguiya (Mauritania)

en: Macanese pataca
ro: Pataca (Macao)

en: Cayman Islands dollar
ro: Dolar (Insulele Cayman)

en: Jamaican dollar
ro: Dolar (Jamaica)

en: Israeli new shekel
ro: Shekel israelian nou

en: Georgian lari
ro: Lari

en: Ghana cedi
ro: Cedi ghanez

en: Gibraltar pound
ro: Liră din Gibraltar

en: Gambian dalasi
ro: Dalasi

en: Guinean franc
ro: Franc de Guineea

en: Guatemalan quetzal
ro: Quetzal

en: Honduran lempira
ro: Lempira

en: Costa Rican col&oacute;n
ro: Colón costarican

en: Cuban peso
ro: Peso cubanez

en: Cuban convertible peso
ro: Peso convertibil cubanez

en: Djiboutian franc
ro: Franc djiboutian

en: Algerian dinar
ro: Dinar algerian

en: Eritrean nakfa
ro: Nakfa

en: Ethiopian birr
ro: Birr

en: Cape Verdean escudo
ro: Escudo din Republica Capului Verde

en: Guernsey pound
ro: Liră din Guernsey

en: Falkland Islands pound
ro: Liră (Insulele Falkland)

en: Fijian dollar
ro: Dolar (Fiji)

en: Guyanese dollar
ro: Dolar (Guyana)

en: Burundian franc
ro: Franc burundez

en: Bermudian dollar
ro: Dolar din Bermuda

en: Bolivian boliviano
ro: Boliviano

en: Bhutanese ngultrum
ro: Ngultrum

en: Belarusian ruble
ro: Rublă belarusă

en: Congolese franc
ro: Franc congolez

en: Botswana pula
ro: Pula (Botswana)

en: Belize dollar
ro: Dolar (Belize)

en: Bahamian dollar
ro: Dolar (Bahamas)

en: Brunei dollar
ro: Dolar (Brunei)

en: Bahraini dinar
ro: Dinar (Bahrain)

en: Current page of the collection.
ro: Pagina actuală a colecției.

en: Dashboard
ro: Panou control

en: File
ro: Fișier

en: Afghan afghani
ro: Afgani

en: Albanian lek
ro: Lek

en: Angolan kwanza
ro: Kwanza

en: Azerbaijani manat
ro: Manat azer

en: Bosnia and Herzegovina convertible mark
ro: Marcă bosniacă convertibilă

en: Expires
ro: Expiră

en: A minimum order amount
ro: O valoare minimă pentru comandă

en: The date you provided is invalid.
ro: Data pe care ai furnizat-o este invalidă.

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
ro: Domeniul în care se formulează cererea; determină câmpurile prezente în răspuns.

en: Allow customers to pick up orders themselves. By default, when using local pickup store base taxes will apply regardless of customer address.
ro: Permite clienților să-și ridice comenzile ei înșiși. Implicit, când se folosește preluarea locală taxele de bază ale magazinului se vor aplica indiferent de adresa clientului.

en: Optional cost for local pickup.
ro: Cost optional pentru preluare locală.

en: Limit results to those matching a string.
ro: Limitează rezultatele la cele care se potrivesc unui șir.

note: translators: %d: interval
en: Every %d minutes
ro: La fiecare %d minute

en: Make default
ro: Fă-l implicit

en: Local pickup (legacy)
ro: Preluare locală (moștenire)

en: Local delivery (legacy)
ro: Livrare locală (moștenire)

en: Free shipping is a special method which can be triggered with coupons and minimum spends.
ro: Livrarea gratuită este o metodă specială care poate fi declanșată cu cupoane și cheltuieli minime.

[ctx: Check payment method]
en: Awaiting check payment.
ro: Așteaptă plata cu cec.

en: Barbadian dollar
ro: Dolar (Barbados)

en: International flat rate (legacy)
ro: Forfetar internațional (vechi)

en: Free shipping (legacy)
ro: Livrare gratuită (veche)

en: Once disabled, this legacy method will no longer be available.
ro: Odată dezactivată, această metodă veche nu va mai fi disponibilă.

en: Lets you charge a fixed rate for shipping.
ro: Îți permite să percepi o taxă fixă pentru livrare.

en: Flat rate (legacy)
ro: Forfetar (vechi)

note: translators: %s: Admin shipping settings URL
en: This method is deprecated in 2.6.0 and will be removed in future versions - we recommend disabling it and instead setting up a new rate within your <a href="%s">Shipping zones</a>.
ro: Această metodă este învechită începând cu versiunea 2.6.0 și o vom elimina în versiunile viitoare - recomandăm s-o dezactivezi și să inițializezi în schimb o taxă nouă în <a href="%s">zonele de livrare</a>.

en: Aruban florin
ro: Gulden din Aruba

en: Netherlands Antillean guilder
ro: Gulden neerlandez antilez

en: Armenian dram
ro: Dram

en: Maximum number of items to be returned in result set.
ro: Număr maxim de elemente care să fie returnat în setul de rezultate.

en: Go to shop
ro: Du-te la magazin

en: Return to shop
ro: Înapoi la magazin

en: Orders list
ro: Listă comenzi

en: Undo?
ro: Revii?

en: Coupons navigation
ro: Navigare în cupoane

en: Zone
ro: Zonă

en: Coupons list
ro: Listă cupoane

en: Orders navigation
ro: Navigare în comenzi

note: translators: %s: page
en: Orders (page %d)
ro: Comenzi (pagina %d)

en: This payment method was successfully set as your default.
ro: Această metodă de plată a fost setată cu succes ca implicită.

en: An alphanumeric identifier for the resource.
ro: Un identificator alfanumeric pentru resursă.

en: The delivery duration, in seconds.
ro: Durata de livrare, în secunde.

en: Insert into product
ro: Inserează în produs

en: Uploaded to this product
ro: Încărcat în acest produs

en: Products navigation
ro: Navigare în produse

en: Indicates the order that will appear in queries.
ro: Indică ordinea în care vor apărea în interogări.

en: The HTTP response code from the receiving server.
ro: Codul de răspuns HTTP de la serverul de primire.

en: The HTTP response message from the receiving server.
ro: Mesajul de răspuns HTTP de la serverul de primire.

en: No shipping method has been selected. Please double check your address, or contact us if you need any help.
ro: Nu a fost selectată nicio metodă de livrare. Te rog verifică-ți adresa sau contactează-ne dacă ai nevoie de ajutor.

en: Request body.
ro: Corp cerere.

en: The response body from the receiving server.
ro: Corpul răspunsului de la serverul de primire.

en: Taxes do not support trashing.
ro: Taxele nu suportă aruncarea la gunoi.

note: translators: 1: plugin name, 2: URL to WP plugin page.
en: %1$s was installed but could not be activated. <a href="%2$s">Please activate it manually by clicking here.</a>
ro: %1$s a fost instalat, dar nu a putut fi activat. <a href="%2$s">Te rog activează-l manual dând clic aici.</a>

en: Return to emails
ro: Înapoi la emailuri

en: Limit result set to webhooks assigned a specific status.
ro: Limitează setul de rezultate la cârlige web atribuite unei anumite stări.

en: Webhook resource.
ro: Resursă cârlig web.

en: Webhook topic.
ro: Subiect cârlig web.

en: Webhook event.
ro: Eveniment cârlig web.

en: Webhook status.
ro: Stare cârlig web.

en: A friendly name for the webhook.
ro: Un nume prietenos pentru cârligul web.

en: Webhook topic must be valid.
ro: Subiectul cârligului web trebuie să fie valid.

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://.
ro: URL-ul de livrare al cârligului web trebuie să fie un URL valid care începe cu http:// sau https://.

en: Webhook topic is required and must be valid.
ro: Subiectul cârligului web este obligatoriu și trebuie să fie valid.

en: The URL where the webhook was delivered.
ro: URL-ul unde cârligul web a fost livrat.

en: Sort by tax class.
ro: Sortează după clasă de impozitare.

en: Tax class name.
ro: Nume clasă de impozitare.

en: Tax rate name.
ro: Nume cotă de impozitare.

en: Tax rate.
ro: Cotă de impozitare.

en: Secret key used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers. This will default to a MD5 hash from the current user's ID|username if not provided.
ro: Cheia secretă folosită pentru a genera un hash pentru cârligul web livrat și furnizat în anteturile cererii. Acestă cheie va fi un hash MD5 generat din ID-ul utilizatorului | numele utilizatorului curent dacă nu este furnizat.

en: Whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
ro: Indiferent dacă această cotă de impozitare se aplică sau nu și la livrare.

en: Whether or not this is a compound rate.
ro: Indiferent dacă aceasta este o cotă compusă sau nu.

en: Postcode / ZIP.
ro: Cod poștal (ZIP).

en: A human-readable description of the resource.
ro: O descriere a resursei care poate fi citită de oameni.

note: translators: 1: plugin name, 2: error message, 3: URL to install plugin manually. translators: 1: theme slug, 2: error message, 3: URL to install theme
en: %1$s could not be installed (%2$s). <a href="%3$s">Please install it manually by clicking here.</a>
ro: %1$s nu a putut fi instalat (%2$s). <a href="%3$s">Te rog instalează-l manual dând clic aici.</a>

en: %s and %d other region | %s and %d other regions
ro[0]: %s și o altă regiune
ro[1]: %s și alte %d regiuni
ro[2]: %s și alte %d de regiuni

en: Filter coupons
ro: Filtrează cupoanele

en: Filter orders
ro: Filtrează comenzile

en: Filter products
ro: Filtrează produsele

en: Order on-hold
ro: Comandă suspendată

en: Request headers.
ro: Anteturi cerere.

en: Country ISO 3166 code.
ro: Cod de țară, conform ISO 3166.

en: Tax priority.
ro: Prioritate la impozitare.

en: The URL where the webhook payload is delivered.
ro: URL-ul unde este livrată sarcina de plată a cârligului web.

en: WooCommerce action names associated with the webhook.
ro: Numele acțiunilor WooCommerce asociate cu cârligul web.

en: Array of the response headers from the receiving server.
ro: Tabloul anteturilor de răspuns de la serverul de primire.

en: A friendly summary of the response including the HTTP response code, message, and body.
ro: Un rezumat prietenos al răspunsului, care include codul de răspuns HTTP, mesajul și corpul.

en: List of sales reports.
ro: Lista rapoartelor de vânzări.

en: List of top sellers products.
ro: Lista produselor cu vânzări mari.

en: State code.
ro: Cod județ (regiune, provincie, stat).

en: The date the webhook was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care cârligul web a fost modificat ultima dată, în fusul orar al site-ului.

en: The date the webhook was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creat cârligul web, în fusul orar al site-ului.

en: The date the webhook delivery was logged, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost înregistrată livrarea cârligului web, în fusul orar al site-ului.

en: Payment method deleted.
ro: Am șters metoda de plată.

note: translators: %s: attribute name
en: No &quot;%s&quot; found
ro: Nu am găsit niciun „%s”

en: Invalid webhook ID.
ro: ID-ul cârligului web nu este valid.

en: Please enter an address to continue.
ro: Pentru a continua, te rog să introduci o adresă.

en: Products list
ro: Listă cu produse

en: Variation URL.
ro: URL variație.

en: Refund reason.
ro: Motiv rambursare.

en: List of refunds.
ro: Listă a rambursărilor.

en: Attribute ID.
ro: ID atribut.

en: Parent order ID.
ro: ID comandă părinte.

en: Order status.
ro: Stare comandă.

en: Shipping address.
ro: Adresă de livrare.

en: Billing address.
ro: Adresă de facturare.

en: Payment method ID.
ro: ID metodă de plată.

en: Payment method title.
ro: Titlu metodă de plată.

en: Unique transaction ID.
ro: ID tranzacție unică.

en: Image URL.
ro: URL imagine.

en: Category name.
ro: Nume categorie.

en: Product URL.
ro: URL produs.

en: Product type.
ro: Tip de produs.

en: Featured product.
ro: Produs reprezentativ.

en: Product dimensions.
ro: Dimensiuni produs.

en: Shipping class slug.
ro: Descriptor clasă de livrare.

en: Shipping class ID.
ro: ID clasă de livrare.

en: Allow reviews.
ro: Permite recenzii.

en: Category ID.
ro: ID categorie.

en: Category slug.
ro: Descriptor categorie.

en: Tag ID.
ro: ID etichetă.

en: Tag slug.
ro: Descriptor etichetă.

en: Image ID.
ro: ID imagine.

en: Image name.
ro: Nume imagine.

en: Product description.
ro: Descriere produs.

en: Current product price.
ro: Preț actual produs.

en: Image data.
ro: Dată imagine.

en: Amount of sales.
ro: Valoarea vânzărilor.

en: Stock quantity.
ro: Cantitate în stoc.

en: List of images.
ro: Lista imaginilor.

en: List of attributes.
ro: Lista atributelor.

en: Product price.
ro: Preț produs.

note: translators: %s: weight unit
en: Product weight (%s).
ro: Greutate produs (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Product length (%s).
ro: Lungime produs (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Product width (%s).
ro: Lățime produs (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Product height (%s).
ro: Înălțime produs (%s).

note: translators: %s: weight unit
en: Variation weight (%s).
ro: Variație greutate (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Variation length (%s).
ro: Variație lungime (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Variation width (%s).
ro: Variație lățime (%s).

note: translators: %s: dimension unit
en: Variation height (%s).
ro: Variație înălțime (%s).

en: If the variation is virtual.
ro: Dacă variația este virtuală.

en: Shows if the variation can be bought.
ro: Arată dacă variația poate fi cumpărată.

en: Refund total.
ro: Total rambursare.

en: User ID who owns the order. 0 for guests.
ro: ID-ul utilizatorului căruia îi aparține comanda. 0 pentru vizitatori.

en: Total shipping amount for the order.
ro: Valoare totală de livrare pentru comandă.

en: Total shipping tax amount for the order.
ro: Valoare totală taxă de livrare pentru comandă.

en: Grand total.
ro: Total general.

en: Sum of all taxes.
ro: Suma tuturor taxelor.

en: Shows where the order was created.
ro: Arată unde a fost creată comanda.

en: Shipping tax total.
ro: Total taxe de livrare.

en: Shipping method name.
ro: Nume metodă de livrare.

en: Shipping method ID.
ro: ID metodă de livrare.

en: Term name.
ro: Nume termen.

en: Attribute name.
ro: Nume atribut.

en: Type of attribute.
ro: Tipul de atribut.

en: Default sort order.
ro: Ordine de sortare implicită.

en: Reviewer name.
ro: Nume recenzent.

en: Reviewer email.
ro: Email recenzent.

en: Shows if the reviewer bought the product or not.
ro: Arată dacă recenzentul a cumpărat sau nu a cumpărat produsul.

en: Shipping class name.
ro: Nume clasă de livrare.

en: Tag name.
ro: Nume etichetă.

en: Product slug.
ro: Descriptor produs.

en: Product status (post status).
ro: Stare produs (stare articol).

en: Catalog visibility.
ro: Vizibilitate catalog.

en: Product short description.
ro: Descriere scurtă produs.

en: Unique identifier.
ro: Identificator unic.

en: Product regular price.
ro: Preț obișnuit produs.

en: Price formatted in HTML.
ro: Preț formatat în HTML.

en: Shows if the product can be bought.
ro: Arată dacă produsul poate fi cumpărat.

en: If the product is virtual.
ro: Dacă produsul este virtual.

en: List of downloadable files.
ro: Lista fișierelor care pot fi descărcate.

en: Download type, this controls the schema on the front-end.
ro: Tip de descărcare, acest lucru controlează schema din partea din față a sitului.

en: Product external URL. Only for external products.
ro: URL produs extern. Numai pentru produsele externe.

en: Product external button text. Only for external products.
ro: Text buton produs extern. Numai pentru produsele externe.

en: Shows if backorders are allowed.
ro: Arată dacă precomenzile sunt permise.

en: Shows if the product need to be shipped.
ro: Arată dacă produsul trebuie să fie livrat.

en: Reviews average rating.
ro: Evaluare medie prin recenzii.

en: Amount of reviews that the product have.
ro: Numărul de recenzii pe care produsul le are.

en: Product parent ID.
ro: ID părinte produs.

en: Image alternative text.
ro: Text alternativ imagine.

en: Image position. 0 means that the image is featured.
ro: Poziție imagine. 0 înseamnă că imaginea este reprezentativă.

en: Attribute position.
ro: Poziție atribut.

en: Define if the attribute can be used as variation.
ro: Definește dacă atributul poate fi folosit ca variație.

en: List of variations.
ro: Lista variațiilor.

en: Variation ID.
ro: ID variație.

en: Net sales in the period.
ro: Vânzări nete în perioada.

en: Average net daily sales.
ro: Media vânzărilor zilnice nete.

en: Total of orders placed.
ro: Totalul comenzilor plasate.

en: Total of items purchased.
ro: Totalul elementelor cumpărate.

en: Total of refunded orders.
ro: Totalul comenzilor rambursate.

en: Total of coupons used.
ro: Totalul cupoanelor folosite.

en: Group type.
ro: Tip de grup.

en: Report period.
ro: Perioadă raport.

en: Total number of purchases.
ro: Număr total de cumpărături.

en: Quantity ordered.
ro: Cantitate comandată.

en: Meta key.
ro: Cheie meta.

en: Meta label.
ro: Etichetă meta.

en: Customer ID is invalid.
ro: ID-ul comandă este invalid.

en: Selected attribute term name.
ro: Nume termen atribut selectat.

en: Shipping lines data.
ro: Date linii de livrare.

en: Meta value.
ro: Valoare meta.

en: An alphanumeric identifier for the resource unique to its type.
ro: Un identificator alfanumeric pentru resursa unică de tipul acesta.

en: Number of published products for the resource.
ro: Număr de produse publicate pentru resursă.

en: Defaults variation attributes.
ro: Atribute variație implicite.

en: Total charged for taxes.
ro: Total perceput pentru taxe.

en: Total charged for shipping.
ro: Total perceput pentru livrare.

en: Totals.
ro: Totaluri.

en: Coupon code is required.
ro: Codul cuponului este obligatoriu.

en: Line item ID is required.
ro: ID-ul elementului de linie este obligatoriu.

en: Tax subtotal.
ro: Sub-total taxe.

en: Shows whether or not the product shipping is taxable.
ro: Arată dacă livrarea produsului este sau nu este impozabilă.

en: Variation ID, if applicable.
ro: ID variație, dacă este cazul.

en: Number of decimal points to use in each resource.
ro: Număr de zecimale de folosit în fiecare resursă.

en: Stock management at product level.
ro: Management stocuri la nivel de produs.

en: Stock management at variation level.
ro: Management stocuri la nivel de variație.

en: Variation image data.
ro: Dată imagine variație.

en: Currency the order was created with, in ISO format.
ro: Moneda cu care a fost creată comanda, în format ISO.

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
ro: Cod de țară în format ISO 3166-1 alpha-2.

en: Fee name.
ro: Nume taxă.

en: Fee name is required.
ro: Numele taxei este obligatoriu.

en: Line taxes.
ro: Linie impozite.

en: Limit result set to products with a specific SKU.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu un anumit SKU.

en: Limit result set to products with a specific attribute.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu un anumit atribut.

en: Limit result set to products assigned a specific type.
ro: Limitează setul de rezultate la produse atribuite unui anumit tip.

en: Limit result set to products assigned a specific status.
ro: Limitează setul de rezultate la produse atribuite unei anumite stări.

en: Limit result set to orders assigned a specific product.
ro: Limitează setul de rezultate la comenzi atribuite unui anumit produs.

en: Limit result set to orders assigned a specific customer.
ro: Limitează setul de rezultate la comenzi atribuite unui anumit client.

en: Limit result set to orders assigned a specific status.
ro: Limitează setul de rezultate la comenzi atribuite unei anumite stări.

en: Limit result set to products with a specific slug.
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu un anumit descriptor.

en: Limit result set to products with a specific attribute term ID (required an assigned attribute).
ro: Limitează setul de rezultate la produse cu un anumit ID termen (necesită un atribut atribuit).

en: Limit result set to products assigned a specific tag ID.
ro: Limitează setul de rezultate la produse atribuite unui anumit ID etichetă.

en: The ID for the parent of the resource.
ro: ID-ul pentru părintele resursei.

en: Coupons line data.
ro: Date linie de cupoane.

en: MD5 hash of cart items to ensure orders are not modified.
ro: Hașul MD5 al elementelor din coș pentru a asigura că nu sunt modificate comenzile.

en: List of up-sell products IDs.
ro: Listă de ID-uri produse up-sell.

en: Tax class of product.
ro: Clasă de impozitare a produsului.

en: Show if is a compound tax rate.
ro: Arată dacă este o cotă de impozitare compusă.

en: Tax rate label.
ro: Etichetă cotă de impozitare.

en: Tax rate code.
ro: Cod cotă de impozitare.

en: Note left by customer during checkout.
ro: Notă lăsată de client în timpul finalizării.

en: Refund ID.
ro: ID rambursare.

en: True the prices included tax during checkout.
ro: Este adevărat că prețurile au inclus taxe în timpul finalizării comenzii.

en: Shows if the variation is on backordered.
ro: Arată dacă variația este pentru pre-comandate.

en: Shows if the product is on backordered.
ro: Arată dacă produsul este pentru pre-comandate.

en: If the variation is downloadable.
ro: Dacă variația poate fi descărcată.

en: If the product is downloadable.
ro: Dacă produsul poate fi descărcat.

en: Define if the order is paid. It will set the status to processing and reduce stock items.
ro: Definește dacă comanda este plătită. Va seta starea la În procesare și va reduce elementele din stoc.

en: Line total tax (after discounts).
ro: Linie pentru total taxe (după reduceri).

en: Shipping method ID is required.
ro: ID-ul metodei de livrare este obligatoriu.

en: Total discount amount for the order.
ro: Valoare totală reduceri pentru comandă.

en: Discount total.
ro: Total reduceri.

en: Category archive display type.
ro: Tip de afișare arhivă categorii.

en: Allow one item to be bought in a single order.
ro: Permite să fie cumpărat printr-o singură comandă un singur element.

en: List of related products IDs.
ro: Lista de ID-uri produse similare.

en: Define if the attribute is visible on the "Additional information" tab in the product's page.
ro: Definește dacă atributul este vizibil în fila „Informații suplimentare” din pagina produse.

en: Menu order, used to custom sort products.
ro: Ordinea din meniu, folosită pentru sortarea personalizată a produselor.

en: List of grouped products ID.
ro: Lista de ID-uri produse grupate.

note: translators: %s: date format
en: Return sales for a specific end date, the date need to be in the %s format.
ro: Vânzări returnate de clienți pentru o anumită dată de încheiere, data trebuie să fie în formatul %s.

note: translators: %s: date format
en: Return sales for a specific start date, the date need to be in the %s format.
ro: Vânzări returnate de clienți pentru o anumită dată de începere, data trebuie să fie în formatul %s.

en: Menu order, used to custom sort the resource.
ro: Ordinea din meniu, folosită pentru sortarea personalizată a resursei.

en: Controls whether or not the variation is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
ro: Controlează dacă variația este listată sau nu ca „în stoc” sau „stoc epuizat” în partea din față a sitului.

en: Total discount tax amount for the order.
ro: Valoare totală taxă reduceri pentru comandă.

en: Discount total tax.
ro: Taxă totală reduceri.

en: Gross sales in the period.
ro: Vânzări brute în această perioadă.

en: Limit result set to products assigned a specific shipping class ID.
ro: Limitează setul de rezultate la produse atribuite unui anumit ID de clasă de livrare.

en: Limit result set to products assigned a specific category ID.
ro: Limitează setul de rezultate la produse atribuite unui anumit ID de categorie.

en: Variation dimensions.
ro: Variație pentru dimensiuni.

en: Current variation price.
ro: Variația curentă pentru preț.

en: Variation regular price.
ro: Variație pentru prețul obișnuit.

en: Tax status.
ro: Stare impozitare.

en: Optional note to send the customer after purchase.
ro: Notă opțională care este trimisă clientului după cumpărare.

en: Review rating (0 to 5).
ro: Evaluare prin recenzii (de la 0 la 5).

en: If managing stock, this controls if backorders are allowed.
ro: Dacă se gestionează stocul, asta controlează dacă precomenzile sunt permise.

en: Customer's IP address.
ro: Adresa IP a clientului.

en: Enable/Disable attribute archives.
ro: Activează/dezactivează arhivele pentru atribute.

en: Tax total (not including shipping taxes).
ro: Total taxe (nu include taxele de livrare).

en: Fee lines data.
ro: Date linii de taxe.

en: Tax class of fee.
ro: Clasa de impozitare a taxei.

en: Tax status of fee.
ro: Starea de impozitare a taxei.

en: Tax lines data.
ro: Date linii de impozite.

en: Tax total.
ro: Total taxe.

en: Order item ID provided is not associated with order.
ro: ID-ul furnizat pentru elementul de comandă nu este asociat cu comanda.

en: Shows if the variation is on sale.
ro: Arată dacă variația este pentru vânzări cu reducere.

en: Shows if the product is on sale.
ro: Arată dacă produsul este cu reducere.

en: Sum of line item taxes only.
ro: Numai suma taxelor pentru elementele de rând.

en: Line item meta data.
ro: Metadate element de rând.

en: The date the order was completed, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost finalizată comanda, în fusul orar al site-ului.

en: The date the order was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care comanda a fost modificată ultima dată, în fusul orar al site-ului.

en: The date the order was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creată comanda, în fusul orar al site-ului.

en: The date the variation was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost modificată ultima dată variația, în fusul orar al site-ului.

en: The date the variation was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creată variația, în fusul orar al site-ului.

en: The date the product was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care produsul a fost modificat ultima dată, în fusul orar al site-ului.

en: The date the product was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creat produsul, în fusul orar al site-ului.

en: The date the review was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creată recenzia, în fusul orar al site-ului.

en: The date the image was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care imaginea a fost modificată ultima dată, în fusul orar al site-ului.

en: The date the image was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creată imaginea, în fusul orar al site-ului.

en: The date the order was paid, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost plătită comanda, în fusul orar al site-ului.

en: Variation sale price.
ro: Preț promoțional variație.

en: Product sale price.
ro: Preț promoțional produs.

en: Start date of sale price.
ro: Data de începere a prețului promoțional.

en: End date of sale price.
ro: Data de încheiere a prețului promoțional.

en: List of tags.
ro: Listă cu etichete.

en: List of categories.
ro: Listă cu categorii.

en: Invalid product.
ro: Produsul nu este valid.

en: Product ID or SKU is required.
ro: ID-ul sau SKU-ul pentru produs este obligatoriu.

en: User agent of the customer.
ro: Agentul utilizator al clientului.

en: Line total (after discounts).
ro: Total rând (după reduceri).

en: Line subtotal tax (before discounts).
ro: Sub-total rând impozite (înainte de reduceri).

en: Line subtotal (before discounts).
ro: Sub-total rând (înainte de reduceri).

en: List of available term names of the attribute.
ro: Listă cu numele termenilor disponibili pentru atribute.

en: List of cross-sell products IDs.
ro: Lista cu ID-uri de produse cu vânzări încrucișate.

en: HTML description of the resource.
ro: Descriere HTML pentru resursă.

en: Last name.
ro: Nume.

en: First name.
ro: Prenume.

en: Postal code.
ro: Cod poștal.

en: Coupon code.
ro: Cod cupon.

en: Coupon description.
ro: Descriere cupon.

en: File details.
ro: Detalii fișier.

en: File name.
ro: Nume fișier.

en: Customer first name.
ro: Prenume client.

en: Customer last name.
ro: Nume client.

en: Customer password.
ro: Parolă client.

en: Email address.
ro: Adresă email.

en: Phone number.
ro: Număr de telefon.

en: Company name.
ro: Nume companie.

en: ISO code of the country.
ro: Codul ISO al țării.

en: Product name.
ro: Nume produs.

en: The coupon code cannot be empty.
ro: Codul cuponului nu poate fi gol.

en: File URL.
ro: URL fișier.

en: Unique identifier for the resource.
ro: Identificator unic pentru resursă.

en: Invalid nonce - nonce has already been used.
ro: Nunic invalid - nunicul a fost deja folosit.

en: The API key provided does not have read permissions.
ro: Cheia API furnizată nu are permisiuni de citire.

en: The API key provided does not have write permissions.
ro: Cheia API furnizată nu are permisiuni de scriere.

en: Unique identifier for the object.
ro: Identificator unic pentru obiect.

en: Number of times the coupon has been used already.
ro: De câte ori cuponului a fost folosit deja.

en: How many times the coupon can be used per customer.
ro: De câte ori cuponul poate fi folosit de client.

en: Max number of items in the cart the coupon can be applied to.
ro: Număr maxim de elemente din coș pentru care cuponul poate fi aplicat.

en: Order ID.
ro: ID comandă.

en: Order key.
ro: Cheie comandă.

en: The email address for the customer.
ro: Adresa email a clientului.

en: Customer login name.
ro: Nume autentificare client.

en: Last order data.
ro: Data ultimei comenzi.

en: Last order ID.
ro: ID ultima comandă.

en: Avatar URL.
ro: URL Avatar.

en: Order note.
ro: Notă comandă.

en: Shows/define if the note is only for reference or for the customer (the user will be notified).
ro: Arată/definește dacă nota este numai pentru referință sau pentru client (utilizatorul va fi notificat).

en: Refund amount must be greater than zero.
ro: Valoarea rambursării trebuie să fie mai mare decât zero.

en: Refund amount.
ro: Valoare rambursare.

en: Reason for refund.
ro: Motiv pentru rambursare.

en: Item ID.
ro: ID element.

en: Minimum order amount that needs to be in the cart before coupon applies.
ro: Suma minimă a comenzii care trebuie să fie în coș înainte de aplicarea cuponului.

en: Maximum order amount allowed when using the coupon.
ro: Suma maximă permisă a comenzii când se folosește cuponul.

en: List of email addresses that can use this coupon.
ro: Lista adreselor email care pot folosi acest cupon.

en: Quantity of orders made by the customer.
ro: Numărul comenzilor făcute de client.

en: Total amount spent.
ro: Sumă totală cheltuită.

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API.
ro: A apărut o eroare în timpul încercării de a crea rambursarea folosind API-ul gateway-ului de plată.

en: UTC DateTime when the coupon expires.
ro: Data și ora UTC când expiră cuponul.

en: Limit result set to resources with a specific role.
ro: Limitează setul de rezultate la resurse cu un rol specific.

en: Limit result set to resources with a specific email.
ro: Limitează setul de rezultate la resurse cu un anumit email.

en: Limit result set to resources with a specific code.
ro: Limitează setul de rezultate la resurse cu un anumit cod.

en: Legacy shipping methods (flat rate, international flat rate, local pickup and delivery, and free shipping) are deprecated but will continue to work as normal for now. <b><em>They will be removed in future versions of WooCommerce</em></b>. We recommend disabling these and setting up new rates within shipping zones as soon as possible.
ro: Metodele de livrare moștenite (forfetar, forfetar internațional, preluare locală, livrare locală și livrare gratuită) sunt învechite, dar vor continua să funcționeze în mod normal deocamdată. <b><em>Ele vor fi eliminate în versiunile viitoare ale WooCommerce</em></b>. Recomandăm să le dezactivezi și să inițializezi rate noi în zonele de livrare cât mai repede posibil.

en: Number of downloads remaining.
ro: Numărul de descărcări rămase.

en: List of category IDs the coupon does not apply to.
ro: Lista ID-urilor de categorie pentru care nu se aplică cuponul.

en: List of category IDs the coupon applies to.
ro: Lista ID-urilor de categorie pentru care se aplică cuponul.

en: List of product IDs the coupon cannot be used on.
ro: Lista ID-urilor de produs pentru care nu poate fi folosit cuponul.

en: List of product IDs the coupon can be used on.
ro: Lista ID-urilor de produs pentru care poate fi folosit cuponul.

en: Consumer key is invalid.
ro: Cheia client este invalidă.

en: Add shipping methods &amp; zones
ro: Adaugă metode și zone de livrare

en: Shipping is currently enabled, but you have not added any shipping methods to your shipping zones.
ro: Livrarea este acum activată, dar nu ai adăugat nicio metodă de livrare pentru zonele tale de livrare.

en: WooCommerce database update
ro: Actualizare bază de date WooCommerce

en: Order is invalid
ro: Comanda este invalidă

en: Downloadable file name.
ro: Nume fișier care poate fi descărcat.

en: Downloadable product ID.
ro: ID produs care poate fi descărcat.

en: Customers will not be able to purchase physical goods from your store until a shipping method is available.
ro: Clienții nu vor putea să cumpere bunuri fizice din magazinul tău până când nu este disponibilă o metodă de livrare.

en: Learn more about shipping zones
ro: Află mai multe despre zonele de livrare

en: Setup shipping zones
ro: Inițializează zonele de livrare

en: Determines the type of discount that will be applied.
ro: Determină tipul de reducere care va fi aplicat.

en: Download ID (MD5).
ro: ID descărcare (MD5).

en: Download file URL.
ro: URL fișier descărcare.

en: Customers do not support trashing.
ro: Clienții nu suportă aruncarea la gunoi.

en: Username isn't editable.
ro: Numele de utilizator nu este editabil.

en: Webhooks do not support trashing.
ro: Cârligele web nu pot fi aruncate la gunoi.

en: List of shipping address data.
ro: Listă cu datele adreselor de livrare.

en: List of billing address data.
ro: Listă cu datele adreselor de facturare.

en: ISO code or name of the state, province or district.
ro: Cod ISO sau nume județ (provincie, stat), regiune sau district.

en: Line items data.
ro: Date elemente de rând.

en: The date the order refund was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creată rambursarea comenzii, în fusul orar al site-ului.

en: The date the order note was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creată nota comenzii, în fusul orar al site-ului.

en: The date the customer was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care clientul a fost modificat ultima dată, în fusul orar al site-ului.

en: The date the customer was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creat clientul, în fusul orar al site-ului.

en: The date when download access expires, in the site's timezone.
ro: Data la care expiră accesul la descărcare, în fusul orar al site-ului.

en: The date the coupon was last modified, in the site's timezone.
ro: Data la care cuponul a fost modificat ultima dată, în fusul orar al site-ului.

en: The date the coupon was created, in the site's timezone.
ro: Data la care a fost creat cuponul, în fusul orar al site-ului.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
ro: Dacă ignori aruncarea la gunoi și forțezi ștergerea.

en: Invalid resource id.
ro: ID-ul resursei nu este valid.

en: Invalid order ID.
ro: ID-ul comenzii nu este valid.

en: Invalid order refund ID.
ro: ID invalid pentru rambursare comandă.

en: Invalid order item.
ro: Elementul de comandă nu este valid.

en: Invalid timestamp.
ro: Datarea nu este validă.

en: Invalid signature - provided signature does not match.
ro: Semnătura nu este validă - semnătura dată nu este identică.

en: Invalid signature - signature method is invalid.
ro: Semnătura nu este validă - metoda de semnare este invalidă.

en: Invalid signature - failed to sort parameters.
ro: Semnătura nu este validă - sortarea parametrilor a eșuat.

en: Invalid resource id for reassignment.
ro: ID-ul resursei nu este valid pentru reatribuire.

en: Cannot create existing resource.
ro: Nu pot să creez o resursă existentă.

en: City name.
ro: Nume localitate.

en: Address line 2.
ro: Al doilea rând pentru adresă.

en: Address line 1.
ro: Primul rând pentru adresă.

en: Cannot create order refund, please try again.
ro: Nu pot să creez rambursarea comenzii, te rog să încerci din nou.

en: Cannot create order note, please try again.
ro: Nu pot să creez nota pentru comandă, te rog să încerci din nou.

en: Email address is invalid.
ro: Adresa de email nu este validă.

en: New:
ro: Nou:

en: For example:
ro: De exemplu:

en: Add shipping zone
ro: Adaugă zonă de livrare

en: The version of cURL installed on your server.
ro: Versiunea cURL instalată pe server tău.

note: Translators: %s: classname and link.
en: Your server does not support the %s function - this is required to use the GeoIP database from MaxMind.
ro: Serverul tău nu suportă funcția %s - acest lucru este necesar pentru a utiliza baza de date GeoIP de la MaxMind.

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) and ranges for numeric postcodes (e.g. 12345...12350) can also be used.
ro: Cod poștal pentru această regulă. Punct și virgulă (;) separă mai multe valori. Lasă necompletat ca să se aplice tuturor zonelor. Metacaracterele (*) și intervalele de coduri poștale numerice (de exemplu, 12345...12350) pot fi, de asemenea, folosite.

en: Your theme has a woocommerce.php file, you will not be able to override the woocommerce/archive-product.php custom template since woocommerce.php has priority over archive-product.php. This is intended to prevent display issues.
ro: Tema ta are un fișier woocommerce.php, nu vei putea să contramandezi șablonul personalizat woocommerce/archive-product.php deoarece woocommerce.php are prioritate față de archive-product.php. Acest lucru are ca scop prevenirea problemelor de afișare.

note: Translators: %1$s: MySQL version, %2$s: Recommended MySQL version.
en: WordPress requirements
ro: Cerințe WordPress

en: Europe zone = Any country in Europe = Flat rate shipping
ro: Zona Europa = Orice țară din Europa = Livrare forfetară

en: US domestic zone = All US states = Flat rate shipping
ro: Zona internă SUA = Toate statele din SUA = Livrare forfetară

en: cURL version.
ro: Versiune cURL.

en: MaxMind GeoIP database.
ro: Bază de date MaxMind GeoIP.

en: The secret key is used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers.
ro: Cheia secretă este folosită pentru a genera un hash pentru cârligul web livrat și furnizat în anteturile cererii.

en: Page ID is set, but the page does not exist
ro: ID-ul pagină este setat, dar pagina nu există

en: List 1 postcode per line
ro: Listează un cod poștal pe o linie

en: Limit to specific ZIP/postcodes
ro: Limitează la anumite coduri poștale

en: Add as many zones as you need &ndash; customers will only see the methods available for their address.
ro: Adaugă mai multe zone, câte ai nevoie &ndash; clienții vor vedea numai metodele disponibile pentru adresele lor.

en: a group of regions that can be assigned different shipping methods and rates.
ro: un grup de regiuni cărora li se pot atribui diferite metode și tarife de livrare.

en: Rest of the world
ro: Restul lumii

en: Dismiss
ro: Respinge

en: Archive template
ro: Șablon de arhive

en: Displays whether or not WP Cron Jobs are enabled.
ro: Afișează dacă sarcinile planificate WP sunt activate sau nu.

en: Zone does not exist!
ro: Zona nu există!

en: Close modal panel
ro: Închide panoul modal

en: Drag and drop to re-order your custom zones. This is the order in which they will be matched against the customer address.
ro: Trage și plasează pentru a-ți reordona zonele personalizate. Aceasta este ordinea în care ele  vor fi potrivite cu adresa clientului.

en: Edit failed. Please try again.
ro: Editarea a eșuat. Te rog încearcă din nou.

en: Downloads
ro: Descărcări

en: No location by default
ro: Nicio locație implicită

en: This option determines a customers default location. The MaxMind GeoLite Database will be periodically downloaded to your wp-content directory if using geolocation.
ro: Această opțiune determină o locație clienți implicită. Baza de date GeoLite MaxMind va fi descărcată periodic în directorul wp-content dacă folosești geo-localizarea.

en: Show subcategories &amp; products
ro: Arată subcategorii și produse

en: Calculations
ro: Calcule

en: Do you wish to save your changes first? Your changed data will be discarded if you choose to cancel.
ro: Vrei să salvezi modificările mai întâi? Datele tale modificate vor fi ignorate dacă alegi să anulezi.

en: Your changes were not saved. Please retry.
ro: Modificările tale nu au fost salvate. Te rog reîncearcă.

en: Shipping method could not be added. Please retry.
ro: Metoda de livrare nu a putut fi adăugată. Te rog reîncearcă.

en: Zone name
ro: Nume zonă

en: Add shipping class
ro: Adaugă clasă de livrare

en: Product count
ro: Număr de produse

en: Default customer location
ro: Locație client implicită

en: Ship to specific countries
ro: Livrează în anumite țări

en: Sell to specific countries
ro: Vinde în anumite țări

en: Endpoint for the setting a default payment method page.
ro: Punct-final pentru setarea unei pagini metodă de plată implicită.

en: Set default payment method
ro: Setează metoda de plată implicită

en: Endpoint for the delete payment method page.
ro: Punct-final pentru ștergerea paginii metodă de plată.

en: Delete payment method
ro: Șterge metoda de plată

en: Payment methods
ro: Metode de plată

en: Endpoint for the "My account &rarr; Payment methods" page.
ro: Punct-final pentru pagina „Contul meu &rarr; Metode de plată”.

en: Default to customer shipping address
ro: Implicită pentru adresa de livrare a clienților

en: Disable shipping &amp; shipping calculations
ro: Dezactivează livrarea și calculele de livrare

en: Shipping location(s)
ro: Locație (locații) de livrare

en: No shipping classes have been created.
ro: Nu a fost creată nicio clasă de livrare.

en: This shipping method does not have any settings to configure.
ro: Această metodă de livrare nu are nicio setare pentru configurare.

en: Default to customer billing address
ro: Implicită pentru adresa de facturare a clienților

en: Region(s)
ro: Regiune (regiuni)

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods and rates apply.
ro: O zonă de livrare este o regiune geografică în care se aplică un anumit set de metode și tarife de livrare.

en: You can add multiple shipping methods within this zone. Only customers within the zone will see them.
ro: Poți adăuga mai multe metode de livrare în această zonă. Numai clienții din zonă le vor vedea.

en: Sell to all countries, except for&hellip;
ro: Vinzi în toate țările, cu excepția&hellip;

en: Show categories &amp; products
ro: Arată categoriile și produsele

en: Addresses
ro: Adrese

en: Show categories
ro: Arată categoriile

en: Force shipping to the customer billing address
ro: Forțează livrarea la adresa de facturare a clientului

en: Add shipping method
ro: Adaugă o metodă de livrare

en: Note: the refund reason will be visible by the customer.
ro: Notă: motivul rambursării va fi vizibil pentru client.

en: Edit item
ro: Editează elementul

en: Delete item
ro: Șterge elementul

en: Add item(s)
ro: Adaugă un element (elemente)

en: This order is no longer editable.
ro: Această comandă nu mai poate fi editată.

en: Customer download link
ro: Legătură de descărcare pentru client

en: Tax status
ro: Stare taxă

en: Stock quantity
ro: Cantitate în stoc

en: Learn more about orders
ro: Află mai multe despre comenzi

en: Learn more about coupons
ro: Află mai multe despre cupoane

en: List of created resources.
ro: Lista resurselor create.

en: List of updated resources.
ro: Lista resurselor actualizate.

en: Items
ro: Elemente

en: Are you sure you wish to delete this note? This action cannot be undone.
ro: Sigur vrei să ștergi această notă? Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Help &amp; Support
ro: Ajutor și suport

en: ID is invalid.
ro: ID-ul este invalid.

en: The resource cannot be deleted.
ro: Resursa nu poate fi ștearsă.

en: Sort collection by resource attribute.
ro: Sortează colecția după atribut resursă.

note: translators: %s: post type
en: The %s has already been deleted.
ro: %s a fost deja ștearsă.

note: translators: %s: post type
en: The %s cannot be deleted.
ro: %s nu poate fi șters.

en: A simple offline gateway that lets you accept a check as method of payment.
ro: Un gateway offline simplu care îți permite să accepți un cec ca metodă de plată.

en: A simple offline gateway that lets you accept cash on delivery.
ro: Un gateway offline simplu care îți permite să accepți bani numerar la livrare.

en: A simple offline gateway that lets you accept BACS payment.
ro: Un gateway offline simplu care îți permite să accepți plata BACS.

en: Use WP Query arguments to modify the response; private query vars require appropriate authorization.
ro: Folosește argumente WP Query pentru a modifica răspunsul; variabilele de interogare privată necesită autorizare corespunzătoare.

en: Resource does not support trashing.
ro: Resursa nu suportă aruncarea la gunoi.

note: translators: %s: post type
en: The %s does not support trashing.
ro: %s nu suportă aruncarea la gunoi.

en: Limit result set to resources with a specific slug.
ro: Limitează setul de rezultate la resurse cu un anumit descriptor.

en: Limit result set to resources assigned to a specific product.
ro: Limitează setul de rezultate la resurse atribuite unui anumit produs.

en: Limit result set to specific ids.
ro: Limitează setul de rezultate la anumite ID-uri.

en: Community forum
ro: Forum comunitate

en: Sorry, you are not allowed to batch manipulate this resource.
ro: Regret, nu ai voie să manipulezi această resursă.

en: Bank transfer (BACS) payments
ro: Plăți prin transfer bancar (BACS)

en: Resource does not exist.
ro: Resursa nu există.

en: Taxonomy does not exist.
ro: Taxonomia nu există.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
ro: Limitează setul de rezultate la toate elementele cu excepția celor cu un anumit ID părinte.

en: Save to account
ro: Salvează în cont

en: Order sort attribute ascending or descending.
ro: Ordonează atributele de sortare crescător sau descrescător.

note: translators: %s: post type
en: Sorry, you are not allowed to delete %s.
ro: Regret, nu ai dreptul să ștergi %s.

en: Accept payments via PayPal using account balance or credit card.
ro: Acceptă plăți prin PayPal folosind soldul contului sau cardul de credit.

en: Whether to hide resources not assigned to any products.
ro: Indiferent dacă ascunde resursele neatribuite niciunui produs.

en: Can not set resource parent, taxonomy is not hierarchical.
ro: Nu pot seta resursa părinte, taxonomia nu este ierarhică.

en: Coupons are a great way to offer discounts and rewards to your customers. They will appear here once created.
ro: Cupoane sunt o modalitate foarte bună de a oferi reduceri și recompense clienților tăi. După ce le-ai creat, ele vor apărea aici.

en: Ready to start selling something awesome?
ro: Ești gata să începi să vinzi ceva impresionant?

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
ro: Regret, nu ai voie să creezi resurse.

en: Sorry, you are not allowed to edit this resource.
ro: Regret, nu ai voie să editezi această resursă.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
ro: Regret, nu ai voie să ștergi această resursă.

en: List of delete resources.
ro: Listă cu resursele șterse.

en: Required to be true, as resource does not support trashing.
ro: Trebuie să fie setat la „true”, deoarece resursa nu suportă aruncarea la gunoi.

en: Limit result set to those of particular parent IDs.
ro: Limitează setul de rezultate la elemente cu anumite ID-uri părinte.

en: Limit response to resources published before a given ISO8601 compliant date.
ro: Limitează răspunsul la resursele publicate înainte de data conformă dată de ISO 8601.

en: Limit response to resources published after a given ISO8601 compliant date.
ro: Limitează răspunsul la resursele publicate după data conformă dată de ISO 8601.

en: Sorry, you cannot delete this resource.
ro: Regret, nu poți să ștergi această resursă.

en: Sorry, you cannot update resource.
ro: Regret, nu poți să actualizezi resursa.

en: Sorry, you cannot view this resource.
ro: Regret, nu poți să vezi această resursă.

en: Sorry, you cannot list resources.
ro: Regret, nu poți să afișezi resursele.

en: Sorry, you cannot create new resource.
ro: Regret, nu poți să creezi o resursă nouă.

en: Invalid ID.
ro: ID-ul nu este valid.

note: translators: %s: items limit
en: Unable to accept more than %s items for this request.
ro: Nu pot să accept mai mult de %s elemente pentru această cerere.

en: Offset the result set by a specific number of items.
ro: Decalează setul de rezultate cu un anumit număr de elemente.

en: Invalid post ID.
ro: ID-ul articolului nu este valid.

note: translators: %s: post type
en: Cannot create existing %s.
ro: Nu pot să creez un %s existent.

en: When you receive a new order, it will appear here.
ro: Când primești o comandă nouă, va apărea aici.

en: Sort collection by object attribute.
ro: Sortează colecția după atributul obiect.

[ctx: Check payment method]
en: Check payments
ro: Plăți cu cec

en: Europe
ro: Europa

en: North America
ro: America de Nord

en: South America
ro: America de Sud

en: United States (US) Minor Outlying Islands
ro: Insulele Minore Îndepărtate ale Statelor Unite

en: Copying to clipboard failed. Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
ro: Copierea în clipboard a eșuat. Pentru a copia, te rog apasă Ctrl/Cmd+C.

en: Saudi riyal
ro: Rial saudit

en: Please enter a stronger password.
ro: Te rog să introduci o parolă mai puternică.

note: translators: %s: order link.
en: Payment for order %s refunded
ro: Plata pentru comanda %s a fost rambursată

en: Cancelled order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
ro: Emailurile pentru anularea comenzilor sunt trimise destinatarilor aleși când comenzile au fost marcate ca anulate (dacă au fost în prealabil în procesare sau suspendate).

note: translators: %s is product title
en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
ro: Fii primul care scrii o recenzie pentru &bdquo;%s&rdquo;

note: translators: %1$s: Order number. %2$s: Customer full name.
en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
ro: Plata pentru comanda nr. %1$s de la %2$s a eșuat. Comanda cuprindea următoarele:

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
ro: Din păcate, comanda ta nu poate fi procesată deoarece banca/comerciantul a refuzat tranzacția. Te rog încearcă să cumperi din nou.

en: Clear
ro: Anulează

en: Hide empty categories
ro: Ascunde categoriile goale

note: translators: %s: taxes translators: %s: tax amount
en: (includes %s)
ro: (include %s)

en: Pakistani rupee
ro: Rupie pakistaneză

en: Kenyan shilling
ro: Șiling kenyan

en: Failed order
ro: Comandă eșuată

en: [{site_title}]: New order #{order_number}
ro: [{site_title}]: comandă nouă nr. {order_number}

en: Invalid product ID.
ro: ID-ul produsului nu este valid.

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
ro: Te rog selectează câteva opțiuni pentru produs înainte de a-l adăuga în coșul tău.

en: WooCommerce database update complete. Thank you for updating to the latest version!
ro: Actualizarea bazei de date WooCommerce s-a finalizat. Îți mulțumim pentru actualizarea la ultima versiune!

note: translators: error message
en: Error: Delivery URL cannot be reached: %s
ro: Eroare: URL-ul pentru livrare nu poate fi accesat: %s

note: translators: error message
en: Error: Delivery URL returned response code: %s
ro: Eroare: URL-ul pentru livrare a returnat codul de răspuns: %s

en: Tax class already exists
ro: Clasa de impozitare deja există

en: State / Zone
ro: Județ (provincie, stat)/zonă

en: Standard rate
ro: Tarif standard

note: Translators: %s classname and link.
en: Your server does not have the %s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
ro: Serverul tău nu are clasa %s activată - unele module gateway ce folosesc SOAP s-ar putea să nu funcționeze conform așteptărilor.

note: Translators: %1$s: MySQL version, %2$s: Recommended MySQL version.
en: %1$s - We recommend a minimum MySQL version of 5.6. See: %2$s
ro: %1$s - Versiunea minimă recomandată pentru MySQL este 5.6. Vezi: %2$s

note: Translators: %1$s: Memory limit, %2$s: Docs link.
en: Increasing memory allocated to PHP
ro: Creșterea memoriei alocate pentru PHP

note: Translators: %1$s: Memory limit, %2$s: Docs link.
en: %1$s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: %2$s
ro: %1$s - recomandăm setarea memoriei la cel puțin 64 MO. Vezi: %2$s

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
ro: Șirul multi-octet (mbstring) este folosit pentru a converti codificarea caracterelor, cum ar fi pentru emailuri sau convertirea caracterelor în minuscule.

note: Translators: %s: classname and link.
en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding. Some fallbacks will be used instead for it.
ro: Serverul tău nu suportă funcțiile %s - ele sunt necesare pentru o codificare mai bună a caracterelor. În locul lor, vor fi folosite unele alternative.

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: First page
ro: Prima pagină

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: No matching tax rates found.
ro: Nu am găsit nicio cotă de impozitare care să se potrivească.

en: Tax rate ID: %s
ro: ID cotă de impozitare: %s

en: Search&hellip;
ro: Caută&hellip;

en: Your changed data will be lost if you leave this page without saving.
ro: Datele tale modificate vor fi pierdute dacă părăsești această pagină fără salvare.

en: "%s" tax rates
ro: Cote de impozitare „%s”

en: Loading&hellip;
ro: Încarc&hellip;

en: Manually sent
ro: Trimitere manuală

en: Content type
ro: Tip de conținut

en: Footer text
ro: Text subsol

en: "From" address
ro: Adresă „De la” (expeditor)

note: translators: %s: help description with link to WP Mail logging and support page.
en: Email notifications sent from WooCommerce are listed below. Click on an email to configure it.<br>%s
ro: Notificările prin email trimise de la WooCommerce sunt înscrise mai jos. Dă clic pe un email pentru a-l configura.<br>%s

en: Email notifications
ro: Notificări prin email

en: Average gross sales amount
ro: Valoare medie vânzări brute

note: translators: %s: average total sales
en: %s average gross monthly sales
ro: Medie vânzări lunare brute de %s

note: translators: %s: average total sales
en: %s average gross daily sales
ro: Medie vânzări zilnice brute de %s

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
ro: Dacă e nevoie să accesezi din nou expertul de inițializare, te rog dă clic pe butonul de mai jos.

en: Setup wizard
ro: Asistent de inițializare

en: Product permalinks
ro: Legături permanente produs

en: Buy now
ro: Cumpără acum

en: Monthly
ro: Lunar

en: Show more details
ro: Arată mai multe detalii

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
ro: Comandă

note: translators: %s: method translators: %s: payment method translators: %s: shipping method
en: via %s
ro: prin %s

en: Drag and drop, or click to set admin variation order
ro: Trage și plasează sau dă clic pentru a seta ordinea de variație din administrare

en: Enter recipients (comma separated) that will receive this notification.
ro: Introdu destinatarii (separați cu virgulă) care vor primi această notificare.

note: Translators: %s Product title.
en: %s removed.
ro: Am înlăturat %s.

en: Found in your order confirmation email.
ro: Se află în emailul de confirmare a comenzii.

en: Track
ro: Urmărește

en: Category: | Categories:
ro[0]: Categorie:
ro[1]: Categorii:
ro[2]: Categorii:

en: Tag: | Tags:
ro[0]: Etichetă:
ro[1]: Etichete:
ro[2]: Etichete:

en: verified owner
ro: proprietar verificat

note: translators: %s: Product title.
en: One review for %s
ro: O recenzie pentru %s

en: Submit
ro: Trimite

en: Good
ro: Bun

en: Order ID
ro: ID comandă

en: Order number.
ro: Număr comandă.

en: Your review
ro: Recenzia ta

en: Very poor
ro: Foarte slab

en: Your rating
ro: Evaluarea ta

en: Related products
ro: Produse similare

en: Order details
ro: Detalii comandă

en: Order again
ro: Comandă din nou

en: Billing email
ro: Email facturare

en: Order updates
ro: Actualizări comandă

en: Recent orders
ro: Comenzi recente

en: Available downloads
ro: Descărcări disponibile

en: Not that bad
ro: Nu-i rău

en: Note:
ro: Notă:

en: Email you used during checkout.
ro: Emailul pe care l-ai folosit în timpul finalizării.

en: Average
ro: Mediu

en: Search for:
ro: Caută după:

note: translators: %s product name
en: %s download remaining | %s downloads remaining
ro[0]: O descărcare rămasă
ro[1]: %s descărcări rămase
ro[2]: %s de descărcări rămase

en: You have not set up this type of address yet.
ro: Încă nu ai configurat acest tip de adresă.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
ro: În prezent, acest produs nu este în stoc și este indisponibil.

[ctx: submit button]
en: Search
ro: Caută

en: Rate&hellip;
ro: Evaluează&hellip;

note: translators: %s is product title
en: Add a review
ro: Adaugă o recenzie

en: There are no reviews yet.
ro: Nu există recenzii până acum.

en: You may also like&hellip;
ro: S-ar putea să-ți placă și&hellip;

en: %s customer review | %s customer reviews
ro[0]: O recenzie client
ro[1]: %s recenzii de la clienți
ro[2]: %s de recenzii de la clienți

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
ro: Pentru a urmări comanda, te rog să introduci ID-ul comenzii în caseta de mai jos și apoi să apeși pe butonul „Urmărește”. ID-ul comenzii îl găsești pe chitanță și în emailul de confirmare pe care l-ai primit.

en: Your review is awaiting approval
ro: Recenzia ta așteaptă să fie aprobată

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
ro: Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.

note: Description of the plugin
en: An ecommerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
ro: Un set de instrumente eCommerce care te ajută să vinzi orice. Foarte frumos.

note: translators: %s is product title
en: Leave a Reply to %s
ro: Răspunde-i lui %s

en: Log in
ro: Autentificare

en: Select
ro: Selectează

en: Coupon:
ro: Cupon:

en: This function should not be called before woocommerce_init.
ro: Această funcție nu ar trebui să fie apelată înainte de woocommerce_init.

en: Default sorting
ro: Sortare implicită

note: translators: %s: reviews count
en: Reviews (%d)
ro: Recenzii (%d)

en: Select a category
ro: Selectează o categorie

en: Active
ro: Activ

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Cart
ro: Coș

en: Filter by
ro: Filtrează după

en: Attribute
ro: Atribut

en: List
ro: Listă

en: OR
ro: SAU

en: Filter by price
ro: Filtrează după preț

note: translators: Filter: verb "to filter"
en: Filter
ro: Filtrează

en: Price:
ro: Preț:

en: Hide free products
ro: Ascunde produsele gratuite

en: Password
ro: Parolă

note: translators: %s: Quantity.
en: Quantity
ro: Cantitate

en: Payment
ro: Plată

en: Remember me
ro: Ține-mă minte

[ctx: slug]
en: uncategorized
ro: fara-categorie

note: Translators: %s display name.
en: Logged in as %s
ro: Autentificat ca %s

en: and
ro: și

note: translators: %s: product name
en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
ro[0]: %s a fost adăugat în coș.
ro[1]: %s au fost adăugate în coș.
ro[2]: %s au fost adăugate în coș.

note: translators: %s: Order date
en: Refund &ndash; %s
ro: Rambursare &ndash; %s

en: Dropdown
ro: Listă derulantă

en: Email address
ro: Adresă email

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
ro: livrare

en: Shipping address
ro: Adresă de livrare

en: Username or email
ro: Nume utilizator sau email

en: Register
ro: Înregistrare

en: South African rand
ro: Rand sud-african

en: Billing address
ro: Adresă de facturare

en: Subtotal
ro: Sub-total

en: Argentine peso
ro: Peso argentinian

en: Australian dollar
ro: Dolar australian

en: Bulgarian lev
ro: Leva

en: Canadian dollar
ro: Dolar canadian

en: Chilean peso
ro: Peso chilian

en: Chinese yuan
ro: Yuan renminbi

en: Colombian peso
ro: Peso columbian

en: Czech koruna
ro: Coroană cehă

en: Danish krone
ro: Coroană daneză

en: Dominican peso
ro: Peso dominican

en: Croatian kuna
ro: Kuna

en: Indonesian rupiah
ro: Rupie indoneziană

en: Indian rupee
ro: Rupie indiană

en: South Korean won
ro: Won sud-coreean

en: Mexican peso
ro: Peso mexican

en: Norwegian krone
ro: Coroană norvegiană

en: New Zealand dollar
ro: Dolar neozeelandez

en: Philippine peso
ro: Peso filipinez

en: Pound sterling
ro: Liră sterlină

en: Romanian leu
ro: Leu românesc

en: Russian ruble
ro: Rublă rusească

en: Swedish krona
ro: Coroană suedeză

en: Swiss franc
ro: Franc elvețian

en: Thai baht
ro: Baht thailandez

en: Turkish lira
ro: Liră turcească

en: Egyptian pound
ro: Liră egipteană

en: Bangladeshi taka
ro: Taka

note: translators: %s: Customer username
en: Username: %s
ro: Nume utilizator: %s

en: Click here to login
ro: Dă clic aici pentru a te autentifica.

en: Click here to enter your code
ro: Dă clic aici pentru a-ți introduce codul

en: Have a coupon?
ro: Ai un cupon?

en: Your order
ro: Comanda ta

en: Create an account?
ro: Creezi un cont?

en: Billing &amp; Shipping
ro: Facturare și livrare

en: Date:
ro: Dată:

en: Password change
ro: Schimbare parolă

en: Return to cart
ro: Înapoi la coș

en: Cart totals
ro: Total coș

en: Application authentication request
ro: Cerere de autentificare în aplicație

note: translators: %1$s: app name, %2$s: URL
en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or <a href="%2$s">cancel and return to %1$s</a>
ro: Pentru a te conecta la %1$s trebuie să fii autentificat. Autentifică-te în magazin mai jos sau <a href="%2$s">anulează și întoarce-te la %1$s</a>

en: Recent reviews
ro: Recenzii recente

en: Featured products
ro: Produse reprezentative

en: All products
ro: Toate produsele

en: Category order
ro: Ordine categorii

en: Active filters
ro: Filtre active

en: Additional information
ro: Informații suplimentare

en: Continue shopping
ro: Continuă cumpărăturile

en: Enter a username or email address.
ro: Introdu un nume de utilizator sau o adresă de email.

en: Order number:
ro: Număr comandă:

en: My account
ro: Contul meu

en: Paused
ro: Întrerupt

en: Place order
ro: Plasează comanda

en: Your cart is currently empty.
ro: Coșul tău este în prezent gol.

note: translators: %s: search query
en: Search results: &ldquo;%s&rdquo;
ro: Rezultatele căutării: &bdquo;%s&rdquo;

en: Hungarian forint
ro: Forint

en: AND
ro: ȘI

en: Recently Viewed Products
ro: Produse vizualizate recent

en: DESC
ro: DESCRESCĂTOR

en: ASC
ro: CRESCĂTOR

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Update cart
ro: Actualizează coșul

en: Sort by average rating
ro: Sortează după evaluarea medie

en: Sort by price: low to high
ro: Sortează după preț: de la mic la mare

en: Sort by price: high to low
ro: Sortează după preț: de la mare la mic

en: Checkout
ro: Finalizare

en: Username or email address
ro: Nume utilizator sau adresă email

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Shipping Address 2
ro: Adresă de livrare 2

en: Billing Address 2
ro: Adresă de facturare 2

en: Apply coupon
ro: Aplică cuponul

en: There are some issues with the items in your cart. Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
ro: Sunt câteva probleme cu produsele din coșul tău. Te rog mergi înapoi la pagina coșului și remediază aceste probleme înainte de finalizarea comenzii.

en: No products were found matching your selection.
ro: Nu a fost găsit niciun produs care să se potrivească cu selecția ta.

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the "Place order" button at the bottom of the page.
ro: Totalul comenzii a fost actualizat. Te rog confirmă-ți comanda prin apăsarea butonului „Plasează comanda” de la sfârșitul paginii.

en: New password
ro: Parolă nouă

note: translators: $1 and $2 opening and closing emphasis tags respectively
en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
ro: Deoarece navigatorul tău nu suportă JavaScript sau este dezactivat, te rog asigură-te că dai clic pe butonul %1$sActualizează totalul%2$s înainte de plasa comanda. S-ar putea să plătești mai mult decât suma menționată mai sus dacă nu faci asta.

en: Approve
ro: Aprobă

en: You must be logged in to checkout.
ro: Trebuie să fii autentificat pentru a finaliza comanda.

en: Show hierarchy
ro: Arată ierarhia

[ctx: Item name in quotes]
note: translators: %s: Item name. translators: %s: product name
en: &ldquo;%s&rdquo;
ro: &bdquo;%s&rdquo;

en: Free shipping coupon
ro: Cupon pentru livrare gratuită

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
ro: facturare

note: translators: 1: total results 2: sorted by
en: Showing all %1$d result | Showing all %1$d results
ro[0]: Afișez %d rezultat
ro[1]: Afișez toate cele %d rezultate
ro[2]: Afișez toate cele %d de rezultate

en: Showing the single result
ro: Afișez singurul rezultat

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
ro: Dacă ai făcut cumpărături de la noi mai înainte, te rog să-ți introduci detaliile mai jos. Dacă ești un client nou, te rog să continui la secțiunea Facturare.

note: translators: %s: order status
en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
ro: Starea acestei comenzi este &bdquo;%s&rdquo; - nu poate fi plătită. Te rog contactează-ne dacă ai nevoie de asistență.

note: translators: %s: coupon code.
en: [Remove]
ro: [Înlătură]

en: This product is protected and cannot be purchased.
ro: Acest produs este protejat și nu poate fi cumpărat.

en: Use a new payment method
ro: Folosește o metodă de plată nouă

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
ro: Comenzile neachitate au fost anulate - a fost atinsă limita de timp.

[ctx: breadcrumb]
en: Home
ro: Prima pagină

en: Choose an option
ro: Alege o opțiune

en: Query type
ro: Tip de interogare

note: translators: %s: minimum price translators: %s: maximum price translators: %s: rating
en: Remove filter
ro: Înlătură filtrul

en: Hide if cart is empty
ro: Ascunde dacă coșul este gol

en: Number of products to show
ro: Număr de produse de arătat

en: No product categories exist.
ro: Nu există nicio categorie de produse.

en: Only show children of the current category
ro: Arată numai subcategoriile categoriei curente

en: Show product counts
ro: Arată numărul de produse

en: Show as dropdown
ro: Arată ca listă derulantă

en: A list or dropdown of product categories.
ro: O listă sau o listă derulantă a categoriilor de produse.

en: Max price
ro: Preț maxim

en: Min price
ro: Preț minim

note: Translators: %s App name. translators: %s: app name
en: %s would like to connect to your store
ro: %s ar dori să se conecteze la magazinul tău

en: Number of reviews to show
ro: Număr de recenzii de arătat

en: Show hidden products
ro: Arată produsele ascunse

[ctx: Sorting order]
en: Order
ro: Ordine

en: Calculate shipping
ro: Calculează livrarea

en: Click here to reset your password
ro: Dă clic aici pentru a-ți reseta parola

en: Update totals
ro: Actualizează totalul

en: Ship to a different address?
ro: Livrezi la o altă adresă?

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ro: Regret, se pare că nu este disponibilă nicio metodă de plată pentru locația ta. Te rog contactează-ne dacă ai nevoie de asistență sau vrei să faci alte aranjamente.

en: Save address
ro: Salvează adresa

en: Re-enter new password
ro: Reintrodu parola nouă

en: Enter a new password below.
ro: Introdu o parolă nouă mai jos.

en: Lost your password?
ro: Ai uitat parola?

en: Proceed to checkout
ro: Continuă cu finalizarea comenzii

en: Returning customer?
ro: Ești client care se întoarce?

en: Thank you. Your order has been received.
ro: Îți mulțumim. Am primit comanda ta.

en: You may be interested in&hellip;
ro: S-ar putea să te intereseze&hellip;

en: Top rated products
ro: Produse evaluate ca foarte bune

note: translators: %s: page number
en: &nbsp;&ndash; Page %s
ro: &nbsp;&ndash; pagina %s

en: Order fully refunded
ro: Comanda a fost rambursată integral

note: translators: %s: Order date
en: Order &ndash; %s
ro: Comandă &ndash; %s

note: translators: URL follows
en: To set your password, visit the following address:
ro: Pentru a-ți seta parola, vizitează adresa următoare:

en: Deny
ro: Refuză

en: On-sale products
ro: Produse cu reduceri

en: Sale!
ro: Reduceri!

note: translators: %s: Order link.
en: View order: %s
ro: Vezi comanda: %s

en: Pay for order
ro: Plătește comanda

en: Ukrainian hryvnia
ro: Grivnă

en: Nigerian naira
ro: Naira

en: Lao kip
ro: Kip

en: Japanese yen
ro: Yen

en: Brazilian real
ro: Real

en: Password reset is not allowed for this user
ro: Resetarea parolei pentru acest utilizator nu este permisă

en: Confirm new password
ro: Confirmă parola nouă

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
ro: Ai uitat parola? Te rog să introduci numele tău de utilizator sau adresa ta de email. Vei primi o legătură prin email pentru a crea o parolă nouă.

en: Invalid username or email.
ro: Numele de utilizator sau emailul nu este valid.

en: No products in the cart.
ro: Nu ai niciun produs în coș.

en: Please provide a valid account username.
ro: Te rog să introduci un nume de utilizator valid pentru cont.

en: Please enter a valid order ID
ro: Te rog să introduci un ID valid pentru comandă

en: Singapore dollar
ro: Dolar (Singapore)

en: Hong Kong dollar
ro: Dolar (Hong Kong)

en: Sort by popularity
ro: Sortează după popularitatea vânzărilor

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
ro: Regret, această comandă nu este validă și nu poate fi plătită.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ro: Regret, se pare că nu este disponibilă nicio metodă de plată. Te rog contactează-ne dacă ai nevoie de asistență sau vrei să faci alte aranjamente.

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
ro: Este înregistrat deja un cont cu acest nume de utilizator. Te rog să alegi altul.

en: United Arab Emirates dirham
ro: Dirham (Emiratele Arabe Unite)

en: Current password (leave blank to leave unchanged)
ro: Parola actuală (lasă gol dacă nu vrei s-o schimbi)

en: New password (leave blank to leave unchanged)
ro: Parolă nouă (lasă gol pentru a păstra parola actuală)

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
ro: Adresele următoare vor fi folosite implicit în pagina Finalizează.

note: translators: %s: taxonomy name translators: %s: the attribute name.
en: Any %s
ro: Orice %s

en: Sales
ro: Reduceri

en: Malaysian ringgit
ro: Ringgit (Malaysia)

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
ro: Te rog să completezi detaliile de mai sus pentru a vedea metodele de plată disponibile.

en: Recipient(s)
ro: Destinatar(i)

en: Subject
ro: Subiect

en: Completed order
ro: Comandă finalizată

en: Welcome to {site_title}
ro: Bine ai venit la {site_title}

en: Reset password
ro: Resetează parola

en: Could not write to template file.
ro: Nu am putut scrie în fișierul șablon.

en: Delete template file
ro: Șterge fișierul șablon

en: File was not found.
ro: Fișierul nu a fost găsit.

en: Instructions
ro: Instrucțiuni

en: IPN payment completed
ro: Plată IPN finalizată

en: PDT payment completed
ro: Plată PDT finalizată

en: Title
ro: Titlu

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Credit card
ro: Card de credit

en: Availability
ro: Disponibilitate

en: All allowed countries
ro: Toate țările permise

en: Method availability
ro: Disponibilitate metodă

en: Excluding selected countries
ro: Excluzând țările selectate

en: Enable
ro: Activează

en: Fixed amount per product
ro: Sumă fixă per produs

en: Refunded order
ro: Comandă rambursată

en: Enable this email notification
ro: Activează această notificare prin email

en: Email type
ro: Tip de email

en: New order
ro: Comandă nouă

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
ro: Introdu un cost (exclusiv taxă) sau o sumă, de exemplu <code>10.00 * [qty]</code>.

en: What ZIP/post codes are available for local delivery?
ro: Ce coduri poștale/ZIP sunt disponibile pentru livrare locală?

en: What ZIP/post codes are available for local pickup?
ro: Ce coduri poștale/ZIP sunt disponibile pentru preluare locală?

en: Select some countries
ro: Selectează câteva țări

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Percentage of cart total
ro: Procent din total coș

en: Pay with cash upon delivery.
ro: Plătește cu numerar la livrare.

en: Cancelled order
ro: Comandă anulată

en: Allowed ZIP/post codes
ro: Coduri poștale/ZIP acceptate

en: Delivery fee
ro: Taxă de livrare

en: Fee type
ro: Tip de taxă

en: Free shipping requires...
ro: Necesită livrare gratuită...

en: Per order: Charge shipping for the most expensive shipping class
ro: Per comandă: taxează livrarea pentru cea mai scumpă clasă de livrare

en: Calculation type
ro: Tip de calcul

en: Method title
ro: Titlu metodă

en: Flat rate
ro: Forfetar

en: Address override
ro: Contramandare adresă

en: PayPal identity token
ro: Token de identitate PayPal

en: Receiver email
ro: Email destinatar

en: PayPal sandbox
ro: PayPal Sandbox

en: PayPal email
ro: Email PayPal

note: translators: %s: pending reason. translators: 1: Pending reason
en: Payment pending (%s).
ro: Plată în așteptare (%s).

en: Gateway disabled
ro: Gateway dezactivat

en: Branch code
ro: Cod sucursală

en: Routing number
ro: Număr de rutare

en: Bank code
ro: Cod bancă

en: Our bank details
ro: Detaliile noastre bancare

en: + Add account
ro: + Adaugă cont

en: Bank name
ro: Nume bancă

en: Account number
ro: Număr cont

en: Account name
ro: Nume cont

en: Account details
ro: Detalii cont

en: Direct bank transfer
ro: Transfer bancar direct

note: translators: %s: Path to template file
en: This template has been overridden by your theme and can be found in: %s.
ro: Acest șablon a fost contramandat de tema ta și poate fi găsit în: %s.

en: Partial refund email heading
ro: Titlu email pentru rambursare parțială

en: Partial refund subject
ro: Subiect rambursare parțială

en: Partially refunded order
ro: Comandă rambursată parțial

en: Email heading (paid)
ro: Titlu email (plătit)

en: Email heading
ro: Titlu email

note: translators: %s: number of orders translators: %s: count
en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Eșuate <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Eșuate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Eșuate <span class="count">(%s)</span>

en: Enable PayPal sandbox
ro: Activează PayPal sandbox

en: Copy file to theme
ro: Copiază fișierul în temă

en: Plain text template
ro: Șablon text simplu

en: HTML template
ro: Șablon HTML

en: Authorize
ro: Autorizează

en: Enable logging
ro: Activează jurnalizarea

en: Processing order
ro: Comandă în procesare

en: Proceed to PayPal
ro: Continuă cu PayPal

en: Enable PayPal Standard
ro: Activează PayPal Standard

en: Awaiting BACS payment.
ro: Așteaptă plata prin transfer bancar (BACS).

en: View template
ro: Vezi șablonul

en: Thank you for your order
ro: Îți mulțumim pentru comandă

en: Are you sure you want to delete this template file?
ro: Sigur vrei să ștergi acest fișier șablon?

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
ro: Te rog introdu un prefix pentru numerele facturilor. Dacă îți folosești contul PayPal pentru mai multe magazine, asigură-te că acest prefix este unic, deoarece PayPal nu va permite comenzi cu același număr de factură.

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
ro: Aceste tarife sunt opțiuni suplimentare de livrare cu costuri adiționale (pe bază forfetară).

en: Customer note
ro: Notă client

en: Choose which format of email to send.
ro: Alege formatul de email de trimis.

note: translators: %s: order link.
en: Payment for order %s reversed
ro: Plata pentru comanda %s a fost anulată

en: A valid free shipping coupon
ro: Un cupon valid pentru livrare gratuită

note: translators: %s: payment status.
en: Payment %s via IPN.
ro: Plată %s prin IPN.

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
ro: Te rog introdu adresa ta de email pentru PayPal; ea este necesară pentru a efectua plățile.

en: Select options
ro: Selectează opțiunile

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
ro: Emailurile pentru comenzi complete sunt trimise clienților când comenzile lor sunt marcate ca finalizate și, de regulă, indică clienților că ele au fost livrate.

en: Enable/Disable
ro: Activează/dezactivează

en: A note has been added to your order
ro: A fost adăugată o notă la comanda ta

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
ro: A fost adăugată o notă la comanda ta {site_title} din {order_date}

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
ro: Emailurile cu note pentru clienți sunt trimise când adaugi o notă la o comandă.

en: New account
ro: Cont nou

en: New order emails are sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
ro: Emailurile pentru comenzi noi sunt trimise destinatarilor aleși când este primită o comandă nouă.

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are refunded.
ro: Emailurile pentru comenzi rambursate sunt trimise clienților când comenzile lor sunt rambursate.

en: Enable bank transfer
ro: Activează transferul bancar

en: Hide template
ro: Ascunde șablonul

en: Remove selected account(s)
ro: Înlătură contul selectat (conturile selectate)

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
ro: Instrucțiuni care vor fi adăugate în pagina de mulțumire și în emailuri.

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
ro: Dacă numerar la livrare este disponibil numai pentru anumite metode de livrare, inițializează-l aici. Lasă gol pentru a-l activa pentru toate metodele.

en: Enable for shipping methods
ro: Activează pentru metodele de livrare

en: Instructions that will be added to the thank you page.
ro: Instrucțiuni care vor fi adăugate în pagina de mulțumire.

note: translators: %s: email address .
en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
ro: Eroare la validare: răspunsul PayPal IPN a venit de la o altă adresă de email (%s).

note: translators: %s: Amount.
en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
ro: Eroare la validare: sumele PayPal nu sunt identice (brut %s).

note: translators: %s: currency code.
en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
ro: Eroare la validare: monedele PayPal nu sunt identice (cod %s).

en: Payment to be made upon delivery.
ro: Plata care se va face la livrare.

en: Accept COD if the order is virtual
ro: Acceptă numerar la livrare dacă comanda este virtuală

en: Accept for virtual orders
ro: Acceptă pentru comenzile virtuale

en: Select shipping methods
ro: Selectează metodele de livrare

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
ro: Plătește prin PayPal; nu poți plăti cu cardul tău de credit dacă nu ai un cont PayPal.

note: translators: %s: Order shipping method
en: Shipping via %s
ro: Livrare via %s

note: translators: 1: Payment amount
en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
ro: Eroare la validare: sumele PayPal nu sunt identice (sumă %s).

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
ro: În locul informațiilor de facturare, trimite la PayPal detaliile de livrare.

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
ro: Opțional, activează „Transfer date de plată” (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) și apoi copiază tokenul de identitate aici. Va permite ca plățile să fie verificate fără a avea nevoie de PayPal IPN.

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
ro: Dacă emailul tău principal PayPal este diferit de emailul PayPal introdus mai sus, introdu aici emailul principal al destinatarului pentru contul tău PayPal. Este folosit pentru a valida cererile IPN.

note: translators: %s: URL
en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your <a href="%s">PayPal API Credentials</a>.
ro: Introdu datele tale de conectare la PayPal API pentru a procesa rambursările via PayPal. Află cum poți accesa <a href="%s">datele de conectare PayPal API</a>.

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
ro: Alege dacă vrei să captezi fonduri imediat sau doar să autorizezi plata.

en: Capture
ro: Captează

en: Additional rates
ro: Tarife suplimentare

en: No shipping class cost
ro: Niciun cost pentru clasa de livrare

note: translators: %s: shipping class name
en: "%s" shipping class cost
ro: Cost pentru clasa de livrare „%s”

note: translators: %s: Admin shipping settings URL
en: These costs can optionally be added based on the <a href="%s">product shipping class</a>.
ro: Aceste costuri pot fi adăugate opțional în funcție de <a href="%s">clasa de livrare a produsului</a>.

en: Shipping class costs
ro: Costuri pentru clasa de livrare

en: Fixed amount
ro: Sumă fixă

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
ro: Utilizatorii vor trebui să cheltuiască această sumă pentru a avea livrare gratuită (dacă este activată mai sus).

en: A minimum order amount OR a coupon
ro: O sumă minimă per comandă SAU un cupon

en: A minimum order amount AND a coupon
ro: O sumă minimă per comandă ȘI un cupon

en: Minimum order amount
ro: Sumă minimă per comandă

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
ro: Ce taxă vrei să percepi pentru o livrare locală, va fi ignorată dacă alegi livrare gratuită. Lasă gol pentru a dezactiva.

en: Failed order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked failed (if they were previously pending or on-hold).
ro: Emailurile pentru comenzi eșuate sunt trimise destinatarilor aleși când comenzile au fost marcate ca eșuate (dacă au fost în prealabil în așteptare sau suspendate).

en: Enable check payments
ro: Activează plățile cu cec

en: PayPal Standard does not support your store currency.
ro: PayPal Standard nu acceptă moneda magazinului tău.

note: translators: %s: order link.
en: Reversal cancelled for order #%s
ro: Inversare anulată pentru comanda nr. %s

note: translators: %1$s: order ID, %2$s: order link.
en: Order #%1$s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %2$s
ro: Comanda nr. %1$s a avut o inversare anulată. Te rog verifică starea plații și actualizează corespunzător starea comenzii aici: %2$s

note: translators: %1$s: order ID, %2$s: reason code.
en: Order #%1$s has been marked as refunded - PayPal reason code: %2$s
ro: Comanda nr. %1$s a fost marcată ca rambursată - cod motiv PayPal: %2$s

note: translators: %s: Order ID.
en: [Order #%s]
ro: [Comanda nr. %s]

note: translators: %1$s: order ID, %2$s: reason code.
en: Order #%1$s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %2$s
ro: Comanda nr. %1$s a fost marcată ca suspendată din cauza unei inversări - cod motiv PayPal: %2$s

note: translators: %s: order number translators: %s: order ID translators: %s: Order ID.
en: Order #%s
ro: Comanda nr. %s

en: Your {site_title} order #{order_number} has been refunded
ro: Comanda ta {site_title} nr. {order_number} a fost rambursată

en: Your {site_title} order #{order_number} has been partially refunded
ro: Comanda ta {site_title} nr. {order_number} a fost rambursată parțial

en: Selected countries
ro: Țările selectate

en: Option name | Additional cost [+- Percents%] | Per cost type (order, class, or item)
ro: Nume opțiune | Cost suplimentar [+ - procent%] | Per tip de cost (comandă, clasă sau element)

en: One per line: Option name | Additional cost [+- Percents] | Per cost type (order, class, or item) Example: <code>Priority mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
ro: Unul pe linie: Nume opțiune | Cost suplimentar [+ - procent] | Per tip de cost (comandă, clasă sau element) Exemplu: <code>PRIORIPOST | 6,95 [+ 0,2%] | comandă</code>.

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
ro: Suportă următorii substituenți: <code>[qty]</code> = număr de elemente, <code>[cost]</code> = costul elementelor, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = taxă bazată pe procente.

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
ro: Separă codurile cu o virgulă. Sunt acceptare metacaractere, de exemplu, <code>P*</code> se va potrivi cu un cod poștal precum PE30. De asemenea, este acceptat un model, de exemplu, <code>NG1 ___</code> se potrivește cu NG1 1AA, dar nu NG10 1AA

en: How to calculate delivery charges
ro: Cum se calculează taxele de livrare

en: Per class: Charge shipping for each shipping class individually
ro: Per clasă: taxează livrarea separat pentru fiecare clasă de livrare

en: Invoice prefix
ro: Prefix facturi

en: Debug log
ro: Jurnal de depanare

en: Get your API credentials from PayPal.
ro: Ia-ți datele de conectare la API de la PayPal.

en: API credentials
ro: Date de conectare la API

en: Payment action
ro: Acțiune de plată

en: This controls the description which the user sees during checkout.
ro: Asta controlează descrierea pe care o văd utilizatorii în timpul finalizării comenzilor.

note: translators: 1: Refund amount, 2: Refund ID
en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
ro: S-a rambursat suma de %1$s - ID rambursare: %2$s

en: PayPal acceptance mark
ro: Semn de acceptare PayPal

en: Bank transit number
ro: Număr de tranzit bancar

en: Branch sort
ro: Sortare sucursale

en: This controls the title which the user sees during checkout.
ro: Asta controlează titlul pe care îl văd utilizatorii în timpul finalizării comenzilor.

en: Multipart
ro: Mai multe părți

en: Template file deleted from theme.
ro: Fișierul șablon a fost șters din temă.

en: Full refund subject
ro: Subiect rambursare integrală

en: Full refund email heading
ro: Titlu email pentru rambursare integrală

en: This is an order notification sent to customers containing order details after payment.
ro: Aceasta este o notificare la comandă trimisă clienților și conține detalii despre comandă după efectuarea plății.

note: translators: %s: admin email translators: %s: WP admin email
en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
ro: Introdu destinatarii (separați cu virgule) pentru acest email. Destinatar implicit: %s.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
ro: Descrierea metodei de plată pe care clientul o va vedea pe site-ul tău web.

en: BIC / Swift
ro: BIC/Swift

en: Shipping costs updated.
ro: Am actualizat costurile de livrare.

en: Template file copied to theme.
ro: Am copiat fișierul șablon în temă.

en: Order detail emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
ro: Emailurile cu detalii despre comenzi pot fi trimise clienților și conțin informații despre comenzi și legături de plată.

en: Please send a check to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
ro: Te rog să trimiți un cec la numele magazinului, strada magazinului, orașul magazinului, județul/regiunea magazinului, codul poștal al magazinului.

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order will not be shipped until the funds have cleared in our account.
ro: Fă plata direct în contul nostru bancar. Te rog să folosești ID-ul comenzii ca referință pentru plată. Comanda ta nu va fi livrată până când fondurile nu vor fi vărsate în contul nostru.

en: Sort code
ro: Cod de sortare

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
ro: Descrierea metodei de plată pe care o va vedea clientul la finalizarea comenzii.

en: Error 404
ro: Eroare 404

note: translators: %s: author name
en: Author: %s
ro: Autor: %s

note: translators: %d: page number translators: %d: Page number. translators: %d is the page number (1, 2, 3...).
en: Page %d
ro: Pagina %d

en: VAT
ro: TVA

en: (ex. VAT)
ro: (exclude TVA)

en: (ex. tax)
ro: (exclude taxe)

en: Suburb
ro: Cartier

en: Province
ro: Provincie

en: Region
ro: Regiune

en: Municipality
ro: Municipalitate

en: Email Address
ro: Adresă email

en: Login
ro: Autentificare

en: Product low in stock
ro: Produs cu stoc redus

en: Your current password is incorrect.
ro: Parola actuală este incorectă.

en: Error
ro: Eroare

en: required
ro: obligatoriu

note: translators: %s: attribute name
en: Search %s
ro: Caută %s

note: translators: %s: attribute name
en: All %s
ro: Toate %s

note: translators: %s: attribute name
en: Update %s
ro: Actualizează %s

en: Refunds
ro: Rambursări

note: translators: %s: number of orders
en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: În procesare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: În procesare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: În procesare <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Page slug]
en: shop
ro: magazin

[ctx: Page slug]
en: my-account
ro: contul-meu

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
ro: Categorii

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
ro: Etichete

[ctx: Admin menu name]
en: Products
ro: Produse

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
ro: Cupoane

[ctx: Order status]
en: Completed
ro: Finalizată

[ctx: Order status]
en: Cancelled
ro: Anulată

[ctx: Order status]
en: Refunded
ro: Rambursată

en: Use as product image
ro: Folosește ca imagine produs

en: Description is missing.
ro: Descrierea lipsește.

note: translators: %s: url
en: The %s is not a valid URL
ro: %s nu este un URL valid

en: User is missing.
ro: Utilizatorul lipsește.

en: Permissions is missing.
ro: Permisiunile lipsesc.

note: translators: %s: number of orders
en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Rambursată <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Rambursate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Rambursate <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: attribute name
en: New %s
ro: %s nou

note: translators: %s: attribute name translators: %s: Address title
en: Edit %s
ro: Editează %s

[ctx: Order status]
en: Failed
ro: Eșuată

note: translators: %s: shop cart url
en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
ro: Regret, sesiunea ta a expirat. <a href="%s" class="wc-backward">Înapoi la magazin</a>

en: Postcode / ZIP
ro: Cod poștal

en: Product out of stock
ro: Produs cu stoc epuizat

en: Account username
ro: Nume utilizator cont

note: translators: %s: product name Translators: %s Product title.
en: You can only have 1 %s in your cart.
ro: Poți avea numai 1 %s în coș.

note: translators: %s: number of orders
en: On hold <span class="count">(%s)</span> | On hold <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: În așteptare <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Order status]
en: On hold
ro: În așteptare

[ctx: Order status]
en: Pending payment
ro: Plată în așteptare

en: Parent coupon
ro: Cupon părinte

en: Search coupons
ro: Caută cupoane

en: New coupon
ro: Cupon nou

en: Add new coupon
ro: Adaugă cupon nou

en: Add coupon
ro: Adaugă cupon

en: Parent orders
ro: Comenzi părinte

en: Search orders
ro: Caută comenzi

en: Edit order
ro: Editează comanda

en: Add new order
ro: Adaugă comandă nouă

en: Add order
ro: Adaugă comandă

en: Product image
ro: Imagine produs

en: Parent product
ro: Produs părinte

en: Search products
ro: Caută produse

en: New product
ro: Produs nou

en: Edit product
ro: Editează produsul

en: Add new product
ro: Adaugă produs nou

note: translators: %s: attribute name
en: Add new %s
ro: Adaugă %s nou

en: New shipping class Name
ro: Nume clasă de livrare nouă

en: Add new shipping class
ro: Adaugă clasă de livrare nouă

en: Parent shipping class:
ro: Clasă de livrare părinte:

en: Parent shipping class
ro: Clasă de livrare părinte

en: All shipping classes
ro: Toate clasele de livrare

en: Search shipping classes
ro: Caută clase de livrare

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping classes
ro: Clase de livrare

en: Premium support
ro: Suport premium

en: Company name
ro: Nume companie

note: translators: %s: email address translators: %s: Email address.
en: %s is not a valid email address.
ro: %s nu este o adresă de email validă.

note: translators: %s: phone number translators: %s: Phone number.
en: %s is not a valid phone number.
ro: %s nu este un număr de telefon valid.

note: translators: %s: field name translators: %s: Field name.
en: %s is a required field.
ro: %s este un câmp obligatoriu.

note: translators: 1: quantity in stock 2: current quantity
en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %1$s in stock and you already have %2$s in your cart.
ro: Nu poți adăuga acea cantitate în coș &mdash; avem %1$s în stoc și ai deja %2$s în coșul tău.

note: translators: %s: error message
en: Access denied
ro: Acces refuzat

note: translators: 1: product ID 2: old stock level 3: new stock level
en: Item #%1$s stock increased from %2$s to %3$s.
ro: Stocul elementului #%1$s a fost crescut de la %2$s la %3$s.

en: Product tags
ro: Etichete produs

note: translators: %s: number of orders
en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Anulate <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Anulate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Anulate <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: number of orders
en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Finalizate <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Finalizate <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Finalizate <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: number of orders
en: Pending payment <span class="count">(%s)</span> | Pending payment <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Plăți în așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Plăți în așteptare <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Plăți în așteptare <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: tag name
en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
ro: Articole etichetate &bdquo;%s&rdquo;

en: Create webhooks
ro: Creează cârlige web

en: You do not have permission to access this page
ro: Nu ai permisiunea să accesezi această pagină

[ctx: Page slug]
en: cart
ro: coș

en: Customer details
ro: Detalii client

en: Passwords do not match.
ro: Parolele nu sunt identice.

[ctx: Order status]
en: Processing
ro: În procesare

en: The callback_url needs to be over SSL
ro: callback_url trebuie să fie peste SSL

[ctx: Page slug]
en: checkout
ro: finalizare

en: Refund failed.
ro: Rambursare eșuată.

note: translators: %s: attribute name
en: Parent %s:
ro: %s părinte:

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
ro: Regret, nu s-a potrivit niciun produs cu selecția ta. Te rog alege o altă combinație.

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
ro: Comanda ta nu mai poate fi anulată. Te rog contactează-ne dacă ai nevoie de asistență.

en: Your order was cancelled.
ro: Comanda ta a fost anulată.

note: translators: %s: product name
en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
ro: Regret, „%s” nu este în stoc. Te rog editează-ți coșul și încearcă din nou. Ne cerem scuze pentru orice neplăcere cauzată.

note: translators: %s: attribute name
en: Parent %s
ro: %s părinte

en: You must be logged in to download files.
ro: Trebuie să fii autentificat pentru a descărca fișiere.

en: View coupons
ro: Vezi cupoanele

en: View customers
ro: Vezi clienții

en: This is where store orders are stored.
ro: Aici sunt stocate comenzile magazinului.

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
ro: Aici poți adăuga cupoane noi pe care clienții le pot folosi în magazin.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
ro: Regret, ai atins limita de descărcări permisă pentru acest fișier

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" is not valid for sale items.
ro: Regret, cuponul „%s” nu este valid pentru elemente de vânzare.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" is not applicable to your cart contents.
ro: Regret, cuponul „%s” nu poate fi aplicat pentru conținutul coșului tău.

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
ro: Regret, dar cuponul „%s” a fost deja aplicat și nu poate fi folosit împreună cu alte cupoane.

en: Prefecture
ro: Prefectură

en: County
ro: Județ

en: State / County
ro: Județ/provincie/stat

en: Sorry, your session has expired.
ro: Regret, sesiunea ta a expirat.

en: Coupon has been removed.
ro: Cuponul a fost eliminat.

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
ro: Regret, a fost o problemă la eliminarea acestui cupon.

en: Create products
ro: Creează produse

en: Create orders
ro: Creează comenzi

en: Create customers
ro: Creează clienți

en: Create coupons
ro: Creează cupoane

en: View products
ro: Vezi produsele

en: View orders and sales reports
ro: Vezi comenzile și rapoartele de vânzări

en: View and manage products
ro: Vizualizează și administrează produsele

en: View and manage orders and sales reports
ro: Vizualizează și administrează comenzile și rapoartele de vânzări

en: View and manage customers
ro: Vizualizează și administrează clienții

en: View and manage coupons
ro: Vizualizează și administrează cupoanele

en: Sorry, this product cannot be purchased.
ro: Regret, acest produs nu poate fi cumpărat.

note: translators: %s: search term
en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
ro: Rezultate de căutare pentru &bdquo;%s&rdquo;

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
ro: A apărut o eroare în cerere și la momentul respectiv nu am putut să trimitem datele clientului

en: We were unable to process your order, please try again.
ro: Nu am putut să-ți procesăm comanda, te rog reîncearcă.

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
ro: Note referitoare la comanda ta, de exemplu: anumite note pentru livrare.

en: Please rate the product.
ro: Te rog evaluează produsul.

en: (incl. tax)
ro: (inclusiv taxe)

en: (incl. VAT)
ro: (inclusiv TVA)

note: translators: %s: coupon code
en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
ro: Regret, cuponul „%s” este invalid - a fost eliminat din comanda ta.

en: Coupon is not valid.
ro: Cuponul nu este valid.

en: Sorry, this download has expired
ro: Regret, această descărcare a expirat

en: Coupon does not exist.
ro: Cuponul nu există.

en: Product backorder
ro: Precomandă produse

note: translators: %s: product name
en: %s is out of stock.
ro: %s nu mai este în stoc.

en: Note
ro: Notă

en: No file defined
ro: Niciun fișier definit

en: This is not your download link.
ro: Aceasta nu este legătura ta de descărcare.

en: Log in to Download Files
ro: Autentifică-te pentru a descărca fișiere

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
ro: Te rog alege un produs pentru a-l adăuga în coș&hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
ro: Te rog alege câte produse vrei să adaugi în coș&hellip;

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
ro: Coșul de cumpărături a fost completat cu produsele din comanda anterioară.

en: New passwords do not match.
ro: Parolele noi nu sunt identice.

en: This email address is already registered.
ro: Această adresă de email este deja înregistrată.

en: Please select a rating
ro: Te rog selectează o evaluare

en: Username is required.
ro: Numele de utilizator este obligatoriu.

en: Please choose product options&hellip;
ro: Te rog alege opțiunile pentru produs&hellip;

en: Edit shipping class
ro: Editează clasa de livrare

en: View WooCommerce API docs
ro: Vezi documentația WooCommerce API

en: View WooCommerce documentation
ro: Vezi documentația WooCommerce

en: View WooCommerce settings
ro: Vezi setările WooCommerce

en: Update shipping class
ro: Actualizează clasa de livrare

en: Set product image
ro: Setează imaginea pentru produs

en: Remove product image
ro: Înlătură imaginea pentru produs

en: View product
ro: Vezi produsul

en: View coupon
ro: Vezi cuponul

en: Edit coupon
ro: Editează cuponul

note: translators: %s number of products in cart. translators: %d is the count of products.
en: %d product | %d products
ro[0]: %d produs
ro[1]: %d produse
ro[2]: %d de produse

en: API docs
ro: Documentație API

note: translators: 1: backordered quantity 2: product name 3: order number
en: %1$s units of %2$s have been backordered in order #%3$s.
ro: %1$s bucăți din %2$s au fost pre-comandate în comanda nr. %3$s.

en: Dismiss this notice.
ro: Respinge această notificare.

note: translators: %s: Attribute name.
en: %s is a required field | %s are required fields
ro[0]: %s este un câmp obligatoriu
ro[1]: %s sunt câmpuri obligatorii
ro[2]: %s sunt câmpuri obligatorii

en: Order cancelled by customer.
ro: Comanda a fost anulată de client.

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
ro: Funcția Get cart nu trebuie să fie apelată înainte de acțiunea wp_loaded.

note: translators: %s: product tag
en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
ro: Produse etichetate &bdquo;%s&rdquo;

en: No orders found
ro: Nu am găsit nicio comandă

en: File not found
ro: Nu am găsit fișierul

note: translators: %s: product name
en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
ro: %s a fost înlăturat din coșul tău deoarece nu mai poate fi cumpărat. Te rog contactează-ne dacă ai nevoie de asistență.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
ro: Am înlăturat din coșul tău un produs care nu mai este disponibil.

en: No orders found in trash
ro: Nu am găsit nicio comandă la gunoi

en: No products found in trash
ro: Nu am găsit niciun produs la gunoi

en: Cart updated.
ro: Am actualizat coșul.

en: API Key updated successfully.
ro: Am actualizat cu succes cheia API.

en: No products found
ro: Nu am găsit niciun produs

en: No webhooks found.
ro: Nu am găsit niciun cârlig web.

en: Account details changed successfully.
ro: Am modificat cu succes detaliile contului.

en: Address changed successfully.
ro: Am schimbat cu succes adresa.

en: Coupon code removed successfully.
ro: Am înlăturat cu succes codul cuponului.

en: Coupon code applied successfully.
ro: Am aplicat cu succes codul cuponului.

note: translators: 1: product name 2: quantity in stock
en: You cannot add that amount of &quot;%1$s&quot; to the cart because there is not enough stock (%2$s remaining).
ro: Nu poți să adaugi cantitatea &bdquo;%1$s&rdquo; în coș deoarece stocul este insuficient (%2$s rămase).

note: translators: %s: product name
en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
ro: Nu poți să adaugi &bdquo;%s&rdquo; în coș deoarece produsul nu mai este în stoc.

note: translators: 1: state field 2: valid states
en: %1$s is not valid. Please enter one of the following: %2$s
ro: %1$s nu este valid. Te rog să introduci unul din următoarele: %2$s

note: translators: %s: shipping location (prefix e.g. 'to' + ISO 3166-1 alpha-2 country code)
en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
ro: Din păcate, <strong>noi nu livrăm %s</strong>. Te rog să introduci o adresă alternativă de livrare.

en: Invalid order.
ro: Comanda nu este validă.

en: No coupons found in trash
ro: Nu am găsit niciun cupon la gunoi

en: Invalid payment method.
ro: Metoda de plată nu este validă.

en: Invalid download link.
ro: Legătura de descărcare nu este validă.

en: Invalid nonce verification
ro: Verificarea nunicului nu este validă

note: translators: %s: scope
en: Invalid scope %s
ro: Domeniul %s nu este valid

en: Invalid refund amount
ro: Suma de rambursat nu este validă

en: Invalid shipping method!
ro: Metoda de livrare nu este validă!

en: Please enter your password.
ro: Te rog să introduci parola.

en: Please enter your current password.
ro: Te rog să introduci parola ta actuală.

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
ro: Te rog să introduci un cod poștal/ZIP valid.

en: Please enter a coupon code.
ro: Te rog să introduci un cod de cupon.

en: Town / City
ro: Municipiu/localitate

en: Town / District
ro: Municipiu/district/sector

en: Please re-enter your password.
ro: Te rog să reintroduci parola.

en: Please fill out all password fields.
ro: Te rog să completezi toate câmpurile pentru parolă.

en: Please provide a valid email address.
ro: Te rog să introduci o adresă de email validă.

en: No coupons found
ro: Nu am găsit niciun cupon

note: translators: %s: coupon code
en: Coupon code "%s" already applied!
ro: Am aplicat deja codul cuponului „%s”!

en: Coupon | Coupons
ro[0]: cupon
ro[1]: cupoane
ro[2]: de cupoane

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
ro: Regret, acest produs nu este disponibil. Te rog să alegi o altă combinație.

en: Language
ro: Limbă

note: Translators: %s: default timezone..
en: Default timezone is %s - it should be UTC
ro: Fusul orar implicit este %s - ar trebui să fie UTC

en: Version
ro: Versiune

note: translators: %s: parent theme latest version
en: %s is available
ro: %s este disponibil

en: Templates
ro: Șabloane

note: translators: %s: Length unit translators: %s: dimension unit translators: %s is dimension unit label translators: %s: length
en: Length (%s)
ro: Lungime (%s)

note: translators: %s: Width unit translators: %s: dimension unit translators: %s is dimension unit label translators: %s: width
en: Width (%s)
ro: Lățime (%s)

note: translators: %s: Height unit translators: %s: dimension unit translators: %s is dimension unit label translators: %s: Height
en: Height (%s)
ro: Înălțime (%s)

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: In stock?
ro: În stoc?

en: Custom:
ro: Personalizat:

[ctx: Page setting]
en: Cart
ro: Coș

note: translators: %s: parameter
en: Missing parameter %s
ro: Lipsește parametrul %s

note: translators: %s: error message
en: Error: %s
ro: Eroare: %s

en: The name of the current active theme.
ro: Numele actual al temei active.

en: The installed version of the parent theme.
ro: Versiunea instalată a temei părinte.

en: API Version
ro: Versiune API

en: The version of PHP installed on your hosting server.
ro: Versiunea PHP instalată pe serverul tău de găzduire.

en: Table does not exist
ro: Tabelul nu există

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
ro: Versiunea MySQL instalată pe serverul tău de găzduire.

en: Network enabled
ro: Rețea activată

en: The thousand separator of displayed prices.
ro: Separatorul pentru mii al prețurilor afișate.

en: Overrides
ro: Contramandări

en: Placeholder
ro: Substituent

en: Database
ro: Bază de date

en: Theme
ro: Temă

en: Save changes
ro: Salvează modificările

en: The largest filesize that can be contained in one post.
ro: Cea mai mare dimensiune a fișierului pe care o poate conține un singur articol.

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
ro: Numărul maxim de variabile pe care serverul tău le poate folosi pentru o singură funcție pentru a evita încărcările excesive.

en: The default timezone for your server.
ro: Fusul orar implicit pentru serverul tău.

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
ro: <strong>Bine ai venit la WooCommerce</strong> &#8211; Ești aproape gata pentru a începe vânzarea :)

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
ro: Această secțiune arată toate fișierele care nu țin cont de paginile șablon implicite WooCommerce.

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
ro: Suhosin este un sistem de protecție avansată pentru instalările PHP. A fost conceput, pe de o parte, pentru a proteja serverele împotriva unui număr de probleme bine cunoscute în aplicațiile PHP și, pe de altă parte, împotriva unor vulnerabilități potențiale necunoscute în cadrul aplicațiilor sau nucleul PHP în sine. Dacă este activat pe serverul tău, Suhosin poate ar trebui să fie configurat pentru a-și mări limitele de transmitere a datelor.

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
ro: Emailurile HTML/Multipart folosesc DOMDocument pentru a genera CSS în-linie în șabloane.

note: Translators: %s: classname and link.
en: Your server does not have the %s class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
ro: Serverul tău nu are clasa %s activată - emailurile HTML/Multipart și, de asemenea, unele extensii nu vor funcționa fără DOMDocument.

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
ro: O listă a termenilor taxonomiei care poate fi utilizați în privința stărilor comenzii/produsului.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
ro: Serverul tău nu are activat fsockopen sau cURL - PayPal IPN și alte scripturi care comunică cu alte servere nu vor funcționa. Contactează-ți furnizorul de găzduire.

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
ro: Afișează dacă tema actuală activă declară sau nu declară suport pentru WooCommerce.

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
ro: Câteva extensii WooCommerce pot scrie jurnale care fac mai ușoare problemele de depanare. Directorul trebuie să fi editabil pentru ca acest lucru să se întâmple.

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
ro: Unele servicii web, cum ar fi cele de livrare, folosesc SOAP pentru a obține informații de la serverele de la distanță, de exemplu ofertele live de livrare de la FedEx necesită ca SOAP să fie instalat.

en: Author URL
ro: URL autor

en: Visit plugin homepage
ro: Vizitează prima pagină a modulului

en: Backorders?
ro: Precomenzi?

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
ro: Cea mai mare dimensiune a fișierului care poate fi încărcată la instalarea WordPress.

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
ro: Gzip (gzopen) este folosit pentru a deschide baza de date GeoIP de la MaxMind.

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
ro: PayPal folosește această metodă de comunicare atunci când trimite înapoi informațiile tranzacției.

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
ro: Modulele WooCommerce pot utiliza această metodă de comunicare atunci când verifică actualizările modulului.

en: Page not set
ro: Pagină nesetată

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field.
ro: API WooCommerce. Folosește o cheie client în câmpul nume utilizator și un secret client în câmpul parolă.

en: Skip setup
ro: Sari peste inițializare

en: Sold individually?
ro: Vândut individual?

en: Decrease existing price by (fixed amount or %):
ro: Scade prețul existent cu (sumă fixă ​​sau %):

en: Not declared
ro: Nedeclarată

en: WooCommerce support
ro: Suport WooCommerce

en: Child theme
ro: Temă copil

[ctx: Page setting]
en: My account
ro: Contul meu

[ctx: Page setting]
en: Shop base
ro: Bază magazin

en: Remote post
ro: Articol de la distanță

en: Default timezone is UTC
ro: Fusul orar implicit este UTC

en: PHP time limit
ro: Limită de timp PHP

en: PHP post max size
ro: Dimensiune maximă articol PHP

en: Log directory writable
ro: Jurnal director editabil

en: WordPress environment
ro: Mediu WordPress

en: Copy for support
ro: Copiază pentru suport

en: Understanding the status report
ro: Înțelegerea raportului de stare

en: PHP version.
ro: Versiune PHP.

en: MySQL version.
ro: Versiune MySQL.

en: WC database version.
ro: Versiune bază de date WC.

en: Active plugins.
ro: Module active.

en: Parent theme name.
ro: Nume temă părinte.

en: Parent theme version.
ro: Versiune temă părinte.

en: Parent theme author URL.
ro: URL autor temă părinte.

en: Max upload size.
ro: Dimensiune maximă de încărcare.

en: Server info.
ro: Informații despre server.

en: Remote get
ro: GET la distanță

en: The installed version of the current active theme.
ro: Versiunea instalată a temei actuale active.

note: Translators: %s docs link.
en: If you are modifying WooCommerce on a parent theme that you did not build personally we recommend using a child theme. See: <a href="%s" target="_blank">How to create a child theme</a>
ro: Dacă modifici WooCommerce într-o temă părinte pe care nu ai construit-o personal recomandăm folosirea unei teme copil. Vezi: <a href="%s" target="_blank">Cum creezi o temă copil</a>

en: Force SSL
ro: Forțează SSL

en: Server environment
ro: Mediu server

[ctx: Page setting]
en: Checkout
ro: Finalizare

en: — No Change —
ro: — Nicio modificare —

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
ro: Afișează dacă tema curentă este o temă copil sau nu.

en: The parent theme developers URL.
ro: URL-ul pentru dezvoltatorii temei părinte.

en: The theme developers URL.
ro: URL-ul pentru dezvoltatorii temei.

en: The name of the parent theme.
ro: Numele temei părinte.

en: PHP max input vars
ro: Număr maxim de variabile de intrare PHP

en: File does not exist
ro: Fișierul nu există

en: The current language used by WordPress. Default = English
ro: Limba actuală folosită de WordPress. Implicită = limba engleză

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
ro: Afișează dacă WordPress este sau nu în modul Depanare.

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
ro: Numărul de zecimale arătat în prețurile afișate.

en: The position of the currency symbol.
ro: Poziția pentru simbolul monedei.

en: What currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
ro: În ce monedă sunt afișate prețurile în catalog și prin care gateway-uri de plată vor fi acceptate plățile.

en: The decimal separator of displayed prices.
ro: Separatorul pentru zecimale al prețurilor afișate.

en: Logs
ro: Jurnale

en: Tools
ro: Unelte

en: L/W/H
ro: L/l/h

en: Enter price (%s)
ro: Introdu prețul (%s)

en: Change to:
ro: Modifică în:

en: Catalog &amp; search
ro: Catalog și căutare

en: The coupon code already exists
ro: Codul cuponului există deja

en: Run the Setup Wizard
ro: Rulează asistentul de inițializare

note: Translators: %1$s: shortcode text, %2$s: block slug.
en: Page does not contain the %s shortcode.
ro: Pagina nu conține scurtcodul %s.

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
ro: Site-ul tău forțează un certificat SSL pentru tranzacții?

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
ro: Perioada de timp (în secunde) pe care site-ul tău o va consuma pentru o singură operație înainte de a o închide (pentru a evita blocările serverului)

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
ro: Informații despre serverul web care găzduiește în prezent site-ul tău.

en: The version of WordPress installed on your site.
ro: Versiunea WordPress instalată pe site-ul tău.

en: The version of WooCommerce installed on your site.
ro: Versiunea WooCommerce instalată pe site-ul tău.

en: The root URL of your site.
ro: URL-ul rădăcină al site-ului tău.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
ro: Cantitatea maximă de memorie (RAM) pe care site-ul tău o poate utiliza simultan.

en: SUHOSIN installed
ro: SUHOSIN este instalat

note: translators: %s item name.
en: Deleted %s
ro: Am șters %s

en: Enter sale price (%s)
ro: Introdu prețul promoțional (%s)

en: Invalid coupon code
ro: Codul cuponului nu este valid

en: Learn more about templates
ro: Află mai multe despre șabloane

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
ro: Dacă ai WordPress multi-site activat sau nu.

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
ro: Gateway-urile de plată pot să folosească cURL în comunicarea cu servere la distanță pentru a autoriza plăți. De asemenea, alte module pot să folosească cURL când comunică cu servicii la distanță.

en: Consumer secret is invalid.
ro: Secretul client nu este valid.

en: Sale
ro: Reducere

en: Pay
ro: Plătește

en: Specific Countries
ro: Anumite țări

en: Currency
ro: Monedă

en: Popularity (sales)
ro: Popularitate (vânzări)

en: Sort by price (asc)
ro: Sortează după preț (crescător)

en: Sort by price (desc)
ro: Sortează după preț (descrescător)

en: Downloads require login
ro: Descărcările necesită autentificare

en: Copied!
ro: Copiat!

en: Priority
ro: Prioritate

en: Customer shipping address
ro: Adresa de livrare a clientului

en: Customer billing address
ro: Adresa de facturare a clientului

en: Rounding
ro: Rotunjire

en: As a single total
ro: Ca un singur total

en: Itemized
ro: Detaliat

en: Custom
ro: Personalizată

en: Content
ro: Conținut

en: Integration
ro: Integrare

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
ro: Ține în stoc (pentru comenzi neplătite) timp de x minute. Când se ajunge la această limită, comanda în așteptare va fi anulată. Lasă necompletat pentru dezactivare.

en: Redirect only
ro: Numai redirecționare

en: Owner of these keys.
ro: Proprietarul acestor chei.

en: Method
ro: Metodă

en: Action
ro: Acțiune

en: Created at
ro: Create la

en: Updated at
ro: Actualizate la

en: Ship to all countries
ro: Livrare în toate țările

en: QRCode
ro: Cod QR

en: Hide shipping costs until an address is entered
ro: Ascunde costurile de livrare până când este introdusă o adresă

en: This controls which shipping address is used by default.
ro: Acest lucru controlează care adresă de livrare este folosită implicit.

en: Ship to all countries you sell to
ro: Livrează în toate țările în care vinzi

en: Ship to specific countries only
ro: Livrează numai în anumite țări

note: translators: %s: URL to settings.
en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
ro: Pagina de bază poate fi, de asemenea, folosită în <a href="%s">legături permanente produs</a>.

en: Notifications
ro: Notificări

en: Emails
ro: Emailuri

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
ro: Te rog copiază și plasează această informație în tichetul tău atunci când contactezi suportul:

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all locations you sell to.
ro: Alege în ce țări vrei să livrezi sau alege să livrezi în toate locațiile în care vinzi.

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
ro: Această opțiune îți permite să limitezi țările în care vrei să vinzi.

en: Geolocate
ro: Geo-localizare

en: Hide out of stock items from the catalog
ro: Ascunde elementele cu stoc epuizat din catalog

en: This controls what unit you will define weights in.
ro: Acest lucru controlează în ce unitate de măsură vei defini greutățile.

en: This controls what unit you will define lengths in.
ro: Acest lucru controlează în ce unitate de măsură vei defini lungimile.

en: Enable the shipping calculator on the cart page
ro: Activează calculatorul de livrare în pagina coșului

en: Friendly name for identifying this key.
ro: Nume prietenos pentru identificarea acestei chei.

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
ro: Taxă rotunjită la nivel de sub-total, în loc de rotunjire pe fiecare linie

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
ro: Un cod de țară din 2 cifre, de exemplu RO. Lasă necompletat ca să se aplice tuturor.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
ro: Un cod de stat din 2 cifre, de exemplu AL. Lasă necompletat ca să se aplice tuturor.

en: Get system report
ro: Primești raport de sistem

en: Display tax totals
ro: Afișează total taxă

en: Price display suffix
ro: Sufix pentru afișare preț

en: Action event
ro: Eveniment acțiune

en: Coupon created
ro: Cupon creat

en: Tax name
ro: Nume taxă

en: State code
ro: Cod județ

en: Country&nbsp;code
ro: Cod&nbsp;țară

en: Consumer secret
ro: Secret client

en: Consumer key
ro: Cheie client

en: Revoke key
ro: Revocare cheie

en: Key details
ro: Detalii cheie

note: translators: $s tax rate section name
en: %s rates
ro: Taxe %s

en: Standard rates
ro: Taxe standard

en: Tax options
ro: Opțiuni taxă

en: Shipping destination
ro: Destinație livrare

en: Product ratings
ro: Evaluări produs

en: Weight unit
ro: Unitate de măsură pentru greutate

en: Access restriction
ro: Restricționare acces

en: Stock display format
ro: Format de afișare stoc

en: Out of stock visibility
ro: Vizibilitate stoc epuizat

en: Out of stock threshold
ro: Prag stoc epuizat

en: Low stock threshold
ro: Prag stoc redus

en: Hold stock (minutes)
ro: Ține în stoc (minute)

en: Average rating
ro: Evaluare medie

en: Currency options
ro: Opțiuni monedă

en: Sell to all countries
ro: Vinde în toate țările

en: Email options
ro: Opțiuni email

en: Terms and conditions
ro: Termeni și condiții

en: Cart page
ro: Pagină coș

en: Number of decimals.
ro: Număr de zecimale.

en: Notification recipient(s)
ro: Destinatar(i) notificare

en: Define text to show after your product prices. This could be, for example, "inc. Vat" to explain your pricing. You can also have prices substituted here using one of the following: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.
ro: Definește textul care să fie arătat după prețurile produselor tale. Ar putea fi, de exemplu, „TVA inclus” pentru a-ți explica prețul. De asemenea, aici poți să înlocuiești prețurile folosind unul dintre următoarele: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

en: Geolocate (with page caching support)
ro: Geo-localizare (cu suport pentru cache pagină)

en: Show "verified owner" label on customer reviews
ro: Arată eticheta „proprietar verificat” în recenziile clienților

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
ro: Alege dacă aceasta este sau nu este o cotă compusă. Cotele de impozitare compuse se aplică deasupra altor cote de impozitare.

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
ro: Alege o prioritate pentru această cotă de impozitare. Va fi folosită doar o singură cotă care se potrivește per prioritate. Pentru a defini mai multe cote de impozitare pentru o singură zonă trebuie să specifici o prioritate diferită per cotă.

en: Webhook actions
ro: Acțiuni cârlig web

en: URL where the webhook payload is delivered.
ro: URL-ul unde sarcina de plată a cârligului web este livrată.

en: Enter the action that will trigger this webhook.
ro: Introdu acțiunea care va declanșa acest cârlig web.

en: Select when the webhook will fire.
ro: Selectează când va fi aplicat acest cârlig web.

note: translators: %s: date
en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
ro: Nume prietenos pentru identificarea acestui cârlig web, implicit pentru cârligul web creat pe %s.

en: Webhook data
ro: Dată cârlig web

en: Additional tax classes
ro: Clase de impozitare suplimentare

en: Shipping tax class
ro: Clasă de impozitare pentru livrare

en: Shipping tax class based on cart items
ro: Clasă de impozitare pentru livrare bazată pe elementele din coș

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
ro: Opțional, controlează ce clasă de impozitare primește livrarea sau las-o așa ca taxa de livrare să se bazeze numai pe elementele din coș.

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Checkout label
ro: Etichetă pentru finalizare

en: Allows customers to checkout without an account.
ro: Permite clienților să finalizeze comenzile fără un cont.

en: Force HTTP when leaving the checkout
ro: Impune HTTP la terminarea finalizării

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
ro: Punctele-finale sunt adăugate la URL-urile paginilor tale pentru a gestiona acțiuni specifice în timpul procesului de finalizare. Ele ar trebui să fie unice.

en: Checkout endpoints
ro: Puncte-finale de finalizare

en: Display prices during cart and checkout
ro: Afișează prețurile în coș și în timpul finalizării

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
ro: Aceste pagini trebuie să fie setate astfel încât WooCommerce să știe unde să trimită utilizatorii pentru finalizare.

en: Enable the use of coupon codes
ro: Activează folosirea codurilor de cupoane

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
ro: Aceasta controlează în ce monedă sunt afișate prețurile în catalog și prin care gateway-uri vor fi acceptate plățile.

en: Measurements
ro: Măsurători

en: Checkout page
ro: Pagină finalizare comandă

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
ro: Aici setezi pagina de bază a magazinului - aici este locul unde va fi arhiva produselor.

en: Grant access to downloadable products after payment
ro: Acordă acces la produsele care poate fi descărcate după efectuarea plății

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
ro: Dacă definești o pagină „Termeni”, clientul va fi întrebat dacă îi acceptă la finalizarea comenzii.

en: Force secure checkout
ro: Forțează finalizarea securizată

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
ro: Când se aplică mai multe cupoane, aplică prețul întreg pentru primul cupon și prețul cu discount pentru al doilea cupon și așa mai departe.

en: Calculate coupon discounts sequentially
ro: Calculează secvențial reducerile cupoanelor

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
ro: Cupoanele pot fi aplicate din paginile coș și finalizare comandă.

en: "From" name
ro: Nume expeditor („De la”)

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Add payment method" page.
ro: Punct-final pentru pagina „Finalizare &rarr; Adaugă metodă de plată”.

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Order received" page.
ro: Punct-final pentru pagina „Finalizare &rarr; Comandă primită”.

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Pay" page.
ro: Punct-final pentru pagina „Finalizare &rarr; Plătește”.

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
ro: Următoarele opțiuni afectează modul în care sunt afișate prețurile în partea din față.

en: Shop base address
ro: Bazată pe adresa magazinului

en: Selling location(s)
ro: Locație (locații) pentru vânzare

en: Default product sorting
ro: Sortare implicită produse

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
ro: Aceasta stabilește numărul de zecimale arătat în prețurile afișate.

en: Enable low stock notifications
ro: Activează notificările pentru stoc redus

en: Enable stock management
ro: Activează administrarea stocurilor

en: Manage stock
ro: Administrează stocurile

en: Add to cart behaviour
ro: Comportament Adaugă în coș

en: Default sorting (custom ordering + name)
ro: Sortare implicită (ordonare + nume personalizate)

en: This setting does not apply to guest purchases.
ro: Această setare nu se aplică pentru cumpărăturile vizitatorilor.

en: Force downloads
ro: Forțează descărcările

en: File download method
ro: Metodă de descărcare fișiere

en: Enable out of stock notifications
ro: Activează notificările pentru stoc epuizat

en: Dimensions unit
ro: Unitate de măsură pentru dimensiuni

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
ro: Activează această opțiune pentru a acorda acces la descărcări când comenzile sunt mai degrabă în „procesare” decât „finalizate”.

en: Generate API key
ro: Generează cheia API

en: Select the access type of these keys.
ro: Selectează tipul de acces pentru aceste chei.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
ro: De asemenea, alege dacă această cotă de impozitare se aplică sau nu la livrare.

en: Compound
ro: Compusă

en: Enter a name for this tax rate.
ro: Introdu un nume pentru această cotă de impozitare.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
ro: Introdu o cotă de impozitare (procent) cu 4 zecimale.

en: Rate&nbsp;%
ro: Cotă&nbsp;%

en: Copy
ro: Copiază

en: No row(s) selected
ro: Niciun rând selectat

en: Import CSV
ro: Importă CSV-ul

en: Remove selected row(s)
ro: Înlătură rândul selectat (rândurile selectate)

en: Insert row
ro: Inserează rând

en: Tax rate ID.
ro: ID cotă de impozitare.

en: Calculate tax based on
ro: Calculează taxa pe baza

en: Save webhook
ro: Salvează cârligul web

en: Excluding tax
ro: Fără taxe

en: Display prices in the shop
ro: Afișează prețurile în magazin

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
ro: Aceasta stabilește separatorul pentru zecimale pentru prețurile afișate.

en: Shipping method(s)
ro: Metodă (metode) de livrare

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
ro: Opțiunile sunt „active” (livrează sarcinile de plată), „întrerupte” (nu livrează) sau „dezactivate” (nu livrează datorită eșecurilor la livrare).

en: There are currently no logs to view.
ro: Acum nu există niciun jurnal de văzut.

en: Store notice
ro: Notificare în magazin

en: Shop page display
ro: Afișare pagină magazin

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
ro: Acesta este un magazin demonstrativ pentru testare - nu va fi onorată nicio comandă.

en: Sort by most recent
ro: Sortează după cele mai recente

en: Add payment method
ro: Adaugă o metodă de plată

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
ro: Activează AJAX pentru butoanele Adaugă în coș în arhive

en: This option determines which address is used to calculate tax.
ro: Această opțiune determină adresa care este folosită pentru a calcula impozitul.

en: Show subcategories
ro: Arată subcategoriile

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
ro: Aceasta stabilește separatorul pentru mii la prețurile afișate.

en: This controls the position of the currency symbol.
ro: Aceasta controlează poziția pentru simbolul monedei.

en: Product updated
ro: Am actualizat produsul

en: Product created
ro: Am creat produsul

en: Order updated
ro: Am actualizat comanda

en: Order created
ro: Am creat comanda

en: Customer deleted
ro: Am șters clientul

en: Customer updated
ro: Am actualizat clientul

en: Customer created
ro: Am creat clientul

en: Coupon deleted
ro: Am șters cuponul

en: Coupon updated
ro: Am actualizat cuponul

en: Product deleted
ro: Am șters produsul

en: Order deleted
ro: Am șters comanda

en: Redirect to the cart page after successful addition
ro: Redirecționează la pagina Coș după adăugarea cu succes

en: Email template
ro: Șablon de emailuri

en: No, I will enter prices exclusive of tax
ro: Nu, voi introduce prețurile fără impozite

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
ro: Da, voi introduce prețurile cu impozite

en: Enable taxes
ro: Activează impozitele

en: Shop page
ro: Pagină magazin

en: Email sender options
ro: Opțiuni expeditor emailuri

en: Order received
ro: Am primit comanda

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
ro: Localități pentru această regulă. Punctul și virgula (;) separă mai multe valori. Lasă necompletat ca să se aplice tuturor localităților.

en: Show products
ro: Arată produsele

en: Country code
ro: Cod de țară

en: Free
ro: Gratuit

en: Including tax
ro: Inclusiv impozite

en: Prices entered with tax
ro: Prețuri introduse cu impozite

en: Weight
ro: Greutate

en: Dimensions
ro: Dimensiuni

en: Qty
ro: Cantitate

en: Add fee
ro: Adaugă taxă

en: Save
ro: Salvează

en: Optional
ro: Opțional

en: Add new
ro: Adaugă nou

en: Cancel schedule
ro: Anulează programarea

en: Same as parent
ro: La fel ca părintele

en: Year
ro: An

en: Search customers
ro: Caută clienții

en: Last order
ro: Ultima comandă

note: translators: %s: signups amount
en: %s signups in this period
ro: %s înregistrări în această perioadă

en: new users
ro: utilizatori noi

note: translators: %s: total orders
en: %s orders placed
ro: %s comenzi plasate

note: translators: %s: total items
en: %s items purchased
ro: %s produse cumpărate

note: translators: %s: total items sold
en: %s sales for the selected items
ro: %s vânzări pentru elementele selectate

en: Customer
ro: Client

note: translators: Reset button text for filters.
en: Reset
ro: Resetează

en: Sales amount
ro: Valoare vânzări

en: Parent
ro: Părinte

en: Period
ro: Perioadă

en: Accounts
ro: Conturi

en: Height
ro: Înălțime

en: Width
ro: Lățime

en: Location
ro: Locație

en: Close
ro: Închide

en: Go to the first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to the previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to the next page
ro: Mergi la pagina următoare

en: Go to the last page
ro: Mergi la ultima pagină

en: Go
ro: Mergi

en: Length
ro: Lungime

en: All coupons
ro: Toate cupoanele

note: translators: User display name
en: Refreshed stats for %s
ro: Împrospătează statisticile pentru %s

en: Refresh stats
ro: Împrospătează statisticile

en: Number of orders
ro: Număr de comenzi

en: Upload an image
ro: Încarcă o imagine

en: Choose coupons&hellip;
ro: Alege cupoane&hellip;

en: Expand
ro: Extinde

note: translators: variations count
en: %s item | %s items
ro[0]: %s element
ro[1]: %s elemente
ro[2]: %s de elemente

en: Add product(s)
ro: Adaugă produs(e)

en: Amount already refunded
ro: Sumă deja rambursată

en: Total available to refund
ro: Total disponibil pentru rambursare

en: Refund amount
ro: Sumă de rambursat

en: Add tax
ro: Adăugare taxă

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
ro: Activează această opțiune dacă un produs nu este livrat sau nu există niciun cost de livrare

en: Number of coupons used
ro: Număr de cupoane folosite

en: Number of items sold
ro: Număr de produse vândute

en: Units in stock
ro: Bucăți în stoc

en: Shipping amount
ro: Valoare livrare

en: Stock status
ro: Stare stoc

en: No shipping class
ro: Fără clasă de livrare

en: Shipping class
ro: Clasă de livrare

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
ro: Crește prețurile de vânzare (valoare fixă sau procent)

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
ro: Scade prețurile de vânzare (valoare fixă sau procent)

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
ro: Crește prețurile obișnuite (valoare fixă sau procent)

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
ro: Scade prețurile obișnuite (valoare fixă sau procent)

[ctx: number of pages]
en: of
ro: din

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
ro: Clasele de livrare sunt folosite de anumite metode de livrare pentru a grupa produse similare.

en: Refunded
ro: Rambursată

en: Restock refunded items
ro: Reaprovizionează articolele rambursate

en: Weight in decimal form
ro: Greutate în formă zecimală

en: Default Form Values
ro: Valori formular implicit

en: Delete all variations
ro: Șterge toate variațiile

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
ro[0]: Timp de descărcare %s
ro[1]: Timpi de descărcare %s
ro[2]: Timpi de descărcare %s

note: translators: %s: Item name.
en: Item
ro: Element

en: Remove this image
ro: Înlătură această imagine

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Show
ro: Arată

en: Add to gallery
ro: Adaugă în galerie

en: Sale start date
ro: Data de începere a vânzării

en: Sale end date
ro: Data de încheiere a vânzării

note: translators: %s: coupons amount
en: %s coupons used in total
ro: %s cupoane folosite în total

en: Sold individually
ro: Vândute individual

en: Cross-sells
ro: Vânzări încrucișate

en: Purchase note
ro: Notă de cumpărare

note: translators: single or plural number of orders
en: %s previous order linked | %s previous orders linked
ro[0]: %s comandă anterioară legată
ro[1]: %s comenzi anterioare legate
ro[2]: %s de comenzi anterioare legate

en: Link previous orders
ro: Leagă comenzile anterioare

en: Signups
ro: Înscrieri

en: LxWxH in decimal form
ro: Lxlxh în formă zecimală

en: Download expiry
ro: Expirare descărcare

en: Downloads remaining
ro: Descărcări rămase

en: Access expires
ro: Accesul expiră

note: translators: refund amount
en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
ro: Va trebui să ceri manual o rambursare prin gateway-ul de plată după ce folosești asta.

en: Pricing
ro: Stabilire preț

en: Shipping methods
ro: Metode de livrare

en: General options
ro: Opțiuni generale

en: Account creation
ro: Creare cont

en: Lost password
ro: Parolă pierdută

en: Account pages
ro: Pagini cont

en: Total shipping
ro: Total livrare

en: Total sales
ro: Vânzări totale

en: Tax amount
ro: Valoare taxă

en: Top sellers
ro: Cele mai bune vânzări

en: Gross sales amount
ro: Valoare vânzări brute

en: Guest sales
ro: Vânzări la vizitatori

en: Customer role.
ro: Rol client.

en: Money spent
ro: Bani cheltuiți

en: Most popular
ro: Cel mai popular

en: Last 7 days
ro: Ultimele 7 zile

en: This month
ro: Luna aceasta

en: Last month
ro: Luna trecută

note: translators: 1: total income 2: days
en: Sold %1$s worth in the last %2$d days
ro: Vânzare în valoare de %1$s în ultimele %2$d zile

en: Variation description.
ro: Descriere variație.

note: translators: %s dimension unit
en: Dimensions (L&times;W&times;H) (%s)
ro: Dimensiuni (L&times;l&times;h) (%s)

en: File name
ro: Nume fișier

en: Shipping name
ro: Nume livrare

en: Payment gateway
ro: Gateway de plată

en: Reason for refund (optional):
ro: Motiv pentru rambursare (opțional):

en: Fee name
ro: Nume taxă

en: Shipping classes
ro: Clase de livrare

en: Enable this option to enable stock management at variation level
ro: Activează această opțiune pentru a permite gestionarea stocurilor la nivel de variație

en: This is the sum of the "Tax rows" shipping tax amount within your orders.
ro: Acesta este totalul sumei taxă de livrare „Rânduri taxă” în comenzile tale.

en: This is the sum of the "Tax rows" tax amount within your orders.
ro: Acesta este totalul sumei taxei „Rânduri taxă” în comenzile tale.

en: Upsells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
ro: Upsells sunt produse pe care le recomanzi în locul produsului vizualizat acum, de exemplu, produse care sunt mai rentabile ori mai bune sau mai scumpe.

en: Tax class
ro: Clasă de impozitare

en: Tax class.
ro: Clasă de impozitare.

en: Select Page
ro: Selectează pagina

en: Delete image
ro: Șterge imaginea

en: Logout
ro: Dezautentificare

en: Or, enter tax rate ID:
ro: Sau, introdu ID cotă de impozitare:

en: Rate %
ro: Cotă %

en: Rate code
ro: Cod cotă

en: Rate name
ro: Nume cotă

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
ro: Acesta este taxa totală pentru cotă (taxă de livrare + taxă pe produs).

en: Order Total
ro: Total comandă

en: Customer orders
ro: Comenzi clienți

en: None
ro: Niciuna

en: Add images to product gallery
ro: Adaugă imagini în galeria de produse

en: Choose file
ro: Alege fișierul

en: Menu order
ro: Ordinea din meniu

en: Enable reviews
ro: Activează recenziile

en: Showing reports for:
ro: Afișez rapoarte pentru:

en: Total sales minus shipping and tax.
ro: Total vânzări minus livrare și taxe.

en: Set regular prices
ro: Stabilește prețurile obișnuite

en: Regular price
ro: Preț obișnuit

en: Product ID.
ro: ID produs.

en: Custom ordering position.
ro: Poziție ordonare personalizată.

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
ro: Introdu o notă opțională, va fi trimisă clientului după cumpărare.

note: translators: 1: total items sold 2: days
en: Sold %1$d item in the last %2$d days | Sold %1$d items in the last %2$d days
ro[0]: %1$d produs vândut în ultimele %2$d zile
ro[1]: %1$d produse vândute în ultimele %2$d zile
ro[2]: %1$d de produse vândute în ultimele %2$d zile

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
ro: Dacă se gestionează stocul, acest lucru controlează dacă precomenzile sunt permise sau nu. Dacă este activată, cantitatea din stoc poate fi sub 0.

en: Product SKU.
ro: SKU produs.

en: Save attributes
ro: Salvează atributele

en: Downloadable products
ro: Produse care pot fi descărcate

en: Set scheduled sale dates
ro: Setează datele de vânzări programate

en: Set sale prices
ro: Stabilește prețurile de vânzare

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
ro: Comută la „Virtual”

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
ro: Comută la „Activate”

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
ro: Activează această opțiune dacă accesul este dat unui fișier care poate fi descărcat la cumpărarea unui produs

note: translators: 1: Downloadable file, 2: List of allowed filetypes.
en: The downloadable file %1$s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %2$s
ro: Fișierul care poate fi descărcat %1$s nu poate fi folosit deoarece nu este un tip de fișier permis. Tipurile permise includ: %2$s

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
ro: Comută la „Poate fi descărcat”

note: translators: 1: variation id 2: product name
en: Variation #%1$s of %2$s
ro: Variația #%1$s din %2$s

en: After pre-tax discounts.
ro: Reduceri după pre-impozitare.

en: Add&nbsp;meta
ro: Adaugă&nbsp;metadate

en: Variation ID:
ro: ID variație:

en: Revoke access
ro: Revocă accesul

en: Add product gallery images
ro: Adaugă imagini în galeria de produse

en: Add products
ro: Adaugă produse

en: Variation price (required)
ro: Preț variație (obligatoriu)

en: Enabled
ro: Activate

en: Insert file URL
ro: Inserează URL-ul fișierului

en: Filter by coupon
ro: Filtrează după cupon

note: translators: %s: discount amount
en: %s discounts in total
ro: %s reduceri în total

en: Discount amount
ro: Valoare reducere

en: Most discount
ro: Cele mai multe reduceri

en: guest orders
ro: comenzi vizitatori

en: customer orders
ro: comenzi clienți

en: Guest orders
ro: Comenzi vizitatori

en: Name (Last, First)
ro: Nume (nume, prenume)

en: View orders
ro: Vezi comenzile

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
ro: Aceasta este suma totală a comenzilor după toate rambursările, exceptând livrarea și taxele.

note: translators: %s: net sales
en: %s net sales in this period
ro: Vânzări nete de %s în această perioadă

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
ro: Aceasta este suma totală a comenzilor după toate rambursările, incluzând livrarea și taxele.

note: translators: %s: total sales
en: %s gross sales in this period
ro: Vânzări brute de %s în această perioadă

note: translators: %s: average sales
en: %s average net monthly sales
ro: Medie vânzări lunare nete de %s

note: translators: %s: average sales
en: %s average net daily sales
ro: Medie vânzări zilnice nete de %s

note: translators: %s: total items purchased
en: %s purchases for the selected items
ro: %s cumpărături pentru elementele selectate

en: Net sales amount
ro: Valoare vânzări nete

en: Average net sales amount
ro: Valoare medie vânzări nete

note: translators: %s: total coupons
en: %s worth of coupons used
ro: Valoarea cupoanelor folosite: %s

note: translators: %s: total shipping
en: %s charged for shipping
ro: Taxări pentru livrare: %s

en: Shipping tax amount
ro: Valoare taxă de livrare

en: Top earners
ro: Cele mai mari câștiguri

en: Top freebies
ro: Cele mai multe gratuități

en: Endpoint for the "My account &rarr; Lost password" page.
ro: Punct-final pentru pagina „Contul meu &rarr; Parolă pierdută”.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Addresses" page.
ro: Punct-final pentru pagina „Contul meu &rarr; Adrese”.

en: Edit account
ro: Editează contul

en: Endpoint for the "My account &rarr; Edit account" page.
ro: Punct-final pentru pagina „Contul meu &rarr; Editează contul”.

en: Endpoint for the "My account &rarr; View order" page.
ro: Punct-final pentru pagina „Contul meu &rarr; Vezi comanda”.

en: View order
ro: Vezi comanda

en: My account page
ro: Pagină Contul meu

en: Totals
ro: Total

en: Net profit
ro: Profit net

en: This is the sum of the 'Shipping total' field within your orders.
ro: Acesta este totalul pentru câmpul „Total livrare” în comenzile tale.

en: This is the sum of the 'Order total' field within your orders.
ro: Acesta este totalul pentru câmpul „Total comandă” în comenzile tale.

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
ro: Comută la „Administrează stocurile”

en: Download limit
ro: Limită de descărcări

en: Number of orders.
ro: Număr de comenzi.

[ctx: hash before order number]
en: #
ro: nr.

en: orders | orders
ro[0]: comandă
ro[1]: comenzi
ro[2]: de comenzi

en: Refund
ro: Rambursează

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
ro: Punct-final pentru declanșarea dezautentificării. Îl poți adăuga în meniuri printr-o legătură personalizată: yoursite.com/?customer-logout=true

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
ro: Controlează dacă produsul este sau nu este listat ca „în stoc” sau „stoc epuizat” în partea din față a site-ului.

en: To edit this order change the status back to "Pending payment"
ro: Pentru a edita această comandă modifică starea înapoi la „Plată în așteptare”

en: No products found in range
ro: Nu am găsit niciun produs din gamă

en: Export CSV
ro: Exportă fișierul CSV

en: Select categories&hellip;
ro: Selectează categoriile...

en: Product search
ro: Căutare produse

en: No products found.
ro: Nu am găsit niciun produs.

en: No used coupons found
ro: Nu am găsit niciun cupon folosit

en: No coupons found in range
ro: Nu am găsit niciun cupon de acest fel

en: No customers found.
ro: Nu am găsit niciun client.

en: No taxes found in this period
ro: Nu am găsit nicio taxă în această perioadă

en: No out of stock products found.
ro: Nu am găsit niciun produs cu stoc epuizat.

en: No low in stock products found.
ro: Nu am găsit niciun produs cu stoc mic.

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
ro: Vânzările încrucișate înseamnă produsele pe care le promovezi în coș, pe baza produsului actual.

en: Tax
ro: Impozit

en: Learn more
ro: Învață mai multe

en: Sale price
ro: Preț promoțional

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Rate
ro: Tarif

en: Total tax
ro: Total impozit

en: All
ro: Tot

en: Allow
ro: Permite

en: Terms successfully recounted
ro: Termenii au fost renumărați cu succes

en: Products
ro: Produse

en: Subcategories
ro: Subcategorii

en: Both
ro: Ambele

en: Use image
ro: Folosește imaginea

en: Topic
ro: Subiect

note: translators: %s: WooCommerce version
en: Version %s
ro: Versiunea %s

en: The CSV is invalid.
ro: Fișierul CSV este invalid.

en: Choose a file from your computer:
ro: Alege un fișier din calculatorul tău:

en: Any category
ro: Orice categorie

en: No categories
ro: Nicio categorie

en: No restrictions
ro: Nicio restricție

en: Usage limit per coupon
ro: Limită de utilizare per cupon

en: How many times this coupon can be used before it is void.
ro: De câte ori acest cupon poate fi folosit înainte de a deveni fără valoare.

en: Usage limit per user
ro: Limită de utilizare per utilizator

note: translators: %s is the discount amount. translators: %s will be replaced by the discount amount
en: Save %s
ro: Salvează %s

en: Phone
ro: Telefon

note: translators: %s: payment method
en: Payment via %s
ro: Plată prin %s

note: translators: Submit button text for filters.
en: Apply
ro: Aplică

en: Customer:
ro: Client:

en: Load billing address
ro: Încarcă adresa de facturare

en: Load shipping address
ro: Încarcă adresa de livrare

note: translators: $1: Date created, $2 Time created
en: added on %1$s at %2$s
ro: adăugat pe %1$s la %2$s

en: Add
ro: Adaugă

en: Inventory
ro: Inventar

en: Shipping
ro: Livrare

en: Variations
ro: Variații

en: Do not allow
ro: Nu permite

en: Allow, but notify customer
ro: Permite, dar notifică clientul

[ctx: placeholder]
en: Buy product
ro: Cumpără produsul

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
ro: De la&hellip;

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
ro: La&hellip;

en: Never
ro: Niciodată

en: Product URL
ro: URL produs

en: File URL
ro: URL fișier

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Enter the external URL to the product.
ro: Introdu URL-ul extern al produsului.

en: Note to customer
ro: Notă către client

en: Shipping only
ro: Numai livrare

en: Delivery URL
ro: URL livrare

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: N/A
ro: Nu se aplică

en: Transaction ID
ro: ID tranzacție

en: Sorry, there has been an error.
ro: Regret, a apărut o eroare.

en: The file does not exist, please try again.
ro: Fișierul nu există, te rog încearcă din nou.

en: Button text
ro: Text buton

en: Product Type
ro: Tip de produs

note: translators: %s: plugin author translators: %s: note author translators: %s: Comment author.
en: by %s
ro: de %s

en: Allow backorders?
ro: Permiți precomenzi?

en: Thanks :)
ro: Mulțumesc :)

en: Maximum spend
ro: Cheltuieli maxime

en: No maximum
ro: Niciun maxim

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
ro: Bifează această casetă dacă cuponul nu poate fi folosit împreună cu alte cupoane.

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
ro: Numărul maxim de elemente individuale pe care acest cupon le poate aplica când se folosesc discounturi pentru produs. Lasă necompletat pentru a se aplica tuturor elementelor introduse în coș.

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
ro: Codul cuponului există deja - clienții vor folosi ultimul cupon cu acest cod.

en: Sale price dates
ro: Date preț de vânzare

en: This is the name of the download shown to the customer.
ro: Acesta este numele descărcării care este arătată clientului.

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
ro: Acesta este URL-ul sau calea absolută către fișierul la care clienții vor avea acces. URL-urile introduse aici ar trebui să fie deja codificate.

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
ro: Lasă necompletat pentru un număr nelimitat de redescărcări.

en: Define whether or not the entire product is taxable, or just the cost of shipping it.
ro: Definește dacă întreg produs este sau nu este impozabil, ori numai costul de livrare al lui.

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
ro: Cantitate în stoc. Dacă acesta este un produs variabil, această valoare va fi folosită pentru a controla stocul pentru toate variațiile, cu excepția cazului când definești stocul la nivel de variație.

en: Taxable
ro: Impozabil

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
ro: Termenii atribut pot fi atribuiți produselor și variațiilor.<br/><br/><b>Notă</b>: Ștergând un termen, el va fi înlăturat din toate produsele și variațiile la care a fost atribuit. Recreând un termen, el nu va fi atribuit automat înapoi la produse.

[ctx: Tax status]
en: None
ro: Niciuna

en: Add File
ro: Adaugă fișier

en: Your changes have been saved.
ro: Modificările tale au fost salvate.

en: Exclude sale items
ro: Exclude elementele de vânzare

en: All done!
ro: Totul este gata!

en: Stock qty
ro: Cantitate stoc

en: Grant access
ro: Acordă acces

en: Customer provided note
ro: Notă furnizată de client

en: Shipping details
ro: Detalii livrare

en: Customer ID.
ro: ID client.

en: How many times this coupon can be used by an individual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
ro: De câte ori acest cupon poate fi folosit de către un utilizator individual. Folosește emailul de facturare pentru vizitatori și ID-ul utilizatorului pentru utilizatorii autentificați.

en: Usage limits
ro: Limite de utilizare

en: Usage restriction
ro: Restricție de utilizare

en: Cash on delivery
ro: Numerar la livrare

en: Remove image
ro: Înlătură imaginea

en: Virtual products are intangible and are not shipped.
ro: Produsele virtuale sunt intangibile și nu sunt livrate.

en: Customer notes about the order
ro: Note client despre comandă

en: Search webhooks
ro: Caută cârlige web

en: Add webhook
ro: Adaugă cârlig web

en: Webhooks
ro: Cârlige web

note: translators: %s: date
en: Webhook created on %s
ro: Cârlig web creat pe %s

en: Choose a tax class for this product. Tax classes are used to apply different tax rates specific to certain types of product.
ro: Alege o clasă de impozitare pentru acest produs. Clasele de impozitare sunt folosite pentru a aplica diferite cote de impozitare specifice pentru anumite tipuri de produse.

en: Delete WooCommerce tax rates
ro: Șterge cotele de impozitare WooCommerce

en: Next step
ro: Pasul următor

en: Offline Payments
ro: Plăți offline

en: This field allows you to set the maximum spend (subtotal) allowed when using the coupon.
ro: Acest câmp îți permite să setezi suma maximă permisă (sub-total) când folosești cuponul.

en: This field allows you to set the minimum spend (subtotal) allowed to use the coupon.
ro: Acest câmp îți permite să setezi suma minimă permisă (sub-total) când folosești cuponul.

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top-right of this page.
ro: Categoriile de produse ale magazinului tău pot fi gestionate aici. Pentru a schimba ordinea categoriilor în partea din față a sitului, le poți trage și plasa pentru a le sorta. Pentru a vedea mai multe categorii listate, dă clic pe legătura „opțiuni ecran” din partea de sus-dreapta a acestei pagini.

en: Product categories
ro: Categorii de produse

en: Delimiter
ro: Delimitator

en: Display type
ro: Mod de afișare

en: Order Status
ro: Stare comandă

en: Order Date
ro: Dată comandă

en: Enable cash on delivery
ro: Activează plata în numerar la livrare

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
ro: Introdu numărul de zile până când o legătura de descărcare expiră sau lasă gol.

en: Thank you for selling with WooCommerce.
ro: Îți mulțumim că vinzi cu WooCommerce.

en: Capabilities
ro: Capabilități

en: General
ro: Generale

note: translators: %s: URL to free shipping document.
en: Check this box if the coupon grants free shipping. A <a href="%s" target="_blank">free shipping method</a> must be enabled in your shipping zone and be set to require "a valid free shipping coupon" (see the "Free Shipping Requires" setting).
ro: Bifează această casetă dacă cuponul acordă o livrare gratuită. O <a href="%s" target="_blank">metodă de livrare gratuită</a> trebuie să fie activată în zona ta de livrare și să fie setată să solicite „un cupon valid pentru livrare gratuită” (vezi setarea „Necesită livrare gratuită”).

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
ro: Adaugă o notă pentru referința ta sau adaugă o notă pentru client (utilizatorul va fi notificat).

en: Value of the coupon.
ro: Valoarea cuponului.

en: OR enter path to file:
ro: SAU introdu calea pentru fișier:

note: translators: %s: maximum upload size
en: Maximum size: %s
ro: Dimensiune maximă: %s

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
ro: SKU (stock-keeping unit) este un cod unic de păstrare în stoc, un identificator unic pentru fiecare produs și serviciu care poate fi cumpărat.

en: Roles successfully reset
ro: Roluri resetate cu succes

note: translators: %d: amount of expired transients
en: %d transients rows cleared
ro: %d rânduri de tranzienți șterse

en: Product transients cleared
ro: Tranzienții produsului au fost șterși

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
ro: Acest instrument va reseta rolurile administrator, client și shop_manager la valorile implicite. Folosește asta dacă utilizatorii nu pot accesa toate paginile de administrare WooCommerce.

en: Reset capabilities
ro: Resetează capabilitățile

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
ro: Acest instrument va renumăra termenii produselor - este util când modifici setările într-un mod care ascunde produsele din catalog.

en: Recount terms
ro: Renumără termenii

en: Term counts
ro: Număr de termeni

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
ro: Acest instrument va șterge TOȚI tranzienții expirați din WordPress.

en: Expired transients
ro: Tranzienți expirați

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
ro: Acest instrument va șterge cache-ul tranzienților pentru produse/magazin.

en: Clear transients
ro: Șterge tranzienții

note: translators: %s: callback string
en: There was an error calling %s
ro: A fost o eroare la apelarea %s

en: Upload/Add image
ro: Încarcă/adaugă o imagine

en: Upload file and import
ro: Încarcă fișierul și importă

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
ro: Înainte de a putea încărca fișierul tău de import, trebuie să corectezi următoarea eroare:

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
ro: Bună! Încarcă un fișier CSV care conține cotele de impozitare pentru a-i importa conținutul în magazinul tău. Alege un fișier .csv pentru a-l încărca, apoi dă clic pe „Încarcă fișierul și importă”.

en: View tax rates
ro: Vezi cotele de impozitare

en: Individual use only
ro: Numai pentru uz individual

en: No minimum
ro: Niciun minim

en: Minimum spend
ro: Cheltuieli minime

en: Discount type
ro: Tip de reducere

en: Allow free shipping
ro: Permite livrarea gratuită

en: Regenerate download permissions
ro: Regenerează permisiunile de descărcare

en: Limit usage to X items
ro: Limitează utilizarea la X ori

en: Exclude categories
ro: Exclude categoriile

en: h
ro: oră

en: Private note
ro: Notă privată

en: Delete note
ro: Șterge nota

en: Search for a downloadable product&hellip;
ro: Caută un produs care poate fi descărcat&hellip;

note: translators: file name. translators: %d file count
en: File %d
ro: %d fișier

en: Stock Keeping Unit
ro: Stock Keeping Unit (identificator unic de păstrare în stoc)

en: Linked Products
ro: Produse legate

en: Downloadable files
ro: Fișiere care pot fi descărcate

en: Schedule
ro: Programează

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
ro: Acest text va fi arătat în butonul care face legătura la un produs extern.

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
ro: Produsele care poate fi descărcate dau acces la un fișier după cumpărare.

en: Manage stock?
ro: Administrezi stocurile?

[ctx: posts]
note: translators: %s: count
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Total <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Total <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Total <span class="count">(%s)</span>

en: Move to Trash
ro: Aruncă la gunoi

en: Import tax rates
ro: Importă cotele de impozitare

en: Tax rates successfully deleted
ro: Cotele de impozitare au fost șterse cu succes

note: translators: %s: number of orders
en: Drafts <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
ro[0]: Ciorne <span class="count">(%s)</span>
ro[1]: Ciorne <span class="count">(%s)</span>
ro[2]: Ciorne <span class="count">(%s)</span>

en: Docs
ro: Documentație

en: You do not have permission to edit Webhooks
ro: Nu ai permisiunea să editezi cârligele web

en: Add note
ro: Adaugă o notă

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are items in the cart that are not on sale.
ro: Bifează această casetă dacă cuponul nu ar trebui să se aplice elementelor cu reduceri. Cupoanele per-element vor funcționa numai dacă elementul nu este cu reducere. Cupoanele per-coș vor funcționa numai dacă există elemente în coș care nu sunt cu reducere.

note: translators: %1$s: callback string, %2$s: error message
en: There was an error calling %1$s: %2$s
ro: A apărut o eroare când am apelat %1$s: %2$s

en: Exclude products
ro: Exclude produse

en: Other
ro: Altele

en: Search for a product&hellip;
ro: Caută un produs...

en: Coupon expiry date
ro: Data de expirare a cuponului

en: You do not have permission to update Webhooks
ro: Nu ai permisiunea să actualizezi cârligele web

note: translators: %d: count
en: %d webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
ro[0]: Am șters definitiv %d cârlig web.
ro[1]: Am șters definitiv %d cârlige web.
ro[2]: Am șters definitiv %d de cârlige web.

en: Billing details
ro: Detalii pentru facturare

en: Webhook created successfully.
ro: Am creat cu succes cârligul web.

en: Webhook updated successfully.
ro: Am actualizat cu succes cârligul web.

en: No shipping address set.
ro: Nu ai setat nicio adresă de livrare.

en: No billing address set.
ro: Nu ai setat nicio adresă de facturare.

en: There are no notes yet.
ro: Nu ai nicio notă până acum.

en: Address | Addresses
ro[0]: Adresă
ro[1]: Adrese
ro[2]: Adrese

en: Empty Trash
ro: Golește La gunoi

en: Standard product
ro: Produs standard

en: Learn More
ro: Învață mai multe

en: Advanced
ro: Avansate

en: Image
ro: Imagine

en: Categories
ro: Categorii

en: Stock
ro: Stoc

en: Price
ro: Preț

en: Tags
ro: Etichete

en: Date
ro: Dată

en: Code
ro: Cod

en: Ship to
ro: Livrează la

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Restore
ro: Restaurează

en: Guest
ro: Vizitator

en: Order status changed by bulk edit:
ro: Starea comenzii a fost schimbată prin editarea în masă:

en: Show all types
ro: Afișează toate tipurile

en: Search for a customer&hellip;
ro: Căutați un client&hellip;

en: Product name
ro: Nume produs

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Catalog visibility:
ro: Vizibilitate catalog:

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Cancel
ro: Anulează

en: Company
ro: Companie

en: Postcode
ro: Cod poștal

en: State/County
ro: Județ

en: Orders
ro: Comenzi

en: Customers
ro: Clienți

en: Taxes by code
ro: Taxe după cod poștal

en: Select none
ro: Nu selecta nimic

en: Right
ro: Dreapta

[ctx: Page title]
en: Shop
ro: Magazin

[ctx: Page title]
en: Cart
ro: Coș

en: Billing
ro: Facturare

en: Continue
ro: Continuă

en: Skip this step
ro: Sari peste acest pas

en: Where is your store based?
ro: Unde se află magazinul tău?

en: Payments
ro: Plăți

en: Ready!
ro: Gata!

en: Not right now
ro: Nu acum

en: Choose a currency&hellip;
ro: Alege o monedă&hellip;

en: Coupon type
ro: Tip de cupon

en: Coupon amount
ro: Valoare cupon

en: Expiry date
ro: Data expirării

en: Left
ro: Stânga

en: Status
ro: Stare

en: M j, Y @ G:i
ro: j M Y @ G:i

en: Select all
ro: Selectează tot

en: Coupon code
ro: Cod cupon

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
ro: WooCommerce &rsaquo; Asistent de configurare

en: Your settings have been saved.
ro: Setările tale au fost salvate.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ro: Modificările efectuate se vor pierde dacă părăsești această pagină.

note: translators: Review date format. See https://www.php.net/manual/datetime.format.php
en: Y/m/d
ro: d.m.Y

[ctx: Page title]
en: My account
ro: Contul meu

en: Page setup
ro: Inițializare pagină

en: Hard crop?
ro: Decupare dificilă?

en: Customer list
ro: Listă clienți

en: Customers vs. guests
ro: Clienți vs vizitatori

en: State / County or state code
ro: Județ sau cod județ

en: Delete permanently
ro: Șterge definitiv

en: Order notes
ro: Note comandă

en: Product description
ro: Descriere produs

en: Currency position.
ro: Poziție monedă.

en: Thousand separator.
ro: Separator pentru mii.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
ro: Setările dimensiunii acestei imaginii au fost dezactivate deoarece valorile sale sunt contramandate de un filtru.

en: Purchase
ro: Cumpărare

note: translators: 1: date 2: product url
en: Product scheduled for: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
ro: Produs programat pentru: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizează produsul</a>

en: Right with space
ro: În dreapta cu spațiu

en: Left with space
ro: În stânga cu spațiu

en: Processing
ro: În procesare

en: Product Categories
ro: Categorii de produse

en: Let's go!
ro: Să-i dăm drumul!

en: Most stocked
ro: Cele cu stocuri mari

en: Product IDs
ro: ID-uri produse

en: Toggle featured
ro: Comută la reprezentative

en: PayPal email address
ro: Adresă email PayPal

en: Usage / Limit
ro: Utilizare/limită

en: View
ro: Vezi

en: Preview
ro: Previzualizează

en: Downloadable
ro: Poate fi descărcat

en: Description (optional)
ro: Descriere (opțională)

en: Simple product
ro: Produse simple

en: Variable product
ro: Produse variabile

en: External/Affiliate product
ro: Produse externe/afiliate

en: Grouped product
ro: Produse grupate

en: Complete
ro: Finalizează

en: Sales by product
ro: Vânzări după produs

en: Sales by date
ro: Vânzări după dată

en: Taxes by date
ro: Taxe după dată

en: Low in stock
ro: Stoc redus

en: Coupons by date
ro: Cupoane după dată

en: Sales by category
ro: Vânzări după categorie

en: State
ro: Județ (provincie, stat)

en: Decimal separator.
ro: Separator pentru zecimale.

[ctx: Page title]
en: Checkout
ro: Finalizare

en: lbs
ro: livre

en: Order draft updated.
ro: Ciorna comenzii a fost actualizată.

en: Coupon draft updated.
ro: Ciorna cuponului a fost actualizată.

en: Search
ro: Caută

note: translators: %s: order count translators: %s: orders count
en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
ro[0]: Am șters definitiv o comandă.
ro[1]: Am șters definitiv %s comenzi.
ro[2]: Am șters definitiv %s de comenzi.

note: translators: %s: order count
en: %s order updated. | %s orders updated.
ro[0]: Am actualizat o comandă.
ro[1]: Am actualizat %s comenzi.
ro[2]: Am actualizat %s de comenzi.

note: translators: %s: order count translators: %s: orders count
en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
ro[0]: Am restaurat o comandă de la gunoi.
ro[1]: Am restaurat %s comenzi de la gunoi.
ro[2]: Am restaurat %s de comenzi de la gunoi.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
ro[0]: Am restaurat %s cupon de la gunoi.
ro[1]: Am restaurat %s cupoane de la gunoi.
ro[2]: Am restaurat %s de cupoane de la gunoi.

note: translators: %s: product count
en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
ro[0]: Am aruncat %s produs la gunoi.
ro[1]: Am aruncat %s produse la gunoi.
ro[2]: Am aruncat %s de produse la gunoi.

note: translators: %s: product count
en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
ro[0]: Am șters definitiv %s produs.
ro[1]: Am șters definitiv %s produse.
ro[2]: Am șters definitiv %s de produse.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
ro[0]: Am șters definitiv %s cupon.
ro[1]: Am șters definitiv %s cupoane.
ro[2]: Am șters definitiv %s de cupoane.

note: translators: %s: product url
en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
ro: Am actualizat ciorna produsului. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează produsul</a>

note: translators: %s: order count
en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
ro[0]: Nu am actualizat o comandă, cineva o editează.
ro[1]: Nu am actualizat %s comenzi, cineva le editează.
ro[2]: Nu am actualizat %s de comenzi, cineva le editează.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
ro[0]: Nu am actualizat %s cupon, cineva îl editează.
ro[1]: Nu am actualizat %s cupoane, cineva le editează.
ro[2]: Nu am actualizat %s de cupoane, cineva le editează.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
ro[0]: Am actualizat %s cupon.
ro[1]: Am actualizat %s cupoane.
ro[2]: Am actualizat %s de cupoane.

note: translators: %s: product count
en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
ro[0]: Nu am actualizat %s produs, cineva îl editează.
ro[1]: Nu am actualizat %s produse, cineva le editează.
ro[2]: Nu am actualizat %s de produse, cineva le editează.

note: translators: %s: product count
en: %s product updated. | %s products updated.
ro[0]: Am actualizat %s produs.
ro[1]: Am actualizat %s produse.
ro[2]: Am actualizat %s de produse.

note: translators: %s: coupon count
en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
ro[0]: Am aruncat la gunoi %s cupon.
ro[1]: Am aruncat la gunoi %s cupoane.
ro[2]: Am aruncat la gunoi %s de cupoane.

note: translators: %s: order count translators: %s: orders count
en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
ro[0]: Am aruncat o comandă la gunoi.
ro[1]: Am aruncat %s comenzi la gunoi.
ro[2]: Am aruncat %s de comenzi la gunoi.

en: Product updated.
ro: Am actualizat produsul.

en: Order updated.
ro: Am actualizat comanda.

en: Custom field updated.
ro: Am actualizat câmpul personalizat.

en: Select a page&hellip;
ro: Selectează o pagină...

en: Custom field deleted.
ro: Am șters câmpul personalizat.

en: Coupon saved.
ro: Am salvat cuponul.

en: Order saved.
ro: Am salvat comanda.

en: Product saved.
ro: Am salvat produsul.

note: translators: %s: product count
en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
ro[0]: Am restaurat %s produs de la gunoi.
ro[1]: Am restaurat %s produse de la gunoi.
ro[2]: Am restaurat %s de produse de la gunoi.

en: Trash
ro: La gunoi

en: Order submitted.
ro: Am trimis comanda.

en: Coupon submitted.
ro: Am trimis cuponul.

note: translators: %s: product url
en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
ro: Am trimis produsul. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează produsul</a>

en: City
ro: Localitate

en: Delete this review permanently
ro: Șterge definitiv această recenzie

en: Move this review to the Trash
ro: Aruncă această recenzie la gunoi

en: Restore this review from the Trash
ro: Restaurează această recenzie din La gunoi

en: Sample
ro: Mostră

en: Taxes
ro: Impozite

en: Coupon updated.
ro: Am actualizat cuponul.

en: Order | Orders
ro[0]: comandă
ro[1]: comenzi
ro[2]: de comenzi

en: Description
ro: Descriere

en: Choose an image
ro: Alege o imagine

en: Name
ro: Nume

en: Visible on the product page
ro: Vizibil pe pagina produsului

en: Type
ro: Tip

en: Default sort order
ro: Ordine de sortare implicită

en: Name (numeric)
ro: Nume (numeric)

en: Attributes
ro: Atribute

en: Update
ro: Actualizează

en: Order by
ro: Ordonează după

en: Terms
ro: Termeni

en: Delete
ro: Șterge

en: Copy to a new draft
ro: Copiază într-o ciornă nouă

en: Reports
ro: Rapoarte

en: Coupons
ro: Cupoane

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: About WooCommerce
ro: Despre WooCommerce

en: Product attribute base
ro: Bază atribute produse

en: Default
ro: Implicit

en: Shop base with category
ro: Bază magazin cu categorie

en: Settings
ro: Setări

en: In stock
ro: În stoc

en: Out of stock
ro: Stoc epuizat

en: Fee
ro: Taxă

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
ro: Comenzi

[ctx: slug]
en: product-category
ro: categorie-produs

[ctx: slug]
en: product-tag
ro: eticheta-produs

[ctx: slug]
en: product
ro: produs

[ctx: default-slug]
en: shop
ro: magazin

[ctx: default-slug]
en: product
ro: produs

en: Discount:
ro: Reducere:

note: translators: 1: current item count translators: %d: downloads count
en: Download %d
ro: Descarcă %d

en: Expiry (MM/YY)
ro: Expirare (LL/AA)

en: MM / YY
ro: LL / AA

en: Read more
ro: Citește mai mult

note: translators: %s: stock amount
en: Only %s left in stock
ro: Doar %s rămase în stoc

note: translators: %s: stock amount
en: %s in stock
ro: %s în stoc

[ctx: min_price]
en: From:
ro: De la:

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: Error: non-existing attribute ID.
ro: Eroare: ID atribut inexistent.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
ro: Sigur vrei să prelucrezi această rambursare? Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
ro: Sigur vrei să ștergi această rambursare? Această acțiune nu poate fi anulată.

note: translators: Remove chip.
en: Remove
ro: Înlătură

en: Reviews
ro: Recenzii

en: Slug
ro: Descriptor

en: Add to cart
ro: Adaugă în coș

en: Rating
ro: Evaluare

en: Featured
ro: Reprezentativ

en: Northern Mariana Islands
ro: Comunitatea Insulelor Mariane de Nord

en: American Samoa
ro: Samoa Americană

en: Edit
ro: Editează

en: Save changes before changing page?
ro: Salvezi modificările înainte de a schimba pagina?

en: Visit Store
ro: Vizitează magazinul

en: Custom base
ro: Bază personalizată

en: Coupon data
ro: Date cupon

note: Translators: %s order type name.
en: %s actions
ro: Acțiuni %s

note: Translators: %s order type name.
en: %s notes
ro: Note %s

en: %s items
ro: %s elemente

note: Translators: %s order type name.
en: %s data
ro: Date %s

en: Product data
ro: Date produs

en: Product short description
ro: Descriere scurtă produs

en: Add to menu
ro: Adaugă în meniu

en: WooCommerce endpoints
ro: Puncte-finale WooCommerce

en: WooCommerce settings
ro: Setări WooCommerce

en: Sales reports
ro: Rapoarte de vânzări

en: Official extensions
ro: Extensii oficiale

en: WordPress.org project
ro: Proiect WordPress.org

note: translators: %s: Documentation URL
en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, <a href="%s">please read our documentation</a>. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
ro: Dacă ai nevoie de ajutor pentru înțelegerea, folosirea și extinderea WooCommerce, <a href="%s">te rog citește documentația noastră</a>. Vei găsi tot felul de resurse, inclusiv fragmente, tutoriale și multe altele.

en: Local delivery
ro: Livrare locală

note: translators: 1: top seller product title 2: top seller quantity
en: %1$s top seller this month (sold %2$d)
ro: Cel mai bine vândut luna aceasta %1$s (%2$d vândute)

en: WooCommerce status
ro: Stare WooCommerce

en: Add attribute
ro: Adaugă atribut

en: Search key
ro: Caută cheie

en: Add key
ro: Adaugă cheie

en: API key
ro: Cheie API

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Consumer key ending in
ro: Cheia clientului se termină în

en: Card code
ro: Cod card

en: Card number
ro: Număr card

en: Payment method:
ro: Metodă de plată:

en: WooCommerce tax rates (CSV)
ro: Cote de impozitare WooCommerce (CSV)

en: Enter a custom base to use. A base must be set or WordPress will use default instead.
ro: Introdu o bază personalizată pentru a o folosi. Trebuie să fie setată o bază sau WordPress va folosi în schimb baza implicită.

en: Duplicate
ro: Fă duplicat

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
ro: Activează asta dacă vrei ca acest atribut să aibă arhive de produse în magazin.

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
ro: Te rog introdu %qty% sau mai multe caractere

note: translators: %s: slug being validated translators: %s: attribute slug
en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
ro: Descriptorul „%s” este deja folosit. Modifică-l, te rog.

en: Are you sure you want to delete this attribute?
ro: Sigur vrei să ștergi acest atribut?

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
ro: Sigur vrei să revoci accesul la această descărcare?

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
ro: Nu am putut da acces - probabil utilizatorul are deja permisiuni pentru acest fișier sau emailul pentru facturare nu este setat. Asigură-te că emailul pentru facturare este setat și că a fost salvată comanda.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
ro: Sigur vrei să ștergi această coloană de taxe? Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Are you sure you want to remove this variation?
ro: Sigur vrei să înlături această variație?

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
ro: Sigur vrei să ștergi toate variațiile? Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Term ID
ro: ID termen

en: WooCommerce Recent Reviews
ro: Recenzii recente WooCommerce

en: Custom ordering
ro: Ordonare personalizată

en: Remove this item meta?
ro: Înlături metadatele acestui element?

en: (can be backordered)
ro: (poate fi pre-comandat)

en: Shipping:
ro: Livrare:

en: Subtotal:
ro: Sub-total:

en: Free!
ro: Gratuit!

en: Backordered
ro: Pre-comandat

en: Read
ro: Citește

en: Write
ro: Scrie

en: Read/Write
ro: Citește/scrie

en: Revoke
ro: Revocă

en: Revoke API key
ro: Revocă cheia API

en: View/Edit
ro: Vezi/editează

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
ro: Te rog șterge %qty% caractere

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
ro: Încărcarea a eșuat

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
ro: Dată de încheiere vânzare (în format DD.MM.YYYY sau lasă gol)

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
ro: Dată de începere vânzare (în format DD.MM.YYYY sau lasă gol)

en: Set variation image
ro: Setează imaginea pentru variație

en: Last warning, are you sure?
ro: Ultima avertizare, sigur?

en: Enter a value (fixed or %)
ro: Introdu o valoare (fixă sau %)

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
ro: Ordine meniu de variații (determină poziția în lista variațiilor)

en: Enter a value
ro: Introdu o valoare

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
ro: Introdu ceva text sau câteva atribute separând valorile cu simbolul (|).

en: Value(s)
ro: Valoare (valori)

en: Please select some items.
ro: Te rog selectează câteva elemente.

en: %qty% variations
ro: %qty% variații

en: Edit attribute
ro: Editează atributul

note: translators: %s: slug being validated translators: %s: attribute slug
en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
ro: Descriptorul „%s” nu este permis deoarece este un termen rezervat. Modifică-l, te rog.

note: translators: %s: slug being validated translators: %s: attribute slug
en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
ro: Descriptorul „%s” este prea lung (maxim 28 de caractere). Scurtează-l, te rog.

en: No customer selected
ro: Niciun client selectat

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ro: Încarci informațiile de livrare ale clientului? Ele vor înlătura toate informațiile de livrare introduse până în prezent.

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
ro: Încarci informațiile de facturare ale clientului? Ele vor înlătura toate informațiile de facturare introduse până în prezent.

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ro: Copiezi informațiile de facturare în informațiile de livrare? Ele vor înlătura toate informațiile de livrare introduse până în prezent.

en: Enter a name for the new attribute term:
ro: Introdu un nume pentru termenul nou de atribut:

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
ro: Determină ordinea de sortare a termenilor în paginile produse din magazin, în partea din față. Dacă folosești ordonarea personalizată, poți trage și plasa termenii din acest atribut.

en: Enable Archives?
ro: Activezi arhivele?

en: Unique slug/reference for the attribute; must be no more than 28 characters.
ro: Descriptor unic/referință unică pentru atribut; nu trebuie să depășească 28 de caractere.

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
ro: Nume pentru atribut (afișat în partea din față a sitului).

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
ro[0]: <strong>%s produs</strong> cu stoc epuizat
ro[1]: <strong>%s produse</strong> cu stoc epuizat
ro[2]: <strong>%s de produse</strong> cu stoc epuizat

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
ro[0]: <strong>%s produs</strong> cu stoc redus
ro[1]: <strong>%s produse</strong> cu stoc redus
ro[2]: <strong>%s de produse</strong> cu stoc redus

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
ro[0]: <strong>O comandă</strong> așteaptă procesarea
ro[1]: <strong>%s comenzi</strong> așteaptă procesarea
ro[2]: <strong>%s de comenzi</strong> așteaptă procesarea

en: No attributes currently exist.
ro: Nu există niciun atribut în prezent.

en: Configure terms
ro: Configurează termenii

en: Free Shipping
ro: Livrare gratuită

en: No product to duplicate has been supplied!
ro: Nu a fost furnizat niciun produs pentru a fi duplicat!

en: Make a duplicate from this product
ro: Fă un duplicat pentru acest produs

en: There are no product reviews yet.
ro: Nu există recenzii pentru produse până acum.

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
ro: Importă <strong>cotele de impozitare</strong> în magazinul tău printr-un fișier CSV.

en: Report a bug
ro: Raportează o eroare

en: Found a bug?
ro: Ai găsit o eroare?

en: Shop base
ro: Bază magazin

en: Product tag base
ro: Bază etichete produse

en: Product category base
ro: Bază categorii de produse

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
ro: Notă: permisiunile pentru articolele din comandă vor fi acordate automat când starea comenzii se schimbă în în procesare/finalizată.

en: Before asking for help, we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
ro: Înainte de a cere ajutor, recomandăm să verifici pagina de stare a sistemului pentru a identifica orice fel de probleme referitoare la configurarea ta.

en: Shipping settings
ro: Setări livrare

note: translators: %s: average rating translators: %s: rating translators: %s: Rating. translators: %s is referring to the average rating value translators: %s is the rating value wrapped in HTML strong tags.
en: Rated %s out of 5
ro: Evaluat la %s din 5

en: Add new attribute
ro: Adaugă un atribut nou

en: Armed Forces (AE)
ro: Forțele Armate SUA (Europa, Orientul Mijlociu, Africa și Canada)

en: Armed Forces (AP)
ro: Forțele Armate SUA (Asia-Pacific)

en: Select an option&hellip;
ro: Selectează o opțiune...

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
ro: Încarc mai multe rezultate...

note: translators: %s: order count
en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
ro[0]: <strong>O comandă</strong> suspendată
ro[1]: <strong>%s comenzi</strong> suspendate
ro[2]: <strong>%s de comenzi</strong> suspendate

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
ro: Caut...

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
ro: Nu am găsit nicio potrivire

en: Click to toggle
ro: Dă clic pentru a comuta

en: Attribute updated successfully
ro: Am actualizat cu succes atributul

en: Downloadable product permissions
ro: Permisiuni pentru produse descărcabile

en: You cannot add the same tax rate twice!
ro: Nu poți să adaugi aceeași cotă de impozitare de două ori!

note: translators: %s: product id
en: Product creation failed, could not find original product: %s
ro: Crearea produsului a eșuat, nu am putut să găsesc produsul original: %s

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
ro: Te rog să introduci cel puțin un caracter

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
ro: Poți să selectezi numai un singur produs

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
ro: Te rog să ștergi un caracter

en: Please enter in a value less than the regular price.
ro: Te rog să introduci o valoare mai mică decât prețul obișnuit.

en: Please enter in country code with two capital letters.
ro: Te rog să introduci codul de țară, este format din două majuscule.

en: Used for variations
ro: Folosite pentru variații

en: Local pickup
ro: Ridicare locală

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
ro: Poți să selectezi numai %qty% produse

en: Official themes
ro: Teme oficiale

en: GitHub project
ro: Proiect GitHub

note: translators: 1: GitHub issues URL 2: GitHub contribution guide URL 3: System status report URL
en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%1$s">GitHub issues</a>. Ensure you read the <a href="%2$s">contribution guide</a> prior to submitting your report. To help us solve your issue, please be as descriptive as possible and include your <a href="%3$s">system status report</a>.
ro: Dacă găsești o eroare în nucleul WooCommerce, poți să creezi un tichet la <a href="%1$s">probleme Github</a>. Înainte de a trimite raportul, asigură-te că ai citit <a href="%2$s">ghidul pentru contribuții</a>. Pentru a ne ajuta să-ți rezolvăm problema, te rog să o descrii cu amănunte și să incluzi <a href="%3$s">raportul despre starea sistemului</a>.

en: 1 variation added
ro: Am adăugat o variație

note: translators: %d: Number of variations
en: Do you want to generate all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max %d per run).
ro: Sigur vrei să generezi toate variațiile? Acest lucru va crea o nouă variație pentru fiecare și orice combinație posibilă de atribute pentru variații (maxim %d per rulare).

note: translators: %s: price decimal separator
en: Please enter a value with one monetary decimal point (%s) without thousand separators and currency symbols.
ro: Te rog să introduci o valoare pentru monedă în format zecimal (%s), fără separator pentru mii și simbolul monedei.

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
ro: Acțiunea a eșuat. Te rog să reîmprospătezi pagina și să încerci din nou.

en: Free State
ro: Stat independent

note: translators: 1: old order status 2: new order status
en: Order status changed from %1$s to %2$s.
ro: Am schimbat starea comenzii din %1$s în %2$s.

en: Available on backorder
ro: Disponibil pentru pre-comenzi

en: Product gallery
ro: Galerie cu produse

note: translators: 1: current item count translators: %d: downloads count
en: Download | Downloads
ro[0]: descărcare
ro[1]: descărcări
ro[2]: de descărcări

en: Product | Products
ro[0]: produs
ro[1]: produse
ro[2]: de produse

en: Email Settings
ro: Setări emailuri

en: District of Columbia
ro: District Of Columbia

en: Armed Forces (AA)
ro: Forțele Armate SUA (America de Nord și America de Sud)

en: North Dakota
ro: Dakota de Nord

en: North Carolina
ro: Carolina de Nord

en: South Dakota
ro: Dakota de Sud

en: South Carolina
ro: Carolina de Sud

en: Venezia
ro: Veneția

en: Prince Edward Island
ro: Insula Prince Edward

en: Hong Kong Island
ro: Insula Hong Kong

en: Andaman and Nicobar Islands
ro: Insulele Andaman și Nicobar

en: Semnan (سمنان)
ro: Semnan

en: Qom (قم)
ro: Qom

en: Fars (فارس)
ro: Fars

en: Razavi Khorasan (خراسان رضوی)
ro: Razavi Khorasan

en: Andhra Pradesh
ro: Lasi (Andhra Pradesh)

en: Nova Scotia
ro: Noua Scoție

en: Dadra and Nagar Haveli
ro: Dadar și Nagar Haveli

en: Northwest Territories
ro: Teritoriile de Nord-vest

en: Newfoundland and Labrador
ro: Terranova și Labrador

en: New Brunswick
ro: Noul Brunswick

en: British Columbia
ro: Columbia Britanică

en: Baleares
ro: Insulele Baleare

en: Budapest
ro: Budapesta

en: West Bengal
ro: Bengalul de Vest

en: Tehran (تهران)
ro: Teheran (تهران)

en: Afghanistan
ro: Afganistan

en: Antigua and Barbuda
ro: Antigua și Barbuda

en: Azerbaijan
ro: Azerbaidjan

en: Belgium
ro: Belgia

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
ro: Bonaire, Saint Eustatius și Saba

en: Bouvet Island
ro: Insula Bouvet

en: Brazil
ro: Brazilia

en: British Indian Ocean Territory
ro: Teritoriul Britanic din Oceanul Indian

en: Cambodia
ro: Cambodgia

en: Cameroon
ro: Camerun

en: Cayman Islands
ro: Insulele Cayman

en: Chad
ro: Ciad

en: Cocos (Keeling) Islands
ro: Insulele Cocos (Keeling)

en: Colombia
ro: Columbia

en: Cook Islands
ro: Insulele Cook

en: Cyprus
ro: Cipru

en: Denmark
ro: Danemarca

en: Egypt
ro: Egipt

en: Falkland Islands
ro: Insulele Falkland

en: Faroe Islands
ro: Insulele Feroe

en: Finland
ro: Finlanda

en: France
ro: Franța

en: Germany
ro: Germania

en: Greece
ro: Grecia

en: Greenland
ro: Groenlanda

en: Guinea
ro: Guineea

en: Guinea-Bissau
ro: Guineea-Bissau

en: Hungary
ro: Ungaria

en: Iceland
ro: Islanda

en: Isle of Man
ro: Insula Man

en: Italy
ro: Italia

en: Japan
ro: Japonia

en: Latvia
ro: Letonia

en: Lebanon
ro: Liban

en: Lithuania
ro: Lituania

en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

en: Martinique
ro: Martinica

en: Mexico
ro: Mexic

en: Montenegro
ro: Muntenegru

en: Morocco
ro: Maroc

en: Mozambique
ro: Mozambic

en: New Caledonia
ro: Noua Caledonie

en: North Korea
ro: Coreea de Nord

en: Norway
ro: Norvegia

en: Palestinian Territory
ro: Teritoriile Palestiniene

en: Philippines
ro: Filipine

en: Poland
ro: Polonia

en: Portugal
ro: Portugalia

en: Romania
ro: România

en: Russia
ro: Rusia

en: Saint Helena
ro: Sfânta Elena

en: Saint Lucia
ro: Sfânta Lucia

en: Saint Pierre and Miquelon
ro: Saint Pierre și Miquelon

en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

en: Slovakia
ro: Slovacia

en: Solomon Islands
ro: Insulele Solomon

en: South Africa
ro: Africa de Sud

en: South Korea
ro: Coreea de Sud

en: South Sudan
ro: Sudanul de Sud

en: Spain
ro: Spania

en: Suriname
ro: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ro: Svalbard și Jan Mayen

en: Sweden
ro: Suedia

en: Switzerland
ro: Elveția

en: Thailand
ro: Thailanda

en: Trinidad and Tobago
ro: Trinidad și Tobago

en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

en: United Kingdom (UK)
ro: Regatul Unit (UK)

en: United States (US)
ro: Statele Unite ale Americii (SUA)

en: Wallis and Futuna
ro: Wallis și Futuna

en: Tasmania
ro: Tazmania

en: Cox's Bazar
ro: Magazinul lui Cox

en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

en: Norfolk Island
ro: Insula Norfolk

en: Saint Vincent and the Grenadines
ro: Sfântul Vicențiu și Grenadinele

en: Syria
ro: Siria

en: Tajikistan
ro: Tadjikistan

en: Turks and Caicos Islands
ro: Insulele Turks și Caicos

en: Ukraine
ro: Ucraina

en: Bosnia and Herzegovina
ro: Bosnia și Herțegovina

en: Central African Republic
ro: Republica Centrafricană

en: Comoros
ro: Comore

en: Croatia
ro: Croația

en: Czech Republic
ro: Cehia

en: Dominican Republic
ro: Republica Dominicană

en: Equatorial Guinea
ro: Guineea Ecuatorială

en: Eritrea
ro: Eritreea

en: Ethiopia
ro: Etiopia

en: French Guiana
ro: Guyana Franceză

en: French Polynesia
ro: Polinezia Franceză

en: French Southern Territories
ro: Teritoriile australe și antarctice franceze

en: Guadeloupe
ro: Guadelupa

en: Heard Island and McDonald Islands
ro: Insula Heard și Insulele McDonald

en: Indonesia
ro: Indonezia

en: Ivory Coast
ro: Coasta de Fildeș

en: Jordan
ro: Iordania

en: Kazakhstan
ro: Kazahstan

en: Kuwait
ro: Kuweit

en: Kyrgyzstan
ro: Kârgâzstan

en: Libya
ro: Libia

en: Luxembourg
ro: Luxemburg

en: Micronesia
ro: Statele Federate ale Microneziei

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
ro: São Tomé și Príncipe

en: Timor-Leste
ro: Timorul de Est

en: Saint Martin (Dutch part)
ro: Insula Sfântul Martin

en: Saint Barth&eacute;lemy
ro: Saint-Barthélemy

en: Cura&ccedil;ao
ro: Curaçao

en: Reunion
ro: Réunion

en: Maldives
ro: Maldive

en: South Australia
ro: Australia de sud

en: Northern Territory
ro: Teritoriul de Nord

en: New South Wales
ro: Noul Wales de Sud

en: Australian Capital Territory
ro: Teritoriul capitalei australiene

en: Iraq
ro: Irak

en: South Georgia/Sandwich Islands
ro: Insulele Georgia de Sud și Sandwich

en: Netherlands
ro: Țările de Jos

en: Christmas Island
ro: Insula Christmas

en: Cape Verde
ro: Cabo Verde

en: Papua New Guinea
ro: Papua Noua Guinee

en: Western Sahara
ro: Sahara de Vest

en: Pitcairn
ro: Insulele Pitcairn

en: Saint Kitts and Nevis
ro: Sfântul Kitts și Nevis

en: Moldova
ro: Republica Moldova

en: Saint Martin (French part)
ro: Insula Sfântul Martin (partea franceză)
